Říjen 2018

29.10.-4.11.: Otřesy nejvyššího stupně nesou aktualizaci budoucnosti

28. října 2018 v 18:19 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Z nějakého důvodu mám dojem, že se můžeme vrátit do časů beraního úplňku, který byl lehce po polovině září, co se v tu dobu dělo, čemu jste zasadili semínka, to se může začít zúročovat. A jak bylo už tehdy řečeno - pozor na to, co si přejete, protože by se to mohlo splnit. Nějakým způsobem budeme tento týden postaven před důsledky všeho odvážného nebo nastoleného kdysi směrem do budoucnosti. Posílí nás to - a zároveň to vysvětlí minulá nedorozumění a přinese to tak zcela nové možnosti k úvahám a dalším plánům. A myslím si, že to je tak silná energie, tak silné události, že zahýbají a zatřesou životy tak, že ty plány, které nyní budete muset aktualizovat, jsou dlouhodobého charakteru. Jako téma k úvahám to může sloužit klidně celou zimu. Můžete sklízet výsledky pozitivní i negativní, ale v každém případě vyjasňující. V některých případech je lze označit za neutrální, protože přináší jak něco dobrého, tak i něco, co se zdá v tuto chvíli omezující.
Není jasné, co je co.
Spojitost je tu zřejmá s nějakým pocitem životní výzvy, s tím, že nyní se tím buď necháme pohltit a požrat, a spadneme někam na dno, nebo využijeme všeho nového či staronového, necháme za sebou poučení, že i to špatné může být k něčemu dobré a jednoduše to jako dobré využijeme.
S tím, že na to špatné je třeba zapomenout. Třeba jen na čas… ale v tuhle chvíli nám to očištění pomůže k tomu, abychom viděli svou budoucnost v jiných barvách.

Postupně se k ní prokoušeme po částech v dalších týdnech nebo i měsících, ale nyní je třeba provést aktualizaci. A je možné, a možná i dobré, když se při té aktualizaci některá data jednoduše ztratí…


Čas je vhodný k hojení zranění, ale i k prevenci ve chvíli, kdy cítíte, že se k nějaké vyostřené situaci schyluje. Nyní si můžete říct, co je špatně a ukázat na tom prstem. Něco se zhroutí. Něco se vysvětlí. S něčím se rozejde cesta. A s něčím zase sejde. Zvláštní a silná křižovatka.
Ale možná nám tu už hraje roli přibližující se novoluní ve Štíru a Samhain, temný podzimní čas, kdy se otvírají světy drsné, syrové a opravdové. Uvidíme až na dno svých bolestí…

24.10.: Úplněk v Býku: Kudy do pohodlí?

22. října 2018 v 8:46 Každotýdenní kalendář
Úplněk ve znamení Býka tentokrát přináší býčí netypická témata. Je tu samozřejmě s ním spojená touha po spokojenosti, až lenivém povalování, ale ono to nebude tak jednoduché. Nevylučuji, že někdo se tak bude cítit, ale to budou patrně jen ti, kdož mají doma uklizeno, před prahem zameteno a jsou připraveni komplet na novou jarní sezónu, sezónu 2019. Prostě tak trochu scifi v tento čas. A možná právě touha mít všechno tak strašně moc s předstihem bude příčinou chvějivého pocitu nervozity a nedokonalosti a přetížení, které se tu může vyskytnout. Nic nebude dokonalé, ale my to prostě budeme chtít mít dokonalé. Více vystoupí na povrch to, co je už těžké k unesení, to, co už nesedí do současného životního stylu. Vyvrcholit mohou témata, v nichž udržujeme naživu něco, co už dávno žít nemá. Najednou to tak ztěžkne, že i představa, že by to z našeho života odešlo, je stejně děsivá a máme chuť se jí bránit, jako představa, že by to proboha v našem životě ještě nadále zůstávalo a strašilo. Nedá se nic dělat - musíme si to dobře rozmyslet, protože chvíle nepohodlí spojená se změnou, jež se vznáší v ovzduší, by přinesla do budoucna posílení a úlevu.Vyplatí se zvážit, jestli to, co vás tíží a bere energii by nezasloužilo nějaké vyřešení a zásadní proměnu - protože by vám to vyřešilo nakonec mnohem víc než jen tento problém. Byla by to taková síť, která se úlevně rozprostřela i do jiných oblastí vašeho života. Úplněk v Býku prostě různými způsoby ukazuje, kde a jak si zajistit pohodlí.

22.-28.10.: Vyvěste své požadavky, prosím!

21. října 2018 v 8:31 Každotýdenní kalendář
Dejte si tento týden pozor na stavy, kdy kvůli přemíře práce, úkolů nebo s pocitem, že jste do něčeho tlačeni, se budete cítit bez nálady. Je to takový rozpor mezi tím, že se tento týden bude chtít celkem dost aktivity, ke které se nám nebude moc chtít. Lenivé rozvalování by bylo stokrát příjemnější. "Ne, nechci nic, neotravujte mě s realitou," bude se někdy chtít říct. Ale stejně ten osud je chytřejší než my a vezme do ruky ten bič a budeme muset. Nevadí. Klidně to přijměte, protože kdo tento týden neprolenoší, ten na něm náramně vydělá.


Celý říjen je ve znamení aktivní práce, v porovnání s jinými měsíci je to velká nálož úkolů a podnětů a tak není divu, že už si chceme odpočinout, ale nyní by to byla vyloženě škoda. Ono popíchnutí a pocit umanuté únavy nebo lenivosti nám může ukázat na místa, kde zrovna nejvíc potřebujeme zapracovat! V ostatních případech se směle dejte do díla, protože začátek týdne přeje zcela novým záležitostem. Všechno půjde na ruku. Cokoliv potřebujete vyřešit, to obrazně vyvěste před dům a věřte, že nejpozději třetí kolemjdoucí bude tím, kdo má přesně to, co potřebujete. Nebojte se tento týden vystavit všemu aktivně, cíleně -a aktivně hledat pomoc, podporu nebo nabízet své služby, být sám třeba tím kolemjdoucím, který si všimne životních šancí pasivně někde ležících.


S koncem týdne stoupá taková ohnivá a pulzující energie, takže to, co nasbíráte během týdne se může buď zúročit, nebo co zůstalo zanedbáno, nebo v tom byla učiněna chyba, začne být nepříjemně palčivé. Alespoň už tedy vidíme, co nás pálí - i to je dobrá informace. Snad ani mnoho neřešte, nesnažte se řešit zásadní věci, nechte to jen projít, protože se tady pohybujeme v rybníčku plném vírů a temného žabince. Jde tady jen o to věci vidět a plně si je uvědomit. Ve sporech bychom spíše přilévali olej do ohně a rozumné debaty by musely jít hodně hodně do hloubky s ochotou si přiznat i ty nejukrývanější chyby a překonat tvrdé ego, takže pokud nejste v pokorné až kajícné náladě, tak se raději do ničeho nepouštějte. Na druhou stranu, právě tyto situace ukazují, že je v nich něco v nepořádku a že i ty staré nánosy a zatvrdliny by bylo dobré (někdy) vyřešit.

15.-21.10.: „To je ono! Tohle chci využít!“

13. října 2018 v 20:55 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Počasí se nám už bude přechylovat k zimě a tak uděláme dobře, když tento týden uděláme pár úprav doma i v životě, aby se nám ta temnější část roku lépe prožívala. Mělo by to jít celkem snadno, protože týden obecně přeje spolupráci, práci, úpravám, plánům i jejich realizaci. Všechny nápady a akce budou korunovány úspěchem. A jako bonus tu jsou i vnější vlivy, které jsou jednoznačně o nabídkách, o svěžím větříku do života, který bych nazvala jarní, kdyby bylo jaro. Čerstvý, nebo jenom prostě "tak akorát do situace". Můžete tedy potkávat lidi, nabídky, situace, které jsou jako na zavolanou a podpoří vás právě v té úpravě života k lepšímu. Spíše to jsou lidsky milé věci, podpora nebo drobná šance, kterou je třeba dobře využít, aby z ní něco bylo - ale stejně - i sebemenší podnět na míru způsobí obrovskou radost. Tak si dávejte pozor na to, co půjde kolem.
"To je ono! Tohle chci využít!" I když to v první chvíli vypadá třeba bláznivě nebo nesplnitelně, tak se stačí jen trochu zamyslet - všechno jde, když se chce. Týden přeje právě tomu přemýšlení nad možnostmi, jak do svého života vetkat to, co se nám líbí, co nás napadá, co je příjemným podnětem, ale… Boj se všemi "ale". Bude na ně platit zvážení, jestli by vám s tím nemohl někdo pomoct, jestli už náhodou nemáte doma na stole něco, co se vlastně do toho všeho náramně hodí. A rozhodnost. Jestli neochvějně cítíte, že to je ono - řízněte do toho. Rychlost se vyplatí a přinese výsledky - světe div se - už ke konci týdne. Příležitosti čapnuté za pačesy, a to někdy i docela tvrdě, se vám rozvinou v krásné květy už velmi brzy. Ale v podstatě to není nic, co byste nevěděli už v tu chvíli, kdy se příležitost zjevila na obzoru. Tak jasné to je… Co nás může brzdit? Jen a pouze nerozhodnost nebo strach z opakování starých zranění. Tady se bát nemusíte. Není vždycky všechno tak, jako minule. Tento týden nabízí rychlou, svěží, ozdravnou energii zcela nových a prakticky využitelných začátků.

Jack London: Tulák po hvězdách

11. října 2018 v 16:19 | Renata |  AUDIOknihy
Dneska vám sem tu dám jednu mlsandu, nechte si ji třeba na víkend...
Hodně jsem o téhle knize slyšela, hodně četla, ale přesto mě překvapila. Byla jiná, než jsem čekala.
Nejprv mě zklamávala, ale pak jsem jí přišla na chuť a to, co je na ní chváleno, se ve mě rozleželo až poté...
Znáte tuhle knihu?


Já znám tu jeho drogu - to je ta jeho ZATRACENÁ VŮLE!

Byla jsem až unavená z té jeho vůle!
9.10.: Novoluní ve Vahách: Tak, a je konec…

8. října 2018 v 8:03 Každotýdenní kalendář
My to víme, všichni kolem to ví, osud sám to ví nejlépe. Něco končí, něco začíná. Silná kombinace Světa, Věže a Pážete mečů je o silné podpoře procesů, které podporují konce toho, co už v našich životech nemá co dělat. Uzrálo jablíčko, je už vidět, že strom se ukládá k fázi spánku a víme, že víc už se s ním nic nestane. Takže nezbývá nic jiného než natáhnout ruku a "zkázu" dokončit tím, že jablko utrhneme. A přesně tohle se může v okolí novoluní ve Vahách dít. Uvidíme, co je právě tak zralé, že už nemůžeme dělat víc, než proces podpořit, či pokud to neuděláme, stejně jablíčko spadne. A tak kolem nás mohou právě takové záležitosti padat.


V horším případě je na vlastní kůži zažijeme, v pohodlnějším případě se na ně budeme dívat ve svém okolí. Znamení Vah je spojeno se vztahy, takže se toto téma může více týkat dozrálých vztahů - nyní se budou rozpadat, nebo posouvat dál. Nebo budou chtě nechtě řešit nenadálá vážná témata nastolená změněnými podmínkami. Může to s sebou přinést až pocity rozčarování nebo překvapení, takových, která vyrazí dech a na chvíli nevíte co s nimi. Možná jste je někde v nitru čekali, ale nyní to přichází tak nečekáno, nezváno - v dalším období si s tím už poradíte, ale ten první dojem může být všelijaký.
Celý děj bych přirovnala k bouřce, nejprve ji jen tušíme nějakým pocitem nepohodlí, vidíme mraky, ale když se spustí první kapky a první blesky, už není úniku - už musíme jednat podle toho, co bouřka přináší. V každém případě tento čas nakousne místa, která potřebují dříve či později vyřešit - a možná nás postaví před vážná rozhodnutí, u kterých bude potřeba hodně přemýšlet, všechno probrat důkladnou myšlenkovou analýzou, musíme zvážit hodně řečeného a viděného a pak se rozhodnout. Možná vyzkoušet něco nového, možná být odvážný - ale jedno je jisté. Není zbytí. Je prostě konec a věci budou - nyní nebo v budoucnu - jinak.

8.-14.10.: Sáhněte si po balíčku své moudrosti

7. října 2018 v 7:49 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Kraj týdne se může rozjet opravdu kosmickou rychlostí, nečekanými událostmi a odhodláním se s ničím nepárat. Touhou se rozběhnout, rozhýbat a dát se plnou parou do práce. Nebo do plánování. Nebo do užívání si toho, co máme. Do spravedlnosti a vyrovnání svých tužeb, nebo reálného života.


Prostě udělat pořádek "podle práva". Snad za to může i to novoluní ve Vahách až nutkavě chce mít všude vyrovnané účty. To může mít za následek rozdávání záhadných balíčků zhruba v polovině týdně. Hemží se to tu nabídkami, které se budou tvářit velmi příjemně a chutně. Nebudu zastírat, někdy budou i z rukou milujících nebo milovaných lidí. Někdy budou nabídky doslova nečekané a vyvolají pocit, že to si snad ani nezasloužím a budu si to muset rozmyslet. Trošku problémem může být obsah těch balíčků - budou totiž obsahovat pravdu: Jakoukoliv. Pro někoho příjemnou, uvolňující, pro někoho to nebude tak úplně spojeno s pocitem štěstí, ale třeba s uvědoměním si nutnosti změny ještě tam, kde ke změnám nedošlo, nebo se do nich nechce. Nebo s nutností se stáhnout do sebe, něco výrazně změnit, nebo dát věcem čas, často víc času, než jste ochotni nyní investovat. Ale nedá se nic dělat. Někdy to bude jen prvotní impuls položený na zlatém podnose, ale při bližším ohledání zjistíte, že to celé je plné práce pro příští čas. Všechno propočítat, promyslet - ale do jisté míry je to tak zajímavým způsobem vzrušující, protože tam je tušen potenciál zlepšení života. Tím, co bude tento týden naznačeno, nabídnuto, máte možnost nakousnout nějaké velké téma svého života. A začít v něm hledat pravdu. Novou cestu, nový směr, vyřešení.


Může to padnout do naprosto jakéhokoliv tématu, protože karta Blázen je na začátku celého tarotového cyklu. Začátky čehokoliv. Něco, co vyžaduje nadšení, risk, ochotu se na věci podívat trošku zlehka, věci související s pocitem vnitřního vedení, osudu a rozechvělosti.


Ty nabídky můžete taky sami dávat, být tím, kdo někomu podá pomocnou ruku a ukáže mu, že má na víc. Ať si tento týden rozbalíte v balíčku cokoliv, nedělejte z toho předčasné závěry - ať už radostné, nebo zdánlivě zklamané. Je to jen první kostka domina. Kdy a kdo do ní pinkne, to je ještě ve hvězdách.

BONUS pro Novoluní ve Vahách

4. října 2018 v 11:32 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Vezmeme to hezky BONUSově s předstihem. V úterý nás čeká novoluní a já jsem přesvědčena, že se vyplatí vzít lunární téma v úvahu a zamyslet se nad tím, co nabízí. A jestli si jen něco uvědomíte, nebo věnujete čas rozjímání, či přímo nějakému rituálu, to už záleží na vašem rozpoložení a životní situaci. Ale Váhy jsou jedny z nejsilnějších znamení pro nové začátky, všechno bychom měli v okolí těchto dnů vidět opravdověji, snad je to i taková příprava na Samhain, kdy se budeme loučit s uplynulým rokem a vstupovat do ticha, do všeho a ničeho zároveň a doufat, že tu najdeme inspiraci a směr pro celý příští rok a svou budoucnost. Novoluní ve Vahách nám obecně i podle tarotskopu dá i zvenčí podněty, abychom viděli, s čím se rozloučit a čemu se naopak věnovat více.
Podíváme se na jednotlivá znamení, kde je to Vaše téma: Pokud znáte svůj ascendent, vezměte v potaz znamení svého ascendentu, zejména ve chvíli, kdy potřebujete svým životem hnout kupředu z místa, nebo cítíte potřebu vyřešit své slabiny.


Berani: Vaše téma je o těžkých věcech, které nesete na hřbetě dlouhodobě a otázce, co člověka tíží víc? Známá minulost, nebo neznámá budoucnost. Zkuste sílu vzít z minulých zkušeností, získat z ní sílu, ponořit se to minulosti a podívat se na věci moudře. V jiném světle. Tíha se rozplyne a nový směr získá obrysy.

Býci: Rozhodování. Vy už asi máte jasno, nebo budete muset mít náhle jasno a podle toho se k věcem náhle postavit. Dobře važte slova, vaše činy kolem tohoto období budou mít dalekosáhlé následky a musíte především použít rozum a zkušenosti nejen své, ale možná i ty obecně známé.

Blíženci: Jim se tu rýsuje téma osudové, téma zázemí, chuť začít nový cyklus, nechat staré za sebou, rozloučit se v dobrém a stejně v dobrém začít i pracovat na něčem novém, co vám dává smysl, co považujete za svůj osud. Snad čas splněných snů, nebo prvních kroků ke splněným snům.

Raci: Vám tu přeje osud a toto období bude pro vás obdobím důležitých informací a událostí, které přijdou zvenčí a které vezměte v potaz. Jsou jasnou směrovkou pro další život…

Lvi: Co nevidět se setkáte s důsledky svých činů. Výrazněji nyní uvidíte, jak váš život skutečně vypadá, bez příkras i zbytečného pocitu oběti. Máte nyní šanci v dalších dnech se zachovat tak, jak potřebujete k tomu, abyste svůj život zlepšili.

Panny: Máte šanci vylepšit svůj rodinný, citový a láskový život. Uvědomte si, co máte k dispozici a poděkujte za to. Rozviňte to, co máte. Užijte si to. A nezapomeňte, že všechno, co v tuto chvíli máte, má dlouhodobý pozitivní potenciál.

Váhy: Zaměřte se také na rodinu, nebo na poctivou práci, která nese výsledky. Vám tu novoluní přináší především téma toho, co máte rozvíjet, na čem bude stát vaše budoucnost. Jaká semínka v životě zasít, aby zahrada byla za rok krásně rozkvetlá.

Střelci: Vy více než kdo jiný, uvidíte v tyto dny, co nebo kdo vám kazí rovnováhu v životě. Možná to bude bolet. Co bude bolet v tyto dny, vyžaduje v dalším období nápravu. Opravu, nebo odstranění - to už je na vás. Ale ten radar, jež pozná nerovnováhu, bude začátkem října velmi citlivý.

Štíři: Máte tu pěknou nabídku. Ta by vám měla ukázat cestu z obav, ze strachu. Co nebo kdo se vám bude v tuto dobu snažit nějak prospět, toho vezměte na milost, protože to s vámi myslí dobře. Faktem je, že jste takoví stažení, ustrašení, moc v sobě… Dejte tomu čas, ale to dobré /leč odmítnuté/ z této doby, si pamatujte….
Kozorozi: Vy tu máte snad před domem čisto a novoluní ve Vahách je pro vás výzvou jít kupředu. Nebát se. Vidět věci takové, jaké jsou. Využijte toho odvážného času k činům nebo zásadním rozhodnutím či myšlenkám.

Vodnáři: Vám se může život měnit. Samhain slavíte asi už nyní, ale jasně a i dílem osudových událostí vidíte, co ve vašem životě je už neudržitelné. Co padá…. A je na vás, jak se k tomu postavíte. Je čas zbořit minulost a začít uvažovat o budoucnosti.

Ryby: Smutek na vás padá? Nevadí… Víte, jsou věci, které abychom mohli nechat za sebou, musíme jim věnovat slzy… aby snáze odpluly do minulosti. A tak je věnujte, bude-li třeba. A nezapomínejte, že na druhé straně už je někdo, kdo vám chce podat pomocnou ruku. Tak ho nenechte dlouho čekat.

A najdete též na: YT, Bonboniéra
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.