TAROTSKOPY NA LISTOPAD A PROSINEC.
AKTUÁLNĚ: Nové objednávky na vánoční výklady již mají stopstav - už bych jich víc nestihla. Další vlna výkladů už bude bez obrázků konkrétních karet, výklad oživím ilustračními náladovými obrázky a víc se zaměřím na text, protože tak to máte prostě raději a já se tomu přizpůsobím.
Kdo nestihne vánoční výklady a měl by zájem o speciální výklad, tak prosím vyčkejte, v průběhu Vánoc přidám do nabídky nový výklad podobný, tentokrát celý nabitý NOVOROČNÍ energií a ten by byl k vypracování po 10.1.2019.

Červenec 2018

30.7.-5.8.: Krasojízda pokračuje, nepovolujte svaly!

29. července 2018 v 2:32 | Renata |  Každotýdenní kalendář

Tak to je snad už třetí týden v kuse, kdy si neoddechneme, spíše řečeno, nebudeme lenit. Pořád se bude něco dít. Trošku mi to přijde jako opakování minulého týdne, jako takový reparát pro ty, kdož se v tom všem zmatku trošku ztratili. Větší šance pro každého, kdo tímhle obdobím proplouvá s úsměvem na tváři - tak pozor, vy tu můžete mít nové nabídky, sklizené ovoce a pozor na to, abyste nemuseli přistavovat sklep, protože ta sladká jablíčka už nemáte kam dát! A to bych vám moc přála!


Ale obecně pro každého je to týden, ve kterém budeme stát za rozcestí. Kdy znovu dostaneme šanci něco udělat jinak, něco zvážit nově, někudy se dát... nebo si jen uvědomit, že znovu máme před sebou vícero možností, než jsme doufali v minulosti. A máme možnost i díky událostem kolem nás více ocenit to, co je kvalitní. Ty zlomy a spadané domky z kostiček, jsou k tématu rodiny a zázemí, nebo citového naplnění. Tady se může ukázat, že něco bylo více pravdivé a více upřímné, než jste si mysleli, že jste se třeba v někom mýlili... a podcenili jeho lásku. Nebo naopak, že jste ji přecenili a nyní uvidíte, že je tam nádech zklamání, že se stává něco, co by měl ten vztah vydržet, a on to nevydržel.


Důraz na veškeré silné emoce je tu dán vícero vlivy - budou nám totiž ukazovat cestu. CO vám prostě bude příjemné, bez vnitřních pochyb - to je ONO. A kde něco nestojí na kvalitních základech, tam se nekompromisně tento týden vkradou pochyby ve formě zklamání, nebo s pocitem, že jste na něco zůstali sami, ale pozor, je tu i silná touha tohle potlačit, omluvit, přehlédnout (radši...), protože jste přece silní, protože to třeba může být vaše chyba... No uvidíte, nechte si to projít hlavou, ale i kdybyste strčili hlavu do písku, tak časem vás tato situace zpětně donutí se k ní vrátit a přiznat si pravdu. Důležitá tady je síla a stabilita, která na emocích tohoto týdne vlastně stojí. Kde je vám podporován pocit sounáležitosti v životě k sobě, k práci, ke vztahu, k lidem, k čemukoliv - to je to, co máte dál rozvíjet a pěstovat. Kde cítíte pochybnosti a kde ty náhody ukazují, že se můžete mýlit, tam buďte minimálně alespoň opatrní v tom, kolik do takových věcí a situací investujete své vlastní energie.


Vlastně ideální čas pohnojit na své zahrádce to, co chcete, aby rostlo, a trošku vytrhat plevel. Nic víc. Zahrádka pookřeje, odroste tento týden obdivuhodným tempem.... a plevel zaschne dřív, než ho odnesete na hromadu. Tak hodně štěstí a odvahy v tom, abyste tyto dvě věci správně rozeznali.

Úplněk ve Vodnáři 27.7.: Ukažte, jací opravdu jste!

24. července 2018 v 12:30 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Úplňkový vodnářový čas je hodně o opravdovosti, o spojení se se svou duší a s jistou nezávislostí, až rebelií. A tak mne nepřekvapila kartička, na které se píše "Když dovolíte ostatním, aby poznali jací skutečně jste, budete se cítit milovaní za to, jací skutečně jste." Zdánlivě malá věc, ale jen si to zkuste představit, nebo dokonce prožít. Jak jinak se cítí člověk, který je přijímám a milován takový, jaký je... a jak jinak se cítí, když se přizpůsobuje na míru těm, kteří by ho měli milovat a oni ho pak mají rádi, respektují, nebo... no prostě není to ono. Kus opravdovosti prostě chybí. A to bude tématem tohoto červencového úplňků: Můžeme víc a víc cítit to, co v nás sami znásilňujeme, co není opravdové, do hrajeme... a to může vadit různými způsoby. Vyhodí nás to ze sedla spokojenosti, lidé na nás mohou být ještě náročnější, v podstatě nám vyčítat něco.... ale my si pak uvědomíme, že nám vyčítají to, že špatně hrajeme svoji hru... tu nahranou roli. Tak vlastně potom není důvod ji hrát. Vedle sebe mi tu stojí až depresivní stav smutku, zklamání, a osudových událostí. Období změn, které se trochu podobá tomu v minulém týdnu, ale teď je to takové opravdovější.Cokoliv se kolem vás bude dít, je tu proto, abyste si uvědomili, kdo skutečně jste a jací vážně chcete být. Co je jen maska, která vám nevyhovuje... a kde se vlastně schovává to vaše skutečné já? Můžete k němu dojít dvěma způsoby. Jeden je ten, že uvidíte, co k vám ladí, co je tím "partnerem" pro vaši duši... a na druhé straně jsou to ty slzy a deprese... Jednoduše řečeno - tento týden, okolo úplňku, co vám bude dělat intenzivní radost a naplnění - to je ONO.

A co vám bude dělat smutek a tíži na duši, a to může být až velmi svázaný a extrémní pocit - tak to je přesně TO, co je ta maska, co nejste vy a co je násilím přetvořeno k obrazu cizímu. Řešením tu je karta Svět - ukončit to. Velká šance to neřešit, nerýpat se tom, ale prostě to silou vůle ukončit a začít něco nového. Podpora Kola osudu tady je, takže se zdá, že pokud s tím zatočíte, tak dostanete rovnou i podporu v tom novém, v tom, co milujete, v tom, abyste našli svou vlastní tvář. A naopak, kdo bude zažívat tu opravdovost a bude ji v tomto období cíleně pěstovat, ten dostane ještě plnou náruč podpory a co já vím - třeba pěkných nabídek k tomu, aby v tom byl ještě lepší.

A ještě něco - co se vám bude během tohoto úplňku honit v hlavě, - to je výsledek dlouhodobého uvažování, nebo vývoje, který třeba probíhat skrytý... a teď jenom vyvřel. Máte šanci v sobě najít odpovědi i na velmi hluboké otázky. Dejte jim šanci.

SAMOVÝKLAD s Anděly krystalů

23. července 2018 v 9:07 Výklady pro vás a výkladové dny
Vyberte si jednu ze tří karet a přečtěte si, co k tomu, co se vám honí hlavou, vám říkají právě tyto kartičky od Doreen Virtue. Oblíbený samovýklad je bezvadnou možností, jak si vnést do svých otázek jasno, nebo svěží vítr, který vás navede na nová, inspirativní řešení a možnosti. Ukáže oblasti nebo položí další otázky, které mohou hrát rozhodující vliv.
Tak připraveni? Můžeme…

Doreen Virtue vytvořila tyto karty jako nejen poctu andělům, jak je u ní zvykem, ale také drahým kamenům, které jsou často jednotlivým andělům zasvěceny a vyzařují každý jistý druh moudrosti, směr odpovědí a témata, která jsou obecně známa. Růženín je kamenem lásky, citrín zázemí a financí a křišťál je takový univerzální všeználek, který zajistí, abychom na své odpovědi přišli sami.
No a co se ukáže nyní?23.-29.7.: Týden zúčtování?

22. července 2018 v 2:28 | Renata |  Každotýdenní kalendář

Předposlední červencový týden nese další velký týden a velká témata. Když to shrnu, tak cokoliv budete mít rozmyšleno, nebo k čemu se budete připravovat, to notně posune kupředu, a to často až nečekanými způsoby, úplněk ve Vodnáři v pátek. Nebo dny kolem. Týden zúčtování? Skoro mi to tak přijde. Máme v sobě hodně moudrosti, zkušeností, odhodlání se nějak zachovat, nebo něco nějak vyřešit a dalo by se říci, že pokud to je v souladu s vaší duší nebo s vaším osudem, můžete se sami pustit do práce, půjde to snadno. Ty ledy, hradby se budou promalovat velmi lehce, ačkoliv to nezaručuje nulovou dramatičnost. Naopak. Někdy to může být pro okolí, nebo pro vás, budete-li tím, kdo to bude sledovat zvenčí, být i velmi dramatické, ale pokud se nad tím zamyslíte, uvidíte, že to bylo něco, co jen vyrovnává nerovnováhu.Je to naprosto skvělý týden pro situace, ve kterých se dlouho nemůžete rozhodnout pro jednu z možností. Kdy dlouho sbíráte odvahu k nějakému činu nebo zásahu ve svém životě. Máte možnost. A dokonce tu je velmi možné, že to prvotní popíchnutí, či dokonce samovolné zhroucení a rozhodnutí za vás, může přijít i zvenčí. Najednou prostě bude jasno.
A pokud váháte, jestli vůbec se na nějakou křižovatku v životě vydat, můžete tento týden zažít pocit, že by to nebylo vůbec od věci, že vlastně možná máte mnohem více možností, než jste si do této doby mysleli. Více odvahy, více můžete zúročit minulé zkušenosti a moudrost, intuici. Mnoho z událostí tohoto týdne bude ze škatulky "já jsem to ale asi tušila, že se to tak stane"... A často se to bude týkat věcí, které pro vás znamenají budoucí směr, díky kterým budete mít možnost se pohnout kupředu, něco vyklidit, udělat prostor, dát do pořádku.

Protože pořádek je pak i tématem, jež přichází po tom úplňku a směrem k víkendu, kdy najednou je tu úleva a ta dramatičnost se začíná zmírňovat v pocitu, že takhle to je správně. Možná to bude vyžadovat ještě nějakou práci, ale něco se uvolnilo, vyjasnilo. Ideální čas pro pracovní víkendy, pro zapálení se do činnosti, kterou milujete. Tento týden můžete se vším tím dramatem okolo sebe, nebo i jen ve vlastních myšlenkách, udělat obrovský a efektivní kus práce na něčem, co dlouho stálo na místě.
Tak krásný červenec!

16.- 22.7.: Tak to je déšť. Štěstí přeje připraveným (natěšeným).

15. července 2018 v 12:12 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Tak tento týden se může život převrátit vzhůru nohama. Veškeré dění bude naprosto osudové a bude nás nabádat k tomu, abychom se postavili sami za sebe, abychom něco ukončili, něco začali a hlavně, abychom potom ke konci týdne vzali do dlaní a do náruče nějakou obrovskou nabídku nebo uvědomění, které bude tak milé, že má skoro potenciál se zarýt do paměti na dlouhou dobu. Ale abych začala od začátku.


Osmička holí je karta rychlosti, událostí, karmy - najednou tu bude něco vidět, něco před vámi náhle spočine a vy víte, že to je něco, co k vám spravedlivě doputovalo po linii minulosti. Zasloužíte si to. A teď je třeba s tím něco udělat. Přijmout, nepřijmout, poslat dál, nechat si to? Může to být cokoliv, ale použijte u toho ráznost a rozum. Nebojte se to rozhodnutí udělat, nestyďte se přijmout to dobré a nebojte se jakkoliv postavit tváří v tvář tomu horšímu. Ale spíše mi přijde, že půjde o záležitosti úlevné, které nám umožní při správném uchopení, najít obrovskou úlevu, nalézt štěstí, ocenit minulost, přítomnost nebo lidi kolem sebe, kteří vám s tím notně pomohou... oslavit to.


Jako když spadne z nebe obrovský pytel, na který jste tak dlouze čekali.... a bude v něm něco, na co jste tak dlouho čekali a nyní - konečně je to taky. Už jen ten pocit úlevy naplňuje štěstím. A umožní vám posunout se vpřed, něco konečně začít, někam vykročit, něco nechat za sebou a nabídnout sebe, své srdce, nebo celý svůj život něčemu zcela novému.
Svým způsobem to je zatím nejsilnější, nejvýraznější, OBROVSKÝ týden letošních prázdnin.

Dejte na to, co se bude dít kolem - může to pro vás mít obrovský význam do budoucna.
Nebojte se nových výzev, nebojte se rozhodnout pro COKOLIV... Taková LAST MINUTE nabídka, která bude doslova k nezaplacení, jen nesmíte zaváhat.
A začínejte a pracujte na všem novém, uzdravujícím, rostoucím, miloučkém a srdečném, co ve svém životě máte.

Novoluní v Raku 13.7.: Čas hýčkání, odvahy a posledních slz...

10. července 2018 v 9:21 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Toto novoluní je věnováno ženám, tím více, že se račím znamením pohybujeme i ve slunečním znamení, takže emoce mohou být v těch dnech mimořádně rozjitřené. A to jak ty pozitivní, tak ty negativní. Jednoduše řečeno, co vás těší, proč jste šťastní - to budete zažívat jako obrovský "wau" pocit... a bude to sílit. Kde jste unaveni, zklamáni, kde to bolí - tam to bude v tyhle dny bolet stonásobně.


No ale celkově jsme tady nikoliv od fňukání, ale od léčení, od nápravy...Možná to je temné, mrtvé období, trošku nehybné, ale skýtá obrovský potenciál v tom, že si můžeme naplno uvědomit to, co chceme, aby námi vibrovalo jako životní energie. Ať je to cokoliv, právě TO bude to, co nás může provázet jako takový nutkavý (často i potlačovaný pocit) niterného neštěstí, nebo štěstí - to už je na každém.


Souvisí to také s intuicí, která bude v této době mimořádně silná a často vám může našeptávat velmi důležité informace, nebo vás čirou náhodou zavést na místa, na která potřebujete a kde zažijete něco zásadního. Ten čas uvědomování může být krátký, není to o tom, že se utopíme v žalu, nebo ve štěstí, ale je to o tom, že krátce si něco uvědomíme a potom vede cesta přes pevnou, plodnou ženskou energii a přes výzvy k odvážným činům. Ideální čas na to skutečně změnit to, co změnit potřebujete!

Ideální čas vzít věci do svých rukou, protože přesně víte, jak ty věci vypadají. Ideální čas na velké příležitosti.
Dokonce si myslím, že to je i prostor pro chvíle, kdy si jen lehce uvědomíte, co bylo... a jste vděčni za to, že to už třeba nemusíte prožívat - načež v tuhle dobu vám do života může vstoupit situace (nebo i jen myšlenka), která jasně řekne "ANO, protože tady už je to nové." Tady už jsou ty šance, ty nabídky, často spojené s ženstvím, mateřstvím, rodinou, tím hýčkajícím zázemím.

Můžete měnit práci, zlepšovat mezilidské vztahy, potkávat lidi, nebát se je oslovovat, nebát se světu ukázat, že tady jsem! A v tomhle nejlépe poradí intuice, nechte se jí v tom račím období vést a buďte trpěliví, pokud je třeba, klidně si i vyplačte staré nahromaděné slzy, protože ten koutek bezpečí, do kterého se budeme chtít stáhnout a tam si popřemýšlet sami nad sebou, ten budeme potřebovat. Nezůstavejte v něm dlouho - už s víkendem tu jsou neskutečné nabídky a otázka, jestli se tedy přidáte k té odvaze?

Docela bych to doporučovala, protože příští týden se budou dít zázraky a štěstí přeje připraveným...(natěšeným).

9.-15.7.: Nezvaný návštěvník?

8. července 2018 v 9:09 | Renatoua |  Každotýdenní kalendář
Budeme se muset hodně soustředit na ty naše vzletné prázdninové cíle a velmi pečlivě vybírat a chránit si své vize, směry a všechno, co má pro vás skutečnou cenu. A spíše mi to přijde na takové emoční rovině. Představte si situaci, kdy jste spokojeni a v té plné spokojenosti vám zazvoní u dveří někdo z minulosti a řekne, že po vás požaduje to a to, protože mu to dlužíte, a udělá na vás velmi smutné oči nebo ukáže přeraženou nohu a odřená kolena, proto nemůže od těch dveří ani odejít a bude u vás muset přespat.


No... co byste udělali? Já se obávám, že nám tady už úřaduje notně ten nov v Raku, a celý ten příklad je o tom, že se tento týden může velmi výrazně vrátit, nebo znovu projevit, či nově přijít něco, co vás drží pěkně pod krkem, co vás umí podržet a přidusit. Zlatá klec, závislost, zlozvyk, mnoho psychosomatických nemocí se může projevit a každý tentotýdenní zdravotní problém zkuste nejen vyléčit fyzicky, ale popátrat i po nějakém stresu nebo nepohodlí na duši, které je jeho spouštěčem.
Abych se vrátila k těm dveřím a co s tím nezvaným návštěvníkem? Protože kolem jsou velmi hezké hezké karty, tak si myslím, že budeme mít dost nadhledu, abychom věděli, že ty dveře můžeme zabouchnout, že mu nic nedlužíme a že to je taková past. Ať to bude cokoliv, ať se budete cítit špatně z jakéhokoliv důvodu, není pro to důvod! Je to jen připomínka něčeho, co zůstalo nedoléčeno, nebo co potřebujete vykřičet, vyplakat, odstranit ze sebe, a jakákoliv intenzivní práce s touto emocí bude velmi účinná. Konec týdne už je o návratu k té pohodě, dokonce se vám velmi vyplatí si s tou případnou dočasnou krizí dobře poradit, protože tu čeká něco ve formě odměny. Přesto ale... upozornila bych na to, že je asi dobré si lépe promýšlet nabídky, které v tuto dobu dostanete, byť by vypadaly až příliš dobře a lákavě (tak smrdí čertovinou... a můžou vás notně pozastavit nebo zbrzdit)...


Zrevidujte i svoje životní plány, přítomnost, jestli nežijete v nějaké bublině falešně nahýčkaných pocitů pohody..., ale není to tak, nebo ta pohoda ve výsledku je škodlivá... Super lenošit nebo si dát skleničku, podlehnout zlozvykům, ale z dlouhodobého hlediska se to nevyplácí. Může to být cokoliv.

Jsou tu vedle sebe vaše sny, odpočinek, dlouhodobé plány a něco velmi fikaného, co vám bude chtít tohle vše trošku nahlodat. Nedejte se...

Týden 2.-8.7.: Týden jemnosti: Sedněte si do křesla ve svém divadle

1. července 2018 v 22:02 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Naše štěstí, zdraví a pocit hojnosti se bude bude tento týden skrývat v jemném přístupu ke všem těmto tématům. Nadhledu, důkladném přemýšlení. Vlastně to je taková ideální dovolenková nálada - kdy nám před očima nebo v hlavě bude defilovat množství nápadů, inspirací, možností a situací, které se pomaličku budou s pokračujícím týdnem odlupovat jako slupky cibule. Sedněte si pohodlně do křesla a dívejte se na to divadlo a snad ani, není-li nutno, do ničeho moc nezasahujte. Ono totiž to, co je to pravé - to řešení - to přijde zvenčí formou nějaké nabídky nebo se závanem nesmírně milého, srdečného pocitu.
To je asi ten pravý orientační bod pro tento týden - sledujte pouze, co vám je milé.
To je cesta.


S polovinou týdne se lámeme do trochu dočasně akčnějších energií, kdy to může mít podobu zvýrazněných zmatků, sporů, výzev k nějakému zlepšení, rychlých informací, které vám přijdou buď mimořádně vhod, nebo naopak mimořádně nevhod, či to mohou být události, které vám přinesou možnost si uvědomit přesně, kudy máte jít, protože něco už bude tak nepohodlné a bude na to ukázáno prstem, že neradno v tom zůstávat. Uvědomíte si, že fakt potřebuje o číslo větší boty...
A s pocitem pohodlí už v těch nových botách můžete strávit víkend, takže pozor na to, nic v tomto směru neodkládejte a i kdybyste se jen dali do pečlivého výběru nových bot, užijte si ten pocit, že už víte, že POTŘEBUJETE NĚCO jiného. Máme to přímo před očima! Zachovávejte celý týden tu jemnost, ten nadhled a pečlivě se dívejte do minulosti na souvislosti, do budoucnosti, ale hlavně plně prožívejte přítomnost, protože v tento týden vám i zcela všední zážitky mohou dát velmi mnoho. Celkem fajn odpočinek před prázdninovými dny rozjetými naplno, co říkáte?
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.