Jonáš, Kuchař, Frej: Jak dál po antibiotikách

14. června 2017 v 2:56 | Renata a nakladatelství Eminent |  Knihy pro dospělé
Tuhle knihu si určitě otevřu velmi často. Je totiž krásnou barevnou a informacemi nabitou encyklopedií superpotravin, které máme běžně k dispozici.
Tak si touhle knihou řádně zalistujeme...

Jak si udržet zdravé trávení, nebo ho ozdravit po zátěži? Nemusí jít jen o tu antibiotickou, i obyčejný stres dokáže parádně rozhodit všechno, co s trávením souvisí. V každém případě se problémům s trávením nebo imunitou, pocitem únavy, setkáváme velmi často, někdy se ani užívání syntetických antibiotik nevyhneme a pro ten případ je dobré mít doma tenhle barevný, čtivý a jasný návod na to, jak si pomoci.


Když jsem knihu pročetla a zavřela, řekla jsem si - to je parádní encyklopedie českých superpotravin. To je objevené zlato ve zcela obyčejných potravinách, které běžně používáme. A často jsou to zapomenuté účinky. Hrách, mrkev, silný domácí vývar nebo kozí mléko? Jak často zapomínáme, že v těchto obyčejných potravinách se skrývá síla ohromujícího charakteru?


Tenhle nápoj z chlebového kvasu mne zaujal natolik, že jen co pojmu odvahu, vyzkouším ho. A podělím se o výsledek...

Místo toho jdeme třeba pro řasu spirulinu nebo pro chia semínka, což je mnohonásobně větší finanční investice. Ty nezatracujeme, patří do výčtu velmi zdravých a funkčních potravin také, ale spíše tu čtenář zažije úžas, že vedle něčeho tak komerčně propagovaného je opravdu třeba právě ten hrách, med nebo silný vývar z hovězích kostí. A všechno je to stejně silné.


Víte třeba o kozím mléku, že:
"..obsahuje vysoký obsah nenasycených kyselin linolové a alfa-liinolenové, které si jako tzv. esenciální naše tělo neumí vyrobit a je závislé na jejich příjmu. Do mléka se dostávají hlavně z čerstvé trávy a divoce rostoucích bylin. Tyto kyseliny v kombinaci s obsaženou syrovátkou a enzymem Q10 podporují rekonvalescenci, působí jako antioxidanty, snižují hladinu cholesterolu a triglyceridů, redukují riziko vzniku cukrovky a pomáhají při její terapii, protože vedou k poklesu koncentrace inzulinu v krvi. Kozí mléko obsahuje také oligosacharidy, které jsou svým složením podobné oligosacharidům mateřského mléka. Ve střevech působí zároveň i jako probiotika, podporují růst probiotické mikroflóry, především bifidobakterií, vstřebávání minerálních látek potřebných k růstu a celkovou odolnost organismu."


Milované banány! Tady jsem nejvíce ocenila i nádhernou grafickou práci a barevný styl, jakým je kniha vytvořena. Je radost ji mlsat.

Vzato ze všech stran jde o knihu všestrannou
O tom není pochyb. Nemusíte zrovna být v situaci, kdy potřebujete ozdravit trávení po užívání antibiotik, ale stačí i obyčejný pocit nepohody nebo jen snaha si nějak pomoci či ozdravit tělo. Tohle je totiž základ. Název knihy může trochu mást tím, že se zdá, že je určena jen pro "ponemocné stavy", ale opak je pravdou.
Ráda po této knize sáhnu pokaždé, když se chci něco dozvědět a motivovat se pro uvaření třeba - čočky... Protože věřte nebo ne, i čočka je pro nás velice prospěšná.

O autorech:
MUDr. Josef Jonáš vystudoval lékařskou fakultu v Plzni a jako začínající psychiatr působil pod vedením MUDr. Miroslava Plzáka v protialkoholní léčebně v Horních Beřkovicích. Později se v Chomutově stal nejmladším primářem psychiatrického oddělení v tehdejším Československu. V osmdesátých letech minulého století proslul svojí metodicko-psychologickou spoluprací s Ivanem Hlinkou v litvínovském hokejovém klubu a také průkopnickou knihou Křížovka života, která vyšla poprvé roku 1988. Od té doby se věnuje celostní medicíně a vlastní metodě řízené detoxikace. Je autorem nebo spoluautorem desítky odborně-populárních knih a stovek článků.
Jiří Kuchař absolvoval Stavební fakultu ČVUT. Od začátku devadesátých let minulého století působí jako nezávislý žurnalista a spisovatel. Kromě svých knih o léčitelích a českém léčitelství proslul publikacemi, v nichž přiblížil svět jihoamerické ayahuasky, u nás vůbec prvními na toto téma. Na začátku 21. století odhalil část umělecké sbírky Adolfa Hitlera, která se nachází na našem území. Po sérii knih na téma sebepoznání se v současné době věnuje populárně-zdravotnickým tématům. Pravidelně publikuje v měsíčníku Regenerace.
MUDr. David Frej pracoval po studiu na lékařské fakultě v Praze několik let jako internista. Východní a funkční medicínu a výživu studoval v Albuquerque v Novém Mexiku (USA), v Rakousku a v indické Puně. V praxi se zabývá vlastním systémem holistické medicíny zaměřené na léčbu zánětu a s ním souvisejících chronických civilizačních nemocí, na výživu, biologické rytmy a detoxikaci organismu. Přednáší a pravidelně publikuje v měsíčníku Regenerace.
Vydalo nakladatelství Eminent, 2017, www.eminent.cz
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.