Červenec 2017

31.7.-6.8.2017: Tvoříme vlastní hranice

30. července 2017 v 13:43 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Velmi zajímavý bude tento týden. Ještě jsem vzala do ruky karty Myšlenky moudrosti. Jaké myšlenky bychom měli rozvíjet tento týden? Jsou především o vyrovnávání vlastních hranic.
A o něčem takovém je i tarot, který vidíte na obrázku (Císařovna - Král mečů - Mírnost)


Císařovna i Král mečů ví o čem je řeč. Ví, na jaké straně stojí. Mají jasno - byť se kolem nich mohou vyskytovat situace, které je budou nahlodávat. Mějte vždy na paměti, že potřebujete směřovat energii tam, kde roste, nebát se občas rozhodnout jen rozumem v zájmu jisté sebeobrany. Císařovna Krále mečů velmi zjemňuje a s Mírností po boku může jít o týden, ve kterém se budeme opravdu rozhodovat o zásadních věcech v životě, ale budeme k tomu připraveni. Prvořadým cílem bude dosáhnout smírného vyřešení, spokojenosti a klidu. Ideální doba na řešení konfliktů, které delší dobu doutnají, ale které jsou už uzrálé k řešení! Ideální doba k rozhovorům o vážnějších tématech.

Podívejme se ještě na Myšlenky moudrosti:

"Spočívám ve středu pravdy a míru - Pátrám ve svém srdci po křivdách, které v něm ještě přežívají. Odpouštím a nechávám je odejít."
"Zasloužím si v životě dobro - Zbavuji se obav a omezení druhých lidí. Tvořím své vlastní láskyplné myšlenky, které utvářejí život plný dobra."

S touto podporou si tedy užijme týdne, ve kterém lze všechno, co nám už neslouží, opravdu dobře vzít do rukou, naposledy si to prohlédnout a pak s tím naložit tak, jak je potřeba. Co bude dobře fungovat?
- Používání rozumu a schopnosti předvídat do budoucnosti
- Mnoho věcí může tento týden doslova kvést pod rukama, pokud kolem toho vytrháte dusivý plevel

- Proberte se minulostí a udělejte si léčivé dny, kdy ji v sobě vyřešíte, odpustíte a vydáte se očištěni dál….

ROZHOVOR s Lucií Ernestovou o hloubce duše, pozitivních afirmacích a jídle

29. července 2017 v 14:26 | Renata a nakladatelství Synergie |  Osobnosti
Dnes se s vámi ráda rozdělím o rozhovor, který jsem dělala s autorkou obrázků v kalendáři Miluj svůj život 2017.... a pro letošní rok také s autorkou textů v něm.
A krásného slona z Myšlenek moudrosti už možná znáte.

Je mi ctí se podělit o myšlenky ilustrátorky a nesmírně kreativní ženy Lucie Ernestové...

Lucie Ernestovou a její romanticky něžné obrázky můžete vidět na zbrusu novém kalendáři Miluj svůj život 2017, a také na kartičkách Myšlenky moudrosti od Louise L. Hay. Na kartách doprovázela slovo americké autorky, na kalendáři je autorkou i textů, které jsou však plně v souladu s myšlenkou, kterou už dlouhá desetiletí Louise L. Hay ovlivňuje miliony lidí na celém světě.

A má i spoustu následovníků. Lucie Ernestová se alespoň tímto způsobem stává symbolicky dalším z nich?
Už loni jste ilustrovala kalendář Louise L. Hay. Dá se říci, že s jejími inspiračními texty jste už tehdy byla v souladu. Přesto, najednou tu je prázdný papír, obrázek, text - to už je pořádná výzva, že?
Ano, nahradit texty Louise Hay výzva byla. Mám její texty ráda a moc mě inspirují. Občas mi ale přijde, že jen tak afirmačně kloužou po povrchu podstaty věcí. Nechci snižovat význam positivních afirmací, ale mám ráda noření si do hlubších i temnějších vrstev naší podstaty. My Evropané jsme více filozofičtěji zaměření a ne vždy nám sedí americké růžové brýle. Jsme vrstevnaté osobnosti a je dobré zaostřovat na vrstvu positivního i kritického myšlení. Já mám ráda oboje.

SRPEN 2017: Kozorozi, Vodnáři a Ryby

28. července 2017 v 7:57 | Renata |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
Kozorozi: Nohy na stůl!
Šestka myšlenek - Devítka činů - Šestka emocí
Vám může být záviděno. Máte hotovo a srpen dovolenou! Z vašeho života začíná mizet stres, vidíte, že váš cíl je nadohled. Vytvořili jste si život podle sebe? Pak si to užívejte, srpen pro vás bude měsícem, ve kterém můžete výrazněji pociťovat dozvuky minulosti, vidět souvislosti - vše z klidného nadhledu. Vzpomínky a možná i návraty lidí z minulosti mohou být tím jediným, co vás rozptýlí z celkem poklidného letního měsíce. Ale protože síla srpna je obrovská, troufám si tvrdit, že u těch Kozorohů, kde ta minulost nebo těžká současnost není vyřešena, nebo dokonce ani řešena, tam tenhle tlak pozitivních energií zesílí smutek, zklamání a únavu právě tím, že vám do hlavy bude až příliš často vsazovat ty obrazy toho, jak by to mělo ideálně vypadat. Odraz vašeho pravého neutlačovaného Já. Vrhněte se do očisty - když to uděláte, tak budete překvapeni jak snadno to půjde. Nebo alespoň - jak logické vám to přijde….

Vodnáři: Uprostřed vlastní popelnice
Posel činů - Organizování - Osmička činů
Pro Vodnáře je srpen jakýmsi hrotovým měsícem, který stojí v opozici k jejich vlastnímu narození. Buď budou extrémně šťastní, nebo extrémně navrčení. Jak to bude u vás? Záleží na výchozí situaci, srpen vás totiž potlačí k tomu si na něco posvítit, něco zjistit, v něčem mít konečně jasno. K tomu budete mít i dostatek energie, která bude znásobena výborným organizačním talentem a pocitem, že se toho děje tolik, že vám to poněkud přerůstá přes hlavu. Z toho poplyne pocit náročnosti, ale stále tu je prostor pro pocit vděku za to, že vůbec máte to všechno, co máte. Karty upozorňují na to, abyste byli v srpnu organizovanější, dbali na jistou disciplínu, která vás ochrání před naprostým chaosem. A používání logiky. Řekněme to jednoduše - srpen může být pocitově jako když se ocitnete uprostřed vlastní popelnice a někdo s vámi zatřese. Přebírejte to prosím po částech a nezapomínejte odpočívat!


Ryby: Pod kamenem najdete stín a nad hlavou slunce
Duchovní učitel - Posel hojnosti - Devítka hojnosti

Rybkám se bude v srpnovém počasí plavat dobře. Navenek ale můžete působit jako samorosti. Spíše budete vyhledávat stinné chladné vody, než že byste se hnali na výsluní. Z dobrého důvodu - srpen vás povede k myšlenkám na samotu, soustředění se na sebe, na to, čím je nebo není váš život naplněný. Tohle malé usebrání bude příjemné i proto, že po něm následuje opravdu plná náruč dobrých zpráv, směrů, a až nečekaných úspěchů! Pokud tedy budete něco hledat - ihned v srpnu se objeví něco, co vám potvrdí vaše záměry a zdá se, že rovnou si sklidíte i první výsledky toho, nad čím jste zkraje měsíce tak hloubavě a sami za kamenem hloubali. Nespěchejte a užijte si pokojné chvíle svého života, své splněné sny a… A to už víte jen vy sami. Nezbývá než popřát hodně štěstí….

SRPEN 2017: Váhy, Štíři, Střelci

27. července 2017 v 7:56 | Renata |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
Váhy: Báječná řešení? Ano!
Posel myšlenek - Báječná řešení - Sedmička činů
Stojíte před novým, vzrušujícím tématem nebo projektem - dejte si tady trochu pozor na všechny náležitosti. Jde jen o drobné zastavení se před tím, než se opravdu po hlavě vrhnete do nového víru událostí - přece jen v tom víru nadšení můžete přehlédnout nějakou začátečnickou chybku… Další karty jsou ale o báječných řešeních, které jsou více než životaschopné. Bude-li třeba udělat někde kompromis nebo umírněný přístup - tak není lepší doby!
Sedmička činů na konci je o přijetí své vlastní moci - pokud se budete cítit nedobře a rozpolceně, jde spíše o konflikty (nevyřešené) vnitřní a vaše vlastní než o přímé konflikty s lidmi z okolí. Tato nepohoda může být způsobena tím, že se toho děje nyní příliš mnoho - chce to se jen zastavit, znovu si všechno za sebou i před sebou překontrolovat… je to vaše cesta? Ano? Pak směle do ní. V opačném případě znovu všechno proplánujte a využijte tu silnou srpnovou energii k tomu, abyste našli kolem sebe užitečné lidi a začali ty nejlepší projekty svého života.

Štíři: Síla řečeného "ne"
Sedmička činů - Dvojka myšlenek - Eso hojnosti
Kdybych chtěla propadnout prvotnímu pocitu, řeknu - když v srpnu řeknete něčemu "ne", parádně na tom vyděláte! První karta je o nutnosti přijmout svou vlastní sílu, usebrat se a pořádně se za sebe postavit (a překážkou tu nemusí být jen okolí, ale především vlastní pocity a mentální zlozvyky). Pak tady okamžitě máte rozcestí, křižovatku, na které je třeba se chvíli zastavit a počkat na znamení, na nasměrování, na to, až jasně uvidíte, kde se vám tedy po tom "ne" otvírá cesta. A pak… k Esu hojnosti snad netřeba nic dodávat. Skvělé zprávy, budete zahrnuti nečekanou hojností prostředků, které vám pomohou s vašimi plány. Může jít jak o finanční podporu, tak o podporu lidí nebo přijdou situace, nabídky, jež budou sice zavánět riskem, ale zároveň obrovským nadšením. No, zkuste využít, co jen půjde! Je toho dost! Máte velkou šanci v srpnu zatočit se vším, co vás nějakým způsobem omezovalo a vydat se novou cestou.


Střelci: Úžas z narůstajících křídel
Pomocník myšlenek - Strážce myšlenek - Eso emocí

Váš život se co nevidět zrychlí, zdánlivě pozastavené záležitosti najednou vyžadují vaši veškerou pozornost. Není čas na posedávání a hloubání, musíte se dát to pohybu - tvrdí první karta. I další to podporují, máte začít mluvit o svých plánech, o svých starostech, záležitostech, patrně se kolem vás objeví někdo, či ho cíleně vyhledejte, kdo je profesionální a může vám svou kreativitou nebo moudrostí velmi pomoci. No a Eso emocí na konci je už jen o tom, že se může otřást svět pozitivním způsobem. Láskou, novou šancí nebo i právě tou vyřešenou situací, nalije se vám krev do žil a pravděpodobně ten karmický a těžký srpen využijete k tomu, abyste ze sebe odloupli nějaký krunýř, jež je vám už dlouho těsný. A úžas z nově narůstajících křídel bude až hmatatelný!

SRPEN 2017: Raci, Lvi a Panny

26. července 2017 v 7:55 | Renata |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
Raci: Intuice bude hlavní výhodou
Intuice a vhled - Trojka myšlenek - Pomocník emocí
Vaše intuitivní schopnosti jsou právě teď velmi přesné. Důvěřujte jí. Možná si sem tam něco nedozrálého či tajného a mystického nechte pro sebe. Může to být i pocit uzdravení, protože tu je stín nějakého smutku, který potřebuje vyléčit a který odplyne časem. Přijímejte tento stav a nechte ho odplout. Poslední kartou je Pomocník emocí, což je karta daru emocí, lásky, nabídek týkajících se lásky a milovaných věcí, situací apod. Z hlediska celého měsíce se můžete v srpnu potýkat s něčím, co silně cítíte intuicí a je to spojeno zároveň s hlubokým pocitem smutku nebo pocitem, že něco musíte opustit, abyste se mohli dát dál… Zdá se, že v srpnu také můžete potkat zásadního člověka do svého života, který vám právě s tímhle pomůže.
A jak již bylo řečeno - intuice bude tím nejlepším vodítkem.


Lvi: Vše nejlepší k narozeninám! Otevře se vám klec!
Osmička myšlenek - Eso emocí - Trojka emocí
Možná máte pocit, že vás omezují okolnosti, v nichž jste se ocitli. Ale je to jen iluze (může to být únava, dočasně nepříznivé okolnosti nebo zlozvyky). Je to jen povrchní klec, ze které se můžete dobře dostat ven, když budete chtít. Může se to vlivem měsíce srpna i toho, že jde o vaše narozeninové období i velmi nepříjemně zvýraznit. Uvidíte v plné kráse to, co vás celý život nebo v poslední době omezuje! Co s tím? Eso emocí a Trojka emocí jsou krásné láskyplné karty. Může vás potkat nová citová záležitost, smíření, zesílení intuitivních schopností, také skvělé zprávy, novinky, zásadní posuny, při kterých k sobě přimknete lepší lidi, zlepšíte vztahy.
Je to měsíc, ve kterém můžete zažít obrovské rozpory v tom, co ošklivého vám život ukáže o sobě samých, aby vám potom dal velmi výraznou šanci vidět pravý opak. Jak si s tím poradíte? Může to mít podobu nových situací, rozchodů, sňatků, usmíření, ozdravení všech situací, kterých se toto vnitřní napětí týká. Jen je důležité vzít všechno do vlastních rukou. Tady nic nejde zadarmo. Jsou to jen šance, kterým musíte otevřít náruč.


Panny: Měsíc laskavosti
Posel emocí - Pohlédněte do svého nitra - Strážce emocí
Hned první věta je úžasná - může to být měsíc, ve kterém lze potkat někoho, s kým cit přeroste v něco hlubšího. Nebo karta ukazuje na přítomnost osoby jemného a laskavého založení… ale také takoví k sobě můžete být sami. Čas na vnitřní ztišení a hledání své vlastní polohy v životě. Nemusíte podnikat žádné kroky. Buďte trpěliví vůči sobě samým. Zdá se, že i s poslední kartou se bude situace v průběhu srpna "zvážňovat" v tom, že bude třeba přistupovat k postupujícím situacím s větší vážností a důvěrou. Problémy se budou řešit, dokonce se i vyřeší, ale budou pro vás náročné v tom, abyste udrželi až puntičkářsky pevný záměr, klid a chladnou hlavu. A zase, je tu laskavý člověk při ruce. Vy patříte k těm srpnově šťastným, ať se bude dít cokoliv, stoprocentně budete mít podporu zvnějšku.
Srpen se u vás bude týkat situací, které směřují ke konci, k dokončení, k vyřešení… Nové začátky.

A také znovuuvědomění si toho, co máte kolem sebe. Jsou to nesmírně cenní lidé a situace!

SRPEN 2017: Berani, Býci a Blíženci

25. července 2017 v 7:53 | Renata |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
Berani: Měsíc báječného obdaření
Šestka hojnosti - Desítka hojnosti - Desítka emocí
Trojice karet je jedna lepší než druhá. Srpen přinese Beranům všechno, co si přáli. Možná úlevu, možná opravdu nové možnosti, možná naplnění toho, v co doufali, možná cokoliv… co ale souvisí s rodinou, s citovým naplněním a s vděčností. Hlavním tématem je právě vděčnost za to, co už máte, čeho jste dosáhli a co pro vás udělali jiní.
Je to tak trochu citově rozměklý měsíc, ve kterém se k vám buď budou různě vracet lidé z minulosti, velkou souvislost mohou mít s dětstvím nebo dětmi obecně, možná budete štědrost sami dávat a budete vyhledávanými společníky.
Může to také být období sběru plodů úsilí za delší časové období. Smíření, harmonie, odpuštění. Laskavost a pokorný úhel pohledu i na své vlastní chyby. Jednoduše řečeno - tuhle konstelaci je dobré využít pro napravení hříchů minulosti a pro láskyplné projevení vděčnosti za současnost. A směle vykročit do dalšího období. Pozornost věnujte především rodině, dětem, vztahů. Platí to i naopak - když tady nebudete pečliví, srpen vám může právě tady zavařit. Ještě výrazněji uvidíte právě své chyby, závislosti a těžký úděl minulosti. Vyřešíte ho?

Býci: Za cípy své sny držíte! Držte!
Zhmotněte své sny - Otevřete své srdce - Eso myšlenek
Pro Býky to "karmický měsíc" opravdu bude, protože jejich karty se velmi shodují s těmi obecnými. Budou stát na prahu zhmotnění svých snů. Podnikněte první kroky ke změnám, po nichž toužíte. Také to může být měsíc drobných znamení, která nás neúnavně vedou k té osudové budoucnosti, který s námi život zamýšlí. Druhou kartou je křižovatka, rozhodování, nějaké vyjasnění, náhlý nápad, impuls, popud. Něco uvidíte jasněji. Přijde to celkem samo a snad i nečekáno?
Z hlediska emocí tu je před vámi zkušenost, na kterou jste dlouho čekali, naslouchejte tedy svému srdci a nechte se vést tam, kde cítíte radost a pro sebe zdravý způsob života.
Protože těch "hotových a výsledkových" karet tu je hodně, řekla bych, že budete v průběhu srpna v rukou držet nějaké malé, zatím nedodělané výsledky svého činění, ty "sebemenší znamení", a bude jen záležet na vašem přístupu, jestli je budete rozvíjet dál. Měsíc radosti, snad jen to eso na konci je o vyjasnění, ale také o nějakých překážkách, jež ale nejsou na škodu, protože pomohou upravovat kurz, abyste mohli dokonale svůj plán uskutečnit! Udržujte tedy daný kurz!


Blíženci: Nebojte se, vy to víte a nikoho nezklamete!
Sedmička emocí - Čtyřka emocí - Eso hojnosti
Nemějte strach. Srpen může přinést Blížencům rozpor mezi pocitem zklamáním, hledání (sebe samých nebo druhých) a mezi obrovskou náloží lásky a něhy, které se vám může dostat. Úplně ve všech oblastech - nebo všude tam, kde budete mít pocit, že musíte udělat nějaké důležité rozhodnutí. Možná budete postaveni před situaci, kterou jste odkládali, kde je riziko zklamání sebe nebo druhých. Strach, že nenajdete to, co hledáte… Zvládnete to? Ano - protože tu prvně za vámi stojí nějací lidé nebo konkrétní člověk, a za druhé tu je Eso hojnosti na konci, které je kartou skvělých zpráv - nečekaná hojnost emocí, prostředků, cokoliv - co umožní nastartovat naplno, změnit svou kariéru, život, směřování, všechno bude na dosah ruky. Řekla bych, že z hlediska karmického měsíce to bude o nějakém návratu starých vzorců, depresivních stavů, strachu, něčeho, co máte spojeno se slovem "zklamání", a co přijde, aby vám na chvíli ještě zaměstnalo mysl. Či se pokusilo, abyste tomu podlehli, ale… patrně tohoto návštěvníka za dveřmi pošlete o dům dál, protože celkem rychle se to všechno otáčí k lepšímu - uvidíte vlastní sílu a také sílu svého okolí, které bude na vaší straně.

Buďte tím člověkem, jakým jste! Pusťte se do všeho, co potřebujete!

SRPEN 2017: Jaký bude měsíc?

24. července 2017 v 7:52 | Renata |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
Srpen obecně

Zhmotněte své sny - Osmička emocí
Srpen má být astrolologicky náročný v tom, že tu máme zatmění, náročné konstelace a skrz naskrz "karmický" měsíc. Obecně mi k tomuto měsíci vychází karty, které jsou o změnách, které ale chceme opravdu učinit. Konečně bude čas udělat ty správné kroky - zvenčí by měly začít chodit i podpůrné situace, činy a osoby, které budou nečekané… budou ve správný čas. Každý, byť sebemenší krok, může přinést dobré výsledky.
Je to ideální doba na to zatočit se svými chybami, začnout to, k čemu se dlouho chystáme a nemáme odvahu - protože nyní k tomu všemu budeme mít podporu celého vesmíru.
Osmička emocí je také o změnách, o touze něco udělat, změnit, najít si novou práci, bydlení, něco zásadního v životě naprosto otočit. Tohle ale můžeme mít nejen my, ale také osud s námi.

A tady už bude záležet na tom, do jaké míry máme vyřešenou minulost, přesněji, do jaké míry jsme od ní odpoutáni. Protože to, co už s námi nemá být, a čeho byste se ulpěle drželi, se bude bolestivě odlupovat. Tady může být srpen opravdu těžký, ale tam, kde už víte, kam směrovat - tam bude naopak ta podpora osudu obrovská!

24.-30.7.: Týden hledání rovnováhy jako na zavolanou

23. července 2017 v 7:42 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Čtyři karty a čtyři důvody pro bilancování a upravování rovnováhy v životě. Mág, Mírnost, Dvojka pentaklů i Čtyřka mečů mají jedno společné - nutí nás hledat tu nejideálnější cestu. A to bude velké téma tohoto posledního červencového týdne.

Způsoby, jakými to můžeme dělat, či jak to na nás zvenčí bude působit, mohou být různé. Většinou bych je ale shrnula jako příjemné nebo takové, že budeme mít pocit, že tyto změny chceme, že pro ně máme podmínky a že nám mají na čem růst. Smysl pro srovnání si života bude ohromný, bude námi doslova prolínat - cokoliv, co nebude přesně tak, jak potřebujeme, jak nás to činí šťastnými a vyrovnanými, bude vnímáno nepříjemně.Dejte si tedy tento týden pozor na to, co vás vyvádí z rovnováhy, protože tu bude zároveň i silná energie činu a darů od okolí, lidí, vlastních schopností - prostě na to máte. Když se mi to nelíbí - změním to. Tenhle týden to půjde jako málokdy předtím!
Ne vždycky to ale musí být příjemný tah vpřed, ale někdy to může mít podobu i nepříjemného přešlapování na místě, zastavení se, nemoci, schválností, prostě čehokoliv, co nás nuceně zastaví a otočí nám hlavu tam, kde je nějaký problém.

Ale to jen proto, abychom ho lépe viděli a mohli se s ním vypořádat. Zachováte-li svou opravdovost a smysl pro smír, mír, vynalézavost při hledání nových cest a svoje sebevědomí, tak se může tento týden stát velmi zásadní ve vyléčení nějakých situací, na které jste delší dobu čekali. Nové uspořádání, oddechnutí si, víra, že to zvládnu, i když to nyní třeba ještě nevypadá úplně klidně…snaha odpočívat a hledat v sobě odpovědi…


Přeji vám především to poslední, to se zdá nejúčinnější. A přeji snad prý krásný upršený týden!

NEJSLADŠÍ VÝKLADOVÝ DEN NA SVĚTĚ: Virtue, Valentine: Tarot Andělů strážných

20. července 2017 v 7:31 | Renata |  Výklady pro vás a výkladové dny
Nebudu chodit dlouho kolem horké kaše.
Je to prostě zase tady. Výkladový den.
Vkládejte otázky, nechám tomu zhruba jeden nebo dva dny a v průběhu víkendu se tady postupně objeví odpovědi...

Tentokrát je v hlavní roli nové dílo dvojice Doreen Virtue a Radleigh Valentine: Tarot Andělů strážných.

Jak už můžete vidět z ukázkového výkladu:


je to takový ten styl buclatých andílků, dost vintage nebo provence... jestli se tady někdo snažil o opravdu nejsladší tarot na světě, jak je psáno v anotaci - tak se to povedlo.
Je určitě milý a mnohým, jemněji založeným lidem padne.

Významy? Zaměřené na řešení!
Stejně jako v jiných andělských tarotech i tady mne zajímal především text, který bývá zejména u těchto autorů zaměřený na poklidné řešení všech situací, i těch negativních. Pro někoho, kdo potřebuje pořádně vyjasnit a zamést před vlastním prahem, to může být i rozčilující, protože tohle jsou fakt andělská pírka, nikoliv přísná březová košťata.

A podle toho budou vypadat i odpovědi těmito kartami, takže... chcete?
Směle pište do komentářů!


O autorech:
Po vydání Andělských tarotových karet, které sklidily obrovský úspěch, zjistila Doreen Virtue, že se i nadále mnoho lidí tarotu bojí. Proto společně s Radleighem Valentinem vytvořila tento tarotový komplet pro vysoce citlivé vykladače, kteří touží po přesných a detailních odpovědích tarotu v doprovodu jemných obrazů a vět. A tak se opět spojili síly a posadili další kartaa do řady svých děl. Tentokrát v jemném a sladkém vintage stylu.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2017, www.synergiepublishing.com

Nedělní NOV: V náruči dvojitého LVA

19. července 2017 v 7:42 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Nov, který nás čeká v neděli, 23. července bude zajímavý tím, že bude ve Lvu, přičemž také Slunce bude čerstvě v tomto majestátnén znamení přebývat. Co bude přebývat nám, a co naopak bude nedostatkovým zbožím?


Z astrologického hlediska bude obtížný celý srpen, i když to spíše už bude jakési sklízení důsledků minulých činů a řekněme, moc se nenadřeme, i když se toho bude hodně dít.
To potvrzuje i první karta "novového" výkladu: Sedmička mincí. Je o čekání na úrodu. O klidu, o spočinutí.
Naopak ale, jestliže někde máte dobře zasazeno, klidně zalévejte, prodávejte sazeničky, starejte se o čerstvě zasazené rostlinky ve svých životech. Je to proces růstu, ve kterém můžeme dělat pouze to, abysme dobře vyživovali současnost.

Dny před novem a po něm budou dále ovlivněny energií rozvažování ještě víc. Eso pohárů, 2 mincí, 8 mečů a Král mečů. Vyplatí se o věcech v těchto dnech více přemýšlet, než nějak neuvážlivě konat. Dvojitá energie Lva bude tentokrát o tom spokojeném vyčkávání. Co máte, máte. To si užívejte. Buďte tím syti. Nelovte zbytečně, nelovte zbrkle. Spíše pozorujte a vyvozujte důsledky pro budoucnost.

Energie strachu může převažovat tam, kde ještě není tak úplně o něčem rozhodnuto, to může mít i celkem velkou sílu, protože vystrašený lev prostě je agresivní, k ostatním, i k sobě... Ale i tady je radou setrvat na místě a chvíli se v té bolestivé situaci nehýbat, stoprocentně se vyjasní v následujících dnech nebo týdnech. Ale nyní není dobré rvát něco silou.
Naopak je to vhodná doba k:
- využít nové možnosti, čerstvou vodu a vítr do svých životů... může se objevit ve větším než obvyklém množství!

- zvažovat a uvažovat o životě, o budoucnosti, je tu velká šance, že přijdete k řešení, drobnému impulsu, poslednímu dílku do puzzle a zcela se tak zbavíte nějaké roztříštěnosti nebo nervozity poslední doby

- vydržet, pokud jste v situaci, kde už jste jen malý krůček před dokončením, z posledních sil to - zvládnete!
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.