TAROTSKOPY NA říjen 2018
Znovu můžete objednávat výklady na míru, doporučuji zejména tarotskopy a ten podzimníííí.

KVĚTEN 2018: Váhy, Štír, Střelci

3. května 2018 v 4:12 | Renata |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
Váhy (Pět pohárů, Mírnost, Hvězda)
Kraj května můžete vnímat jako únavný. Možná se vám nebude moc do ničeho chtít, protože se najednou mohou věci jevit tak zvláštně, tak jinak. Tak vyjeté z kolejí, z rovnováhy. Spíš mi to ale připadá, že si zvykáte na něco nového, co na chvilku otřáslo rovnováhou - ale je to jen dočasné, protože s polovinou měsíce už jste zase ve své kůži, a věci jsou dokonce rovnovážnější než kdykoliv předtím. A s koncem května se vám začíná navíc rýsovat nový obzor.
To, čemu jste si připadali otočeni zády na začátku měsíce, bude zcela přímo před vámi na konci měsíce. CO bylo nejasné, bude zcela jasné. Takový měsíc, kdy se rozhoupané váhy a dočasně vyvedené z míry, postupně ustálí a ukáží snad ještě lepší čísla, než jste očekávali.
Když se podívám blíže na ten pocit nepohody začátkem měsíce, tak je spojen s jinými lidmi, s něčím, co vás vytrhlo z celistvosti - a to spíše takovým "pojď, budeme si hrát hru o level výš"… než že by to bylo něco nepříjemného. Šance, která přichází neočekávaně. Která narušuje pohodu, domáckost, zajeté koleje. Šance, o které ale víte, že je vám ku prospěchu. Ale v tu chvíli není příliš vhod, protože se na to prostě necítíte. Jste unaveni, nebo nemáte náladu na tohle soupeření s osudem, na tyhle hrátky, protože to, co máte, vám vlastně úplně stačí. To je i důvod, proč se k tomu všemu můžete otočit zády a prostě odkráčet. Ač třeba s pocitem, že jste prohráli, nebo vás to může později i mrzet, ale věřte, že tohle se tady zase s koncem měsíce vrací, hodně zase kolem úplňku, kdy to všechno uvidíte jasněji. Vrátí se to téma… a bude jasnější. Bude přímější. Takže souhlasím s tím, že nemusíte té prvokvětnové výzvě nějak vycházet vstříc. Čas jí prospěje, pokud nejste připraveni. Ona se totiž vrátí a pak už budete v mnohem lepší formě.
Zdá se dokonce, že tam bude figurovat i něco, nebo někdo (starší, moudřejší, znalejší), kdo vám vyjasní to, co bylo nejasné na začátku. Kdo ukáže prstem. Kdo poradí na správném místě. Ale mohou to být také i vaše vlastní zúročené zkušenosti nebo "posedané myšlenky", které najednou budou nezpochybnitelné a tak logické - následně si díky nim i lépe poskládáte vizi budoucnosti a možná tu prosakuje také nějaké téma z minulosti, kdy jste byli o něco obráni a něco jste museli opustit - a najednou tu je něco nového, z čeho je jasné, že to nebyla zas až taková ztráta, protože umožnila, aby vám do života vstoupilo něco nového.


Štír (Devět mečů, Tři meče, Blázen, Páže holí)
Mám dojem, že v květnu může dobíhat něco nepříjemného z dubna, taková operace z nutnosti, která pořád bolí a ne moc dobře se hojí, ale vy to svou urputností prostě dáte, protože to je taky jediná možnost, jak se dostát uzdravení. Přelom dubna a května a květnové první dny mohou být ve znamení zmatenosti, únavy a chuti ze všeho utéct, protože už toho je prostě moc - ale na druhou stranu to je už spíše výsledek něčeho dlouhodobého a proces dojíždění toho všeho, než že by to bylo konkrétně něco, co vás reálně ohrožuje. Mohou to být také nějaké dozvuky minulosti, sled událostí, který "není vhod", prostě se nehodí, nemáte na to náladu a znovu tu platí i ten obecný květnový výklad. Protože tu je zase něco, co hatí pracně nabytou rovnováhu a věřte nebo ne, nejlépe uděláte, když se k tomu všemu obrátíte zády.
Jednoduše řečeno, mám dojem, že květnové štíří problémy tu nejsou od toho, aby se řešily nějakými zásadními způsoby, nebo se analyzovaly až do chvíle, kdy vás z nich začne bolet hlava - ale jejich řešení je v prosté jednoduchosti. Jestli je prostě zametete jako prach (ovšem pozor ne pod koberec, ale hezky ven na vzduch - pěkně prach pusťte do oběhu…), nebo jestli se v tuhle chvíli postavíte rázně za sebe a řeknete - "Ne, neotravuj mě, to už stačilo!", je už na vás. Ale v každém případě si tyhle květnové krize zaslouží to nejefektivnější řešení - to nejjednodušší. To nejlogičtější. To, které jste možná v přeanalyzované mysli přehlíželi. Protože když si představíte, jak vlastně by se to dalo vyřešit nejjednodušeji, přinese to zároveň obrovskou úlevu na duši i na těle.
Též to může značit problémy nebo starosti, které nejsou příliš skutečné, ale už si na ně hodně nabalujete, už vyloženě týráte sami sebe a… je tedy potřeba s tím přestat. Nic víc. Nejde tam nic vyřešit, protože tam ve skutečnosti nic není. Takže zásadní otázka pro začátek měsíce - skutečně existují ty problémy, které mi nyní otravují náladu?
Nebo je jen dojezd něčeho, nebo je jen důsledek mého postoje, nebo to je prostě jen to, že už mě to štve tak, že jsem se zamotala do nějaké lepkavé pavučiny…, přičemž pavouk už dávno visí mrtvý a seschlý někde v rohu a neexistuje? Ha! No… tohle je asi klíč k tomu všemu, protože když necháte tohle všechno být a zaměříte se na prožívání přítomnosti, notně si polepšíte, nejenže to vyřešíte, ale hlavně se vám s květnem otevře množství nových šancí. Abych nebyla nespravedlivá. V jednoduchosti není jen síla, ale také spousta odvahy. Spousta nových úhlů pohledu. Spousta novinek. Blázen vám může přinést do života opravdu nové věci, uvolnění, rozvolnění, nabídky, čerstvý vzduch, šťavnaté události, které budou chtít, abyste po nich sáhli, ale pouze v případě, že jste dostatečně odvážní.
A přemýšliví. A vlastně stejná odvaha, jaká vám může pomoci přestát a rozmotat ta zalepená klubíčka starostí na začátku měsíce (nebo v období kolem novoluní), vám může pomoci rozhýbat události a osud s koncem měsíce… protože to, co načnete v květnu, se může velmi dobře rozvíjet do budoucnosti, ale má to pouze jeden předpoklad. Nepůjde to samo. Bude tam potřeba dlouhá cesta a velká píle.
Ve zkratce, zkuste květen využít k tomu, že se vykašlete na stará trápení, pohřbíte minulost a začnete se radovat z toho, co máte a co se vám zkusmo bude v květnu nabízet. I kdyby to měl být pouze trénink pro šance mnohem větší, které přijdou v budoucnosti.

Střelci (Věž - Eso mečů - Páže holí, Sedm mečů)
Měsíc dobrých zlomů a změn pro Střelce? Možná, ale bez rachotu se to neobejde. Zásadním hybatelem událostí kolem vás, i ve vás samotných totiž v květnu bude zase ta Sedmička mečů, která tolik strašila i v tom obecném dubnovém výkladu. Zdá se, že u vás se velmi výrazně projeví to, že květen už nebude chtít vidět situace, ve kterých někdo někoho podvádí. S těmi ohnivými energiemi kolem vás to budete právě vy, kdo občas někým nebo něčím zatřesete tak, až to ztratí hlas a vypadnou tomu z kapsy důkazy nad slunce jasné. Tuhle sílu tady máte dokonce trojnásobnou, takže se může stát vícero věcí: může se situace kolem vás už natolik vyhrotit, že řešení tohoto typu budou nezbytná. Mohou přijít zcela nenadálá prohlédnutí, nečekaná a pro některou stranu i nevítaná, kdy prostě něco vyjde najevo a už se podle toho bude muset přizpůsobit budoucnost. Chtě nechtě. A v neposlední řadě je to to, že vy sami chytnete něco nebo někoho pod krkem a pořádně se ho zeptáte na to, kde je pravda. Zároveň na druhé straně je ale obrovský poklad, který na vás čeká. Hledejte ho tam, kde je nyní prázdné místo.
Vy sami přesně budete vědět, co je tím, co bráníte. Co je tím, co je vaše. Co je vaší součástí, která byla ukradena, či je tu činěn pokus o to vám ji ukrást. V tuhle chvíli to bolí, nebo cítíte prázdno, ale právě tam, v té prázdné truhlici, od které se plíží ten zloděj, je vaše nové místo, které již brzy zaplníte. Trochu se to znovu podobá vašemu dubnu, snad je to teda květnový reparát toho samého? Někdy to tak může vypadat. Ale jedno je jisté. Květen bude ještě důraznější, výraznější a zcela evidentně ukáže prstem na to, co má být vykázáno pryč! A vás to potěší! Po čase potěší, neříkám, že to musí být nutně příjemný proces. Ale nesmírně úlevný a očistný. Měsíc zlomů, zhroucení starých struktur a chuti a odvahy stavět struktury nové. Ať vám to sedne do jakékoliv oblasti, jde tu hlavně o pocit života, budoucnosti, ráznosti, takové té životní energie, na které pracujeme každý den a kterou nutně potřebujeme. Tyto změny se mohou týkat organizačních věcí v životě, schopnosti vůbec nějak kvalitně žít nebo přežít, věcí, které dlouhodobě byly tlačeny do kouta, ale kout už nejde dál uhnout. Už jste nadoraz. Už tohle je nadoraz. Takže se to všechno pěkně odrazí a vykvete něco nového. Nechte si ty nové obzory hezky rozležet s koncem měsíce se nadechněte a vydechněte.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ivuše Ivuše | 3. května 2018 v 12:03 | Reagovat

Za štíry- vážně to tak je!!!Jen zapomenout na to hnípání a hrabání se vlastně v ničem,jo to je dřina :-)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.