Leden 2018

Úplněk 31.1.2018 ve Lvu: Dejte svému srdci čaj s medem a dívejte se kolem

30. ledna 2018 v 17:46 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Druhý lednový úplněk nás zastihne v rozpoložení, které je odvážné. Trochu to souvisí i s celým týdenním výkladem a jestli ten Lví úplněk něco ukáže v celé nahotě, tak je to to, co nám vadí, co někde skřípe, co narušuje rovnováhu. Naděje, nové začátky, odvaha - to je trojúhelník, který se nebude chtít vzdát a cokoliv nám ho bude okusovat, to budeme chtít zahnat i za cenu, že použijeme ostré slovo.


Ráda bych také řekla, že tento čas bude velmi léčivý pro léčení starých citových ran. Protože ta bolavá karta, která tak bolí a vadí je kamínkem v botě, je obklopena právě tou nadějí. Můžete tedy tuto dobu využít pro smíření, pro smírná gesta nebo pro rozmluvy o budoucnosti… pokud se dostáváte z nějakých těch citových bolestí, zkuste se třeba nějak rituálně rozloučit s tím člověkem nebo se zamyslet nad tím vším a probrat se tím, neboť je možné, že s takovýmto příhodným časem přijdete na mnoho souvislostí z minulosti, které vám unikaly a které nyní budou působit blahodárně. Přece jenom člověk se snáze smiřuje s něčím, co pochopí než s něčím, co zůstává trvale zatajováno.
Přimluvila bych se za sny. V době úplňku můžete svým snům pokládat právě takové dotazy a je možné, že přímo nebo i symbolicky se vám ve snu z podvědomí zjeví právě ty odpovědi, které potřebujete. Nebo je můžete očekávat ve formě vhledů, náhlých vnuknutí, ale i náhod, které vás v tento čas potkají. Dá se říci, že roste chuť po tom nechat za sebou minulost a vykročit vpřed.
Dokonce tu jsou i karty, které přináší úrodu, takže si v tuhle dobu můžete přát, aby vám to nové skutečně prospívalo, aby to rostlo, aby to zrálo. Můžete snáz vidět - a pokusit se realizovat - své sny, své záměry, svá odhodlání… Mnoho utajeného se může v tento čas provalit, a to jak pozitivní, tak negativní. Lidé prostě budou chtít mít jasno. Zameteno, čisto. A jestli vy budete hybateli osudu, uvidíte… Ale určitě se to bude hýbat kolem vás a sem tam něco z toho nového a nově poskládaného, může ovlivnit i váš vlastní život.

Cítíte-li, kde je třeba nastolit rovnováhu, tak k vám přijdou i informace a náhody, které vám tu rovnováhu postupně umožní opravdu realizovat. Tak buďte pozorní a vděční a hýčkejte se… neboť tady je vzácný okamžik, kdy se můžete hřát na výsluní. Aspoň chvíli.

ÚNOR: Střelci, Kozorozi, Vodnáři a Ryby

30. ledna 2018 v 9:44 | Renata |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
Střelci (Desítka mečů, Královna mečů - Trojka pohárů, Eso holí )
Doufám, milí Střelci, že jste načerpali v lednu energii a možná i zkušenosti, které byly tématicky směřované na nějaké tvoření a pochopení kompromisů. V tuhle chvíli tohle vše můžete velmi dobře využít a zúročit. Únor vám přináší dva zásadní směry. Ten první vnímám jako chuť dělat změny, i zásadnějšího rázu ve svém životě, nebo v životech lidí kolem vás… a pokud toto nepotřebujete, tak tu je druhý směr, který je o příjemném spočinutí ve spokojenosti, snad i kolem rodinného krbu, hodně radosti a klidu tu přináší přátelé, děti, blízcí lidé a nové šance, které se tady mohou začít rodit v samém počátku. Mohou to být i drobné novinky, nebo jen pár dnů, kdy se budete cítit mimořádně dobře v kruhu svých blízkých nebo uprostřed situací, ve kterých budete mít pocit, že se ohříváte o život samotný.
I to může být takovým motorem ke změnám, pokud tam jsou… Ta vidina, že to opravdu chcete mít zařízeno v životě tak, jak cítíte, směrem do toho vnitřního i vnějšího tepla na duši a pokud to tak není, tak je tu velká šance, že o to budete nejrůznějšími, zcela individuálními způsoby, usilovat. Roli tu hraje i pochopení minulosti, což může přijít buď samo od sebe, vlastním uvědoměním, a následně vám osud, spíše ke konci února, přinese jednoznačné razítko o tom, že k čemu jste dospěli, bylo správně. Prostě se stane něco, co vám tuhle myšlenku a úvahu, potvrdí i v realitě.
Pokud ovšem něco takového přijde zvenčí, ta poslední zpráva, kterou jste potřebovali, možná nebude úplně vítaná nebo spíše bude nečekaná, ale do kontextu věcí zapadne dokonale. Asi se vyplatí v takovou chvíli zůstat otevření a nezavírat svoji mysl i duši nějakým ublížením, ale naopak, zkusit se tedy podívat do minulosti, jestli tam už podobný model neprobíhal někdy dávno (či nedávno) a jestli tohle všechno už není jen opakovaná lekce, která je čistší a čistší a že se vám osud snaží naznačit, kde zažijete tento měsíc pohodu a klid.
Občas se to stává, ale tentokrát ten Černý Petr padl na vás, milí Střelci. Tento měsíc bych nechtěla přijít vám do cesty ve chvíli, kdy bych vůči vám měla nějaký nekalý úmysl. V tomhle si můžete být jisti, že kdokoliv by se vás pokusil nějak obalamutit, prohlédnete ho… takže to je tak i trochu varování pro každého, kdo by se chtěl Střelcům dostat v únoru na kobylku. Může to zkusit, ale patrně odejde s pěkně ostrým mečem zaseknutým ve hřbetě. A nejspíš to ještě bude hodně, ale vážně hodně spravedlivé.

Kozorozi (Devítka pentakůl, Čtyřka pohárů, Blázen - Čtyřka holí)
V první chvíli mám dojem, že lednový zmatek nebo taková ta praktická zátěž se může ještě překlenovat v plné výši do února, ale už je tu znát jakýsi nový krok, nebo nová část povinností nebo životních novinek, která vás může výrazně posunout kupředu. Spoustu práce… spoustu zaměstnání, soustředění, zaobírání se realitou, strašně moc tady toho máte na té praktické rovině a lhostejno, jestli to bude všednodenní práce, nebo v tuhle chvíli pracujete a sklízíte výsledky svého dlouhodobého snažení, nebo snad žijete i svůj vlastní sen. Je to fáze života, ve které se dá říci, že nepřeháníte, řeknete-li každému, že "nemáte vůbec čas"…. A to může s sebou nést trochu pocity únavy nebo zklamání, ale měly by být celkem rychle pryč, nebo to jsou takové záchvěvy možná i tužeb po něčem z minulosti, co vás může na chvilku vyrušit.
Následně tu ale jsou další nové cestičky a další oslavy života a další chvíle, kdy si uvědomíte, jak skvěle se máte. Nenechá vás to v té únavě a případně i špatné náladě dlouho. To je určitě dobrá zpráva a tak když to shrnu, tak můžu únor doporučit Kozorohům strávit velkou pílí na čemkoliv, co má pro ně velkou cenu. Hodně tu mohou dominovat i partnerské oficiální svazky nebo dlouholetá přátelství, která mohou být posílena novými zážitky nebo spoluprací. I děti tady jsou velmi výrazně, takže tomu rodinnému krbu se věnujte s maximální péčí.
A celkově, když si ještě vytáhnu k tomu svěžímu větříku, který tady máte, tak mi tu vychází Trojka mečů a Čtyřka mečů, což je takové vyřešení záležitostí, často emočních nebo přímo v reálu vztahových, kde někdo vadil, kde něco vadilo, kde je třeba vyřešit minulost nebo staré bolesti a rány… a tomu bude únor přát, protože tu je velmi mnoho léčivých karet, které dávají šance a podporu právě tyhle věci už definitivněji dořešit a chvíli se jimi v budoucnosti vůbec nezabývat. Nesmažeme je, ale teď je čas žít a to vy víte - takže vezměte do ruky zase tu svou práci a zaberte se do toho, co máte rádi…


Vodnáři (Rytíř holí, Král holí, Dvojka holí)
Pokud jste strávili leden nějakým tím plánováním, tak v únoru už můžete směle odejít do stáje a osedlat si toho pravého koně. A můžete se v tom všem začít pořádně pohybovat a realizovat to, co už dlouho chcete. Můžete se svému okolí v lednu zdát dokonce až neutahatelní a plni energie. Není tu nic, co by vám vadilo, protože i kdyby vám to stálo v cestě, tak to svým nadšením nebo tvrdošíjnou vůlí prostě smetete z cesty a běda, kdo se vám tam bude jen tak lenivě motat.
Budete mít také výraznější cit pro to, co nefunguje, co potřebuje nápravu a co už trvá velmi dlouho. Tohle můžete rovnat ve svém vlastním životě a s těmi všemi ohnivými energiemi mám dojem, že si nějaký ten soud vyslechne i vaše okolí. Bude vám prostě vadit všechno, co není tak, jak by mělo být, co už dosloužilo, co je nefunkční. Nejlepší na tom ale je, že tento dojem není nějakým rozmarem, ale že v tu chvíli opravdu uvidíte hlouběji, uvidíte za roh a je to tak trochu předvídání událostí na základě toho, co se dělo v minulosti. Pokud někdo drží špatně kladívko, řeknete "se pěkně praštíš"… no a on se praští. Takže pokud v tuhle chvíli cítíte, víte, tušíte cokoliv… tak to asi tak opravdu bude, protože už vnímáte tu logickou linii událostí a vyústění životních situací a víte to tak trochu tři vteřiny předem, co se stane.
Také to celé může být o tom, že podobně laděné situace budete chtít řešit. Že se rozhodnete vystoupit z nevyhovujících situací vy sami, že se dostanete na křižovatky, ve kterých se budete chtít dále rozhodnout. To rozhodnutí ale nemusí padnout v únoru, klidně ho nechte na další období, ale důležité je, že se dostáváte na mnohem čistší území, než na jakém jste byli v lednu. Tehdy to vše bylo tak nějak na papírech, v hlavě, v plánech. Nyní se už začalo na všem opravdu pracovat. Je to tedy vhodný měsíc pro změny zejména tam, kde jsou plánovány, kde se třeba čekalo na nějaký pokyn zvenčí nebo na dokončení situací, to tady může hrát velkou roli. Najednou se vám díky náhodám uvolní ruce nebo něco dopadne tak, jak jste přesně potřebovali a zjistíte, že se vyplatilo čekat a můžete se pohnout dál.
Pozor také na to, co tento měsíc zasijete, protože to platí i naopak, je to období nejen sklizně, ale i setí nových semínek, takže buďte pečliví a počítejte s tím, že cokoliv uděláte v únoru, může mít dalekosáhlé důsledky i do budoucna. Nevypadá to tu na krátkodobá řešení, ale spíše záležitosti, které si s sebou ponesete delší dobu.

Ryby (Král pentaklů, Desítka mečů, Král pohárů)
Ryby mohou v únoru být docela v klidu. Mají tu sice kartu změn a to změn mnohdy i zásadních, ale měly by to být změny v souladu s vaší duší a tedy možná i z vaší vlastní iniciativy. Máte totiž ve všem jasno. Zdá se, že sedíte na svém trůnu a velmi dobře tento měsíc přemýšlíte materialisticky. Chcete mít pohodu, klid, chcete mít jasno. Možná právě proto se budete chovat tak, aby to, co vám něco bere, postupně odcházelo. Vy se totiž potřebujete znovu a s druhou polovinou února ponořit do svého emočního světa, do svých citů a cítit se dobře nejen materiálně, ale také citově. Kdybych měla dát takový příklad za všechny, tak si to lze představit jako že Rybička půjde začátkem února koupí dům, který si vysnila a vyplánovala, aby potom mohla všude zapálit svíčky a půjde následně požádat svou milou o ruku, protože teď už mají spolu kde být. A v tu chvíli bude dotyčný spokojen jak materiálně, tak citově. Vím, je to trošku přepálený příklad, ale tak nějak se může ten únor vléci a táhnout za vámi tyhle dvě potřeby, pokud nejsou uspokojené… možná budete opravdu chtít něco udělat, abyste se cítili líp, abyste měli pevnější půdu pod nohama.
A faktem také je, že pokud to nejde nebo to nemáte, tak tohle může víc vadit a dělat neplechu na psychice. Vezměte to potom ale z jiného úhlu - v únoru se vám odhalí to, co opravdu chcete, co potřebujete, co vám chybí… a je potom na vás a na dalších týdnech, jakým způsobem vymyslíte, jak si tohle všechno zajistit. Může to být taková výstavka toho všeho, co vám vyhovuje… no a nyní je otázka, které exponáty už máte a které ještě ne a jak jsou případně dosažitelné.
Tak já vám přeji hodně štěstí a co nejdosažitelnější výstavku….ÚNOR 2018: Panna, Váhy, Štír

29. ledna 2018 v 18:43 | Renata |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
Panna (Věž, Královna holí, Trojka pohárů)
Vzhledem k lednu, který jste měli docela zásadní a bylo tam možná nějaké důležité poznání, křižovatka nebo nutnost se rozhodnout, tak bych ten výklad nyní pro vás rozdělila na dvě poloviny. Jedna pro ty, kteří s něčím takovým skutečně pohnuli, a druhá pro ty, kdož nepohnuli s ničím, protože se tomu zuby nehty bránili, či se snažili zachránit nezachánitelné. Pokud jste byli ten druhý případ, tak únor bude reparát a klidně se vraťte k lednovému výkladu, protože jeho platnost bude aktuální i pro měsíc únor. Jde tu znovu o to, že sami budete mít v tuhle chvíli možná i dost sil na to zvládnout změny nebo se o ty změny vlastní rukou postarat. Pokud tedy něco zůstalo z ledna nedokončeného, snad lze říci, že to je proto, že jste přece je potřebovali načerpat síly a únor se tedy zdá pro všechny novinky v životě mnohem příznivější.
No ale kdo přece jen už něčím prošel, tak si může být jist, že únor ho v tom mohutně podpoří. V tom novém, v tom sbírání toho, co cenného v životě máte a pečlivého prohlížení si svého života tak, abyste v tom, co vidíte, nacházeli sílu, vlastní výsledky a odvahu - a také v neposlední řadě pochopení minulosti.
To mi tu přijde jako velmi zásadní věc a můžete díky své aktivitě tento měsíc potkat i velmi zásadní lidi do svého života. Možná tam zůstanou déle, možná to budou jenom náhodná setkání, ale lidi kolem vás vám budou tento měsíc víc než kdy jindy ukazovat smysl toho, co bylo… co je a kam chcete směřovat. Budou vám dodávat odvahu a energii! V některých případech dokonce mohou bořit váš dosavadní život a vy s radostí půjdete po něčem novém. I kdyby to jenom nápad, nebo změna myšlení, nebo zaujetí pro něco nového…. Pro něco vám prospěšného.
Vyplatí se dívat se kolem sebe a vnímat to, co vám okolí, lidi a svět kolem říká, ukazuje, protože v tom bude velké množství cenných informací, budou to možná i šance dosáhnout něčeho, o čem jste snili, nebo na co jste se dlouho připravovali. A ještě jedna věc tu je docela výrazná. Rychlost a sled událostí bude vyšší s polovinou a koncem měsíce. Takže si držte klobouky a zkraje ledna si je dobře zajistěte, protože pak to bude opravdu jízda!


Váhy (Osmička mečů, Devítka mincí, Desítka mečů, Trojka mečů)
Vaše sny a pevná půda pod nohama se může v únoru začít trošku třást a to ze dvou hlavních důvodů. Jeden je ten, že tu může být taková nabídka, nebo posun, který vás trochu znejistí, protože to je vstup na zcela neznámou půdu. A vy si nejste jistí v kramflecích. Nebo tu může do vaší pohody zasáhnout něco nepříjemné, něco, co poruší rovnováhu a do vašeho života nepatří. Pokud tedy budete mít pocit rozladěnosti z něčeho, něčeho, co vadí - tak je to správný a oprávněný pocit a troufám si říci, že to je opravdu něco, co se nehodí k tomu, abyste to tolerovali nebo se snažili nějak přece jen vklínit do svého života. Ale naopak, je to něco, co musí opravdu z kola ven. Ať už je to nějaká situace, faktická věc, nebo problém ve vztahu. Když to vztáhnu na vztahy, tak v tomto měsíci, pokud se třeba pohádáte, tak to téma, které vylezlo, potřebuje opravdu vyřešit, nikoliv zamést pod stůl.
Dala bych si pozor na impulsivnost, je tady hodně mečových karet, takže ten měsíc může být náročný na to, že se vám tu nakupí záležitosti, které vyžadují buď rychlé faktické řešení, nebo důkladné promyšlení, které ale bude z kategorie těch, ze kterých opravdu bolí hlava, protože toho je prostě moc, nebo tam je nějaký tlak, nebo to je něco nepříjemného z minulosti, prostě téma, které ohrožuje pocit pohody a chtě nechtě se k němu budete muset nějak postavit, i když ta nechuť tam je výrazná.
Je to divná kombinace nechuti něco dělat, a zároveň vědomí, že musíte - asi tak, jako když se vám ráno nechce z postele do nepříjemného dne. Když se ale podívám, čím si můžete ulevit, tak je to karta budoucnosti, vidiny budoucnosti.
Možná se tedy v takových únorových chvílích zkuste zahledět dál než za okraje toho problému, který řešíte. Zkuste si uvědomit, co se stane, když to skutečně vyřešíte, jak moc se vám uleví - nebo neuleví. Jaké důsledky budou mít vaše rozhodnutí do budoucnosti. A to samé v případě, že budete mít třeba chuť zbrkle něco řešit až nezdravě zásadně, v afektu, v hádce, kde bude silným motivem strach a chuť to ze sebe setřást bez nějakého přemýšlení nad důsledky, které to zanechá na vás, i na okolí. Pořád tu je silná stabilní základna, na které stojíte a ze které můžete v únoru čerpat, takže se vyplatí se třeba i zastavit, odpočinout si a pokochat se tím svým, a až poté se lépe rozhlédnout, co vadí, co nechcete, a co naopak budovat chcete… a snad si tak proklestit lepší cestičku k jarním měsícům…

Štír (Dvojka mečů, Čtyřka mečů, Dvojka mincí, Král pentaklů)
Pro Štíry mám jednu dobrou zprávu. I když se budete v únoru cítit sebehůř, tak vám zároveň ten měsíc snese do života někoho, patrně někoho dobře postaveného, kdo vám s tím vším velmi účinně pomůže. Ale obecně je pro vás únor měsícem přemýšlení, nápravy, léčení a možná sem tam si i pořádně něco vydřete. Že ta rozhodnutí nebudou vždy za vyšlapanou cestičkou a k růžovým zámkům, ale někdy si vyberete zarostlý zámek, který s pílí sobě vlastní prostě vysekáte z toho trní. Přijde mi, že tohle velmi nahrává třeba pracovním nabídkám, nebo všemu, co vyžaduje uvědomění a vědomé jití do těžké situace, ve které cítíte potenciál. Pokud třeba řešíte něco ve vztazích, možná je únor dobrý měsíc, ve kterém si vytáhnete ty kostlivce ze skříně a rozeberete je a vyhodíte.
To hlavní téma je totiž to, které dlouho nebylo vidět, nebo jste před ním schovávali hlavu do písku. Štírům odtávající sníh měsíce února odhalí to, co bylo zahaleno, snad milosrdně, snad tak nějak schválně nameteno pod koberec a ejhle… ono to bude vidět. Ale nevadí, protože tady to je opravdu i s následným řešením, takže se stačí nepropadnout panice a pořádně se rozhlédnout kolem sebe, i sami do sebe, a uvidíte, že řešení najdete, protože leží opodál.

A jak jsem psala na začátku, může to být podoba hmotného zabezpečení, nebo člověka, který vám ze své pozice pomůže (a pro něj to bude celkem hračka, protože bude postaven naprosto ideálně z vašeho úhlu pohledu), nebo celá ta horlivost vyřešit si svůj život bude motivována jednoduše tím, že chcete mít v životě klid, vládu nad svým životem a že to berete jako generální úklid. Domova, života, vztahů, práce… čehokoliv. Ale běda každému, kdo by chtěl Štírovi v únoru lít vodu do jeho rodinného krbu. Tady se setká s odporem, útokem a možná že se do jeho domova ani nedostane. Protože co bude mít největší cenu a co bude chtít být řešeno a chráněno, to je právě tohle jejich zázemí. Nebo cokoliv, co za své zázemí oni považují.

ÚNOR 2018: Rak, Lvi, Panna

29. ledna 2018 v 12:42 | Renata |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
Rak (Dvojka mečů, Dvojka mincí, Čtyřka pentaklů, Páže pentaklů)
Ráčci mohou v únoru podlehnout trošku únavě a také pocitu, že nic a nikoho nechtějí vidět, protože si prostě vystačí sami. Do jisté míry to je pravda a únor je tu především pro vás samotné. A bude o vás. A zvenčí do toho nebude nikdo moc zasahovat, ačkoliv sem tam se vyplatí vystrčit hlavu z okna a podívat se, co se kolem děje. Protože mnoho toho se kolem vás bude dít ohledně materiálních věcí, praktických věcí a těch, které vám dávají pocit jistoty.
Upozorním rovnou na začátek, že s tímhle vším je to vhodná doba na rozvíjení pracovní oblasti, nebo domova, materiálna. Nové šance, nové práce, splněné sny… A i když nic takového připraveného nemáte, zkuste o tom alespoň přemýšlet. S tímto vším můžete únor využít k položení základů budoucnosti, kterou začnete budovat později, ale on ten prvotní nápad je prostě důležitý. A hlavně, tohle můžete vidět především kolem sebe, ty šance si něco splnit. Ty šance něco dokázat, žít něco, o čem jste jen tak tajně snili a…. a ono by to šlo, jen je třeba chytit nějakou drobounkou šancičku kolem sebe a buď ji rovnou zpracovat, nebo uložit do hebké krabičky na později.
Ale vraťme se k tomu podivnému únoru. Je mi zvláštním pocitem, že Raci se schovávají za své pocity a nějak je nechtějí vidět. Mám ale dojem, že to je ryze z praktické roviny, protože toho bude hodně k zařizování, k žití, prostě ta všednodennost možná převálcuje romantickou stránku života, ale pozor na to, aby zase věci, které potřebují být řešeny, nebyly odkládány a odkopávány pod postel jen z čiré lenosti je řešit. Mám také dojem, že se to bude týkat témat, u kterých víte, že vás ohrožují na klidu, na zázemí, nebo že na nich nezdravě lpíte a tudíž je není možné nějak efektivně řešit. Tato témata se mohou otvírat a chtít minimálně to, abyste je viděli reálně.
Když se ale dívám na jejich řešení, tak asi tuším, proč vás od toho osud v únoru odvádí a proč máte tedy raději řešit všední život a zabývat se vyděláváním na živobytí a úpravou a hýčkáním své domácnosti, například, než řešit milostné nebo srdce trhající záležitosti nebo se hloubat v hlubokých duchovních hlubinách. Protože tady není ještě něco úplně zřejmé, protože byste došli buď k bolestivému závěru, že tohle řešit nemůžete a musíte z toho pryč, což s sebou nese takovou bolest, že za tím raději zavřete dveře a budete dělat, že to nevidíte. Nebo vysvětlení Čtyřky pohárů a Šestky mečů, co mi k tomu vyšla, ještě jednodušší - jde o to, že prostě to pravé řešení nejste schopni nyní vidět, protože vám myšlenky a uvažování zachází k něčemu naprosto nereálnému a nedosažitelnému). A znovu tu je návrat k plánování budoucnosti, takže vy asi všechna hluboká témata dejte na čas k ledu a nechte je dozrát. Je totiž jasné, že pokud tu je pocit, že nevíte všechno a nechcete něco řešit ze své niterné podstaty, je to správný pocit a nedělejte to.
Dejte si čas, který tomu všemu velice prospěje. Dejte si čaj a kávu a namalujte si třeba obrázek do ložnice. To bude nejlepší možné řešení.


Lvi (Šestka mincí, Trojka holí, Pětka pentaklů, Desítka mečů)
Milí Lvi, pro vás je únor měsícem, ve kterém snad nejvíc ze všech znamení, budete citliví na nespravedlnost, nerovnováhu a na to, že se někde necítíte dobře, nebo že je s někým nedobře zacházeno. Budete tento měsíc prozíraví, mít smysl pro plánování a "vidění" budoucnosti. A to až možná do takové míry, že se stanete vyhledávaným člověkem, ke kterému si kdekdo přijde pro radu nebo pro vlídné slovo, které tak nějak samo od sebe padne na úrodnou půdu. To je vliv, který tu poletuje tak nějak kolem a sem tam se o vás otře. Sami pro sebe ale můžete únor využít velmi plodně v tom směru, že si můžete jít za tím, co chcete.

Dalo by se říci, že pro vás vítězné tažení, které se načalo s novým rokem, pokračuje. Snad jste namlsaní tak sami od sebe, snad dokonce před sebou konečně cítíte konkrétní šanci, za kterou půjdete jako za kořistí. Snad jste jen nasedli na vlnu úspěchu a akce a všeho toho příjemného kolem a dá se říci, že zvládnete cokoliv, protože na to máte moře energie. I to je možná potom důvod, proč ti ostatní lidé za vámi mohou chodit pro radu. Jste v tuto chvíli prototypem úspěšného člověka. Ačkoliv sami nemůžete nikomu prozradit, co je tajemstvím vašeho vítězného, nebo alespoň radostného tažení životem poslední týdny, protože to v některých případech nevíte ani vy sami. Ale netřeba to řešit, protože před vámi se v únoru rozkrývají nové události, situace a šance, které mají potenciál růst do budoucnosti. A to především s koncem měsíce, ale tato vzácná semínka novinek a úspěchu hledejte všude tam, kde přece jen bude třeba něco překročit, něco udělat, s něčím se poprat a položit si laťku ve svém životě výš.
Dole nehledejte, znovu musíte zvednout hlavu do výšky a trošku povyskočit, když uvidíte něco, na co budete mít chuť. Vyplatí se překračovat své hranice - v únoru stonásobně! Tak nad ničím moc neváhejte, tentokrát opravdu nemusíte, vytrvejte a jděte neohroženě vpřed. Máte jednoznačně nejlepší měsíc ze všech znamení, tak to koukejte pořádně a do puntíku využít!

Panna (Věž, Královna holí, Trojka pohárů)
Vzhledem k lednu, který jste měli docela zásadní a bylo tam možná nějaké důležité poznání, křižovatka nebo nutnost se rozhodnout, tak bych ten výklad nyní pro vás rozdělila na dvě poloviny. Jedna pro ty, kteří s něčím takovým skutečně pohnuli, a druhá pro ty, kdož nepohnuli s ničím, protože se tomu zuby nehty bránili, či se snažili zachránit nezachánitelné. Pokud jste byli ten druhý případ, tak únor bude reparát a klidně se vraťte k lednovému výkladu, protože jeho platnost bude aktuální i pro měsíc únor. Jde tu znovu o to, že sami budete mít v tuhle chvíli možná i dost sil na to zvládnout změny nebo se o ty změny vlastní rukou postarat. Pokud tedy něco zůstalo z ledna nedokončeného, snad lze říci, že to je proto, že jste přece je potřebovali načerpat síly a únor se tedy zdá pro všechny novinky v životě mnohem příznivější.
No ale kdo přece jen už něčím prošel, tak si může být jist, že únor ho v tom mohutně podpoří. V tom novém, v tom sbírání toho, co cenného v životě máte a pečlivého prohlížení si svého života tak, abyste v tom, co vidíte, nacházeli sílu, vlastní výsledky a odvahu - a také v neposlední řadě pochopení minulosti.
To mi tu přijde jako velmi zásadní věc a můžete díky své aktivitě tento měsíc potkat i velmi zásadní lidi do svého života. Možná tam zůstanou déle, možná to budou jenom náhodná setkání, ale lidi kolem vás vám budou tento měsíc víc než kdy jindy ukazovat smysl toho, co bylo… co je a kam chcete směřovat. Budou vám dodávat odvahu a energii! V některých případech dokonce mohou bořit váš dosavadní život a vy s radostí půjdete po něčem novém. I kdyby to jenom nápad, nebo změna myšlení, nebo zaujetí pro něco nového…. Pro něco vám prospěšného.

Vyplatí se dívat se kolem sebe a vnímat to, co vám okolí, lidi a svět kolem říká, ukazuje, protože v tom bude velké množství cenných informací, budou to možná i šance dosáhnout něčeho, o čem jste snili, nebo na co jste se dlouho připravovali. A ještě jedna věc tu je docela výrazná. Rychlost a sled událostí bude vyšší s polovinou a koncem měsíce. Takže si držte klobouky a zkraje ledna si je dobře zajistěte, protože pak to bude opravdu jízda!

ÚNOR 2018: Berani, Býci, Blíženci

29. ledna 2018 v 9:26 | Renata |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
Berani (Císař, Královna holí, Osmička holí)
Berani budou téma měsíc, a to sice pocit zázemí a "mužnosti", nebo ještě lépe funkčnosti toho, co kolem sebe, mají, vnímat nadmíru citlivě. Proti sobě mi tu stojí muž a možná pořádně naštvaná žena. Takže buď to pánové dáte, nebo nedáte. Nic mezi. Protože tady je také karta sklízení následků svých činů, což může pro každého znamenat něco jiného. Někdo sklidí rovnováhu a klid, zasloužené výsledky, a jinému se do klína vysypou kapsy plné skrývaných problémů a věcí, které prostě vidět nechtěl.
Obecně ale mají Berani únor velmi energický v tom, že už se před nimi nebude nic skrývat. Bude to měsíc, ve kterém budete chtít mít vyřešeno, zameteno, uklizeno a tvrdě si za tím půjdete. Nebo vás k tomu bude osud ponoukat, pokud s tím vším budete otálet. Pořád mi to jde i k těm tématům, která vás trápí a mají spojitost s minulostí nebo s čímkoliv, co pro vás znamená pojem "noční můry". A nyní je otázka - jak to vyřešíte. Částečně se tu opakuje leden v tom, že toto tu není proto, aby vás to trápilo, ale proto, aby to přesněji ukázalo na téma, které je nutné řešit pro váš osobní klid. Ale v únoru k tomu už dostanete sílu, odhodlání a také ty patřičné nástroje. Přijdete mi tu mnohem silnější pro všechna ta řešení než v lednu. Takže, nedá se s tím mnoho dělat, musíte se do toho zakousnout. A možná to nakonec uděláte velice rádi, protože se před vámi otvírá cesta, na které už pro tyhle problémy není místo - a věřte, že možná na konci února už to, co jste řešili v lednu nebo na začátku února, vám bude připadat jako žabomyší problém.
Jinak, únor je pro vás vhodný pro řešení všech témat spojených se zázemím, kde máte možnost upravit, opravit, vydělat, uzemnit, vylepšit, zajistit… zorganizovat… a hlavně porovnat i situace kolem sebe s blízkými lidmi. Dát jim hranice, nebo se konečně proti něčemu ohradit. To platí i v pracovní oblasti, protože právě na to ohrožování svého zázemí budete mimořádně citliví a nenecháte se jen tak obírat. Tady každý tvrdě narazí, protože vy moc dobře víte, co si vzít nenecháte.
Takže vzato kolem dokola, vhodný měsíc pro řešení všeho, co vás dlouhodobě štvalo. V průběhu měsíce se totiž ta řešení, ty nabídky, které vám umožní návrat do rovnováhy, krásně vyvrbí, jako z učebnice. A možná to celé přinese ještě na konci měsíce příjemný pocit, že se vám dostalo zasloužené odměny. Která bude tak přesná a úměrná tomu, co jste investovali, až to bude udivující!


Býci (Sedmička pohárů, Šestka mečů, Dvojka holí)
Únor mohou Býci vnímat poněkud roztříštěně. Snad i nepříjemně v případě, že nemají tak moc jasno, jakým směrem se v životě dát. Ať už jste v lednu nebo loňském roce vyřešili ve svém životě cokoliv, tak se zdá, že únor vás staví znovu na nějakou křižovatku, která vzchází koncem měsíce z několika událostí, jež se nedaly tak moc předvídat. A může být dvojího druhu, buď se vám rázem do života nahrnulo několik nabídek, z nichž si nebudete moci vybrat… nebo - a to může souviset s minulostí - jste se ocitli v nové situaci, či do ní jste nekompromisně tlačeni, a nyní nevíte, co s tím. Možná je to svým způsobem měsíc novinek, ve kterých se zatím moc neorientujete.
Je dobré se v únoru rozhlížet kolem sebe a vnímat i nové situace, se kterými nemáte žádnou zkušenost. Zvážit je a popřemýšlet, jestli právě tato netradiční řešení nejsou těmi pravými. Podívat se odvážně kolem sebe a i jenom v myšlenkách si pohrát s představami, které jsou možná velmi zásadní, ale jsou realizovatelné? Nyní možná ne, ale do budoucna? Nebo to šmahem odsoudíte?
Valnou většinu měsíce tu totiž takoví nijací stojíte na rozcestí. Což samo o sobě není špatné, pokud to není strkání hlavy do písku před problémem. Před nutností něco opustit a začít nové. Před nutností se rozhodnout z mnoha nejrůznějších možností. Do obého se člověku nechce, chápu. Obě ty karty jsou opravdu o těžkém přemáhání sebe samých, protože pohodlný gauč láká víc. Vzhledem k celému tomu únorovému nastavení bych řešení hledala v tom, jestli není dobré koupit nový gauč, nebo ho přestěhovat. Prociťte si všechny nepříjemnosti února tak, abyste nacházeli nová řešení v souladu se svým problémem, ve kterých se cítíte dobře. Nechce se po vás oběť dlouhodobá, chce se jen úleva. I poskytnutí úlevy někdy zezačátku bolí a je nepohodlné.
A ještě mě napadá jedna věc - možná stojí za úvahu se vykašlat na všechen ten zmatek kolem sebe a nutnost si z něčeho vybírat. Možná stojí za to to vše nechat za sebou a… rozhodnout se úplně, ale úplně jinak. V tom případě už ale nechte tu definitivu asi na březen, protože s únorem jsou snad všechna vaše témata jen v takové teoretické rovině. Což dává ale šance si jedinečným způsobem porovnat osobní život, duševní život a naplánovat velké věci do budoucnosti - a to tak, že s tím budete nadmíru spokojeni. Tak tuhle zamyšlenou energii února nepropásněte!

Blíženci (Čtyřka holí, Dvojka pentaklů, Královna mečů, Síla)
Tak pokud jste se v lednu museli o něčem rozhodovat, nebo stoupat na nové cestičky svých životů a celkově si porovnávali život, tak vám garantuji, milí Blíženci, že v únoru si tohle velmi hezky užijete a budete moci minimálně zkraje měsíce slavit. Nebo zažijete výraznou úlevu.
Únor přináší zážitky, které budou velmi relaxační, nebo šance spočinout v klidu a míru a načerpat energii. Mnoho záležitostí může dojít do svého vyústění v nějaký výsledek, což se ostatně dělo už v lednu. Tady pak může dojít k něčemu, co vám velice uleví, protože to bude láskyplná nabídka, jež z vašich beder sejme něco těžkého. Nebo umožní na něčem nelpět, něčím se nevyčerpávat. Je to zvláštní kombinace, kde mám pocit, že až s koncem měsíce si plně uvědomíte, o co vlastně šlo, protože vám tam velmi stoupá síla, sebevědomí a uzdravení, v tu chvíli to může být i nějaký skok v seberozvoj, kdy zjistíte, že cosi na začátku měsíce vám velice prospělo v tom, abyste se posunuli jinam, víc k uvědomění, dospělosti a vyrovnanosti. A fakt, že u toho všeho budete mít možnost si odpočinou, nabrat síly a ocenit se, je naprosto fantastický! Takže na to bych upozornila asi nejvíce, ve chvíli, kdy budete řešit a nacházet řešení těch minulých a zatěžujících situací, se prosím, za každý úspěch pochvalte. Nebo se nějak oceňte.

Faktem ale také je, že nemůžeme přehlížet, že právě tato řešení s sebou ale nesou další křižovatky, otázku, co dál? A možná i chvilková nová přetížení, protože náhle budete muset žít novou situaci, případně ještě chvíli žonglovat s vícero možnostmi, i kdyby tou druhou byla jen nutnost se vyrovnat s tím, že už vás nezatěžuje to, co vás zatěžovalo v minulosti. K tomu tady přichází rada to všechno řešit rozumem, střihem, sekem, prostě vzít věci takové, jaké jsou a ničím víc se v tu chvíli nezabývat. Máte nárok se cítit přetíženi, takže jakákoliv úlevná rozhodnutí směrem VEN, jsou nezbytná a máte na ně plné právo. Nikdo vás nemusí zatěžovat navíc, protože to opravdu neunesete, máte plnou kapacitu a na tomhle bych skoro dost trvala, protože pokud by se toto nechalo přerůst přes hlavu, že byste se přetížit nechali, ať už čímkoliv, tak ta Síla, která tu je na konci, má tendence se překlápět v Ďábla, nezkrocenou sílu, čili v tu sebedestrukci, ve které vás požere cokoliv, co zrovna člověku dobře nedělá. Povolené nervy, přejídání, alkohol, nestřídmost v čemkoliv, prostě ne a ne a ne, nenechte si vzít to, co jste pracně vytvořili v lednu a na začátku února a berte své úspěchy jako fakta, o která se může opřít a postoupit o schod výš. Nikoliv níž.

ÚNOR 2018: Jaký bude?

28. ledna 2018 v 9:13 | Renata |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
Sebejistota bude žádaným zbožím, řekla bych. A bude také dostupným zbožím. Únor přináší nádech a pořádně připravené svaly, takže s chutí do práce! Bude tady toho hodně k řešení a stavění. V první řadě mi to jako dvě zásadní témata vychází pocit zázemí, o který se budeme rvát jako lvi! A v druhé tu mohou být dozvuky minulosti, jež ale k sobě zároveň přinesou i řešení. "Jsem tvůj problém, vidíš? A tady je na mne bič, vidíš?" Snažte se tedy nepřehlédnout i tu druhou část této větičky.Začnu-li tedy tím nepříjemným, tak únor, snad ale i díky té pozitivní a akční energii, kterou nese, bude měsícem, který výrazněji ukáže na to, co nás přetěžuje z minulosti. Důrazněji na to poklepe prstíčkem. A poznáte to patrně na zdraví, nebo na pocitu přetíženosti a úbytku energie. A na jednoznačném pocitu, že s tímhle už musíte něco udělat, nebo se z toho zblázníte. Na jednu stranu onen problém, na druhou už odhodlané naštvání s ním zatočit, skoro jakkoliv, dalo by se říct. "Prostě už mě nebudeš otravovat, protože tě tady nechci…"

"Tolik krásného je totiž kolem a nechci si to nechat kazit!" Řekněme ve zkratce, že ohrožovat pohodu nám budou věci z minulosti, jež své drápky zatínají za požitkářství (tedy pozor na sklony k přejídání, alkoholu a různým únikovým zlozvykům), a věci, které mají (nebo nedávno byly) být skončeny. Jako by se přece jen do jisté míry vrátily vzpomínky nebo témata týkající se doběhlých cyklů života, něčeho, co už sem nepatří. Kde je to vyřešeno, bude to možná jen nostalgický nástin, kde jsou věci v řešení, tam přijdou emoce a snad i síla se do problémů opřít, a kde se dělá, že problém, jež dávno nemá být na stole, neexistuje a není vidět, tam začne nepěkně zavánět, protože, co se dá dělat… už je prošlý, zkažený, nahnilý… a nebude se dát přehlížet.

Ale jak říkám, všechno to špatné bude o to víc vidět, protože okolo bude mnoho hezkého. Když to vezmu obrazně, tak to nahnívající téma budete chtít vyhodit nikoliv proto, že musíte, ale protože vám prostě bude vadit, jak vám kazí vzduch v jinak přepečlivě hýčkaném pokoji. A právě to hýčkání bude téma největší únorové.
Máme tu vedle sebe karty sebejistoty a zázemí, Císaře a Desítku pohárů, a u nich Pážata, holí a pohárů. Na prvním místě bude v únoru rodina a domov. A partnerství, především pánové, kteří se tak úplně nechovají jako džentlmani a ochránci rodinného krbu, by se měli být na pozoru, neb dámy na veškeré nemorální a nerodinné chování budou mít extra čuch. Ovšem kde to bude všechno v pořádku, kde to zázemí funguje, tam je to nádherný čas akčnosti, kdy můžeme sami, i díky přicházejícím náhodám, událostem, situacím a nabídkám, svoji rodinu a zázemí ještě více vyhýčkat a vylepšit. Zrelaxovat sebe, děti, všechno, co máte rádi. Všechna rodinná témata dostanou prostor ke smírnému a úlevnému řešení.


Když to vezmu ještě víc od podlahy, tak to může být čas, kdy lidé budou mít chuť rodinu zakládat, dávat ji pevné mantinely a být i trochu odvážní. Využijte toho ke všemu, co máte v krabičce "rodinné resty", protože v únoru s nimi zatočíte s elegancí a pocitem dobře vykonané práce.
Ve zvýšené míře se dívejte po:

- Skvělých šancích, jak vylepšit svůj život. Jakékoliv seberozvoje, zdravé životní styly, cvičení, učení - půjde jako po másle!
- Nebojte se věcí, ve kterých si tak úplně nevěříte, ale máte k nim vztah. Netřeba mít trému, vy na to máte!

- A s těmi Pážaty to může být i měsíce milých lidských setkání…

29.1.-4.2.: Vstříc novému! A to plnou parou!

28. ledna 2018 v 5:45 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Nechápu, proč se tento týden veškeré startovní čáry ještě zvýrazňují, proč se místo startovní pistole snad ozve atomový výbuch. Je toho tady prostě hodně. Zdá se mi to jako naprosto unikátní období, ve kterém se lze s neobyčejnou vervou odrazit od břehu a vyrazit jinam. A to klidně s vědomím, že tam, kam směřujeme, je to jen přestupní stanice a téměř okamžitě si koupíme jízdenku do té pravé cílové destinace. A tam na nás čekají ty pravé šance a odvaha, růst, vášeň k životu a celá ta nádherná budoucnost. Ale pozor, to všechno je děláno s láskou, radostí a s chutí. Takže si užijeme i tu cestu.


Možná to dělá i ten úplněk, na nějž se podíváme ve zvláštním povídání, ale té energie vítězů, nebo touhy zvítězit, byť třeba jen sami nad sebou, tu je neskutečně mnoho. A ať vám tento měsíce lámající týden přinese cokoliv, zkuste se na vše podívat s tím, že možná to všechno je šancí na něco nového… možná i to, když se člověk dostane do situace, kdy je vystrkáván z toho, co důvěrně zná nebo znal a tlačen do nového a neznámého, je vlastně ku prospěchu. Ty změny se ukáží s časem jako velmi prospěšné a i když to třeba v tuhle chvíli nevidíte, nebo se bojíte, že nyní máte velké oči a posléze ta bublina nadšení splaskne, tak to stejně vypadá, že jste jinou šanci v tuhle chvíli neměli. Protože zůstávat na místě, které se vám nechce opustit, ale asi tušíte, že to tam není úplně nejlepší, je spíše zdraví a duši škodlivé.
Časem by se tyhle nevyužité šance na nějaké oživení, nebo či jen pobídky k novému nahlížení na život, stávaly něčím, co by vás zastavovalo, sice udržovalo v takovém příjemném pocitu zdánlivého bezpečí… ale také svým způsobem izolovalo od okolí nebo od života. Ale ani to nemusí být úplně špatně, protože pokud se rozhodnete, že tenhle vyjuchaný čas nijak nevyužijete, tak naopak, v tom ústraní můžete dojít velmi dobrých závěrů a myšlenek, které prosím nezapomínejte, protože ve chvíli, kdy znovu přijde ta pravá chvíle, už je můžete využít.
Je to jen varování před nípáním se dokola ve starých záležitostech, o kterých velmi dobře tušíte, že se už nikam nepohnou… že by ten Poustevník, který tu je, byl opravdu smutným poustevníkem. Ale možná je potřeba se tím ještě jednou probrat, aby ten moudrý starý muž v jeskyni došel svého světla v lucerničce a pochopil to, co pochopit měl. A pak je čas jednat… ale na to v takovém případě, nebude spěch, protože to jasné a pohyblivé tento týden by se mělo týkat především záležitostí, které jsou již delší dobu uzrálé… a jen se čekalo na odvážný impuls.

Takže, jestli tento týden dostanete nabídku k sňatku, nebo k společné schůzce s někým, nebo nabídku nové práce, nebo se s někým konečně rozejdete - to už je na vás. Ale cokoliv vás potká, věřte, že bude tak trochu dílem odvahy, které osud dopomohl….

Únor 2018 a téma nejněžnější inspirované Andělskými kartami pro děti

24. ledna 2018 v 12:34 | Renata a nakladatelství Synergie |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
Jaké téma nám přinese únor? Jaké bude tím pravý, abychom se na něj efektivně zaměřili? Vybrala jsem si pro tuhle zvláštní a jemnou inspiraci karty Andělské karty pro děti od Doreen Virtue a sama jsem na to velmi zvědavá. Jsou jemné, velice jemné, skoro bych řekla, že když bude člověk v trochu tvrdší náladě nebo více než při zemi, tak uvidí v každé kartě téměř shodný význam. Ale to není vůbec na škodu, protože to společné téma - hledání radosti a odpočinku a klidu v životě, a také jeho smyslu, je vždycky o nejrůznějších odstínech právě těchto něžných karet. Od péče o sebe až o péče, třeba o ta zvířátka.

To mi totiž hned vypadlo na stůl při míchání karet.


Kartička, "Buď se zvířátky"
Uvidíme, že se určitě týká i jiných věcí, než jsou jenom zvířátka a že v útulku nebudeme muset trávit celý měsíc. K tomu jsem si ještě přidala karty další s důrazem na téma, které se v únoru může objevit, bude výrazné, nebo bude právě to, kterého když se chytíte, tak to mimořádně efektivně vyřešíte.

22.1.-28.1.2018: Tak zkusíte?

21. ledna 2018 v 6:01 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Myslím si, že ten úderný leden se začíná maličko díky novu, který proběhl minulý týden, trošku uklidňovat především v tom, že už máme čas, kdy víme, co se asi letos bude dít, nebo co bude tím hlavním tématem, a už i lépe chápeme, díky neústupnosti minulých týdnů to, co se nám snaží říct vnější okolnosti.


Bylo to, jako by se kolem nás ty události a energie předháněly v tom, která bude dusat kladivem kolem nás hlasitěji a důrazněji. A to hlavně na ta místa, která to potřebují. Věřím, že mnozí už jsou začátkem roku vyčerpaní, jiní zase dostáli své úlevy a nemůžou si tuhle část roku vynachválit, protože přinesla ten opravdu čistý, nebo přinejmenším vygumovaný list papíru a můžeme v něm psát načisto, znovu a s pochopením minulého.


Na tento týden mi tu vychází znovu karta splněných snů, rovnováhy, začátků a nových láskyplných nabídek. V protikladu je trochu vliv zvenčí, který je o přetíženosti. Ta ale odchází, nebo kulminuje proto, abychom s ní konečně něco udělali. Pokud se tedy tento týden, poslední čistokrevný lednový, budete cítit unaveni, přetíženi - tak to ukazuje právě na ta témata, která je opravdu třeba řešit a která jste možná přehlíželi, protože tisíc důvodů, známe to. Ale teď je čas se vážně zastavit a to zastavení spíše než negativními záležitostmi, přijde tím, že nám do cesty přijdou věci, situace, události a lidé, které nám ukážou, co skutečně chceme… Zastavíme se v honu a shonu, protože uvidíme za výlohou obchodu něco, co je naším snem. Zastavíme se a rozhodneme se, že to získáme. Rozpomeneme se na své staré sny, na své skutečné možnosti, staré talenty, na chuť udělat něco, co není tak úplně konvenční, ale co jsme vždycky chtěli, na chuť udělat něco, co skutečně chceme - a co cítíme, že by nakonec přece jen mělo podporu zvenčí, že by se to "chytlo", jen jsme se do této doby báli se toho dotknout nebo to nějak realizovat, či to jen začít realizovat. Nevím jak lépe popsat tento podivný stav toho zastavení se, celí zpocení, u té výlohy, ve které jste spatřili….

Co?
To už je na každém, ale jsem si jista, že tento týden něco v té výloze spatří každý.

A buď mu to ukáže novou cestu… nadšení a život. Nebo mu to ukáže smutek, protože si uvědomí, že je tak přetížen vnějšími okolnostmi nebo závazky, že teď nemůže vůbec nic dělat. Ale skutečně nemůžete? Ono to odchází, ono to je tady proto, abyste si probrali to, jestli skutečně musíte na hřbetě nést to, co nesete? Fakt je to nutné? Ono se tu zároveň k tomu objevuje chuť a řešení - jak toto trápení ukončit - jak o ho vyřešit. Ale chce to ráznost, odvahu a postavení se sám za sebe.
Není tady ta nabídka, která se vám nabízí, tak jiná, tak nadšená, tak srdce blízká, že stojí za to se vykašlat na přetíženost závazky pro druhé, a udělat jednou to, co skutečně chcete vy?
Všechno to je takové jemné, v intencích nových začátků a pobídek a takového listováni v katalogu, ve kterém vidíte, jak to vypadá, ale ještě to nemáte doma, nemáte to ohmatané… a tak je na vás, jak s tím naložíte. Tento týden může být přehlídkou snů… přehlídkou vašich snů.
A přehlídkou možností, jak je realizovat. Jak je chytit a začít tvarovat.

Jak překonat sám sebe a prostě to zkusit…
Tak… zkusíte?

ROZHOVOR Michal Čagánek, nejen o Plyšovém Buddhovi

19. ledna 2018 v 9:39 | Renata a nakladatelství Synergie |  Osobnosti
Rozdělím se dnes také o rozhovor s Michalem Čagánkem, který jsem dělala pro web Vaše literatura.cz... a který mi přišel zajímavý, takže chcete-li, začněte se též....

Michal Čagánek je autorem knih, které se na svět a lidskou duši dívají snad poeticky, snad až příliš hluboko, snad naopak ve svých dílech poletuje někde kolem a vychytává to, co v běžném všedním dni zůstává skryto. Nedávno vydal Plyšového Buddhu, což je životní příběh neobyčejně smýšlejícího člověka s neobyčejným osudem. Kniha je také o víře v něco, co nás životem vede…


A tak se první otázka hned nabízí… co je pro Vás osobně tím Vaším Plyšovým Buddhou?
Plyšový Buddha je symbol. Symbol nehybného klidu ukrytého pod vším tím překotným děním, cítěním a prožíváním. K tomuto klidu a míru máme vždy přístup, mysl nám však namlouvá něco jiného, my tomu věříme a už se v tom meleme. To, jak snadno se poddáváme našim myšlenkám, či představám, popisuji také v románu Zastaveno, který je niterným svědectvím ženy a jejích rozbíhajících se a znovu se zastavujících vnitřních procesů. V tom je ta hra. A hra je vždy tak vážná, jak vážně se hraje. Osobně nehybný klid zažívám při tvoření, zpěvu, tanci, při procházkách v přírodě nebo při setkání s lidmi na podobné vlně.
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.