Úplněk 29.5. ve Střelci: Trefa do černého. A pěkně důrazná

27. května 2018 v 13:36 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Úplňková energie ve Střelci bude v květnu docela důrazná. Může mít v nejhorším případě podobu až atomových výbuchů ve vás, i kolem vás. Ale Střelec je znamení vysoce praktické, nedá si nic líbit, takže upozorním jen na to, abyste zachovali dekorum ve chvíli, kdy budete cítit, že se kolem vás děje něco neskutečného, nebo že se sami začínáte chovat takovým způsobem, že byste to do sebe nikdy neřekli. Ono za tím vším je pouze to, že je bylo potřeba vidět věci jasně. Víte, když Poustevník dojde svou dlouhou jeskyní na samý konec a najde to kýžené světlo, cítí se taky tak. Oslněn. Má radost, zároveň je ale možná zděšen obrazem, který to světlo osvětluje. Možná zděšen není, protože za tu dlouhou cestu už asi sám tuší, co nakonec spatří. A konečně je to tady! Dobré i zlé? Ano…Ne vždy jsou tyhle obrazy přesně tím, co chceme vidět, to si musíme taky přiznat. Někdy tam sedí rodina šťastná a spokojená a vy ji máte. Jindy tam sedí, ale chybíte tam vy. Z jednoduchého důvodu - protože tam jednoduše nepatříte. Jak se vyrovnat s něčím takovým?Tento čas může být různorodý. Někomu může přinést trefu do černého, ze které se bude radovat a vyloženě se mu splní sny nebo mu dojdou zásadní životní souvislosti, jiného tenhle úplněk zabolí. Ale jedno mají obě situace společné. Jsou základem pro něco nového. Pro plánování na základě toho, co se nyní projeví. Přirovnala bych tenhle čas ke chvíli, kdy vám dojde s něčím trpělivost a vy už víte, že to takhle dál nejde. Ale ještě nemůžete nic moc dělat, nic moc konat, víte, že musíte nejprve dobře promyslet co dál. První krok tady ale je. Vidíte skutečnost a víte, že se podle ní musíte nějak zachovat. Tomu už pak budou přát první červnové dny, ale z tohoto úplňku si musíme dát chvíli dovolenou. Zastavit se. Nového je možná moc a je třeba si nechat všechno projít hlavou. A to v obou případech.
Ať ve chvíli, kdy vás život "oškubal", tak i ve chvíli, kdy jste možná v tyto dny vyhráli hlavní cenu. Něco se prostě ukončilo. Něco došlo do finále. Něco je nyní konečně jasné. Dejte si čas, abyste si tuhle novou situaci pečlivě prohlédli ze všech stran a teprve potom se rozhodněte, jaké místo bude mít ve vašem životě. Co vás nutilo být závislými na něčem… a co vám dává naopak svobodu. Protože někdy jsou tyto dvě věci tak pevně spjaty, že si ani neuvědomujeme závislost tam, kde si myslíme, že jsme svobodní. A to si myslím, bude to pravé téma na tento úplněk. Že jasně uvidíme nejen pravý obraz o sobě samém, ale i o našem okolí. Tak pevné nervy přeji…

A hotovo, můžeme začít nový cyklus.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Vychází vám Týdenní kalendáře podle karet a Luny?

v drtivé většině ano 16.5% (42)
většinou ano, lze tam najít hodně toho, co sedne 52.8% (134)
něco z nich vychází dobře, něco ne 7.1% (18)
jen málo toho vyjde... 10.6% (27)
vůbec nic 13% (33)

Komentáře

1 maje maje | 28. května 2018 v 6:46 | Reagovat

Reni, tak myslím, že já už mám naprosto jistý, co mi vadí a co bych chtěla změnit. představy mám, vize taky, jen mi chybí prostředky, abych to mohla uskutečnit. tak uvidíme, jak to s námi dopadne

2 umodrekocky umodrekocky | 1. června 2018 v 22:37 | Reagovat

Léto vypadá nadějně i pro tu "hmotu", takže vydržať!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.