TAROTSKOPY NA říjen 2018
Znovu můžete objednávat výklady na míru, doporučuji zejména tarotskopy a ten podzimníííí.

Erwin Thoma: Tajná řeč stromů

3. května 2018 v 13:11 | Renata |  Knihy pro dospělé
Vykročme na cestu poznání, vyzývá autor. Do světa jednotlivých stromů, jejich vlastností, které jsou tak jedinečné, až zůstanete s úžasem stát… a do světa lesů jako dokonalých organismů, jež mají své vlastní cykly a spolupracují ku prospěchu všech, kdož v něm rostou. No ano, netušila jsem, že stromy nerostou stále stejně, ale přizpůsobují se svému okolí, případně lesy rostou ve vlnách a jsou období, kdy odpočívají, nebo naopak se stahují, aby uvolnily prostor generaci nových stromů. A to všechno, prosím pěkně, bez zásahů člověka.


Anebo… pamatujete si na tohle? Ještě moje babička to dělávala, větvičku ze smrku si pamatuju moc dobře, a fungovala!!!

"Stojí-li jehličnatý strom náhle nahý a zbavený veškeré zeleně, lze proti obloze zřetelně vidět všechny jeho údy - větve, které od těch nejsilnějších rostou přímo k kmene, až k drobným snítkám, jež zase visí směrem dolů.
Z dob svého lesničení jsem znal zvyk přibíjet na stěnu chalupy dlouhou větev zaschlého smrku. Připevnila se tak, aby se mohla volně pohybovat nahoru i dolů. Spolehlivě jako z barometru lze podle ní odečítat vysoký i nízký tlak vzduch i blížící se fronty špatného počasí. Celé hodiny předtím, než se náhlé povětrnostní zvraty ukázaly také na obloze, putovaly naše barometry z větví směrem dolů."

A kdyby jen tohle…
Když se pak autor v povídání dostává až do chvíle, kdy začal realizovat svůj sen stavět domy jen ze dřeva, odhalil, jaké psí kusy a výzkumy se dřevem prováděli. Některé je schopno odklonit i vysokofrekvenční záření, jiné je zase nehořlavé, nebo že není úplně jednoduché zjistit, které dřevo je odolné vůči zemětřesení a jak se vůbec takové testy dělají. Je to počteníčko pro každého. Pro milovníka stromů, duchovního života stromů, bylinkářství i praktika, lesníka nebo architekta a stavaře. Neuvěřitelná kniha, kde vidíte, jak stačí jedno nadšení pro kus lesa a dřevo - a vznikne nejen úžasný nápad technologie stavby domu, ale i přenádherné povídání, ve kterém je na každém slovíčku vidět, že autor hodně ví, hodně tuší, hodně prožil a hlavně - miluje a prožívá to celým svým srdcem.


O autorovi:
Ing. Dr. Erwin Thoma se narodil v roce 1962 v Rakousku, po gymnáziu se stal lesníkem a lesy studoval uprostřed tyrolského Karwendelu a své poznatky později využil k založení výroby domů ze dřeva káceného podle měsíčních fází. Má patent na domy HOlz100 a obdržel za tyto domy četná vyznamenání. Žije s manželkou a třemi dětmi v rakouském Goldeggu.
Vydalo nakladatelství Anch-Books.eu, 2014, www.anch-books.eu
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.