LETNÍ SPECIÁLY: Letos bude Něčím zcela nové léto.....
Aktualizované podmínky výkladu (i v souvislosti s GDPR) - nové informace jsou zeleně.

Květen 2018

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

Včera v 16:19 | Renatou a nakladatelství Argo |  Knihy pro děti
S touhle knížkou jsem strávila čas kolem letošním úplňkových čarodějnic. A je to skoro měsíc... a pořád dojem z ní příjemně doznívá.
Relax... fantazie, hloubka, přesně to, co potřebujete, když potřebujete VYPNOUT a zároveň načerpat důvěru v život.

Zejména za úplňkových večerů si tenhle něžný, zajímavý a mimořádně roztodivný příběh naservírujte. Něha je dána důrazem na dívčí, ženské a také dětské téma, zajímavost nádherným prostředím, do kterého autorka příběh umístila, lesy, bažiny, izolovaná města, sopka, jejíž láva je časovanou bombou… no a roztodivnost spatřuji v živém příběhu, ve kterém se postupně začnou splétat jednotlivé nitky příběhu způsobem, který překvapí přiměřeně napínavosti příběhu. Často si řeknete - ahááá, takhle to je. Žádné velké šoky ale nečekejte, všechno je tak vláčné, hladivé a táhlé jako svit měsíce.


A za vším je jeden velký omyl
Jedno každý rok obětované dítě, které je předáváno zlé čarodějnici. A na druhé straně hodná čarodějnice, která každý rok chodí do lesa, protože zjistila, že tam v tu samou dobu někdo odkládá nebohé dítě, aby ho zachránila.
A jednoho roku se jí to ne moc dobře povede. Dítě vždycky po cestě krmila hvězdným třpytem, aby snáze přežilo dlouhou cestu, ale tehdy trvala cesta déle, než bylo zvykem a milá čarodějnice Xan si nevšimla, že je úplněk a jeho svit jí omylem skočil do rukou a…. dítě se napilo měsíčního svitu. No a od té doby v krvi malé holčičky, kterou pojmenovala Luna, začala kolovat magie.Tohle všechno víme… ale to, co se bude dít poté, co si malou Lunu přinese Xan domů, to už prozrazovat nebudeme. Příběh zasáhne ženskou duši, potěší dětskou duši, a zanechá zvláštní příchuť, kterou ucítíte pokaždé, když hřbet Dívky, která upíjela měsíc, zahlédnete v knihovně. Nezapomenutelný otisk pocitu, příběhu, děje…. A musím říci, že tu rozhodně platí, že s každou další stránkou budete víc a víc vtaženi do děje a závěr. No, připravte si kapesníčky.
A připravte si také hodně času, protože se mi často stávalo, že mne příběh zastavil a donutil se zamyslet se i nad svým životem a snad i nad tím měsíčním svitem, který tu je…stále stejný, nyní i za tisíc let. Stále stejný. Viděli jsme ho snad i kdysi, v minulých životech, uvidíme ten samý i někdy příště?

Otevřete první stránku: "Ano. V lese žije čarodějnice. Žije tam od nepaměti. Přestaneš se projednou vrtět? Hvězdy moje! V životě jsem neviděla takovou neposedu. Ne, zlatíčko, já ji neviděla. Nikdo ji neviděl. Už celou věčnost. Učinili jsme jistá opratření, abychom tu zlou čarodějnici už nikdy neviděli."


O autorovi:
Kelly Barnhillová je autorkou pěti knih pro děti a mládež, napsaných v žánru fantasy. Ačkoli se i první čtyři setkaly s vřelým přijetím kritiků a získaly několik ocenění, teprve pátá - Dívka, která upíjela měsíc - přinesla Barnhillové doslova famózní úspěch. Byla oceněnou význačnou Cenou Johna Newberyho, čímž ale výčet cen a chvály nekončí. Spisovatelka žije v Minnesotě s manželem a třemi dětmi.

Vydalo nakladatelství Argo, 2018, www.argo.cz

21.-27.5.: Týden prosycený náhodami

Neděle v 3:32 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Nikdy nevíme, jaké bude zítřejší ráno. Tohle bych asi podtrhla dvakrát. Nikdy to nevíme, protože tento týden se nám může víc než kdy jindy stát, že půjdeme večer spát s pocitem, že se stal zázrak. Že se vám toho dne přihodila nějaká nečekaná drobnosti, či i větší záležitost, o které byste ještě ráno ani nedoufali, že se vůbec může stát. Týden zázraků? Možná. Ale rozhodně týden nových možností, o kterých se možná ani nesnilo. Jenže všechno to je posypáno takovým cukříkem, jež skrývá křehkost obsahu. Dezerty, které budou tento týden servírovány jsou nesmírně chutné a pocukrované, ale bylo by dobré ve chvíli, kdy vám budou dány, si říci i o recept. A pečlivě si ho zapsat. Jinak druhého dne bude chuť pryč a budou tu zase prázdné ruce. Tím chci jenom říct, že šance, které se kolem nás budou v polovině týdne a směrem k víkendu, potulovat, budou takové zlaté mušky. Můžete z nich vytěžit mnoho, když k nim jako potvůrkám vrtavým budete přistupovat.Nebude-li je brát zase tak vážně, ale jen si je pochytáte a uložíte na chráněné místo s tím, že o tom, co s nimi dál, se rozhodnete až později. Až jestli nevyprchají. Nadšení bude prosakovat snad každým dnem, o to víc, že i začátek týdne je plný veselí, bohatství, úžasů a snad i množství krásných setkání. Náhodami prosycený týden, který vám může zamotat hlavu přemírou informací, ale také přinést právě ty, které potřebujete. O tom, jak si tuhle smršť přebrat rozhodne nejspíše víkend, který je už takový uzemněný a vypadá to, že si pak konečně sednete a nad šálkem čaje nebo dobrého pití si uvědomíte, co se to vlastně tento týden stalo v tom všem zmatku. Obecně vzato, je to týden, ve kterém se vyplatí se dívat kolem sebe, protože šancí na změny bude hodně.

Každou však vezměte zprvu jen lehce do rukou a dejte jí čas, aby měla šanci se rozplynout, nebude-li to ta pravá. A šanci s vámi vzlétnout, bude-li to ta pravá.

ČERVEN 2018 podle Vykládacích karet archanděla Gabriela

17. května 2018 v 9:55 | Renata a nakladatelství Synergie |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
První polovinu měsíce nechte být a věnujte se inspiraci a sledování okolí, druhou polovinu měsíce pak věnujte pečlivému studiu, péči o sebe a své okolí a praktické práci. Červen vychází obecně jako velmi inspirativní měsíc, ve kterém obrazně vrcholí přípravy na celé léto. A odráží se to i v tomto malém inspirativním výkladu.


První polovina června: Chyťte správné světlo
"Víc lidí oslovíš prostřednictvím sdělovacích prostředků, ať už obrazových, mluvených, tištěných nebo online."
"Tvoje myšlenka je inspirována Božími silami. Podnikej kroky k tomu, aby se dala do pohybu."
"Přestaň chtít mít kontrolu nad touto situací a přenech ji nekonečné Boží moudrosti, aby vše vyřešila tím nejlepším způsobem."
Začátek června je dobou, kdy k nám mohou více než kdy jindy proudit informace. Jakékoliv. Ve formě řečeného, viděného, nebo sděleného, ale také ve formě toho, že nám něco dojde, něco docvakne. Přijde drobnost, díky které uvidíme věci z minulosti - nebo z budoucnosti - ve správném světle. To může být tím pravým odrazovým můstkem jak pro praktické začátky, akci, nebo i pro pouhé promýšlení si toho, jak se tedy v budoucnu rozhodnu, nebo jakým způsobem se vyrovnám s minulostí, kterou nyní vidím trošku jinak než předtím. A tady je potom to staré dobré umění rozeznat, kde v tuhle chvíli zatlačit na pilku, a kde naopak nechat věci být a nechat je dozrát.
CO by mělo být vodítkem pro rozeznání: Akce by měla být vždy podpořena v červnu nějakou pobídkou zvenčí. Dostanete-li pod ruku ten správný inzerát s prací vašich snů - odpovězte na ni.
Nedostanete-li, nechte to ještě být, vyčkejte, rozmyslete, možná osud chce ještě nějak zamíchat kartami a nabídne vám to až někdy jindy. Zbytečné by bylo úsilí se tlačit někam, kde to ještě není úplně zralé.

Druhá polovina června: Soustřeďte se, přichází věru jiné léto…
"Když budeš teď věnovat čas péči o sebe, později se ti to vrátí přílivem většího množství energie."
"Učení a vyučování jsou součástí tvého vyššího poslání."
"Přidej se ke skupině spisovatelů nebo si vytvoř vlastní skupinu, díky níž získáš inspiraci, přátele a pomoc."
Tak tohle je zcela v souladu s výklady na celé léto. Na konci měsíce se nám už začnou do náručí vrhat šance, lidi, situace, všechno přesně tak, jak potřebujeme. Můžete potkat lidi, nebo se dostat do situací, které budou přesně na míru tomu, co jste zamýšleli nejen v červnu, ale třeba i delší dobu! A když se vrátím k přelomu měsíce, tak se tady velmi vyplatí o sebe pečovat, nebo věnovat péči až rozmazlovacího charakteru tomu, co chcete, aby ve vašem životě rostlo, sílilo a bylo hezčí a hezčí. Je jedno, jestli se vrhnete do studia cizího jazyka nebo pomazlíte všechny svoje děti, nebo se prostě už konečně naučíte vařit svíčkovou - ale chápejte, bude to něco, co má šmrnc, co vás naučí, co vám zároveň taky dá pocit uspokojení.
A na ten se pak s koncem měsíce přilepí s neochvějnou jistotou ještě něco… nějaké to "společenství" situací, šancí, nadějí, lidí - které budou jedním slovem úchvatné a jen vaše! Věru jiné léto…

Tak krásný červen!

LÉTO 2018: Něčím zcela nové léto, říkají Andělské vykládací karty

17. května 2018 v 9:42 | Renata a nakladatelství Synergie |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
Nedalo se to přehlédnout. V jarních i už skoro letních výkladech jsem měla pocit nutnosti dořešení, dovymyšlení a dokonání čehokoliv v našich životech, aby se jako velká událost něco zásadního semlelo v létě. Je tedy na místě se podívat trošku specifickým výkladem na celé léto obecně. Andělské vykládací karty od Debbie Malone otvírají témata správných událostí, náhlých vnuknutí. Témata vztahů a nutnosti jít tam, kam potřebujeme soustředěně právě my. Nikdo jiný.

Milí manipulátoři, pokud chcete ještě někoho urvat na svoji stranu, musíte to stihnout ještě v těchto dnech, protože s průběhem léta už se k vám asi každý otočí zády. "Ne, nemám zájem, rozhodně nebudu dělat něco, co ze mě jen kus sebere, a nic dobrého mi nepřinese."
Toliko na začátek špatná zpráva pro manipulátory a dobré zprávy pro všechny ostatní.

Použila jsem tento podivný příměr proto, že to je asi to nejvýraznější, co tady vystupuje z celkových výkladů i tohoto malého inspirativního andělského. Channeling považuju spíše za symbol informací, které k nám přijdou zvenčí, za vyřešené situace, které přijdou samy od sebe. Za nové možnosti, šance, nové nápady, ke kterým už dostaneme i klíč nebo odvahu a budeme je moci realizovat.

To je samo o sobě revoluční, protože možná se k vám vrátí i to, co jste měli rádi v minulosti, ale nebylo možno to realizovat. A nyní bude. Nyní to prostě bude ZCELA JINÉ.


Karta vztahů přeje vztahům obecně, těm, které k sobě patří. Tam, kde to skřípe, tam může být toto léto poslední, nebo léto zásadních změn, kdy tyto nesoulady vyjdou na povrch a bude na vás, jak je vyřešíte. Kam se navrátíte, kam budete chtít společně směřovat. Můžeme také ve zvýšené míře potkávat ty, kteří k nám skutečně patří a mohou nové vztahy vznikat.

Ale také to může mít souvislost s poslední kartou Meditace, která je také o tom, že si lépe uvědomujeme, co k nám patří. Co jsme my, co jsme skutečně my. Tedy konec manipulací nebo právě i těch nezdravých vztahů. Můžeme si uvědomit, co nám škodí, co nám bere energii a díky té vnitřní síle, které se tady zvyšuje ještě s koncem léta, si lépe budeme stát za svým a lépe k sobě i přitahovat nejen partnery a blízké lidi, kteří nám budou dělat dobře nebo nám s něčím pomohou, či mi budeme k užitku jim, ale také situace, které jsou laděné tak, jak potřebujeme.


Ty životní změny v létě mohou být zásadní směrem k opravdovosti. K lepšímu žití smyslu svého života.
Něčím zcela nové léto…tím, že budeme tušit změnu a může se snadno stát, že nás změna až příjemně překvapí tím, že nám k ní přijde ten druhý - nebo to druhé - do páru. A najednou budeme žít něco tak spokojeně, že se nám o tom někdy v zimě nebo zjara ani nesnilo?

Doufám, a přeju vám jen to nejkrásnější léto, minimálně provoněné uvědoměním si své vlastní životní cesty a svých kvalit. A v lepším případě vám přeji ty změny a směry rovnou realizované.

Použité karty: Andělské vykládací karty, Debbie Malone (Synergie)

RECENZE: Rohr, Ebert: Enneagram, Devět tváří duše

14. května 2018 v 11:51 | Renata a nakladatelství Synergie |  Knihy pro dospělé

Enneagram je unikátní a řekla bych, že i také univerzální nahlédnutí do lidské duše, do typů osobností a jejich reakcí na nejrůznější životní situace a tlaky. Uvědomíte si nejen to, proč sami reagujete tak, jak je pro vás typické, ale i to, proč to někdo jiný má jinak. Zajímavé ve všech publikacích na toto téma je vždycky i zmiňovaný vliv dětství a rodičů na formování naší povahy a psychiky, sklonům k určitým typům jednání.


To je samo o sobě velmi obohacující, protože zjistíte, že každý v sobě skrýváme vzácné a typické potenciály, které ale ten druhý z principu mít nemá a nemůže. Protože má jiné, na které zase my těžko dosáhneme. Rozvíjí se před vámi příběh nejrůznějších typů lidí a životů včetně obecně známých pravd a zajímavých úvah i jiných autorů, jež tu jsou citováni. Zaujalo mne například, že se často bojíme svého plného potenciálu, z čehož pak vznikají nízká sebevědomí, sebemrzačení, frustrace a pocity nespokojenosti. Ne, není to "moc" co cítíme… jen se toho "moc" bojíme.
Ukázka:
"Mnoho šestek vytváří situace, jež nakonec vedou ke ztrátám. Jsou pesimisty a bojí se úspěchu. Nejsou-li úspěšné, nehrozí tak velké nebezpečí, že by do plánu vstoupili závistivci nebo konkurenti. Proto šestky úspěchy "obcházejí", přihrávají druhým, nebo se pouštějí do tak nedosažitelných a velikášských cílů, že je neúspěch už předem naprogramován. Šestky bojují o své přežití, nikoliv o úspěch, vždyť ten v sobě skrývá jen další nová nebezpečí."
"Devítky vždy znovu samy sobě naletí. Jedna mladá žena vypráví následující příhodu: je v knihkupectví a přijde jí do ruky kniha s titulem "Váhavec". Rozmýšlí se delší dobu, zda ji má koupit. Když konečně opouští obchod s knížkou v tašce, ví, že ji nikdy nebude číst. To je devítka!"

Ha!

A to je ono!


Kolikrát zažíváme takové typičnosti a pomalu si říkáme, že nejsme normální a ťukáme si na čelo. Ale jak vidíte, rozhodně v tom nejsme sami a lidé se nemají chovat jako podle šablon, naopak, typů a charakterů je celá řada: Autoři uvádí, že mezi nedostatky knihy může patřit to, že je napsali dva muži, tudíž tu chybí ženská stránka věci, protože s enneagramem kromě seberozvoje jednotlivce, dokážete divy i v pochopení partnerských vztahů. Nejvíce mne tu zaujaly typy vykoupené a nevykoupené, což jsou povahové rysy a šrámy, se kterými jsme se vyrovnali, nebo navyrovnali. A to dává výborný pohled na to, co by se stalo, kdybychom se svými temnými stránkami naložili tak nejlépe, jak to jen jde.

Že je to kniha od dvou mužských autorů snad vůbec nehraje roli. Je věcná, jasná, plná informací a ten emoční náboj si ženy najdou mezi řádky. Ostatně někdy stačí dvě informace, aby si z nich žena udělala plný obrázek, že?

O autorech:
Richard Rohr v roce 1961 vstoupil do františkánského řádu, kde vystudoval teologii a byl vysvěcen na kněze. Dnes je mezinárodně uznávaný autor, kazatel a vedoucí exercicií, zakladatel Centra to akci a kontemplaci v Novém Mexiku. Je znám díky audionahrávkám a videím, která vydává už od sedmdesátých let.
Andreas Ebert se narodil v roce 1952 ve východní části Berlína a vystudoval evangelickou teologii, je také kněz a věnuje se překladům, psaní textů a knih.
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, www.synergiepublishing.com, 2018

14.-20.5.: Odpočiňte si k pořádné akci!

13. května 2018 v 3:29 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Zkraje týdne můžeme být ještě konfrontováni s únavou, zejména tam, kde je příčinou vyčerpání nějaká situace, kdy se snažíme holýma rukama zastavit povodeň. Všechno zbytečné, marné, přetěžující a nesmyslné bude v tyto dny velmi velmi vyčerpávat. Zkuste co nejvíce odpočívat, ostatně tohle celé je také vhodné pro jakýkoliv odpočinek. I pro ten běžný. Regenerace bude dokonalá a načerpáte síly až překvapivým způsobem, což se ještě v průběhu týdne může parádně zúročit.
Takže - využijte toho a nevyčerpávejte se a nepřetahujte se více než je třeba, protože i kdybyste zkraje týdne něco zanedbali, tak to hravě s polovičním vydáním energie doženete třeba už ve středu. Možná to je těžké novoluní, co nám tady vadí. Protože jsme ponořeni v býčí energii a všechno chceme mít dokonalé a fungující i s pocitem, že do budoucnosti nám to nese jistoty. Kde to takhle nebude, kde nebude vidět ten výsledek směrem do budoucnosti, nebo jeho jasné tušení, tam může docházet k tomu pocitu nedůvěry, únavy a podobně. Na druhou stranu, pokud si tohle v hlavě pořádně srovnáte, zjistíte, že s úlevou a polovinou týdne se energie mění a náhle tu je obrovský pytel šancí, plná ošatka naděje a čerstvý vyvětraný vzduch ve spíži. Z toho všeho můžete uvařit doslova co si jen budete přát. Z poraženého se stává vítěz! I to je možné. Stačí jen vzít do rukou to, co je k dispozici. A víte co?Té chuti a odvahy bude nakonec tolik, že tu je nemalá šance, že osud vás vezme za slovo a s koncem týdne přinese odvahu udělat zásadní rozhodnutí, k němuž jste dlouho sbírali síly. Nebo díky vnějším okolnostem alespoň zcela bezpochyby uvidíte, kam by měly vést vaše kroky. Dáte-li se v tento týden na stezku vítězů, tak se mnoho záležitostí kolem vás spojí, aby vás dovedlo postupně i do vítězného cíle.
První polovina týdne vhodná na odpočinek až hibernaci, druhá polovina potom na veleodvážné plány, plánování, přemýšlení a dokončování. Zejména energie finiše a dotahování starých záležitostí bude úžasná!

Od květnového novoluní k úplňku: Nekompromisní čas pro vaše touhy a zázemí

11. května 2018 v 9:41 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Andělské vykládací karty od Debbie Malone jsou ryze praktické, účelové a pomáhají růst. Období od novoluní k úplňku je vždycky v měsíci to nejplodnější, to, ve kterém můžeme hodně dokázat, nechat vyrůst, načechrat si kolem sebe úspěch stejně jako měsíční svit přibývá s každou nocí.


Tentokrát v květnu máme téma Býčí, téma hmoty, majetku, zázemí, toho, co by mělo být dlouhodobé a dlouhodobě růst. Co zasijeme v době kolem poloviny května, by nám už na konci května mohlo přinést velmi dobré a překvapivé výsledky.
Prozradí nám Andělské vykládací karty něco víc?
Na co si dát pozor?

Nevyčerpávejte se STRESEM!
Zbytečným stresem. Anděl ochrany před stresem je příjemná kartička, která se zabývá chvílemi, kdy se cítíme ve slepé uličce. Může se to projevovat nemocemi, bolestmi, takže všechny zdravotní problémy řešte v tuto dobu nejen tělesně, ale zkuste se zamyslet nad tím, jestli nejsou také výsledkem dlouhodobé emoční zátěže a duše tak nevolá o pomoc či úlevu. Varuje před tím, abychom se nechali obavami úplně pohltit a naznačuje, že když se zastavíme, zpomalíme, můžeme velmi snadno prohlédnout příčinu té slepé uličky a když zastavíme ten spěch a pohlcení, máme šanci si vydechnout a využít čas efektivněji.

Důraz na RODINU A KREATIVITU
To souvisí částečně i se znamením Býka, které je hodně pro zázemí, rodinu, a Slunci vládnoucího Býka a posléze Blížence. Karty jako když se s tou astrologií pojí úplně dokonale. Máme v druhé polovině května věnovat svůj čas rodině, nebo rozvíjení svých nápadů? Obojímu! A často můžeme oboje i spojit dohromady. Rodina vás nyní může úžasně podpořit v práci. Nebo naopak máte šanci změnit svoji práci, nebo přístup k ní tak, aby byl v souladu i s rodinnou situací. Tyto dvě oblasti jsou zvýrazněny, může v nich přicházet hodně šancí, nápadů, novinek, informací, které můžete využít pro budoucnost.
Nebo si to celé můžete jenom tak hezky užít a promazlit se s rodinou a dětmi ke konci května. Napravit to, co bylo někde v minulosti porouchané, porozumění by mělo být na všech stranách velmi dobré a každý bude mít vůli se zbavit starých zátěží. Stejně tak s prací, máte-li tvůrčí práci, využijte tuhle dobu na plný plyn! A třeba zapojte rodinu - můžete být překvapeni úžasnými nápady!
Tak krásný květen přeji…

Použité karty Debbie Malone, Andělské vykládací karty (Synergie, www.synergiepublishing.com, 20018)

7.-13.5.: Čas věcí minulých… Napálit se, nebo rozpálit?

6. května 2018 v 3:28 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Poměrně hezký začátek května v tomto týdnu naruší záležitosti z minulosti. A bude záležet na tom, co po nás budu chtít. Na jednu stranu mohou přinést obrovské nové příležitosti, které nám umožní i slušný rozkvět a opuštění starých okovů nebo situací, ve kterých už evidentně být nechceme, ale řešení jak z nich ven, se zatím nenaskytlo. Na straně druhé to mohou být záležitosti, které vystrčí drápky a trošku nás shodí zpátky do toho bahýnka, protože zabrnkají na nějakou tu emotivní notičku. Jenže v tom je ten chyták. Nebude zlato to, co se třpytí.
A tady to platí stonásobně. Vedle sebe tu jsou totiž karty, které až rafinovaným a na první pohled neprokouknutelným způsobem hrají na staré záležitosti, zážitky, city, emoce, na pocit viny, na pocit, že nemůžete chtít víc, protože to tak prostě vždycky bylo! Lákají do pastičky starých kolejí, vzorců a bídy, ze které se vám už chce odejít, nebo jste se z ní čerstvě odlípli.


Stejně tak něco takového může být nějakým testem ve chvíli, kdy už kráčíte nově a nadechnuti a je vám strašně fajn - tak v tu chvíli potkáte známého, který vás kdysi okradl, a ten po vás bude chtít desetikorunu na krabicák, protože se mezitím z boháče stal bezdomovcem. Berte to prosím obrazně… no a bude na vás, jestli tomu všemu pravíte něco o božích mlýnech (což doporučuju), nebo jestli mu tu desetikorunu podáte (v tom případě ale počítejte s tím, že přijdete o ruku buď hned, nebo se vám na ní postupem času nanese nějaká ošklivá vyrážka, jež vás dostatečně potrestá). No je to opravdu silná situace. Neberte si staré záležitosti, ať se budou jakkoliv podbízet k srdci. Berte je rozumem, nebo s vědomím toho, jaká jsou fakta a realita. Je tu přítomna rozpolcenost, což je pochopitelné - rozeznat zlato od laciného kovu bude tento týden obtížné a jediným vodítkem tady je pouhopouhý jednoduchý ROZUM v hrsti. Chtít neustoupit, chtít víc, chtít pro sebe to, co potřebujete. Nostalgické fňuknutí a charitativní dar na špatné místo může tento týden přijít velmi draho.
A koncem týdne stoupá také únavnost, můžeme se cítit pozastaveni ve všech směrech, ale je to jen proto, abychom si lépe zregenerovali síly a lépe se nadechli k budoucnosti. Příští týden nás čeká novoluní, tak je vhodné si dobře rozmyslet, na čem novém chcete začít pracovat a o čem novém přemýšlet. A na to se chvilka klidu hodí.

Víkendovka 5.-6. května 2018: Oddych v náručí budoucnosti

4. května 2018 v 16:58 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Možná je nyní ten pravý čas se před víkendem probrat uplynulým týdnem a tím, co mne v týdenním výkladu nejvíce zaujalo. Týden to měl být poněkud rozporuplný, jako by nám dával plnou náruč toho, co mít chceme nebo můžeme, a zároveň škodolibě ukazoval to, co mít nemůžeme a nebudeme. Ideální čas pro zveličení a rozvoj jak toho, co nám rostlo…, tak strachů, které taky mohly růst - záleželo na situaci a naší momentální osobní kondici. Ale víkend už byl více ve znamení úlevy, dokonce jsem tam měla i nějaké uvědomění, setkání, informace, drobnosti, které tak trochu naťuknou budoucnost, nebo přinesou úlevu z minulosti v podobě pochopení nebo pobídnutí.
A na to jsem se zaměřila v tomto malém nahlédnutí.


Úleva, výdech, otevření se báječnému víkendu plnému možností. Jakých, to už záleží na každém. Můžeme si báječně odpočinout, můžeme být báječně akční, můžeme cokoliv, co DĚLÁME RÁDI. Co je nám vlastní a ejhle… pokud překonáte nějaký ten počáteční odpor nebo dozvuky minulých dnů, lze si tento víkend opravdu užít přesně tak, jak potřebujete - dobít si baterky. Svět věci a situace jak uzavírá, tak otvírá, Milenci jsou o křižovatkách, rozhodnutí a směru, který máme rádi a Rytíř pohárů nám může přinést opravdu drobné i větší informace, které nás nasměrují z toho víkendového rozpoložení ještě lépe a přesněji k budoucnosti.


Mnoho se toho může nabízet - šance, naděje, ale může se také objevit to, co vnímáme jako "oběti" svého života nebo svých rozhodnutí. Možná si to chvilenku i znovu odtruchlíme. Ale dobře víme, že aby něco mohlo začít, musí něco předtím skončit. Víkend tedy může mít příchuť nových začátků právě takových, jakých chcete. Plus počítejte sem tam i s takovou zdánlivě náhodnou podporou zvenčí. Tak krásný první květnový víkend!

Použité karty: Tarot magické brány (Ciro Marchetti), Synergie

KVĚTEN 2018: Kozorozi, Vodnáři, Ryby

3. května 2018 v 13:14 | Renata |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
Kozorozi (Páže pohárů, Pětka holí, Dvě hole)
Tak měli jste, Kozorozi, hezký duben? Zásadní a příjemný, díváte se v květnu na svět hezčíma očima? Doufám, že ano, protože takový trend rozkvětu tady je ještě i v květnu. V první řadě musím říct, že květen se jeví pro vás jako nenáročný, odpočinkový až dokonce dovolenkový. Nic zásadního se po vás nebude chtít, snad je to takový měsíc za odměnu, protože minulé týdny se toho dělo docela dost. Páže pohárů jako hlavní karta vám nese nabídky nebo milé situace, zážitky, které stojí za to si užít. Jen na jedno bych upozornila v tomto oddechovém měsíci. Všechny ty milé nabídky a novinky a situace, které budou poletovat kolem mají skrytý potenciál. Za prvé mohou být nenápadné a nezávazné jen zdánlivě, ve skutečnosti mají celkem silný potenciál do budoucnosti, což snadno poznáte tím, že i přesto, že budou příjemné, něčím vás budou dráždit, budit nepokoj, vytrhovat z klidu, nemusí to být nutně nepříjemné, ale rozhodně to bude pocit, že dříve či později to přeroste v něco, kde už bude potřeba něco udělat jinak, nebo budeme ovlivněni způsobem, jež je nepřehlédnutelný. Prostě si z té "dovolené" přece jen přinesete domů něco navíc, suvenýr, změnu, nezapomenutelnou vzpomínku, která nedá spát. Nevím přesně, jak to vyjádřit, tohle může mít milion různých podob, ale jde o princip, že letmé setkání může být příjemné, může být i dokonce zapomenuto, ale pak přijde čas, kdy se ukáže, že mělo zásadní význam pro váš život.
No a to by se mohlo začít rýsovat už s koncem května, kde stojíte na křižovatce, která není příjemná ze dvou důvodů. Můžete mít najednou tolik možností, že nebudete vědět kterou, protože vás budou lákat všechny. Anebo vás nebude lákat ani jedna, protože náhle pocítíte touhu se vrátit do něčeho starého, ale zřetelně cítíte, že už to nejde, že už se stalo něco, na co se nedá zapomenout… a i kdyby to bylo stokrát příjemné, a stokrát změna k lepšímu, takovému kousavému pocitu rozpolcení se nevyhneme. Tady prosím pomůže jediné - nechat to být, nechat tomu čas, nechat si to hezky vyzrát. Ono totiž tohle všechno je o tom, že díky pěkným květnovým zážitkům budete mít šanci se odpoutat od něčeho z minulosti, co už dávno bylo třeba zahojit, opustit… to záleží na situaci. Ale možná ten rozechvělý pocit je jen strach, že by opravdu mohlo být dobře bez toho, aniž by vás zezadu popichoval trn minulosti (což bylo příjemné, protože jste na to byli zvyklí). No, zvláštní měsíc je před vámi a já můžu říct pouze jediné - ať je to co je to, vezměte to plně do dlaní a využijte!


Vodnáři (Devět pentaklů, Sedm holí, Kolo, Sedm pohárů)
Zdá se, že Vodnáři už v květnu budou vědět, zač je toho loket. V bojovné náladě, která bude posílena nějakým drobným i větším úspěchem, se vrhají do dalšího kola boje v květnu. A když myslím boj, tak tím myslím všechno to, co jsou nuceni si chránit, co chtějí sami pro sebe a co už si nenechají okrádat. S energií celého dubna, když se podíváte i na obecný výklad na duben, to všechno dává ještě větší smysl. Ovšem vám se tady mohou některé věci ukazovat ještě výrazněji než jiným znamením. Zejména tedy ten fakt, že mnohé z těch změn máte ve svých rukou. A víte, co chcete.
Dokonce způsobem, kterým vám může leckdo závidět. Čiší z toho až takové přesvědčení, že mám chuť říct, že rozhodnější, navenek drsnější, ale uvnitř šťastnější, jste snad už dlouho nebyli. A od toho se budou odvíjet i vaše reakce na květnové události. Mělo by jich být dost. Ať jste dosáhli do této doby čehokoliv, v květnu se dočkáte nějaké reakce zvenčí. Kolo osudu se pohne. Pohne se ale do fáze, kdy budete postaveni do zcela nové situace, jež nebude jednoduchá. Nebude totiž tak snadné v ní zvolit správné řešení, (bude tu třeba chvíli počkat), nebo se rozvine tolik nových možností, že bude opravdu vhodné se znovu na chvíli zastavit a počkat, až která z těch nabízených je pro vás ta pravá.
V podstatě - nespěchejte v květnu nikam. Všechno je už rozhodnuto. Vy budete v květnu pouze dolaďovat minulé události, možná si za nimi stát, řešit prakticky, ale o všechny ostatní posuny se už postará osud sám. Velmi výrazné tady může být období novoluní, kolem 15. května, kdesi více než kdy jindy budete stát za praktickou stránkou svého života. Nedáte se. Budete nesmírně akční a v tuto dobu se také setkáte s vnějšími vlivy, a to často i nemalými, které vás v tomto podpoří.
Obecně. Stůjte si v květnu za tím, co jste v životě dokázali. To je nejlepší kompas pro budoucnost. Nechte pracovat osud, protože vás posune někam, kde na chvíli bude nejistá půda pod nohama, ale vy moc dobře víte, že se brzy zase všechno zklidní a na tom všem náramně vyděláte.

Ryby (Pět pentaklů, Zamilovaní, Císařovna, Deset pohárů)
Milé Rybky, proč vy se jen cítíte na začátku května trošku unaveni? Unaveni, zklamáni, nebo dokonce vyčerpáni? Může za to fakt, že něco se ukázalo takové jiné, snad těžší, než jste si představovali? Nebo už zcela jasně víte, co chcete dělat dál, protože duben vám skutečně přinesl přehršel nových možností i uvědomění a už jen to samotné by utahalo vola…, ale jak víme, před novou cestou je třeba si nejen sbalit nový kufr, ale také si pořádně odpočinout. Věnujte prosím tomu odpočinku právě první třetinu května, nebo alespoň prvních pár dnů.
Celý ten výjev tu vypadá i jako rozrušení, tušení, které je takové zneklidňující tím, že netušíte co vás čeká a tak vám to kazí a otravuje náladu… No jasně, jenže v každém případě tento nijaký čas je jen předzvěstí velmi příjemných týdnů, které přijdou co nevidět. Proto radím, ať si nenáladu užijete pouze tím, že si prostě dáte pauzu. Ono ji totiž potřebujete. Je to jenom mezipauza mezi dvěma velmi příjemně akčními obdobími. Další karty totiž mluví i o zásadnějších životních obratech, znovu tu jsou situace a nabídky od osudu, které jsou doslova vysněné, překvapivé a týkají se pocitu smyslu života, růstu, zázemí, rodiny a citových záležitostí. Mají jen jednu malou chybu, což je asi i to, co cítíte v tom podivném rozrušení - pokud tyhle šance využijete, už nikdy nebude nic jako předtím. Tohle všechno, co se tu míhá kolem, je vykoupeno obětí. Něco budete muset nechat za sebou. S tím, co tu je mám ale dojem, že spíše než oběti bolestivé a nepříjemné, jsou to oběti, kdy za sebou necháte nějaké okovy, temné noci, prázdno, duchy, chiméry. Vím… Ani to není příjemné, ale chci tím naznačit, že se tady vyplatí si tím očistcem projít, protože to, co vás čeká poté, opravdu stojí za tu šanci. Řekněme to tak - máte šanci přejít z únavy do plné energie díky něčemu, co vás v průběhu května nakopne tak, že se budete šťastni a možná i zamilováni usmívat od ucha k uchu. Z praktického hlediska - měsíc vhodný na jakékoliv odvážné kroky - chtít novou práci, založit si něco svého, udělat v rodině změny k lepšímu, vylepšit svoje zázemí, prostě být tak trochu soukromník a chtít a učinit něco dobrého pro sebe. Jen pro sebe a své blízké.
V květnu tu nejste na rozdávání, v květnu tu jste jen sami pro sebe. Tak toho využijte na plný plyn.

NOVINKA: Tarotskopy i na míru přesně pro vás v NABÍDCE.
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.