LETNÍ SPECIÁLY: Letos bude Něčím zcela nové léto.....
TAROTSKOPY NA ČERVENEC A SRPEN.

Tunel hybnosti z Návratu duše

16. května 2017 v 0:46 | Renata |  Témata pro duši
Ještě jednou se vrátím do knihy Návrat duše od Alberta Villoldiho, a sice k jeho tunelu hybnosti.
Mimo mnoho jiných návodů, které tvoří ucelenou terapii duše, tu naznačuje i logické souvislosti při stále se v životě opakujích situacích.
Protože se s tímhle i často setkávám při výkladech a vždycky, nebo téměř vždycky, vedou kořeny opravdu do minulosti, kde je třeba rozmotat, někdy až klubko jedovatých hadů.

Proto mne zaujal tenhle návod, který si od té doby neustále válím v hlavě a musím říct, že na něm rozhodně něco je.
Dovolím si tedy maličko vytrhnout z kontextu celé knihy a předložit vám ho s tím, že jde tedy o orientačníí nápad pro rozmotání neustále se opakujících životních vzorců.


Tunel hybnosti
Vezměte si list papíru a rozdělte prázdnou stránku čtyřmi vodorovnými čarami, které představují linie života. Podél nich zakreslíte svou osobní a rodinnou historii. Na první čáru si zapište všechny své lásky včetně data; patří sem všechna vaše pobláznění, sexuální partneři či partnerky, manželští partneři či partnerky, osoby, s nimiž jste flirtovali, a konečně i silná platonická přátelství. Poznačte si na linku jména i data.
Na druhou čáru zaznamenejte všechny své emoční problémy - pocity nejistoty nebo sklíčenosti, období velkého štěstí, či dokonce časové úseky, kdy si nevybavujete, v jakém duševním rozpoložení jste se nacházeli.
Třetí čára je určena výčtu vašich dosavadních zaměstnání a oborů, kterými jste v životě prošli.
Na čtvrtou čáru zakreslete svou osobní a rodinnou anamnézu; nemoci, jež se vyskytly u vás nebo u vašich rodičů, prarodičů, strýců a tet.
Nyní si všechny čáry prohlédněte a srovnejte je. Hledejte podobnosti: Ukončujete vztahy těsně předtím, než přejdou do důvěrnější roviny? Stavíte sami sobě do cesty překážky, kdykoliv máte úspěch na dosah? Co se dělo s vašimi vztahy, prací a emocemi, když se u vás vyskytly zdravotní problémy? Jaké pozitivní a negativní tendence vidíte?
Tato vlákna - láska, moc, peníze a zdraví - představují ve vašem životě čtyři klíčové časové linie. Tvoří pevný svazek procházející tunelem hybnosti a nesou záznamy z vaší minulosti. To je osud, který pro vás uchystaly smlouvy duše.

Principem je pochopit například, kdy ve chvíli, kdy se začne něco dít, začnu reagovat stále stejně. Třeba i nepřiměřeně, protože se kdysi dávno stalo něco, co tuto reakci poprvé vyvolalo a od té doby se nevědomě opakuje.
Uvědomit si tuto souvislost je první krok k nápravě.


O autorovi:
Alberto Villoldo, Ph. D., psycholog a lékařský antropolog se již více než pětadvacet let zabývá výzkumem přírodní léčby v oblasti Amazonie a praktikami šamanů z kmene Inků. Pracoval jako mimořádný profesor na Státní univerzitě v San Francisku. Během svého působení založil Laboratoř biologické samoregulace pro výzkum vlivu mysli na psychosomatické zdraví a nemoci lidí. Založil společnost The Four Winds Society, kde vyučuje zájemce z USA a z Evropy praktikám šamanské energetické medicíny.

Vydalo nakladatelství Anch Books, 2015, www.anch-books.eu
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lucie Lucie | 16. května 2017 v 10:26 | Reagovat

Návod vypadá velmi dobře, ale stejně mi to přijde velmi těžké. Kolikrát jsem to zkoušela a pořád bez úspěchu. Dokonce jsem si už říkala, že jsem z bludného kruhu venku, a pak se reakce opakovala znova. Nezbývá, než to zkusit znovu a lépe ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.