LETNÍ SPECIÁLY: Letos bude Něčím zcela nové léto.....
TAROTSKOPY NA ČERVENEC A SRPEN.

Červen 2018

Týden 25.6.-1.7.: Využijte nadhled nad minulostí a neslibujte nemožné

Dnes v 3:16 | Re |  Každotýdenní kalendář
Čeká nás poslední úplňkový červnový týden. A s koncem června tu je jen jedno varování. Dejte si pozor na to, jak v poslední euforii a nadšení budete rozdělovat svoje síly, finance nebo vůbec organizovat čas a své možnosti. Tam pozor na přepálení, abyste ke konci týdne nepadli pod tíhou slibů, o kterých už víte, že bude těžké je splnit, pod tíhou nabrané práce, nebo pod tíhou emocionální náročnosti něčeho, co jste někomu dali či slíbili. Chce to trochu rozvahy.
Jinak je celý týden znovu moc hezký, znovu ve znamení rodiny, pohody, můžete jakýmkoliv způsobem hýčkat svůj domov, blízké lidi, děti, zvířata a cítit se v tom stavu jednoduše šťastně. Větší zátěž mi tu přijde dána na ženy nebo na emocionální záležitosti, které s přelomem června a července přichází prověřit snad psychickou odolnost? Pozor také na nabídky, které vás už jednou spálily. Může se k vám vrátit cosi, co vám už v minulosti ublížilo a nyní to zkouší znovu - ale je na vás, abyste k tomu už přijali zcela jiný přístup a podle toho se zachovali. Je tady prostě riziko toho, že v tom dobrém rozmaru ke konci týdne můžete přehlédnout i nějakou tu falešnou nabídku nebo snahu vás podvést a učinit na chvíli nešťastnými.Na druhou stranu se dá tento týden využít i skvěle pro léčení emocionálních ran, které se ještě tak úplně nezahojily. Mohou se začít, čert ví proč, zrovna tento týden otvírat. Nebude na ně ale lepšího léku, než na ně přiložit vlastní pocit spokojenosti s tím, co máte. Říct si, co všechno jste již dokázali - a to není málo. A to je přesně to, co je důvodem, proč už do podobně zkažené řeky, která vás ještě stále může trápit, nevstoupíte. Klidně se do starých ran ponořte, protože tu je přítomen i úžasný nadhled a máte šanci mnohé pochopit sami bez toho, aniž byste upnutě čekali na omluvu druhých nebo na jiný vliv zvenčí, který vám to nepochopitelné vysvětlí. Nepochopitelné z minulosti máte šanci prohlédnout nyní, protože to uvidíte v záři toho, co žijete nyní s pocitem spravedlnosti a vlastní síly, kterou jste nasbírali minulý a předminulý týden. Možná to je finále. Možná právě teď může opravdu začít lééééto….

Červenec, srpen podle Tarotu dobra: Knihovnička plná návodů

Čtvrtek v 13:03 | Renata |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
Letní a prázdninové období nám všem chystá čas, kdy můžeme získat poklad, najít ho, sledovat ho - uvědomit si ho, zejména v oblastech, kde jsme dlouhodobě cítili nepohodu, nebo pocit, že tam je něco vzpříčeného. Něco, co tam nepatří.

Jestli to bude úleva z trápení, nalezení lásky, sounáležitosti a toho pravého, co potřebujeme do páru sami k sobě, nebo jestli se budou řešit a do extrému vyvádět dlouhodobě uměle udržované nefungující situace - to už je na každém. Škála to je široká, společné má to, že se bude skutečně zaplňovat a opravovat to, co vadilo.


Pomoci by nám v tomto letním období měly dvě věci. Eso pohárů a Sedmička vzduchu, podle těchto karet Tarot dobra. S první kartou autorka věří svým vizím, snům, věří v bezpodmínečnou lásku a je tím tak trochu opojena. Chutí života jako takového. Nadějemi. Druhá karta je o nekonvenčnosti, žití podle svého, odvaze a "přestat se něčemu pořád přizpůsobovat". Zbavit se stádového myšlení a pomoci si tím, že snad ani nebudete vypadat jako rebelové, ale že k tomu jinému (nebo v tomto případě spíše "stádovému" přistoupíte diplomaticky). Sama to chápu jako vnitřní přesvědčení k něčemu, co chcete, ale nebudete se o tom zbytečně šířit všude kolem a budete tak nějak vnitřně nenápadní, tím víc ale sami pro sebe přesvědčení.
Máme tu zřejmý kontrast mezi tím, co nám škodí, a co nám prospívá. Nikdy jindy nebude tento rozdíl a pravdivý pohled na to všechno než letošní prázdniny. Můžeme potkávat situace a lidi, kteří nám často i nevědomky ukáží na bolavá místa. Můžeme potkávat to samé, ale bude nám to ty rány léčit, nabízet řešení.
BUDEME NACHÁZET.
Z jedné strany celého výkladu je doslova zástup situací a lidí, hodně nám to půjde skrze osoby, nabídky, novinky v životě, náhlost..., které nám ukáží cestu a přinesou i první hmatatelné výsledky. A celý ten proces končí se závěrem prázdnin takovou druhou vlnou, kdy možná budeme chvíli nad těmi změnami, které byly nastoleny, přemýšlet, hloubat, možná se chvíli i nebudeme chtít hnout z místa, což mi ale přijde jako čas vyčkávání na správný okamžik. Cyklicky se tady na konci vrací na konci prázdnin to samé téma jako na začátku. Je to dokonale orámované - jen s tím rozdílem, že na konci prázdnin už budeme chtít/nebo moci udělat rozhodnutí v souladu s tím, k čemu jsme dospěli a je to mnohem více o reálném projevení naší vlastní síly. Máme ten poklad. Na konci výkladu je Desítka země, u které sedí královna, u jejíchž nohou je poklad. Někdo ho tedy bude mít u nohou už v srpnu, někdo ho alespoň uvidí, ale bude čekat na správnou chvíli, kdy na něj sáhnout.
Kdybych to tedy shrnula, tak mezi ty rizikovější události patří chvíle, situace, lidi, kteří se mohou během léta projevit tak nějak, jak jste nechtěli. Věřte tomu, že kdo vás během léta zklame, ten za to nestál, ten to "zklamání" myslel vůči vám vážně. Není to asi nic, co byste měli promíjet nebo s pochopením obcházet. Vezměte věci, které nejsou příjemné a mají nádech cpaní do krabičky, do kouta, píchání do vašich slabin, tak jak jsou. A poperte se s nimi, nezapomínejte je, udělejte věci a řešení kolem nich potom takové, jaké si zaslouží být.
Vypadá to jako projevená realita, je to něco, co se "vybarvilo". A to nemusí být jenom navenek, může jít i o velká vnitřní uvědomění, u kterých se sami za sebe trochu zastydíte a pak to prostě zkusíte jinak. To "jiné" je tady totiž vzápětí za patami těch uvědomění. Jako byste okamžitě poté dostávali návod na novou cestu. Stačí jen říct "aha, tohle bylo špatně, tak jinak..."
Naopak dejte si pozor na to, co vás bude velmi lákat, co bude milé, co bude mít příchuť nabídek a splněných snů, toho, co láká vaše srdce. Ono když tomu uděláte místo, tak to přijde.
Ta tlačenice během prázdnin je obrovská. Na jednu stranu tady jsou ty nové obrovské možnosti a nabídky, na druhé straně tomu vadí to, co je vzpříčené, jak jsem již na začátku řekla. Pro někoho to bude proces složitější, pro někoho jednodušší. Ale tu správnou cestu nám osud během prázdnin ukáže.

SLUNOVRAT: Jak jsem našla cestu k jeho kráse...

Pondělí v 10:42 | Renata |  Témata pro duši
Slunovratový čas Přiznám se, že letní slunovrat v červnu nemám vůbec ráda.
A letos jsem se rozhodla, že na něm najdu to pravé právě pro sebe.

Dost výzva, vezmu-li v potaz, že jde o něco, co mi dost vadí. V tomto období jsem vyčerpanější než kdykoliv jindy a může za to většinou teplo, které jsem špatně snášela a fakt, že moji potřebu spánku velice narušují světlé noci a fakt, že za světla jdete spát a ve čtyři ráno je už zase světlo. Zato v době Samhainu jsem si lebedila v tom domácím teplíčku a romantickou tmou za oknem. A vím, že nejsem jediná, kdo to tam má.. ale je mi to líto.
Sluníčko se tak snaží a já...
Takhle tedy ne. Prozradím rovnou, k čemu jsem došla. Letní slunovrat tu máme od toho, abychom své baterky nabili naplno!


Co můžeme využít?
Především je to symbolicky maximum světla, odtud také pochází pověsti o tom, že se země ve Svatojánskou noc otvírá jako květ a vydává své poklady. Poklady byly vždy myšlenky spíše duchovní aspekty, které jsou v tento den a noc velmi silné a údajně až tak, že nám mohou způsobit vnímání časových smyček nebo trhlin v realitě. Odtud také pramení všechny ty zkazky o těch, kteří vstoupili do jeskyně s pokladem a... omámeni... v ní zůstali rok! Však vzpomeňte na Trauternberka.

Také pozor na mámivé víly bosorky, které jsou schopny toho, kdož se příliš přiopije magickým večerem a přebere z těch plných pohárů, bude bosorkami utancován k smrti. Celá ta symbolika je právě o tom, co nejvíc může v tuto dobu vyčerpávat, ta přemíra světla, úrody, slunce. No a pak se buď před tím můžete schovávat a být nevyspalí, nebo najdete způsob, jak z toho získat pro sebe to nejvíc, nasát tu energii, vždyť den po slunovratu se nám už zase začíná den krátit a pomalu se začínáme přehupovat k té temnější polovině roku. Pověsti o bosorkách jsou tedy spíše o přebrání, opojení, součástí moudrosti slunovratu, je znát pravou míru.

Z pohledu magie a historie jsou totiž tohle doslova žně Spousta rituálů je spojena s věštěním, se silnými nebo dokonce prorockými sny, s mimořádnou silou léčivých bylin za svatojánské noci sbíranými a z hlediska živlů kromě slunce, ohně a světla (přeskakování svatojánských ohňů) je to také voda, které se přinášely obětiny. Oslavy slunovratu bývaly vždycky velkolepé až chaotické, často spojené s nespoutanými orgiemi všeho druhu a to údajně proto, aby si duše odpočinula na jeden jediný den od závazků a aby toto osvěžení ji přineslo třeba i nějaké vnuknutí nebo novou energii do dalšího roku. Bosorky jsou tedy spíše o symbolice "přebrání", opojení... - součástí té slunovratové moudrosti je také znát pravou míru.

Svatojánské byliny
Znáte je? Devatero kvítí má přísná pravidla: v podvečer sběru nesmíte mluvit, ani se ohlédnout - to je o tom, že jakýkoliv záměr musí být co nejvíce soustředěný a musíte mu něco obětovat. Čas, ticho, prostor, mlčení.... rituální prostor.

Pravé Devatero kvítí jsou: chrpa, kopretina smolnička, planná růže, rozchodnice, mateřídouška, fialka, zvonek a čekanka. Ve zdrojích jsem se setkala i s tím, že složení může být libovolné, podle pocitu, intuice a mezi ty silné svatojánské bylinyk patří také ty, které mají svou sezónu: rozmarýn, tymián, bazalka, levandule, verbena...

Děvčata si dávala potom kvítka do plátěného sáčku a pod polštář. Ve svatojánskou noc se jim pak údajně mělo zdát o tom, kterého si vezmou za manžela.

A mimořádné místo má i třezalka, která je v tento den tak silná, že dokáže ochránit celý rok před zlými duchy. To samé kopřiva, naši předkové ji často sbírali v tento den a pak ji uskladňovali se solí a přidávali dobytku do píce po celý rok. Měla jim zajistit zdraví a plodnost.

A tak si přineste ze čtvrteční procházky třeba jen jednu kopřivu a zkuste to. Špetka do čaje vyléčí každý neduh a zažene zlé vlivy z vašeho života.
Nakonec se mi ten slunovrat líbí, už jen vědomě se oddat paprskům, teplu a světlu a vzít to tak, že to maximum je tady proto, abychom si ho v sobě "uložili do zásob"...
TO BERU!

18.-24.6.: Když to jde, tak to jde… Jak prosté!

17. června 2018 v 6:08 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Předposlední červnový týden už by mohl být skoro prázdninový, co říkáte? No, moc změn tady není, je to tu stále stejné, leč trošku jiné. Stále ten divný boj mezi něčím, co se stále bolavě připomíná a obrovskou chutí to nechat nejen za sebou, ale vykročit zcela jinými směry.
Ale v tomto týdnu mám dojem, že to bude spíše o uvědomění si toho, jak špatně jsme se třeba dívali v minulosti na svou budoucnost. Jak jsme se okrádali o vlastní sílu, o vlastní možnosti, kterými můžeme v životě něco změnit. Jak jsme se třeba zbytečně báli promluvit, říct svůj názor, zkusit něco nového - protože nyní vidíme, že když tento strach, lenost nebo patologické truchlení nad něčím, překonáme, zjistíme, že TO ŠLO VLASTNĚ ÚPLNĚ SNADNO. Může to být znovu taková myšlenková konfrontace s vlastními vězeními, která nám má tento týden ukázat, jak jsme vlastně silní prostřednictvím toho, že nám ukáže o co všechno jsme se sami okradli.


To může být i postupný proces, může tam být vliv okolí nebo neovlivnitelné situace, která nás zahnala ustrašeně do kouta. Tento vliv už pomalu končí, ale nezůstáváte v té ustrašené pozici ze zvyku? Byla by to škoda - a tohle je otázka tohoto týdne. Nejsou moje strachy jen zvykem? Protože když zjistíte, že nejsou, že když zkusíte nabrat sílu a udělat něco, udělat krok z přežitého, nefungujícího, tak tam čekají nádherné nabídky.
A pokud už se vezete na té pozitivnější vlně, tak vy o to víc vidíte, co v minulosti nefungovalo a jak jste rádi, že už to prožívat nemusíte. Může to být jen mlhavá vzpomínka nebo připomínka zvenčí někdy zkraje týdne. Ale celý týden je v úžasném vleku událostí, které ve vlnách přináší uzdravení, posílení a radost. Na jednu stranu ještě můžeme mlít z posledního z nějaké dlouhodobě unavené nebo zatěžující situace, ale už se alespoň v plánech a myšlenkách těšíme na… no vlastně to připomíná těšení se na prázdniny. Ať vás bude čekat cokoliv, tak na to máte dost sil a věřte, že s koncem týdne i podporu osudu. Zvenčí tam přichází odpovědi na otázky, na pochybnosti… položíte-li si otázku, co bude, když toto, co nefunguje, opustím, vzápětí dostanete odpověď. Je to ideální čas na vnitřní promýšlení svého života, na vybírání směrů, na úvahy, které se velmi brzy setkají s řešením ve formě vnuknutí, intuice, náhod zvenčí. Tak přeji klidné soustředění, žádné strachy a pevnou nohou kupředu.

Novoluní 13.6. v Blížencích: Naplánujte si úspěch a vykročte!

10. června 2018 v 7:41 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Ne nadarmo je tento týden tak trochu ve znamení pohybu a tornáda a slunce. Tady je Slunce i v kartách a u něj je Hvězda, vítězství, přerody a přechody, které jsou spojeny jak s nutností se hnout na jiná místa, tak i s odvahou, že tento první krok uděláte z vlastní vůle.
Rozhodně nám novoluní v Blížencích přinese jasno, přinese směr. Přinese náhlé nápady, vnuknutí, učiní vítr v hlavě, aby pak, až si všechno sedne, byla vidět možná pravda, ale možná jenom nějaký obraz, který nás má donutit k dalšímu zásadnímu životnímu kroku nebo uvědomění.
Toto období je vhodné pro odvážné činy, pro to, abyste sami sebe přesvědčili, že na to máte, ať už půjde o cokoliv. Stejně tak se vám právě takové činy a sny mohou plnit. Dostanou se k vám úspěchy minulých pokusů o úspěch, přijaté nabídky, nebo i nové nabídky, které budou vonět odvážností, novými nadějemi, třeba i úplně jinak, než jste zvyklí. Například se můžete směle pokusit přemýšlet, nebo i realizovat nějaký nový směr v práci, v podnikání, pustit se do něčeho zbrusu nového.Je tady totiž soulad v tom, co chcete, co je pro vás to pravé… ten silný pocit, že nyní to víte.
A víte díky tomuto týdnu také to, co vás brzdí nebo brzdilo v minulosti. Víte, že potřebujete odvahu, víte, že ji nyní cítíte, také tušíte, kam asi by vás to nové dovedlo. Novoluní v Blížencích je obecně vhodné pro úvahy, pro přemýšlení a plánování, pro prvotní akce, pro rozhýbání a pro shánění kontaktů, mezilidskou komunikaci, pro takové to rozhození sítí…. Zkuste toho využít. Je to tady všechno v moc hezkém souladu a vzhledem k tomu, že ti bubáci minulosti se už tak nějak začínají na delší dobu schovávat, můžeme si ty novinky a oslavy života v tuhle chvíli na delší dobu užít. Novoluní v Blížencích nám nabízí pořádně velké koště k vymetení pavučin. Pusťte si do života čerstvý vzduch.

Týden 11.-17.6.: Slunečno a pěkně hic! Nebo tornádo?

9. června 2018 v 7:29 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Netuším, jaké bude tento týden počasí, ale okolo nás bude rozhodně hodně jasno. Potěším vás tím, že ta příjemná a šancovní energie minulého týdne bude pokračovat. Pokud jste nestihli si vzít od života to své hezké, tak je tady další šance. Ale znovu to má ten háček Esa mečů. Tentokrát se budou více a více odhalovat záležitosti, které jsme už prožily a které přijdou, aby se zeptaly, jestli je chceme prožívat znovu? Já myslím, že netřeba, protože k tomu všemu to je také to vyjasnění, najednou vidíme, čeho už nemáme v životě zapotřebí. Nemusí to být vždycky příjemné a může to někdy i pěkně bolet, protože u toho uvidíme to, co nám minulost nebo nějaký špatný vzor přemýšlení nebo konání, ve skutečnosti vzal.

Je asi jiné si něco myslet, nebo to vidět na papíře, na obrázku, mít to v hlavě jako teoretický výstup, a něco jiného je to vidět a procítit na vlastní kůži. Obrázek moře nikdy nebude tak krásný jako faktický prožitek u toho moře stát. A tohle se vám může stát tento týden. Uvidíte to, oč jste přišli. Nebo to, co se před vámi otvírá. Může to být obojí, může to spolu i velmi dobře souviset. Můžete velmi bolestivě vidět, o co jste se sami okradli, nebo o co jste byli kýmkoliv nebo čímkoliv okradeni. Splněné sny, něco, co patřilo vám a dostal to někdo jiný. Pocit, že vás někdo předběhl ve frontě. Co s tím… Je to všechno tak moc vidět, tak moc to bolí, ale zároveň vedle toho víte a cítíte, co teď uděláte!


A tenhle směr vřele doporučuju. Vzít do rukou to své, to, co vám zbylo, nebo to, co vytrhnete z rukou zloději a zastaňte se sami sebe. Běžte a udělejte to, co potřebujete udělat. To, co jste měli udělat už dávno. Je jasno, je všechno vidět v pravém světle. Je hic, protože tyhle události nejsou z těch, které by budily klidné počasí. Jestli tento týden bude pro vás tornádo, nebo pořádně vyhřátá Sahara, je už na vás. Ale jedno je tady společné. To, co vás bude bolet, to, co bude nostalgické nebo nahořklé, už zažívat znovu nemusíte. Vezměte si svou sílu zpátky!

Stephanie Brookes: Malá kniha meditací

8. června 2018 v 12:19 | Renata |  Knihy pro dospělé
Zavřela jsem tuhle knihu s pocitem úžasu: Ono to je TAK JEDNODUCHÉ! Kdepak, tohle nejsou žádné meditace pro pokročilé, ba dokonce ani nic duchovního, je to prostě jen umění se v drobných životních situacích umět zadívat na věci s plnou pozorností, vnímat, co se děje a sama jsem si potěšena odešla i s potvrzením, že naše fyzické tělo nám přesně ukazuje, kde a jak máme problém na vnější nebo emoční rovině. Jak úžasně tělo reaguje na vnější okolnosti, typy lidí a snad i trochu může předvídat budoucnost, protože nás umí varovat před potenciálně destruktivními vztahy a situacemi, do nichž se chceme vrhnout? No jasně! Malá, krásná, roztomile ilustrovaná kniha je něčím, co mě bude těšit hodně dlouhou dobu a co ráda otvírám opakovaně, protože... protože všechno, co tam je, je mi velmi blízké a je milé se o tom nechat stále a stále ujišťovat.A být podporována ve chvíli, kdy to chci také naplno žít. Mimochodem, kočky to vědí i bez knih... haha...

Na všechno jsem sama!
Meditace na podporu sebe samého ve chvíli, kdy máte pocit, že máte "mnoho úkolů a jen jedny nervy a jedny ruce". V ní nás autorka vyzývá k chviličce klidu, kdy se vědomě a bez emocí zasoustředíme na své úkoly a ve vizualizaci si pozveme k sobě buď kamarádku, přítele, kohokoliv - ale třeba i je druhou verzi sebe samého - a jednoduše se toho dotyčného zeptáme, co s tím. "V duchu si představujte, že vám váš blízký člověk radí, nabízí vám svou pomoc, co by řekl? Jak by vám mohl pomoci s danou situací? Představujte si váš rozhovor, jako by se odehrával ve skutečnosti. Uvědomte si, co byste potřebovali slyšet."

Tak, tohle je důležité, že si při tomto upřímném rozhovoru sami se sebou lépe uvědomíme, jaké to řešení vlastně chceme, případně koho vůbec můžeme požádat o pomoc. Jak autorka dále píše, často máme na ústech přišpendlený úsměv a na otázku, jak se máme, odpovídáme, že dobře, ale nikdo zdaleka netuší, jaká je skutečnost. Jsme jako lidé vedle sebe, nikoliv se sebou.

A podobných meditací na různá témata tu je hodně. Praktické jsou i ty, které nás učí vědomým činnostem Jak nakupujete, jak vaříte, jak vstáváte? Většinou ve spěchu. Bez vědomí toho, co vlastně děláme. Ach, jak to bolí, když člověk poprvé zastaví ten strašný chvat a uvědomuje si krok za krokem vaření čaje. Nebo když vejde do obchodu tak, aby ho viděl ve všech barvách a s plnou pozorností rozmýšlel nad nákupem - autorka se dušuje, že v takovém případě bude výsledkem uvědomělý nákup bez zbytečností a návdavkem si pak ještě doma budete všeho mnohem víc vážit a své věci opravdu milovat. To samé s úklidem. To samé s oblečením, nebo s přístupem k práci nebo pracovním schůzkám.


Malá knížečka, jež je skutečně příjemným překvapením a jsem si jista, že ji budete otevírat velmi často.

Autorčin životopis
Stephanie Brookesová je spisovatelka a propagátorka zdravého životního styllu. Píše příspěvky do rubriky Destiny (Osud) pro mysbliss.co.uk a přispívá také do Dailly Express, Spirit and Destiny, Women and Fitness, Soul and Spirit a Company magazine. Také vystupovala v televizním pořadu This Morning a ve vysílání BBC Radio 2 a BBC Radio London. Stephanie využila svoje zkušenosti s meditacemi a navrhla krátká meditační cvičení, která se vejdou i do maximálně nabitého rozvrhu. Myslela při tom na všechny, kdo mají sice málo času, ale přitom se potřebují zbavit stresu a uvítají příznivé účinky, které jim meditace může nabídnout. Vydala Synergie Publishing, SE, www.synergiepublishing.com, 2018

ČERVEN 2018: Střelci, Kozorozi, Vodnáři, Ryby

6. června 2018 v 10:57 | Renata |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
Střelci (Král mečů, Císařovna, Královna holí, Trojka mincí)
Jako první mě u vás napadlo, že spoustu lidí si k vám třeba v červnu přijde pro radu. Dveře se u vás nejspíš netrhnou, ať už obrazně, nebo skutečně. Může to také být přezdvěst toho, že se o hodně věcech budete muset rozhodovat, že přijde takové menší období, kdy chtě nechtě budete muset některé záležitosti prostě a jednoduše vzít do vlastních rukou a konat! Stejně tak se ve vašem životě mohou objevit osoby, které notně něčím zahýbou. Rozhodnutí, akce, posuny - všechno směřující k báječné spolupráci na něčem, z čeho budete vpravdě nadšeni. Je to karta společného díla, spolupráce, záležitostí, které si přesně sednou tak, jak mají. Můžete se díky těmto posunům díky osobám důležitým, nebo sobě samým, dostat na nové začátky, můžete posunout věci rozběhnuté, stejně tak můžete dojít hezkých dílčích, ale i finálních výsledků. Podobu to může mít jakoukoliv, ale ten obrovský posun díky lidské činnosti, rozhodnutí a sebevědomí, k něčemu hmatatelnému tady máte celý červen.
Jediné, co vás může v červnu trochu brzdit, je možná ten strach z toho, jak se ty věci kolem rychle vyvíjí, v rychlém sledu se vám totiž doslova před očima vyčistí a vyjasní něco, co třeba ještě nebylo tak úplně zřejmé. Ale máte oproti jiným znamením jednu výhodu - nejspíš vás to nebude bolet, ba se po vás ani žádná jiná akce, než jen ta směrem kupředu, nepožaduje. To ostatní se vám bude dít tak nějak před očima, najednou zjistíte, že se hýbete kýženým směrem a jen pohodlně sledujete, co za vámi zůstává a co vám vlastně možná nesloužilo, nebo dokonce škodilo. Tak tomu můžete směle zamávat!
Posbírejte v červnu odvahu, své znalosti, dovednosti, svou rozhodnost a běžte je využít naplno. Prohlédněte si kapsy a podívejte se na své investice - běžte je investovat tam, kam potřebujete. Buďte odvážní - v červnu máte mimořádné šance slavit úspěchy!


Kozorozi (Čtyřka pohárů, Pětka pentaklů, Desítka pentaklů, Soud)
Ač tu máte sem tam pocity bídy a smutku, tak mám dojem, že to je spíše jakési škodolibé ponoukání osudu, aby vás popostrčil a popíchl tam, kam skutečně patříte. Na druhé straně máte totiž obrovské šance v červnu být a žít tak, jak si zasloužíte, jak skutečně chcete a to s plnou parádou jako hmotnou, finanční, tak i celkově pocitovou. Na jedné straně se vám bude nabízet něco velmi lákavého, dokonce takového, že vás pocit naplněnosti bude až zalykat, ale na druhé straně jsou tu velké pochybnosti. Až nepochopitelné, až rvoucí člověka na dvě půlky. Proč? Proč, když můžu být teď spokojená, se musím cítit taky takhle mizerně? Má to jeden důvod, karta Svět mi k tomu vyšla. Může to tedy být přesně to, o čem je obecný květen. Cosi z minulosti, nebo něco, co chce uzavřít. K čemu to přirovnat? Jako když si v novém bytě necháte starou nefungující kanalizaci. Bude vás otravovat. A přitom zbytečně. Prostě to nechte opravit, nebo za tím zavřete dveře.
Celé to také může být takovým rozporem nad nějakým novým životním směrem a ještě nerozloučeným tím starým životem. Mohou to být i návraty věcí, lidí, situací, které se budou chtít chovat jako za stara, nebo ve vás vyvolávat vzpomínky, které nebudou úplně příjemné, ale znovu připomínám, není to tu proto, aby vás to strhlo zpět. Naopak, je tu proto, abyste se s tím tedy rozloučili, zavřeli za tím dveře a to nové, co se vám otvírá, už s tímto vůbec nijak nespojovali. Je tu nový cyklus, je tu nová stránka knihy vašeho života. Zkuste pohlédnout, zejména zkraje června, na ty stavy únavy či smutku spíše tak, že to je nutný dojezd něčeho, co se dělo nebo co potřebovalo dotruchlit, dosmutnit, ale nijak si to nevyčítejte. Ono to zase odejde, druhá polovina června je už o něčem naprosto jiném. Nával energie, hojnosti, nových šancí, to všechno se bude porůznu prolínat tak, že k tomu mohu říct jedno jediné - co vás trápí a rozesmutňuje, to si dejte o krabičky vzpomínek a zavřete za tím víčko. Co vás naplňuje radostí, to zalijte živou vodou - protože právě o tom bude váš červen!
Vodnáři (Devítka mincí, Sedmička pohárů, Čtyřka pentaklů, Čtyřka holí)
Vodnářům v červnu znovu tak trochu prosakuje to téma vztahů, nebo nejasností kolem vztahů nebo záležitostí, které považujete v životě za ty zásadní, za ty, které vám dodávají pocit bezpečí. Jako by vám něco, nebo někdo, sahal na to, co máte rádi a sahal na to špinavýma rukama. Může to být něco konkrétního, může to být jen nutkavý pocit nebo vzpomínka, ale taková šmouha na tom vašem plněném, nebo dokonce už splněném životním snu tady je. Faktem je, že to není jenom pocit, že tam opravdu něco vadí.
Začátkem června si můžete velmi snadno uvědomit a probrat se tím, co jste dokázali, co máte naservírováno od osudu a co je vám mimořádně v životě milé. Užijte si to a pokud přijdou ty pochybnosti, tak jim jednoduše utněte tipec. Tady je jenom jedno řešení, začnete-li v tom plavat, je tam sklon se v tom nípat, rýpat a všelijak to probírat. Nebo nezdravě lpět na buď na tom, co tedy máte a až agresivně si to prosazovat, nebo naopak se rýpat v těch pochybách a podrážet si tam nohy. Ani jedno není dobré. Vezměte to jednoduchým rázným řezem, který se podobá operaci, která už byla nutná. Ať to má jakoukoliv podobu, je tady nutné řešení, které - možná bych řekla, je to nejjednodušší ze všech. Nenechte se stáhnout do pochyb, do víru, který pak už znemožňuje a zamlžuje realistické vnímání, ale řešte věci možná od začátku. Rázně a hned tak, jak se to čeká, jak je to nejjednodušší. Nehledejte v červnu ve svém okolí omluvy, příčiny, následky, různé linie… ne. Vezměte všechno tak, aby to bylo ve prospěch všech a zbytečně se v ničem nerýpejte. Nemělo by to smysl. Protože když tohle všechno vyřešíte v počátku a ráznějším způsobem, vrátí se vám a do vašeho okolí koncem června zase rovnováha a pohoda. A možná i něco navíc, nějaký bonbonek, nějaká radost, nějaký důvod k oslavě… Tak hodně štěstí.
Ryby (Páže mečů, Eso pohárů, Sedma mečů, Čtyřka pentaklů, Věž)
V červnu kolem vás bude poletovat dost zvláštní šancí. A možná jich bude tolik, že vás to bude až otravovat. Šance na lepší životní pocit, na lásku, na změny, o kterých možná v kostech budete cítit, že jsou schopny vám převrátit život naruby. A pak je tady dvojí přístup. U těch šancí stojíte celkem s rozumem v dlaních. Víte, že když je využijete, něco se změní. A tak se do toho dáte. Možná na té cestě narazíte na své staré strachy, na nějaké vzpomínky na to, když něco podobného nedopadlo dobře, ale ve chvíli, kdy se na to všechno podíváte jinak, nezopakujete staré chyby, můžete se koncem června už docela dobře usazovat v nových situacích nebo být v pilné práci na jejich realizaci. Ale je tu ta důležitá podmínka, neudělat nic jako předtím, protože to celé je tak trochu past - tak trochu je červen o tom, že vám nabídne něco jako kdysi… a bude na vás, jestli jste poučeni nebo ne. Ten nepříjemný červnový pocit je totiž hodně o starých křivdách, vzpomínkách, o tom, že vám to nové nebo podbízející se nemusí být příjemné, protože už do toho prostě nechcete skočit dál. A protože ten podvod na vás tam skutečně může být, všechno, co vám přijde do cesty si tedy velmi dobře ověřte, protože ztráty by skutečně mohly být nezvratné a celkem velké. Návodem může být dvojice karet Rytíře pentaklů a Slunce, zkuste nad tím vším přemýšlet tak, jestli vám to přinese klid, stabilitu a slunce do života. Pokud ano, běžte do toho. Pokud to ale ve znamení karty Trojky mečů, tedy vyloženě je to něco, co vám kazí rovnováhu, zabodává se bolestivě někam, kam nechcete, běžte od toho. Ono se mi zdá, že už na začátku června budete mít takové rozpoložení, že budete vědět co a jak… že prohlédnete případné léčky, že tady je víc zastoupena ta složka rozumu, než nějakých emocionálních rozhodnutí. Ale proč ne? V tomhle všem podivném červnu se totiž také může skrývat řešení a rozloučení se s minulostí. Proto se možná nějaká její část symbolicky vrátí, abyste s ní naložily nově, jinak a vykročili správnou cestou.

ČERVEN 2018: Lvi, Panny, Váhy, Štíři

5. června 2018 v 10:56 | Renata |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
Lvi (Mírnost, Trojka pentaklů - Blázen)
Že by to pro vás byl skvělý měsíc spolupráce? Zvláštních náhod, které vás přivedou do velmi překvapivých, leč také příjemných situací? V první řadě je červen pro Lvi obdobím, kdy mají obrovskou šanci si porovnat cokoliv, co měli do té doby v nepořádku. Všechno se vám začne dávat dohromady samo, s vlastním přičiněním to bude pak proces ještě rychlejší nebo účinnější. Je tu i spolupráce dalších osob nebo okolí jako takového. A všechno jde k novým začátkům ke konci měsíce, k vyčištěnému krásnému naleštěnému domu, ve kterém bude čerstvě vyvětráno a vám tam bude mimořádně hezky.
Hlavním motivem je totiž vlastní zázemí. Pro Lvi bude mimořádně důležité, a tak můžete pocítit touhu dělat si pořádek ve vztazích, které jsou pro vás důležité, zejména tam roli hrají starší nebo důležití muži či nadřízení. Osoby, u kterých čekáte kus zodpovědnosti, jež se dotýká i vás samotných. Svým způsobem můžete být až puntičkářsky pečliví a protivní s tím, jak všechno bude muset mít v červnu své místo.
Výtečný čas na úpravy domu, bydlení, práce, prostředí, ve kterém žijete, organizaci všeho druhu. Cokoliv vám přijde pod ruku, má šanci se dát do pořádku, oprášit, obnovit a znovu fungovat. Kam tuto záviděníhodnou energii vrhnete, je právě na vás. Jedno je ale jisté. Čím víc využijete tu rovnováhu navozující energii začátku a středu měsíce, tu spolupráci, ten až přepečlivý pořádek, tím lépe se vám bude na konci června dýchat a do prázdnin vstoupíte s naprosto novým elánem. Skoro mi to chvílemi přijde jako změny, kdy se cíleně připravujete na něco, co slavnostně s koncem června spustíte, kde uděláte první krok… prostě něco pro vás nesmírně velkolepého. Tak si nestůjte v cestě a vrhněte se do toho se svou lví silou!

Panna (Král mincí, Devítka holí, Dvojka mečů, Sedmička holí)
Máte to trošku podobné jako Lvi, jen s tím rozdílem, že o své zázemí a jistoty se budete muset trochu porvat. Přijdete mi tady takoví unavení, snad uondaní nadcházejícím létem nebo minulými událostmi. "Tolik toužím po odpočinku!" Třeba právě po tom zázemí a pocitu bezpečí, zajištění, který se teď může chvílemi ztrácet v nedohlednu. Panny nemají ten červen příliš růžový, protože více než kdy jindy budou muset dávat pozor na regeneraci, dopřát si právě ten odpočinek sami svou vlastní rukou, nečekat, že to někdo udělá za ně, nebo jim dá dokonce dovolenou. Tu dovolenou si prostě budete muset zařídit sami.
Navíc vám tu vyvstávají i témata, která jsou taková zametená pod koberec, takové to něco, co vystrkuje růžky. Ano, i pro vás ten červnový obecný tarotskop bude hodně platit a když se dívám konkrétněji, co vám tady může vadit a činit nepohodlí, tak je to buď něco, co zůstalo viset v prostoru od dubna, nebo cosi související s tématem vztahů, manželství a znovu zázemí. To, že chcete už konečně oslavit nebo si zajistit něco, na čem můžete postavit kus své budoucnosti a ono to je pocitově stále tak daleko, nebo se to sype v červnu na kousky. Jako otravné mouchy vám tu mohou události poletovat a chtít si ukousnout něčeho, co jim ale nehodláte dát. Ztěžovat vzduch kolem mohou také záležitosti, které se vám nechtělo dlouho řešit, mohou se hlásit o pozornost.
Dobré je, že to je také období, ve kterém se vyplatí zpomalit, opravdu tedy nic neřešit a jen sledovat okolí a dění kolem sebe. Vidět, kdo je s vámi a kdo je proti vám. Ozvat se, když se budete cítit tlačeni do kouta. Ono se to možná vrátí i s ozvěnou, ale věřte mi, že příště si na vás už nikdo nedovolí. Že všechny ty kouty a tlaky a vzdychání je tady proto, abyste se nad tím zamysleli, jestli skutečně tohle chcete v životě mít, máte zapotřebí - nebo ne. A jestli ne, tak… tak vyčkejte ještě chvíli, s koncem června a v létě není problém, aby se to všechno nevyřešilo nějak konstruktivně a ve váš prospěch.

Váhy (Mág, Devítka pentaklů, Čtyřka holí, Čtyřka pentaklů)
Milé Váhy, máte ideální šanci využít červen k tomu, abyste si splnili sny. Zdá se, že před prahem máte docela uklizeno a žádné pohřby minulosti se u vás příliš konat nebudou. A jestli ano, budete s nimi velmi rychle hotoví. Dominuje vám tu totiž velmi svižná energie "přesně vím, jak to udělám a teď to tak udělám". Najednou je všechno jasné, je tu akce, radost, směr - a naprosto přesně jasný cíl. Může to ke konci měsíce vyústit až v nějaké stavy, kdy si můžete připadat "nenasytní", ale vůbec se toho nebojte. Ono to zase přejde.
Stejně tak ta kombinace zázemí a lpění na něm může být pouhým projevem radosti z toho, že se zadařilo, že jste to vymysleli, že se něco splnilo. A tak to plnou náručí obejmete a… držíte držíte držíte. Nenechte si nikým kazit radost, vážně si tohle zasloužíte. Máte plné právo si v červnu oprašovat svůj život, leštit si to, co je vám cenné a uklízet haraburdí, pokud tam nějaké je. K té červnové pohodě se můžete dostat skrze dva faktory. Pochopení minulosti, neopakování starých chyb, snad i otevření se nějakým novým možnostem, které překvapivě vyjdou! Možná jste to nečekali, ale ono to vyjde. Riskujte! Nebo naopak, je to něco dokonale promyšleného, co uvedete v chod a risknete pokus. I tady může být úspěch. Jde o to, že někde uvnitř vás přesně víte, co chcete, co potřebujete a na co máte. A i když můžete mít strach z neúspěchu, tak v červnu vás neúspěch rozhodně nepotká. Zejména pak na poli splněných snů, dlouhodobých výsledků za práci, pracovní oblast obecně a vše, co se týká domácnosti, zajištění a pocitu bezpečí kolem vás.
Velmi vám mohou pomoci lidé kolem vás, kteří mohou přinést nenápadné impulsy k tomu, aby se nějaká ta dominová cestička rozťukla směrem, kterým potřebujete. A pak už to bude lavinový efekt, jedno za druhým. Jako když se rozkryje černá deka z čehokoliv - to záleží na tématu, kterého se vám to dotkne. Tak se nebojte promýšlet - činit promyšlené i ve chvíli, kdy příliš nevěříte výsledku… a nebojte se pouštět do života svěží vzduch v podobě nových informací nebo lidí, protože vám mohou velmi, velmi prospět něčím drobným i větším, co spustí řetězec pozitivních událostí.

Štíři (Svět, Viselec, Pětka pohárů - Královna holí)
"Se zklamáním na mě tento měsíc nechoďte," jako by se vznášelo ve vzduchu podivné chvění, které vám zpestří červen milí Štíři. Ne, se starými bubáky a nočními můrami ať na vás nikdo nechodí. Vy si s tím vším, co vám červen přinese poradíte opravdu hravě. A neradno vám přijít do cesty. Máte tady výraznou energii změn, snahy věci řešit až definitivním způsobem, brát úspěch jako jedinou možnou alternativu a ochotu i změnit svůj názor i úhel pohledu, když to bude nutné. Všechno v zájmu udržení si vlády nad svým životem, udržení si dobré nálady a nulových ztrát. Ty ztráty tady ale mohou dotírat zejména v první polovině měsíce. Nebo ve chvíli, kdy si přece jen v rámci těch změněných úhlů pohledu uvědomíte něco, co vás mrzí, co bylo vaší chybou, nebo kde vás stále bolí staré rány a šrámy. Ještě nezhojené. Tam opravdu mohou přijít ještě chvilky, kdy si rádi sednete někam do kouta a budete si chvíli oplakávat staré lásky nebo časy dávno minulé. Ale nebude to trvat dlouho, je to jen očista něčeho, co bylo potřeba.
Mnohem raději budete celý červen rozvíjet nové začátky, využívat svou sílu, své nově nabyté informace, vědomosti, sebevědomí. Sebevědomí - to je to slovo, které celou dobu hledám. To je klíčové slovo pro vás samotné!
Sebevědomí, které můžete v červnu nabrat skrze nově zakusené věci, situace, díky nově viděným skutečnostem nebo prostě jen tím, že odmítnete hrát něčí hru a dělat mu myš, zatímco on si na vás bude brousit drápy. Je to velice široká škála událostí a procesů, která má ale společné to, že "něco uvidíte jinak a velice se vyplatí se podle toho zachovat". Máte k dispozici nový trůn, nebo trůn po renovaci - tak toho využijte.

Michael Morris: Co nesmíte vědět

5. června 2018 v 10:24 | Renata |  Knihy pro dospělé
Že je to kontraverzní kniha, to je možná ještě docela slabé slovo. Který autor totiž rýpne do problematicky uspořádání světa, Nového světového řádu, zákonitě padá do škatulky konspiračního teoretika. Je to pravda, nebo je to škoda? Autor se vrhl do hlavního tématu - uvažování nad zákonitostmi ekonomiky. Nad tím, že zhruba každých dvěstě let kolabuje v pravidelných intervalech hospodářství a teoreticky - pro to není důvodu. Tyto kolapsy jsou svou cykličností podobny dravci, který potřebuje něco usmrtit, aby něco jiného mohlo žít. Kdo je ten dravec, který řídí ekonomiku, svět?
Možností je mnoho, ale scházejí se u ekonomické udržitelnosti a blahobytu těch, kteří mají v majetku největší bohatství, pro normálního člověka jsou to nedozírné částky, životní styl, který je na hony vzdálen tomu, co zná drtivá většina lidstva. A jak ekonomikou hýbou třeba ty záměrně v bídě a chudobě udržované oblasti světa? Budete se divit... a je snad jen dobře, že tamní obyvatelé si něco takového nemohou ani ve svém rozsahu uvědomit. Nakonec tohle všechno dává smysl, ale udržet tu mašinérii v chodu - úchvatné!


Někdy je to depresivní čtení
Auto se posléze dostává i k tématům, která jsou vyloženě nepříjemná, o tom, že je nutno eliminovat počet obyvatel na Zemi a jakými tichými způsoby se to už děje. Jak je to s plodností, neplodností, civilizačními nemocemi, záměrně nekvalitními potravinami a ekonomickou uzdou, která je držena tak, aby lidé žili v neustálém strachu o budoucnost. Čas od čas máte chuť tu knihu zavřít a zahodit.
Čas od času v ní ale také najdete návod, jak tohle všechno přežít a usebrat se do svého vlastního světa, smyslu života a přežít tuhle džungli jen proto, že váš vlastní životní směr je pro vás nadřazen tomu "uměle vytvořenému".
To už ale záleží na momentálním rozpoložení čtenáře.
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.