TAROTSKOPY NA říjen 2018
Znovu můžete objednávat výklady na míru, doporučuji zejména tarotskopy a ten podzimníííí.

HLUCHAVKA - něžná, ale opomíjená kolegyně paní Kopřivy

25. dubna 2018 v 15:04 | Renata |  Tělo, zdraví a krása
Často opomíjená kolegyně kopřivy má překvapivě příjemné léčivé účinky. Možná byste to od ní ani nečekali, ale pomůže s odvodněním organismu, vyčistí močové ústrojí, ledviny, pomůže při kašli a má blahodárné účinky i na ženské reprodukční orgány.

Pro tento účel se z odvaru hluchavkových květů i listů připravuje sedací koupel, která uleví při nejrůznějších ženských zánětech, ale také při hemeroidech a zraněních v této oblasti, které pomáhá léčit. Ale pomůže i ve formě čaje, nebo v různých směsích. S kontryhelem umí ulevit při hormonálních problémech, nepravidelné menstruaci nebo při permanentním pocitu předmenstruačního syndromu. Takové ten stav, kdy vám ani menstruace nepřináší nějakou zvláštní psychickou nebo tělesnou úlevu…hluchavka totiž působí dobře i na nervy.

V takovém případě hraje roli vícero faktorů, ale hluchavkový čaj je jedním z pomocníků, který tělu může ulevit.
Je poněkud těžší hluchavku usušit, používají se z ní sice jak listy, tak květy, ale více známe květy, které se suší ve stínu, nejlépe na nějaké větrané a prostorné půdě,kde ale nesmí být moc teplo, nebo tam být přímé slunce, protože by kvítka zhnědla a znehodnotila se.Pěkně bílé, maximálně lehounce nažloutlé květy jsou potom ideální právě do čajů.
Působí protizánětlivě, močopudně, má lehkou svíravou chuť a tedy pomůže třeba při počínajících nebo lehkých zánětech močového ústrojí, při pocitu plnosti, pročišťuje zatížené ledviny.

Je skvělá i na spaní
Mírní podrážděné stavy, uklidňuje nervy, působí blahodárně na spánek zejména pak v kombinaci s meduňkou nebo kozlíkem.
Vnější použití, tedy omývání pokožky ocení ten, kdo trpí ekzémem, hluchavkový odvar působí prý až zázračně. Stejně tak ho lze použít i na hojení popálenin, odřenin nebo mokvajících ran.

Tak až zase hluchavku potkáte, nemyslete si - ona toho umí skoro stejně tolik jako kopřiva!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.