TAROTSKOPY NA říjen 2018
Znovu můžete objednávat výklady na míru, doporučuji zejména tarotskopy a ten podzimníííí.

KVĚTEN 2018: Raci, Lvi, Panny

2. května 2018 v 18:10 | Renata |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
Rak (Král pohárů, Slunce, Dvě hole, Poustevník, Pět pentaklů)
Raci budou mít zejména do novoluní velmi příjemný čas. Všechno bude kvést, všechno bude až takové "zamilované" a prohřáté sluncem. Asi k tomu nebudu psát víc, protože tady je ideální čas na to využít všechnu tu energii k téměř čemukoliv. K úklidu kolem sebe, k úklidu v sobě, je to doslova jarní příval energie, který by bylo hřích nějak promrhat. Máte pevně jasnou vizi, směr, víte, co chcete zlepšit, nebo udělat, kam jít, co nechat za sebou, co rozvíjet. Celá škála letošního jara je před vámi a je to neomezené. Zkuste úplně všechno využít na maximum. Nemusíte u toho ani být unaveni, protože pojedete snad na nějaké perpetum mobile. A ejhle - nejspíš se s novoluním a pak do druhé půlky měsíce dostanete až na nějakou křižovatku. A tady bude čas se zastavit. Patrně víte, kam byste chtěli, patrně v tuhle chvíli budete někde jinde, než jste byli třeba ještě v dubnu nebo březnu… je tam mnohem víc uklizeného podloží pod vámi, mnohem víc vyjasněného, jste takoví čistší, energičtější, nabiti novým elánem. A teď je otázka, co s tím…
Protože tady se může v polovině měsíce objevit rozcestí. Takové, které zastaví z jednoho důvodu - vlastně ze dvou. Buď se vám ani do jedné možnosti nebude chtít… a co teď tedy… protože jednou se dát musíte… Nebo naopak, se vám bude chtít do obou, a i přesto se budete muset rozhodnout jen pro jednu. Takové rozhodování, do kterého se nikomu moc nechce, ať už je příjemné, nebo nepříjemné. Podívám-li se na ten konec výkladu a na to, co je za tím rozcestím, nevím přesně, co vám poradit. Je tu totiž Poustevník a vedle něj Pětka pentaklů. Jako by vás každá z těch možností někam vyhazovala. Zdánlivě do samoty nebo do bídy. Nebo jen někam, kam se vám moc nechce, protože pořád máte za zády to, co ztrácíte. A ta ztráta je vedena do minulosti, do nostalgie. Nebo je vedena k něčemu z minulosti, co vás ale zklamalo - nebo k minulosti, která vás zklame nyní. A zase se celá ta situace vyústí po pochopení a do nové energie a nové cesty, v podstatě se během května zase dostanete ke konci měsíce do stejného stavu, v jakém jste byli na začátku měsíce. Obohaceni o to, že snad možná trochu dramatickým způsobem se vám vrací něco z minulosti, aby to ukázalo pravou tvář? Aby vás to nechalo pochopit, jaká je pravá tvář? On totiž ten vnější vliv nemusí být tak zřetelný, aby se dalo říct, že z něj jasně pochopíte, o co jde. Tady bych spíše dala na to, že ve chvíli, kdy se dostanete do podobné situace zaseknutí se na místě, u té křižovatky, dejte na svoji intuici, nebo na vzpomínky a fakta, která znáte už z minulosti. Nepřijde mi, že by v tu chvíli bylo něco zřejmé, naopak - tam je taková roztříštěnost, že právě ta nejednoznačnost zvenčí vedená, může být tím, co vás bude zahánět do kouta. Řešení ale najdete v tu chvíli v sobě. Zachovejte se podle něj. Vy jste ti, kdož tohle vyřeší, kdo se vzdálí od toho všeho a najdou znovu to, co měli na začátku měsíce.


Lvi (Pět mečů - Šest pohárů - Eso pentaků, Páže meč)
Vám se tady ještě projevujou nepříjemné vlivy snad z dubna, snad odněkud z dávné minulosti vytažené, ale jedním slovem - o tohle nikdo moc nestojí. Znovu tady ty všechny nepříjemnosti, porážky nebo rýpání zvenčí, vnímám spíš jako otravné, než že by vám chtělo skutečně ublížit. No ano, možná citově, protože tu je jistý díl škodolibosti, se kterým se může v květnu vynořit něco, co vás bude chtít někam vytáhnout. Potáhnout… potahat za nos? Hm…možná. Zároveň ale tahle divná cesta někam, ukáže to, že tam už nechcete. A že to tedy necháte hezky v minulosti a nechť se ti, kdož chtějí, dál perou o pomyslné trofeje… Vy už jste jinde.
Hlavní kartou pro váš květen je totiž Eso pentaklů. A mě napadá, že společně s tím Pážetem mečů, které si umí vzít svoje šance a tím pádem je ani vy nepřehlédnete, takže si na to dejte začátkem měsíce pozor, je potom to divně rozkolísané období druhé poloviny května spíše o tom, že někomu bude trnem v oku váš úspěch. Nebo spokojenost. Nebo něco, co jste dostali a bylo by vhodné vám to vzít, aby to někomu venku nevadilo. Stejně tak to mohou být takové různé testy od osudu, jestli se necháte ponížit, jestli se vrátíte do starých kolejí něčeho nepříjemného, nebo jestli si svou novou pozici už udržíte. Jak říkám - není to nic škodlivého, je to spíše něco škodolibého. Až mě to donutilo se zeptat, co s tím tedy? Nabídka. Láskyplná. Takže to nepříjemné prostě s grácií a elegancí odmítnout? Znovu si zopakovat, proč už to nemá v mém životě místo? Znovu si nastavit svoje hranice, což už by mělo jít lehce, protože to "otravné" je tu opravdu jen symbolické, netřeba tomu podléhat.
A ještě jedna věc. Možná to je dobré síto. Možná ve chvíli, kdy jste šťastni a někdo na vás půjde vylít kýbl černoty, byť se sebelepší záminkou, není úplně ten, kdo by vám pomohl v nouzi. Nebo ten, kdo by se mohl z vašeho štěstí také radovat. Řekněme, že můžete v květnu spatřit i toho člověka - nebo vlastní vzorec sami v sobě - co vám kazí vzestup, štěstí, spokojenost. Co vám vrazí nůž pod žebro pokaždé, když se naplno nadechnete. Protože vás chce vidět dýchat jen napůl… proč? To v květnu máte šanci dobře vidět.
Panna (Pět holí, Páže pentaků, Zamilovaní, Sedm pohárů)
Květen vám posvítí sluníčkem na cestu. Zkraje měsíce si můžete ještě zvykat na nové situace a celkově tady může být i pocit únavy nebo přetíženosti až zmatenosti, bude toho tak nějak kolem vás poletovat až příliš! Ale s postupem času se situace uklidní. A začne se velmi zajímavým způsobem rozvíjet. Máte tu totiž před sebou měsíc, ve kterém si budete muset bránit to, čeho jste dosáhli. Bránit sebe. Obhajovat. Pečovat o sebe. Vytyčovat hranice. Sázet podél těch hranic kytky. Cokoliv, co vám pocitově i fakticky upevní životní pozici v "tady a teď". Chvílemi mám až pocit, že je to něco jako zkouška, test - jestli to vážně zvládnete. A najednou je tady listina, která vám říká, že to opravdu umíte a ejhle, společně s tím dostanete i nějakou velmi zajímavou nabídku od osudu. Jestli to bude ta pravá práce pro vás, nové životní místo, splněný sen nebo životní láska - to je už na každém. Ale bude to nabídka, kterou si setsakramentsky zasloužíte a na kterou jste ještě na přelomu dubna a května pořádně tvrdě makali. A s koncem měsíce už budete mít plnou hlavu zcela nové životní situace.
Nebude tak lehké se rozhodnout, protože vám to sice udělá obrovskou radost a budete zřetelně cítit, že to k vám patří, ale je třeba také promyslet praktické záležitosti. Čas je tady dobrý rádce. Pokud to nebude až tak nutné, nebála bych se odložit veškeré rozhodování až na konec měsíce nebo klidně až na červen. Ve chvíli, kdy se dostanete na novou půdu a do plné jarní až letní výzbroje, zbystřete oko a zlehčete krok. Tady se nesmí udělat chyba. Ne proto, abyste nepřišli o dosažené… na to je tato změna až příliš výrazná, ale proto, abyste z ní vytěžili skutečně maximum. Jako by za tou první fází splněných snů byl ještě jeden, zatím pečlivě skrytý, který čeká na toho, kdo bude mít dost trpělivosti k němu potichu dojít.
Ještě tu mám výrazné období kolem úplňku, tedy ke konci měsíce, kdy na řadu věcí budete mít šanci získat trošku jiný úhel pohledu. Více se to týká lidí, jako by vám lidé kolem vás připadali jiní, pravdiví, rozdílní… ANEBO… zjistíte v tuhle dobu, jak moc správně jste se rozhodli někdy v minulosti. Protože nyní se vaše domněnky potvrdí.

NOVINKA: Měsíční tarotskop přímo pro vás na míru je v NABÍDCE.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.