TAROTSKOPY NA LISTOPAD A PROSINEC.
AKTUÁLNĚ: Nové objednávky na vánoční výklady již mají stopstav - už bych jich víc nestihla. Další vlna výkladů už bude bez obrázků konkrétních karet, výklad oživím ilustračními náladovými obrázky a víc se zaměřím na text, protože tak to máte prostě raději a já se tomu přizpůsobím.
Kdo nestihne vánoční výklady a měl by zájem o speciální výklad, tak prosím vyčkejte, v průběhu Vánoc přidám do nabídky nový výklad podobný, tentokrát celý nabitý NOVOROČNÍ energií a ten by byl k vypracování po 10.1.2019.

Nové pohádky kouzelné lucerny: Životní moudrost pro vás i pro děti

25. září 2018 v 11:26 | Renata |  Knihy pro děti
Něco na těch pohádkách je. Nedají se doposlouchat, protože usnete dřív, než stačíte vyslechnout první stránku. Zejména v audioverzi, to jste ztraceni hned. Příjemně hebký až pohádkový hlas Nadi Konvalinkové uspí dříve dospělé než děti, mám pocit. A tolik mě to mrzelo, protože ani zvědavost, jakže to celé dopadne, nedokázala být silnější než uvolnění a "spavý účinek" těchto pohádek.Ale odvážně jsem se tomu postavila a několikrát neusnula!

Každý z dvaceti příběhů začíná tím, že si dítě vezme kouzelnou lucernu, vydá se na tajuplnou cestu a vstoupí do nového a strhujícího světa, slibuje anotace na knize. Projdete se příběhem, něco nového uděláte, zachráníte, podpoříte, něco se naučíte, někoho více pochopíte a jste zase doma. Nebo ve své postýlce. A pak je čas si všechno zopakovat nad Afirmacemi, které jsou spíše takovým shrnutím moudrosti celé pohádky.

A to víc potěší dospělé, nejen proto, že to jsou často věci, na které zapomínáme, ale hlavně proto, že nám to dává výborný návod, jakým způsobem načerpat z poslechnuté nebo přečtené pohádky moudrost. Například:

"Nepospíchej dělat věci, na které nejsi ještě úplně připravený."
"Radši se raduj z toho, co umíš, než abys chtěl dělat totéž, co ostatní."
"Když někdo vypadá jinak, můžeme si o něm lehce udělat nesprávný úsudek. Snaž se neposuzovat druhé, než je poznáš a pochopíš."

V příběhu jsme na vlastní kůži
Oceňuji u autorů nápad, ve kterém tím, že s vámi příběh a postavy komunikují, že tu je kladen důraz na to, jak se cítíte ve svém těle v některé chvíle, udržují pozornost ve vědomé přítomnosti, takže plně pocítíte všechno, co se v příběhu děje. Jste tam na vlastní kůži.


Ukázka z příběhu Skřítkovo vyprávění:
"Zavři oči a představ si, že stojíš na příkré kamenité cestě, která vede na vysokou horu. Na jedné straně cesty je hluboká rokle. Obrovské kapradiny se drží jejích okrajů jako chlupatá zelená vlákna ve veliké pavučině. Vršek hory nad tebou je skoro celý zahalený v mlžném oparu, na chvíli však zahlédneš kamenný hrad, který se pyšně vypíná na jejím vrcholu. Kdo asi bydlí na takovém tajemném místě?...
Náhle zaslechneš, jak někdo píská…
… K tvému překvapení se tu objeví malý skřítek s košíkem plným ovoce. Vidíš, že se při chůzi opírá o hůlku, s níž ťuká na kameny… a…"


Tak, a jste přímo uprostřed příběhu. Tak v tuhle chvíli jsem už jako posluchač i čtenář naprosto chycená! Už prostě chci vědět, co bude dál, tím víc, že celé příběhy se prožívají tak na vlastní kůži, že se z nich stává opravdu až duši očišťující zážitek.


Je zajímavé pozorovat z hlediska dospělé osoby, jak za prvé na pohádky reagují děti, že se opravdu uvolní… a za druhé, jak reaguje dospělý. Uvolní se, zbystří, ale zároveň, jste-li unaveni, upadáte velmi rychle do spánku.
Jak prosté…

Autoři: Anne Civardi, Joyce Dunbar, Kate Petty, Karen Wallance s předmluvou Davida Fontany: všichni se podíleli i na předchozích knihách s tímto tématem a jejich záliba v plném prožívání příběhů, mýtech a bájích, je znát na každém řádku. Toto je už jejich druhá kniha s kouzelnou lucernou v pořadí, první byla Kouzelná lucerna.
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2018, www.synergiepublishing.com
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.