Červen 2017

Gill Daviesová: Koření

28. června 2017 v 1:47 | Renata |  Knihy pro dospělé
Koření. Co si pod tím představit? Stonky, listy, plody, květy, kořeny, semena, poupata - ach, je to ho tolik! A člověk chtě nechtě musí užasnout nad vynalézavostí člověka, který celé tohle intenzivní bohatství vůní a chutí v přírodě našel, vyzkoušel, přišel na to, jak to všechno parádně působí na lidskou psychiku i tělo, a našel pro to využití nejen v kuchyni, ale i v parfumerii nebo kosmetice, často i v lékařství. A hned na začátku napíšu to, co se sluší napsat na konec: Tuhle knihu klidně darujte někomu, kdo se rád ochomýtá v kuchyni, kdo má rád bylinky, kdo je milovník života jako takového, vůní, chutí a informací!


Je to za mne jedna z nejpodařenějších knížek o koření, už jen z toho důvodu, že je krásně barevná, s parádními fotkami, které dělají z četby v duši voňavý zážitek. I když už čtete informace, které třeba dobře znáte, znovu si je oživujete s tím nádherným obrazovým doprovodem a je to mlsání pro oči!

D. Steele: Společný byt. Perfektní čtení na léto!

27. června 2017 v 11:27 | Renata |  Knihy pro dospělé
V létě je parádní doba na knížky, u nichž se ponoříte do smyšlených světů svých lepších, mladších, bohatštích, více milujících realit. A romantické knížky jsou k tomu jako dělané.
Tohle je novinka od Danielle Steele, kterou snad s jejími desítkami podobně laděných románů netřeba ani představovat.


Společný byt - aneb návrat do mládí
Představte si, že jste mladé, možná i krásné a na začátku životních zkušeností. Už máte svá povolání a teď hledáte byt.
Jste z New Yorku.
Smog, hluk, ale taky vědomí, že když umíte přežít v téhle džungli, umíte přežít snad úplně všude.

A tak jste jednou z těchto dam:
Claire - návrhářka, která přišla k luxusnímu bytu, který si ale finančně nemůže dovolit utáhnout a tak hledá spolubydlící.
Abby - spisovatelka na začátku své kariéry s hlavou plnou snů a s zasunutými traumaty spojenými s tím, že žije daleko a daleko od své původní rodiny.
Morgan - je jí všude plno a má sebevědomí na rozdávání. No jo, makléřka z Wall Street.
Saša - tichá, jemná, nenápadná. Budoucí, zatím studující, doktorka.

Tak to už samo o sobě je dobře rozehraná partie, která činí zákad k dobrému čtenářskému sladkému bonbonku vhodného pro ženy. Každá prožívá své lásky, své záchvěvy minulosti a naděje do budoucnosti. Někdy to připomíná opravdu telenovelu:

"Všichni se u večeře dobře bavili a pak se vrátili domů. Druhý den Saša zavolala matce. Vánoce ani neskončily a máma už zase byla v práci.
Chvíli nezávazně konverzovaly, což nikd ynebylo lehké, a pak se Saša rozhodla jít rovnou k věci.
"Mami, musím ti něco říct." Připadala si jako desetiletá holčička, která se musí přiznat k poznámce ve škole.
"Chceš nechat medicíny a jít na práva? To by byla dobrá zpráva," pokusila se Murie o vtip.
"No, ani ne. Chodím s hrozně fajn chlapem a budeme se brát. Zasnoubili jsme se."
"Jak dlouho s ním chodíš a jak to, že nic nevím?"
Protože jsi zapšklá jedubaba, měla Saša chuť odseknout, ale neřekla nic
"Nejsme spolu moc dlouho a já si chtěla být jistá, že je to vážné, než ti to řeknu."
"Jak dlouho?" žádala Muriel Hartmannová odpověď jako soudce při křížovém výslechu.
"Tři měsíce."

A následoval výslech jako z filmu. Řekněme, že tyhle čtyři mladé ženy vedle sebe prožívají období života, které tak rychle pomíjí a co v něm neprožijeme, se už nikdy nevrátí. Přistupovala jsem k této knize jako k osvěžující limonádě, nenáročnému čtení, a z tohoto úhlu pohledu nezklamalo.


Danielle Steelová píše svěže, jasně, stručně a umí posouvat děj ve správný čas, i když někdy to už jsou posuny průhledné a předvídatelné - ovšem někdy je právě takový i sám život, to si musíme přiznat. Zajímavé mi na tomto románu přišlo, jak různé situace prožívaly hlavní hrdinky každá po svém. Jaké názory mají na jednu situaci, kterou prožívá jedna, tři další, záměrně charakterově úplně jiné. I s jinými životními prioritami.
Takže ne letní limonáda, ale letní dámský koktejl!

Vydala Euromedia, 2017, www.bux.cz

Poslední červnový týden 2017: "Zvenčí klid a uvnitř bouře"

25. června 2017 v 7:28 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Čeká nás opravdu zajímavý poslední červnový týden. Přirovnala bych ho ke kynutí těsta. Zdánlivý klid, ale změny pod povrchem. Nevylučuju, že kdekomu uprostřed kynutí přijde hospodyně přimíchat rozinky, ale jinak zvenčí neočekávejte nějaké výrazné změny. Spíše je to týden vhodný pro vlastní sebereflexi a snad i odpočinek.


Možná ale budeme stát na křižovatkách. Možná budeme přicházet se situacemi, které budou zásadní, ale budou spíše očekávané. Jsou totiž přesně tím něčím, co potřebujete, co jste chtěli, co jste čekali. Nebude toho moc, ale bude. Pokud vás to nějak rozčílí, tak jedině tím, že přece jen jste chtěli ještě na něco počkat, že to je moc brzo, že je tu příliš spěchu a vy jste zrovna takoví celí ospalí, příjemně znavení a chcete si ještě na chvíli přetáhnout peřinu přes hlavu, protože ten spánek byl tak sladký! Nemusíte se ničeho obávat, přijde jen to, co má a i když to nyní odmítnete, tak vám to neuteče…

Je to opravdu lenivý čas a i to dobré může být přijímáno s klidem nebo až laxně.


Vlivy zvenčí budou drobné, spíše spravedlivé a budou jen zasévat semínka, na jejichž uzrání stejně budete muset čekat. Kdo tohle přijme, ten prožije týden celkem v pořádku, pokud ale budete na události tlačit nebo budete chtít něco nervózně urychlovat, budete se cítit znaveni, přetížení a bez energie.
Tento týden se vyplatí zůstávat ve svém "středu". A přesně to budou události a situace kolem nás, které nás to mohou konečně naučit, tuhle parádní dovednost…

Dobrou zprávou je, že co tento týden uzraje, to využijete v budoucnosti, takže to rozhodně není mrhání energií, ale naopak, trpělivé čekání a trpělivé učení se novému.

Výborná doba na to, abyste:
- Pokračovali v nových nápadech, projektech, změnách a vytrvali. Protože tedy může potom dojít k tomu zlomu, kdy už to nebude bolet, kdy vám to vejde pod kůži… a stane se do velké míry vaší druhou přirozeností!
- Setkávání s druhými a debatování o tom, co má v životě opravdu smysl, tady budou lidé možná dobře naladěni na stejnou vlnu, dokonce i s jistým odhodláním, že sny mohou být skutečné.

- První kroky kamkoliv… žádání o pomoc, poskytování pomoci, empatie, mnoho toho bude pod ochranou a nebude nás to tlačit někam, kam nechceme.

Tom Kenyon, Judi Sion: Arkturiáni

23. června 2017 v 8:41 | Renata |  Knihy pro dospělé
Moc dobře si uvědomuji, že naše bytí tady a celá naše planeta je jen nepatrným zrnkem písku ve vesmíru. A že naše bytí, naše duše, tady musí mít nějakou vyšší hierarchii, tohle všechno tady uprostřed v podstatě ničeho a nehostinnosti, nemůže být náhoda. Autor se v této knize setkává s něčím, co ho rozčiluje. A vás to bude také rozčilovat…


"To, že jsem byl naštvaný, jej neodradilo. Pokračoval a mluvil o konkrétních věcech v mém životě a o mé "misi". Okamžik, který si k tomu vybral, však skutečně nemohl být horší, neboť jsem se právě nacházel v beznadějné situaci, uprostřed intelektuálního bahna, kdy jsem zpochybňoval všechno. Zatímco jedna moje část cítila, že mluví pravdu, zbytek mého já byl skutečně rozčílený a vzdoroval myšlence o existenci nějakých "misí" vůbec, a rovněž o té, o níž mi právě vyprávěl."

24.6.2017: Výklad k novoluní v Raku. Nechte to špatné za sebou!

22. června 2017 v 0:47 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Sobotní novoluní bude v Raku, takže už ze samotného principu půjde především o city a vztahy.
Vyšly mi k němu ale velmi hezké karty, které jsou v souladu s celou energií června.
Páže holí - Osmička pohárů - Šestka holí - Trojka mincí


Pokud tedy budete mít v hledáčku vašich myšlenek něco, co se týká vztahů, emocí, přátelství a citů, pak už budete mít nejspíše zcela jasno, co to je a s čím je třeba se rozloučit. Tesknění směrem k tomuto tématu nemusí být vůbec nijak dramatické, spíše sladkobolné a bude mít nádech truchlení a loučení se se starým. Protože to nové už je vidět, a zdá se i, že se na to těšíte. Pokuste se rozloučit se se vším, u čeho zcela jasně cítíte, že vás omezuje z už viditelných lepších horizontů. Nebo co se týká čehosi, co je pro vás zejména tento rok, nebo v tento čas, mimořádně důležité.
Snad ani nemusí jít o loučení, ale o nějaký krátkodobý návrat pokušení minulosti, úzkostí, strachů a nepříjemných emocí, jež se pokusí nahlodat současnou cestu. V tomto může být víkend a pár dní před ním opravdu rizikový, ale stále tu je minimálně odhodlání nebo plány na budoucnost. Nemusíte je mít ještě dokonale promyšlené, ale máte je již v rukou a protože se nám ten Páže holí s nesmělou a nejistou ručkou okamžitě poté mění na jezdce s puncem vítězství na Šestce holí, vyplatí se udržet své plány a postavit se pokušení smutku a strachu tváří v tvář. Dlouho nevydrží… vzdá to. Vyhrajete vy a vaše dílo.


Čím silnější cíl, čím silnější vědomí vlastního cíle, tím snadněji to půjde. Dokonce je možné, že když se něčemu takovému postavíte, tak zuby strachu se otupí dříve než čekáte. Ukáže se, že nebyl tak strašný a velký, jak se zdálo.
Těžkou hlavu mohou dělat vzpomínky všeho druhu, hezké i těžké, budou se mísit v nepříjemném víru. Prostě Rak a Luna k sobě tímto způsobem patří a když se zeptám, jak se z tohoto víru dostat, je to přes pocit spokojenosti. Nechte si ty vzpomínky, které jsou hezké a které vám působí pocit spokojenosti.


Kombinace karet 6 pohárů -9 holí - 9 pohárů také může naznačovat návraty situací a lidí z minulosti, kteří přijdou něco vyřešit, dořešit, podat smírnou ruku. Stejným způsobem můžete tento nov využít k tomu, abyste něco takového nechali za sebou sami, a podali sami své duši dlaň na znamení smíru.

Ostatně, silná energie těchto snů přímo vybízí k vyčištění toho, co vás dlouhodobě trápilo. Nechat to za sebou bude v tento čas snadnější a účinnější než kdy jindy.

Květinový samovýklad pro SLUNOVRAT

21. června 2017 v 10:30 | Renata |  Výklady pro vás a výkladové dny
Hlavní kartou pro letošní červnový slunovrat je Viselec v obrácené pozici. To odpovídá i celkovému naladění tohoto času, protože je to přechod mezi jedním obdobím k druhému. A tady je velká šance, že minimálně v těchto dnech, byť mohou být pro někoho i bolestivé a únavné, vidíme pravdu. Nebo vidíme ve vší syrovosti témata, která jsou důležitá a nahlížíme už také pod oponu jejich řešení. A to je nejdůležitější vzkaz pro tyto a následující dny. Slunovrat a čas do konce června bude jedinečnou dobou, kdy uvidíme to, co jsme měli dlouho dlouho vidět…co nám unikalo a co mělo časem dozrát. Nyní to dozrává.
Vyberte si jednu z květinkových karet, které jsou po obvodu Viselce.


Poselství, které skýtají, vám může pomoci lépe se dobrat řešení, nebo ještě lépe naťuknout to, co potřebujete…

Tak co jste si vybrali? I v této fázi si můžete klidně vybrat kartu, která se vám pocitově nejvíce líbí..


Šeřík: Harmonizace, přechody mezi světy. Magická vůně šeříku je snad pro tento výklad nejlepší. Je o přechodu mezi jedním do druhého, kde si můžete velmi pomoci tím, že budete svoji energii směřovat do třetího oka, do intuice, do odpočinku a zároveň se dívat a vnímat to, co se děje kolem vás. Nesoudit, ale vnímat srdcem. Věci se potom neuvěřitelným způsobem pohnou kupředu právě tam, kam jste chtěli nebo potřebovali. Nechte se vést osudem, pusťte otěže a důvěřujte tomu, co pociťujete v srdci jako správné…

Zimolez: Uvolnění bloků, štěstí. Stará zablokovaná energie se rozplývá, může to s sebou nést i nepříjemné pocity, ale ta šance, že nyní můžete nechat něco opravdu už za sebou, je obrovská! Posílena i celkovou energií června, takže dvojnásobné požehnání pro vás. Věřte tomu, že štěstí je tu i pro vás, proberte se pocitem sebedůvěry, sebelásky a zničte to špatné, co o vás do vás zaseli ostatní. Tato karta je o tom, že situace pracuje ve váš prospěch, takže zkuste si tu pozici uprostřed proudu užít - a plavat s ní…

Jetel: Jemná síla, ochrana, léčení. Jetel je o důvěře v sebe samého. Stanovte si své hranice, nenechte se obírat o energii druhými lidmi. Postavte se za sebe, oddychněte si, posilte se - udělejte přesně to, co potřebuje vaše tělo! Psychosomatické nemoci v tuto chvíli přesně ukazují, kde je slabina. Nepochybujte o sobě a v úctě k sobě samé formulujte přání a budoucí cesty tak, aby to s vámi bylo v souladu. Jsou tu semínka nového, takže pokud se vám to podaří, tak uvidíte i první výsledky…

Svlačec: Intuice, božské vedení, jasnost. Období jasné intuice, která přesně ukáže, kam potřebujete. Ještě vytrvejte, pokud svá řešení nemáte. Jste jim rozhodně na dobré stopě. Zklidněte se, věnujte čas svému nitru, důvěřujte sobě i okolí - je možné, že právě v okolí najdete nenápadné stopy, které vás dovedou k výsledku. Máte pocit, že jste na špatné koleji? Pak zkuste změnit směr, nebo ještě chvíli počkat a v mezidobí zkusit dělat něco jinak, jiným způsobem. Udržujte myšlenky zaměřené na cíl, jak vidíte, ta brána úspěchu už se blíží…


Jiřina: Zabývejte se stinnou stránkou. Něha, mystika. Tohle je hodně o cestě do vlastního sklepa plného bubáků. Vypátrejte, čeho se nejvíc bojíte. To může prosakovat na povrch i v těchto dnech, ale je to tady proto, aby to nyní dostalo šanci se vyléčit, bolavé rány, strachy, úzkosti. Někdo zvenčí odráží váš vlastní vzorec, který jste ještě nevyřešili. Zklidněte se a pokuste se o to, prožívejte to naplno, naplno se pochvalte, naplno si přiznejte chybu. Úleva bude obrovská!

Tak krásný návrat Slunce, krásné dny a hodně úlevy. Ať to léto letos stojí za to - v těch nových botách, které právě v tyto dny přezouváme!

19.-25.6.2017: „Tu máš, co máš!“

18. června 2017 v 8:34 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Jednoduše řečeno, tento týden je týdnem rozcestí, jistot, stability a rozvažování. Vyplatí se klid, pomalý posun kupředu a řešení věcí, které jsou pro nás tento rok zásadní nebo u kterých potřebujeme rozvahu a trpělivost.
Milenci - 3 mincí, Velekněz - 2 holí (Síla, 2 mincí)
Snad i věci, nad kterými stojí ochrana osudu…


Se vší tou moudrou energií a snad i osudovými zásahy bych si troufla říci, že u některých může mít tento týden podobu událostí, zásadnějších i sotva zřetelných, ve kterých lze vystopovat jakousi spravedlnost, ochranu, sejití moudrosti z nebes na Zemi, snad i do rukou dostanete více možností, než jste měli ještě minulý týden. Něčeho bude víc, něco bude přicházet zvenčí ve zvýšené míře a bude to přesně mířené! Snadno pochopitelné. Uvěřitelné. Často to může být formou informací od druhých osob, od moudrých nebo starších lidí, cosi co "vyslechnete", co se naučíte, co bude klíčem k něčemu dalšímu. Nejisté události ještě nebudou úplně rozhodnuty, ale minimálně budete vědět, na jaké půdě stojíte.

Pozor na strach!
Je tu malé riziko, že by mohl tento týden vítězit strach a celou tuhle dobrou energii ničit. Milenci a Síla je dobrá kombinace, pokud ovšem nenecháte zvítězit nijakost a apatii, případně staré zvyky a zlozvyky. Mělo by se to stávat ale zřídka, protože jinak je energie celého týdne opravdu na velkém vzestupu a mohutná podpora okolí i vlastního vědění, které nyní dostane pevnější kontury (mnohé v tomto týdnu pochopíte)… dávají do rukou spíše pevné a jasné ingredience pro další události, než že bysme se měli nějak hroutit.

K čemu tedy tento týden využít?
- Všechna rozhodování budou mít dobrou půdu pro uvažování: Nemusíte ještě dojít k definitivnímu výsledku, ale hodně věcí si sedne a bude zřejmějších.
- K pilné práci na tom, co je pro vás tento rok důležité, můžete k tomu získat z okolí podporu, dobré rady nebo spolupracovníky.
- Stejně tak je to dobrá konstelace pro zdraví, zejména pro psychickou odolnost, kterou by mohl kdosi zvenčí ještě více podpořit. Nebo najdete právě ten smysl, který dodá energii vám samotným.
- Setkání s lidmi či situacemi, které vás postaví na zcela nové křižovatky (nové vztahy, nové práce, nové fáze životních situací)
Vším se ale prolíná mírumilovný klid, velký díl pochopení a ochoty naslouchat, ustoupit o krok dál a prohlédnout si své dílo předtím, než do něj zasadíte další cihličku.

Tak přeji šťastný tento týden!

Jonáš, Kuchař, Frej: Jak dál po antibiotikách

14. června 2017 v 2:56 | Renata a nakladatelství Eminent |  Knihy pro dospělé
Tuhle knihu si určitě otevřu velmi často. Je totiž krásnou barevnou a informacemi nabitou encyklopedií superpotravin, které máme běžně k dispozici.
Tak si touhle knihou řádně zalistujeme...

Jak si udržet zdravé trávení, nebo ho ozdravit po zátěži? Nemusí jít jen o tu antibiotickou, i obyčejný stres dokáže parádně rozhodit všechno, co s trávením souvisí. V každém případě se problémům s trávením nebo imunitou, pocitem únavy, setkáváme velmi často, někdy se ani užívání syntetických antibiotik nevyhneme a pro ten případ je dobré mít doma tenhle barevný, čtivý a jasný návod na to, jak si pomoci.


Když jsem knihu pročetla a zavřela, řekla jsem si - to je parádní encyklopedie českých superpotravin. To je objevené zlato ve zcela obyčejných potravinách, které běžně používáme. A často jsou to zapomenuté účinky. Hrách, mrkev, silný domácí vývar nebo kozí mléko? Jak často zapomínáme, že v těchto obyčejných potravinách se skrývá síla ohromujícího charakteru?


Tenhle nápoj z chlebového kvasu mne zaujal natolik, že jen co pojmu odvahu, vyzkouším ho. A podělím se o výsledek...

Místo toho jdeme třeba pro řasu spirulinu nebo pro chia semínka, což je mnohonásobně větší finanční investice. Ty nezatracujeme, patří do výčtu velmi zdravých a funkčních potravin také, ale spíše tu čtenář zažije úžas, že vedle něčeho tak komerčně propagovaného je opravdu třeba právě ten hrách, med nebo silný vývar z hovězích kostí. A všechno je to stejně silné.


Víte třeba o kozím mléku, že:
"..obsahuje vysoký obsah nenasycených kyselin linolové a alfa-liinolenové, které si jako tzv. esenciální naše tělo neumí vyrobit a je závislé na jejich příjmu. Do mléka se dostávají hlavně z čerstvé trávy a divoce rostoucích bylin. Tyto kyseliny v kombinaci s obsaženou syrovátkou a enzymem Q10 podporují rekonvalescenci, působí jako antioxidanty, snižují hladinu cholesterolu a triglyceridů, redukují riziko vzniku cukrovky a pomáhají při její terapii, protože vedou k poklesu koncentrace inzulinu v krvi. Kozí mléko obsahuje také oligosacharidy, které jsou svým složením podobné oligosacharidům mateřského mléka. Ve střevech působí zároveň i jako probiotika, podporují růst probiotické mikroflóry, především bifidobakterií, vstřebávání minerálních látek potřebných k růstu a celkovou odolnost organismu."


Milované banány! Tady jsem nejvíce ocenila i nádhernou grafickou práci a barevný styl, jakým je kniha vytvořena. Je radost ji mlsat.

Vzato ze všech stran jde o knihu všestrannou
O tom není pochyb. Nemusíte zrovna být v situaci, kdy potřebujete ozdravit trávení po užívání antibiotik, ale stačí i obyčejný pocit nepohody nebo jen snaha si nějak pomoci či ozdravit tělo. Tohle je totiž základ. Název knihy může trochu mást tím, že se zdá, že je určena jen pro "ponemocné stavy", ale opak je pravdou.
Ráda po této knize sáhnu pokaždé, když se chci něco dozvědět a motivovat se pro uvaření třeba - čočky... Protože věřte nebo ne, i čočka je pro nás velice prospěšná.

O autorech:
MUDr. Josef Jonáš vystudoval lékařskou fakultu v Plzni a jako začínající psychiatr působil pod vedením MUDr. Miroslava Plzáka v protialkoholní léčebně v Horních Beřkovicích. Později se v Chomutově stal nejmladším primářem psychiatrického oddělení v tehdejším Československu. V osmdesátých letech minulého století proslul svojí metodicko-psychologickou spoluprací s Ivanem Hlinkou v litvínovském hokejovém klubu a také průkopnickou knihou Křížovka života, která vyšla poprvé roku 1988. Od té doby se věnuje celostní medicíně a vlastní metodě řízené detoxikace. Je autorem nebo spoluautorem desítky odborně-populárních knih a stovek článků.
Jiří Kuchař absolvoval Stavební fakultu ČVUT. Od začátku devadesátých let minulého století působí jako nezávislý žurnalista a spisovatel. Kromě svých knih o léčitelích a českém léčitelství proslul publikacemi, v nichž přiblížil svět jihoamerické ayahuasky, u nás vůbec prvními na toto téma. Na začátku 21. století odhalil část umělecké sbírky Adolfa Hitlera, která se nachází na našem území. Po sérii knih na téma sebepoznání se v současné době věnuje populárně-zdravotnickým tématům. Pravidelně publikuje v měsíčníku Regenerace.
MUDr. David Frej pracoval po studiu na lékařské fakultě v Praze několik let jako internista. Východní a funkční medicínu a výživu studoval v Albuquerque v Novém Mexiku (USA), v Rakousku a v indické Puně. V praxi se zabývá vlastním systémem holistické medicíny zaměřené na léčbu zánětu a s ním souvisejících chronických civilizačních nemocí, na výživu, biologické rytmy a detoxikaci organismu. Přednáší a pravidelně publikuje v měsíčníku Regenerace.
Vydalo nakladatelství Eminent, 2017, www.eminent.cz

VÝKLADOVÝ DEN: Medicinské karty

12. června 2017 v 0:22 | Renata a nakladatelství Synergie |  Výklady pro vás a výkladové dny

Medicinské karty vycházejí z dávného učení amerických indiánů. Ti považovali zvířata za průvodce, kteří nám mohou pomoci nalézt harmonii a rovnováhu na naší životní cestě. Medicinské karty jsou nádhernou pomůckou pro osobní růst. Kromě vedení na "duchovní cestě" se vám mohou stát zdrojem uzdravování a síly a pomoci vám v pochopení a řešení vztahů a složitých životních situací.


Každé zvíře má svoji specifickou sílu, svůj účinek na naši duši a probouzí témata, která probuzena mají být.
Nejde tu jen o zdraví, i když na to se v tuhle chvíli také ptát můžete - a získáte odpověď jakým směrem vrhnout svou psychickou energii, aby se odstranila příčina nemocí…, ale i pocit rovnováhy, který může být vychýlen právě proto, že nerespektujete nějakou svou vnitřní prasílu a niternou potřebu, kterou si ani v běhu všedních dnů nemusíte uvědomovat.


A tak vás vítám u dnešního výkladového dne, ve kterém se ptejte na věci rovnovážné, jemné a tajemné…
Budeme tu dneska trochu nahlížet do tajemství šamanského umění a moudrosti a spojovat se se zvířaty.Jamie Sams, David Carson, Ilustrace Angela Werneke: Medicinské karty


Synergie Publishing, 2017, www.synergiepublishing.com

12.-18.6.2017: Týden nabídek, jež vedou o dveře dál

11. června 2017 v 7:32 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Mohl by to být týden náhlých dobrých i špatných zpráv a týden záležitostí, na které se delší dobu čeká. Najednou jako když puknou krunýře a vyleze třeba ne moc příjemný hmyz, či na druhou stranu mohou také pukat poupata a kvést krásné květy.
Rytíř mečů - 8holí - Páže pohárů - Královna mečů
Hlavní linie tohoto týdne je totiž o celkem rychle uskutečňovaných situacích, které mají pevný kořen v minulosti. Můžeme u toho mít pocit, že jde o "nějak moc rychlou karmu", to nemusí být příjemné… nebo o něco, u čeho stejně bude jakýsi dozvuk nedozrálosti a že to nemusí být přesně ono. Ano, definitivní vyjasnění tam je potřeba učinit až poté, co si nad tuto nově vzniklou situaci s tím protějškem sedneme (nebo sami se sebou) a povedeme jakýsi vyjasňující, leč láskyplný dialog.


Je to celkem náročný týden vzhledem k tomu, že se nám tu pojí čirý rozum, snad až netrpělivost, snaha o zásadní rozhodnut a přitom tu jsou drobné záchvěvy usmíření, lásky a nabídek, jež ale mohou v bouřlivém dni snadno nebýt slyšet. Pokud vás tedy něco takového potká, snažte se co nejvíce se zastavit a v těch bouřkových mracích vlastní duše zkoušet zahlédnout právě tu láskyplnou nabídku, která může být nenápadná, ale poskytuje citovou úlevu v záležitosti, kterou řešíte a tím, co nabízí, nabízí také řešení té situace, jež vám zasahuje do minulosti a činí vás vyvedenými z míry a rovnováhy.

Když ji správně pojmete, když složíte tyto dva faktory vedle sebe - mírnost a rozhodnost - pak můžete dojít k rovnovážným řešením.

Jinak to také může naznačovat i jiné události, například:
- Dobré nabídky všeho druhu
- Pokud pohnete koly osudu sami, tak tento týden se můžete dočkat dobré odezvy, která ale zase bude následně o dalším rozhodování
- Cokoliv vám uleví, to bude následně vyžadovat další krok či další péči, moc času na odpočinek tu není

- Je tu i rozpor mezi "prací osudu" a chutí do něj zasahovat. Nedělejte to. Tam, kde cítíte, že vás zásah zavání násilím a netrpělivosti, nedělejte to a nechte pracovat ten čas. Až svoje dokončí, dá vám vědět.

- A dokončovat opravdu může i tento týden - budeme jak zasívat nová semínka, tak také sklízet - každý podle svého stavu zahrádky.
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.