Únor 2018

BŘEZEN 2018: Berani, Býci a Blíženci

28. února 2018 v 16:11 | Renata |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
Berani (Pětka pohár, Devítka mečů, Královna pohárů)
Berani už budou v tomto měsíci začínat slavit své narozeniny, takže všechno nejlepší…. ale snad znovu platí, že narozeninový čas, pár týdnů před a pár po, je pro každého velmi těžký, protože se uzavírá cyklus, rok a všechna témata ťukají na dveře a chtějí nějaké to vyjádření. Takže se tím můžete cítit přetíženi. Máte tu smutek, trápení, únavu, špatné spaní a mám takový dojem, že zejména novoluní v Rybách, které bude 17.3. vám neudělá moc dobře, protože vytáhne na povrch špinavé vody v citové oblasti. Pocity samoty, smutku, ztrát, přetížení - to už pak záleží na tom, jak to u koho je nastavené. Ale hodně bude v tuhle dobu vidět, kde není něco tak ideální, jak byste potřebovali. Na druhou stranu ale nese druhá polovina měsíce i energii to řešit - patrně něco v tom smyslu, že "tohle už jsem ale prožila několikrát, já už fakt nepotřebuju znova!" a pokud tento pocit přijde, nastane úleva a vyjasnění, protože opravdu není potřeba tohle prožívat.
Ani jedna z těch smutných a utrápených karet není o tom, že by to bylo nutné prožívat. Stačí se jen otočit, změnit názor, přiznat chybu, přiznat si také to, v čem jste dobří a nepodceňovat se. udělat si v životě nadhled a pořádek - anebo uvidíte i to, že máte ve svém okolí dobrého člověka nebo jinou podporu, na kterou se můžete spolehnout a která bude jako na míru tomu, co právě potřebujete v prožívaných situacích řešit.
Tohle bych určitě doporučila. Pokud vám, milí Berani, poteče v březnu do bot nějaká ta špinavá voda z jarního tání, ohlédněte se za sebe, uvidíte tam řešení jako na dlani. Jestli vám vzejde z vlastní hlavy, z minulých zkušeností, nebo tam bude stát někdo, kdo vám řekne čtyři slova, jež vám změní svět, to už nevím… Ale pomocná ruka tam je. Osud vás v tom koupat nechce nechat.
A to nejlepší nakonec - konec měsíce je hodně o šancích, nabídkách, takže čím více se otevřete v březnu světu a novým věcem, tím fantastičtější záležitosti k vám budou chodit, a to zejména kolem úplňku….

Býci (Viselec, Spravedlnost, Devítka pohárů, Sedmička pentaklů)
Měli jste celkem těžký únor a jeho energie se bude přenášet ještě částečně do března. Zdánlivě se toho nebude moc dít, zejména v první polovině měsíce. Nepohnete se z místa… pokud nepotřebujete, tak si budete tuhle lenoru celkem dobře vychutnávat, ale pozor na to, aby to nebylo zanedbávání nebo falešné úhly pohledu, protože v závěsu za tou moudrou kartou je také spravedlnost.
V březnu vám, milí Býci, bude zváženo a naváženo to, co jste si nadrobili. Mám dojem, že nejvíc se to bude týkat témat, která dlouhodobě stála v posledních týdnech, nebo témat, do kterých se vám nechtělo. Patrně i to mělo dobrý důvod, protože jste potřebovali, aby se něco dojasnilo zvenčí a až potom vy jste ochotni udělat další krok. Tak tohle je období, kdy se může stát to, že něco uzraje, vy to sklidíte, a tudíž dobře najedeni můžete udělat krok kupředu, konečně ten, na který jste tak dlouho čekali.
Vyplatí se tedy dobře rozmýšlet a dívat se po tom, co ve vás vyvolává emoce jako spravedlivé. "to si zasloužím"… nebo nespravedlivé "to si nezasloužím". Faktem totiž je, že cokoliv se vám v březnu stane, si skutečně zasloužíte. Ať dobré, nebo zlé. Vždy se v tom dá dohledat jakési semínko, které jste zasadili a ono takhle vyrostlo v krásnou rostlinu. Nebo masožravku.
Ale nemusíte se děsit, protože druhá polovina měsíce je už o oslavě a o plánování nového. Takže i ty špinavé záležitosti dopadnou dobře a dokážete svým způsobem oslavit i neúspěch, poučit se z něj a začít psát nový list papíru.
Skvělou bilanční náladu s praktickým nádechem budete mít ke konci března směrem k úplňku. To bude Býkům mimořádně svědčit a tady bych doporučila, že pokud o čemkoliv sníte, plánujete - vrhněte do toho svou energii s druhou půlkou března.
Tu první si nechte ještě na rozmýšlení, na dokončování, pozorné sledování okolí, ale i svého nitra. Pamatujte také, že cokoliv podniknete v březnu, může mít dalekosáhlé důsledky pro další život, nejen váš, ale s těmi dalšími kartami patrně i pro lidi v okolí, zejména ty, kteří vás "živí" nebo podporují. Vyplatí se také být soudný, protože je před vámi vzácný čas, kdy věci na nějakou dobu uvidíte v pravém světle. Nakolik si ho připustíte, je už na vás, ale je to tu proto, abyste přehodnotili některé věci v životě…. Tak hodně štěstí.

Blíženci (Osmička pohárů, Král pentaklů, Eso mincí, Viselec)
Tak co, milí Blíženci? Očistil vás únor a postoupili jste o schůdek výš? Možná se to s vámi ještě táhne, ale protože většina karet už je o novém začátku a stabilitě, tak mám dojem, že to mohou být spíše jen dozvuky, nebo drobnosti či taková malá "razítka" na to, co už dávno víte. Osud vám možná ještě sem tam v březnu doručí jakousi zprávu o tom, že jste se rozhodovali dobře a že jste směřováni na správná místa.
V březnu se vám může mimořádně dobře dařit finančně. A to jak sběrem plodů úsilí za delší dobu, tak také v nových začátcích. A to až možná do té míry, že můžete zauvažovat ve vyšších sférách své pracovní kariéry a uvažovat o změnách. O uvědomění si svých schopností a v úžasu nad tím, že můžete žít lépe a jinak - a díky poznané stabilitě a nové hodnotě můžete začít uvažovat o něčem novém, křižovatce, nebo alespoň o něčem, co pro vás není zas tak konvenční.
Začátek a konec měsíce je pro vás celkem podobný, patrně na vás budou nějak působit úplňky a to v tom směru, že budete mít chuť se více zastavit, usebrat do sebe, snad se stáhnout i do samoty, nebo budete osudem zastaveni, dotlačeni do kouta se opravdu v tuhle dobu podívat na svůj život jinak a to zejména na to, co nefunguje. CO dál už nejde tak, jak to vedete… tato témata budou v období úplňků mimořádně živá. Protože ale máte mezi těmito dvěma kartami ty stabilní a plné nových začátků a hmotného zajištění, či nějakého pevného partnerství, které je za zády oporou (a to může mít podobu jak člověka, tak i třeba dobře placené práce), tak mi přijde, že všechna ta zastavení a nutnost odpočinku tu bude proto, abyste si skutečně odpočinuli a promysleli co dál, protože vaše možnosti jsou tak nějak úplně jiné než kdysi. Mnohem vyšší? Kvalitnější?
Něco jste dostali v březnu… někdo vás ocenil. Něco máte na dosah ruky, něco se vám otvírá… Něco možná končí, něco začíná a to celé je ale korunováno příjemným pocitem, že to k Vám patří. Ale přesto, je třeba se zastavit, promyslet si každý další krok a až potom se možná až s dubnem, odvážně vydat kupředu.

V březnu jen sledujte… přijímejte a věnujte energii tomu hmatatelnému a tomu, co vás jasně vede, a tím se řiďte. V březnu můžete do své zahrádky dostat od silnějšího "partnera" do své zahrádky doslova božské semínko, které zasaďte - ale pak si na nad něj sedněte a chvíli se dívejte - možná pochopíte něco, co jste dlouho pochopit nemohli, poněvadž scházela jedna část puzzle. Nyní ji máte v ruce!

NOVINKA:
Měsíční tarostkop na míru. Vycházím z obecného a z toho, co se tu objeví přesně vám: http://modracesta.blogspot.cz/2018/02/mesicni-tarotskop-na-miru.html

V audioverzi najdete všechny výklady i články na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=QQ7VqNV9cxk

BŘEZEN 2018 obecně

27. února 2018 v 16:08 | Renata |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
Březen naprosto ukázkově prověří, nakolik jsme si uklidili ve vlastním domě a pozametali prahy. Vychází mi tu doslova rozpůlený na dvě poloviny, z nichž ta první, počátkem měsíce, je o odvážných činech, po kterých následuje období plánování nových věcí, do kterých se s posílenými svaly a obrovským řinkotem pustíme s druhou polovinou měsíce. Nebo se něco takového bude dít kolem vás. Jedno ale mají všechny březnové akce společné - jsou cestou za vysněnými cíly a splněnými sny.


Takže se dá říci, že každému co jeho jest. Začnu ale od začátku. Už únor byl náročný v tom, že často tlačil tam, kde nás tlačila bota a chtě nechtě byl i někdo nucen ty boty vyzout a vyměnit, dát opravit nebo začít chodit bos. S tím se nedá nic dělat. Něco může být definitivně jasné, ať už v dobrém, nebo ve zlém. Těm, kdo mají v únoru odpracovanou hrubou práci, přinese březen chvíli úlevy a dobrého spočinutí v nových plánech, aby pak další vlna změn, možná v některých případech i mnohem hlasitějších než bylo v únoru, začala s koncem měsíce. Kdo si moc nepoklidil, patrně bude sklízet hluk a rozporuplnost ze svého okolí, nebo i sám v sobě. A nezbytné prohlédnutí pak je něčím, čemu neutečete a co bude tak důrazné, že to nevyignoruje ani největší ignorant. Trochu boží mlýny? Možná…

Ale ty mohou pomlít i velmi kvalitní mouku, pokud máte v rukou pečlivě vypěstované zrno. Z celé té březnové linie je zřejmé, že pokud vám něco na začátku března, nebo ještě v únoru vadilo, nemohli jste se s tím smířit, bylo příčinou smutku a pocitu nuzoty, bídy, vystrčení na mráz, v průběhu měsíce získáte dost sil, šancí a podnětu z okolí k tomu, abyste sem tam vzali odvahu do svých rukou a zkusili se z toho všeho úspěšně dostat. Dokonce až do takové míry, že na konci měsíce můžete částečně vlastní rukou a částečně rukou osudu, být na úplně jiném místě, než na začátku měsíce - mentálně, duchovně, fakticky, to záleží na řešeném tématu. Důležitý tu je posun kupředu, pochopení a snad i hodně zásadních životních zlomů a událostí, které s sebou nesou nádech plněných (nebo i hroucených) snů a nové možnosti, které voní jako ranní svítání po těžké noci.

Zkuste si pamatovat na odpočinek, ten je tady zásadním kamenem úspěchu. Odpočinek a plánování, klid, až snad takové vyčíhání vhodné příležitosti v tichosti. Protože těch nabídek zvenčí tu může být i více a budou se týkat toho, co máte rádi, co je vaším splněným snem, jako by se lidi v březnu snažili více sdružovat, hledali vhodné partnery jak pro práci, své projekty, tak možná i pro lásku. A to může být rozbuškami nových situací, které způsobí pocit, že "tohle by se mi v únoru ještě ani nesnilo".
No, tak uvidíme, co se bude snít nebo nebude.

K čemu je ještě březen vhodný?
- Odvážné kroky ze situací, které vás dlouhodobě obtěžují. Zkuste jít a najít řešení, v březnu se to může podařit, ale jde o záležitosti, ve kterých se úspěch nabaluje až na váš vlastní odvážný čin nebo krok.
- Plánování snů, projektů, budoucnosti - tady můžete narazit na velké posuny vpřed a součinnost druhých lidí či okolních situací.
- Rozporuplné situace nebo nejasné situace se mohou díky Věži, která tu také hraje jednu z hlavních rolí, vyjasňovat náhlými zásahy osudu a projasněními. Budeme také patrně více citliví na zbytečné spory, dohady a faleš, kterou na nás bude chtít někdo uhrát - neuspěje. A i když to může mít příchuť nehezkých prohlédnutí, díky kterým můžeme pak vlastní rukou něco řešit definitivně, je to ve své podstatě léčivé.


NOVINKA: Měsíční tarostkop na míru. Vycházím z obecného a z toho, co se tu objeví přesně vám: http://modracesta.blogspot.cz/2018/02/mesicni-tarotskop-na-miru.html


V audioverzi najdete všechny výklady i články na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=QQ7VqNV9cxk

26.2.-4.3.2018: Užijte si pohody a hororové napětí v televizi!

25. února 2018 v 2:02 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Bylo těžké shrnout tento týden do jedné věty, ale nakonec jsem to udělala trochu fikaně. Zkuste si představit pohodu v obýváku a u toho se díváte na televizi na thriller nebo horor dokonce, a tak hezky se z bezpečí svého gauče bojíte. Tak nějak takhle to může být. Zdá se mi, že tento poslední únorový týden nás nechá víceméně vydechnout, až na malé výjimky. Ale to milé, co jsme si za celý měsíc vypracovali, co nás potkalo, kam jsme se posunuli a poodešli od nefungujícího, tam si to tento týden budeme v plné parádě užívat. Jen a jen užívat.Znovu se tu opakují příznivé karty pro setkání, pro pěstování toho, co je vašemu srdci blízké a jestli to bude mít podobu krásných všedních dní v práci, nebo potkáte svou velkou lásku, to už je na každém rozmanitém osudu. Ale je to něco, co nám buď ovlivní budoucnost, nebo nám dovolí načerpat energii a dobít baterky pro budoucnost.
A mezi tím máme těžké břemeno a kartu Ďábel, kterou tady ale vnímám jako nepříznivou pouze tam, kde něco zůstalo nedořešeno, kde budoucnosti brání cosi, co už v tuhle chvíli viditelně někoho přetěžuje. Tak to prostě jen bude víc vidět. Ucítíte to a uvidíte, že třeba pod tím vlivem reagujete nepříjemně nebo sami vůči sobě nehezky. Stres, který zajídám. Stres, který zapíjím. Vztah, který mě unavuje, ze kterého onemocním… Tohle může být velmi zvýrazněno snad i tím, že celkový týden bude nastaven hodně pohodově a rovnovážně, takže to, co z rovnováhy vystupuje, bude tím viditelnější.
Jak s takovou informací naložíte, je potom už na vás, ale v tento čas můžete to všechno ještě brát jako ten pořad v televizi. Můžete to pozorovat a probírat se možnými řešeními. I kdybyste v tuto chvíli chtěli udělat nějaký zásadní zlom, mám dojem, že to nepůjde, protože tomu bude bráněno zvenčí, nebo budete natolik unaveni, že na to nebudete mít chuť. A hlavně, ono je třeba, aby se v tom vašem dramatickém filmu ještě něco událo, aby se něco dojasnilo, chce to jednoduše ještě čas…

Dejte si pozor právě na ty vztahy, které nevypadají dobře, o kterých vnitřně tušíte, že vás vedou do záhuby, tady se vyplatí si nad to sednout a udělat si třeba jen nějakou vztahovou rozvahu ve stylu "má dáti" "dal". Protože jestli jedna strana bude přeplněná a na druhé bude zoufalé prázdno, je třeba s tím něco udělat. Začít s tím nakládat jinak, a především to řešit.

A znovu znovu, už to tu bylo, i tento týden na straně druhé může přinést nádherné výzvy a chvilky v láskách vyvážených a pohodových, takže jestli patříte mezi tuhle skupinu, tak blahopřeju a naplno si tento týden užijte.

19.-25.2.2018: Notně se nám uleví. Je tu jaro!

18. února 2018 v 2:01 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Alespoň to jaro v duši, řekla bych. Zatímco ta první polovina února mohla být ještě hodně o plánování, nebo o takové tíži, která byla hodně z minulosti, tak tento týden se nám hodně uleví a povolí se nám otěže. Je tu karta splněných přání, je tu pomoc bližních nebo taková ta rovnováha lidská, je tu nabídka a je tu příjemné spočinutí v pocitu, že všechno, co potřebujete, už v tuhle chvíli máte.Doba je to vhodná pro zahřívání vztahů a rodiny a všeho, co pro vás představuje zázemí, lásku, pohodu… tady můžete rozdávat nebo investovat. Skoro bych to viděla jako vhodný čas pro jakoukoliv péči o sebe nebo i o druhé, všechno bude neskutečně znásobeno, vrátí se vám, dostanete vše dobré v podstatě okamžitě zpět a nebo se tou zvýšenou pečlivostí a budováním hnízdečka materiální, i citového… kolem sebe, něco vyřeší. Problém nebo nějaký pocit prázdnoty. V tuhle chvíli když použijete jakékoliv prostředky pro péči o sebe, o druhé, o svou duši, o tělo… tak se vám bohatě vrátí zpět a vyřeší to možná i problémy nebo trable, které jste ani netušili, že by se tím vyřešit dali.
Rozhlížejte se také dobře kolem sebe, protože tento týden přeje nabídkám a to dobré může poletovat i mimo ten váš rádius a můžete přijít snadno k novým přátelům, nebo nabídkám jiného druhu, které budou přesně tím, co potřebujete. Shrnula bych to jako mimořádně milý lidský čas, ve které se zúročí vše pozitivní, co investujete. A zúročí se velmi rychle.

Důraz může být kladen na témata, která byla v pozadí vašeho zájmu, nebo která jste záměrně nechávali "vyhnít". V tuhle chvíli právě tohle všechno odložené, se může samovolně ukončit. Lhostejno, jestli to ukončí druhá strana, nebo jestli tomu dojde tak nějak trvanlivost a bude po všem. Ovšem, zase se netřeba radovat, milí lajdáci, protože tam, kde je potřeba to vyřešit, tam to vyjde na světlo boží. Ukončuje se pouze ten cyklus skrývání a jestli to přirozeně končí, nebo se vám to položí pod nohy v celé kráse, to už záleží na konkrétním případu. Všechno tento týden se může krásně pořešit. Opravdu cokoliv… takže, hodně štěstí!

KNIHY A SOUTĚŽ: HYGEE: Útulnost našich životů

17. února 2018 v 14:33 | Renata |  Knihy pro dospělé
Trojice knih, kterou bych vám ráda představila, je zároveň i malým tajemstvím, protože současně budete moci o jednu z nich soutěžit. Hygge je možná nový fenomén, se kterou se nyní tak trochu roztrhl pytel, ale nejde vlastně o nic převratného. Já sama bych všechno to pohodové a "hygge" nazvala jako "nalezení umění nacházet štěstí a potěchu v běžném životě".


A jsou tu tři knihy, každá něčím jiná, každá pojatá maličko jinak, ale jedno mají společné. Zaobírají se především tím, co autory těší v životě a základ vychází ze zkušeností a běžné praxe obyvatel Skandinávie.

Definuje pojem "Hygge" jako pocit tepla, pohody a bezpečí. Autorka se tu hodně zabývá významem slova, výslovností, složenimami, a zachází do historie. Text proložila citáty slavných osobností na toto téma.
Pocit bezpečí a útulnosti v životě, at k němu dojdete jakkoliv je totiž největším motorem pro úspěch, radost, vývoj, pro jakoukoliv životní odvážnou akci.

VYPLATÍ SE - jít touto cestou a zkusit se těšit na každý den, dělat si radost drobnostmi, protože z těch kapek pak vzniká louže…. Z louže potůček, řeka, vlny, moře…a opravdu lidský mozek funguje tak, že po nějakém čase se nově učené stává rutinou.

Tři knihy. To nejlepší z Hygge. Jedno ale mají společné. Vyvolají ve vás pocit vnitřní útulnosti, pohody a pocitu, který bych nazvala jako "teplo v duši, o kterém víte, že je to pravé". Chtě nechtě si čtenář musí přiznat, že tohle nejsou knihy o ničem extra objevném, objevuje se tu Amerika, ale bohužel dááávno zapomínaná a opomíjená Amerika… která by byla tak moc potřeba pro pocit lidského štěstí.

Někde jsem četla, že základem pro spokojený pocit v životě je jistota, že nejste ohroženi existenčními starostmi. To je bezsporu pravda a v některých částech se i tyto knihy dotýkají tohoto tématu, protože ne všechno je v našich končinách tak dobře možné jako právě ve Skandinávii. A naopak, také tu hraje roli mentalita každého národa a to lze v negativním případě přebít jen tím, že máte štěstí na jednotlivce. Ale přesto jsou to knihy plné nádherných měkoučkých tipů na dělání si pohody a velmi často jsem měla pocit, že tohle by se mělo povinně učit na školách.
Možná by pak ten svět vypadal jinak…


Podívejme se ale na všechny tři knihy jednotlivě:
Louisa Thomsen Britsová: Hygge, Tajemství spokojeného života
Tady na vlastní duši pocítíte to teplo zevnitř, protože kniha je kombinací vyprávění a citátů slavných osobností na téma osobní a domácí pohody. Autorka vysvětluje princip této metody, z textu vystupuje něžnost a neopakovatelnost každého životního okamžiku. Kniha s nádhernými obrázky zaměřená na každodenní si připomenutí díky moudrým větám toho, že život máme jen jeden a…

"Jak trávíme své dny, znamená samozřejmě, jak trávíme své životy. Annie Dillardová."

Hygge je tak obyčejné, tak propletené s našimi každodenními životy, že mnoho z nás si neuvědomuje, že už ho umíme prožívat. Všichni přirozeně prožíváme hygge v rutinních věcech, které děláme, abychom se uklidnili, jako je skopnout boty za dveřmi, večer zatáhnout závěsy, napustit si na konci pracovního dne vanu nebo si hned ráno natáhnout ponožky, než si stoupneme na studenou podlahu."

Hygge, Tajemství spokojeného života, je hodně zaměřené na rutinu, opakování návyků a uvědomování si cennosti toho, co už běžně v životě děláme.

Signe Johansenová: Hygge, Fenomén útulna
Zde už najdeme více praktických rad, autorka vychází i ze svých vlastních zkušeností. Dozvíte, se jak nalézt radost z vaření, pečení, stolování a hostitelství přátel… Pro tento účel tu je množství jednoduchých receptů, které jsou někdy tak fascinující, že je prostě už jen PROTO chcete vyzkoušet. Třeba si nalít sklenku šampaňského a k tomu cucat gumové medvídky!
Důraz na koření, úpravu, pečení, vaření, teplo a vůni, kterou jídlo vydává už při přípravě. Učí trpělivosti a citu pro detail, najdete tu tedy i tipy na bydlení, na to, jak kombinovat staré, nové, to, co milujete s tím, co je skutečně praktické a ulehčuje život. No je to napůl kuchařka a napůl slaďoučké hygge čtení.

Marie Tourell Søderberg: Hygge, Cesta ke štěstí
Už jen obálka knihy, která je plastická, hřejivá, třpytivá a neklouzavá, vám navodí v rukou pocit, že tuhle knihu si chcete užívat a nedat ji z ruky. Snad každý večer otevřít jen tak,… pro pohodu. A i její obsah je právě takový a nezklame! Je to kombinace receptů, praktických tipů, teorie, hladivých slov a sdílených okamžicích radosti. Naučí nás znovu nacházet radost v každodennosti, připomene důležitost oslav, i droboulinkatých… A mezi její výhody patří i krásné obrázky a nahlédnutí do životů Skandinávců a… co mne tady potěšilo nejvíc, oslava audioknih! Protože ty přináší ty báječné tmelící chvilky v posteli nebo na gauči pro celou rodinu!
A vy si v těchto knihách jistě najdete to své…

SOUTĚŽ:

Jak si děláte pohodu vy?

Napište do komentářů, vyplňte také kolonku email, a podělte se. Dva tipy nakladatelství Euromedia odmění náhodně vybranou Hygge knihou.


A já se těším na vaše nápady!


www.bux.cz

VÝKLADOVÝ DEN: S Poselstvím bohyní od Doreen Virtue

16. února 2018 v 9:37 | Renata a nakladatelství Synergie |  Výklady pro vás a výkladové dny
Dnes vám nabídnu výkladový den s kartičkami, které především ukazují směr a jemně ženským prstíčkem s dokonalou elegancí pošťouchnou člověka k tomu, aby se alespoň podíval tím správným směrem. Nic za nás nevyřeší, ale laskavým slovem pomohou najít správný šuplíček v duši, ve kterém se máme teď tak trochu pohrabat a uklidit si v něm a rázem uvidíme, že se všechno vyřeší a nastoupí správnou cestu.


Protože často se ve zmatku a shonu hrabeme v šuplatech, která úklid nepotřebují, nebo která jsou zralá leda tak na vyhození a z různých důvodů ne a ne sáhnout do toho pravého.
Kartičky Poselství bohyní jsou od staré dobré Doreen Virtue, patří k jedněm z jejích prvních a kromě těch andělských energií, které tu jsou promítnuty do symboliky nejrůznějších bohyň, je to také knížka i karty velmi vhodné pro každého, kdo si přece jen chce strávit nějaký čas s lidskou historií, s různými uctívanými bohyněmi mayskými, egyptskými, řeckými, tibetskými, buddhistickými a dalšími. V tom je to velmi dobrý materiál na studování.

Takže pokládejte své otázky týkající se nejlépe směru nebo blízké budoucnosti. A uvidíte, třeba vás poselství bohyní inspiruje a opravdu pomůže najít ten správný šuplíček.

O autorce:
Doreen Virtue, Ph.D., je jasnovidná lektorka, doktorka psychologie, která pracuje s říší andělů, pořádá kurzy po celém světě, zabývá se andělskými terapiemi, komunikací s duchovním světe. S podobnou tématikou napsala knihu Andělská terapie, Léčení s anděly, Léčení s vílami a Poslové světla.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2017, www.synergiepublishing.com

Nov 15.2.2018 ve Vodnáři: Nové plány? No prosím!

15. února 2018 v 1:00 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Novoluní ve Vodnáři obecně přináší šťastnou ruku, kterou i v tom týdenním výkladu budeme všichni potřebovat. Takže zejména ve dnech kolem čtvrtku, 15. února, si dejte pozor na to, co se vám zdá, co vám tak nějak přijde jako uvědomění, co možná není tak úplně typické a může to být i ze zcela jiného soudku, než jste zvyklí… ale když se tím potom proberete, tak zjistíte, že třeba ten novátorský pohled na celou záležitost tohoto týdne, byl tím svěžím skoro jarním vzduchem, který jste potřebovali.


Nové plány, nové úhly pohledu, přesně tomu bude toto novoluní přát. Vyšly mi tu tři karty - Trojka pohárů, která je o pochopení minulosti a souvislostí vedoucích k přítomnosti i takové předvídání budoucích dějů… Poustevník, který také vyjasňuje a ví něco nového a využívá svých zkušeností a je otevřen zcela netypickým věcem a Dvojka pohárů, kde to něco, co k nám patří, skutečně nacházíme.
A pokud si dobře vzpomínám na ten výklad na tento týden obecný, tak byl také o těch, kdož se nebudou chtít žádným způsobem angažovat, ale schoulí se do sebe a své problémy nechají ještě uzrát. A ono se zdá, že to je skutečně dobrý nápad, protože i v tom usebrání a tichosti a v ústranní můžete dojít k zásadním věcem. Nemusíte dělat nic… ale ono si vás to potom najde. Nemusíte nic realizovat, ale patrně dojdete k pár nápadům nebo závěrům, které budou mít do budoucnosti potenciál "vyřešení" nebo nastolení nového pořádku nebo vidiny budoucnosti jako takové.
Možná v tyto dny budeme mít víc chuť mít věci v pořádku. Pochopit je. Pak už je na každém, jestli jeho téma bude čistě o plánování a realizování budoucnosti, nebo jestli potřebuje ještě nějakou chvíli pobýt v minulosti, pochopit ji, nebo se sejít s někým důležitým, kdo mu v tom pomůže.


Protože tady vedle sebe je oslava, lidi, radost, společenství, ale také ten Poustevník, takže každý si bude muset vybrat, kde ho to bude na duši léčit. Mezi lidi, kafe s kamarádkou, firemní oslava nebo večírek, nebo filmový večer s tlustými ponožkami - je to úplně jedno. Důležité je, že se dostanete k tomu, co k vám patří, k tomu, co vaše srdce skutečně potřebuje a najednou se to spojí a přinese úlevu a naději.

A podobu něco takového může mít různou. Od těch jemných myšlenek nebo zásadních uvědomění, až po věci, které budou vidět. Možná někdo dojde k rozhodnutí se oženit, vdát, nebo rozvést, rozejít, nebo dá výpověď, nebo odepíše na skvělý pracovní inzerát, či jemu samotnému bude dána nějaká nabídka…Tak možná ještě… jestli po něčem takovém toužíte, možná se vyplatí tento týden s lucernou hledat druhou polovinu svého srdce, ať už má pro vás jakoukoliv podobu, možná totiž ta druhá polovina hledá také vás…

Období Valentýna: No, čas pro(vy)jevených pravd

12. února 2018 v 10:12 | Renata a nakladatelství Synergie |  Každotýdenní kalendář
Uděláme si takové nahlédnutí do času kolem 14. února 2018, snad je to i tím vodnářským novoluním, který miluje a přináší prohlédnutí situací, ale i tyhle karty, jemné a láskyplné od Doreen Virtue, Marie, královna andělů, přináší jedním slovem upřímnost.


A jaká bude, to už záleží na jednotlivých situacích.


Touha po poctivosti a upřímnosti!
Možná více než jiné roky budeme v tento čas chtít vědět pravdu. To může být milé tam, kde vztahy fungují, ale devastující tam, kde se něco skrývá. Hlavní kartou je totiž PRAVDA.
U ní se píše:

"Vytáhli jste si tuto kartu, protože některá pravda je skryta. S největší pravděpodobností, vy jste ten, kdo ji sám před sebou skrývá. Jak se doopravdy cítíte ve vaší současné vztahové situaci? Tato karta radí, abyste udělali čestnou "inventuru" a přiznali si své nejzranitelnější pocity."

A pak tu máme POCTIVOST, na níž je psáno, že "Pokud jde o tuto situaci, jsem v kontaktu se svými skutečnými pocity."
No a POŽEHNÁNÍ, to je o vděčnosti. "… Někdy může i přesunutí pozornosti od toho co je špatně na to, co je dobře, pomoci, abyste si všimli nových požehnání, které byly dříve přehlíženy."

A tak se nám tu vyjevil celý obrázek tohoto svátečního času lásky.

Mám pocit, že i v atmosféře novoluní budeme chtít říci pravdu, budeme ji ochotni vidět, přiznat si ji a diskutovat o ni. Problém může nastat tam, kde je silná vůle něco skrývat nebo jednat nefér. Tím hůř, že instinkt toho druhého partnera většinou bude varovat. Takže dejte v tuhle dobu pozor na to, co cítíte, pokud cítíte něco skrývaného, tak zvažte, jakým způsobem to zpracujete sami v sobě nebo jestli to budete nějak navenek řešit, ale patrně to je něco, co opravdu má potenciál pravdy a nezdá se vám to - prostě to tak je, pokud něco nehraje, tak něco nehraje.

Zároveň je to ale výklad, který dává velkou šanci pro rozhovory, pro řešení, nacházení rovnováhy a smíru a možná je to i mimořádně léčivý čas pro otevírání starých ran ve vztahu, křivd a záležitostí zametených pod koberec. Pokud si u toho všeho zachováte ten vděk za to, co máte, co jste dokázali, co jste vybudovali, co máte za sebou a zvládli jste, pak je to to nejlepší, co může být.


Ale jedno je jistí - letošní láskyplný čas nebude o romantice ani o prázdných slibech.
Letos nikoho za nos nepovodíte.
Letos neschováte to, co se snažíte skrývat, dobré i zlé…
Letos bude požadovaná pravda, poctivost a chuť být vděční za to kvalitní, co máme…

Použité karty, Marie Královna andělů, 2017, www.synergiepublishing.com

12.-18.2.2018: Odpočinek se vyplatí

11. února 2018 v 5:48 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Tak se už pomalu dostáváme do druhé poloviny února a mě se tu kříží řekněme, takové dvojí léčení. Jedno nemusí být příjemné, pokud jde o věci, které se hroutí nebo vás bolí nebo chcete něčím pohnout, něco vyřešit, ale ono to nejde… hm, to bude velmi nepříjemné a mám dojem, že to může také být období, kdy budeme obecně hůře snášet stres jako takový. Takové to pnutí, nebo nedořešenosti, kymácející se půdu pod nohama… Ale je dobré si uvědomit, že to řešení nebo pomoc je téměř na dosah ruky, ale musíme se v první řadě uklidnit, možná se na to všechno ještě dobře vyspat a potom prostě počkat.


Všemu pomůže, když do toho nebudete zasahovat.
Je to zvláštní, ale je to cítit ze všech karet tohoto týdne. Cokoliv bude v nepořádku, nechte být. Pokud tedy nejste úplně přesvědčeni o tom, že vaše řešení je to dobré… protože se zdá, že když podlehnete stresu, únavě, trápení, špatnému spaní, tak si to na fyzickém těle může vybrat celkem velkou daň. Psychosomatické nemoci mohou tento týden doslova bujet a když se podívám přesněji, které téma bude asi tak dominovat, tak mi tu vyšla Pětka mincí, takže všechno, co souvisí s pocitem nedostatku nebo přetížení z nedostatku. Co chybí… Možná někdo bude mít chutě se přejídat, nebo naopak ztratí chuť k jídlu, nebo mu bude víc zima, virózy, chřipky… takové to všeobecné oslabení organismu, které má za následek buď slabost, nebo až takové nutkavé chtění něco rychle vyřešit a zaplnit prázdná místa v sobě.
Když do věcí kolem sebe tento týden nebudete zasahovat, snad i ten nov tady potom hraje roli, tak se v průběhu týdne, zejména pak s polovinou a k jeho konci, věci tak nějak vyjasní samy. Možná se nebudou ještě realizovat, ale budou minimálně dobře a kvalitně nastíněny. Začnete se i samovolně uzdravovat, nebo pochopíte, proč jste byli zastaveni a proč jste třeba nuceni odpočívat, nebo proč bylo dobré, že vám osud sáhl na ruku, když jste chtěli něco ovlivnit. Něco říct, něco napsat - tohle bych asi zvýraznila, dejte si tento týden pozor na to, co komu říkáte. Zdá se, že řečené slovo nepůjde vzít zpět a to platí v tuhle dobu asi stonásobně… čili dobrý rozmysl, klid, snaha věci řešit s přestávkami na další promyšlení…a intuice, která vám hodně poradí…

Je dobré rozlišit strach od intuice. A tento týden budou možná promlouvat obě! A to dost silně. Takže rozlišit tyhle věci bude velmi těžké, ale malé vodítko tu přece jen je. Strach paralyzuje…. Intuice vám nabídne řešení, které budete cítit do budoucnosti jako světýlko, jako tu hvězdu… nebo, protože Hvězda je také ochranná karta, tak ve chvíli, kdy dáte do hry tu možnost nabídnutou intuicí, tak se stane něco, drobná náhoda snad,… co vám potvrdí správnost vašeho rozhodnutí.
Tak já přeji šťastnou ruku…

Marie, královna andělů: A povídání o „shovívavosti“

8. února 2018 v 11:15 | Renata |  Témata pro duši
Láskyplná moudrost, kterou dala Doreen Virtue do těchto karet, je velmi příjemná pro výklady, ve chvíli, kdy se před vámi začnou odehrávat příběhy související s tématy, na která se ptáte. Ale co jsem ocenila snad ještě víc, je takové zamyšlení nad slovy, která běžně vidíme zkresleně. Požehnání, soucítění, shovívavost, víra, apod.
Zaujala mne třeba ta shovívavost, protože patří mezi vlastnosti, které jsou často zneužívané. Co nám k této vlastnosti poví Marie, královna andělů?


"Tato karta vás žádá, abyste si všimli, jakým způsobem se chováte k lidem, včetně sebe. Pokud jste laskavý a ohleduplný k ostatním, budete mít vyšší sebevědomí."

První věc, která zaujme. Když se k sobě chováte špatně (i když to je třeba jen tím, že se přejídáte, zajídáte stres nebo si ráno řeknete, že ošklivě vypadáte v zrcadle), rozhodně vám to nepěstuje sebevědomí. Může někdo takový, kdo se opije, aby zapomněl na problémy, kdo se přejídá a nevrle vrčí na okolí, být člověkem se zdravým sebevědomím? Všímejte si tedy, s jakou úctou se chováte k sobě i druhým… To je první kontrolka. Shovívavost není o tom, že si omluvím své špatné chování, nebo svedu vinu na druhé, nýbrž o tom, že ze svého silného a stabilního středu umím správně vyhodnotit chování své i druhých bez zbytečně zabarvených emocí.
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.