ČERVEN 2018: Střelci, Kozorozi, Vodnáři, Ryby

6. června 2018 v 10:57 | Renata |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
Střelci (Král mečů, Císařovna, Královna holí, Trojka mincí)
Jako první mě u vás napadlo, že spoustu lidí si k vám třeba v červnu přijde pro radu. Dveře se u vás nejspíš netrhnou, ať už obrazně, nebo skutečně. Může to také být přezdvěst toho, že se o hodně věcech budete muset rozhodovat, že přijde takové menší období, kdy chtě nechtě budete muset některé záležitosti prostě a jednoduše vzít do vlastních rukou a konat! Stejně tak se ve vašem životě mohou objevit osoby, které notně něčím zahýbou. Rozhodnutí, akce, posuny - všechno směřující k báječné spolupráci na něčem, z čeho budete vpravdě nadšeni. Je to karta společného díla, spolupráce, záležitostí, které si přesně sednou tak, jak mají. Můžete se díky těmto posunům díky osobám důležitým, nebo sobě samým, dostat na nové začátky, můžete posunout věci rozběhnuté, stejně tak můžete dojít hezkých dílčích, ale i finálních výsledků. Podobu to může mít jakoukoliv, ale ten obrovský posun díky lidské činnosti, rozhodnutí a sebevědomí, k něčemu hmatatelnému tady máte celý červen.
Jediné, co vás může v červnu trochu brzdit, je možná ten strach z toho, jak se ty věci kolem rychle vyvíjí, v rychlém sledu se vám totiž doslova před očima vyčistí a vyjasní něco, co třeba ještě nebylo tak úplně zřejmé. Ale máte oproti jiným znamením jednu výhodu - nejspíš vás to nebude bolet, ba se po vás ani žádná jiná akce, než jen ta směrem kupředu, nepožaduje. To ostatní se vám bude dít tak nějak před očima, najednou zjistíte, že se hýbete kýženým směrem a jen pohodlně sledujete, co za vámi zůstává a co vám vlastně možná nesloužilo, nebo dokonce škodilo. Tak tomu můžete směle zamávat!
Posbírejte v červnu odvahu, své znalosti, dovednosti, svou rozhodnost a běžte je využít naplno. Prohlédněte si kapsy a podívejte se na své investice - běžte je investovat tam, kam potřebujete. Buďte odvážní - v červnu máte mimořádné šance slavit úspěchy!


Kozorozi (Čtyřka pohárů, Pětka pentaklů, Desítka pentaklů, Soud)
Ač tu máte sem tam pocity bídy a smutku, tak mám dojem, že to je spíše jakési škodolibé ponoukání osudu, aby vás popostrčil a popíchl tam, kam skutečně patříte. Na druhé straně máte totiž obrovské šance v červnu být a žít tak, jak si zasloužíte, jak skutečně chcete a to s plnou parádou jako hmotnou, finanční, tak i celkově pocitovou. Na jedné straně se vám bude nabízet něco velmi lákavého, dokonce takového, že vás pocit naplněnosti bude až zalykat, ale na druhé straně jsou tu velké pochybnosti. Až nepochopitelné, až rvoucí člověka na dvě půlky. Proč? Proč, když můžu být teď spokojená, se musím cítit taky takhle mizerně? Má to jeden důvod, karta Svět mi k tomu vyšla. Může to tedy být přesně to, o čem je obecný květen. Cosi z minulosti, nebo něco, co chce uzavřít. K čemu to přirovnat? Jako když si v novém bytě necháte starou nefungující kanalizaci. Bude vás otravovat. A přitom zbytečně. Prostě to nechte opravit, nebo za tím zavřete dveře.
Celé to také může být takovým rozporem nad nějakým novým životním směrem a ještě nerozloučeným tím starým životem. Mohou to být i návraty věcí, lidí, situací, které se budou chtít chovat jako za stara, nebo ve vás vyvolávat vzpomínky, které nebudou úplně příjemné, ale znovu připomínám, není to tu proto, aby vás to strhlo zpět. Naopak, je tu proto, abyste se s tím tedy rozloučili, zavřeli za tím dveře a to nové, co se vám otvírá, už s tímto vůbec nijak nespojovali. Je tu nový cyklus, je tu nová stránka knihy vašeho života. Zkuste pohlédnout, zejména zkraje června, na ty stavy únavy či smutku spíše tak, že to je nutný dojezd něčeho, co se dělo nebo co potřebovalo dotruchlit, dosmutnit, ale nijak si to nevyčítejte. Ono to zase odejde, druhá polovina června je už o něčem naprosto jiném. Nával energie, hojnosti, nových šancí, to všechno se bude porůznu prolínat tak, že k tomu mohu říct jedno jediné - co vás trápí a rozesmutňuje, to si dejte o krabičky vzpomínek a zavřete za tím víčko. Co vás naplňuje radostí, to zalijte živou vodou - protože právě o tom bude váš červen!
Vodnáři (Devítka mincí, Sedmička pohárů, Čtyřka pentaklů, Čtyřka holí)
Vodnářům v červnu znovu tak trochu prosakuje to téma vztahů, nebo nejasností kolem vztahů nebo záležitostí, které považujete v životě za ty zásadní, za ty, které vám dodávají pocit bezpečí. Jako by vám něco, nebo někdo, sahal na to, co máte rádi a sahal na to špinavýma rukama. Může to být něco konkrétního, může to být jen nutkavý pocit nebo vzpomínka, ale taková šmouha na tom vašem plněném, nebo dokonce už splněném životním snu tady je. Faktem je, že to není jenom pocit, že tam opravdu něco vadí.
Začátkem června si můžete velmi snadno uvědomit a probrat se tím, co jste dokázali, co máte naservírováno od osudu a co je vám mimořádně v životě milé. Užijte si to a pokud přijdou ty pochybnosti, tak jim jednoduše utněte tipec. Tady je jenom jedno řešení, začnete-li v tom plavat, je tam sklon se v tom nípat, rýpat a všelijak to probírat. Nebo nezdravě lpět na buď na tom, co tedy máte a až agresivně si to prosazovat, nebo naopak se rýpat v těch pochybách a podrážet si tam nohy. Ani jedno není dobré. Vezměte to jednoduchým rázným řezem, který se podobá operaci, která už byla nutná. Ať to má jakoukoliv podobu, je tady nutné řešení, které - možná bych řekla, je to nejjednodušší ze všech. Nenechte se stáhnout do pochyb, do víru, který pak už znemožňuje a zamlžuje realistické vnímání, ale řešte věci možná od začátku. Rázně a hned tak, jak se to čeká, jak je to nejjednodušší. Nehledejte v červnu ve svém okolí omluvy, příčiny, následky, různé linie… ne. Vezměte všechno tak, aby to bylo ve prospěch všech a zbytečně se v ničem nerýpejte. Nemělo by to smysl. Protože když tohle všechno vyřešíte v počátku a ráznějším způsobem, vrátí se vám a do vašeho okolí koncem června zase rovnováha a pohoda. A možná i něco navíc, nějaký bonbonek, nějaká radost, nějaký důvod k oslavě… Tak hodně štěstí.
Ryby (Páže mečů, Eso pohárů, Sedma mečů, Čtyřka pentaklů, Věž)
V červnu kolem vás bude poletovat dost zvláštní šancí. A možná jich bude tolik, že vás to bude až otravovat. Šance na lepší životní pocit, na lásku, na změny, o kterých možná v kostech budete cítit, že jsou schopny vám převrátit život naruby. A pak je tady dvojí přístup. U těch šancí stojíte celkem s rozumem v dlaních. Víte, že když je využijete, něco se změní. A tak se do toho dáte. Možná na té cestě narazíte na své staré strachy, na nějaké vzpomínky na to, když něco podobného nedopadlo dobře, ale ve chvíli, kdy se na to všechno podíváte jinak, nezopakujete staré chyby, můžete se koncem června už docela dobře usazovat v nových situacích nebo být v pilné práci na jejich realizaci. Ale je tu ta důležitá podmínka, neudělat nic jako předtím, protože to celé je tak trochu past - tak trochu je červen o tom, že vám nabídne něco jako kdysi… a bude na vás, jestli jste poučeni nebo ne. Ten nepříjemný červnový pocit je totiž hodně o starých křivdách, vzpomínkách, o tom, že vám to nové nebo podbízející se nemusí být příjemné, protože už do toho prostě nechcete skočit dál. A protože ten podvod na vás tam skutečně může být, všechno, co vám přijde do cesty si tedy velmi dobře ověřte, protože ztráty by skutečně mohly být nezvratné a celkem velké. Návodem může být dvojice karet Rytíře pentaklů a Slunce, zkuste nad tím vším přemýšlet tak, jestli vám to přinese klid, stabilitu a slunce do života. Pokud ano, běžte do toho. Pokud to ale ve znamení karty Trojky mečů, tedy vyloženě je to něco, co vám kazí rovnováhu, zabodává se bolestivě někam, kam nechcete, běžte od toho. Ono se mi zdá, že už na začátku června budete mít takové rozpoložení, že budete vědět co a jak… že prohlédnete případné léčky, že tady je víc zastoupena ta složka rozumu, než nějakých emocionálních rozhodnutí. Ale proč ne? V tomhle všem podivném červnu se totiž také může skrývat řešení a rozloučení se s minulostí. Proto se možná nějaká její část symbolicky vrátí, abyste s ní naložily nově, jinak a vykročili správnou cestou.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.