Říjen 2017

30.10.-5.11.2017: Čas změn, kterých se i sami můžete leknout...

29. října 2017 v 7:00 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Definitivně se dušičkovým a samhainovým časem přesunujeme do období klidu, kdy na letošní rok budou za chvíli zbývat už jenom vzpomínky. Tento týden ale rozhodně nevypadá na klidný, ale řekněme na týden zúčtování. Vedle sebe tu stojí 10 mečů a Slunce, i ostatní karty (Královna holí, 2 mečů a 10 holí) jsou naznačením, že kolem nás mohou v extrémních případech doslova vybuchovat bomby. U vás, nebo v okolí, to záleží na každém. Týden totiž přeje všemu, co potřebovalo nějakým způsobem rozseknout, kde přetekl pohár a bylo potřeba už konečně vzít hadr a uklidit po něm…. Kde bylo třeba vzít do vlastních rukou odvahu, nebo udělat něco, co bylo dlouho rozvažováno, nebo co nás dlouho přetěžovalo.
Bohužel budou tyto věci také více vidět, takže pokud tento týden padnete pod tíhou únavy, podlomeného zdraví, nebo budete trpět neurčitým pocitem ničemnosti a nerozhodnosti - jsou to jasné ukazatele na to, že TOHLE není v pořádku, že ta příčina je dlouhodobá a je nejvyšší čas se rozhodnout, co udělat dál. Je tu mocný vhled moudrosti, který může mít až lavinovitý charakter, vlna odvahy, akčnosti, vlastní síly, která může být až neuvěřitelná a nás samotné vylekat.Zřetelně tu vidíme, CO je špatně, ale také CO dělat. Kdo nevěděl, co se sebou… v tuhle chvíli to minimálně v jasných záblescích uvidí a bude na něm, nakolik začne něco realizovat.
Pro zásadní změny je to ostatně ideální týden. Počítejte ale s tím, že tyto provedené změny dočasně přinesou únavu a budete si po nich potřebovat odpočinout. Ale ta úleva! A vědomí, že jste na základě minulých zkušeností dobře opravili svou vizi budoucnosti, jsou k nezaplacení….

Tak hodně štěstí!

No a vše je ještě zdůrazněno úplňkem v Býku, o kterém si více povíme ve středu... Budeme prostě chtít mít kolem sebe kvalitu.

David Lagercrantz: Muž, který hledal svůj stín

27. října 2017 v 15:56 | Renata |  Knihy pro dospělé
Série Milénium je pojem, něco, co mne vyvedlo z míry a ovlivňovalo mě z literárního hlediska už řadu let až dodnes. Snad proto chápu posedlost Davida Lagercrantze, jemuž jeho úlohu vdechovat život Lisbeth Salanderové a Mikaelu Blomkvistovi, opravdu upřímně závidím. Jen si to zkuste představit…
Mohla bych autora zkritizovat za to, že Lisbeth hned zkraje posadil do ženské věznice, ale když ono to tak nějak vyplývalo z povahy věc, příběhu a samozřejmě předcházejícího dílu. Pátý díl série Milénium začíná na drsném místě, které víc než čím jiným sedí posedlé analytické mysli Lisbeth Salanderové:

"Lisbeth Salanderová nespouštěla Alvara Olsena z očí. Zjevně byl neustále ve střehu a byl to chlap jak hora - vytrénovaný, navíc ozbrojený obuškem, pepřákem a v opasku měl bezdrátový alarm. Určitě by raději zemřel hanbou, než by se nechal porazit. Ale Lisbeth znala i jeho slabiny.
Měl stejné slabůstky jako většina mužských a kromě toho byl stydlivý. Takovou vlastnost lze u chlapa snadno využít k vlastnímu prospěchu. Pár mu jich vrazí a tím ho přitlačí ke zdi. Alvar Olsen dostane, co si zaslouží, a proto Lisbeth důkladně zkoumala jeho hlavu a břicho. Břicho nebylo žádný měkký terč, ale vymakaný a tvrdý pekáč buchet. Ale i takovéto pekáče buchet mají své slabé chvilky. Čekání na vhodný okamžik se Lisbeth vyplatilo. Alvar zhluboka vydechl úlevou a překvapením.
Jeho tělo přestalo být ve střehu a uvolnilo se, a právě v tu chvíli, při úlevném výdechu, ho Lisbeth dvakrát za sebou napálila na solar. Byly to tvrdé a jisté údery a po nich následovalo ještě něco dalšího: Lisbeth se zaměřila na jeho rameno…"

No a spravedlnosti tak bylo učiněno zadost. Ve vězení panují podivné pořádky a už jen to je dobrou živnou půdou pro začátek celého příběhu, který vás napumpuje adrenalinem a Lisbetinou silou, jedinečností a ostražitostí. Jsem tak trochu ujetá na Mikaela, přiznám se, a tak mne potěšilo, že jemu i Lisbeth tu dal autor konečně dost prostoru pro řešení nejen jejich vzájemné vztahu, ale konečně i toho, co zůstávalo v minulých sériích načnuto a nedokončeno - Lisbethino dětství, zneužívání a všechno to temné, co jí formovalo osobnost.

Listopad 2017: Kozorozi, Vodnáři a Ryby

26. října 2017 v 0:31 | Renata |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
Kozorozi (Sedmička mečů, Desítka holí, Čtyřka pohárů, Velekněz)
Ještě začátkem prosince mohou doznívat unavené energie října, přetížení, snad i zdravotní problémy. Ale s ubíhajícím měsícem by se vám mělo velmi ulevit. A to až tak, že si snad i hlasitě vydechnete. Ať vás svazovalo z minulých týdnů cokoliv, znatelně se vám odlehčí. Najednou zjistíte, že všechno umíte zvládnout, protože máte zkušenosti, umíte to, máte dovednosti, prostě to, co zvládáte, je z velké části jen díky vlastnímu umu a píli a vytrvalosti. Nebo prostě jen proto, že vám nic jiného nezbylo. Nyní je ale čas si odpočinout. Listopad i vám přinese měsíc velkých možností, křižovatky, na kterých se můžete rozhodnout vykročit do "zmrtvýchvstání", pochopit minulost a vydat se novým směrem.
Velmi příjemné jsou mezilidské vztahy, kde se můžete potkat s někým novým a pro vás do budoucna důležitým, stejně tak se vám mohou vyjasnit vztahy stávající. Nemusí to být zrovna velkolepé návraty, ale velkolepá vnitřní pochopení nebo spolupráce s někým, koho jste už měli možná v propadlišti dějin. Celé to má nádech překvapení. Ve vztazích tedy můžete zažívat příjemná překvapení. Osvěžení, která poléčí i ty rány, které jste utržily v poslední době. Ale možná, s tím vším kolem - by to chtělo nějakou pomocnou ruku nebo nestát v koutě, ale podívat se aktivně, odkud by tohle zrovna mělo přijít.


Vodnáři (Král mincí, Král holí, Síla, Osmička holí, Páže mečů)
Takže jste opravdu měli tak top říjen? Pokud ano, tak trend trvá. Vodnáři jsou v listopadu vládci svého života. Řekla bych, že tu je až příliš mužské a ohnivé energie, takže prosím pozor na přílišnou vztahovačnost, panovačnost a agresivitu. Můžete jasně a příjemně slavit své úspěchy, vládnout celému světu, ale když se to zvrhne, stanete se ďábelsky nepřitažlivými a věřte, že o uzurpátory nikdo moc nestojí. To tedy jen malé varování na úvod.
Celkově je to prostě o obrovské síle, která vám bude na listopad dána a je na vás, jak s ní naložíte. Je to dvousečná zbraň. Také to pro někoho může mít spíše ten druhý aspekt na talíři - důsledky vlastních činů v plné parádě. A teď co s nimi. Patrně vás budou pudit, rozčilovat, nebo budou naopak přesně tím, co potřebujete, abyste se někam pohnuli v životě sami. Rychle, rázně, stručně. Opět to může pro okolí vypadat panovačně, ale jen vy sami víte, nakolik je právě tohle dlouho uzrálá záležitost.

Ryby (Věž, Čtyřka holí, Poustevník)

Stejně toho poustevníka miluju, jak si tak kráčí svou vlastní tmou a hledá světlo… Zvláště, když vás do své skrýše pozve nepřipravené. Zdá se, že Ryby něco takového zažijí právě v listopadu. Může jít o převratné změny v životě nebo v myšlení. Něco, co vám zboří pevnou půdu pod nohama, ale zároveň ukáže mnohem pevnější, která byla připravena pod ní. A to jste možná ani netušili! Proto ten Poustevník, proto to putování novým krajem, ve kterém se snad rozhlížíte jako cizinci v nové zemi. Přitom tak známé! Máte důvod k oslavě, milé Rybky… listopad vám přinese něco málo událostí, které vámi zatřesou tím správným směrem. Přinesou pocit bezpečí, pocit oslavy života a osvětlí jeho smysl. Nejspíš se potom oklepete, dopijete sklenku šampaňského a vydáte se do vlastních temných vod, nebo do vod vířivých, to už bude na každém a budete plavat v souladu se svou vlastní duší. Vlastně - to vypadá jako nádherné osvobození!

Listopad 2017: Váhy, Štír a Střelci

25. října 2017 v 0:30 | Renata |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
Váhy (Šestka pentaklů, Viselec, Desítka kalichů)
Na lékárnických váhách budete zvažovat to, co je vám blízké. To, co máte dát. To, co dlužíte. To, co je vám dáváno ať už ze srdce nebo z vnější pozice jakéhosi spláceného dluhu. A zdá se, že i drobnosti tohoto ražení vám mohou velmi výrazně změnit úhel pohledu na COSI zásadního, většinou citového, vztahového nebo něčeho, co ve vašem životě je velmi důležitým stabilním emočním prvkem. Listopad bude pro Váhy měsícem, ve kterém více než kdy jindy budou věci ve svém životě vidět jinak. Z úhlu lásky? Milostné nabídky, posunutí vztahů, uvědomění si síly vztahu, který žijete. Sem tam vás osud něčím obdaruje, co vám ten obrázek ještě jinak pozmění. Na druhou stranu je to také doba, ve které není vhodné něco zásadně měnit nebo činit unáhlená rozhodnutí, naopak, berte tento předadventní čas jako čas, ve kterém se k vám dostávají informace, vy je sbíráte a vyhodnocujete. A vyhodnocené výsledky musí projít ještě jednou kontrolou. Je to opravdu tak? Čeká vás celkem náročný měsíc v tom vnitřním vnímání, ačkoliv navenek se toho tolik dít nemusí. Tak pěkné a spravedlivé rozjímání vám přeji..


Štír (Páže pohárů, Trojka mincí, Dvojka pohárů, Hvězda)
Uklidněte se, milí Štíři, listopad k vám bude shovívavý. Ba dokonce velmi milý a láskyplných nabídek tu můžete mít tolik, až se vám z nich zatočí hlava. Na straně druhé ale bude třeba od něčeho ustoupit, zastavit se a jen s klidem pozorovat to, co se děje. Máte velkou šanci v listopadu pochopit něco z minulosti, potkat lidi nebo zažít situace, které tomuto pochopení notně pomohou. Dají vám souvislosti. Možná i informace, na které jste delší dobu čekali. A najednou všechno bude jasné. Snad to bude měsíc velkého vyjasnění? Snad měsíc, ve kterém ze sebe střepete tíhu a vydáte se za svými sny, svou cestou, za svými záměry. Ty už by měly být v listopadu jasné a zřetelné, i když třeba ne hmatatelné, z vaší cesty už vás ke konci měsíce jen málokdo bude schopen odvrátit. Není to ani potřeba - to přesvědčení, že jdete správně, je neochvějné. Upozornění: Dobře plánujte, dejte na druhé, dejte na drobnosti, které zdánlivě vypadají nepodstatně, jen s nimi výborně naplánujete právě to, co potřebujete. Budete muset mít pevnou půdu pod nohama a neochvějnou jistotu. Jinak se do risků raději nepouštějte a zůstaňte na místě a pozorujte okolí, číhejte na ten správný čas.

Střelci (Soud, Král holí - Blázen)
Pokračuje trend spravedlnosti a nových začátků. Pocitově mě to hodně zasahuje do října, takže věci, které se v říjnu rozrýpaly, zůstaly otevřené, se budou dořešovat i v listopadu. Stále tu je všechno vhodné pro definitivní rozhodnutí, pro posuzování, zvažování, pro to, abyste to žezlo svého života vzali do svých vlastních rukou. Nové příležitosti, které se objeví, mohou mít obrovský potenciál do budoucna. Spojené částečně se strachem z nového, částečně se vzrušením, protože tohle bude něco, co bude vyžadovat pořádně odvážný krok a skok vpřed. Možná do úplně neznámých vod! Takže pokud něco takového chystáte, tak listopad vám bude v podobných krocích mimořádně přát. A ti ostatní? Těm se může něco podobného ochomýtnout před nosem, takže? Bude jen na vás, do jaké míry tyto energie zachytíte a využijete pro sebe. Je tu jasný směr, jasné míření, takže si jsem jista, že něco takového rozhodně nepřehlédnete. Skvělý čas pro dořešení dlouhých sporů, pro uvolnění, pro vykročení ať už kamkoliv!


Listopad 2017: Rak, Lvi, Panny

24. října 2017 v 0:29 | Renata |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
Rak (Sedmička holí, Desítka mečů - Hvězda, Slunce)
Snad se vám ten říjen bude i maličko opakovat. Reparát. Co se povedlo, to si užijete, co se nepovedlo, to si hezky zopakujete. Nebo půjde o zcela jiné věci, ale ten základní scénář bude podobný. Začátek měsíce může být ve znamení něčeho, co vás obtěžuje, přetěžuje, něčemu se budete muset bránit, obhajovat, snad i sami před sebou. A mám pocit, že se to táhne ještě z října, taková napjatá doba, ve které víte, že teprve až když sami nějak zasáhnete, tato situace skončí. Ať už jde o vás samotné, vaše myšlení, nebo o viditelnou situaci zvenčí, je tu třeba stát za svou vlastní pravdou a pořádně za ni tento měsíc zabojovat. Ono to totiž bude stát za to. Pokud si prožijete to velké osvobození se od svázání, od tíhy nebo od něčeho nepříjemného, rázem uvidíte své sny… hezky nalinkované. A možná už i zalité sluncem. První kroky k nim. První úlevné kroky po zelené louce? Možná! Jedno je ale jisté, listopad vám, milí Raci, přinese šance zatočit s něčím, co vás dlouhodobě přetěžuje či obtěžuje, zatnout tomu tipec a moci si nabídnout také ze zlatého tácu, na kterém jsou dobroty, které milujete, vaše sny a směry, lásky i spokojenosti. To už je na každém, v jaké oblasti se mu to promítne, základ je ale stejný. Svázané ruce a před vámi tác s tím, co chcete a potřebujete. Přetnete ty provazy a nabídnete si?


Lvi (Trojka mincí, Král pohárů, Dvojka holí)
Doufám, že jste si užili vítězný říjen a garantuji, že to bude pokračovat. Jízda vítězů! Ale už v praktičtější rovině. Pokud jste se posunuli k novým zítřkům, tak na nich budete v listopadu velmi pečlivě a tvrdě pracovat. Pokud ne, ještě se osud vám pokusí přinést nové a nové možnosti a křižovatky. Ve větší míře než je obvyklé, budete potkávat jiné lidi, budou vám přicházet nové nabídky a takové ty záležitosti "přesně na míru". To se může týkat i situací obecně. Všechno vám půjde na ruku. Co potřebujete, to se někde vynoří. Je vhodné to využít, dokonale využít to mimořádně plodné a pracovní období (může se to ale týkat i osobní a vztahové oblasti), protože vás kus té poctivé práce vystrčí na další křižovatku a o úroveň výš. Možná díky tomu všemu budete stát na konci měsíce bezradně nad svým životem a říkat si "tolik toho mám teď rozhodnout, jak já to jenom udělám"? Klidně si vezměte čas, nevypadá to, že by to bylo něco, co potřebuje rychlé akce. Naopak, jsou to věci, které mají potenciál až do budoucna, takže jim zrání, klid a ticho prospěje. V listopadu prostě budete sbírat výsledky svého říjnového tahu vítězů a budete na nich stavět věci příští. Nebojte se rozhlédnout se po jiných lidech, využít pomoc nebo ji také sami nabídnout. Vše se může ukázat jako velmi přínosné do budoucnosti.

Panna (Osmička pohárů, Sedmička mincí, Měsíc, Trojka mečů)
Pokud jste nevyřešili problémy říjnové, tak v listopadu se na vás usadí s ještě větší silou a budou ještě lepkavější. Pokud ano, tak přijdou další úrovně nové situace a budete nějakým způsobem stále konfrontováni se zbytky minulosti, se svými bolestmi a s tím, jak chcete věci dělat nově. Moc to nepůjde, pro někoho to může být i dokonce měsíc "schválností", ale na druhou stranu se hodně věcí může vyjasnit samo od sebe. Najednou se oddělí zrno od plev? Už zase? Copak toho nebylo dost? Nebylo, zdá se, že tím, jak jste nuceni udělat nějakou zásadní probírku života - a ono to není tak jednoduché, proto se to táhne delší čas - vidíte stále zřetelněji i to, co si nemůže vzít do života dál, ač byste chtěli. A v listopadu se může ukázat proč. Citlivěji budete vnímat citové bolesti a na povrch mohou vyjít nepravosti, které na vás šili druzí. Můžete také naopak přijít na to, proč vás bolí srdce - náhle to bude jasné! A budete to muset v následujícím období řešit.

Je to skvělý čas na plánování, na přehodnocení života, práce, plánů, vztahů. Všechno, co musí u vás šlapat jako hodinky a nešlape. Teď máte dobrou šanci tomu přijít na kloub, nebo alespoň částečně pochopit s tím, že zbytek se dořeší o měsíc později samo. Nápomocni vám také mohou být hodně lidé ve vodních znameních, zejména Raci a Ryby.

Listopad 2017: Berani, Býci, Blíženci

23. října 2017 v 0:27 | Renata |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
Berani (Královna holí - Rytíř mečů - Poustevník)
Listopad si užijete se vší parádou. Vlastně se vám tu kopíruje energie celého měsíce, akce a pohyb, zároveň však tiché spočinutí v klidu a pečlivé rozmýšlení. Možná máte v něčem naprosto jasno, možná jste k něčemu skálopevně rozhodnuti a sebevědomě se za tím plánujete vydat. Potud je všechno správně, vaše rozhodnutí vychází z rozmyslu, a hlavně na cokoliv zásadnějšího máte dostatek energie a síly, ale počítejte s tím, že ve chvíli, kdy dosáhnete svého, ocitnete se v jakémsi jiném světě. Budete se muset zastavit, ač ten důvod bude jakýkoliv. V extrémním případě to i může mít podobu váhání nebo pochybností o předchozích událostech, ale myslím si, že s tímto si dokážete velmi rychle poradit, spíše mi to celé přijde jako hledání způsobů a správné načasování pro to, abyste se v nové situaci dobře a kvalitně usadili. Takže - skvělá doba na zásadní i menší změny v životě, na prosazení sebe v práci i mezilidských vztazích, ne, Berani si opravdu nenechají už v tomto měsíci všechno líbit i za cenu, že se od nich druzí odvrátí, i fajn doba na změnu práce nebo situací, které vypadají nebo jsou cítěny jako "odchod do ústranní".


Býci (Císařovna, Eso pohárů, Eso mečů, Poustevník)
Tolik nových šancí! Po velmi dlouhé době je před vámi možná skutečně hezký a zásadní měsíc. Na jeho počátku stojí silná karta Císařovny, která je o uvědomění si vlastní hodnoty, toho, co chci pěstovat a rozvíjet, a vědomí vlastní vlády nad životem a i nad svým okolím. Možná vám život přijde v tuhle chvíli jako zahrada, kterou máte na starost a kterou máte rádi. A nyní se o ni pocítíte nutkání postarat nejlépe jak dovedete. S těmi esy a Poustevníkem na konci mi ale připadá, že to pro vás bude něco jako návrat do ztraceného ráje. Vy jste snad opravdu neviděli, co máte pod nosem, jakou nádheru…. Listopad vám přinese události a situace, ve kterých si ve zvýšené míře budete uvědomovat poklady svého života a troufnu si říci, že to bude také měsíc, kdy kolem vás bude probíhat smršť nabídek, láskyplných, milých nebo od milých lidí. Ale také měsíc uvědomění. To je trošku temnější stránka, která vás pronásledovala poslední měsíce téměř neustále. Mnoho věcí se vyřeší, vyjasní, rozetne. A to nemusí být zrovna příjemné, mohou to být i věci, před kterými jste zavírali oči. Výsledkem bude buď vaše reakce takového stažení se do ústranní, abyste sami si to v sobě všechno porovnali, protože to bude velká síla na emoce i rozum! Nebo se výrazným způsobem zklidníte a pochopíte. Může to dokonce mít podobu definitivního pochopení něčeho, za čím jste dlouho šli - a vlastně ve výsledku stačilo si uvědomit svou hodnotu a počkat na pár výrazných impulsů zvenčí, které přichází právě v listopadu. Listopad je tedy měsícem, který vám vyčistí stůl!

Blíženci (3 mečů - 2 holí, 10 mečů, Císařovna)
Blíženci budou mít v listopadu šanci pořádně zatočit s něčím, co v jejich životě skřípe, co je vyvádí z rovnováhy. Listopad jim přinese možnost, jak z toho ven - křižovatku, kde bude zřejmé, že tohle může přinést řešení, když se pro jednu z možností rozhodnu. Za Dvojkou holí je Desítka mečů a Císařovna, takže to bude jednoznačná cesta. Něco končí, něco začíná. Jestli má být nějaké ideální období pro řešení citově nepohodlných situací, pak je to zrovna v listopadu. Proti sobě tu bude stát vědomí vlastní hodnoty a chuť nebo schopnost, či nazrálá situace, se rozhodnout o něčem, co už dlouho ve vašem životě vadí, skřípe… Možná to bude na emoce velmi silný a těžký měsíc, zároveň je však úlevný ve chvíli, kdy se postavíme sami na své nohy. Úvahy o budoucnosti, úvahy o tom, co chcete pěstovat ve svém životě dál, tak trochu už bilanční nálada už před adventem…A možná začnete účtovat a sekat hlavy tam, kde vám někdo nebo něco pije krev. Není to ale záležitost bez rozmyslu, všechna pro a proti máte v listopadu pěkně v hlavě srovnaná.

Také to může být měsíc, ve kterém se dostanete na zvláštní křižovatky, v nichž se bude cokoliv zásadním způsobem měnit, dostanete se do nových, vyšších rolí, do své síly, do rolí, o kterých jste snili, ve kterých se cítíte pohodlně a šťastně. Ale ty nové začátky budou mít jedno společné - definitivně za sebou necháváte nějakou starou bolest, a spíše než s novou dávkou bolesti je to spojené s pocitem uspokojení a úlevy.

23.-29.10.2017: Se zaskřípěním kola osudu směrem vzhůru...

22. října 2017 v 7:50 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Prostřednictvím druhých lidí se můžete tento poslední čistý říjnový týden dozvídat nejrůznější informace, mohou k vám přicházet posuny, změny, nabídky. Často nečekané - a to v tom pozitivním smyslu slova.
Kdekoliv nyní potřebujete, aby se kolo osudu posunulo tím lepším směrem, může se tak stát. Je tomu dobré jít naproti tím, že vezmete vládu nad životem nebo onou situací sami do rukou, hledáte-li práci, projděte si nabídky, chcete-li usmíření ve vztahu, nabídněte smír. Je to energie vyjasňování, takže všechno je nakloněno tomu, aby se projasnilo, aby vyplynuly souvislosti, trochu se rozsvítilo i tam, kde dosud bylo temno.

Také tu je velmi otevřeno téma všeho, co vás vyčerpávalo a působilo pocit, že to je "zbytečný spor". Nebo z těch životních půtek a přílišného přemýšlení konečně vyjdete s nějakým závěrem, nabídkou a pochopením. Najdete klíč k tomu "bohatství" ve svém životě.
Protože se nám tu snoubí hodně citů i ohně, může to být týden vášnivých vzplanutí i emočních záležitostí, při kterých můžete chvílemi kroutit hlavou, kdeže jako "tu hlavu ztrácíte"… No, je-li potřeba někde takto pošoupnout osudové kostičky, tak je dobré tohle využít. Snoubí se tu odvaha, nadšení i síla zvládnout i obtížné úkoly, které pro vás byly citově náročné, najednou se k nim "umete cesta". Vědomí kvality, toho, co opravdu chci, bude také dobrým motorem, protože v tomto týdnu si tohle vše budete mnohem výrazněji uvědomovat a budete ochotni se za to poprat.


A co mě ještě napadá:
- Nabídky z partnerství na zlepšení vzájemného vztahu.
- Stejně tak vám může i sám osud nabídnout něco, po čem jste dlouho toužili
- Naopak tyto změny ve vás mohou vyvolat i pocit roztříštěnosti, protože najednou ztrácíte pevnou půdu pod nohama… a vyvstává znovu nutnost se rozhodovat, rychlý posun na další životní křižovatku.
- Hmotné i citové zisky - skvělý týden na nové kontakty pracovní i osobní, pracovní nabídky apod…

Tak přeji hodně štěstí, mějte se krásně a ať ten týden využijete s co největší parádou!

Mimi Thorisson: Francouzská venkovská kuchyně

19. října 2017 v 10:18 | Renata |  Kuchařky
Příhody z vesnic na vinicích a recepty na excelentní jídla, která z jedné poloviny chutnají díky kvalitním a vyzrálým surovinám, a z druhé poloviny díky nadšeným lidem, kteří je s láskou a vášní připravují. Všechno v samotném lůně venkovské přírody. Máte-li rádi knihy, kterou jsou mlsavým čtením, relaxem a zároveň sem tam podráždíte praktickou část svého mozku i žaludku věru perfektním receptem, pak tohle je další z těch proslulých francouzských kuchařek! Čtení, ke kterému se budete vracet z principu.


Ano, přiznám se, že prvně v životě ve mně tuhle lásku ke kuchařkám probudila Nigella Lawson, protože kromě receptů a chutných obrázků, nabízela také povídání kolem, které bylo samo o sobě povídáním ke kávě, k dobrému čaji a každoročně si otvírám pro náladu její vánoční kuchařku. A pak se přidal Jamie Oliver a právě francouzské kuchařky.
Jakmile někde uvidíte kuchařku, ve které je zhruba nastejno obrázků, příběhového textu a receptů, bez váhání po ní sáhněte. Je to kniha dva v jednom.

Jan van Helsing, Dr. Dinero: Kniha za milion!

18. října 2017 v 9:49 | Renata, Anch Books |  Knihy pro dospělé
Proč je několik stovek elitních rodin zahrnuto bohatstvím a ostatní ne? Hraje roli náhoda, nějaké tajné vědění, rituály, speciální vědění, jež přitahuje peníze? Jan van Helsing patří mezi autory, kterého právě rozebírání těchto citlivých témat a sahání do těchto vybraných a až sektářsky sebe chránících spolků nejbohatších a nejvlivnějších lidí světa, přivedlo do nejednoho problému. Přesto, nedá mu to…


Kniha za milion je částečně o spekulacích a teoriích, proč se tito lidé scházejí často s vyloučením veřejnosti, žijí své rituální životy a s tou svou formou jistého "náboženství" prožívají celé generace materiálně velmi bohatý život, v podstatě nepodobný tomu, který žijí miliardy lidí na světě.


Ale ono to je i o správném načasování
Přesto se autor snažil nahlédnout více pod pokličku. O teoriích mocných si můžete myslet co chcete, ono pravdu vám totiž neřekne nikdo, ale nějaká pravidla, aplikovatelná do běžného života i obyčejných lidí, nám tu autor přece jenom vyšťoural. Opatrně, jemně a sám je začal rozvíjet. Ano, pravdou je, že když zasadíte kiwi ve Finsku, tak se úrody nedočkáte. Že když podtrhnete nezralé jablíčko, nebudete mít nic. Když ho necháte přezrát, také skončíte chudí. Všechno - MUSÍ BÝT VČAS A NA SPRÁVNÉM MÍSTĚ.To je tajemství úspěchu. A souhlasím s tím, že něco z toho určitě platí i v těch mega bohatých rodinách. Správné načasování. A také karma. Té se autor věnuje celkem dost, zejména v tom smyslu, že s ní chce pracovat. Rozpoznat, čím jí škodíme, porozumět tomu, co se nám děje, odpustit si a hnout se z místa.
"Pozorujeme, že karma bývá nesprávně chápána jako trest za naše dřívější zlé skutky. Ve skutečnosti však karma nemá s trestem nic společného, neboť tvořivé Božství s žádnými tresty nepočítalo. Karma ovšem znamená, že každý sklidí to, co zasel. Pokud si uvědomíme, jaké plody jsme v našem životě jako důsledek našich skutků sklízeli, měli bychom se postupem času naučit konat pouze skutky, které nám přinesou lahodné a sladké plody. Karmický zákon se pozvolna táhne mnoha životy a na základě získaných zkušeností i poznání nám napomáhá k tomu, abychom se na naší pozemské životní pouti řídili pouze božskými zákony…"
Tady cituje autora Trutze Harda, což je německý expert na reinkarnaci. Jan van Helsing vše bere tak, že i ten negativní a chudý život můžeme změnit, když klubíčko svého zoufalství začneme rozmotávat za správný konec. A nevzdáme se. Ačkoliv se bude stále zašmodrchávat a… nemusíme to ani stihnout do konce života.Kniha za milion je o tvrdé práci
Celkově mám pocit, že těchto téměř 400 stran je na čtení, pochopení a vstřebání, velmi těžkých. Pokud nechcete jeho názory bez rozmyslu smést ze stolu, ale nad vším se zamyslet, nad všemi kličkami, někdy i kontraverzními tvrzeními, pak je to čtení na dlouhé týdny. S tím, že k něčemu se člověk rád vrátí za pár let. Pokud porozmotal své klubíčko karmy… A ještě jedna věc, je to tu sice o penězích a materiálním bohatství, ale to, co autor uvádí jako recept na úspěch, platí i v jiných oblastech života.


Tohle jsou možná ty ostré lokty, které člověk potřebuje k tomu, aby dosáhl v životě toho, co si přál.

O autorovi:
Jan van Helsing (vlastním jménem Jan Udo Holey) se narodil v roce 1967. Je autorem mnoha knih a majitelem vydavatelství Amadeus Verlag. V polovině 80. let minulého století začal cestovat, zejména při expedicích po USA, Egyptě, Jižníí Americe, Africe a Asii učinil objevy, které zpochybňují náš osvícenecký pohled na svět. Na svých cestách se seznámil s řadou zajímavých lidí z okruhu tajných služeb, templářských rytířů i zednářských lóží. Tato setkání vedla k tomu, že roku 1993 napsal svou první knihu o tajných společnostech. Během dvou let se tento titul stal bestsellerem, prodalo se ho přes sto tisíc jejich exemplářů a byla přeložena do osmi jazyků. V roce 1995 následoval druhý díl, jehož obsah však natolik pobouřil jisté zájmové skupiny v Německu a ve Švýcarsku, že kniha byla na základě soudního rozhodnutí stažena z prodeje, aby tak občané byli "uchráněni" před "škodlivými" informacemi.
Ještě úspěšnější byla publikace Ruce pryč od této knihy, která očividně sedla do aktuálních nálad společnosti, protože se jí prodalo více než dvě stě tisíc výtisků. Ve svých (prozatím) patnácti knihách dokázal Jan van Helsing nejen s velkým předstihem předpovědět politický i ekonomický vývoj, ale také podrobně vysvětlit, jak má být na světě pomocí globálního terorismu a následné zostřené kontroly občanů nastolen nový světový řád. Jana van Helsinga můžete navštívit také na internetových stránkách www.amadeus-verlag.com.
Vydalo nakladatelství Anch Books, 2017, www.anch-books.eu

Nov ve znamení Vah: Pečlivé přemítání a vykročení… však vy už víte kam

17. října 2017 v 7:31 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Váhy jsou o hledání rovnováhy, řešení a tichém sledování pramenů, které vedou k budoucnosti. Už k týdennímu výkladu přišla do karet Velekněžka a světe div se, na speciální výklad k novu znovu vyskočila z balíčku. Bude to tedy intenzivní období srdcem prožívaných zkušeností. Odhalování pravdy. K ní ještě přichází Královna mečů jako vládkyně spravedlnosti a jisté nesmlouvavosti, a Páže holí, to nové, co bude přicházet, je sice plné energie a živosti, ale provází to i rozechvělost z věcí příštích.


Budeme možná toužit po tom, aby se něco vyjasnilo a my si s tím mohli sednout tiše do koutka a rozhodnout se pečlivě, co dál. Vlastně jakákoliv informace, která přijde v průběhu novoluní, se stane pečlivě pojímanou a pro tuto chvíli zásadní.
I to je možná důvod, proč v nich budeme hledat rozřešení minulých táhlých situací, nebo k nám opravdu budou přicházet zásadnější události, rozhodnutí a mohou to být někdy i celkem šoky. Někdo rozhodl za nás… už máme všeho dost a rozhodneme to naopak my. Konce, začátky. Takové "zabíjení s grácií", využití zkušeností a jisté chladnosti úsudku - to vše jen proto, že už to bylo potřeba.

Zahalí-li nás novoluní do temnoty, ukáže nám také cosi intuitivního, pocitového… snad daleký směr, který ještě není nadosah, ale… vy ho cítíte. A až nov pomine, bude třeba vzít všechno to, co se událo poslední dny, vyhodnotit a vykročit - no však vy už budete vědět, kam…
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.