TAROTSKOPY NA LISTOPAD A PROSINEC.
AKTUÁLNĚ: Nové objednávky na vánoční výklady již mají stopstav - už bych jich víc nestihla. Další vlna výkladů už bude bez obrázků konkrétních karet, výklad oživím ilustračními náladovými obrázky a víc se zaměřím na text, protože tak to máte prostě raději a já se tomu přizpůsobím.
Kdo nestihne vánoční výklady a měl by zájem o speciální výklad, tak prosím vyčkejte, v průběhu Vánoc přidám do nabídky nový výklad podobný, tentokrát celý nabitý NOVOROČNÍ energií a ten by byl k vypracování po 10.1.2019.

Srpen 2017

ZÁŘÍ 2017: Raci, Lvi, Panny

31. srpna 2017 v 10:39 | Renata |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
Rak (Svět, Poslední soud, 7 pentaklů, Mág)
Pro Raky může být září měsícem definitivního se rozloučení s něčím a vykročením zcela novým směrem. Nebo objevení dosud netušených možností, které do jisté míry mohou přijít zvenčí, to nevylučuji, ale spíše mám dojem, že to jsou schopnosti, možnosti a příležitosti, které objevíte v sobě jako netušené síly (talenty, možnosti). Minimálně vám měsíc do cesty rád přistrčí křižovatku, na které do vás šťouchne "tak co, dáš to?". A protože z minulých měsíců vím, že toto se vám opakuje už v tomto roce vícekrát, dá se říci, že to bude šťouchnutí ze všech nejviditelnější podpořené právě tím, že zcela zřetelně uvidíte, že zpátky už nechcete, nebo nemůžete. Buďte trpěliví, s osudem, se sebou samými. Mezi rozhodnutím něco udělat, někam se vydat a první realizací nebo jen sbalením si pomyslných kufrů, může být ještě poměrně dlouhé období pečlivého plánování, zvažování nebo prostě jen čekání, až dozraje ten správný čas. V toto směru je velkou výhodou vaše dobrá intuice, která vás povede…


Lvi (Královna pohárů, 7 pohárů, Eso mečů, Slunce)
Jako první mě napadlo, že Lvům, kteří dlouze čekají na jakýsi výsledek - se velmi uleví, protože se výsledek objeví. Může to být proces trvající celý měsíc, ale nakonec se vyloupne. Přinese úlevu a energii k tomu se hnout z místa. Pokud nebudete mít před sebou tak bouřlivé události, tak pro vás bude září milým měsícem, ve kterém bude hlavním tématem hledání něčeho milého, život vám nabízí spoustu různých možností, z nichž nebude tak lehké vybírat. Ale zdá se, že když použijete minulé zkušenosti, svou moudrost, budete se rozhodovat srdcem, tak ze všeho, co vás v září potká, dokážete vytěžit i v reálu hmatatelné záležitosti. Můžete odvážně vykročit za svými sny, rozhodnout se o zásadnějších životních věcech. Udělat krok sami. Září v tom bude mohutně podporovat i ty váhavé….

Panna (9 mečů, 4 holí, 6 holí, 5 pohárů)

Co když se tento měsíc budete více věnovat tomu, co vás tíží, trápí, zklamává v životě? Zdá se, že narozeninové kritické období je o to těžší, oč vám chybí to, co pro vás znamená zázemí, bezpečí, stabilitu, pocit vítězství nebo odvaha. Možná je něco takového před vámi a bojíte se…Pak tohle všechno překonejte, protože na úspěch máte opravdu dobře nakročeno a to okolo jsem jen noční můry a strachy. Pokud však máte skutečně pocit, že v tom, abyste byli úspěšní, je vám zvenčí bráněno, zkuste na to jít zcela novou cestou. Novým způsobem spojeným s odlehčením, vystoupením ze zkostnatělosti. Nebuďte na sebe v září moc přísní. Něco se nepovede, no a co… není důvod se za to bičovat. Něčeho se bojíte. Nepěstujte ten strach ještě víc svými obavami ze strachu. Důležité také je vědět, že i kdyby vám jakkoliv přitížilo, tak jsou tu dvě pomocné ruce - jedna je někde venku v podobě člověka (od kterého to nemusíte ani čekat)… druhá je pak v tom, co už máte a co jste dokázali a co v panice a hrůze nevidíte. Zastavte se a otočte se. Najdete tam oboje - a z toho vzejde odvaha a úspěch.

ZÁŘÍ 2017: Berani, Býci, Blíženci

30. srpna 2017 v 21:28 | Renata |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
Berani (5 mincí, 10 mincí - Měsíc, 8 mincí)
Září bude pro Berany měsícem, ve kterém zřetelně uvidí "účet svého života". Co mají, co chtějí, co naopak nemají. Do jisté míry to může být velký zmatek, ve kterém nebude jednoduché se vyznat. Na jednu stranu se všechno může hroutit do pocitu bezmoci nebo bídy, na druhé straně bude zřetelněji vidět to, co opravdu chtějí. A dostanou k tomu i sílu, chuť a prostředky k tomu, aby za svými cíli šli.
Září může být pro někoho zezačátku zmatené tímto směrem, ale postupně se rozejde do nových cest a k novým rozhodnutím. Může to také být o tom, že naopak - to, co se do této doby zdálo zmatené, se v září objasní a bude zřejmé, kudy se dát nebo jak svou situaci řešit. Září bude pro Berany bilanční, jasněji bude vidět, co zažívali minulé týdny a měsíce a s větší chutí a vervou se pustí do nových záležitostí. Nevylučuji ovšem, že mnozí Berani se nebudou zkraje měsíce ještě cítit jako oběti svých životů, ten pocit, že se nemůžu hnout z místa tu je… Nezbyde než se do všeho zakousnout a potom uvidíte, že to nejenže jde, ale že vám to dělá i dokonce dobře.Býci (Kolo osudu, Měsíc, 10 holí, 2 mečů)
Pro Býky může být září měsícem nějaké zásadní životní změny, která je ale v první chvíli moc nepotěší. Jakoby je zatížila. Jak fyzicky, tak především fyzicky. A uvrhne je to nejistot zítřků. Dokonce to podle karet mohou být i zážitky takové, že před nimi budete chtít raději zavřít oči. Nějakým způsobem může být ohrožen váš pocit bezpečí a stability, něco se v této oblasti vyjasní a ve výsledku vám to spíše přitíží. Jsou to událostí spíše zvenčí, než že byste vy sami byli jejich hybateli. Osud se už na něco nemůže dívat a tak nějakým způsobem zasáhne. Najednou můžete stát jako soudci svého života uprostřed svých citů i hmotného světa a nebude moc vědět, kudy se dát. Nespěchejte na svá rozhodnutí, nebo lépe řečeno - nedělejte ukvapené závěry ve smyslu "a stejně jsem chudáček" (Viselec, 5 mincí), ale dejte si více času. Mnoho z toho, co zažíváte, je ještě skryto a potřebuje uzrát. Jiné názory a jiné úhly pohledu ale berte v potaz. Vše posuzujte optikou, že "jsem se mýlil", nebo "mohl bych se mýlit" a zpomalte své reakce. Jen zdálky vnímejte a dělejte závěry jen velmi pomalu.

Blíženci (10 pohárů, Královna pohárů, Slunce, Poslední soud)
Září by vám mělo dopřát. Úlevu, vidiny lepší budoucnosti, odpočinek, dostatek citů a také vzduchu. Nad vším vám sice leží ta boží ruka, trochu někdy Damoklův meč, ale spíše bude dohlížet na to, abyste nedělali to, co je pro vás "zpátečnickým chováním". Snad dostanete plnou náruč náznaků, akcí, posunů nebo dokonce výsledků (záleží na každém), které vás nekompromisně přesvědčují o tom, že je třeba šlápnout do pedálů, chytit všechno dobré, co máte k dispozici a naložit s tím tak, jak potřebujete, a především beze strachu. Tato kombinace karet může přinést cokoliv, od velkých happyendů až po pouhá rozjasnění situací, které se delší dobu táhnou, odvahu k zásadnějším krokům v životě, pochopení předchozích "porodních bolestí" svého života nebo prostě jen téměř neviditelnou nabídku a podanou ruku "pojď, vytáhnu tě z mrtvých, ale musíš za sebou něco definitivně nechat". Jakou to na sebe vezme podobu, už je na každém, energie je ale společná.28.8.-3.9.: Země nikoho ve všem

28. srpna 2017 v 7:42 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Je to zvláštní týden. Na jedné straně budeme cítit všechno na dosah ruky, někdo to dokonce v rukou i mít bude, ale na druhé straně bude vším prostupovat podivný pocit "pobytu v zemi nikoho".
Kombinace karet 2 meč - 10mincí - 10 pohárů je ale rozhodně o tom, že to, co cítíme, vidíme, nebo se děje v našem okolí a činí nám hezké pocity, je to pravé. Je právě to, co máme na dosah, o čem sníme, po čem toužíme, co by mělo být naším cílem.

Jenže z nějakého důvodu o tom budeme pochybovat. V hlavě, sami v sobě, pocítíme křehkou rovnováhu. Snad to může být strach, že to ztratíme... snad to může být strach, že toho nikdy nedosáhneme.

Může to být také křižovatka, kde vám osud nabídne takové naplnění, ale budete váhat, protože... se vám do toho moc nechce.
Ale někde hluboko v nitru člověk ví, co přesně chce, co potřebuje.
Jen je třeba sebrat odvahu a snad po té minci, po tom poháru, sáhnout... Zkusit to.
I za cenu,že nebude úspěšný, že se to třeba v tuhle chvíli rozplyne.
Jedno je jisté - samo od sebe rozhodnutí v té věci, která vás tento týden bude trápit, nepřijde.
Nějakou akci musíte vyvinout vy sami.


Vrhněte kostky SAMI.
S Dvojkou mečů je ale důležité použít vnitřní klidný pocit, nikoliv city a rozbouřené emoce.
Pečlivě oddělte pocity, za nimiž je strach, bolest nebo lpění - a zachovejte se volně a v souladu se svým srdcem.

Je to týden úlevy a když překročíte tuhle nepříjemnost (což můžou být i překážky zvenčí nebo drobné zdravotní obtíže začátku týdne), pak vás čeká i velmi bohatý týden sběru plodů vašeho úsilí, dokončování, užívání si výsledků minulého činění.
Celkem hezký finišující poslední prázdninový týden!

SAMOVÝKLAD k zatmění Slunce: Čtyři dohody a Zlatý tarot vám dají své poselství

21. srpna 2017 v 0:27 | Renata a nakladatelství Synergie |  Výklady pro vás a výkladové dny
Zatmění Slunce má na psychiku lidí vždycky dopad. Nyní je posíleno ještě novem ve znamení Lva, ale snad právě proto nám přináší hodně dobré informace pro budoucnost.
Zatmívá se a možná nepříjemně vytane na povrch to, co k nám nepatří. To, co ruší harmonii, to, co by už mělo odejít, aby to umožnilo lepší spojení se sám se sebou nebo s někým, kdo k nám doopravdy patří. Na druhou stranu energie 2 pohárů je o té lásce, splynutí duší, kterou můžeme v těchto dnech vnímat silněji, být si víc jistí, nebo naopak nejistí. Téma "své druhé poloviny" a svého životního poslání bude právě v tyto dny velmi silné a každý si prožije tak, aby přesně viděl, KDE je chyba a KDE je správný směr.

Energie po zatmění a úplňku se uvolní do Rytíře pentaklů a Světa. To už je v souladu s výkladem na celý týden a opravdu můžete čekat zklidnění, pocit léčení těch šrámů z divokých srpnových dnů a především by se měly začít přirozeně ukončovat situace, které vám ten klid a stabilitu ruší. Současně můžete načínat i situace nové, které jsou s tímto pocitem klidu a nových začátků spojeny. Něco končí, něco začíná - konečně.


Vyberte si kupičku. Nahoře číslo 1,2,3 zleva. Dole 4,5,6 zleva. Jaké je vaše téma k úplňku?


Použit je Zlatý tarot a inspirace z karet Čtyři dohody.
Vybráno? Tak tady jsou...

21.-27.8.: Horká půda pod nohama chladne. Nebo naopak?

20. srpna 2017 v 9:19 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Horká půda pod nohama bude postupně vychládat. Ledová země bude postupně roztávat. Záleží na tom, jak to zrovna máte. Tento týden bude velmi přát všemu, čemu věnujete akci a odvahu. Nabídky, ale i chvíle trpělivého čekání. Začnu tím, co může být problémem. Kolo osudu a 2 mincí. Je to energie, která je na odchodu a kterou není dobré držet. Nelpěte na starých problémech a to i takových, které přinesla nedávná doba.Ty vám ovšem může ze stolu smést i nějaká náhlá, nečekaná událost. Spory minulých týdnů mohou být nyní smazány - či spíše (dočasně) zapomenuty. Odloženy. A možná i vyřešeny, protože celý týden je o stoupající a rozhýbávající se energii.


Blázen, Eso pohárů - nové začátky, smírná gesta, něco nečekaného může přijít a ulevit vám také zvenčí. I další karty jsou o nabídkách, čekání, stabilitě i pohybu ve správný čas (7 pentaklů, Císař, Královna holí, Král pohárů, Vůz), takže bych řekla, že tento týden se rozběhneme do světa jako mravenci každý svou cestičkou.
Někdo bude chvíli čekat, rozhlížet se po výsledcích své úrody, aby spatřil tu pravou kvalitu a ocenil se a potom se podle toho rozhodl ve své další cestě.

Někdo dostane báječnou nabídku plnou citu, nebo takovou, která mu očaruje srdce, a ze dne na den se rozhodne pro radikální změnu života.


Úvahy o změnách budou hlavním tématem tohoto týdne. Je to jako čistý list papíru, který si budeme moci popsat tím, čím chceme, budeme-li naslouchat sobě a jemným hnutím osudu a svého okolí, jež by nás mělo navádět správně.

Škodit nám může váhavost nebo činění kompromisů tam, kde je vám to proti srsti, do jisté míry tu je i Kolo štěstí, což může být o tom, že ty šance, byť i drobounké a sotva viditelné, prostě přehlédnete nebo ignorujete. Vyplatí se nechat život plout a jen se tak dívat… dívat se na to, co jde kolem a sem tam si chytit to, co potřebujete.

Lucie Ernestová: Miluj svůj život 2018

13. srpna 2017 v 23:26 | Renata |  Knihy pro dospělé
Zpříjemnit si celý rok krásným kalendářem, který sem tam okoření život hladkou myšlenkou, úvahou a tématem, o kterém lze bez nadsázky říci, že zůstává věčné! Vděčnost, radost, plynutí života, láska, péče o tělo - to všechno patří mezi dvanáct drobných životních témat, která vám Lucie Ernerstová nabízí k přemýšlení a působení na svou duši v průběhu roku 2018.Námět na tento kalendář k ní přišel z loňského roku, kdy poprvé ilustrovala stejný kalendář s texty Louise L. Hay, jejíž kalendáře u nás už vycházejí řadu let. Letos po poprvé dostala do rukou samotná ilustrátorka. V rozhovoru, který jsem s ní při té příležitosti dělala, mne zajímalo, jak se s tím vypořádala a jestli něco udělala ve svých textech jinak. Odpověděla: Ano, nahradit texty Louise Hay výzva byla. Mám její texty ráda a moc mě inspirují. Občas mi ale přijde, že jen tak afirmačně kloužou po povrchu podstaty věcí. Nechci snižovat význam positivních afirmací, ale mám ráda noření si do hlubších i temnějších vrstev naší podstaty. My Evropané jsme více filozofičtěji zaměření a ne vždy nám sedí americké růžové brýle. Jsme vrstevnaté osobnosti a je dobré zaostřovat na vrstvu positivního i kritického myšlení. Já mám ráda oboje.


Lucie Ernestová se doslova ponořila do podstaty snad celého roku a tím i celého lidského života. Nadnesla ho. Jak z textů, tak z obrázků na vás dýchá lehkost a pohlazení. Přesně to, co chcete vidět, když si ráno pijete ranní čaj nebo kávu. Když vám v práci padne zrak na rozpis týdenních úkolů nebo večer, když s úlevou zasednete k večernímu jídlu. Třeba…. Třeba na vás vykoukne něco podobného:
"Vděčnost
Je nádherné ponořit se do prostého pocitu bytí a pocítit hlubokou vděčnost za velké i malé dary života. Je povznášející kochat se krásou přírody, radovat se z maličkostí a pozorovat svět s úžasem malého dítěte. Děkuji za možnost prožít každý nový den, za zkušenosti, které život přichystal. Ať jsou, jaké jsou, vždy mě o kousek posunou k pochopení sebe a světa kolem nás.
S vděčností přijmi svoji jedinečnost a současně i možnost být součástí tohoto světa, který nás přesahuje. Je osvobozující najít své pravé místo a v klidu ho přijmout.
V tomto okamžiku hluboké vděčnosti se rodí pocit uvolnění, harmonie a jednoty. Otevírá se nám brána ke štěstí."


Zrovna toto pojednání o vděčnosti patří k těm, která mohou v paměti zůstat na dlouhou dobu a jejich poselství i celý život, protože přesně tak to je. A vlastně to splývá i s dalším měsícem, ve kterém jsem byla zvědavá, jak se smířit s proměnlivostí a nestálostí života a osudu. Jak tedy? Býti ve svém středu…

"Všechno se mění
Toužíme po jistotě, ale jediná jistota je, že vše se mění. Tvé myšlenky, pocity, bolesti, trápení i radosti jednou pominou. Trvale zůstává jen tichá blaženost za pravdivým vnímáním světa.
Hluboko za všemi pocity, myšlenkami a egem se skrývá naše pravé já, se kterým se můžeme kdykoliv spojit. Tam najdeme oporu, po které toužíme.
Náš život procházím různými etapami. Ty těžké nás posilují a ty lehké povznášejí. Každá však jednou pomine. Svět se mění a my s ním. Nikdy nevíme, jaké bude zítřejší ráno, příští jaro nebo co najdeme za dalším rohem. To je nádherné neočekávatelné dobrodružství života. Každý den je nový začátek."

Kalendář je milým pohlazením, praktickým pomocníkem a stejně jako roky předtím, do jeho okének si člověk bude s radostí a nadšením plánovat život. Protože v tom cítí smysl a podporu! Obrovskou!

O autorce:
Lucie Ernestová je máma dvou kluků, milující a milovaná žena a manželka, inspirovaná a inspirující ilustrátorka, čerstvá venkovanka, protřelá cestovatelka, zapomenutá architektka. Láká ji a táhne poznávání světa vnějšího a vnitřního. Baví ji surfovat na vlnách nápadů, zážitků a zkušeností a současně je ráda ukotvená v čase a prostoru doma na samotě za Prahou. Vymýšlí a tvoří zábavné a vzdělávací hry pro děti, které vycházejí u nás i v zahraničí. Kreslí inspirační obrázky pro malé i velké a svým osobitým životem inspiruje ostatní.
Lucie Ernestová: oblíbený kalendář je tentokrát originálním autorským dílem české autorky a ilustrátorky Lucie Ernestové. Inspirována průkopnickým dílem Louise L. Hay nám ukazuje, jako sílu mají naše myšlenky a jak ji můžeme využít.
Změníme-li způsob, jakým o věcech přemýšlíme, bude náš život mnohem šťastnější. Ke každému měsíci náleží inspirující moudrá myšlenka doplněná ilustrací a texty k zamyšlení a rozjímání.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, www.synergiepublishing.com, 2017

14.-.20.8.2017: Hezky nařádkovaný týden

13. srpna 2017 v 15:04 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Čeká nás velmi milý týden. Všechno bude napnuté k prasknutí. Doslova bude růst a bujet to, co je v našich životech pozitivní, co, co nám dává bezpečnou "ohrádku" štěstí, naplněnosti a šancí. Jenže to samo o sobě nemusí být vždycky růžové. Všechno bude stoprocentně hezky nařádkované!


Nepříjemné to může být zejména tam, kde tohle chybí. Hlavní kartou je totiž Kolo osudu a Čtyřka holí. Karty kolem pak hovoří o rozcestích, šancích, ukončování i začínání nových cyklů. Je to tedy švédský stůl možností, které se nabídnou a které nám někdy na talířek naloží třeba i to, co moc nechceme. Třeba sladkosti, když víme, že máme cukrovku… Nebo řízeček vegetariánovi.
Nepříjemné pnutí a bolest bude ještě tam, kde není vůle se posunout vpřed - a to způsoby, po kterých "nebude už nic jako předtím"... Na druhou stranu je tu právě ten obrovský tlak tohle udělat, protože přece už... (dosaďte si tam, co je třeba).


Důležité je vědět a během celého týdne mít na vědomí, že výrazněji než kdy jindy tento týden uvidíme své sny, to, co bychom chtěli, co, co je naším cílem a posláním. A pokud to právě nyní nemáme, může to s sebou nést negativní pocity, ztrápené rozhodování. Víte, jak vypadá karta Milenci? Osoba se rozhoduje mezi dvěma možnostmi - neví, kterou. Ti dva stojí vedle sebe a je třeba udělat ten poslední krok, ten nejnáročnější - podat si ruce a vydat se neznámými cestami novým životem. Tak nějak si můžeme připadat - jako ve chvíli, kdy tušíme věci příští, snad jsou i nadosah - nebo naopak jsou velmi daleko, ale my si v tuhle chvíli přesně uvědomujeme, že ať je k nim sebedelší cesta, tohle je ta cesta, kterou se vydáme!
Osud by tomu mohl být nápomocen hned z několika hledisek. Týden bude přát rozhodování, takovému, kde je třeba odvahy, síly - něco ukončit, nebo něco definitivně začít. Týden přeje také uzdravování těla i duše, je tu stoupající energie, která nás doslova nakopne, využijte jí pro cokoliv, co vám na zdraví i duši prospívá - bude to mít trojnásobnou sílu.


Jako kdybychom směrem k srpnovému novu ve Lvu do dalšího týdne lépe a lépe viděli svůj směr a tento týden to může být konečně prostřednictvím dobrých událostí. Řekněme to ještě lépe - dobře se bude dařit tomu, kdo ze svého života vyžene lest, podvody a nepravosti a všechno u čeho má pocit, že ho "okrádá"…(včetně vlastních myšlenek) a dobře se povede tomu, kdo se s pevnou půdou pod nohama zadívá ke hvězdám… Uvidí kus své budoucnosti. Možná ještě v dálce, ale… jasně a s otevřeným srdcem.

Myšlenky štěstí se dělí o poselství mezi dvěma srpnovými zatměními

12. srpna 2017 v 17:12 | Renata a nakladatelství Synergie |  Každotýdenní kalendář
V srpnu je pro nás velmi zajímavé období. Čekají nás dvě zatmění. To měsíční z pondělí už máme za sebou, ale o dva týdny později, 21. srpna, nás čeká zatmění Slunce a zároveň novoluní. Astrologové už na nás vychrlily informace o tom, jak velkými otřesy mohou projít naše životy, protože najednou tu nebude místo pro něco, co vůbec nefunguje a víc a zřetelněji uvidíme to, co bychom v životě chtěli žít.


Ruku v ruce s tak náročným a emočně vypjatým obdobím mohou přijít i myšlenky, které jsou plné pochyb a starostí.
Zeptali jsme se proto karet Myšlenky štěstí od Kris Carrové, jakými směry si nejlépe udržíme svěží mysl, která nám zdravým způsobem poodhalí budoucnost a směřování.


Vyšla trojice karet:
Splněná přání
Tvoje přání klíčí. Jsou hluboko v úrodné půdě láskyplného vesmíru a jejich splnění je na spadnutí. Je však k tomu zapotřebí víry, kterou snadno ztrácíme, když máme pocit, že se nám naše přání neplní tak, jak bychom chtěli. Neztrácej důvěru. Je víc než jisté, že dokážeš uskutečnit své nejhlubší touhy. Všechno je na nejlepší cestě.

Uzdravuješ se
Uzdravování probíhá v určitých etapách. Nelze ho uspěchat ani vtěsnat do předem naplánovaného rozvrhu. Často nadáváme na semena, že jsou k ničemu, a neuvědomujeme si přitom, že zatím jenom nepřišel jejich čas a potřebují víc vody, slunce a péče. Když jsme na sebe zlí, potlačujeme své regenerační schopnosti. Někdy se zaměříme jen na jednu část procesu uzdravení a nevidíme ty ostatní, které mohou probíhat na různých jiných úrovních. Trpělivost. Uzdravuješ se.


Máš před sebou něco většího
"Dej svým představám a vizím větší prostor a otevři se tomu, co přijde. Možná zjistíš, že tvé sny byly příliš při zemi. Nebo že to, co vypadalo jako překážka, ti ve skutečnosti ukazuje jiný a přitom lepší směr. Vesmír ti vždycky bude krýt záda."

Tak to je bomba! Splněná přání, trpělivost a velké změny!

Jaký bude srpen podle Snadného tarotu?

8. srpna 2017 v 10:12 | Renata |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
Přeji krásné srpnové dny a vzhledem k tíze tohoto měsíce, se s vámi podělím o výklad, který jsem dělala pro web kritiky.cz.
Obecný srpen... no, stále to odpovídá všemu tomu, co tu už bylo řečeno...

Podíváme se tedy se snadným tarotem na výklad na srpen. Jaký tento měsíc bude tak nějak celkově. K čemu ho využít a na co si dát pozor?
Do balíčku karet jsem sáhla dvakrát. Poprvé mi vyběhla dvojice karet.


Devítka pentaklů - Desítka mečů
Zajímavé, protože tu v srpnu bude stát vedle sebe věru nesourodá dvojice. Na první místě úspěšná završení, úspěchy, o kterých máte pocit, že si je zasloužíte, jsou výsledkem nějakého dlouhého a často i velmi těžkého činění. Všechno je dokonalé, chybět může snad jen druhý, který to s vámi bude sdílet, tvrdí autorka. Ale podívejte se, ta paní na kartě má na ruce orla… ona už toho druhého má? Nebo ne…?

Druhou energií, která tu má velký vliv je Desítka mečů. Ta tak pozitivní není. Je naopak o završení rozumem, o ukončování velmi těžkých a dlouhodobě trýznivých situací. Tu si pro lepší pochopení vypíšeme z knihy:
"Eso mečů vám darovalo mocnou zbraň a varovalo vás, abyste s ní zacházeli opatrně. Vypadá to, jako byste se tou neuvěřitelnou zbraní nechali omámit a dostali jste se do svízelné situace. Ať už zabíjíte sami sebe nesmyslnou samomluvou, nebo se dohadujete s někým, kdo je buď šikovnější, nebo jednoduše neústupnější, než jste vy, tenhle spor nemůžete vyhrát. Bylo by moudřejší to vzdát a začít znovu. Světlo na této kartě symbolizuje nejen zapadající slunce, ale také slunce vycházející, a tím ilustruje další aspekt desítek: znamenají nejen konec, ale také nový začátek."

A nyní spodní řada karet, která se přímo nabízí, protože právě tu vyšlo i výše zmiňované Eso mečů. Mocná zbraň: "Použijte ji na to, abyste odťali všechno, co vás mate a blokuje pravdu. Pomáhá vám vidět jasněji a zřetelněji a dodává vám odvahu vyjádřit svou pravdu a zastat se jí. Jako všechny zbraně i tato může být nebezpečná. Pravda a slova mohou být dvousečná, a proto s nimi zacházejte opatrně."

Srpen bych tedy v tomto světle mohla vidět jako měsíc, kde se ve zvýšené míře odkryje to, co se nám povedlo - sklidíme úspěch a pohodu. Ale také to, co se nepovedlo, kde jsme se zmýlili, a díky těm mečovým trošku agresivním energiím to mohou být i vlastní chyby, které uvidíme tak obnažené, až námi hanba bude cloumat.
Druhou spodní kartou je Osmička mečů, ta je o strachu, nemáme na výběr, bojíme se, žalář našeho vlastního myšlení, uvíznutí v tak hrozné situaci, že řešení není na první pohled zřejmé. Nejde to tak dlouho, až máte pocit, že situace nemá skutečně žádné řešení. Není to beznadějné, jen musíte přijít na to, jak si sundat pásku z očí.

Srpen mi celkově připadá jako měsíc, kdy více uvidíme své vlastní chyby a mnohdy budeme tlačeni k tomu, abychom je konečně řešili. Bude to víc bolet, víc než obvykle. Co jindy prošlo, není možná už neprojde, protože se nemůžeme schovávat do vlastních žalářů. Venku totiž čeká to, co ve skutečnosti chcete, co si ve skutečnosti zasloužíte. Možná právě to, že to je cítit za těmi tlustými zdmi, dává sílu těm mečům, které se rozhodnout prosekat si cestu ven - často bez ohledu na vás a na vaše zdánlivé pohodlí ve staré situaci. Dvě akční a rozhodné a náhlé karty ve výkladu značí, že to také může být měsíc velmi náhlých a nečekaných změn. Změn, kdy zasahuje osud…
Nechť jsou tedy všechny vaše změny k lepšímu…

O kartách Snadný tarot a autorce:

Barbara Moore je osvědčenou autorkou knih o tarotu a nejen o této knize říká: "Cvičte, cvičte, cvičte…. Čím víc budete s tarotem, tím víc bude tarot s vámi. Otevře vám oči i mysl víc, než jste si kdy dokázali představit. Když držíte balíček tarotových karet, držíte sedmdesát osm klíčů, které vás dovedou k nekonečným možnostem tohoto zázračného a tajemného světa, který obýváme.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2017, www.synergiepublishing.com


VÝKLADOVÝ DEN s Andělskými klíči

7. srpna 2017 v 9:21 | Renata |  Výklady pro vás a výkladové dny
Víte, jak je malinký klíček do ruky?
Tak přesně tak malinké jsou kartičky Andělské klíče od Silke Baderové.


Skoro si troufnu říci, že nést si je v kabelce, tak je věčně ztrácíte. Jen o tři chlupy větší než krabička sirek.

Ale té potěchy na duši, které tyto kartičky dají. Myslím si, že až si s nimi a s vámi budu vykládat, tak mne ještě příjemněji překvapí.
Premiéru zažily při výkladu na tento týden, kde přesně nasměrovaly, jako třešnička na dortu, celý tarotový výklad.
A tak to má být.


Označila jsem je za takový cukr ke kávě, která může tento týden býti silnější než kdy jindy, ale o to větší bude mít povzbuzující účinek koncem týdne.

Takže máte-li zájem o cukr, směle si pište o svůj Andělský klíč, o kartičku (nebo i více, uvidíme, jak se nám to bude hezky spojovat)... a nechte si nasměrovat, otřešničkovat nebo ocukrovat tento týden.

Těším se na vás....
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.