LISTOPAD PROSINEC, adventní čas 2018

3. listopadu 2018 v 8:38 |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY

Jak jsou na tom naše vztahy a jak je na tom energie, kterou vynakládáme na… cokoliv si dosaďte. Čas pozdně podzimní a adventní bude obecně věnován velmi tématu praktického nahlížení na vztahy a energii života. Tu, kterou vynakládáme a co za ni dostáváme zpět. Zejména období listopadového i prosincového novoluní může otvírat celkem výrazná období, v nichž dostaneme odpovědi na otázky, kdy výrazněji uvidíme, kde potřebujeme přitlačit, kde nás někdo obírá… nebo naopak, kde někdo podává pomocnou ruku a my to skrze zahleděnost do sebe nebo všednodenní shon nevidíme. V tu dobu, tedy kolem 7.11. a 7.12. doporučuji býti pozorný k těmto drobným ukazatelům, jež mohou být v konečném důsledku velmi důležití a napomoci nějakému procesu obnovy a uzdravení ve vašich životech.


Úplňky máme 23.11. a 22.12. a tady se hodně zvýrazní vztahy. Zejména pak v prosinci doslova padne kosa na kámen: "Jak to tedy bude, jak budeme spolupracovat?" Sváteční čas vás bude chtít mít jako jednu rodinu, s fungujícím zázemím. Někdy to může mít až nutkavé rysy, ale tam, kde je všechno v pořádku to budou kouzelné časy míru, spolupráce a lidsky velmi hezké Vánoce. Kde ale ne, tak tam budou výčitky hlavně směrem k tomu, že zázemí nebo "věci tak, jak mají být" nejsou zajištěné a bude se hledat viník. A zveličovat se. A kout pikle. Jakékoliv porušení rovnováhy se okamžitě projeví na nepohodě nebo zvýšené hádavosti, snaze manipulovat a ovládat druhé. Lidé si s koncem roku budou chtít stát za svým a zajistit si pevnou půdu pod nohama.
Vhodný čas pro investice jakéhokoliv charakteru, kde je třeba trochu odvahy. V listopadu nás mohou napadat různá rozuzlení, nápady, mohou chodit příležitosti ke změnám, které je dobré chytit za pačesy. Rozmyslet, kolik a kdy investujeme (času, energie, peněz) a dát se do práce. Prosinec už nás v tomto může zastihnout v plné práci a i s prvními výsledky v rukou. Zase to souvisí možná s tou potřebou zázemí, ať už citovou nebo i pracovní, hmotnou.
A jedna rada na závěr: S pocitem nejistoty, ze kterého pak pramení nutkavé chtění něčeho, co… kdoví, jestli vůbec chcete, se dá vymotat nejlépe díky spolupráci s druhými, zkuste takovou situaci probrat s někým, kdo ji důvěrně zná, nebo má nadhled. Patrně dostanete radu nad zlato.

BERAN (Sedma mincí, Devítka pohárů, Sedma holí, čtyřka, pětka pohárů, osma mečů, Císař)
V listopadu zvážníte. Konec roku si vybírá vážnější témata. Je čas vyhodnotit situaci kolem sebe a vzít si z ní nějaké závěry. Můžete se cítit zastaveni, upozaděni, sami, třeba i lehce nemocní, jen proto, aby vás to přinutilo být chvíli sami se sebou. A vidět to, co je se sklonkem roku důležité. Proti sobě pak stojí vaše splněné sny a umíněná touha na ně nesáhnout ani za mák. Nebo tisícero viditelných překážek, díky kterým nemůžete dosáhnout toho, co tak moc chcete. Cokoliv od pocitu pokažené bábovičky na pískovišti, až po zásadní životní rozhodnutí. Ale věřte, že v jakékoliv nepohodě na duši, máte to řešení nadosah. Je vám nabízeno, ale je potřeba se rozhodnout. Dokonce mi přijde, že ten tlak na to rozhodnutí a postavení se i proti něčemu, čemu byste se jinak nepostavili dobrovolně, je tak velký ke konci roku, okolo Vánoc, že pokud na to nebudete mít dost odvahy, může tam ten pocit umíněného trucování padnout až do depresivních stavů. Najust ať si život trhne nohou… a ejhle, druhého dne milý život nadělil někomu vedle vás a vy v šoku sledujete, jak velkým darem jste pohrdli. Vyžaduje se tu odvaha, překonání sebe samých a překonání strachu z bolesti. Být chlap. Může se to týkat dlouho plánovaných témat, něčeho, co už nejde dál udržet ve stavu, v jakém to je, a věcí, které vám právem náleží, ve kterých jste vůdčí silou, co je pod vaší zodpovědností. S koncem roku víc a víc uvidíte, kde všude je vaše vlastní role důležitá a že chtě nechtě z různého ostychu, schovávání nebo strachu, budete muset vystoupit a zachovat se jako král.
Listopad je výtečný pro plánování všeho, pro co hoří vaše srdce - a i když to budete muset řešit, obhajovat nebo celkem těžce vykonávat v prosinci, je to správný krok, první těžkosti vás odmění už s vánočními svátky pocitem, že "to za to stálo". Jste na správné cestě!
Kdo nebude, toho potká spíše smutek a úzkost a pocit, že neví, čí je. Rozhlížejte se, setřeste ze sebe především zlozvyky a falešné klece, a…. budete v té první skupině natošup.
Depresivní stavy a smutky a důvody pro pocit, že byste nejraději ze života utekly, jsou tentokrát mířeny přesně - pokud uděláte skutečně to, co chcete, odeženete je, vyřešíte je. Ale způsobeny by měly být spíše nějakým přemáháním nebo zatlačováním skutečných potřeb, než že by byly projevem nemoci nebo patové situace bez východiska. Důležité je tedy probrat se inventurou života tak, aby vám dala pocit, že se vám v roli vládce svého života skutečně dobře dýchá.

Býci (Desítka holí, Trojka pentaklů - Devítka holí, Trojka mečů)
Listopadové dny využijte především pro práci a pro spojování se s lidmi, kteří vám mohou ulevit v pracovní oblasti. Nechte za sebe někdy někoho něco udělat. Najděte si spolupracovníky. Nebo zaúkolujte doma někoho, setřeste ze sebe zbytné povinnosti, jak jen to půjde. Za prvé to potřebujete, a za druhé právě takoví lidé, se kterými se můžete o svoji tíhu podělit, vám půjdou v listopadu do cesty. Nechte pracovat svou intuici a zkuste věřit, že to, co se vám v tuto dobu honí hlavou, je opravdu směrem k nějaké lepší, nové cestě. Ten slaboulinkatý hlas srdce a duše je tu od toho, aby k vám během listopadu přitáhl ty pravé lidi. Někoho do party. Do práce, do rodiny - prostě přesně tam, kde je to prázdné místo, nebo kde je potřeba pomoci a úlevy, tam přijde jako na míru to vyřešení. Nemusí mít podobu člověka, ale třeba situace nebo financí potřebných, a bude hotovo. Vy si dejte jenom pozor na zdraví, na přetížení, na bolesti zad a věřte, že odpočinek tohle všechno hravě vyřeší. Život není těžký, není důvod k depresi, jen vy sami jste příliš unavení.
To ale trvá i v prosinci, takže dvojnásobný apel na zdraví. Nepřemáhejte se, protože by to ke konci roku mohlo dopadnout tak, že problém vygraduje a opravdu vás uloží na svátky do postele. Ono celkově ten čas adventní může pro Býky být obtížný v tom, že na vás padne podivná aura strachu a obav o budoucnost. A skutečně na obzoru i mohou být nějaké reálně podložené věci, které důvod ke strachu a úzkosti zakládají. Něco porušuje rovnováhu, něco, co tam nepatří. Uklidním vás, že po novém roce se tohle vyřeší zvenčí, nějakou nabídkou, která bude na míru. V tuhle chvíli je ale opravdu nutné zajistit tu přítomnost a to rezervami. Pokud půjde o hmotnou oblast, tak finanční, pokud citovou, tak budete muset sáhnout hluboko do kapsáře plného vlastní trpělivosti - ale ve všech případech se vše vyřeší. Jen překlenout krizi může být těžké, protože se nám nějak nafukuje. Ve skutečnosti to totiž není tak horké, jak se v tuhle chvíli zdá, což uvidíte hned po přelomu roku. Ale protože jsou Býci spořiví, tyto nenadálé náklady jim vrásky dělat nemusí.
Riziková doba to může být pro vztahy, kde se se svátky mohou zdůrazňovat problémy a víc budou dřít, budou ostřejší a vyhrocenější. Nebo pocit, že jste si toho na hřbet navalili hodně a nyní to nemá kdo převzít. Je to ale jednoduché, tak prostě něco odvalte. A na řešení problémů se dobře vyspěte. Snažte se co nejméně k sobě přitahovat negativní a co nejvíce odpočívat.

Blíženci (Mág - Páže pentaklů - Blázen)
Je to období vděčnosti. Tiché, jednoduché vděčnosti, kdy byste se měli snad každý den ohlédnout za prožitý a poděkovat. Dostane se vám také období sběru ponaučení, možná už i jeho realizace do praxe, protože Mág už má všechno k dispozici a začíná pracovat odvážně na tom, co potřebuje. Na své zbrusu nové budoucnosti. Vám se to dále jen potvrzuje. Postupně nabíráte na síle a na odvaze a s prosincem a pak s Vánoci a novým rokem se pouštíte možná do zcela neznámého dobrodružství nebo situací. Mohou být typicky Blíženecké. Nebo jsou přesně tím, co v tuhle chvíli potřebujete, protože vám to sundává pomyslné okovy. Osvobozující. Zcela nové. Pro staromilce to pak mohou být i věci odvážné, trhlé a netypické. Prostě risk.
Téma rodiny, dětí, nových uspořádání a budování zázemí, které budete chtít mít maximálně opečovávané. Osudové události, až karmické, ty, které jste tušili, nebo je máte předpovězené. Je to až magický čas splněných přání, protože nejvíce se tato energie stupňuje s koncem výkladu, tedy s koncem prosince. Mohou se tam stát i nečekané události v oblasti rodiny nebo materiálního zabezpečení. Může to také být i o risku, který se vyplatí. Risku, který vám přinese ten správný los. Jo, kupte si los k Vánocům, vážně by to mohlo vyjít. Nebo riskněte novou práci, vysněnou… Riskněte jakoukoliv změnu, po které toužíte, ale… (překonejte ta ale). Je to totiž o drobné nerozvážnosti až lehkomyslnosti, kterou učiníte - a ona se náramně vyplatí. Ježíšek vám letos opravdu nadělí, ale vy se v listopadu snažte být pilní jako včeličky. Nevyhýbat se lidem, komunikaci, nabídkám a jednoduše řečeno - nechte svůj osud pořádně provětrat a rozhýbejte, co se dá. Ať se věci hýbají, ať informace utíkají sem a tam, dobře zvažujte i nabídky, které budou tak nějak "příliš dobré", protože ejhle - i kdyby, tak vy si je přece zasloužíte. Prostě směle miřte o level výš, protože se to vyplatí. Zúročí se to. Teď, nebo jindy. Ale jednoho dne určitě ano. Přijde naděje a radost do života.

Rak (Síla - Královna mincí - Milenci)
Je tu sice čas odpočinku a usebrání, ale pro vás to nejspíš neplatí. Máte tady pořádnou dávku událostí natolik, že jediným způsobem, jak se vám z toho nemusí zatočit hlava je - pořádně si to prožít v přítomném okamžiku. Prostě se toho nebát a vrhnout se do toho. Osud vám v průběhu listopadu ukáže, kde je vaše místo - a pozor, není to žádné troškaření, ať už se na to jen budete lítostivě dívat v okolí (ale ano, i TOHLE můžete žít vy sami), nebo to do vašeho života vstoupí jako uragán, tak přesně to, po čem bude vaše srdce toužit hmotně, materiálně, jakou kvalitu uvidí a bude chtít, tak to přesně je tu pro vás. A to nejlepší nakonec - v prosinci se tohle začne realizovat, nebo se kolem vás minimálně začnou točit takové příležitosti, které slibují, že by to mohlo vyjít, kdyby… Karta Milenci je v tomhle trošku zrádná. Nabízí hodně, ale také hodně bere. Vyžaduje totiž odvahu. Své dary pustí z ruky až ve chvíli, kdy za sebou necháte něco, co vám obyčejně bere odvahu a brzdí vás. Vzhledem k tomu, že to jsou velice silné karty jedna vedle druhé - tak si myslím, že to bude naprosto nepřehlédnutelné a nese to s sebou riziko, že když před tím začnete uhýbat z jakéhokoliv důvodu, tak se to může nepěkně projevit na vašem psychickém stavu nebo zdraví. Vyveden z rovnováhy, nebuďte vztahovační, nebuďte lítostiví, zkuste tyhle vlastnosti dočasně sklidit ze stolu, protože pro ně není místo. Jsou jen zbytečným škodičem, protože to, co se tu nabízí je skutečně vysokou školou nových možností, a dovedností, které se můžete naučit, vzít a profitovat z nich. A poté uvidíte i to, že právě TENTO přístup vám řeší životní problémy nebo pocity, že někde je něco vzpříčeno, a proto se nemůžete hnout z místa.
Trojka mečů a Milenci - asi nejvíce se to bude týkat lásky, nebo záležitostí, ve kterých jste převelice citově angažováni nebo co je vaší Achillovou patou, nebo vypadá dramaticky. Nabízí vám to ale kvalitu a vyřešení, možná i definitivní. Obecně mám pocit, že ty cestičky ke zlepšení života a dramata k vám přijdou s koncem roku pozitivním způsobem, ale musíte si věřit, sáhnout po tom lepším, když budete volit, jak k něčemu přistoupit. A žít přítomný okamžik naplno, abyste se propojili se svou intuicí, vaší silnou račí stránkou…Na Vánoce už tak můžete mít ve svém životě příjemné čisto.

Lev (Přijetí - Devítka kalichů - Milenci, 5 mečů)
Máte to trošku podobné jako Raci, otevřete se novým možnostem. To, co v tento čas bude tlačit jako kamínek v patě, uvidíte už začátkem listopadu a jste rozhodnuti s tím něco dělat. Máte výhodu zcela jasné představy a množství energie, kterou budete oplývat. Otevřenost různým druhům řešení a nejspíš i podporu už v nějakých výsledcích či splněných přáních, které tu poletují jako drobné dary od osudu. Můžete se hodně naučit, hodně udělat, hodně vykonat. Dokončit, nebo začít nové - a všechno půjde neuvěřitelně od ruky. Je to pro vás vyloženě šťastné období, a tak radím - využijte ho naplno a udělejte si pod nohama pořádně pevnou půdu, protože ji budete s koncem vánočních svátků potřebovat. Listopad a část prosince se neupejpejte, dříve či později všechno nabízené totiž naplno využijete a potřebujete si hlavně odpočinout a nabrat sil v tom pocitu, že je všechno v pořádku. K prosinci a pak k času Vánoc tu je ale drobný zádrhel, se kterým si poradíte podle toho, do jaké míry budete mít plné baterie. Více se to bude týkat vztahových záležitostí nebo věcí, které vám tvoří po boku "partnerství", něčeho, o čem máte pocit, že k vám patří. Je tu takové malé okénko, kdy se může ukázat něčí pravá tvář a ono to nebude moc příjemné, dokonce vám to může přinést i nějakou citovou ztrátu. Nehezké slovo, vypjatá situace - možná vás to dokonce i urazí. Nejde s tím nyní moc dělat, pokud to v sobě nepřelomíte, tak nepřelomíte. Přejděte to, a nechte to na další rok - ono se to nakonec ukáže ne tak důležité a spíš jako nedorozumění, ale musí to maličko ohlodat zub času. Může to také být o tom, že díky tomu, jak se budete dobře cítit, se do vás někdo zakousne z jisté závisti - a pak tedy dobrá, je dobře, že se projevil. Může to být něco, někdo, kdo se chce přiživit na vašem úspěchu - a v tom případě to může zabolet, ale je vlastně dobře, že za tím můžete zavřít dveře. Všechny spory tohoto charakteru je ale dobré nevést do krajnosti, ale spíše je přijmout jako fakt a je-li třeba je řešit, odložit řešení na pozdější dobu, bude-li to jen trochu možné. A to i v partnerství nebo vztazích s blízkými - příčinou je totiž strach ze ztráty nebo z toho, že budoucnost nebude taková, jakou ji chcete, nebo ten druhý chce. Jediným schůdným řešením je vysvětlit si, jak to tedy spolu do budoucna máte, a to především po té praktické stránce. Stranou najednou musí láska a vzletné cíle, ale přepočítat budete muset peníze na účtu a v peněžence. Chtě nechtě se ukáže, že vztah musí z něčeho žít -a ze vzduchu to není.

Panny (Měsíc - Trojka pohárů - Devítka pohárů)
Život se vám bude hýbat. A zásadní bude možná úplněk v listopadu. Kolem 23.11. výrazněji uvidíte své vlastní téma, které se zvýrazní s koncem roku, bude chtít být vyřešeno, bude dobré k němu někoho přibrat, nebo si nechat s řešením pomoci. Protože když to tak uděláte, když chytnete ten proud, už s Vánocemi si budete říkat, jak dobře se celý rok vyloupl. Jak se vyřešil. Týkat by se to mělo záležitostí, které vám působí noční můry, které jsou nejasné, u kterých se až s těmi listopadovými dny objasní něco tak zásadního, že s tím konečně půjde hnout. Kdy dostanete do ruky ten pravý nástroj, aby s tím hnout šlo. Skoro mi přijde, že to je v tenhle čas až zásadní zlom, kdy se výrazně a nepřehlédnutelně promění energie vašeho života, z temnější nebo plné starostí a obav - na vyřešenou a světlou. Rozední se. Tu první půlku, která ještě může být plná těch obav z budoucnosti vám zpříjemní pohyb - máte tu návod, jak si s tím stresem poradit díky pohybu, tanci, nebo záležitostem, které dělají dobře tělu, dobré jídlo, životospráva. Když se bude tělo dobře cítit, tak se tím notně uleví i duši, takže to snáze překonáte. A pak už to půjde ráz na ráz. Chce to jen chytit se toho řešení, které je tu nejúčinnější a které je nějakým způsobem chytré, praktické, rafinované, nebo na které jste se dlouhodobě připravovali. Najednou se k tomu začnou připojovat správní lidé, správné situace a začnou dozrávat s koncem roku ty správné plody.
A pokud žádné bubáky ve skříni nemáte, tak si jen dejte pozor na náročnější konec listopadu, ve kterém můžete být unavenější, a využijte prosincový rej plný srovnávání záležitostí, šancí si porovnat šuplíky, skříně a doplnit a opravit to, co se rozbilo (a to hlavně v mezilidských vztazích) a uvidíte, že s koncem roku budete patřit k nejspokojenějším znamením vůbec. No, skoro vám to závidíme, milé Panny, tak směle do toho. A ještě něco - přepadnou-li vás v adventní čas touhy plánovat budoucnost, využijte toho - máte pro toto téma bystrou mysl a vidíte věci jasně, nemusíte se bát.

Váhy (Král mečů - Sedma pohárů, Páže pohárů)
Konec roku vám přináší především téma "budu se muset o něčem rozhodnout, v něčem si udělat pořádek". A týkat by se to mělo věcí, které jste záměrně přehlíželi, nebo jsou vám až bytostně nepříjemně až odporné. Je to jako ranní vstávání ve čtyři hodiny ráno do práce. Ovšem ať už se pod tím skrývá pro vás cokoliv - máte tu za prvé podporu rozumu a toho jasného nastolení tématu, to může mít až podobu naštvání se sama na sebe a zdravé touhy to tedy konečně vyřešit a hlavně… s prosincem pak i úžasnou podporu v podobě někoho, něčeho, co vám podá pomocnou ruku. Nebo to je už předzvěst časů, kdy je všechno uklizeno a vy si užíváte nových směrů, výsledků a obnovené radosti ze života. Vánoční a adventní čas už by měl být pohodový a doporučuju si ho užít naplno, protože tam máte i nějaké dárečky ve formě náhlých událostí, jež vám výrazně zvednou buď životní úroveň, nebo pocit sebevědomí či milovanosti. Prostě o úroveň vyšší kvalita života, která přijde jak blesk z čistého nebe.
A když se ještě vrátím k závěru podzimu, k listopadovým dnům, tak upozorním na to, že pokud se vám do toho nebude chtít, zkuste si to všechno dát na váhy. Jen tak, jak to umíte vy - nebude to závaží těžknout až moc? Nebylo by vážně lepší se s tím poprat nyní a mít hezké Vánoce? I když to nyní s přehledem přehlédnete a budete dělat, jakože nic, tak to může potom v období Vánoc a závěru prosince vygradovat ne úplně příjemně. Rozhodujte se srdcem, dejte si načas a klidně i chvíli váhejte, ale zvažujte, probrat se tím vším není úplně jednoduché a potřebujete si především věřit a vědět, že jste v souladu s vědomím budoucnosti, materiálním zajištěním a tím, v čem se budete cítit spokojeni. Je to čas stavění nových začátků, rozvoje toho, co právě s nadšením děláte - tak nepolevujte, přeskákejte všechny překážky, ať se zdají sebevětší. Nejsou tu nyní proto, aby vás brzdily či vás odsunuli stranou, ale proto, abyste sami viděli na vlastní oči, co všechno dokážete a jak daleko a vysoko doskočíte, když zatnete všechny svaly a překonáte své stíny…
Střelci (Pětka pohárů, Dvojka mečů - Šestka holí, Pětka mečů)
Vaše prosincové novoluní pro vás bude důležité. A to událostmi, které buď přesně zamíří na úspěšný cíl, nebo přesně zamíří na chybu, kterou tak snadno přehlédnete. A úplně nejideálnější by bylo, kdybyste v tu dobu vycítili to, co se podlého se kolem vás děje a zatli tomu tipec ještě předtím, než se to začne projevovat. To už je na vás, ale prosinec je pro vás celkově obdobím velkého zvažování, bilancování a skoro mám pocit, že vás u toho nebude dobré rušit. Že se ani rušit nenecháte. Možná to jsou dokonce jedny z nejniternějších Vánoc, které prožijete. Můžete jenom bilancovat a nechat si pak před sebou čistý list papíru. Můžete se také v této době rozhodovat o zásadnějších změnách ve svém životě a dalšího roku je realizovat. V hlavě vám ale stále budou procházet myšlenky na to, že by to chtělo, aby všechno fungovalo nějak lépe, správně. A aby to nefungující bylo opraveno nebo vyhozeno do koše. Reorganizace života - to je asi to správné slovo, které hledám.
Do tohoto stavu se dostanete díky událostem listopadovým, které jsou hodně o pohybu, o změnách, o odhodlání, ve kterém buď tyto změny rozpohybujete sami, nebo se stanou sami od sebe a vás tak inspirují k tomu, nebo někdy i dotlačí k tomu, abyste tu reorganizaci života udělali. Měla by se týkat věcí, které vás dennodenně obklopují, které vám působí radost a životní náboj, ten naprostý základ. Potřebujete nastartovat - a to bude listopadové téma. Pokud vás začátek období zastihne v nenáladě, smutku, neschopnosti se hnout z místa nebo až depresivním stavu, věřte, že to je ten těžký začátek nové cesty. A vyplatí se vyplakat se, vysmutnit, vyvztekat, přiznat si, že moc jiných šancí v životě nemám a tudíž se nedá dělat nic jiného, než se někudy vydat. A ejhle - v tu chvíli se ty nové, snad i nečekané šance objeví. Chce to jen, abyste nabrali sil, otřeli si odřená kolena a nadechli se. Ve všech těchto fázích vám přeju hodně úspěchů a důslednosti!

Štíři (Smrt, Ďábel - Mírnost)
Konec roku s vámi může notně zahýbat. Přijde nyní na to, jestli plánujete nějaké zásadnější změny. Pokud ano - buďte obezřetní a konečná rozhodnutí si raději nechtě až na prosinec, až na vánoční čas, kdy už budete srovnaní ve všem bude nastolena rovnováha i zvenčí. S koncem roku se totiž budete nořit do své vlastní podstaty. Do temnot a hloubek, které jsou normálním lidem zapovězeny, do kterých smí jenom štíří znamení. Letos ale máte šanci odtamtud vydolovat něco velice uvolňujícího, osvobozujícího vás i vaše okolí, jednoduše tu pravou pravdu.
Motivem toho velkého třesku je v tuto chvíli pocit neuspokojení, uondání se v situaci, která už nevyhovuje, až únavy. Pocit, že všechno je špatně a nic ani nikdo na tom nemůže nic změnit. Fajn, je-li to třeba, ponořte se do všech pocitů až na dřeň. Vy to umíte a vždycky se vrátíte obohaceni o zkušenosti. Na co bych upozornila při té cestě do svého nitra? Proberte se tím, co už nefunguje, co přirozeně dochází k závěru - možná je čas to pustit, rozloučit se s tím. Další velké téma jsou závislosti a zlaté klece, záležitosti, ve kterých zbytečně krmíte něco, co vám vlastně vůbec nic nedává, naopak si vás to zotročuje. Dokonce se může zdát, že i veškeré případné změny, které jsou nyní k dispozici, jsou jen cestou k dalšímu pocitu otroka a dalším závazkům, o které vůbec nestojíte. Nedá se s tím mnoho dělat, stačit bude vědomí, že tahle bouře jednou přejde a snažte se uprostřed oka hurikánu nic neřešit a pouze sledovat události, sledovat, co ten vichr s sebou bere nebo na co má zálusk. A nechte to jít, zachraňujte jen to, co má pro vás význam. Až se všechno přežene, najednou se rozhostí krásný klid po bouři a vy uvidíte nádhernou zahradu, ze které byl vyfoukán plevel a zbytečné chmýří. A možná najdete i něco zbrusu nových semínek jako krásné vánoční dárky.
A snad na závěr ještě něco - ta síla je tak velká, že bych se nedivila ani tomu, když na vás dopadne i ve formě zdravotních problémů, extrémní únavy nebo se přihodí něco, co vás důrazně zastaví. Nic nedělejte - nechte všemu klidný průběh. Není dobré aktivně řešit, dělat unáhlená rozhodnutí pod vlivem emocí - ostatně stačí, kdy jen tohle poslední pravidlo si ponesete jako větičku poslední záchrany.

Kozorozi (Čtyřka holí, Královna pohárů, Blázen)
Načančejte si dům, připravte si krásné Vánoce. Začněte v pohodě už v listopadu. Čas vám přeje. Dejte si pozor jen na jednu věc - vaše spokojenost může být živnou půdou pro šejdíře, kejklíře a falešné lidi, kteří by se tak rádi přiživili na vaší radosti a možná vás trošku o něco obrali. Byť jen o dobrou náladu. Nepouštějte tedy nic takového za hranice vztahů, prostoru a svého srdce, to by se nemuselo úplně vyplatit. Hezky rozdávejte z toho, co máte navíc, hýčkejte a pečující energií rozvíjejte to, co máte. Bude toho dost, co bude přebývat a o to se můžete podělit. Celkově je listopad i prosinec pro vás velmi ozdravujícím měsícem a troufám si říci, že pokud si dobře ustavíte pevnou půdu pod nohama v listopadu, připravíte se na hezké časy, tak si je užijete do takové míry, že na letošní vánoční svátky budete vzpomínat pouze v dobrém. Mohou to být dokonce jedny z nej nej Vánoc za poslední dobu. Proč ne? Jen si pamatujte, že nic z toho, co jste už prožili v minulosti, se nemusí vracet. Není k tomu důvod. Nic z toho bolavého už nemusí klepat na dveře a pokud ano, máte plné právo tomu neotevřít nebo říci "ne, děkuji, už nechci". A to je základ úspěchu a to je základ nových začátků, ve kterých se ponese přelom roku. Potřebujete mít všude čisto. Jasno. Potřebujete zúročit minulé zkušenosti a konečně z nich dostat něco pozitivního. Někteří budou mít i velkou potřebu udělat tlustou čáru za čímsi… co možná není ani tak úplně nutné, co je možná už i dávno vyřešené, ale prostě, z čistě estetického hlediska, by tomu ta čára slušela. A možná ji ještě ozdobíte kraječkami. No jo, prostě vánoční bilancování - pro vás letos velmi příjemné, nostalgické, plné vděčnosti a pokory a uvědomění si všech darů, které vám uplynulý rok přinesl.

Vodnáři (Osma pohárů, Věž - Desítka pentaklů, Eso holí)
Listopad je velice důrazný a plný událostí, jež mohou být nepříjemné tam, kde blesk uhodí do nestabilních staveb. Kde je všechno v pořádku, nic se nestane, jen sami sebe pochválíte, jak kvalitní práci jste odvedli, protože tohle byla skutečně zkouška ohněm. Znovu tu je nastoleno téma rodiny, zázemí a budoucnost, a to až té daleké budoucnosti, myšlenky na to, jaké to bude za pár let, jak se mění potřeby, jak se budou pravděpodobně měnit potřeby v dalších letech a otázkou je, jestli na to máte. Jestli k tomu máte dost zajištění, ty správné lidi do páru a… v tu chvíli může začít bilance, o které by ale bylo lépe těm druhým říct. Ze zamračeného obličeje nikdo nepozná, že se mračíte kvůli tomu, že v tuhle chvíli netušíte, co budete dělat, až budou děti na střední škole, například. Chce to jasnost vyjadřování a informací, když už se do tohoto záměru pustíte.
V každém případě listopad ukazuje prstem na záležitosti, které stojí křivě, jsou zaprášené a potřebují úklid. Cokoliv se přihodí a bude to ať čekané, nebo nečekané, bylo tak nějak správně a bylo to proto, abychom si toho všimli, protože už se to dál samospádem nemohlo udržet na místě. Čas rozhovorů, nepříjemných témat, stavění rozbitých věží a přepočítávání současného života - je tohle dál uchopitelné i pro budoucnost, nebo budeme muset něco změnit? Energie to je tak silná, že tady může docházet až k zásadním událostem typu rozchody nebo odloučení, stěhování, rozhodnutí o změně práce - prostě všechno, co je dožito, bude dožito. A půjde se dál.
Dobrou zprávou je, že konec měsíce, Vánoce a přelom roku jsou už ve znamení nových impulsů, nejšťastnějších karet celého tarotu, takže veškeré problémy budou nahrazeny účinnými řešeními nebo podněty, jak je tedy skutečně vyřešit. Pokud tedy nebudete moci v adventním čase s něčím hnout, nechte to tak, jen to pozorujte, jen zvažujte, ale stejně jako listopad ukázal prstem na problém, prosinec ukáže prstem na to, jak ho řešit. A buďte bdělí, protože to může být řešení i zcela nečekané nebo netypické. Ale neskutečně osvobozující a plné života. Určitě ho poznáte!

Ryby (Sedmička pentaklů, Šestka holí, Desítka kalichů)
S jakou rozkoší vy spočinete v lůně rodiny a svého domova. Doslova vás to tam bude celé předvánoční období táhnout. Můžete využít čas k plánování nebo činění změn, rekonstrukcí, vylepšování ať už v reálu domova, nebo i jen vztahů mezi lidmi. Díky tomu posbíráte energii i sebevědomí a bude s vámi radost být v jedné místnosti. Dobrá nálada z vás bude doslova sálat, ale to jen díky tomu, že možná někdy v polovině listopadu a na přelomu měsíců přijmete nabídku od osudu stát se lepším. Sáhnout si na něco, co pro vás znamená hodně. Překonat sám sebe. Nebo prostě jen zvítězit. A nevyloučila bych ani možnost, že se k vám samovolně dostane výsledek nějakého předchozího plánování nebo pilné práce a ten výsledek bude mnohem velkolepější, než jste si představovali. To je důvod k radosti, k oslavám a k plánování příjemných vánočních svátků. Ty příjemné budou, oceňte lidi, které máte kolem sebe a užijte si je především v té lidské podobě, láskyplné a hřejivé. Zejména ženy by měly být rybkami ve vodě, a muži ve znamení Ryb by mohli energii načerpat právě ve společnosti žen a pečující energie. Je čas spojit síly a vymýšlet, co pěkného bychom mohli činit příští rok. Pocit, že je svět jedno velké jeviště, že máte před sebou celé rozorané pole, které je plodné a vyroste na něm celý plán vaší zahrady, je k nezaplacení. A není tu každý rok, takže - směle ho využijte a nezapomeňte, že i tak není možné usnout na vavřínech. S novými začátky jsou spojeny i nové povinnosti.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ivuše Ivuše | 3. listopadu 2018 v 11:43 | Reagovat

Děkuji Renátko a za sebe se už hrozně těším na adventní čas :-)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.