K novoluní ve Štíru: "Vždyť je hloupost, čím se trápíš, pojď a...."

7. listopadu 2018 v 19:40 |  Každotýdenní kalendář
Řekněme, že dnes můžeme vstoupit do pořádně horké lávy. A přijde na to, jestli tam vstoupíme bosou nohou zcela nepřipraveni, nebo jestli budeme mít speciální boty, které tu horkost udrží a my získáme přesně ten klenot a poklad, který v té lávě celkem fofrem při tomto novoluní získat potřebujeme.Řeknu to rovnou, ten s bosýma nohama a odhaleným srdcem, získá leda tak zranění, ze kterého se bude dlouho léčit. Chce to připravenost, k níž nás ostatně tlačil už předchozí čas. A podívejte se, co se nám tu na dnešek objevilo ve chvíli, kdy jsem se zeptala, jak tímto štířím časem plným obnov a konců co nejlépe proplout?

Věci budou dvojaké. Nebo budeme mít pocit, že máme na výběr ze dvou řešení, z nichž ani jedno nemusí být lepší, ba ani jedno nemusí být výrazně horší. Jsou si rovna. A mezi nimi je klíč. Vidíme, že to, co v tuto chvíli a těchto dnech řešíme, nám dá do budoucna řešení a víme i to, že nad tím musíme strávit nějaký čas a nespěchat, jinak ten klíč zmizí. Zvýrazněné je téma krále mincí a Devítky mečů, může se to tedy více týkat vztahů, zázemí, mužské energie, zajištění - a z toho pramenících obav. Že přijdeme o práci, o partnera, o zázemí… Tyhle obavy jsou tu víc než kdy jindy.


Ale jsou to jen obavy, je to projekce našich vlastních (často i s minulostí spojených strachů), je to něco, co stačí jen správně prokouknout, sbalit do balíčku a opustit. Opustit tu hrůzu nočních můr… dobrou zprávou je, že ona postupně odejde sama, ale v tuhle chvíli se nám tu zvýrazňuje více to, s čím nejsme sžiti, co nemáme vyřešené, často i překvapivé souvislosti nebo věci, o kterých jsem mysleli, že už jsou dávno pryč. Strach z nového, neznámého, z nových kroků - ale co když právě tam je ten klíč? Proto potřebujeme nyní ty dobré boty, ten rozum, který jasně řekne - "ale vždyť je to hloupost to, čím se trápíš. Pojď, vezmi si tyhle pevné mužské boty a uvidíš, jak to půjde". Ano, nechte křehké střevíčky v botníku a obujte se do záležitostí těchto dnů velmi prakticky. A jak poznáte, že máte ten klíč? Císař! Parádní karta společně s vypadnutým Rytířem holí - patrně ve chvíli, kdy zataháte za tu pravou nitku, stane se to, že to, čeho se bojíte se buď nestane…nebude po tom ani vidu, ani slechu, ale naopak, dostanete překvapivý dar zajištění, cennosti, něčeho hmatatelného, nad slunce jasného. Dostanete totiž přesný opak toho, čeho jste se báli!
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Vychází vám Týdenní kalendáře podle karet a Luny?

v drtivé většině ano 16.5% (42)
většinou ano, lze tam najít hodně toho, co sedne 52.8% (134)
něco z nich vychází dobře, něco ne 7.1% (18)
jen málo toho vyjde... 10.6% (27)
vůbec nic 13% (33)

Komentáře

1 Bosorka Bosorka | 8. listopadu 2018 v 1:46 | Reagovat

Hmm, úplně přesně. Taková ta situace, kdy člověk kouká na důležitý dopis a bojí se ho otevřít. Nebo jako čekání na výsledky vyšetření, kdy hlava vymyslí tisíc fatálních scénářů, ale ten strach sám nezmění už daný fakt. Ne, prostě Schrödingerova kočka musí být vždycky naživu! :D Jdu hledat ty boty... :D

2 Selinka Selinka | E-mail | 8. listopadu 2018 v 11:52 | Reagovat

Mně se hned ráno v práci potvrdilo, že tudy už cesta nevede. Ale možná, že se to nějak utřepe, už nevím, co chtít a čekat. Mmch, Reni, krásné karty!

3 L. L. | 8. listopadu 2018 v 19:55 | Reagovat

Ufff, také cítíte takovou úlevu?
CCa celý ten týden před tímto novoluním bylo všechno tak strašné. Cítila jsem veškerou škálu všech negativních pocitů jako strach, úzkost, vztek, beznaděj, zlost, smutek atd. A dnes konečně se to pomalu začíná zlepšovat. A jsem za to vděčná.
Renčo, neplánujete opět nějaký výkladový den? Teď by se to docela hodilo :)

4 umodrekocky umodrekocky | 9. listopadu 2018 v 8:31 | Reagovat

[3]: Bude. S Orákulem vizí.... hned příští týden.

[1]: Příměr s kočkou je naprosto  přesný!

[2]: Když se ohlédnu, vlastně se mi taky dost vyjasnilo. Teď to jen podržet v paměti a držet směr.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.