Stephanie Brookes: Malá kniha meditací

8. června 2018 v 12:19 | Renata |  Knihy pro dospělé
Zavřela jsem tuhle knihu s pocitem úžasu: Ono to je TAK JEDNODUCHÉ! Kdepak, tohle nejsou žádné meditace pro pokročilé, ba dokonce ani nic duchovního, je to prostě jen umění se v drobných životních situacích umět zadívat na věci s plnou pozorností, vnímat, co se děje a sama jsem si potěšena odešla i s potvrzením, že naše fyzické tělo nám přesně ukazuje, kde a jak máme problém na vnější nebo emoční rovině. Jak úžasně tělo reaguje na vnější okolnosti, typy lidí a snad i trochu může předvídat budoucnost, protože nás umí varovat před potenciálně destruktivními vztahy a situacemi, do nichž se chceme vrhnout? No jasně! Malá, krásná, roztomile ilustrovaná kniha je něčím, co mě bude těšit hodně dlouhou dobu a co ráda otvírám opakovaně, protože... protože všechno, co tam je, je mi velmi blízké a je milé se o tom nechat stále a stále ujišťovat.A být podporována ve chvíli, kdy to chci také naplno žít. Mimochodem, kočky to vědí i bez knih... haha...

Na všechno jsem sama!
Meditace na podporu sebe samého ve chvíli, kdy máte pocit, že máte "mnoho úkolů a jen jedny nervy a jedny ruce". V ní nás autorka vyzývá k chviličce klidu, kdy se vědomě a bez emocí zasoustředíme na své úkoly a ve vizualizaci si pozveme k sobě buď kamarádku, přítele, kohokoliv - ale třeba i je druhou verzi sebe samého - a jednoduše se toho dotyčného zeptáme, co s tím. "V duchu si představujte, že vám váš blízký člověk radí, nabízí vám svou pomoc, co by řekl? Jak by vám mohl pomoci s danou situací? Představujte si váš rozhovor, jako by se odehrával ve skutečnosti. Uvědomte si, co byste potřebovali slyšet."

Tak, tohle je důležité, že si při tomto upřímném rozhovoru sami se sebou lépe uvědomíme, jaké to řešení vlastně chceme, případně koho vůbec můžeme požádat o pomoc. Jak autorka dále píše, často máme na ústech přišpendlený úsměv a na otázku, jak se máme, odpovídáme, že dobře, ale nikdo zdaleka netuší, jaká je skutečnost. Jsme jako lidé vedle sebe, nikoliv se sebou.

A podobných meditací na různá témata tu je hodně. Praktické jsou i ty, které nás učí vědomým činnostem Jak nakupujete, jak vaříte, jak vstáváte? Většinou ve spěchu. Bez vědomí toho, co vlastně děláme. Ach, jak to bolí, když člověk poprvé zastaví ten strašný chvat a uvědomuje si krok za krokem vaření čaje. Nebo když vejde do obchodu tak, aby ho viděl ve všech barvách a s plnou pozorností rozmýšlel nad nákupem - autorka se dušuje, že v takovém případě bude výsledkem uvědomělý nákup bez zbytečností a návdavkem si pak ještě doma budete všeho mnohem víc vážit a své věci opravdu milovat. To samé s úklidem. To samé s oblečením, nebo s přístupem k práci nebo pracovním schůzkám.


Malá knížečka, jež je skutečně příjemným překvapením a jsem si jista, že ji budete otevírat velmi často.

Autorčin životopis
Stephanie Brookesová je spisovatelka a propagátorka zdravého životního styllu. Píše příspěvky do rubriky Destiny (Osud) pro mysbliss.co.uk a přispívá také do Dailly Express, Spirit and Destiny, Women and Fitness, Soul and Spirit a Company magazine. Také vystupovala v televizním pořadu This Morning a ve vysílání BBC Radio 2 a BBC Radio London. Stephanie využila svoje zkušenosti s meditacemi a navrhla krátká meditační cvičení, která se vejdou i do maximálně nabitého rozvrhu. Myslela při tom na všechny, kdo mají sice málo času, ale přitom se potřebují zbavit stresu a uvítají příznivé účinky, které jim meditace může nabídnout. Vydala Synergie Publishing, SE, www.synergiepublishing.com, 2018
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.