A zase je jeho čas... PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Půlroční LETNÍ VÝKLAD - ukázkový příklad

1. června 2018 v 12:37 | Re |  Výklady pro vás a výkladové dny
Jasný a stručný půlrok. Je tady červen a znovu nabídka a ten pravý čas pro půlroční výklad. Měl vždycky celkem úspěch, nevylučuji letos, že bude jen omezený počet míst, protože bych ho ráda všem dala do konce června, aby hezky v červenci už mohl být načisto váš nový měsíc. Uvidíme.

TIP: Můžete si ho objednat i vytisknutý do schránky s obrázkem.

Takže dnes nabízím k nahlédnutí ukázkový výklad, jak asi vypadá…
Půlrok obecně pro vás bude o opouštění starých situací, o horlivém vymýšlení nových cest, odvaze se na ně vydat a o nových výzvách. Chce to jen věřit si, že to, co potřebuji ke své budoucnosti už mám ve svých rukou, nebo to dostanu v pravý čas. A být pozorný. To je asi to klíčové slovo pro druhou polovinu vašeho roku 2018. Být pozorný a pilný.
ČERVENEC (Čtyřka mincí, Slunce, Dvojka pohárů - Ďábel)
Červenec nese velmi dobré možnosti, jak uvést do rovnováhy to, co se nedařilo. Kde zůstalo nějaké lpění, nebo strach, obavy, něco, co nechcete, nemůžete pustit směrem do budoucnosti. Pokud tento pocit bude v červenci, zejména jeho začátkem, nějak silný, zkuste to vzít tak, že je fakt zbytečný. Že ten pocit vězení je pravděpodobně více JEN ve vaší hlavě, než že by byl skutečný, nebo představoval skutečné ohrožení.
Rovnováha tam je… jsou tam i obrovské nové šance. Ale největší výzvou července bude - tohle všechno umět pustit k sobě. Nebát se a pustit to k sobě. Umožnit, aby se to stalo. Je tu vedle sebe obrovský strach, staré zvyky, pocity nerovnováhy, nechuť se někam vydat (symbolika cesty, Vozu), nechuť něco udělat jinak, hnout se z místa, na které jste zvyklí a to mohou být třeba jen myšlenkové vzorce, nebo obyčejný strach udělat něco jiným způsobem.
Mějte to na paměti a rozlučte se s těmi starým kazajkami, které tak strašně škrtí. Okolo totiž je to Slunce, ta láska.. to spojení a rozsvícení života, s něčím, co je Vám velice blízké. Ten strach totiž může být i spojen s tím, že se k Vám blíží, že to cítíte, nějaká významnější pozitivní změna. Blízkost změny, blízkost něčeho, co k vám patří - ať to jsou situace, části zázemí nebo přímo nějaký člověk. Když se na tu změnu, na to něco, co k vám patří a bude se to v červenci kolem Vás ochomýtat, podívám blíže, tak je tu Desítka pohárů - je to tedy něco, co významně posune rodinu, citové zázemí, pocit sounáležitosti se světem jako takovým. Prostě spokojenost. A nevylučovala bych, kdyby to bylo i něco, po čem dlouho toužíte, nebo o čem víte, že si to zasloužíte za tvrdou minulou práci.
Snad jen jedno s tím Ďáblem, neodmítejte nové šance, ale zároveň po nich bezhlavě neskákejte. Je to trochu léčka. Ve chvíli, kdy cítíte uvolnění - běžte a počkejte, nechte vyzrát to, co je kolem vás, přijměte to. Ale když pocítíte, že to je jenom pozlátko, nebo že ta "lákavost" je způsobena tím, že vám působí pocit "zvyku, který dobře znáte", tak pryč od toho.
Tak přeju hodně štěstí a nebojte se zvednout si sebevědomí.

SRPEN (Královna mincí, Pětka holí, Mírnost - Desítka mečů)
Srpen mi už zkraje přijde jako měsíc, kdy se vám bude dařit velmi dobře a z této pozice dokážete čelit všem výzvám. A to dokonce až natolik, že budete schopni kolem sebe učinit i zásadnější rozhodnutí v záležitostech, které dlouhodobě nefungovaly a které už prostě chtěly nějaký ten pořádný zásek, odsek. Ten typ nových věcí a výzev, který začne v srpnu, se bude postupně opakovat i dalších měsících, takže máte šanci si natrénovat kus odvahy nebo začít něco, co budete rozšiřovat a pěstovat v dalších měsících a má to potenciál růstu do budoucnosti či uvést v rovnováhu něco ve vašem životě, co tu rovnováhu nutně potřebuje - a co jste cítili jako nepohodlí ještě v červnu nebo červenci. To, čeho jste se báli, nebo co Vás brzdilo zkraje prázdnin, jak jsem psala, taková ta svěrací kazajka, to na konci srpna uvidíte, že je skutečně pryč, že to nestálo za to. A možná právě s tím zatočíte v průběhu srpna tak nějak už přirozeně - bez vytáček a samozřejmě.
Může to také být měsíc dobrých základů finančních nebo těch, co se týkají zázemí a role ženy, která má něco na starosti a právě ta její "starost" se bude dobře dařit, bude se jí dobře dařit a chvíli se pokocháte pohledem na to, co jste dokázali a co máte jako žena "pod svým křídlem".
A ty novinky, výzvy, jsou zase o Slunci, mohou se tedy cyklicky opakovat zase ty červencové nabídky, nebo pocity… a cesta k nim a k úspěchu bude jednoduchá. Prostě to odvážně zkusit! Uvažujete o něčem? Tak na tom zapracujte - a nabídněte! Doba je vhodná pro odvážné kousky, u kterých jste přesvědčeni, že k vám patří, že vám něco vyrovnají pocitově v životě a také je to doba nových začátků, i konců starých záležitostí - a ty by měly být s takovou příchutí, že "stejně by vám štěstí nepřinesly", takže to není ani spojeno se slzami, ale spíše s úlevou, že už se nemusíte snažit (pro bůhvíkoho) o něco, co vás vyčerpávalo. Hodně si v tomto rozpoložení, více ke konci měsíce, i odpočinete, a to takovým způsobem, že tělo odpočívá… a mysl už přemýšlí, co by podnikla nového, podpořena úspěchy minulých dvou měsíců… no… pro září je to skvělá startovní pozice.

ZÁŘÍ (Král holí, Čtyřka pohárů, Král mečů - Rytíř pentaklů)
Je tu hodně mužské rázné energie. Buď vás budou v září velmi ovlivňovat mužští kolegové - a tady možná trochu pozor na dezinformace nebo na situace, kdy se vás někdo bude chtít snažit strhnout na svou stranu, ale od začátku to nebude úplně čisté - ale s vaší intuicí to velmi dobře poznáte. Hrát by to mělo na velkolepé nabídky, které jsou ale něčím zastropované nebo mají nějakou podmínku, přes kterou nejede vlak a která se vás citově dotýká velmi negativně. Na to jediné bych dala pozor. Může to také svědčit o období, kdy vyjde najevo něco trošku zklamajícího, o někom z okolí, ke komu jste kdysi vzhlíželi, nebo kdo je váš nadřízený, takový "bývalý král", který se ukáže, že trošku ten svůj trůn zneužil.
Obecně tu ale máte karty o jistotách, zázemí a bezpečí. Takže i to způsobuje, že případné riziko, o kterým výše píšu, velmi dobře rozeznáte a nyní jde jen o to, abyste to dobře pojali a dobře se s tím vyrovnali. Též to může být o situaci, kdy se cítíte někam tlačeni nějakou autoritou - a to není příjemné, působí takový pocit, že byste z té situace nejraději nějak utekli (ostatně, symbolika začátku školního roku možná není tak úplně od věci…).
Zaměřím-li se ale na to pozitivní, tak musím říci - věnujte svou pozornost rodině, zázemí, svému domovu, svým vlastním jistotám a klidně bych řekla, třeba i vydělávání peněz nebo tomu pocitu "zajištění", ať to pro vás znamená cokoliv. To je totiž ta pevná půda, ten domov pod nohama, který umožní, že to případné zemětřesení a nepohodu kolem, v pohodě přežijete.
Ale přesto, asi bych velmi dobře zvažovala všechny nabídky zvenčí, které v září přijdou a budou se tvářit tak nějak podivně. Při jejich zvažování vycházejte z minulých, již prožitých zkušeností (ne, nebude to jinak, bude to úplně stejně…) a odstupte od těch problémů, klidně až do situace, kdy uděláte mrtvého brouka - ufff… najednou tady vznikne taková kapsa vzduchu, ve které alespoň se nadechnete a vydechnete. A vydržte, protože už v říjnu nebo na přelomu měsíců, se tohle vyjasní SAMO.

ŘÍJEN (Eso mečů, Šestka mečů, Trojka mincí - Devítka holí)
Z těch minulých zkušeností budete asi hodně vycházet i v říjnu. A budou tak trochu ochranou před chybami - a pozor, mám dojem, že kdybyste v říjnu hodně přemítali nad minulostí nebo nad tím, komu a čemu by se dala dát znovu šance, mohli byste si snadno uhnat častější bolesti hlavy - jednoduše řečeno - nemá to cenu nad tímto uvažovat. Stalo se, co se stalo - a důsledky si každý ponese sám bez toho, aniž byste mohli někomu něco zmírnit. A tam, kde třeba budete mít obavy, tak ve výsledku ten důsledek minulosti nebude tak hrozný, nebo bude překvapivě pozitivní nebo nabízející nové šance.
Ale když se vrátím k začátku měsíce, tak tu je velmi silné období rozjasnění něčeho, co zůstávalo v mlze. A to bude formou náhody nebo informace. A umožní to pohyb jinam, vpřed, umožní to opuštění nefungujícího - a když se na to dívám podrobněji, tak mi přijde, že to je hodně o těch nabídkách, které nebyly vhodné "pro královnu"… že se tu více než kdy jindy mohou sesypat nahnilé plody, které se ještě nedávno tvářily jako první jakost. Takže důsledky záleží na tom, do jaké míry jste tomu v minulosti podlehly, ale v podstatě se vám tady v průběhu října, už od jeho začátku, od těch prvotních impulsů, uvolňuje cesta vpřed, tříbí, vyjasňuje a postupně tu budou vyplouvat situace i lidi, kteří k vám patří, obnovovat se bude ten dočasně zastavený tok směrem kupředu a k vývoji, ke společnému "dílu", nebo něčemu, co pro vás osobně má velký význam a je u toho potřeba spolupráce jiných lidí nebo sem tam čas na to, aby to něco přineslo výsledky zvenčí.
Říjen lze využít k zásadnějším změnám v životě, pokud to budete cítit. Můžete najít nové kotvy, nová místa, nové myšlenky - na kterých lze postavit něco zdravého a životaschopného. Nevylučuji ani to, že se uděje něco karmického, kde vystopujete linii nějaké nenápadné pobídky v minulosti, která nyní přinese obrovský a překvapivý pozitivní výsledek ve formě nenadálé příležitosti. Nebo naopak - pokud o něco takového stojíte, tak tu nenápadnou pobídku, která se má zúročit - pusťte do světa právě v říjnu.

LISTOPAD (Rytíř mečů, Sedmička pentaklů, Pětka pohárů - Osmička pentaků)
Je tu klid, pohoda, pilné učení a práce, která fakt člověka baví. Hodně tomu pomůže začátek měsíce, ve kterém máte možnost velmi akčně a účinně vyřídit cokoliv. Vyčistit stůl zanesený úkoly. Zrýt a zasít nová semínka. Sice tu mám Pětku pohárů, ale k ní jsem ještě jednou vytáhla tu Osmičku mincí, která je o trpělivé práci, takže, když na vás s počínajícím adventem padne splín - tak je to prosím proto, že něco možná trvá déle, než jste čekali… a když se ponoříte do práci na tom, nebo do jiné práce, nebo do jakékoliv činnosti, která odvede tu pozornost, nebo když vezmete do rukou něco, co máte rádi, na čem rádi pracujete - tak ten splín odejde. Není tu proto, aby trápil, ale proto, aby ukázal, kde třeba ještě není něco hotovo, kde ještě tlačí pata a bota potřebuje opravit. Nebuďte tedy umanutě netrpěliví, ale vyčkejte, protože ten čas, který tak někonečně trvá… a působí depku, tady je opravdu nutný a uvidíte, že se vyplatí. Protože už se začátkem prosince se to začíná uvolňovat do takového předčasného Ježíška a pár dárečků, které rozhodně oceníte.
Tato karetní kombinace také může být o prosté únavě z práce, z listopadové tmy, fyzická únava, která přichází ve chvíli, kdy příliš dlouho jedeme na prázdný motor. Není divu, začátek měsíce mohl být velmi akční a hodně vyčerpat. Doplňte palivo, vyspěte se, dejte si pauzu a zase pokračujte. Dobré je, že když si to v sobě člověk takhle přebere, tak zase najdete tu chuť, ten elán. A pak směle dokončíte to, co jste načali v minulosti nebo začátkem listopadu, pokud tam jsou ještě nějaké resty.
Obecně - je tu velmi mnoho takových snažících se karet, takže pokud jen můžete, zkuste listopad použít ve stylu "zavřu se a zamknu - a budu do zemdlení pracovat na tom svém….", protože ono to fakt přinese v prosinci první výsledky. I kdyby to "vaše" byla jen poctivá práce na vlastní regeneraci nebo na přemýšlení o budoucnosti - tak máte velkou šanci, že se vám to efektivně podaří a zúročí.

PROSINEC (Devítka pentaklů, Svět, Páže pohárů - Trojka holí)
Ježíšek jak vyšitý! No, abych nebyla tak optimistická, tak začnu spíše od toho horšího konce a tím je možný výskyt nějakých "nočních můr", nebo starých bolestí, spíše nostalgického charakteru, nebo souvisejících s tím, co vám kdysi překazilo pohled do budoucnosti. Ale je tu u toho karta Světa, konec cyklu - milá moje, už to je pryč. Jestli si to potřebujete odtruchlit, tak ještě jo… ale věřte mi, že tenhle flashback do minulosti je nejspíš posledním rokem. Ono už to všechno notně přehlušují události celého prosince. Splněné sny, úlevné okamžimky, kdy něco už můůůžu nechat za sebou, cítím jak začíná něco nového… a jsou tu i s koncem měsíce takové nabídky zvenčí, které jsou mimořádně milé a nevím, jestli to budou nabídky od konkrétních lidí a budou čistě lidské, nebo pracovní, nebo jestli to bude jen takový sled velmi milých událostí v okolí, která vás ale v každém případě překvapí, zároveň však neskutečně sednou a pohladí.
Prosinec může být skutečně měsícem, kdy více než kterýkoliv jiný rok a vánoční čas pocítíte tu posvátnost toho nového, co přichází. S nostalgií či až rituálním pocitem můžete chtít poděkovat za tento rok, a strašně ráda vstoupit do nového roku, s ještě větším nadšením. Možná tu opravdu je něco, co si zaslouží to, abyste se v prosinci zastavila, zavzpomínala, dala dohromady, rozloučila se, nebo přivítala, poděkovala stejně jako poprosila o něco, co potřebujete.
V prosinci k vám velmi často mohou přijít události nebo takové záležitosti, ve kterých je cítit hojnost. Jakákoliv. Hojnost, klid, oddech, výdech - "konečně to přišlo"… Konečně to něco můžu nechat za sebou, protože vím, tuším nebo dokonce mám to nové…
Může to také být o výsledcích různých výzev, které jste v průběhu roku odvážně přijali, tady se sesype pár dobrých výsledků. Důkazů, že se odvaha vyplatila. Mohou se zlepšit i vztahy mezilidské, může ten, kdo byl proti vám, buď odejít ze scény, nebo se prostě zklidnit, či vám samotným to přestane vadit. Najednou tu dostanete šanci vykročit novým směrem. Je to jako výklad na objednávku… s tou přesně takovou vánoční a novoroční energií, která má být a která s sebou i v tom dalším roce ponese trochu zázemí, klidu a nových začátků, snad znovu spojených s odvahou a novými výzvami, tentokrát ale více s radostí než s takovým pocitem, že "riskujete". Budete mít prostě pevnější půdu pod nohama a jasnější odvážné cíle a myšlení.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.