TAROTSKOPY NA říjen 2018
Znovu můžete objednávat výklady na míru, doporučuji zejména tarotskopy a ten podzimníííí.

Proč jahody se šlehačkou vítězí nad chlebem se sýrem?

27. dubna 2018 v 12:40 | Renata |  Tělo, zdraví a krása
Vezmeme-li v potaz velké téma, ukládání tuku, pak pardon - jahody se šlehačkou rozhodně vítězí nad pečivem. Jen si to zkuste představit, jak se budete cítit po snězení mističky jahod se šlehačkou a jak po porci bílého chleba se sýrem?
A! Jsme tu toho!
Pocit. Jak často ignorujeme to, jak se po jídle cítíme: z toho pak plynou těžké obědy, po kterých si musíme lehnout, nebo po kterých je nám dokonce špatně, v lepším případě alespoň "těžko". Obecně se ví, že sacharidy (zejména pečivo, bílá mouka, rýže, knedlíky, noky, často i těstoviny) způsobují ten těžký pocit častěji.
Našla jsem dva dobré argumenty, proč v tom pomyslném souboji jahod se smetanou a chleba se sýrem vítězí právě chleba se sýrem!

Nechtějte VISCELÁRNÍ TUK
To je ten útrobový, vnitrobřišní, který kromě toho, že působí mužům pupek a ženám pocit těhotenství a vyvaleného žaludku, je také poměrně nebezpečný. Nejenže tedy obaluje vnitřní orgány, ovlivňuje jejich funkci, ale nové výzkumy ukázaly, že se také chová jako SAMOSTATNÝ ORGÁN: Produkuje vlastním metabolismem spoustu toxinů, brzdí normální hormonální práci a ovlivňuje tak nejen vznik civilizačních nemocí, ale i depresí a výkyvů nálad. Protože ten velký polštář vnitrobřišního tuku, jež má jiné složení než klasický (je gelovitý), si prostě dělá to, co chce.
Tohohle vetřelce fakt v břichu nechcete!
Co ho podporuje: strava bohatá na sacharidy a cukry, stres, nedostatek spánku nebo nepravidelný spánek.
Co víme: A už víme, jak vzniká to "stresové břicho" i u zdánlivě hubených lidí.
Co nám pomůže v boji s ním: strava s omezenými sacharidy, energii nahrazujeme kvalitní zeleninou, ovocem, bílkovinami a tuky. A pohyb, ten je při takovém stravování mimořádně účinný.

Nechtějte TĚŽKÝ POCIT TRÁVENÍ
Tady sáhnu k dělené stravě, kde se nekombinují sacharidy s živočišnými bílkovinami. Takový chleba se sýrem je na strávení pak velmi těžký, protože oboje se tráví v žaludku jiným způsobem, a tak to tam dělá trochu neplechu. Jahody se šlehačkou vámi projdou o poznání lépe, protože (kromě přísného grafu paní Kořínkové) se ovoce s živočišnými bílkovinami snáší dobře.

Takže - někdy nám to břicho opravdu říká, co ho ZTĚŽUJE...

Pozn. článek také na webu Kukatko.cz
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.