TAROTSKOPY NA říjen 2018
Znovu můžete objednávat výklady na míru, doporučuji zejména tarotskopy a ten podzimníííí.

KVĚTEN 2018: Kozorozi, Vodnáři, Ryby

3. května 2018 v 13:14 | Renata |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
Kozorozi (Páže pohárů, Pětka holí, Dvě hole)
Tak měli jste, Kozorozi, hezký duben? Zásadní a příjemný, díváte se v květnu na svět hezčíma očima? Doufám, že ano, protože takový trend rozkvětu tady je ještě i v květnu. V první řadě musím říct, že květen se jeví pro vás jako nenáročný, odpočinkový až dokonce dovolenkový. Nic zásadního se po vás nebude chtít, snad je to takový měsíc za odměnu, protože minulé týdny se toho dělo docela dost. Páže pohárů jako hlavní karta vám nese nabídky nebo milé situace, zážitky, které stojí za to si užít. Jen na jedno bych upozornila v tomto oddechovém měsíci. Všechny ty milé nabídky a novinky a situace, které budou poletovat kolem mají skrytý potenciál. Za prvé mohou být nenápadné a nezávazné jen zdánlivě, ve skutečnosti mají celkem silný potenciál do budoucnosti, což snadno poznáte tím, že i přesto, že budou příjemné, něčím vás budou dráždit, budit nepokoj, vytrhovat z klidu, nemusí to být nutně nepříjemné, ale rozhodně to bude pocit, že dříve či později to přeroste v něco, kde už bude potřeba něco udělat jinak, nebo budeme ovlivněni způsobem, jež je nepřehlédnutelný. Prostě si z té "dovolené" přece jen přinesete domů něco navíc, suvenýr, změnu, nezapomenutelnou vzpomínku, která nedá spát. Nevím přesně, jak to vyjádřit, tohle může mít milion různých podob, ale jde o princip, že letmé setkání může být příjemné, může být i dokonce zapomenuto, ale pak přijde čas, kdy se ukáže, že mělo zásadní význam pro váš život.
No a to by se mohlo začít rýsovat už s koncem května, kde stojíte na křižovatce, která není příjemná ze dvou důvodů. Můžete mít najednou tolik možností, že nebudete vědět kterou, protože vás budou lákat všechny. Anebo vás nebude lákat ani jedna, protože náhle pocítíte touhu se vrátit do něčeho starého, ale zřetelně cítíte, že už to nejde, že už se stalo něco, na co se nedá zapomenout… a i kdyby to bylo stokrát příjemné, a stokrát změna k lepšímu, takovému kousavému pocitu rozpolcení se nevyhneme. Tady prosím pomůže jediné - nechat to být, nechat tomu čas, nechat si to hezky vyzrát. Ono totiž tohle všechno je o tom, že díky pěkným květnovým zážitkům budete mít šanci se odpoutat od něčeho z minulosti, co už dávno bylo třeba zahojit, opustit… to záleží na situaci. Ale možná ten rozechvělý pocit je jen strach, že by opravdu mohlo být dobře bez toho, aniž by vás zezadu popichoval trn minulosti (což bylo příjemné, protože jste na to byli zvyklí). No, zvláštní měsíc je před vámi a já můžu říct pouze jediné - ať je to co je to, vezměte to plně do dlaní a využijte!


Vodnáři (Devět pentaklů, Sedm holí, Kolo, Sedm pohárů)
Zdá se, že Vodnáři už v květnu budou vědět, zač je toho loket. V bojovné náladě, která bude posílena nějakým drobným i větším úspěchem, se vrhají do dalšího kola boje v květnu. A když myslím boj, tak tím myslím všechno to, co jsou nuceni si chránit, co chtějí sami pro sebe a co už si nenechají okrádat. S energií celého dubna, když se podíváte i na obecný výklad na duben, to všechno dává ještě větší smysl. Ovšem vám se tady mohou některé věci ukazovat ještě výrazněji než jiným znamením. Zejména tedy ten fakt, že mnohé z těch změn máte ve svých rukou. A víte, co chcete.
Dokonce způsobem, kterým vám může leckdo závidět. Čiší z toho až takové přesvědčení, že mám chuť říct, že rozhodnější, navenek drsnější, ale uvnitř šťastnější, jste snad už dlouho nebyli. A od toho se budou odvíjet i vaše reakce na květnové události. Mělo by jich být dost. Ať jste dosáhli do této doby čehokoliv, v květnu se dočkáte nějaké reakce zvenčí. Kolo osudu se pohne. Pohne se ale do fáze, kdy budete postaveni do zcela nové situace, jež nebude jednoduchá. Nebude totiž tak snadné v ní zvolit správné řešení, (bude tu třeba chvíli počkat), nebo se rozvine tolik nových možností, že bude opravdu vhodné se znovu na chvíli zastavit a počkat, až která z těch nabízených je pro vás ta pravá.
V podstatě - nespěchejte v květnu nikam. Všechno je už rozhodnuto. Vy budete v květnu pouze dolaďovat minulé události, možná si za nimi stát, řešit prakticky, ale o všechny ostatní posuny se už postará osud sám. Velmi výrazné tady může být období novoluní, kolem 15. května, kdesi více než kdy jindy budete stát za praktickou stránkou svého života. Nedáte se. Budete nesmírně akční a v tuto dobu se také setkáte s vnějšími vlivy, a to často i nemalými, které vás v tomto podpoří.
Obecně. Stůjte si v květnu za tím, co jste v životě dokázali. To je nejlepší kompas pro budoucnost. Nechte pracovat osud, protože vás posune někam, kde na chvíli bude nejistá půda pod nohama, ale vy moc dobře víte, že se brzy zase všechno zklidní a na tom všem náramně vyděláte.

Ryby (Pět pentaklů, Zamilovaní, Císařovna, Deset pohárů)
Milé Rybky, proč vy se jen cítíte na začátku května trošku unaveni? Unaveni, zklamáni, nebo dokonce vyčerpáni? Může za to fakt, že něco se ukázalo takové jiné, snad těžší, než jste si představovali? Nebo už zcela jasně víte, co chcete dělat dál, protože duben vám skutečně přinesl přehršel nových možností i uvědomění a už jen to samotné by utahalo vola…, ale jak víme, před novou cestou je třeba si nejen sbalit nový kufr, ale také si pořádně odpočinout. Věnujte prosím tomu odpočinku právě první třetinu května, nebo alespoň prvních pár dnů.
Celý ten výjev tu vypadá i jako rozrušení, tušení, které je takové zneklidňující tím, že netušíte co vás čeká a tak vám to kazí a otravuje náladu… No jasně, jenže v každém případě tento nijaký čas je jen předzvěstí velmi příjemných týdnů, které přijdou co nevidět. Proto radím, ať si nenáladu užijete pouze tím, že si prostě dáte pauzu. Ono ji totiž potřebujete. Je to jenom mezipauza mezi dvěma velmi příjemně akčními obdobími. Další karty totiž mluví i o zásadnějších životních obratech, znovu tu jsou situace a nabídky od osudu, které jsou doslova vysněné, překvapivé a týkají se pocitu smyslu života, růstu, zázemí, rodiny a citových záležitostí. Mají jen jednu malou chybu, což je asi i to, co cítíte v tom podivném rozrušení - pokud tyhle šance využijete, už nikdy nebude nic jako předtím. Tohle všechno, co se tu míhá kolem, je vykoupeno obětí. Něco budete muset nechat za sebou. S tím, co tu je mám ale dojem, že spíše než oběti bolestivé a nepříjemné, jsou to oběti, kdy za sebou necháte nějaké okovy, temné noci, prázdno, duchy, chiméry. Vím… Ani to není příjemné, ale chci tím naznačit, že se tady vyplatí si tím očistcem projít, protože to, co vás čeká poté, opravdu stojí za tu šanci. Řekněme to tak - máte šanci přejít z únavy do plné energie díky něčemu, co vás v průběhu května nakopne tak, že se budete šťastni a možná i zamilováni usmívat od ucha k uchu. Z praktického hlediska - měsíc vhodný na jakékoliv odvážné kroky - chtít novou práci, založit si něco svého, udělat v rodině změny k lepšímu, vylepšit svoje zázemí, prostě být tak trochu soukromník a chtít a učinit něco dobrého pro sebe. Jen pro sebe a své blízké.
V květnu tu nejste na rozdávání, v květnu tu jste jen sami pro sebe. Tak toho využijte na plný plyn.

NOVINKA: Tarotskopy i na míru přesně pro vás v NABÍDCE.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.