22.-28.10.: Vyvěste své požadavky, prosím!

21. října 2018 v 8:31 |  Každotýdenní kalendář
Dejte si tento týden pozor na stavy, kdy kvůli přemíře práce, úkolů nebo s pocitem, že jste do něčeho tlačeni, se budete cítit bez nálady. Je to takový rozpor mezi tím, že se tento týden bude chtít celkem dost aktivity, ke které se nám nebude moc chtít. Lenivé rozvalování by bylo stokrát příjemnější. "Ne, nechci nic, neotravujte mě s realitou," bude se někdy chtít říct. Ale stejně ten osud je chytřejší než my a vezme do ruky ten bič a budeme muset. Nevadí. Klidně to přijměte, protože kdo tento týden neprolenoší, ten na něm náramně vydělá.


Celý říjen je ve znamení aktivní práce, v porovnání s jinými měsíci je to velká nálož úkolů a podnětů a tak není divu, že už si chceme odpočinout, ale nyní by to byla vyloženě škoda. Ono popíchnutí a pocit umanuté únavy nebo lenivosti nám může ukázat na místa, kde zrovna nejvíc potřebujeme zapracovat! V ostatních případech se směle dejte do díla, protože začátek týdne přeje zcela novým záležitostem. Všechno půjde na ruku. Cokoliv potřebujete vyřešit, to obrazně vyvěste před dům a věřte, že nejpozději třetí kolemjdoucí bude tím, kdo má přesně to, co potřebujete. Nebojte se tento týden vystavit všemu aktivně, cíleně -a aktivně hledat pomoc, podporu nebo nabízet své služby, být sám třeba tím kolemjdoucím, který si všimne životních šancí pasivně někde ležících.


S koncem týdne stoupá taková ohnivá a pulzující energie, takže to, co nasbíráte během týdne se může buď zúročit, nebo co zůstalo zanedbáno, nebo v tom byla učiněna chyba, začne být nepříjemně palčivé. Alespoň už tedy vidíme, co nás pálí - i to je dobrá informace. Snad ani mnoho neřešte, nesnažte se řešit zásadní věci, nechte to jen projít, protože se tady pohybujeme v rybníčku plném vírů a temného žabince. Jde tady jen o to věci vidět a plně si je uvědomit. Ve sporech bychom spíše přilévali olej do ohně a rozumné debaty by musely jít hodně hodně do hloubky s ochotou si přiznat i ty nejukrývanější chyby a překonat tvrdé ego, takže pokud nejste v pokorné až kajícné náladě, tak se raději do ničeho nepouštějte. Na druhou stranu, právě tyto situace ukazují, že je v nich něco v nepořádku a že i ty staré nánosy a zatvrdliny by bylo dobré (někdy) vyřešit.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Vychází vám Týdenní kalendáře podle karet a Luny?

v drtivé většině ano 16.5% (42)
většinou ano, lze tam najít hodně toho, co sedne 52.8% (134)
něco z nich vychází dobře, něco ne 7.1% (18)
jen málo toho vyjde... 10.6% (27)
vůbec nic 13% (33)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.