TAROTSKOPY NA říjen 2018
Znovu můžete objednávat výklady na míru, doporučuji zejména tarotskopy a ten podzimníííí.

AKCE: PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Půlroční výklad - PŘÍKLAD

14. ledna 2018 v 10:41 | Renata |  Výklady pro vás a výkladové dny
V nabídce je znovu mimořádně aktuální výklad Předpověd počasí, a tak si ho připomeneme... a možná i tenhle obecný a ukázkový příklad Vás bude něčím inspirovat....

Ukázkový příklad

Rok 2018
První polovina roku by měla celá směřovat novými směry, jednoznačně od něčeho, v čem už nejde žít, břeh, od kterého se odrážíte už může být za Vámi, nebo ještě se po něm budete chvílemi pohybovat, ale už tam je ta připravená loďka k tomu, abyste se dali na cestu, abyste se svým způsobem otočili zády k té minulosti, která už je prázdná, dořešená, jako skořápka vybělená sluncem, už v ní nic živého žít nebude… Spíše tu mám pocit, že jde o proces té cesty, než o samotné rozhodnutí, protože ty první tři měsíce už jsou velmi akční, takže rozhodnutí už možná padlo, nebo se ještě v průběhu ledna postupně doladí, ale ty kufry jsou už sbaleny…
Čeká něco nového… možná opravdu JINAK nového než všechny předchozí roky. Možná to opravdu bude rok změn, ale uvidíme, co se nám tu postupně vyjeví.Leden
Rytíř pentaklů - Sedmička mečů - Královna mečů
Pro lednový měsíc tu je velmi stabilní karta, dále tu je podvod a rozhodnutí rozumem nebo prohlédnutí. Jako první mne napadá, že vás v lednu vůbec nikdo nedokáže oklamat, nebo jenom na krátkou chvilku, protože díky vědomí své vlastní hodnoty a zázemí, a také díky prozíravosti, která bude aktivní zejména koncem měsíce, se v průběhu ledna od vás odloupnou všechny "zlodějiny", které kolem mohly být.
Může se to týkat kterékoliv oblasti, ale mám pocit, že nejvíce to bude zasahovat místa, která nechcete mít ohrožována, protože jsou pro vás oázou klidu, hájemstvím, oblasti, ze kterých sami čerpáte energii a která si už nechcete nechat ohrožovat nebo do nich nechat vnikat soupeře, nebo škodiče, či lidi se špatnými úmysly. Nebo věcí konaných potajmu, kradmo nebo nemorálně. Spíše než že sami budete takto o něčem uvažovat (ale přesto pozor na to, kdyby vás to napadalo…) mám dojem, že jde o věci zvenčí, na které zasvítí to pravé světlo a to spíše v druhé polovině ledna. Všechno se vyloupne.
Ono tou velmi silnou stránkou ledna bude právě to vyjasnění, které přijde možná náhle, i když je nejspíš čekáno a možná už víte, čeho se bude týkat. Je dobré si uvědomit, že i tyto ztráty, které mohou bolet, ale budou svým způsobem domnělé, přináší také pozitivní věci - minimálně více světla v životě a čerstvý vzduch a posléze i s ohledem na další měsíce - i posílení toho pocitu zázemí, tvorby vlastní "království" v životě, které jste začali na začátku ledna.
Když se na to tak dívám, tak:
- Někdy to možná bude ještě chtít vlastní rozhodnutí, že toto teda NE, nenechat se ošálit, rozhodnout se i tam, kde jste dlouho váhali z nějakých důvodů měkosrdcatosti… a pak se věci otevřou samy. Jen to někdy nepůjde samo od sebe, ale je tam třeba ten váš vlastní hlas!
- To "okrádající" je směřováno k něčemu, co je pro vás symbolem vašeho vlastního trůnu. A když se nenecháte, tak uvidíte, že právě to, co Vám začne růst v únoru a březnu, by bylo neskutečně okrádáno a uzurpováno, kdybyste to, co jste odstranili (nebo odešlo) v lednu si v životě nechali. Že to rozhodnutí říci "ne" tam bylo skutečně ku prospěchu.

Únor
Král holí, 4 mečů, Královna holí
Moje neoblíbená karta, Čtyřka mečů.. pozor na nemoci z přetížení nebo z únavy, je možné, že tady nějaký čas budete potřebovat si vzít "dovolenou", nebo se usebrat sami do sebe, aby se některé věci vůbec daly vstřebat. Okolo vás ale budou v únoru veskrze pozitivní změny. Okamžitě v únoru pocítíte vzestup energie díky lednovým událostem a uvolnění, je tady nádech, nové energie, nová vláda nad svým životem a najednou toho nového, nebo těch plánů a nápadů, může být tolik, že…
Bude potřeba si odpočinout.
A to můžete udělat i formou meditací, spánku, snů… vyplatí se věnovat se kompenzaci toho rychlého, co se může kolem vás dít, tím, že se čas od času seberete a svoji duši stáhnete do ústraní. Může tu být zmatek myšlenkový, bude všeho moc, najednou tu bude možná i potřeba nějaké rozhodnutí a nebudete vědět jaké. Neuspěchávejte nic, nechte vše pečlivě uzrát a dobře to promyslete - snad i sami, snad tu ani není vhodná intervence jiné osoby nebo vliv cizích názorů, což by asi v tuto chvíli jenom zvyšovalo ten pomyslný hluk kolem vás.
Vezmeme-li ale všechno prakticky, to usebrání tu je mezi dvěma holovými dvorními kartami - z Krále holí do Královny holí. Tvůrčí zájem, dosažené výsledky (to může být období sběru úsilí z minulosti) bude ústit nějakou léčivou přeměnou do sebevědomí, nové inspirace a do otevření se světu. Takže nám tady ta Čtyřka mečů může figurovat i jako ten nutný okamžik zastavení, nebo přinejmenším si vědomého cíleného uvědomění si změn, které opravdu v únoru probíhají. Vyplatí se zastavit se čas od času, třeba i každý večer před spaním, a zapřemýšlet nad událostmi dne, protože tady je zřejmý nějaký jasný směr, jež vede… a to bude pokračovat i v březnu…

Březen
Hvězda, Šestka pohárů, Dvojka mincí
V březnu to pokračuje možná velkou upracovaností v první řadě. Bude třeba toho hodně zvládnout. Hodně zorganizovat nebo nově si zvykat na situace, které jsou zdánlivě nesourodé nebo je jasné, že zvyknout si bude chvíli trvat. Jenže pod tím vším je jasný pocit, že jsou přítomny nějaké změny, nebo směry, které vás vedou tudy, kudy skutečně potřebujete a chcete. V průběhu března bude tento pocit sílit, bude postupně přehlušovat tu upracovanost a mohou tu přijít i první nabídky zvenčí, takové šance nebo milosti, láskyplná setkání nebo impulsy z minulosti, či týkající se věcí, které jste kdysi měli rádi a třeba jste na ně časem zapomněli. Takový něžný návrat k něčemu srdci blízkému, co najednou přijde a… to je ONO… Takže teď to můžete přibrat do páru, zapsat si to do diáře a dát tomu pevný čas, který tomu budete věnovat. Může to mít podobu jakoukoliv.
Můžete potkat práci snů, člověka, který vás velmi ovlivní a přinese něco, co vám bude v budoucnu velmi ku prospěchu, může to být zásadnější uvědomění si něčeho, zejména proto, že už budete trošku někde jinde než třeba v lednu. Co jste si v lednu čechrali pod hlavou, to už se teď stane plně funkčním pracovním materiálem. K tomu ještě můžete dostat přímo mířenou nabídku, něco ve stylu, co jste fakticky v lednu zaseli, na začátku ledna, nebo v tom pocitu "zázemí" lednovém, pro to vám přijde v březnu odpověď, nebo dostanete novou nabídku, ze které bude zřejmé, že váš postoj je osudem akceptován a že můžete postoupit někam dál. Chce to jen odvahu, chce to jen chytit tu příležitost a věřit si.
A je to první měsíc, který se tu ukazuje jako zásadní, hlavní, v něčem velmi důležitým. Něco se nám tu ukáže do té míry, že bude možno si pod tou šťastnou hvězdou oddechnout a také se zadívat, odkud nám září a tím směrem se vydat.


Duben
Hvězda, Měsíc, Svět
V dubnu pokračuje ten trend toho vědomí nových směrů. Částečně se to tady může zpomalit a to díky tomu, že je potřeba ještě něco vyjasnit zvenčí, k tomu bude docházet právě v dubnu, aby se na konci měsíce všechno dokonale vyjasnilo. Případné překážky nebo prostoje neberte tedy v tomto měsíci jako něco, co škodí, ale využijte je k odpočinku a vyčkejte toho, až se věci znovu samy rozhýbou.
S Měsícem to mohou být období kolem novoluní a úplňku, kdy se může více vyjasňovat. K tomu mi tu vyšel ještě navíc Viselec, takže to může být doslova měsíc, ve kterém dostanete odpovědi i na to, co dlouho dlouho, velmi dlouho stálo…. A nebo s čím jste sami nemohli hnout, protože prostě k tomu nebyly podmínky a neměli jste v ruce to, co bylo nutně potřeba.
Co mne ještě zaujalo na dubnu:
Všechno velká arkána, takže ty události budou opravdu zásadní a budou umožňovat posun v dalším měsíci. Může to být čas úklidu před vlastním prahem, můžete mít někdy pocit, že vám okolí navezlo před práh svůj vlastní odpadkový koš - no v tom případě je fajn vědět, co a koho dávají do odpadu…
Ze čtyř karet jsou tři o vyjasnění a jedna o ukončení cyklu. Chtě nechtě se může v dubnu ještě ukázat něco, co sami do toho koše vyhodíte… a to po zralé úvaze, možná bych i řekla, že to bude mít nožičky a že to samo k tomu koši dojde… Emocionálně náročná mohou být ta období kolem vyhroceného cyklu měsíce, novoluní, úplněk, ale to proto, že v nich patrně velmi dobře uvidíte co končit a co začínat.. co tu cestu čistí. Věřte ale tomu, že duben je tu opravdu pro vás. Ať se bude dít cokoliv, to, nač se budete dívat jako diváci, je velmi poučné divadlo a velmi cenné stránky do učebnice života. A budete-li muset chvíli stát a čekat… nebude to nadlouho. Velmi brzy se zase věci pohnou kupředu a to tak, že se rovnou otevřou nové dveře do něčeho nového…

Květen
Král holí, Poustevník, Sedmička pohárů
V květnu se může urodit hodně různých událostí, které budou matoucí. Bude toho moc, bude to vyžadovat nějakou akci a může tady být přítomen i trochu emocionální zmatek, ale to nikoliv proto, že nebudete vědět, co a jak a cítit se ztraceni (jako tomu třeba mohlo být trochu v tom dubnu), ale naopak - protože tady bude možná v rozporu to, co se po vás bude chtít zvenčí, a to, co chcete vy sami v nejniternější duši. Cesta ven vede skrze ryzí hmotu a rozhodnutí a vášeň. Prostě udělejte to, co potřebujete s ohledem na svou vlastní budoucnost. Znovu tu je ten trůn, to hájení si svého, svého zázemí, svého pocitu bezpečí.
Klidně poodejděte někam do ústraní, v květnu by mimořádně dobře sedla nějaká dovolená nebo na chvíli vypustit kvalt a spěch všedních dnů, protože ta touha nalézt něco hmatatelného bude obrovská.
Také to celé může být o uvědomění si něčeho, co probíhalo v dubnu a nyní to dostává reálnou podobu. K tomu tu přichází nové šance, nové úhly pohledu a je potom jen na vás, do jaké míry se zastavíte a správně rozhodnete. Pokud budete mít pocit, že toho je na vás moc, pak nejlepším rádcem je právě to "dejte mi chvíli na rozmyšlenou" a v té chvíli se zaměřte na hmotu a životaschopnost. Na to, jestli to, co má přijít, nebo je po vás chtěno, není do budoucnosti ztrátové a to jak z hlediska hmotného, tak z hlediska energetického. Znovu to může být i téma únorové, které vás v únoru nutilo něco řešit… a vyřešit, ale nyní přišlo s novými skutečnostmi, které v tom všem trochu udělají guláš. Pak věřte srdci a zkušenostem. A prožitým "porodním bolestem", které v té záležitosti byly… Už je po nich, netřeba je prožívat znovu, v rukou už to dítě máte… je třeba tady jen využít zkušenosti z minula, nikoliv si jimi znovu projít. A láskyplnost k sobě a své rodině je taky dobrým rádcem. Když se totiž dívám na to, co tady může vadit a zahánět vás do těch úvah, tak mi to přijde jako ohrožení něčeho, co bylo vaším novoročním předsevzetím. Nebo stavu, ve kterém jste začínali leden… a co trošku zavání starými strachy a problémy. Ta energie k tomu řešení a rozlousknutí všeho je tu silnější s koncem měsíce, jinak si většinu května klidně nechte na rozmýšlení a povalování se ve své vlastní duši - přijde vám to mimořádně vhod. A pak všechno uzraje a půjde to samo.

Červen/červenec
Rytíř holí, Velekněžka, Dvojka mečů, Slunce, Eso pentaklů
S letními dny bude stoupat i vaše životní energie, řekla bych. Budete moci využít svoji ženskou moudrost, budete znovu nějak posílena stát na vlastních nohou mnohem pevněji, než kdy předtím. Velkou roli tady mohou v červnu hrát jiní lidé, zejména takoví, se kterými si velmi dobře rozumíte a kteří vám vždycky byli ku prospěchu, nebo takové lidi budete více potkávat v létě. Více spoluprací, více kontaktů, které budou jako na zavolanou. Jako na míru. To je doba, která mimořádně dobře přeje práci, spolupráci a tvoření hmotných věcí. Najednou potkáte přesně to, co potřebujete pro dokončení, nebo pro začátek něčeho nového… Může to dokonce velmi dobře vyřešit i nějaké dilema, něco citového, nebo, do čeho se vám moc nechtělo.
Trochu mám dojem, že v červn a pak zejména na tom přelomu do prázdnin mohou trošku vybíhat nějací kostlivci ze skříní a dít se něco, co není úplně citově příjemné a co nechcete řešit. No povím vám… je to jen pocit. Vzácně můžu říct - že tohle není třeba řešit. Zkuste to, co vám bude na přelomu školního roku a prázdnin kazit náladu, tak nějak hodit přes palubu.. protože prázdniny a červenec je pak tady o vyjasnění a o nových šancích, doslova o restartu, novém, boží semínka se této kartě také říká, prostě Eso mincí - prázdný šek, na který můžete vypsat všechny svoje touhy a dát je osudu k vyplacení.
A když se dívám, co tam může citově haprovat, tak jsou to možná ještě nějaké změny, do kterých se vám nechce, protože bortí dosavadní život nebo přesvědčení, ale vyplatí se to přestát bez ztráty kytičky, protože to, co "pustíte" z rukou, za to vůbec nestálo. A skoro mám dojem, že do toho starého života trošku prstíčkem už ťuká ten červencový žár slunce a ta ruka, která drží tu minci, to eso, a chce vám ho nabídnout. No a abyste ho viděli, tak se nesmíte zaslepovat černými brýlemi, takže i když jsou třeba příjemné, nebo jste na ně zvyklí, tak zkuste je odložit a chvilku si zvykat na ten jas něčeho nového, protože až si vaše oči zvyknout, tak si na brýle už ani nevzpomenete….
Obecně…. Za ten půlrok tady velmi příjemně narůstá sebevědomí, energie a i pocit zdraví. Až na ty únorové dny, kdy se může něco zúročit z té únavy předchozích měsíců a na ty myslím květnové dny, kdy víc budete chtít zalézt do ústranní čistě jen proto, abyste konečně na něco kápli, k něčemu dospěli, něco důležitého si finálně rozmysleli, tak to je velmi akční půlrok, ve kterém hodně dokážete, když se o to prostě jen pokusíte.
Celkově totiž, se na to podívejte…


Odjíždíte vlastně z přetěžkého období roku 2017 do splněných snů, které tady začínají prosakovat společně s létem, kdy jakoby začnou padat snad i z nebe…. Myslete na ten prázdný šek, do kterého vepíšete svoje přání… a buďte na něj připraveni. V průběhu zimy, jara, léta se mnoho věcí dokutálí do finále, sklidíte to, co jste zaseli a většinou mi to tu ale jde jako splněná přání nebo kýžená úleva, ačkoliv ta záda ještě mohou z toho přetížení bolet a slzy ještě nemusí úplně oschnout…. Ten směr a ta vlastní vypěstovaná zahrada života je ale už vidět. Tak moc držím palce a přeju hromadu štěstí a využijte každičký den!

Renata
Výklad si můžete objednat na www.modracesta.blogspot.cz.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Vychází vám výklady z Výkladových dnů?

Ano, většinou jsou přesné 69.5% (57)
Někdy ano, někdy ne 13.4% (11)
Vůbec ne 17.1% (14)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.