Jaký bude srpen podle Snadného tarotu?

8. srpna 2017 v 10:12 | Renata |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
Přeji krásné srpnové dny a vzhledem k tíze tohoto měsíce, se s vámi podělím o výklad, který jsem dělala pro web kritiky.cz.
Obecný srpen... no, stále to odpovídá všemu tomu, co tu už bylo řečeno...

Podíváme se tedy se snadným tarotem na výklad na srpen. Jaký tento měsíc bude tak nějak celkově. K čemu ho využít a na co si dát pozor?
Do balíčku karet jsem sáhla dvakrát. Poprvé mi vyběhla dvojice karet.


Devítka pentaklů - Desítka mečů
Zajímavé, protože tu v srpnu bude stát vedle sebe věru nesourodá dvojice. Na první místě úspěšná završení, úspěchy, o kterých máte pocit, že si je zasloužíte, jsou výsledkem nějakého dlouhého a často i velmi těžkého činění. Všechno je dokonalé, chybět může snad jen druhý, který to s vámi bude sdílet, tvrdí autorka. Ale podívejte se, ta paní na kartě má na ruce orla… ona už toho druhého má? Nebo ne…?

Druhou energií, která tu má velký vliv je Desítka mečů. Ta tak pozitivní není. Je naopak o završení rozumem, o ukončování velmi těžkých a dlouhodobě trýznivých situací. Tu si pro lepší pochopení vypíšeme z knihy:
"Eso mečů vám darovalo mocnou zbraň a varovalo vás, abyste s ní zacházeli opatrně. Vypadá to, jako byste se tou neuvěřitelnou zbraní nechali omámit a dostali jste se do svízelné situace. Ať už zabíjíte sami sebe nesmyslnou samomluvou, nebo se dohadujete s někým, kdo je buď šikovnější, nebo jednoduše neústupnější, než jste vy, tenhle spor nemůžete vyhrát. Bylo by moudřejší to vzdát a začít znovu. Světlo na této kartě symbolizuje nejen zapadající slunce, ale také slunce vycházející, a tím ilustruje další aspekt desítek: znamenají nejen konec, ale také nový začátek."

A nyní spodní řada karet, která se přímo nabízí, protože právě tu vyšlo i výše zmiňované Eso mečů. Mocná zbraň: "Použijte ji na to, abyste odťali všechno, co vás mate a blokuje pravdu. Pomáhá vám vidět jasněji a zřetelněji a dodává vám odvahu vyjádřit svou pravdu a zastat se jí. Jako všechny zbraně i tato může být nebezpečná. Pravda a slova mohou být dvousečná, a proto s nimi zacházejte opatrně."

Srpen bych tedy v tomto světle mohla vidět jako měsíc, kde se ve zvýšené míře odkryje to, co se nám povedlo - sklidíme úspěch a pohodu. Ale také to, co se nepovedlo, kde jsme se zmýlili, a díky těm mečovým trošku agresivním energiím to mohou být i vlastní chyby, které uvidíme tak obnažené, až námi hanba bude cloumat.
Druhou spodní kartou je Osmička mečů, ta je o strachu, nemáme na výběr, bojíme se, žalář našeho vlastního myšlení, uvíznutí v tak hrozné situaci, že řešení není na první pohled zřejmé. Nejde to tak dlouho, až máte pocit, že situace nemá skutečně žádné řešení. Není to beznadějné, jen musíte přijít na to, jak si sundat pásku z očí.

Srpen mi celkově připadá jako měsíc, kdy více uvidíme své vlastní chyby a mnohdy budeme tlačeni k tomu, abychom je konečně řešili. Bude to víc bolet, víc než obvykle. Co jindy prošlo, není možná už neprojde, protože se nemůžeme schovávat do vlastních žalářů. Venku totiž čeká to, co ve skutečnosti chcete, co si ve skutečnosti zasloužíte. Možná právě to, že to je cítit za těmi tlustými zdmi, dává sílu těm mečům, které se rozhodnout prosekat si cestu ven - často bez ohledu na vás a na vaše zdánlivé pohodlí ve staré situaci. Dvě akční a rozhodné a náhlé karty ve výkladu značí, že to také může být měsíc velmi náhlých a nečekaných změn. Změn, kdy zasahuje osud…
Nechť jsou tedy všechny vaše změny k lepšímu…

O kartách Snadný tarot a autorce:

Barbara Moore je osvědčenou autorkou knih o tarotu a nejen o této knize říká: "Cvičte, cvičte, cvičte…. Čím víc budete s tarotem, tím víc bude tarot s vámi. Otevře vám oči i mysl víc, než jste si kdy dokázali představit. Když držíte balíček tarotových karet, držíte sedmdesát osm klíčů, které vás dovedou k nekonečným možnostem tohoto zázračného a tajemného světa, který obýváme.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2017, www.synergiepublishing.com


 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Inka Inka | 8. srpna 2017 v 10:32 | Reagovat

Reni, niet čo dodať ... 100 percentný výklad. Aj keď je veľmi ťažko a nedokážeme to, alebo asi nechceme, treba utnúť ten smútok a trápenie, aby konečne mohlo prísť to lepšie a krajšie. Ďakujeme.

2 Selinka Selinka | E-mail | 8. srpna 2017 v 11:19 | Reagovat

Jo, tak zrovna dneska jsem vstala s vědomím, že mě ta práce už prostě nebaví, jsem vyhořelá. A jestli má vůbec cenu se citově angažovat s Vikingem. Dost solidní krize :-(

3 lada lada | 8. srpna 2017 v 14:35 | Reagovat

Selinko, mam to naprosto stejne

4 Zuzka Zuzka | 8. srpna 2017 v 20:45 | Reagovat

Ahoj Reni

Ten výklad je opravdu takový, jak mi situace nyní připadá. A cesta ven se neukazuje.

5 Mirka Mirka | 8. srpna 2017 v 21:27 | Reagovat

Jo ta cesta ven,to je oříšek.Zdá se mi,že to trvá hodně,hodně dlouho...

6 maje maje | 9. srpna 2017 v 6:19 | Reagovat

[2]: Seli, jsem na tom stejně. nic mě nebaví, plácám se a nemůžu najít cestu z toho všeho. já bych ještě potřebovala návod, jak na to a kudy se dát a jak dlouho to ještě potrvá. mně přijde, že je to nekonečný.
kočky, všem přeji, aby se nám už začalo dařit. vždyť přeci má být tenhle rok skvělý, tak ať to vyjde. a tobě Reni díky za všechno

7 Selinka Selinka | E-mail | 9. srpna 2017 v 12:41 | Reagovat

[6]: ha ha ha, tak aby toho nebylo málo, tal synátor od včera průjem, horečka, zimnice. A protože mám depku, tak jsem byla patřičně hnusná na Vikinga a asi jsem to přehnala :-( super dovolená ....

8 maje maje | 9. srpna 2017 v 15:01 | Reagovat

[7]: hele, jestli je Viking normální, tak to pochopí. jestli ne, tak ať se klidně p...e místo tvýho mladýho. stejně by si takovou skvělou ženskou jako jsi ty nezasloužil. drž se, kočko moje. uvidíš, že bude líp :-*

9 Selinka Selinka | E-mail | 12. srpna 2017 v 8:06 | Reagovat

[8]: Viking se ozval, takže se můžu s chutí zasmát Tvojemu komentáři, tak krásně jsi mi to napsala, díky :-) ale faktem je, že nesmím být tak zbrklá a psát peachoviny bez rozmyslu, na druhou stranu jsem prostě taková už 40 let .... výletujete s puboškou? Synátor má stále průjem, takže my jsme doma.

10 Selinka Selinka | E-mail | 16. srpna 2017 v 13:52 | Reagovat

[8]: tak aby byla nějaká legrace - synátorovi se potvrdila salmonela. Výborný dovolená, fakt, že jo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.