LETNÍ SPECIÁLY: Letos bude Něčím zcela nové léto.....
TAROTSKOPY NA ČERVENEC A SRPEN.

ROZHOVOR s Lucií Ernestovou o hloubce duše, pozitivních afirmacích a jídle

29. července 2017 v 14:26 | Renata a nakladatelství Synergie |  Osobnosti
Dnes se s vámi ráda rozdělím o rozhovor, který jsem dělala s autorkou obrázků v kalendáři Miluj svůj život 2017.... a pro letošní rok také s autorkou textů v něm.
A krásného slona z Myšlenek moudrosti už možná znáte.

Je mi ctí se podělit o myšlenky ilustrátorky a nesmírně kreativní ženy Lucie Ernestové...

Lucie Ernestovou a její romanticky něžné obrázky můžete vidět na zbrusu novém kalendáři Miluj svůj život 2017, a také na kartičkách Myšlenky moudrosti od Louise L. Hay. Na kartách doprovázela slovo americké autorky, na kalendáři je autorkou i textů, které jsou však plně v souladu s myšlenkou, kterou už dlouhá desetiletí Louise L. Hay ovlivňuje miliony lidí na celém světě.

A má i spoustu následovníků. Lucie Ernestová se alespoň tímto způsobem stává symbolicky dalším z nich?
Už loni jste ilustrovala kalendář Louise L. Hay. Dá se říci, že s jejími inspiračními texty jste už tehdy byla v souladu. Přesto, najednou tu je prázdný papír, obrázek, text - to už je pořádná výzva, že?
Ano, nahradit texty Louise Hay výzva byla. Mám její texty ráda a moc mě inspirují. Občas mi ale přijde, že jen tak afirmačně kloužou po povrchu podstaty věcí. Nechci snižovat význam positivních afirmací, ale mám ráda noření si do hlubších i temnějších vrstev naší podstaty. My Evropané jsme více filozofičtěji zaměření a ne vždy nám sedí americké růžové brýle. Jsme vrstevnaté osobnosti a je dobré zaostřovat na vrstvu positivního i kritického myšlení. Já mám ráda oboje.
Myšlenky moudrosti jsou moc příjemné karty v tom, že umí člověku opravit chvíle, kdy se necítí ve své kůži a potřebuje si opět uvědomit, že když bude smýšlet o světě pozitivněji, bude i on pozitivnější na něj. Souhlasíte s tím? Máte vyzkoušenu sílu myšlenek na vlastní kůži?
Vliv positivních myšlenek a afirmací na naše tělo a mysl má jednoznačný význam. Je třeba ale dát si pozor, abychom růžovým mámením nezabalili něco temného a zatuchlého, co potřebuje ven. Proto je na místě setkat se s upřímností se svými stíny a pochopit je. Ošetřit je pozitivními afirmacemi je pak velmi léčivé. Sama si občas kartičku vytáhnu a pozoruji, jak mi to otevírá dveře do nových myšlenkových proudů a pocitů.
Souhlasím, takže jak Vy sama řešíte chvilky, kdy přijde splín nebo únava a na chvíli je těžké věřit v následující dobré ráno?
Děkuji za trefnou otázku. Splíny a únava se mi rozhodně nevyhýbají. Jsou součásti i mé zdravotní diagnosy. Pomáhá mi vědomí, že dřív nebo později pominou. Vnímám je, že jsou tady, ale snažím se, aby nezasáhly celou moji bytost. Vím, že je uvnitř mne je prostor klidu a prázdnoty, o který se mohu vždy opřít. Tady čerpám sílu. Když přijde únava, tak si jdu prostě odpočinout. Když přijde splín, tak mi pomůže spánek, jóga, hudba nebo práce na zahrádce. Smutku se zuby nehty nebráním. Nechávám ho proplout. Občas mi přinese pozoruhodný vhled.

Tak, a poraďte nám, co třeba miluje vaše tělo k jídlu, když je šťastné a plné energie, a co miluje, když mu energie dochází?
Mám ráda listové saláty s mozzarellou a balzamikem, ale jen v létě. Jinak miluji zeleninové polévky a curry na všechny způsoby. Vařím hodně ve stylu asijské nebo středomořské vegetariánské kuchyně. Miluji pečenou zeleninu v troubě. Prohrabu ledničku a co najdu na zahrádce nebo v lese nakrájím a smíchám s olivovým olejem, česnekem, krájenými rajčaty, solí a hromadou bylinek. Hezky to upeču na plechu. Servíruji s jogurtovou zálivkou a bagetou nebo jen tak. Mňam!
Nejsem nadšenec do raw stravy, která mě ochlazuje. Já jsem typ, který potřebuje jídlem zahřívat. Baví mě vařit z toho, co mi nadělí zahrádka. Pracujeme s manželem z domova a tak vařím každý den. Jsou to pro mě každodenní kreativní výzvy.

Kreslení a malování je dobrou relaxační metodou - někdo do něj vkresluje svá přání, svou radost. Jiný to zase používá jako únik před temnotou a depresí? Co je Vám bližší a uvolňovala jste někdy stres a nepohodu i kreslením, malováním?
Ano, styl kresby, kde si hraju s detailem je pro mne hodně uklidňující. Na kreslení musím být ale odpočinutá a v pohodě. Když jsem ve stresu, tak mi pomáhá spíš pořešit to, co mi stres způsobuje. Ve smutku a depresi hledám činnost, která se mnou v tu chvíli rezonuje. Někdy je to právě to, že si zalezu se skicákem pod deku a čekám, co přijde. Je to takové surfování na vlnách vlastních pocitů.


A copak chystáte zrovna nyní, na co se milovníci Vašich obrázků mohou těšit v brzké době?
V poslední době tvořím hodně spontánně a pak využívám energie nadšení. Momentálně mě chytlo navrhování oblečení. Na světě jsou prima letní šaty a na cestě jsou legíny s mým autorským potiskem. Mezitím vznikají nové produkty jako třeba Puclíky nebo kalendáře. Dlouhodobě chystám Partnerské karty. Sama ale nevím, kdy přijdou na svět.

Budeme se těšit! Milá Lucko, velmi děkuji za rozhovor, který mi mluvil z duše. A tuším, že rozhodně nejsem mezi čtenáři sama. Nechme tedy život plout jeho tempem, tvořme si ta pevná místa sami v sobě, starejme se o své tělo dobrým jídlem a nechť tvořivost stále roste.
Renata Petříčková

Foto: Lucie Ernestová, Synergie Publishing SE
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ivuše Ivuše | 29. července 2017 v 20:11 | Reagovat

kalendáře miluji,ty obrázky jsou boží,jsou tak pozitivní a nabíjí,kalendář jsem dala sestře jen tak a řekla to samé,letos plánuji udělat sestře opět radost a hádejte čím ... :-)))

2 Jana Jana | 29. července 2017 v 22:18 | Reagovat

To je krasny synchro, tyto karty jsem si koupila minuly tyden a prave slogan a obrazek slona me pritahoval jako magnet. Prima clanek a dekuji, DOBRE TY :):):) HOLKY SIKOVNY :):):)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.