TAROTSKOPY NA LISTOPAD A PROSINEC.
AKTUÁLNĚ: Nové objednávky na vánoční výklady již mají stopstav - už bych jich víc nestihla. Další vlna výkladů už bude bez obrázků konkrétních karet, výklad oživím ilustračními náladovými obrázky a víc se zaměřím na text, protože tak to máte prostě raději a já se tomu přizpůsobím.
Kdo nestihne vánoční výklady a měl by zájem o speciální výklad, tak prosím vyčkejte, v průběhu Vánoc přidám do nabídky nový výklad podobný, tentokrát celý nabitý NOVOROČNÍ energií a ten by byl k vypracování po 10.1.2019.

Srpen 2018

ZÁŘÍ 2018 obecně

31. srpna 2018 v 8:45 | Renata |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
Prvním silným aspektem je v září jistá osudovost, události, které zahýbají životy. Ať budou jakékoliv, tak budou pramenit z něčeho, co dlouho čekalo na čerstvý vzduch. Co bylo skryto v mlze, co bylo nejasné, co potřebovalo být vidět - to nyní bude. Přát tomu bude zejména první polovina měsíce a neříkám, že to vždy bude příjemné. Pokud vás potká zrovna to nějaké odhalení opony, jež nebude veselohrou, pak to zkuste brát jako výzvu k tomu být odvážný. Možná vás to zastraší, rozesmutní, dostane do kolen, ale je to zároveň výzva k tomu, abychom se tomu postavili, protože na to máme i když se v průběhu září může tohle všechno ztěžovat a být tam i pocit porážky nebo okradení, i tak nám to musí dát sílu. Možná se nám jen uvolňuje cesta k něčemu novému a když staré odchází, tak to někdy bolí.


Pokud se vám naopak budou takové staré záležitosti otvírat, očišťovat a budete září vnímat jako měsíc, kdy se hýbete kupředu těmi správnými směry a hurá hurá konečně…. Z bludiště se dostáváme do jasných vod, pak co nejvíc využijte jak sílu, kterou vám to všechno dá, nebo možnosti, které to s sebou nese, tak potom i možná ke konci měsíce září, zkušenosti, které jste nasbírali v minulosti. Může tam být trochu únava nebo stav, v němž si tak nějak řeknete "a stojí mi to všechno za to?" Ale ano, stojí… Tak si prostě chvíli odpočiňte a nechte ty události kolem sebe proběhnout. Většinou tu nebudou proto, abychom na ně nějak přehnaně reagovali, ale spíše takové divadlo ke zhlédnutí. Názor na události konce září si už budete muset udělat sami.


Důležité je ale nepromarnit ty velké příležitosti, které září přinese. Můžete vidět věci jasněji, a tentokrát bez pochybností. Ukázat se může, kde se vaše slabosti mohou stát silnými stránkami. Najednou uvidíte, že to, co jste považovali za svou nevýhodu, nachází oblast, ve které je sakra velká výhoda. Nádechy a nové možnosti, nové cesty, šance, možná hodně spojené s cestováním, přesuny jako takovými. Cokoliv chcete výrazně v životě měnit, a k čemu vám přijde v září nějaká pobídka, nepřehlédnutelná, tak to je to pravé, patrně se vám v dalších týdnech opravdu ta nabídka reálně otevře. Hlavním tématem jsou tedy projevené změny a otázka, jak k nim díky našemu sebevědomí přistoupíme.
Ono to odrbání, těžkosti a pocity zrazení mohou být na konci měsíce také o tom, že tyhle velké šance propásneme, protože jsme se jich báli. Září je do jisté míry první stránkou v sešitě jako ve škole. Tak tam napište něco pěkného a odvážného a nebojte se i pořádně se rozepsat.

Retrográdní planety a děravá hlava?

27. srpna 2018 v 20:36 | Renata |  JEN TAK si mňouknout...
Končí prázdniny a tak si jen tak mňouknu po delší době.
Zcela bez nátlaku se přiznám, že to byly jedny z nejnáročnějších, nejhorších a nejúnavnějších prázdnin za poslední roky. A přitom by se dalo říct, že se ani nic nestalo. Ale ten pocit sesypanosti, zdánlivě nového, ale neviditelného - jo, při troše optimismu bych řekla, že ten (ještě nahoře uvedený) výklad Tak trochu jiné léto, platí - ale co přesně přináší, ukáže nejspíše až podzim.

Z podivností kolem a zvláštností mám chvílemi pocit, že zapomínám i který je den, že se všechno moc vleče, ale přitom nesktutečně zbrkle utíká.

A to nejdůležitější, proč tohle vůbec píšu. Zrovna si tak sedím a přemýšlím nad vašimi výklady a mám v hlavě takovou matnou vzpomínku, že jsem zahlédla něčí email - někdo chtěl výklad, celkem rozsáhlou síť otázek, k adventnímu nebo půlročnímu zimnímu výkladu - a já ten email nemůžu nejenže najít, ale ani si nevzpomínám, jestli jsem dotyčné vůbec odpovídala.
Mezitím jsem si totiž dala nutné volno od tohoto druhu tvůrčí práce a ačkoliv jsem se vrátila v tomto směru opravdu osvěžená, tak v mozku jsem pořád nějaká resetovaná.

Tak prosím, jestli to dotyčná slečna nebo paní čte, ať se mi ozve na email!


Ať nemám pocit, že chytám fiktivní rybičky jako kočička.
Jo, a technika taky letos selhávala nějak moc a nad míru. Stejně tak věci, které dosluhovaly - tak ty poslední týdny a měsíce dosluhují definitivně. Ač jsem spíše praktik, tak tohle už zaujalo i mou skeptickou duši.

27.8.- 2.9.: Odvalte balvany ze své rostoucí zahrádky

26. srpna 2018 v 8:32 | Renata |  Každotýdenní kalendář

Já doufám, že to není příliš o zklamání z končících prázdnin, ale reputace měsíce srpna docela utrpěla. Už zkraje týdne tady máme únavu, zklamání, nostalgii i apatii a snad i nával nějakých povinností nebo nepříjemností zvenčí, které to všechno ještě mohou zhoršit. No, nebude se nám do ničeho chtít. Líný týden?

Zajímavé ale je, že ty rozvracečné karty obklopují mužské karty doslova královské a vládnoucí. Možná se na nás vrhne nějaká dominantní nebo nadřízená osoba a zahltí nás úkoly. Možná nás jen podobným způsobem dožene nějaká rutinní práce, přípravy, velký úkol, do kterého se nám nechce, ale je nutný pro nějaký praktický běh života.
Dalo by se toho ale využít, když překonáte ty unavené okamžiky, nabere sílu - což by mělo jít velmi dobře, hlavně se prosím neutápějte v pocitu vlastní neschopnost. Tady platí, že když se mi do něčeho nechce, tak si to naplánuju, ale předtím si vědomě odpočinu. A ejhle, chuť se dostaví, protože se dostaneme dovnitř celé záležitosti, k rozjímání. Můžeme dát průchod zklamání, slzám, emocím, naprosto naplno, kdoví, co všechno se nakupilo v ten úplněk v Rybách. Celý ten rozpačitý začátek týdne může být ještě dojezdem náročného úplňku.


Věřte ale, že správné směry a důvody, proč otřít slzy přijdou velmi brzy. V tuhle chvíli také mohou odcházet situace a lidi, kteří Vám škodili. Nebo se ukazovat v pravém světle. To, co nebylo jasné, najednou dostane napjaté kontury, v nichž rozeznáte pravý záměr těch lidí. Nemusí vám nutně ublížit, ale uvidíte, že jste jim třeba byli jenom "na chvíli dobří"… A pokud to i vy máte tak s nimi, pak není problém.
Zásadně tu cítím právě tu nerovnováhu mezi investovanými city a praktickou stránkou. To je tím, co působí nepohodu. Ne vždycky je tohle v rovnováze. Ale zároveň je tento týden, zejména na jeho konci, možnost to buď vzít stejně a tím vyrovnat ten "účet", nebo se toho, co vás znejisťuje, vzdát a uvolnit tak místo něčemu mnohem lepšímu.
Také to celé může být jen o pocitu vyčerpání začátkem týdne a rozházených myšlenkách, které se však budou v průběhu týdne zlepšovat, síly přibývat a s koncem týdne už budete plně připraveni vykročit do září. S novým sebevědomím, s novou chutí a i s praktickou vybaveností.


Snad jen jedno upozornění ještě: Nenechte si tento týden zasahovat tam, kde jste již sklidili své výsledky tvrdé práce, nebo tam, kde máte své "investice do budoucna, jež už začínají růst". Vytrhejte kolem nich plevel. Odvalte kameny, které se na ně třeba nepozorovaně začaly sunout. Udělejte takovou revizi svého vlastního království a nebojte se balancovat i na tenkém ledě.

Úplněk v Rybách, 26. 8.: Stačí jedna maličkost a všechno je jinak?

24. srpna 2018 v 12:52 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Úplněk ve znamení Ryb je tentokrát nejen o hlubinách našich duší a o skrytých potřebách, které mohou vyjít na povrch, ale také o preciznosti. Dá se říci, že to, co nebude v našich životech až puntičkářsky precizní, může mimořádně štvát, rozesmutnit nebo co já vím - jakoukoliv emoci to může vyvolat.


Na jednu stranu tohle vše můžeme využít k tomu, abychom se o to postarali tak, jak si celá záležitost zaslouží. Na druhou ale tu je přece jen nebezpečí, že něco uspěcháme, nebo se rozhodneme pod vlivem vnitřního těžkého, byť třeba podvědomého smutku: pod vlivem minulosti, minulých zkušeností.
To bych moc nedoporučovala, protože ty temné vody, ve kterých nám budou emoce plavat, nejsou tentokrát dobrým rádcem a taky se může stát, že budete-li v tuto dobu vzpomínat na minulost, ať dobrou, či špatnou, tak to bude trochu zkresleno do obviňování, (sebe i druhých) nebo do chuti se vším zatočit na první dobrou.


Půjde-li to, nechte toto všechno přece jen rozležet a třeba si své nápady a řešení napište a vraťte se k nim až příští týden, nejlépe až ke konci. Možná už nebudou tak horká, ne možná - určitě. Tuhle podivnou energii rybího úplňku nejlépe využijeme k tomu, že ty myšlenky necháme prostě procházet.

Možná to, co se v nás bude dít, co potřebuje vyvřít ven, ať už v podobě emocí, citů nebo chutí něco řešit neobvyklým způsobem, prostě potřebuje ven - a to je vše. Víc s tím netřeba dělat. Nechte to sebou projít. Pozorujte to a nechte to vše ležet před sebou. Stane se to základem něčeho nového, ale až ve chvíli, kdy nad tím pohasnou meče, slzy, přemíra nadšení a ostrá i nadmíru rozněžnělá slova. Až to uvidíme za střízliva.
To, co se ve dnech před víkendem bude nejvíce jitřit a ukazovat, je pak něčím, co vyžaduje pozornost. Není to tu nadarmo, jen musíme zkrotit city a nechat těch pár hodin úplňku, nebo pár dnů, poodejít do ústranní, aby se nám zpevnila půda pod nohama a místo vody plné ryb, tam zase byl trávník nebo pevný kámen.

Potom s tím vším můžete naložit, povětšinou tak, že už část bude během dalších dnů vyřešena sama. Jsou to záležitosti, které se ukazují, aby byly dány do procesu, aby se na nich začalo pracovat přirozeným způsobem, spíše mám pocit, že ty záležitosti se pohnou i bez vašeho přičinění, proto není vhodné do nich zasahovat pod vlivem emocí nebo náhlých impulsů.
Zvenčí nám budou navrhována řešení, ale… nechte si je ještě projít hlavou… Stačí jedna maličkost, která se ukáže a věci budou (samy a časem) jinak.

20.-26.8.: Naplánováno? Tak vzhůru na cestu!

19. srpna 2018 v 8:57 Každotýdenní kalendář
Dovolená končí! Nebo alespoň zhruba v polovině týdne se vyvážeme z toho trošku zasněného a spokojeného, lenivého pocitu a mohou tady buď vyvstávat nějaké pocity nepohodlí nebo spory, či ne úplně vyvážené záležitosti, nebo to může být fakt, že se rozhodneme s něčím trošku zatočit a začít odklízet nepořádky nebo resty.

Sbaleno je, konec rozvažování, přemýšlení, je čas se skutečně pohnout z místa. Už to souvisí s rybím úplňkem v neděli, zdá se, že ta spokojenost nebo příjemné spočinutí duše na sluníčku bude spolu s těmi Rybami stahováno do temnějších spodních vod. A nyní bude záležet na tom, jak k tomu přistoupíme. Obecně tu mám takovou energii, kdy jako by vám někdo zkalil průzračný rybníček. Dal do něj něco, co do něj nepatří. Donutil vás tím ale k akci. Může to být záležitost jednoho dne, může se to táhnout více dnů, ale rozhodně máme už v okamžiku, kdy vidíme toho "kazisvěta" vedle sebe, naprosto jasno, co s ním uděláme, kam se sami přesuneme, nebo kam přesuneme jeho.
Máte krásný dům, všechno v něm jste právě zařídili a tak si tak lenošíte v různých jeho koutech a kocháte se. A najednou přijde na to, že přece jen by to chtělo ještě někde něco poupravit, přestěhovat, udělat jinak, že něco není tak praktické, jak se to zdálo napoprvé. Takže taková malá rekonstrukce? Může být! Nejde tu tento týden o nic závažného, spíše o to, že uvidíme, jak se věci mají ve chvíli, kdy je necháváme chvíli v klidu. Ukazují se skryté vady. Ukazují se nové možnosti, nad kterými se odlouplo v minulých týdnech něco, co zakrývalo pravou podstatu.


Může to také být týden druhých šancí. Pro kohokoliv. Je tu hodně citů, vztahů, takže mezilidské vztahy budou řešeny velmi intenzivně, což může mít někdy podobu bouře, ale po té se vyčistí vzduch. Kápneme prostě přesně na to, co potřebuje vyřešit a najdeme i celkem rychle řešení. Možná to, co vadí vám, vadí i tomu druhému, jen o tom dosud nemluvil a tím, že začněte hledat oba řešení ve stejném směru, je napůl vyhráno.

Také to může být série dnů, ve kterých budeme víc a víc hledat nějaký svůj směr, dívat se do hlubších souvislostí svého života a bilancovat. Vezměte v potaz, že máte k dispozici pro takové bilancování opravdu všechny své výhody a silné stránky a ta aktualizace budoucích plánů je pouze o tom, že na stará místa dosazujete silnější komponenty. A teď je otázkou, jak to bude všechno fungovat. Něco bude možná muset z kola ven. Něco bude potřeba vyměnit, něco možná z gruntu vyměnit. Pokud na to dobře kápnete, může se vám tento týden velmi dobře otevřít už i praktická cesta k realizaci něčeho, co se pomalu bude rozsvěcet jako hvězdička na jasné obloze.

Je to týden osvěžení, kdy menší i větší vlny spláchnou zase něco, co narušuje rovnováhu a umožní nám vykročit bez omezení přesně tam, kam chcete, nebo kam potřebujete. Nemusí to být vždycky vysněné nebo provázené pouze pozitivními emocemi. Mohou to být také první krůčky na odvážných cestách, na kterých se nám zkraje klepou kolena, nebo zažíváme chvíle prázdnoty, kdy to staré už není, a nové ještě není…

Kestine Simoné: Thovt, Odhalení

13. srpna 2018 v 1:18 | Renata |  Knihy pro dospělé
Autorka slibuje,že se její knihou dostaneme do zcela jiné duchovní orientace než je běžné. Kdo zná už její předchozí knihy, tak ví, že její informace jsou opravdu minimálně k zamyšlení zcela jinými směry, než je konvenční ezoterika. S ní existuje dokonale promyšlený svět, ve kterém je jasné fungování světa z pohledu vyšších bytostí a s nadhledem, který chvíli trvá, než pojmete.


Co je pořád trošku mimo moje chápání je neustálý rozpor, jež se v knihách opakuje. Proč jsme tak strašně zabednění, uzemnění, když naše skutečné schopnosti jakožto lidských bytostí, jsou tak úžasné? Vážně čekáme na to osvícení, pozvednutí, osvobození, aby se nám žilo v souladu s tím, po čem neustále tak zoufale naše duše touží?
Je to skutečně všechno tak, jak má být a ty přízemní lidské starosti a podivný svět kolem nás je dobrovolně zvolen proto, že jsme si jako duše chtěli zkusit jaké to je žít přidušený v bažině nesmyslnosti?

Tak to jsou otázky, na které ani v této knize nenacházím odpověď, která by mne uspokojila. Ono, i kdybych si to vážně tahle vybrala, tak… nic moc rozhodnutí, povím vám. Na straně druhé ale nelze pominout, že lidské bytí s sebou nese úžasné zážitky a jestli s něčím opravdu souhlasím, tak je to přirovnání k tomu, že tu jsme na jakousi "pracovní dobu" a stáž - a asi jediným naším úkolem je tady něco vykonat, udělat, pro něco se nadchnout a něco vydřít.

A i s těmi vztahy to není vůbec jednoduché, stačí se začíst do kapitoly Mystérium zklamání z mezilidských vztahů. No, nic převratného se tu nedočtete, mějte rádi především sami sebe, važte si sebe samých a mějte nějaké hodnoty, ze kterých neustoupíte. A pak buď bude partner, který to bude mít stejně a sednete si, nebo ne. Nic mezi. Odpuštění, opuštění, škála všech těch bolavých emocí mezi dvěma lidmi je pak na několika stránkách rozebrána do posledního puntíku, takže si každý najde to svoje…
Ale…
"Staňte se dokonalými a vědomými tvůrci také ve sféře vztahů s ostatními lidmi, poznejte a uvědomte si, jak vznikají ve vašem životě sebeklam, iluze a zklamání. Poznejte mechanismy ukryté v pozadí, i to, jak jejich projekce vytvářejí vaši realitu. Zbavte se veškeré zášti, vzteku a hněvu z minulosti; rozpusťte je v sobě."


13.-19.8.: Ztracený kousíček sebevědomí na stříbrném podnose

11. srpna 2018 v 1:21 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Ten srpen zdá se mi poněkud ohnivý a plný síly. Všechno je na maximum. Tři hlavní vlivy tento týden jdou k lidem, společenství lidí, k síle a vnitřnímu přesvědčení, jež se podobá radosti z nově nabytých zkušeností a dovedností a k vytrvalosti a přesnému míření, protože nejen cíl, ale i samotná cesta je obrovskou motivací.


Jen těžko lze z té nepřeberné nabídky vybrat to, co je úplně nejvíc! Asi to bude pro každého něco jiného. Ale začneme popořádku. Všechny ty nové začátky a zažehnutá jiskřička novinek, radostí a nových cest se bude tento týden prohlubovat. Skvěle se čas hodí pro komunikaci, pro vyřizování všeho druhu, nebojte se tento týden zeptat někoho na názor, požádat o pomoc, pomoc nabídnout nebo jakkoliv se včlenit do davu s otevřeným srdcem a vlastním názorem, protože se zdá, že to může být velmi ku prospěchu. Nabízejte se. Radujte se. Rozdávejte tu svou vnitřní sílu, je to čas, kdy máme jedinečnou možnost poznat svou vlastní povahu, osobnost, své silné stránky - a mohou to často být až překvapivé zvraty a poznání.
Je tu čas velmi otevřený směrem ven, který když správně uchopíme, tak objevíme nějaký kousíček ztraceného sebevědomí. Nějaký skrytý talent. Dávno zapomenutý talent. Dávno zapomenutou lásku. Podobu takový dotek může mít jakoukoliv, ale v nás to vyvolá pocit posílení. Pocit, že zvládneme všechno, když budeme právě takoví, jako nyní.


V celém týdnu je protkána energie dobrých náhod, souvislostí, které začnou dávat smysl, skrytých pokladů, které se začnou objevovat a možná to bude jen taková perlička v lasturce, ale v tu chvíli to pro nás bude životní dar! Možná přeháním, ale snažím se jen popsat tu chuť žít, která tady bude. A kterou je dobré využít.


Snad jediné, nač si dát pozor, je tuto energii neprosnít, nepromrhat v utopení se ve fantaziích, nebo v pocitech, že tohle, co cítím je stejně špatně nebo je to na mě moc a nezasloužím si to… kdepak. Není, zasloužíte. Jen je třeba vzít i za ty praktické konce a bude to neuvěřitelně efektivní, takže motivace tady bude přesně tolik, aby vás to udrželo v proudu nových událostí.

Novoluní ve Lvu, 11.8.: Riskněte být šťastní

9. srpna 2018 v 21:05 | Renata |  Každotýdenní kalendář
V první řadě mám dojem, že Lví novoluní nám přináší nové příležitosti v záležitostech sebevědomí. Pokládá zásadní otázku: "Tak co, máš na to? Jestli ano, pojď, jestli ne, nemám ti jak pomoct…"
Bohužel, bohudík. Kruté? Možná.


Ale tohle je srpnová výzva, která s sebou bere jen odvážné. Nemuselo by to ale být tak obtížné, už díky tomu, co nám přináší nový týden. Nové možnosti, uvědomění si práce, kterou máme za sebou, ať už jde o cokoliv. Máme jedinečnou možnost se podívat retrospektivně na to, čím jsme si prošli v minulosti a co si tedy v našich očích, nebo očích spravedlnosti, opravdu nyní zasloužíme.Pro novoluní mi vyšla karta nových začátků, které jsou často spojeny s riskováním, s odvážnou akcí, u které vážně netušíme výsledek, s věcmi, které můžeme zkraje brát jako zcela nezávazné, nevěřit jim, či je jen tak "jakože zkusit" a ony vyjdou.
Vyjdou minimálně v tom, že pokud takovouto energii při novoluní pustíme do světa, měla by si velmi rychle najít "druhého do páru". Měla by přinést výsledek. Měla by přitáhnout právě to, co k ní patří.
Druhý výrazným aspektem tohoto novoluní jsou zase ty bolestivé věci, které ale stojí při okraji. Možná to je to, co vás bolelo při červnovém račím novoluní ve dnech kolem 13. července. Může se to kratičce ozvat v případě, že jste s tím příliš nepohnuli, nebo když se to pohnulo jen o malý kousek, ale k cíli to má ještě daleko. V tuhle chvíli ale všechny ty nepříjemné pocity budou velmi brzy nahrazeny nějakou "náplastí", či ještě lépe, velmi účinným lékem, který vám ukáže přímější cestu k uzdravení.


K trojce vzduchu se tu píše, že je kartou odmítnutí, která nás chrání. Že je dobré se zamyslet nad tím, jestli to, co nás zraňuje, nás zároveň tímto pocitem taky nechrání od toho, abychom se zranili více tím, když do toho vstoupíme. Něco třetího nám v tuto dobu umožňuje uvědomit si hodnotu této situace.
Tohle může být v tyto dny mimořádně výrazné. Uvidíme, co potřebujeme k tomu, abychom si oprášili kolena, uvidíme, co k nám skutečně patří. Po dlouhé době mi toto připadá jako jeden z nejpozitivnějších novoluní posledních měsíců. Máme před sebou obrovskou bonboniéru možností, ze které se jen nesmíme bát si jeden bonbonek vzít. A ještě navíc - nemusíte mít strach, že sáhnete vedle, naopak. O cokoliv se nyní pokusíte, i když tím budete trošku riskovat, vám vyjde. Protože máte jedinečnou šanci jakkoliv vytrhnout problém i s kořenem…, od základu dělat něco nového, nebo uvítat nově vyklíčené semínko na vaší zahrádce a říct mu, že pro něj máte všechno připraveno. Najednou, náhle, prostě tento týden to vidíte.

KALENDÁŘ: Skryté světy 2019: Cesta do mýtického světa

8. srpna 2018 v 5:55 | Renata |  Knihy pro dospělé
Nechci strašit, ale budu!
Rok 2019 už zrychluje krok a pomalu se blížíííí....S vyplazeným jazykem

A TO JE DOBŘE!

Stephanie Pui-Mun Law je v uměleckém světě snadno rozpoznatelná pro osobitý styl ilustrací a malířských děl. Asijský nebo keltský styl? Snad oboje, ale to snoubení pohádek, mýtů, fantazie, zasněných obrázků a pohybu, jež byl v jeden okamžik na obrázku zastaven, je jedinečný. Máte jednoduše chuť do jejích obrázků vstoupit a… nechat se unášet úplně kamkoliv.
Už v době, kdy namalovala Tarot skrytých světů (zase mám chuť si s vámi zopakovat výkladový den s těmito kartičkami), patřila ke špičce a pokud si chcete svět tarotu opravdu užít, je tohle jedno z nejdokonalejších výtvarných ztvárnění, ve kterém schovala mnoho symbolik, drobností, emocí a efektů, které navazují na tradiční význam jednotlivých karet.


Ovšem vidět její díla jako malé karty, které se vejdou do obou dlaní a jako pořádně velký nástěnný kalendář, to je vážně rozdíl!

Najednou je tu jiný svět!
A ten vás doslova dokáže vtáhnout do svého nitra. Květiny v rajské zahradě, něžné ženské bytosti, které zdobí celý výjev křehkou, ale nesmírně silnou energií, postavy s přesně a jasně daným záměrem. Noční výjevy za svitu luny, u kterých si nejste jisti, jestli sníte nebo bdíte, do jakých hloubek nás zavedou? Zdobné obrázky plné síly a pohybu, ve kterém tušíte budoucnost. Ve kterém tušíte souvislosti z minulosti.

Ve kterém je obsažena nynější PŘÍTOMNOST.

A lépe to asi nelze pro nástěnný kalendář vystihnout. Obrázky budou působit jinak, když si je prvního v měsíci otočíte a spatříte poprvé, jinak v polovině měsíce a jinak na konci, kdy už budete s obrázkem sžiti a budete se s ním pomalu loučit. A vůbec bych se s tou mystickou krajinou a magickým záměrem autorky nedivila, že tyto výjevy budou v našich duších jinak působit i v době úplňku a novoluní.

Vlastně se na ten rok dost těším, protože právě tohle budu ráda pozorovat.

Jak bude souznit obrázek i s celým měsícem, ročním obdobím?

Čím víc se noříme do stylu autorky, tím více tajuplných pochybností nacházíme. O čem tyhle obrázky skutečně jsou? Pořád působí jinak! A právě to je umění, právě to je styl, který se hodí jak pro denní inspiraci a potěchu duše, pro hluboký a moudrý tarot, i pro pohádky, příběhy, mýty… čím déle se díváte, tím více symboliky tušíte a vidíte.


Odpovědi na otázky?
A ani bych se nedivila, že vás tyhle obrázky někdy zastaví i v běžném životě a kdoví, třeba jen prostým hleděním na mě přijdete na odpovědi na vaše otázky.
Co myslíte?


O autorce:
Stephanie Pui- Mun Law malovala fantazijní obrazy jiných světů už od raného dětství, ale její profesionální umělecká dráha začala až v roce 1998, kdy na vysoké škole dostudovala výpočetní techniku. Po třech letech, během nichž celé dny trávila programováním pro počítačovou firmu a pak spěchala domů, aby hluboko do noci malovala, opustila svět přede dané logiky čísel a dala přednost malovaným světům snů a nadpřirozených bytostí. Její ilustrace využívají klienti jako Wizzards od the Coast, HarperCollins, LUNA Books a další. Je autorkou a ilustrátorkou knihy Dreamscapes (2008). Čerpá inspiraci ve folklóru, mytologii a legendách. Jejím podpisem je šepotavý šelest v pokroucených větvích dubu, světlo prosvítající listím a nekonečná paleta oblohy. A obraz, který vyznívá jako tanec, přičemž tanečníky nejsou vždy jen lidské bytosti, stačí se jen pozorně dívat.

Kalendář Skryté světy - kalendář 2019 vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2018

Jan van Helsing, Stefan Erdmann: WhistleBlower

7. srpna 2018 v 16:44 | Renata |  Knihy pro dospělé
Je těžké tuhle knihu strávit, a to i přesto, že je psána formou rozhovorů. Představte si, že s vámi sedí u stolu pár lidí, kteří rozkryli to, jak doopravdy funguje svět. Jak tvrdý, nevybíravý a bezcitný byznys to je. Jak dokonalá, pevná, nelítostná je to firma, v podstatě mašinerie na výrobu peněz a zisků, které…
No, a to jsem za celou knihu nepochopila, komu že to vlastně prospívá, kromě pár mocných? Kromě těch, kteří z toho prostě mají zisk.


A na straně druhé, je vůbec možné, aby tohle nebylo, nezhroutilo by se lidstvo hned prvního dne bez světovlády?
Někdy si připadáte, že to, co se tu povídá, je lehce (i těžce) přes čáru, jindy to dává smysl i průměrně všední život žijícímu člověku. Někdy jste nadšeni, jindy otřeseni. A pochopíte, jak fungují média, jak je ovlivňován hudební vkus, styl, jak i tady platí tvrdá finanční pravidla a je velmi jednoduché některou z oblastí postupně a nenápadně zlikvidovat a nahradit jinou. Vlivem domoviny autorů počítejte s tím, že je tu často rozebíráno Německo a vlivy v něm působící, ale dá se říci, že mnoho z toho, co je tu popsáno nejen ovlivňuje i nás, ale na podobném principu může fungovat i v jiných zemích.

Zdravá strava pro bohaté?
To je jedno z bezpočtu témat: umělé zvyšování nemocnosti (civilizační nemoci) a zamoření prostředí těžkými kovy je žádoucí, protože i když bychom při kvalitní stravě a dobré lékařské péči měli věk dožití dalece nad sto let, pro ekonomiku států by to přínosem nebylo. "Největším břemenem je náš důchodový systém. Karsten Vilmar, prezident německé lékařské komory, přišel již před patnácti lety s termínem, který se stal paslovem roku - zdravotní politika sociálně únosného předčasného dožití."

V podstatě jde o to, aby se eliminoval počet starých lidí zatěžujících ekonomický systém, ale na tom vlastně taky není nic k divení. O politice a tématech, která jsou vylhaná a často politici sázejí na to, že stokrát opakovaná lež se stane pravdou, je toho tady také dost. Ale jak dokázat, kolik lidí touží po polovině sousedů negramotných přistěhovalců? Logika nám odpovědi dává, ale média tvrdí něco jiného a je to jen kousíček ke zmanipulování obyvatel, nebo obhájení si čistě ekonomického prospěchu z takové invaze.


Ostatně Německo v poslední době dokazuje, že se nebojí ani přiznat minulé lži bez mrknutí oka a měnit plášť tak, jak zrovna fouká vítr. A to doopravdy nevíme, co za tím vším je.


Začerněné části přidávají na pocitu, že jste opravdu v zakázané oblasti....

Části o zdraví, jídle a bezmoci s tím pro běžné občany něco dělat, jsou velmi smutné. Čert vem politiku a boj o nejzlatější koryta, běžný občas chce žít svůj vlastní smysluplný život. Možná většinu toho, co se tu píše, vlastně ani nepotřebujeme a nechceme vědět, ale… možná ten šok, že by to tak - a budu skeptická - i jen trošku mohlo být - vede k tomu, že tím víc přilnu ke svému obyčejnému žití a svým osobním plánům a metám.


Silová místa, silná energetická místa v Evropě jsou zajímavějším čtením...

Protože jedno vám žádná světovláda vzít nemůže. Sny, vize a nadšení pro ně. To umírá až jako poslední, ale důležití je tomu nedat šanci.
Vymezte si na knihu pár dnů, dejte si pár týdnů pro malé pročítání - odložte ji a zase vezměte, ale hlavně si ji někam uložte, protože čas ukáže, co se v ní vlastně doopravdy psalo, co to DOOPRAVDY znamenalo.

O autorech:
Jan van Helsing: autor literatury se zaměřením na odhalování faktů, tajných společnostech, světovládě, v roce 2007 vstoupil s vlastní televizní stanicí i do filmové branže filmem o Cheopsově pyramidě. O tři roky svou televizi www.secret.tv prodal, aby se mohl dál věnovat novým tématům a projektům.
Stefan Erdmann: badatel s rozsáhlým výzkumem pyramid, autor literatury faktu a knih plných doslova třaskavých informací podobných jeho revolučním výzkumům v oblasti pyramid, historie, Atlantidy. Spolupracuje s mnohými templáři, svobodnými zednáři a nebojí se pídit po informacích.
Vydalo nakladatelství Anch-Books.eu, 2018, www.anch-books.eu
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.