Květen 2018

Úplněk 29.5. ve Střelci: Trefa do černého. A pěkně důrazná

27. května 2018 v 13:36 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Úplňková energie ve Střelci bude v květnu docela důrazná. Může mít v nejhorším případě podobu až atomových výbuchů ve vás, i kolem vás. Ale Střelec je znamení vysoce praktické, nedá si nic líbit, takže upozorním jen na to, abyste zachovali dekorum ve chvíli, kdy budete cítit, že se kolem vás děje něco neskutečného, nebo že se sami začínáte chovat takovým způsobem, že byste to do sebe nikdy neřekli. Ono za tím vším je pouze to, že je bylo potřeba vidět věci jasně. Víte, když Poustevník dojde svou dlouhou jeskyní na samý konec a najde to kýžené světlo, cítí se taky tak. Oslněn. Má radost, zároveň je ale možná zděšen obrazem, který to světlo osvětluje. Možná zděšen není, protože za tu dlouhou cestu už asi sám tuší, co nakonec spatří. A konečně je to tady! Dobré i zlé? Ano…Ne vždy jsou tyhle obrazy přesně tím, co chceme vidět, to si musíme taky přiznat. Někdy tam sedí rodina šťastná a spokojená a vy ji máte. Jindy tam sedí, ale chybíte tam vy. Z jednoduchého důvodu - protože tam jednoduše nepatříte. Jak se vyrovnat s něčím takovým?Tento čas může být různorodý. Někomu může přinést trefu do černého, ze které se bude radovat a vyloženě se mu splní sny nebo mu dojdou zásadní životní souvislosti, jiného tenhle úplněk zabolí. Ale jedno mají obě situace společné. Jsou základem pro něco nového. Pro plánování na základě toho, co se nyní projeví. Přirovnala bych tenhle čas ke chvíli, kdy vám dojde s něčím trpělivost a vy už víte, že to takhle dál nejde. Ale ještě nemůžete nic moc dělat, nic moc konat, víte, že musíte nejprve dobře promyslet co dál. První krok tady ale je. Vidíte skutečnost a víte, že se podle ní musíte nějak zachovat. Tomu už pak budou přát první červnové dny, ale z tohoto úplňku si musíme dát chvíli dovolenou. Zastavit se. Nového je možná moc a je třeba si nechat všechno projít hlavou. A to v obou případech.
Ať ve chvíli, kdy vás život "oškubal", tak i ve chvíli, kdy jste možná v tyto dny vyhráli hlavní cenu. Něco se prostě ukončilo. Něco došlo do finále. Něco je nyní konečně jasné. Dejte si čas, abyste si tuhle novou situaci pečlivě prohlédli ze všech stran a teprve potom se rozhodněte, jaké místo bude mít ve vašem životě. Co vás nutilo být závislými na něčem… a co vám dává naopak svobodu. Protože někdy jsou tyto dvě věci tak pevně spjaty, že si ani neuvědomujeme závislost tam, kde si myslíme, že jsme svobodní. A to si myslím, bude to pravé téma na tento úplněk. Že jasně uvidíme nejen pravý obraz o sobě samém, ale i o našem okolí. Tak pevné nervy přeji…

A hotovo, můžeme začít nový cyklus.

28.5. – 3.6.: Týden ostré pravdy!

27. května 2018 v 3:34 | Renata |  Každotýdenní kalendář
V průběhu týdne nás čeká úplněk ve Střelci a ten ovlivňuje i celý týden. Jasné míření a jasné vidění. Nic nezůstane ušetřeno. A to může mít mnoho podob. Obrovský vliv úplňku se mi tu ukazuje už zkraje týdne, kdy naznačuje další vlnu vyjasnění toho, co ve svém životě chceme a co už ne. Čemu zatneme tipec a co ještě necháme žít. Ale není jasné, jestli to přežije další fáze této zdrcující proměny, protože celý ten týden až do konce je opravdu nelítostný ke všemu, co dělá váš svět neprůhledný, neřknu-li bolestivý. Jde o to mít svůj čas na regeneraci. Svůj koutek na odpočinek. Mít něco, na čem tento týden dokážete načerpat energii. A to nejen proto, že to vesměs bude týden velmi bohatý na překvapivé události, ale hlavně proto, abyste i sami mohli tyto změny činit. Mám skoro dojem, že co nebude někde přikováno ocelí, to se prostě utrhne a odejde si po svých.


Jedno je ale jisté. Je to další z těch týdnů, ve kterých zjistíte, proč vám je něco nepohodlné, kdy uvidíte pravdu možná tak jasně, až to nebude vždycky příjemné. Ale věřte tomu, že i to, co je nyní ještě více nepohodlné, se jednoho dne změní ve volný a čistý prostor, na kterém si budete moci postavit právě to, co chcete. Na míru. Nebude vás nikdo omezovat.
Protože tento týden, a hlavně začátek týdne bude hodně ve znamení změn, které chceme udělat proto, abychom dosáhli nějakého vyrovnání, sprovodili ze světa pochybnosti všeho druhu, měli jasno i za cenu, že pravda nebude příjemná. Jsme ochotni se s ní poměřit, jsme odvážní natolik, že ji zpracujeme, že se s ní srovnáme. A i když může následovat i příjemná fáze přijetí nových okolností, dejte si prosím oddychový víkend. Tam je dost patrný znovu úbytek energie v důsledku přetížení dnů minulých. Toho ohně bylo totiž strašně moc a bude třeba se zastavit a možná ošetřit spáleniny. Zahojí se… Jako bonus z tohoto týdne si odnášíte čistý sešit, v němž můžete nyní napsat všechno nově a jinak. Pokud totiž úterní úplněk něco rozhasil, roztříštil, tak jen proto, aby se to nyní, v těchto a dalších dnech, srovnalo to nového, vyváženějšího obrazu. Tohle totiž bylo všechno mířeno fakt přesně.

Ach to GDPR! Tak, jak to tedy je s vámi, milými Modrokočkami...

25. května 2018 v 18:50

Tak jsem tady s tím, s čím by asi každý správný vystrašený Čech měl být k dispozici. S vyjádřením se k zákonu o ochraně osobních údajů. K zákonu, jehož výklad je tak různorodý, že si z toho množství firem a agentur udělalo převelice dobře vydělávající živnost a zákon, ke kterému i odborník řekl, že je živnou půdou pro podvodníky (včera Seznam.cz, abych splnila informační povinnost).
Prodírala jsem jím pár dnů, i diskuzemi - a kromě zbytečně ztraceného času jsem získala několik rozumných názorů.
Takže... Na mém webu jsou problémem soutěže a výklady.

1. Soutěže - dokud nezjistím v praxi (tedy u jiných, a dotazy na správných místech z praxe), soutěže pozastavuji, protože vaše vkládání soutěžních příspěvků či psaní emailů na email by mě dle zákona nutilo kupovat za desetitisíce databáze, ochrany a nutnost trezorově "spravovat vaše údaje"... A obávám se, že pouhý email na seznamu.cz, není bezpečným řešením. Nevím ještě přesně, a neví to asi nikdo, neb český dodatek k zákonu EU, neexistuje, jak je to s komentáři, které vložíte na facebook či Youtube.

2. Výklady na Modré cestě. Zde jen napíšu, že tím, že mi napíšete o nějaký výklad, jedná se o službu, která je zdaňována podle zákona a údaje, které o sobě napíšete, nijak neschovávám, nevyužívám dále (viz více info v sekci Osobních výkladů), a pokud chcete, můžete mi dát vědět, že ihned po vypracování výkladu chcete, abych konkrétně naši konverzaci vymazala a údaje zapomněla...

3. Novinky, události: Protože newslettery neposílám, ač jsem o tom uvažovala do budoucnosti, jsou všechny novinky a události k dispozici na facebookových stránkách, které beru jako takový propagační kanál. A samozřejmě se vše dozvíte včas i tady.

Tož tak. Povinnosti snad učiněno zadost.

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

24. května 2018 v 16:19 | Renatou a nakladatelství Argo |  Knihy pro děti
S touhle knížkou jsem strávila čas kolem letošním úplňkových čarodějnic. A je to skoro měsíc... a pořád dojem z ní příjemně doznívá.
Relax... fantazie, hloubka, přesně to, co potřebujete, když potřebujete VYPNOUT a zároveň načerpat důvěru v život.

Zejména za úplňkových večerů si tenhle něžný, zajímavý a mimořádně roztodivný příběh naservírujte. Něha je dána důrazem na dívčí, ženské a také dětské téma, zajímavost nádherným prostředím, do kterého autorka příběh umístila, lesy, bažiny, izolovaná města, sopka, jejíž láva je časovanou bombou… no a roztodivnost spatřuji v živém příběhu, ve kterém se postupně začnou splétat jednotlivé nitky příběhu způsobem, který překvapí přiměřeně napínavosti příběhu. Často si řeknete - ahááá, takhle to je. Žádné velké šoky ale nečekejte, všechno je tak vláčné, hladivé a táhlé jako svit měsíce.


A za vším je jeden velký omyl
Jedno každý rok obětované dítě, které je předáváno zlé čarodějnici. A na druhé straně hodná čarodějnice, která každý rok chodí do lesa, protože zjistila, že tam v tu samou dobu někdo odkládá nebohé dítě, aby ho zachránila.
A jednoho roku se jí to ne moc dobře povede. Dítě vždycky po cestě krmila hvězdným třpytem, aby snáze přežilo dlouhou cestu, ale tehdy trvala cesta déle, než bylo zvykem a milá čarodějnice Xan si nevšimla, že je úplněk a jeho svit jí omylem skočil do rukou a…. dítě se napilo měsíčního svitu. No a od té doby v krvi malé holčičky, kterou pojmenovala Luna, začala kolovat magie.Tohle všechno víme… ale to, co se bude dít poté, co si malou Lunu přinese Xan domů, to už prozrazovat nebudeme. Příběh zasáhne ženskou duši, potěší dětskou duši, a zanechá zvláštní příchuť, kterou ucítíte pokaždé, když hřbet Dívky, která upíjela měsíc, zahlédnete v knihovně. Nezapomenutelný otisk pocitu, příběhu, děje…. A musím říci, že tu rozhodně platí, že s každou další stránkou budete víc a víc vtaženi do děje a závěr. No, připravte si kapesníčky.
A připravte si také hodně času, protože se mi často stávalo, že mne příběh zastavil a donutil se zamyslet se i nad svým životem a snad i nad tím měsíčním svitem, který tu je…stále stejný, nyní i za tisíc let. Stále stejný. Viděli jsme ho snad i kdysi, v minulých životech, uvidíme ten samý i někdy příště?

Otevřete první stránku: "Ano. V lese žije čarodějnice. Žije tam od nepaměti. Přestaneš se projednou vrtět? Hvězdy moje! V životě jsem neviděla takovou neposedu. Ne, zlatíčko, já ji neviděla. Nikdo ji neviděl. Už celou věčnost. Učinili jsme jistá opratření, abychom tu zlou čarodějnici už nikdy neviděli."


O autorovi:
Kelly Barnhillová je autorkou pěti knih pro děti a mládež, napsaných v žánru fantasy. Ačkoli se i první čtyři setkaly s vřelým přijetím kritiků a získaly několik ocenění, teprve pátá - Dívka, která upíjela měsíc - přinesla Barnhillové doslova famózní úspěch. Byla oceněnou význačnou Cenou Johna Newberyho, čímž ale výčet cen a chvály nekončí. Spisovatelka žije v Minnesotě s manželem a třemi dětmi.

Vydalo nakladatelství Argo, 2018, www.argo.cz

21.-27.5.: Týden prosycený náhodami

20. května 2018 v 3:32 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Nikdy nevíme, jaké bude zítřejší ráno. Tohle bych asi podtrhla dvakrát. Nikdy to nevíme, protože tento týden se nám může víc než kdy jindy stát, že půjdeme večer spát s pocitem, že se stal zázrak. Že se vám toho dne přihodila nějaká nečekaná drobnosti, či i větší záležitost, o které byste ještě ráno ani nedoufali, že se vůbec může stát. Týden zázraků? Možná. Ale rozhodně týden nových možností, o kterých se možná ani nesnilo. Jenže všechno to je posypáno takovým cukříkem, jež skrývá křehkost obsahu. Dezerty, které budou tento týden servírovány jsou nesmírně chutné a pocukrované, ale bylo by dobré ve chvíli, kdy vám budou dány, si říci i o recept. A pečlivě si ho zapsat. Jinak druhého dne bude chuť pryč a budou tu zase prázdné ruce. Tím chci jenom říct, že šance, které se kolem nás budou v polovině týdne a směrem k víkendu, potulovat, budou takové zlaté mušky. Můžete z nich vytěžit mnoho, když k nim jako potvůrkám vrtavým budete přistupovat.Nebude-li je brát zase tak vážně, ale jen si je pochytáte a uložíte na chráněné místo s tím, že o tom, co s nimi dál, se rozhodnete až později. Až jestli nevyprchají. Nadšení bude prosakovat snad každým dnem, o to víc, že i začátek týdne je plný veselí, bohatství, úžasů a snad i množství krásných setkání. Náhodami prosycený týden, který vám může zamotat hlavu přemírou informací, ale také přinést právě ty, které potřebujete. O tom, jak si tuhle smršť přebrat rozhodne nejspíše víkend, který je už takový uzemněný a vypadá to, že si pak konečně sednete a nad šálkem čaje nebo dobrého pití si uvědomíte, co se to vlastně tento týden stalo v tom všem zmatku. Obecně vzato, je to týden, ve kterém se vyplatí se dívat kolem sebe, protože šancí na změny bude hodně.

Každou však vezměte zprvu jen lehce do rukou a dejte jí čas, aby měla šanci se rozplynout, nebude-li to ta pravá. A šanci s vámi vzlétnout, bude-li to ta pravá.

ČERVEN 2018 podle Vykládacích karet archanděla Gabriela

17. května 2018 v 9:55 | Renata a nakladatelství Synergie |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
První polovinu měsíce nechte být a věnujte se inspiraci a sledování okolí, druhou polovinu měsíce pak věnujte pečlivému studiu, péči o sebe a své okolí a praktické práci. Červen vychází obecně jako velmi inspirativní měsíc, ve kterém obrazně vrcholí přípravy na celé léto. A odráží se to i v tomto malém inspirativním výkladu.


První polovina června: Chyťte správné světlo
"Víc lidí oslovíš prostřednictvím sdělovacích prostředků, ať už obrazových, mluvených, tištěných nebo online."
"Tvoje myšlenka je inspirována Božími silami. Podnikej kroky k tomu, aby se dala do pohybu."
"Přestaň chtít mít kontrolu nad touto situací a přenech ji nekonečné Boží moudrosti, aby vše vyřešila tím nejlepším způsobem."
Začátek června je dobou, kdy k nám mohou více než kdy jindy proudit informace. Jakékoliv. Ve formě řečeného, viděného, nebo sděleného, ale také ve formě toho, že nám něco dojde, něco docvakne. Přijde drobnost, díky které uvidíme věci z minulosti - nebo z budoucnosti - ve správném světle. To může být tím pravým odrazovým můstkem jak pro praktické začátky, akci, nebo i pro pouhé promýšlení si toho, jak se tedy v budoucnu rozhodnu, nebo jakým způsobem se vyrovnám s minulostí, kterou nyní vidím trošku jinak než předtím. A tady je potom to staré dobré umění rozeznat, kde v tuhle chvíli zatlačit na pilku, a kde naopak nechat věci být a nechat je dozrát.
CO by mělo být vodítkem pro rozeznání: Akce by měla být vždy podpořena v červnu nějakou pobídkou zvenčí. Dostanete-li pod ruku ten správný inzerát s prací vašich snů - odpovězte na ni.
Nedostanete-li, nechte to ještě být, vyčkejte, rozmyslete, možná osud chce ještě nějak zamíchat kartami a nabídne vám to až někdy jindy. Zbytečné by bylo úsilí se tlačit někam, kde to ještě není úplně zralé.

Druhá polovina června: Soustřeďte se, přichází věru jiné léto…
"Když budeš teď věnovat čas péči o sebe, později se ti to vrátí přílivem většího množství energie."
"Učení a vyučování jsou součástí tvého vyššího poslání."
"Přidej se ke skupině spisovatelů nebo si vytvoř vlastní skupinu, díky níž získáš inspiraci, přátele a pomoc."
Tak tohle je zcela v souladu s výklady na celé léto. Na konci měsíce se nám už začnou do náručí vrhat šance, lidi, situace, všechno přesně tak, jak potřebujeme. Můžete potkat lidi, nebo se dostat do situací, které budou přesně na míru tomu, co jste zamýšleli nejen v červnu, ale třeba i delší dobu! A když se vrátím k přelomu měsíce, tak se tady velmi vyplatí o sebe pečovat, nebo věnovat péči až rozmazlovacího charakteru tomu, co chcete, aby ve vašem životě rostlo, sílilo a bylo hezčí a hezčí. Je jedno, jestli se vrhnete do studia cizího jazyka nebo pomazlíte všechny svoje děti, nebo se prostě už konečně naučíte vařit svíčkovou - ale chápejte, bude to něco, co má šmrnc, co vás naučí, co vám zároveň taky dá pocit uspokojení.
A na ten se pak s koncem měsíce přilepí s neochvějnou jistotou ještě něco… nějaké to "společenství" situací, šancí, nadějí, lidí - které budou jedním slovem úchvatné a jen vaše! Věru jiné léto…

Tak krásný červen!

LÉTO 2018: Něčím zcela nové léto, říkají Andělské vykládací karty

17. května 2018 v 9:42 | Renata a nakladatelství Synergie |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
Nedalo se to přehlédnout. V jarních i už skoro letních výkladech jsem měla pocit nutnosti dořešení, dovymyšlení a dokonání čehokoliv v našich životech, aby se jako velká událost něco zásadního semlelo v létě. Je tedy na místě se podívat trošku specifickým výkladem na celé léto obecně. Andělské vykládací karty od Debbie Malone otvírají témata správných událostí, náhlých vnuknutí. Témata vztahů a nutnosti jít tam, kam potřebujeme soustředěně právě my. Nikdo jiný.

Milí manipulátoři, pokud chcete ještě někoho urvat na svoji stranu, musíte to stihnout ještě v těchto dnech, protože s průběhem léta už se k vám asi každý otočí zády. "Ne, nemám zájem, rozhodně nebudu dělat něco, co ze mě jen kus sebere, a nic dobrého mi nepřinese."
Toliko na začátek špatná zpráva pro manipulátory a dobré zprávy pro všechny ostatní.

Použila jsem tento podivný příměr proto, že to je asi to nejvýraznější, co tady vystupuje z celkových výkladů i tohoto malého inspirativního andělského. Channeling považuju spíše za symbol informací, které k nám přijdou zvenčí, za vyřešené situace, které přijdou samy od sebe. Za nové možnosti, šance, nové nápady, ke kterým už dostaneme i klíč nebo odvahu a budeme je moci realizovat.

To je samo o sobě revoluční, protože možná se k vám vrátí i to, co jste měli rádi v minulosti, ale nebylo možno to realizovat. A nyní bude. Nyní to prostě bude ZCELA JINÉ.


Karta vztahů přeje vztahům obecně, těm, které k sobě patří. Tam, kde to skřípe, tam může být toto léto poslední, nebo léto zásadních změn, kdy tyto nesoulady vyjdou na povrch a bude na vás, jak je vyřešíte. Kam se navrátíte, kam budete chtít společně směřovat. Můžeme také ve zvýšené míře potkávat ty, kteří k nám skutečně patří a mohou nové vztahy vznikat.

Ale také to může mít souvislost s poslední kartou Meditace, která je také o tom, že si lépe uvědomujeme, co k nám patří. Co jsme my, co jsme skutečně my. Tedy konec manipulací nebo právě i těch nezdravých vztahů. Můžeme si uvědomit, co nám škodí, co nám bere energii a díky té vnitřní síle, které se tady zvyšuje ještě s koncem léta, si lépe budeme stát za svým a lépe k sobě i přitahovat nejen partnery a blízké lidi, kteří nám budou dělat dobře nebo nám s něčím pomohou, či mi budeme k užitku jim, ale také situace, které jsou laděné tak, jak potřebujeme.


Ty životní změny v létě mohou být zásadní směrem k opravdovosti. K lepšímu žití smyslu svého života.
Něčím zcela nové léto…tím, že budeme tušit změnu a může se snadno stát, že nás změna až příjemně překvapí tím, že nám k ní přijde ten druhý - nebo to druhé - do páru. A najednou budeme žít něco tak spokojeně, že se nám o tom někdy v zimě nebo zjara ani nesnilo?

Doufám, a přeju vám jen to nejkrásnější léto, minimálně provoněné uvědoměním si své vlastní životní cesty a svých kvalit. A v lepším případě vám přeji ty změny a směry rovnou realizované.

Použité karty: Andělské vykládací karty, Debbie Malone (Synergie)

RECENZE: Rohr, Ebert: Enneagram, Devět tváří duše

14. května 2018 v 11:51 | Renata a nakladatelství Synergie |  Knihy pro dospělé

Enneagram je unikátní a řekla bych, že i také univerzální nahlédnutí do lidské duše, do typů osobností a jejich reakcí na nejrůznější životní situace a tlaky. Uvědomíte si nejen to, proč sami reagujete tak, jak je pro vás typické, ale i to, proč to někdo jiný má jinak. Zajímavé ve všech publikacích na toto téma je vždycky i zmiňovaný vliv dětství a rodičů na formování naší povahy a psychiky, sklonům k určitým typům jednání.


To je samo o sobě velmi obohacující, protože zjistíte, že každý v sobě skrýváme vzácné a typické potenciály, které ale ten druhý z principu mít nemá a nemůže. Protože má jiné, na které zase my těžko dosáhneme. Rozvíjí se před vámi příběh nejrůznějších typů lidí a životů včetně obecně známých pravd a zajímavých úvah i jiných autorů, jež tu jsou citováni. Zaujalo mne například, že se často bojíme svého plného potenciálu, z čehož pak vznikají nízká sebevědomí, sebemrzačení, frustrace a pocity nespokojenosti. Ne, není to "moc" co cítíme… jen se toho "moc" bojíme.
Ukázka:
"Mnoho šestek vytváří situace, jež nakonec vedou ke ztrátám. Jsou pesimisty a bojí se úspěchu. Nejsou-li úspěšné, nehrozí tak velké nebezpečí, že by do plánu vstoupili závistivci nebo konkurenti. Proto šestky úspěchy "obcházejí", přihrávají druhým, nebo se pouštějí do tak nedosažitelných a velikášských cílů, že je neúspěch už předem naprogramován. Šestky bojují o své přežití, nikoliv o úspěch, vždyť ten v sobě skrývá jen další nová nebezpečí."
"Devítky vždy znovu samy sobě naletí. Jedna mladá žena vypráví následující příhodu: je v knihkupectví a přijde jí do ruky kniha s titulem "Váhavec". Rozmýšlí se delší dobu, zda ji má koupit. Když konečně opouští obchod s knížkou v tašce, ví, že ji nikdy nebude číst. To je devítka!"

Ha!

A to je ono!


Kolikrát zažíváme takové typičnosti a pomalu si říkáme, že nejsme normální a ťukáme si na čelo. Ale jak vidíte, rozhodně v tom nejsme sami a lidé se nemají chovat jako podle šablon, naopak, typů a charakterů je celá řada: Autoři uvádí, že mezi nedostatky knihy může patřit to, že je napsali dva muži, tudíž tu chybí ženská stránka věci, protože s enneagramem kromě seberozvoje jednotlivce, dokážete divy i v pochopení partnerských vztahů. Nejvíce mne tu zaujaly typy vykoupené a nevykoupené, což jsou povahové rysy a šrámy, se kterými jsme se vyrovnali, nebo navyrovnali. A to dává výborný pohled na to, co by se stalo, kdybychom se svými temnými stránkami naložili tak nejlépe, jak to jen jde.

Že je to kniha od dvou mužských autorů snad vůbec nehraje roli. Je věcná, jasná, plná informací a ten emoční náboj si ženy najdou mezi řádky. Ostatně někdy stačí dvě informace, aby si z nich žena udělala plný obrázek, že?

O autorech:
Richard Rohr v roce 1961 vstoupil do františkánského řádu, kde vystudoval teologii a byl vysvěcen na kněze. Dnes je mezinárodně uznávaný autor, kazatel a vedoucí exercicií, zakladatel Centra to akci a kontemplaci v Novém Mexiku. Je znám díky audionahrávkám a videím, která vydává už od sedmdesátých let.
Andreas Ebert se narodil v roce 1952 ve východní části Berlína a vystudoval evangelickou teologii, je také kněz a věnuje se překladům, psaní textů a knih.
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, www.synergiepublishing.com, 2018

14.-20.5.: Odpočiňte si k pořádné akci!

13. května 2018 v 3:29 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Zkraje týdne můžeme být ještě konfrontováni s únavou, zejména tam, kde je příčinou vyčerpání nějaká situace, kdy se snažíme holýma rukama zastavit povodeň. Všechno zbytečné, marné, přetěžující a nesmyslné bude v tyto dny velmi velmi vyčerpávat. Zkuste co nejvíce odpočívat, ostatně tohle celé je také vhodné pro jakýkoliv odpočinek. I pro ten běžný. Regenerace bude dokonalá a načerpáte síly až překvapivým způsobem, což se ještě v průběhu týdne může parádně zúročit.
Takže - využijte toho a nevyčerpávejte se a nepřetahujte se více než je třeba, protože i kdybyste zkraje týdne něco zanedbali, tak to hravě s polovičním vydáním energie doženete třeba už ve středu. Možná to je těžké novoluní, co nám tady vadí. Protože jsme ponořeni v býčí energii a všechno chceme mít dokonalé a fungující i s pocitem, že do budoucnosti nám to nese jistoty. Kde to takhle nebude, kde nebude vidět ten výsledek směrem do budoucnosti, nebo jeho jasné tušení, tam může docházet k tomu pocitu nedůvěry, únavy a podobně. Na druhou stranu, pokud si tohle v hlavě pořádně srovnáte, zjistíte, že s úlevou a polovinou týdne se energie mění a náhle tu je obrovský pytel šancí, plná ošatka naděje a čerstvý vyvětraný vzduch ve spíži. Z toho všeho můžete uvařit doslova co si jen budete přát. Z poraženého se stává vítěz! I to je možné. Stačí jen vzít do rukou to, co je k dispozici. A víte co?Té chuti a odvahy bude nakonec tolik, že tu je nemalá šance, že osud vás vezme za slovo a s koncem týdne přinese odvahu udělat zásadní rozhodnutí, k němuž jste dlouho sbírali síly. Nebo díky vnějším okolnostem alespoň zcela bezpochyby uvidíte, kam by měly vést vaše kroky. Dáte-li se v tento týden na stezku vítězů, tak se mnoho záležitostí kolem vás spojí, aby vás dovedlo postupně i do vítězného cíle.
První polovina týdne vhodná na odpočinek až hibernaci, druhá polovina potom na veleodvážné plány, plánování, přemýšlení a dokončování. Zejména energie finiše a dotahování starých záležitostí bude úžasná!

Od květnového novoluní k úplňku: Nekompromisní čas pro vaše touhy a zázemí

11. května 2018 v 9:41 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Andělské vykládací karty od Debbie Malone jsou ryze praktické, účelové a pomáhají růst. Období od novoluní k úplňku je vždycky v měsíci to nejplodnější, to, ve kterém můžeme hodně dokázat, nechat vyrůst, načechrat si kolem sebe úspěch stejně jako měsíční svit přibývá s každou nocí.


Tentokrát v květnu máme téma Býčí, téma hmoty, majetku, zázemí, toho, co by mělo být dlouhodobé a dlouhodobě růst. Co zasijeme v době kolem poloviny května, by nám už na konci května mohlo přinést velmi dobré a překvapivé výsledky.
Prozradí nám Andělské vykládací karty něco víc?
Na co si dát pozor?

Nevyčerpávejte se STRESEM!
Zbytečným stresem. Anděl ochrany před stresem je příjemná kartička, která se zabývá chvílemi, kdy se cítíme ve slepé uličce. Může se to projevovat nemocemi, bolestmi, takže všechny zdravotní problémy řešte v tuto dobu nejen tělesně, ale zkuste se zamyslet nad tím, jestli nejsou také výsledkem dlouhodobé emoční zátěže a duše tak nevolá o pomoc či úlevu. Varuje před tím, abychom se nechali obavami úplně pohltit a naznačuje, že když se zastavíme, zpomalíme, můžeme velmi snadno prohlédnout příčinu té slepé uličky a když zastavíme ten spěch a pohlcení, máme šanci si vydechnout a využít čas efektivněji.

Důraz na RODINU A KREATIVITU
To souvisí částečně i se znamením Býka, které je hodně pro zázemí, rodinu, a Slunci vládnoucího Býka a posléze Blížence. Karty jako když se s tou astrologií pojí úplně dokonale. Máme v druhé polovině května věnovat svůj čas rodině, nebo rozvíjení svých nápadů? Obojímu! A často můžeme oboje i spojit dohromady. Rodina vás nyní může úžasně podpořit v práci. Nebo naopak máte šanci změnit svoji práci, nebo přístup k ní tak, aby byl v souladu i s rodinnou situací. Tyto dvě oblasti jsou zvýrazněny, může v nich přicházet hodně šancí, nápadů, novinek, informací, které můžete využít pro budoucnost.
Nebo si to celé můžete jenom tak hezky užít a promazlit se s rodinou a dětmi ke konci května. Napravit to, co bylo někde v minulosti porouchané, porozumění by mělo být na všech stranách velmi dobré a každý bude mít vůli se zbavit starých zátěží. Stejně tak s prací, máte-li tvůrčí práci, využijte tuhle dobu na plný plyn! A třeba zapojte rodinu - můžete být překvapeni úžasnými nápady!
Tak krásný květen přeji…

Použité karty Debbie Malone, Andělské vykládací karty (Synergie, www.synergiepublishing.com, 20018)
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.