Nový vánoční výklad v nabídce: VÁNOČNÍ STROMEČEK - ukázka

10. listopadu 2018 v 7:16 |  Výklady pro vás a výkladové dny
Letos se poprvé objeví v nabídce nový malý vánoční výklad. Stromečkový, dárečkový. Měl by potěšit, měl by shrnout oblast vztahů, citů, emocí a mezilidského hemžení kolem vás v souvislosti i s praktickými věcmi, prací a zázemím.
Loni jsem si ho zkusila a protože o tazatelce vím, tak se můžu ohlédnout a diskrétně se k němu vrátit.

Vánoční stromeček, výhled do roku 2018

Obrázek je ilustrační, rozložení karet ve výkladu bylo jiné.... ale tvar výkladu je stromečkový - vlevo lidské vztahy, směrem doprava pak přecházíme k praktickým částem.

Hlavní téma roku:
Král mincí, 9 mečů
Král pohárů, Královna mečů
Jednoznačně z toho mám pocit, že hlavním tématem roku bude vyřešení problémů táhnoucích se z minulosti. Vytržení trnů z paty. Ty nejsilnější karty mi jdou směrem k lásce a mezilidským vztahům, a potěším tě, veškerá trápení začátku roku, se v průběhu roku skrze konkrétní kotrmelce, vyřeší. Nebo tam bude příhodný čas zvenčí, který tomu řešení pomůže už definitivně.

A to se tedy stalo, protože do jisté míry se tazatelka už díky jiné životní situaci nemůže vrátit do prožívání problémů z minulosti.

Rok hledání vnitřní pravdy v tématu "co mě trápí, nedá spát, co je tou prackou minulosti, která po mne sahá po nocích a bere životní energii". Sebepoznávací cesta, ve které ale vedle Tebe stojí nejen pomocná ruka láskyplné osoby (Král pohárů), ale i poznání a zkušenosti, rozhodnost Tebe samé (Královna mečů). Dobrá zpráva je, že veškerá trápení, která se mohou dotýkat citových záležitostí, nebo tlaku z toho, že se budu muset pro něco praktického (a rozumem) rozhodnout, jsou trochu zveličená, nebo bolí jen dočasně. Zveličena třeba únavou nebo nedostatkem životní energie, ale všechno se zlepšuje ve chvíli, kdy ten čas nebo úsilí věnuješ sobě, navýšení té energie a rozhodnosti - pak všechna ta "trápení" budou vypadat úplně jinak a začnou se samovolně vylupovat řešení.

Pohledem zvenčí musím říci, že navýšení energie a rozhodnosti tady - i díky prožitému - prostě být muselo a bylo. Ale nebyla to pro ni rozhodně lehká cesta, provázená i zdravotními problémy.

Vedle Tebe ale už v tuto chvíli stojí člověk, který nabízí citovou podporu, ale nabízí i něco materiálního, nebo se to rozvíjí postupně. Může to také být rozvíjející se vědomí toho, co skutečně chceš, co chceš mít vedle sebe, jak má vypadat Tvůj praktický a citový život (v souladu) a ta trápení se tedy mohou týkat situací, kdy něco nepůjde tak, jak by dle Tvých představ mělo. Dobré ale je, že řešení těch dočasných krizí máš jednoduše řečeno - ve svých rukou, které Ti navíc podpoří někdo/něco zvenčí a to jak slovem, tak činem. Toto může být i prostá podpora osudu, že když uděláš krok správně, přidá Ti před nohu další pevnou část cesty.

Téma lásky a vztahů a vlivy, které jdou zvenčí
Sedmička mečů - Smrt - 6 pohárů - Páže mečů….
Velekněžka obr. - Milenci obr. - Eso holí obr. - 7 pohárů obr.
Definitivně v roce 2018 z Tvého života odejde to, co je falešné, co tě okrádá. S tou Smrtí to vypadá až jako karmická očista, že se nějakým způsobem zbavíš prokletí "být okrádána" na té partnerské rovině. A znovu tu přichází ta mečová energie, toho rozhodnutí, nebo nového postoje, který pramení z těch prvních nesmělých, ale velmi přitažlivých výsledků toho, jak bude tohle všechno odcházet.

Celý výklad je v té osobní rovině orámován ženskou moudrostí a intuicí. Den na ni. Možná i na sny, také to je noc, sny, vhledy přicházející v těžších chvílích nebo naopak v mimořádně klidných (jednoduše chvíle, které nejsou úplně smeteny všedním ruchem). Odchází noc, odchází zloděj, odchází mrtvolný divný podzim a vyrůstá bílá růže. Z ní pak vykvétá na další kartě celá louka, děti, radost… a protože i z vnějšku jdou Milenci, kteří jsou také o těšení se na třetího, může to být klidně i těhotenství nebo fakt, že se tvůj život o něco rozroste.

Ano, tazatalka se letos stala maminkou.

V průběhu roku, léto, druhá polovina roku, začnou tyhle vlivy působit ještě víc, jakoby tam vzniká tlak na změny, které ještě neproběhly, ty změny transformační, a týkající se především vztahů, ve kterých figuruje někdo třetí nebo kde je něco, co v nich být nemá a překáží to rozvoji toho vztahu. Tady je pak hezké to eso holí, které přináší nečekané změny, zvraty zvenčí, na které nemáš vliv a které budou překvapením. Zároveň budou přesně v souladu s tím, co cítí Tvoje intuice.

Tady došlo k velmi osobitému řešení vztahů a síly a odhodlání.

Tu bych ostatně doporučila používat celý rok, pokud na něco budeš čekat - věř tomu, co ti našeptává vlastní duše, protože ta přesně ví, co přijde v průběhu roku. Ta náhlost je i u toho růstu, dětí (čili i ta rodina by teoreticky mohla přijít náhle, nečekaně, vlivem rychlých událostí a posunů, v podstatě jako takový dar).
- Co Tě okrádá, to tady cítíš tou intuicí, v tuhle chvíli tušíš, co se asi s touto oblastí života stane v průběhu roku - a v průběhu roku se to potvrdí. Nyní to není ještě jasné přesně - je to jen mlha a tušení, ale ten tlak na to vyřešení tam bude stoupat.
- Milenecké vztahy - roztětí, přeměna
- Úleva v těch vztazích rodinných, pokud to není růst vlastní rodiny, tak rodiny vnější…
- Využití minulých zkušeností k tomu, aby sis stála za svým. Tady už není vůle opakovat chyby, naopak je vůle klidně jít i jinou cestou, ve které cítíš sebe samu jako SILNOU. (taková ta chuť se už neobětovat - to je spjato i s tím hlavním tématem a to bude tím hlavním motorem, který osud bude chtít, abys v roce 2018 rozvíjela).

Vyzdvihla bych zásadní zlepšení rodinných vztahů, skutečně kroky, ve kterých už nečinila minulé chyby a dovedly jí do zcela nové životní etapy. Tazatelka se určitě neobětovala - a když se o to pokusila, velmi rychle ji osud strhl zpátky silou zdravotních problémů.

Téma pracovní a praktické oblasti a vlivy, které jdou zvenčí
Páže mečů - 2 mečů obr. - Páže holí - 3 mincí obr.
Sedmička pohárů - Ďábel obr. Eso mečů obr - 6 holí
Tady to v první řadě vidím na nějakou čistku vztahů, znovu se tu prolíná i to, že se budeš za sebe chtít více postavit. K té Dvojce mečů je tu Ďábel, takže tam může v průběhu roku docházet k situaci, kdy se tě bude chtít někdo pokusit trochu využít, nějak fikaně Ti zavřít oči a bránit se jakémusi prozření. Ono kdybys pak šla možná po příčině toho divného chování ve Tvém okolí pracovním, tak zjistíš, že někdo za sebou buď zametá stopy, nebo se jen snaží zabránit tomu, aby byl viděn v pravém světle.
Také to může být o dvou možnostech, které budeš řešit, může to být i nová nabídka, která ale bude vyžadovat přípravu a realizaci v průběhu roku (spíše tedy druhá polovina až konec roku) a byla by o částečném využití současných zkušeností, ale o soustředěné práci na něčem zcela novém. A rozhodně by tam ale bylo Tvoje nadšení, rozechvělé nadšení. A přijde mi to opravdu jako nabídka zvenčí, nebo jako něco "o level lepšího" v Tvém pohledu.
Vedle toho je ten Ďábel a ta zamotaná situace, může se to tedy prolínat, kdy díky této skutečnosti a zkušenosti, zkusíš přemýšlet jinak nebo uvidíš nabídku jinde, uvidíš jinou cestu, jiný přístup, prostě něco, co Tě vyšvihne nahoru z hlediska sebevědomí nebo pracovního postavení.
Zvenčí tu v pracovní oblasti jde vyčištění vztahů (ukáže se, kdo by Tě chtěl drtit), vyjasnění, které Ti umožní postoupit dále, na čistší nebo efektivnější pozici… a také tedy nabídka od osudu, jestli náhodou nechceš víc? Ale chce to trochu odvahy…. Z čistě materiálního hlediska je to o té Trojce mincí, tedy o tom, že poctivě dostáváš to, co si vypracuješ, plus tam k tomu je obecně i dost energie a odhodlání.
Mám dojem, že to bude rok o tom sundávání toho těžkého ze hřbetu a o pořádném postupném vydechnutí.

Tak tady si musíme ještě počkat na výsledek, ale "nabídka, jestli nechce náhodou víc?" tu rozhodně je! Postupné vydechnutí ano a to prozření na poli praktických a pracovních vztahů by vydalo na celou knihu.
Závěrem bylo dobré vědět, že se letos vyplatí se k věcem zkusit postavit jinak. Dalo by se říci, že se to vyplatilo. Tím, že se život změnil... a bude měnit dál.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Vychází vám výklady z Výkladových dnů?

Ano, většinou jsou přesné 70.1% (61)
Někdy ano, někdy ne 12.6% (11)
Vůbec ne 17.2% (15)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.