TAROTSKOPY NA říjen 2018
Znovu můžete objednávat výklady na míru, doporučuji zejména tarotskopy a ten podzimníííí.

Říjen 2018

15.-21.10.: „To je ono! Tohle chci využít!“

Sobota v 20:55 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Počasí se nám už bude přechylovat k zimě a tak uděláme dobře, když tento týden uděláme pár úprav doma i v životě, aby se nám ta temnější část roku lépe prožívala. Mělo by to jít celkem snadno, protože týden obecně přeje spolupráci, práci, úpravám, plánům i jejich realizaci. Všechny nápady a akce budou korunovány úspěchem. A jako bonus tu jsou i vnější vlivy, které jsou jednoznačně o nabídkách, o svěžím větříku do života, který bych nazvala jarní, kdyby bylo jaro. Čerstvý, nebo jenom prostě "tak akorát do situace". Můžete tedy potkávat lidi, nabídky, situace, které jsou jako na zavolanou a podpoří vás právě v té úpravě života k lepšímu. Spíše to jsou lidsky milé věci, podpora nebo drobná šance, kterou je třeba dobře využít, aby z ní něco bylo - ale stejně - i sebemenší podnět na míru způsobí obrovskou radost. Tak si dávejte pozor na to, co půjde kolem.
"To je ono! Tohle chci využít!" I když to v první chvíli vypadá třeba bláznivě nebo nesplnitelně, tak se stačí jen trochu zamyslet - všechno jde, když se chce. Týden přeje právě tomu přemýšlení nad možnostmi, jak do svého života vetkat to, co se nám líbí, co nás napadá, co je příjemným podnětem, ale… Boj se všemi "ale". Bude na ně platit zvážení, jestli by vám s tím nemohl někdo pomoct, jestli už náhodou nemáte doma na stole něco, co se vlastně do toho všeho náramně hodí. A rozhodnost. Jestli neochvějně cítíte, že to je ono - řízněte do toho. Rychlost se vyplatí a přinese výsledky - světe div se - už ke konci týdne. Příležitosti čapnuté za pačesy, a to někdy i docela tvrdě, se vám rozvinou v krásné květy už velmi brzy. Ale v podstatě to není nic, co byste nevěděli už v tu chvíli, kdy se příležitost zjevila na obzoru. Tak jasné to je… Co nás může brzdit? Jen a pouze nerozhodnost nebo strach z opakování starých zranění. Tady se bát nemusíte. Není vždycky všechno tak, jako minule. Tento týden nabízí rychlou, svěží, ozdravnou energii zcela nových a prakticky využitelných začátků.

Jack London: Tulák po hvězdách

Čtvrtek v 16:19 | Renata |  AUDIOknihy
Dneska vám sem tu dám jednu mlsandu, nechte si ji třeba na víkend...
Hodně jsem o téhle knize slyšela, hodně četla, ale přesto mě překvapila. Byla jiná, než jsem čekala.
Nejprv mě zklamávala, ale pak jsem jí přišla na chuť a to, co je na ní chváleno, se ve mě rozleželo až poté...
Znáte tuhle knihu?


Já znám tu jeho drogu - to je ta jeho ZATRACENÁ VŮLE!

Byla jsem až unavená z té jeho vůle!
9.10.: Novoluní ve Vahách: Tak, a je konec…

8. října 2018 v 8:03 Každotýdenní kalendář
My to víme, všichni kolem to ví, osud sám to ví nejlépe. Něco končí, něco začíná. Silná kombinace Světa, Věže a Pážete mečů je o silné podpoře procesů, které podporují konce toho, co už v našich životech nemá co dělat. Uzrálo jablíčko, je už vidět, že strom se ukládá k fázi spánku a víme, že víc už se s ním nic nestane. Takže nezbývá nic jiného než natáhnout ruku a "zkázu" dokončit tím, že jablko utrhneme. A přesně tohle se může v okolí novoluní ve Vahách dít. Uvidíme, co je právě tak zralé, že už nemůžeme dělat víc, než proces podpořit, či pokud to neuděláme, stejně jablíčko spadne. A tak kolem nás mohou právě takové záležitosti padat.


V horším případě je na vlastní kůži zažijeme, v pohodlnějším případě se na ně budeme dívat ve svém okolí. Znamení Vah je spojeno se vztahy, takže se toto téma může více týkat dozrálých vztahů - nyní se budou rozpadat, nebo posouvat dál. Nebo budou chtě nechtě řešit nenadálá vážná témata nastolená změněnými podmínkami. Může to s sebou přinést až pocity rozčarování nebo překvapení, takových, která vyrazí dech a na chvíli nevíte co s nimi. Možná jste je někde v nitru čekali, ale nyní to přichází tak nečekáno, nezváno - v dalším období si s tím už poradíte, ale ten první dojem může být všelijaký.
Celý děj bych přirovnala k bouřce, nejprve ji jen tušíme nějakým pocitem nepohodlí, vidíme mraky, ale když se spustí první kapky a první blesky, už není úniku - už musíme jednat podle toho, co bouřka přináší. V každém případě tento čas nakousne místa, která potřebují dříve či později vyřešit - a možná nás postaví před vážná rozhodnutí, u kterých bude potřeba hodně přemýšlet, všechno probrat důkladnou myšlenkovou analýzou, musíme zvážit hodně řečeného a viděného a pak se rozhodnout. Možná vyzkoušet něco nového, možná být odvážný - ale jedno je jisté. Není zbytí. Je prostě konec a věci budou - nyní nebo v budoucnu - jinak.

8.-14.10.: Sáhněte si po balíčku své moudrosti

7. října 2018 v 7:49 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Kraj týdne se může rozjet opravdu kosmickou rychlostí, nečekanými událostmi a odhodláním se s ničím nepárat. Touhou se rozběhnout, rozhýbat a dát se plnou parou do práce. Nebo do plánování. Nebo do užívání si toho, co máme. Do spravedlnosti a vyrovnání svých tužeb, nebo reálného života.


Prostě udělat pořádek "podle práva". Snad za to může i to novoluní ve Vahách až nutkavě chce mít všude vyrovnané účty. To může mít za následek rozdávání záhadných balíčků zhruba v polovině týdně. Hemží se to tu nabídkami, které se budou tvářit velmi příjemně a chutně. Nebudu zastírat, někdy budou i z rukou milujících nebo milovaných lidí. Někdy budou nabídky doslova nečekané a vyvolají pocit, že to si snad ani nezasloužím a budu si to muset rozmyslet. Trošku problémem může být obsah těch balíčků - budou totiž obsahovat pravdu: Jakoukoliv. Pro někoho příjemnou, uvolňující, pro někoho to nebude tak úplně spojeno s pocitem štěstí, ale třeba s uvědoměním si nutnosti změny ještě tam, kde ke změnám nedošlo, nebo se do nich nechce. Nebo s nutností se stáhnout do sebe, něco výrazně změnit, nebo dát věcem čas, často víc času, než jste ochotni nyní investovat. Ale nedá se nic dělat. Někdy to bude jen prvotní impuls položený na zlatém podnose, ale při bližším ohledání zjistíte, že to celé je plné práce pro příští čas. Všechno propočítat, promyslet - ale do jisté míry je to tak zajímavým způsobem vzrušující, protože tam je tušen potenciál zlepšení života. Tím, co bude tento týden naznačeno, nabídnuto, máte možnost nakousnout nějaké velké téma svého života. A začít v něm hledat pravdu. Novou cestu, nový směr, vyřešení.


Může to padnout do naprosto jakéhokoliv tématu, protože karta Blázen je na začátku celého tarotového cyklu. Začátky čehokoliv. Něco, co vyžaduje nadšení, risk, ochotu se na věci podívat trošku zlehka, věci související s pocitem vnitřního vedení, osudu a rozechvělosti.


Ty nabídky můžete taky sami dávat, být tím, kdo někomu podá pomocnou ruku a ukáže mu, že má na víc. Ať si tento týden rozbalíte v balíčku cokoliv, nedělejte z toho předčasné závěry - ať už radostné, nebo zdánlivě zklamané. Je to jen první kostka domina. Kdy a kdo do ní pinkne, to je ještě ve hvězdách.

BONUS pro Novoluní ve Vahách

4. října 2018 v 11:32 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Vezmeme to hezky BONUSově s předstihem. V úterý nás čeká novoluní a já jsem přesvědčena, že se vyplatí vzít lunární téma v úvahu a zamyslet se nad tím, co nabízí. A jestli si jen něco uvědomíte, nebo věnujete čas rozjímání, či přímo nějakému rituálu, to už záleží na vašem rozpoložení a životní situaci. Ale Váhy jsou jedny z nejsilnějších znamení pro nové začátky, všechno bychom měli v okolí těchto dnů vidět opravdověji, snad je to i taková příprava na Samhain, kdy se budeme loučit s uplynulým rokem a vstupovat do ticha, do všeho a ničeho zároveň a doufat, že tu najdeme inspiraci a směr pro celý příští rok a svou budoucnost. Novoluní ve Vahách nám obecně i podle tarotskopu dá i zvenčí podněty, abychom viděli, s čím se rozloučit a čemu se naopak věnovat více.
Podíváme se na jednotlivá znamení, kde je to Vaše téma: Pokud znáte svůj ascendent, vezměte v potaz znamení svého ascendentu, zejména ve chvíli, kdy potřebujete svým životem hnout kupředu z místa, nebo cítíte potřebu vyřešit své slabiny.


Berani: Vaše téma je o těžkých věcech, které nesete na hřbetě dlouhodobě a otázce, co člověka tíží víc? Známá minulost, nebo neznámá budoucnost. Zkuste sílu vzít z minulých zkušeností, získat z ní sílu, ponořit se to minulosti a podívat se na věci moudře. V jiném světle. Tíha se rozplyne a nový směr získá obrysy.

Býci: Rozhodování. Vy už asi máte jasno, nebo budete muset mít náhle jasno a podle toho se k věcem náhle postavit. Dobře važte slova, vaše činy kolem tohoto období budou mít dalekosáhlé následky a musíte především použít rozum a zkušenosti nejen své, ale možná i ty obecně známé.

Blíženci: Jim se tu rýsuje téma osudové, téma zázemí, chuť začít nový cyklus, nechat staré za sebou, rozloučit se v dobrém a stejně v dobrém začít i pracovat na něčem novém, co vám dává smysl, co považujete za svůj osud. Snad čas splněných snů, nebo prvních kroků ke splněným snům.

Raci: Vám tu přeje osud a toto období bude pro vás obdobím důležitých informací a událostí, které přijdou zvenčí a které vezměte v potaz. Jsou jasnou směrovkou pro další život…

Lvi: Co nevidět se setkáte s důsledky svých činů. Výrazněji nyní uvidíte, jak váš život skutečně vypadá, bez příkras i zbytečného pocitu oběti. Máte nyní šanci v dalších dnech se zachovat tak, jak potřebujete k tomu, abyste svůj život zlepšili.

Panny: Máte šanci vylepšit svůj rodinný, citový a láskový život. Uvědomte si, co máte k dispozici a poděkujte za to. Rozviňte to, co máte. Užijte si to. A nezapomeňte, že všechno, co v tuto chvíli máte, má dlouhodobý pozitivní potenciál.

Váhy: Zaměřte se také na rodinu, nebo na poctivou práci, která nese výsledky. Vám tu novoluní přináší především téma toho, co máte rozvíjet, na čem bude stát vaše budoucnost. Jaká semínka v životě zasít, aby zahrada byla za rok krásně rozkvetlá.

Střelci: Vy více než kdo jiný, uvidíte v tyto dny, co nebo kdo vám kazí rovnováhu v životě. Možná to bude bolet. Co bude bolet v tyto dny, vyžaduje v dalším období nápravu. Opravu, nebo odstranění - to už je na vás. Ale ten radar, jež pozná nerovnováhu, bude začátkem října velmi citlivý.

Štíři: Máte tu pěknou nabídku. Ta by vám měla ukázat cestu z obav, ze strachu. Co nebo kdo se vám bude v tuto dobu snažit nějak prospět, toho vezměte na milost, protože to s vámi myslí dobře. Faktem je, že jste takoví stažení, ustrašení, moc v sobě… Dejte tomu čas, ale to dobré /leč odmítnuté/ z této doby, si pamatujte….
Kozorozi: Vy tu máte snad před domem čisto a novoluní ve Vahách je pro vás výzvou jít kupředu. Nebát se. Vidět věci takové, jaké jsou. Využijte toho odvážného času k činům nebo zásadním rozhodnutím či myšlenkám.

Vodnáři: Vám se může život měnit. Samhain slavíte asi už nyní, ale jasně a i dílem osudových událostí vidíte, co ve vašem životě je už neudržitelné. Co padá…. A je na vás, jak se k tomu postavíte. Je čas zbořit minulost a začít uvažovat o budoucnosti.

Ryby: Smutek na vás padá? Nevadí… Víte, jsou věci, které abychom mohli nechat za sebou, musíme jim věnovat slzy… aby snáze odpluly do minulosti. A tak je věnujte, bude-li třeba. A nezapomínejte, že na druhé straně už je někdo, kdo vám chce podat pomocnou ruku. Tak ho nenechte dlouho čekat.

A najdete též na: YT, Bonboniéra
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.