Listopad 2018

Tom Kenyon: Moudrost Hathorů

26. listopadu 2018 v 13:09 | Renata |  Knihy pro dospělé
Kdo vlastně stvořil majestát Egypta? Kam zmizely všechny ty civilizace před námi, ačkoliv i dle vykopávek a archeologických výzkumu nelze pochybovat, že byli na stejné, nejčastěji snad ale i vyšší technické i intelektuální úrovni oproti nám?

Tom Kenyon se kromě praxe psychologa, výzkumu mozku a skládání hudby, která je hluboce meditativní, transformující, ale také energetická, člověkem, který se zabývá tématem Hathorů, starověkého Egypta a pokládá si otázky, co je vlastně za vší tou duchovní evolucí člověka, civilizací a co se skutečně děje s naší civilizací s této chvíli.


Máme možnost se všeho dotknout
Knihu jsem pojala jako jednu z možností, jak věci mohou být.
A přiložené cédéčko jako velmi zajímavý zdroj nejen vlastního studování na téma, jak na mě zvuky a hudba obecně působí, ale také jako možnost se nechat unést někam do hlubokého světa, ve kterém najdete sami sebe v obdivuhodných podobách…. A třeba se můžete setkat se samotnými Hathory. Ti jsou tady totiž ti nejdůležitější.

Kdo jsou Hathorové?
Jsou to bytosti z civilizace na vyšší úrovni než jsme my, bytosti, které jsou doslova plni moudrosti jak duchovní, tak i té, která tvoří vesmír, fyzikální zákony, matematiku.


Geometrie vědomí- tak to je velké téma!
O cvičeních typu, zkuste se chvíli soustředit nejen na to, co vidíte před sebou, ale vědomě vnímejte, co se děje vedle, za vámi, ale i pod vámi… v zemi, nebo u souseda doma, co se děje nad vámi, jsem už četla a sama si je vyzkoušela.
Zkuste to také, hlavně potom ten finální kousek - kdy se v jednu chvíli musíte soustředit na všechny směry. Geometrické vědomí, práce s geometrickými obrazy v hlavě podle autora posiluje mozkové funkce, kreativitu a celé to vnímání více rozměrů člověka kupodivu osvěžuje a zvyšuje inteligenci. Ano, protože víc vnímáme a vnímáme v souvislostech.
Což je v dnešním zmatečném světě velmi vzácné.


Schválně, v čem máte dnes ve své duši SKUTEČNĚ JASNO ve všech souvislostech?

Můj první dojem byl, že tohle přece musí být velmi vyčerpávající… ale zkuste si to. A zkuste si se třeba jen nechat zahltit informacemi tak, jak to je ve věku internetu a televizního zpravodajství běžné. Najednou zjistíte, že ty "ploché" informace jsou více zatěžující, než když necháme mozek pracovat košatě. Vysvětluji to laicky, autor je mnohem větší odborník a jeho kniha je přecpána tématy nejen historickými, ale právě těmi matematickými, silovými, energetickými - množství odborných názvů může někdy mást, a je to čtení, na které si určitě vyhraďte více času.


Mnoho teorie, mnoho rad
Jako žena jsem si z knihy brala spíše ty praktické rady a to, co příliš zavánělo fyzikou a matematikou nebo složitou prací s energií jsem brala jako fascinované sledování někoho, kdo mi předává poprvé něco, co patrně pochopím až s dalšími léty (nebo to pochopí až další generace?), ale závěry jsou tady od autora v každé kapitole stále stejné. Vše nás vede k tomu prohlubování vlastní moudrosti, vědomému pečování o sebe, svou práci, o svůj smysl života.
A to jako první krok pro běžného člověka stačí.
A moudrost Hathorů a to, čím vlastně ovlivnili všechny civilizace, protože jim předali něco ze svých znalostí.
Třeba je právě tohle odpověď na otázku, kdeže se berou ty skokové pokroky ve vývoji lidstva, které se nedají vysvětlit běžnou evolucí.


Ale hlavně cvičení, které doporučuje….
…pozvedne vaši náladu na zcela jinou úroveň, zvýší efektivitu života už jen tím, že si budete vědomi svého těla a své duše. Ten rozdíl, když žijeme na autopilota, a když skutečně žijeme, se nedá popsat, ten se musí zažít.


"Nemohla jsem cvičit, protože jsem se cítila ty dny pod psa," říkala jedna z účastnic jeho kurzů Tomu Keyonovi. "Zkuste být důslednější a cvičit i bez ohledu na své rozpoložení," poradil jí on. A to je zcela klíčové. Nevadí, že zrovna není nálada, důslednost v jakémkoliv cvičení, které dodává energii je právě o to víc potřeba, když se cítíte pod psa.
Musím přiznat, že to tak je! Tak ať tato kniha, s obličejem Hathora na přebalu, je klíčem k většímu a pestřejšímu vnímání světa.


O autorovi:
Tom Kenyon je průkopníkem v práci s hlasem a zvukem. Svůj hlas s rozpětím téměř čtyř oktáv a své skladatelské dovednosti uplatňuje v tvorbě kompozic, které mění stavy mozku a transformují vědomí. Podílí se na výzkumu psycho-akustických technologií a ve spolupráci vyvíjí znační počet aplikací pro zvládání stresu, na podporu kreativity a inteligence či pro optimalizaci výkonnosti, což jsou metody, které dodnes používají mnozí terapeuti.
Vydalo nakladatelství Anch-Books, 2018, www.anch-books.eu

26.11.-2.12.: „Vím přesně, kolik mám a za co to utratím!“

25. listopadu 2018 v 8:02 Každotýdenní kalendář
Skoro to je báječný stav před tím, než začnete kupovat vánoční dárky, a možná právě tomu tento týden bude přát. Budeme totiž mít úplně ve všem dokonalý přehled. Už začátek týdne je takový bilanční, vstupujeme do pozastaveného období, v němž se ohlédneme dozadu, do budoucnosti i do přítomnosti a budeme mít jasno v tom, jak jsou na tom naše životní účty, vztahové, materiální, duchovní, všechny. Možná to bude tak silná doba, že u toho počítání a vnímání reality budeme chtít být sami. Někdo v tuto dobu spatří to, na co dlouho čekat. Výsledek.


Uvidí, kde vlastně má zdroj energie sám pro sebe, svou rodinu, pro své fungování. V jaké oblasti. A to všechno se postupně, plynule rozhýbává s celým týdnem a s tím účtem a peněženkou plnou toho, čeho si v životě vážíme a co máme k dispozici se vrháme do prvních plánů, novinek, měníme zajeté koleje. Nebo jsme jen diváky velmi zvláštních událostí v okolí, které třeba teď nic neznamenají, ale v budoucnu vás inspirují k tomu samému. Přichází také doba tužeb, zasnění a snad už i sváteční nálada, taková víra v zázraky, která je pro duši velmi oblažující v tuhle chvíli, protože bude něčím podložena. Nejsou jen vzdušné zámky, ale v tu chvíli snění o vlastním domě, budete mít v ruce první pevnou a pěkně těžkou cihlu. Jo, pravda, ještě jich hodně zbývá než bude dům, ale rozhodně to je snění nad něčím, co činí v lidské duši příjemné teplo, útulno a…. nechte vaši duši snít, tolik si to za celý rok zaslouží! Nechte ji kochat se světlem adventních svíček a pohledem z okna, protože kdoví - třeba vám tohle všechno jednou vrátí v tom, že právě z této doby si prvně budete pamatovat vnuknutí, jehož pravý čas přijde až později. Ale nebýt toho prolenošeného uvolněného času, možná by to vaše budoucnost měla těžší.


Spíše než vlastní invence tu bude hodně hrát roli cosi zvenčí, pocit vyrovnání. Něco dostanete, něco budete muset zaplatit. Ale nejspíše to zaplatíte dobrovolně, čas dávání i dostávání. Čas, kdy přichází na scénu něco, co bude chtít být viděno. Spatřeno. Co nám dá náboj do života. Vlastně to je ideální čas před svátečními dny, protože umožní vidět, jak se chci ukázat světu a jak si chci užít konec roku. Víte přesně, na co máte - a co s tím chcete udělat dál.

Před víkendem: Úplňkový speciál

23. listopadu 2018 v 19:01 Každotýdenní kalendář
Úplňky mají jeden zvyk - zvýrazňují vlastnosti znamení, ve kterém jsou - v tomto případě Blíženci, a vytahují z lidských životů v tyto dny právě to, co je buď strašně fajn, nebo naopak nefunguje. Řekněme, vše je přesvíceno - v tomto případě komunikace, ráznost, jasnost.

Jednoduše - kdo má v tyto dny v oblasti komunikace, vztahů, uklizeného stolu a v oblasti plánů všechno v pořádku, tak ten si to užije a má možnost všechno to využít naplno. Vykomunikovat, naplánovat a posléze i zrealizovat přesně to, co potřebuje. Můžou nás napadnout další posuny a věci a myšlenky se můžou uvolňovat. Elánu je tu dost, doslova se pak můžete cítit jako na drogách. Takhle si představuji dokonalou efektivitu.
Komu tohle všechno vázne, ten si dneska užije zádrhelů a přesného ukázání na ta slabá místa - ale i tak je tu velká naděje, že díky tomu všemu vás napadne to řešení, posun, nápady na nové začátky, na to, jak to konečně udělat - konečně i těm zádrhelům budete rozumět.


I karty to potvrzují. Vůz, Šestka mincí - Snad i tím, že už jsme v čase více přímém, panuje nám už Střelec, tak je dnes opravdu šance prásknout do koní. Zeptat se sami sebe, tak co doopravdy chceme a když si to přiznáte - nejenže se dostaví pocit úlevy a vyrovnání, pocit proudící hmotné energie, protože uvidíte, že TO řešení je tím, které je opravdu do budoucna fungující a udržitelné, začnete se na něj těšit…. Ale také budete potěšeni tím, že jste se konečně hnuli z místa.
Karty jsou jednoznačné, tento víkend si zkuste nastolit téma - kam se potřebuji pohnout, aby se v mém životě srovnaly nesrovnalosti? Že je třeba překonat těžkosti? Však právě - o tom to je, v tento víkend a zejména dnes, více uvidíme i to, co je za těmi těžkostmi… i ten výsledek, který nám najednou za ty těžkosti BUDE VÁŽNĚ STÁT.
Jo, a klidně se pusťte i do toho, co se vám jindy moc nedaří. Mě se podařily koblihy, a to jindy s kynutým těstem bojuji, ale tentokrát, jako bych sama od sebe na nic nezapomněla a všechno šlo samo.

Dharmachari Nagaraja: Klidný Buddha na dobrou noc

23. listopadu 2018 v 10:07 Knihy pro děti
Zachumláni v peřinkách, s dlouhým nádechem i výdechem se ponoříme do příběhu, kdy strýček Cibulka nechal jednoho dne svou zahradu na starost malému synovci. Jak to asi dopadlo, co myslíš? O tom se dočteme v následujícím příběhu.
Já teda nevím jak vy, ale já se už těším!

Takovéhle úvody jsou naprosto ideální...


Už jen tyto parádní začátky každé pohádky jsou něčím, nač se těšíte při každém dalším příběhu. Dáte si každý večer jednu pohádku? Pak vám vystačí na krásných 18 večerů, při kterých budete usínat jako v bavlnce. Pohádky vychází z buddhistických příběhů a jsou převyprávěné do zábavné a pro děti přístupnější formy, zjednodušené, s výraznými dialogy a zásadními uvědoměními, která si ještě ke konci každého příběhu zopakujeme.
Autoři mají pravdu, v dnešní době je významnější a užitečnější než kdy dřív, naučit se zvládat stres. Naučit se uvolnit a navodit do duše klid. Naučit se čelit alespoň zatím teoreticky životním výzvám, protivenstvím a zážitkům a řešit je s klidem, nadhledem a soucitem. Pohádky jsou ale často vtipné, zábavné a uklidňující zároveň. Jejich cílem je rozpustit obavy, starosti, ukázat, že vždycky je někde pomocná ruka a že i my sami se můžeme stát pro někoho požehnáním jen díky tomu, jací jsme nebo co umíme a můžeme nabídnout.


A krásné chvilky v peřinkách s takovou pohádkou?
Tak to je doslova nejlepší pouto na světě! Tohle z vás udělá parádní rodiče a jedna knížka se stává prostředníkem mezi duší rodiče a dítěte v tu nejbezpečnější chvíli, přesně před spaním.
A jestli si chcete užívat přesně to, co dítě, sáhněte na zadní předsádku knihy, jsou tam všechny pohádky namluvené Naďou Konvalinkovou, což je ale výlet do zcela jiné dimenze. Hebký hřejivý hlas… pro ni snad byly tyhle pohádky rovnou napsány, ne?

Je to návykové. A uvolňující.

A se stoprocentní účinností zanechávající pozitivní stopu v dětské duši a nesmazatelnou vzpomínku, byť třeba jen na pouhých 18 večerů pod peřinkou.

"Zhluboka se nadechni a dlouze, uvolněně vydechni, zachumlej se do peřiny a poslechni si příběh o pěti dětech, které trávily léto u tety. Ta teda bydlela na samotě na kraji hlubokého lesa. Jednoho dne si děti hrály na průzkumníky, a to, co při tom objevily, je dost vyděsilo. Co myslíš, že to bylo? O tom se se dočteme v následujícím příběhu."
Budete si s dětmi hrát, ochutnáte voňavý koláč zrovna vytažený z trouby a zažijete pořádně horkou a dobrodružnou chvíli, kdy nastává velká záhada? Skutečně kolem tetina domu žije pět příšer? Jedna horší než druhá. A nejhorší je, že ji láká vůně koláče?
Jak to všechno dopadne… a my prozradíme jen to, že na konci knihy je tato afirmace, kterou bychom nikdy neměli zapomínat.
"Je důležité naslouchat názorům druhých lidí. Moudrý člověk ví, že pravdu odhalí, když své vlastní hledisko zváží společně s tím, co zastávají druzí."

O autorovi: Dharmachari Nagaraja je více než dvacet let praktikujícím buddhistou, vedl centrum v Londýně a nyní v Glasgow, kde pracuje také jako psychoterapeut. Je autorem mnoha knih a objevil se nejen v rádiových pořadech, ale také v pořadu Nebe a země na BB1.
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2018, www.synergiepublishing.com

24.11.: Odcházející těžká opona... přicházející advent

21. listopadu 2018 v 11:42 Každotýdenní kalendář
Celý letošní rok byl těžký ve svých astrologických konstelacích, ve spoustě témat a situací jsme byli doslova bičováni vpřed, nebo naopak vzad a přitom jsme se nemohli nijak zvlášť hnout z místa. Sama za sebe mohu říct - rok, který cítím jako umrzlý rok ztrát, kdy jsem velmi cítila, že jsem nucena se vzdávat věcí, ke kterým mi tíhlo srdce. Těžká práce, téměř bez odměny. Únava bez možnosti si odpočinout. Tak tohle všechno už v tento čas končí. Konstelace se uvolňují, Venuše se rozešla směrem kupředu, planety se pohnuly lepšími a konstruktivnějšími směry. Hurá.Co na to tarot? Kombinace Šestky holí a Pážete pohárů je o prvním odvážném kroku, díky kterému dosáhneme na pohár plný … no čeho vlastně chcete…. A výsledkem by mělo být něco, co bude chtít pořádný kus práce, ale přinese nám pocit jistoty, pevné půdy pod nohama, sebevědomí a možnost zúročit to, co jsme se za celý život naučili.
Představte si toto období jako dobu těsně před maturitou. Víte, co máte naučeno. Máte to nadřeno, máte za sebou spoustu hodin, měsíců, let zkušeností a perné práce, která za vámi stojí. Ale ještě nebyla zúročena. Je potřeba podstoupit zkoušku, která je v tomto případě o odvaze. O tom, že se postavíte na výsluní. Sáhnete po tom, po čem sáhnout chcete. Sami. O tom, že dáte najevo, že umíte a chcete. Že si jste jisti. A pak tu je podaná ruka. Jako bychom do poslední chvíle nevěděli, jestli se ten odvážný kousek vyplatí, čekání na výrok poroty nad naší odvahou může chvíli trvat, ale rozhodně se dočkáte výsledku. Přijetí. Nabídky, která vás díky této odvaze posune vpřed.
A čeho se to bude nejvíce týkat? Samé poháry, takže se především vyplatí vykročit vpřed v oblastech vztahů, emocí, lásky, nebo projektů, práce a záležitostí, ke kterým vás táhne srdce. Které k vám patří. K tomu ZAMILOVANÉMU. K tomu, co vám vylepší pocit zamilovanosti do života, vnímání, smyslu života, nebo také pocitu vyššího řádu nad svým životem. Jako by věci začaly dávat víc smysl. Jako by konečně zapadly tam, kam zapadnout mají.
A rozhodně doporučuji si tento pocit hýčkat, opravdu pečlivě vybírat, kde se pustíte do odvážných kousků, protože fakt, že se nakonec splní a vaše přání dostanou šanci, může přinést buď nebetyčné nadšení a životní převrat, nebo úlek a strach, pocit, že chci udělat tři kroky vzad a tak nějak to vzít zpět. No, nepůjde to, věci už jsou nově nastavené. A když se přece jenom vrátíte, tak vás toto samé za nějaký čas dožene a předloží vám tu samou výzvu později. Výborně, tak ano - třeba později budete připraveni lépe. Ono totiž celé tohle vyzývající období má jedno společné. Aby to bylo korunováno úspěchem, do poslední buňky svého těla musíte chtít. Být přesvědčeni, že chcete vystoupit ze současného a vstoupit do budoucího.

Že to nové je vaše splněné, plněné přání.

David Michie: Duše našich mazlíčků

20. listopadu 2018 v 15:04 | Renata |  Knihy pro dospělé

Těch, kdož sdílí domácnost s domácím zvířátkem je stále víc.
Stále víc jsou to dle statistik, tvrdí autor, jednočlenné domácnosti. Tedy jeden člověk a jedno zvíře.

Tato kniha je milým hlubokým čtením založeným na buddhistickém pojetí zvířecí duše a nesmrtelnosti, díky kterému máme možnost nahlédnout na svět - a na nás samé - očima samotného zvířete. Kolikrát jste asi přemýšleli nad tím, co se honí hlavou kočce, když se vyhřívá na okně? Co běží hlavou psovi, který poslušně šlape domů vylítán do posledního zbytku energie?


SOUTĚŽ: Podívejte se na facebook Nakladatelství Synergie, kde právě probíhá soutěž o tři tyto knihy...

23.11. Úplněk v Blížencích: O rovnováze

19. listopadu 2018 v 8:21 Každotýdenní kalendář
Snad ten, kdo si v říjnu pořádně uklidil před prahem, sklidí to nejsladší ovoce. Úplněk v Blížencích mi tentokrát přijde ukázkově úžasný - máme možnost využít všechny kladné vlastnosti tohoto znamení. Plánování, komunikace, pevné vize, které lépe uvidíme, snadněji k nim přirosteme a ještě kvalitněji naplánujeme jejich realizaci. Všechno je o rovnováze, o scelení všeho, co nějak nesedělo, co k sobě marně hledalo to druhé… Uklidnění, nadhled a také mám dojem, že mnohým se ukáže v nějakým výsledku to, čemu zaseli semínka v období poloviny října, kolem úplňku v Býku. Výsledky využitých šancí, rozvolnění - jako kdybychom tehdy uklidili v potu tváře před domem a nyní přišel větřík a douklidil, vyfoukla i poslední zbytky prachu a podzimního listí.Už se dívám i na důsledky do dalšího měsíce, prosincového úplňku v Raku a musím říci, že tam je Hvězda, takže ty plány nám budou pokračovat - je tedy v tuhle chvíli vhodné využít toho uvolnění, informací, chuti něco měnit, řešit, mluvit o tom, vnímat, přehodnocovat a plánovat - protože se to ještě do konce roku zúročí, minimálně pocitem úlevy nebo nasměrování. V těchto dnech více spatříme to, co je - no, anebo není, v rovnováze a dotýkat se nás budou i naše splněné nebo nesplněné sny - a kde to má být, tam se tomu dostane i podpory nebo těch správných myšlenek a vnuknutí, abychom věděli, kudy se dát za úspěchem.
Na co si dát pozor? Na nečinnnost. Na bloumání mezi možnostmi, na netečnost a schovávání se před světem jako takovým. To bychom se snadno mohli dostat do chuti utéct před realitou a stavů, jež si lze představit jako sáhnutí po skleničce za účelem se opít. Ne, ne, tento úplněk nás vytáhne ven z nor a bude chtít přece jen před adventem ještě něco živě v životě vyřídit.

19.-25.11.: No prosím, otevřeno jest!

18. listopadu 2018 v 8:10 | Renata |  Každotýdenní kalendář
"No prosím, otevřeno jest!" Chce se říct. Tento týden je plný akce, nabídek a plodného. Odvážné akce se vyplatí - otevřou dveře. Mnohdy se dveře otevřou i samy od sebe a budete jen zírat, co dechberoucího za nimi bude. Nutno však podotknout, že je to také týden spravedlivý a že ne každý za těmi dveřmi možná bude mít růžové obláčky, ale někdy tam budou i bouře a nutnost řešit něco, u čeho jasně dohledáte zanedbání své, nebo přehlédnutí principu funkčnosti. Tedy, pokud se něco nebude tento týden dařit, tak v tom bude jakési pochybení, něco bylo uděláno špatně, něčemu byla zvolena špatná strategie, a nepůjde to dál. Je potřeba změnit směr, přehodit práci a pilnost na jinou kolej anebo prostě jen zaktualizovat celou situaci a zařídit se podle toho, jak to doopravdy nyní vypadá.


Všechno je tak průhledné - a to ostatně potvrzuje i tarotskop na blížencový úplněk - že je doslova hříchem tento týden nevyužít pro jakýkoliv posun vpřed, který nám dodá odvahy, sebevědomí, přinese lásku, spokojenost a pocit zázemí. Je to jako kdybyste měli na stole všechny ingredience pro pečení vánočního cukroví, některé dokonce v nejvyšší kvalitě. A teď je ta chvíle, kdy jste natěšeni na to zabořit ruku do mouky a nakrájet máslo. A čím víc toho stihnete, tím lépe. Podporou tu jsou i vnější okolnosti, které půjdou na ruku, kdy se může stát, že různých nabídek nebo zvratů překvapivých, nečekaných, odvážných, bude statisticky víc než normálně zažíváte. Že těch výzev od osudu k sobě přilákat něco nového, jiného… bude přehršel. Je jen vhodné zachovat ve všem rovnováhu a… pokud tam bude i zásadnější výzva k přesunům a změnám vážného charakteru, například řešení těžkých věcí, opouštění nefungujících, máme tu nejspíš jednu výhodu - v takové chvíli alespoň nyní vidíme světýlko naděje na druhé straně.

VÝKLADOVÝ VÍKEND: S Orákulem vizí za fakty i intuicí

16. listopadu 2018 v 10:07 | Renata |  Výklady pro vás a výkladové dny
Někdy stačí jediné slovo a máte odpověď. Někdy stačí doplňující otázka ve správný čas a víte, kde přesně hledat odpověď. Právě na takové výklady a inspirující chvilky je Orákulum vizí jak dělané. Sám autor nad ním prožil zasněné chvíle a hledal hluboké životní významy v drobnostech a sem tam narazil na tvrdou zeď, aby se porozmýšlel o cestě jiné.


Dodává důležitou věc, kterou budeme mít na paměti i při výkladovém dnu:
"Věřím, že tento realistický přístup je správný, protože naše životy zahrnují širokou škálu okolností a situací, které nelze vždy vyřešit pouhým "pozitivním postojem". Dodávat naději a hledat pozitivní možnosti je jedna věc, ovšem předkládat šťastná vyústění jakéhokoli tazatelova problému je nerealistické a nejde o nic jiného než o vytváření falešných nadějí. Život je neustále se proměňující labyrint, plný rozcestí s mnoha možnostmi volby, z nichž každá má své důsledky. K tomu, abychom se dokázali lépe rozhodovat, se potřebujeme opřít o zkušenosti, intuici a možnosti srovnávání."

Udělejme to tedy jako autor karet, Ciro Marchetti

Zapojme instinkty a sledujme fakta.

Je před námi celý víkend, při kterém můžete psát do komentářů své otázky. V neděli uděláme tlustou čáru a pak během dalšího týdne se tu postupně objeví odpovědi, přesně podle toho, co mi na Vaši konkrétní kartičku přišlo za asociace, do mne zaujalo na obrázku - a pak si poskládáte intuici a fakta a budu jen ráda, když vás to někam posune, něco rozjasní a vyřešíte svůj problém.


Tak se těším…
A Orákulum vizí taky!
Karty vydalo nakladatelství Synergie, 2018

ADVENTNÍ VÝKLAD (a malý novinkový k tomu) – Váš příběh pro rok 2019

10. listopadu 2018 v 7:31 | Renata |  Výklady pro vás a výkladové dny
Adventní čas je kouzelný, máme sklony bilancovat, toužíme po klidném spočinutí a s každým večerem víc a víc vnímat sváteční atmosféru. Bytostně se potřebujeme ohlédnout za minulým rokem, pochválit ho, nebo taky ne - ale chceme v tento čas dvě věci. Něco pochopit, uzavřít rok s tím, že ať byl jakýkoliv, měl smysl. Pak se nadechnout a celým svým srdcem se těšit na rok příští.

Možná i vědět, kde byla, jsou a budou, naše slabá místa a zacházet s nimi pak s péčí a citlivostí. A kde naopak více či méně skrývané bonusy, o kterých se vyplatí vědět.

Prostě adventní výklad, vždyť už ho znáte.


MODELOVÝ PŘÍKLAD NAJDETE ZDE. A objednávat ho můžete TADY.


Letos ve dvou vlnách: Záměrně letos uvolňuji adventní výklad už nyní, aby první várka výkladů mohla za vámi už v první adventní neděli a potom každou další, dle došlých objednávek. Poslední výklady ale odevzdám 15.12.2018 a pak už si nechám vánoční čas jen pro sebe...

A jak už víte, po obdržení výkladu se můžete ptát na cokoliv a ještě vše můžeme po emailu dopřesnit.

NOVINKA: VÁNOČNÍ STROMEČEK

Loni jsem vyzkoušela novinku. Malý výklad Vánoční stromeček, který je takovým rozložením obrazu životních sil v ten který rok. Od mezilidských a citových vztahů až po praktickou, materiální a pracovní oblast. A pár kartiček kolem jako malé "dárečky". Výklad, který je hezkým malým nahlédnutím do nového roku a pod stromečkem by měl především potěšit a naladit.
MODELOVÝ PŘÍKLAD NAJDETE ZDE. A před objednáním si ho připomenout TADY.


A mezitím spousta článků o vánočním čase, co si užít, na co si dát pozor a můžu prozradit, že se nám v půlce listopadu konečně rozhýbou energie a příští rok bude o poznání lepší, plný šancí vnést do svého života něco, v čem cítíte smysl bytí.

A příští týden výkladový den s Orákulem vizí! :-)
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.