Duben 2018

30.4.-6.5.: Lásky čas nese skutečně lásku. Pevnou jako ocelové lano

28. dubna 2018 v 11:11 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Krásně se nám to všechno vyčistí během úplňku ve Štíru. Ještě jedna informace se objevuje v tento týden, kdy už to všechno máme skoro za sebou. Kromě nádherných šancí a doslova zázračného období, které tady je, se tu znovu objevuje Trojka mečů, ale tentokrát ji vnímám jako upozornění na to, že to, co dostanete tento týden od života kolem sebe, je návod na to, jak ze života dostat to, co tam působí nerovnováhu.


To, co je někde zaklíněné, zahnisané třísky pod žebry, i klidně někde zezadu, kde to není na první pohled vidět. Ano ano, je to čas, kdy cokoliv bude nepohodlné, tak je to proto, že to do toho jara a májových energií už vůbec nepatří. Poslední čas s tím pořádně zatočit a nechat to definitivně za sebou. Stejně tak to může být o tom, že právě všechny nerovnováhy budeme více vnímat a pak záleží na tom, jakého jsou druhu, jaké máme možnosti s nimi pracovat. A i kdyby byly fakticky neodstranitelné, tak v tento týden je tu šance změnit vůči nim úhel pohledu tak, aby nám tolik nevadily, aby se rozplynuly, aby byly vyřešeny a třeba i přijaty.


S pokračujícím týdnem se více a více rozvíjí to, co nám bylo milé, co jsme začínali v těch zásadnějších dubnových obdobích, klidně se vraťte do období novu, kdy v půlce dubna jste možná měli dost dobrý nápad nebo vizi o svém životě. Nyní, koncem týdne, můžete potkat někoho, snad i člověka konkrétního, který vám s tím notně pomůže: je tu živná půda pro semínka, která máte po kapsách a v dlaních nasbíraná za celé jarní období. A když se dívám ještě dál, tak bych tento týden opravdu nazvala týdnem zásadních setkávání, protože tu sílí ta chuť sdílet s lidmi, a to jak vy sami se můžete k němu přilnout, tak i někdo může k vám. Nabídky i pracovní - budou takové, jako na zavolanou. V tomhle mezilidském směru se mohou dít zázraky. Ti lidé nebo kontakty budou velmi důležitý pro budoucnost, pro takové předávání si důležitého, chybějícího, podporu, výměnný energetický obchod. Vy dáte jim, možná to ani nebudete tušit, jak potěší jeden úsměv na ulici. A on dá vám… byť třeba jen dobrou radu.

S tím probodnutý srdcem tady bych ještě upozornila na chvíle, kdy se k vám mohou vracet nějaké bolavé vzpomínky a budou aspirovat na to, aby vám snížily sebevědomí nebo vám sebraly energii. Nedejte se. Jen si uvědomte, že víte, jak tu nerovnováhu, kterou toto způsobuje, napravit. A napravte to. Bude to v mžiku a téměř bez práce. Tak krásný květen!

Úplněk 30.4. ve Štíru: Bubáci mají z druhé strany štítek s návodem!

28. dubna 2018 v 11:10 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Úplněk ve Štíru patří k těm nejzákeřnějším. Ale jen na první pohled. Přináší s sebou sice v celé nahotě odkrytou lidskou duši, a to jak tu vaši, tak i tu lidí okolo. Možná to kolem nás bude vřít. Čí spíše elektricky blýskat. Stres bude obecně hůře snášen a sklony k nervozitě budou zejména tam, kde se trvale nebo z donucení pohybujeme za hranicemi, které by měly být jenom naše. Ale i to je hlubokým zdrojem moudrosti, protože jasně nyní uvidíme, co NE, co na nás působí destruktivně. A při klidných chvilkách se ponořeni do sebe můžeme v klidu podívat na veškeré své touhy, na chuť žít a na to, co naši duši skutečně motivuje k tomu setrvávat v pozemském bytí. Co přesně je to, co se máme naučit. A Štír je hodně zaměřen na mezilidské vztahy obecně - takže tam to bude jiskřit a odkrývat se masky, nejvíce.


Zkuste tedy každé téma, které vás v tyto dny potká, prohnat těmito otázkami. Je to jen odraz mého strachu a minulosti, nebo v tom, co cítím a zažívám je kus klíče k tomu, jak se skutečně otevřít odvážně životu?
A karty to jen potvrzují. Král holí dává odvahu a rozhodnutí, Šestka holí to potvrzuje tím, že nám navíc může být ukázán ráj, ve kterém bychom mohli žít, ale… máte na to? TO je otázka a to nebude pro každého, protože tu máme Osmičku mečů, která bolí a ze které se nechce, ze které nemáme moc odvahy. Ale pak tu je karta odvahy a rozhodnutí. Bude-li vás tedy v tuto dobu bolet na srdci, pak ten klíč k tomu vyléčení máte JENOM vy, nikoliv druzí. Nepřijde vás nikdo zachránit, ale mimořádně účinné a rychlé bude to, když sami řeknete - už ne! Jdu od toho a jdu jinam. Objevují se spory v naší povaze, můžeme sami se sebou bojovat, se svými temnými stránkami… hm… ale i na to platí vědomé rozhodnutí, že nehodlám podléhat plně tomu, co mi škodí.

Jednoduché, že? Tím více, že je zřetelně ve vzduchu cítit takové chvění nových začátků a toho, že vrcholí naše chuť něco dělat, zároveň se vedle ale staví i vyhrocený strach. A kdo to má rozhodnout? Když vezmu v potaz tyto karty, tak jednoznačně bude dobrým rádcem rozum a rázné rozhodnutí. Akce. Nikoliv čekání a tolerování. Snad i trochu tvrdost. Tvrdost jít za svým. I ty krize a temné stránky umí dobře poradit. Vždyť když se podíváte na jejich odvrácenou stranu, najdete tam řešení. Dělají bubáky, ale z druhé strany je nálepka s návodem, jak je vyprat, vyčistit a použít.

Proč jahody se šlehačkou vítězí nad chlebem se sýrem?

27. dubna 2018 v 12:40 | Renata |  Tělo, zdraví a krása
Vezmeme-li v potaz velké téma, ukládání tuku, pak pardon - jahody se šlehačkou rozhodně vítězí nad pečivem. Jen si to zkuste představit, jak se budete cítit po snězení mističky jahod se šlehačkou a jak po porci bílého chleba se sýrem?
A! Jsme tu toho!
Pocit. Jak často ignorujeme to, jak se po jídle cítíme: z toho pak plynou těžké obědy, po kterých si musíme lehnout, nebo po kterých je nám dokonce špatně, v lepším případě alespoň "těžko". Obecně se ví, že sacharidy (zejména pečivo, bílá mouka, rýže, knedlíky, noky, často i těstoviny) způsobují ten těžký pocit častěji.
Našla jsem dva dobré argumenty, proč v tom pomyslném souboji jahod se smetanou a chleba se sýrem vítězí právě chleba se sýrem!

Nechtějte VISCELÁRNÍ TUK
To je ten útrobový, vnitrobřišní, který kromě toho, že působí mužům pupek a ženám pocit těhotenství a vyvaleného žaludku, je také poměrně nebezpečný. Nejenže tedy obaluje vnitřní orgány, ovlivňuje jejich funkci, ale nové výzkumy ukázaly, že se také chová jako SAMOSTATNÝ ORGÁN: Produkuje vlastním metabolismem spoustu toxinů, brzdí normální hormonální práci a ovlivňuje tak nejen vznik civilizačních nemocí, ale i depresí a výkyvů nálad. Protože ten velký polštář vnitrobřišního tuku, jež má jiné složení než klasický (je gelovitý), si prostě dělá to, co chce.
Tohohle vetřelce fakt v břichu nechcete!
Co ho podporuje: strava bohatá na sacharidy a cukry, stres, nedostatek spánku nebo nepravidelný spánek.
Co víme: A už víme, jak vzniká to "stresové břicho" i u zdánlivě hubených lidí.
Co nám pomůže v boji s ním: strava s omezenými sacharidy, energii nahrazujeme kvalitní zeleninou, ovocem, bílkovinami a tuky. A pohyb, ten je při takovém stravování mimořádně účinný.

Nechtějte TĚŽKÝ POCIT TRÁVENÍ
Tady sáhnu k dělené stravě, kde se nekombinují sacharidy s živočišnými bílkovinami. Takový chleba se sýrem je na strávení pak velmi těžký, protože oboje se tráví v žaludku jiným způsobem, a tak to tam dělá trochu neplechu. Jahody se šlehačkou vámi projdou o poznání lépe, protože (kromě přísného grafu paní Kořínkové) se ovoce s živočišnými bílkovinami snáší dobře.

Takže - někdy nám to břicho opravdu říká, co ho ZTĚŽUJE...

Pozn. článek také na webu Kukatko.cz

HLUCHAVKA - něžná, ale opomíjená kolegyně paní Kopřivy

25. dubna 2018 v 15:04 | Renata |  Tělo, zdraví a krása
Často opomíjená kolegyně kopřivy má překvapivě příjemné léčivé účinky. Možná byste to od ní ani nečekali, ale pomůže s odvodněním organismu, vyčistí močové ústrojí, ledviny, pomůže při kašli a má blahodárné účinky i na ženské reprodukční orgány.

Pro tento účel se z odvaru hluchavkových květů i listů připravuje sedací koupel, která uleví při nejrůznějších ženských zánětech, ale také při hemeroidech a zraněních v této oblasti, které pomáhá léčit. Ale pomůže i ve formě čaje, nebo v různých směsích. S kontryhelem umí ulevit při hormonálních problémech, nepravidelné menstruaci nebo při permanentním pocitu předmenstruačního syndromu. Takové ten stav, kdy vám ani menstruace nepřináší nějakou zvláštní psychickou nebo tělesnou úlevu…hluchavka totiž působí dobře i na nervy.

V takovém případě hraje roli vícero faktorů, ale hluchavkový čaj je jedním z pomocníků, který tělu může ulevit.
Je poněkud těžší hluchavku usušit, používají se z ní sice jak listy, tak květy, ale více známe květy, které se suší ve stínu, nejlépe na nějaké větrané a prostorné půdě,kde ale nesmí být moc teplo, nebo tam být přímé slunce, protože by kvítka zhnědla a znehodnotila se.Pěkně bílé, maximálně lehounce nažloutlé květy jsou potom ideální právě do čajů.
Působí protizánětlivě, močopudně, má lehkou svíravou chuť a tedy pomůže třeba při počínajících nebo lehkých zánětech močového ústrojí, při pocitu plnosti, pročišťuje zatížené ledviny.

Je skvělá i na spaní
Mírní podrážděné stavy, uklidňuje nervy, působí blahodárně na spánek zejména pak v kombinaci s meduňkou nebo kozlíkem.
Vnější použití, tedy omývání pokožky ocení ten, kdo trpí ekzémem, hluchavkový odvar působí prý až zázračně. Stejně tak ho lze použít i na hojení popálenin, odřenin nebo mokvajících ran.

Tak až zase hluchavku potkáte, nemyslete si - ona toho umí skoro stejně tolik jako kopřiva!

Novoluní 15.5. v Býku: Uvědomění, kde je síla budoucnosti

23. dubna 2018 v 13:30 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Novoluní ve znamení Býka bude pobízet k tomu, abychom měli své jisté. Abychom se nemuseli strachovat o budoucnost. V horším případě vede až ke křečkování a syslení. Mít toho hromadu. Hromadu jistot. Takže v tyto dny nebude vůbec jednoduché projít tématy, které jsou v našich životech postavena na vratkých nožičkách. ALE novoluní tomu může velice pomoci. To, co nemělo řešení, co nás unavovalo, stahovalo energii dolů nebo štvalo, co prostě bylo tak strašně moc v koutě a zasekáno faktem, že k tomu prostě není druhý do páru, že to správné řešení není vůbec nikde na dohled, se může v tomto květnovém období uvolnit. Protože přijde řešení. Řešení vpravdě královské. Vedle sebe tu totiž jsou řešení na míru a velmi hezké nabídky zvenčí, podpora toho, co vás napadne. Nebo naopak, díky tomu, co v tuto dobu uvidíte kolem sebe, vám dojde, jak to je vlastně s vámi!


Vezmeme-li v potaz praktičnost tohoto novoluní, je vhodné při něm přemýšlet hmotnými směry. Aby práce, výdělek, zázemí, domov - byli příjemnými místy k životu. Aby to co kolem sebe máte, bylo zdrojem smyslových prožitků, jež jsou vám příjemné. Aby věci hezké byly i funkční. Ale aby i to, co funguje bezvadně, bylo zároveň příjemné na pohled, pro smysly. Jednoznačně je v těchto dnech zlom mezi tím, co zůstávalo trčet a vadilo… a tím, jakýmže způsobem s tím vším zatočím. Může to být období prozíravých myšlenek, úvah a názorů.
Můžete směle hledat v knihách, v rozhovorech, filmech, shánět se po informacích všeho druhu. Bude jich doslova roj a najdete v nich právě to, co potřebujete k vyřešení nebo posunu ve svých záležitostech.
Je to také doba vhodná pro sbírání sil pro něco, co potřebujete udělat už delší dobu, byť by to bylo třeba jen o tom, že vyřešíte staré resty.
Také nám tu příjemně figuruje láska, takže můžete dávat pevné základy svým vztahům, posouvat je dál i po té praktické rovině. Řešit praktické záležitosti, nebo potkávat nové lidi, kteří vám budou velmi nápomocni v nějaké hmatatelné záležitosti. Například rozhodit v tuhle dobu sítě do pracovních nabídek by se mohlo neskutečně vyplatit!
No a jestli pracujete s nějakými novoluňovými rituály, tak je vhodný čas přát si rozvoj všeho, v čem už máte jasno a jste rozhodnuti v tom nějak pokročit, založit základy, makat na něčem dlouhodobě. Na ty správné začátky, které mají úspěšné a trvalé cíle.

VÝKLADOVÝ DEN: Andělské vykládací karty

23. dubna 2018 v 10:34 | Renata a nakladatelství Synergie |  Výklady pro vás a výkladové dny
Máme tu další výkladový den, takže se v tento dubnový čas je na co těšit!
Protože tu před sebou máme karty s krásnými obrázky a velmi zvláštními odpověďmi, které jsem si už trošku natrénovala v praxi, takže jsem napnutá, co budou karty sdělovat vám.


Kam nasměrovat?
Na co se podívat lépe?
Čemu se vyhnout?
Kde je to správné "něco", co mám nyní vidět...


No však to znáte, pište své otázky a situace do komentářů a v následujících dnech tu najdete odpověď, ve které možná bude skryt ten správný klíček!

Karty: Debbie Malone: Andělské vykládací karty (Synergie, 2018)

23.-29.4.: Nenechte se porazit! Je to směšné…

20. dubna 2018 v 11:09 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Je před námi předúplňkový týden. Protože to poslední dva týdny byl docela fičák směrem k lepším změnám, jsem na to docela zvědavá, co nám bude kde docházet k vrcholu a tím víc, že ten úplněk, který tu je naplánován na poslední dubnový den, bude ještě navíc štíří.


A mám dojem, že ta podlost, která nám tady přišla, se týká spíše něčeho směšného, úsměvného, nebo něčeho, co dávno víme, ale ten dotyčný (nebo dotyčná situace obecně) to prostě ještě půjde zkusit. Na jednu stranu se budu asi opakovat, máme to tu celé týdny, máme to v mnoha výkladech pro znamení, ale znovu tu jsou vlny, opakované vlny rozjasněných situací, vhledů, kdy ty nové začátky budou lákavější než staré vody. Kdy jej z nás mačkána odvaha, ale nikoliv násilím, ale vlastním sílícím přesvědčením, že na to skutečně mám. Vezmu to popořadě. Začátek týdne je o akci, hodně věcí se může hýbat, fičák v událostech, v posunech, v rychlých řešeních. Co se jindy táhne, to bude nyní vyřešeno na to šup. Znovu se tu zastavujeme u toho, co nás těšilo minulý týden, pro co jsme měli odvahu, vrací se znovu to téma, které jsme měli u novoluní, ty nové začátky, ta praktičnost, možná první krize - vážně to zvládnu? Nebylo to moc velké sousto? Nebude se tady někdo škodolibě chechtat až to nedám!? Ne nebude, protože pokud to nedáte, tak jen proto, že už se ten cíl proměnil v něco jiného. Vedle sebe tu totiž stojí úspěch i neúspěch a přijde mi, že v tom máme volbu. Pro kterou z nich se rozhodneme, tak si nalajnujeme v tuhle chvíli nejen osud, ale i své vlastní nastavení myšlenkové.


Ještě tu je možné s koncem týdne, že se vrátí něco, co vás porazilo v minulosti a ukáže se, že to ve skutečnosti byla výhra. Něco/někdo se vrátí s omluvou a přinese puget…. Obrazně. Může to být ale i jen pouhé opuštění starých křivd a úleva, protože to bylo už konečně pochopeno. Proč jsme prohráli, proč jsme vyhráli. Hotovo… S týdnech stoupá nervozita z toho, co bude v budoucnosti, ale neznamená to, že je to varování před neúspěchem. Spíš z toho, že nás čeká odkrývání pravd.

Poselství Bohyní: Inspirace od D. Virtue na duben a květen

15. dubna 2018 v 12:49 | Renata a nakladatelství Synergie |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
Dva krásně jarní a už skoro letní měsíce… a protože v obecných výkladech vyšlo takové typické rozjasňující jaro a nové začátky a nové šance a vůbec, ten letošní rok je hodně akční a hodně o v realitě projevených změnách, tak není od věci se podívat i na jiné úhly pohledu. Vzala jsem kartičky Poselství Bohyní a nabízím výsledek.
A není vůbec překvapující.Dubnová strana nabízí:
Čarodějka (Vládnete kouzly a můžete své jasné úmysly přenést do reality)
Očekávejte zázrak (Věřte, že vaše modlitby byly vyslyšeny a dočkáte se odpovědi)

To je skoro jako dvě shodné karty. Zdá se tedy, a můžete to už s probíhajícím dubnem potvrdit, že duben je měsíc, ve kterém máme jedinečnou možnost věci kolem sebe změnit vlastní vůlí. A nebo udělat drobné postrčení tu a tam, a ono to vyvolá reakci na druhé straně.
Můžeme si mnoho věcí uvědomit, mohou se dokončit dlouhodobé vleklé problémy. Více věcí bude jasné nám, ale i v našem okolí - a od toho se pak odvíjí i ty řetězové reakce, kdy se k nám dostane správných a dlouho očekávaných odpovědí. Všeho druhu.

16.-22.4.: Držte se své moudrosti a síly! Efekt zaručen!

14. dubna 2018 v 11:08 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Snad za to může to novoluní, ale tento týden bude ve znamení vlastní moudrosti, síly, nových možností a nabídek, a především obrovského odhodlání se pro něco rozhodovat. To může být velmi nápomocno tam, kde jste váhali nad tím, jestli něco udělat nebo ne… protože teď nejenže to budete chtít opravdu učinit a rozhodnout, ale s neochvějnou jistotou budete pevní v kramflecích, že je toto rozhodnutí správné!


A může to přijít i velmi náhle - to jsou někdy i velmi překvapivá rozhodnutí, ve stylu "dokapal pohár trpělivosti a není cesty zpět". Zpětným pohledem zjistíte, že se opravdu čekalo na to, až se něco stane, až něčeho bude dost, až sami na sobě něco změníte nebo se na něco podíváte jinýma očima a v tu chvíli bude jasno i tam, kde jste do této doby tápali. A tak není důvod konečně neudělat to, co je potřeba.


Jsme pod nadvládou Velekněžky, což je karta mimořádně příjemná v tom, že nás vede do vlastních hlubin a zároveň dává moudrost na to činit rozhodnutí v souladu s naší duší. Cokoliv vás tedy bude tento týden napadat a která témata ve svém životě budete rozhodovat, věřte, že jste vedeni správně že to jsou možná i zásadní okamžiky uvědomění něčeho skutečně důležitého pro budoucnost. A také činění v tomto směru.


Díky své síle můžeme tento týden vidět více zřetelně, co nás oslabovalo v minulosti. Toto téma se může vrátit až do té míry, že budeme čelit riziku, že nás oslabí znovu. Že přece jen… že "kdyby"… že co kdyby ještě jednou. Jsou tu pochyby, které ale neleží vůbec na reálném základě. Dříve či později bychom takového rozhodnutí pod jejich vlivem litovali. Vezměte do rukou TO, co skutečně máte, co jste dokázali, kde jste našli svoji sílu, svou osobnost, svou moudrost a zkuste se rozhodnout, někdy i velmi odvážně tento týden a zkusit štěstí. Jít klidně o schod výš, než jste zvyklí. Protože tam čeká nová příležitost. Rozechvělá, nová, mladá, čerstvá, jako poupě pampelišky.
A ještě jedna věc: Poslouchejte svá vnuknutí, nápady, jsou -li sebeodvážnější. Jsou to semínka, ze kterých může časem mnoho vyrůst. Hodně vhod a ku prospěchu přijde také jakákoliv osobní práce na sobě samém, jak na posilování psychiky, tak i tělo, detox, pohyb - maximální efekt s minimální námahou. A pokud se do toho opřete, bombastický efekt!

Novoluní 16.4. v Beranu: Přejte si to, na čem chcete stavět svou budoucnost

13. dubna 2018 v 11:06 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Novoluní v Beranu je astrologicky zaměřeno na ukončení starého a začátek nového. Na ty životní přelomy, které jsou nejvíce vidět a to ryze z praktického a do budoucnosti zahleděného směru. Něčím, co má vydržet dlouho. Nově a od začátku se můžeme v tuto dobu vrhnout do všeho pracovního, finančního, hmatatelného a souvisejícího s pevným hmotným zázemím.


Dny před tímto novoluním mohou být naplněny pocitem ztrát, okrádání, nebo lpění na něčem, co nám brání v rozkvětu. A čím víc na tom budeme lpět, tím víc to bude táhnout a vyžadovat si řešení. Dobré je, že všechno to staré, jak mi vyšlo i ve výkladu na minulý týden, bude tak trochu otráveným bonbonkem. Můžete se setkat s léčkami osudu, které vás znovu vyzkouší z toho, jestli jste poučeni a nespadnete zpátky tam, kde jste přišli k mnohým zraněním. Pokud spadnete s vírou, že to už bude tentokrát konečně jiné, tak nebude. Zase se zraníte. O to raději potom budeme opouštět tuhle lepivou pavučinu a o to řízněji nám dojde, co skutečně musíme udělat proto, aby nám bylo lépe. A pro tento den, 16. dubna a dny kolem něj, mi vyšla karta Desítky mečů… a pokud zaúřaduje, tak za ní je úleva spojená s pochopením toho, že za svou budoucnost jsme už zaplatili dost bolestivou daň. Že za to, co nyní máme, nebo oč usilujeme, je už zaplaceno. Můžete si vybrat odměnu. Ta energie nových začátků je obrovská. A zatím je provázeno pocitem nadšení. Obrovské až hmatatelné úlevy. Skoro si dovolím říct, že dny před novem budou těžké na dýchání, zatímco dny po něm a poté budou jako když otevřete okno a nadýchnete se jarního vzduchu. Neuvěřitelná změna.

A je to tu samý vládce, samý král… královna. Až mám dojem, že jestliže nebudete vy sami inciátory zásadnějších životních změn, tak vás k nim někdo dostrká. Ukáže vám je snad i na zlatém podnose. Dodá vám sílu. Je tu obří podpora zvenčí, kdy najednou budete vědět, kde je vaše místo. Sami si ho najdete a okolí vám jen ukáže, že jste si sedli na správný trůn. Obávám se ale, že stále větší část té dřiny bude na vás. Že to rozhodnutí musí padnout. A pokud padne, bude splněno. Co si budete přát, za čím si půjdete, to má velkou šanci na úspěch v budoucnosti.
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.