TAROTSKOPY NA LISTOPAD A PROSINEC.
AKTUÁLNĚ: Nové objednávky na vánoční výklady již mají stopstav - už bych jich víc nestihla. Další vlna výkladů už bude bez obrázků konkrétních karet, výklad oživím ilustračními náladovými obrázky a víc se zaměřím na text, protože tak to máte prostě raději a já se tomu přizpůsobím.
Kdo nestihne vánoční výklady a měl by zájem o speciální výklad, tak prosím vyčkejte, v průběhu Vánoc přidám do nabídky nový výklad podobný, tentokrát celý nabitý NOVOROČNÍ energií a ten by byl k vypracování po 10.1.2019.

Prosinec 2018

Odhlédnutí za Adventními příběhy

Včera v 12:39 | Renata |  Výklady pro vás a výkladové dny

Každý rok napjatě čekám, kteráže věc se ukáže v adventních výkladech častěji než je obvyklé. Letos musím říci, že i přes složitější organizaci adventních výkladů a zdravotních komplikací, jsem si je nesmírně užila a mám z nich všech dobrý pocit. A co se ukazovalo nejčastěji?
Bylo to v mnoha výkladech, bylo to okamžitě a musím se u toho usmívat. Byly to dva faktory.

Klid a trpělivé vyčkávání
Vážně mám pocit, že v příštím roce bude osud pracovat víc, než jsme zvyklí. Že spoustu věcí už nemusíme vydřít, jako to bylo v minulých letech, ale začneme sklízet plody svého minulého úsilí. Často tam byly i změny zcela nečekané a ani nevysněné - tak úžasné! V několika výkladech se objevily i pocity spjaté s vyrovnáním a spravedlností, s takovým "je mi ukončen výkon trestu" v tom extrémním případě, ale asi to znáte, jsou to životní chvíle, kdy končí několikaletý cyklus nebo jedno životní období a začíná druhé. To bylo ve dvou nebo třech výkladech neustále se opakující. A znovu to je spojeno s tím, že nemáme moc životu zasahovat do jeho konání, a spíše vyčkávat na správné chvíle, zachovat klid a sbírat síly.Měnící se lidé v okolí
Toto mne překvapilo, protože se to tu objevuju snad poprvé, nebo nepamatuji se, kdy by se tak výrazně měnilo i okolí. Často tu byl i faktor proměny lidí kolem vás, ale i situací, které najednou budou tak moc na míru, jako bychom k sobě lépe v příštím roce nacházeli cestu, lépe si rozuměli, lépe se chápali. A to s sebou možná přineslo i větší množství - ve výkladech jsem to nazvala "věcí, které k vám patří", takové ty druhé poloviny. Možná lásky, možná životní vášně, možná právě to vyrovnání účtu od osudu a vy si budete moci oddechnout, protože konečně jsou věci tak, jak mají být, nebo jak jste si je přáli. Často dokonce ještě líp než jste si přáli. Nebo překvapivé změny, jež se nakonec ukáží, že jsou mnohem přínosnější než vaše dosavadní přání.
Tak s tím se ráda rozloučím, přeju Vám všem, co tu jste, co nejvíce takových změn, protože věřím, že i ten maličký vzorek lidí z adventních příběhů je vzorkem těch, co tyto stránky čtou, a tak něco dobrého určitě z toho obecného ohlédnutí vsákne i do vás.
Tak krásnou adventní neděli přeji a těším se nad tímto tématem zase příští rok.
Kdoví, čím překvapí!

Nad tím negativním z adventních výkladů jsem musela chvíli přemýšlet, abych to obecně dobře pojala. Bylo pár výkladů pro Vás, které nebyly zalité sluncem, ale kde se ještě ukazovalo dost těžké práce, ale při pohledu do minulosti se zdálo, že tato práce je taková "na poslední chvíli", šla do témat, která byla dlouhodobě přehlížena, nebo, což mi přišlo ještě zajímavější, šlo o záležitosti, které si budete moci v roce 2019 zvolit, jestli se jim postavíte už nyní čelem, nebo jestli je ještě zametete pod koberec. Ještě chvíli by pod kobercem vydržely, ale… není to zadarmo, v podstatě tím ten problém pak narůstá nebo se mění a v tuhle chvíli je jednoduše dobrý čas ho nějak vyřešit, tak je pak na uvážení každého, jestli ten čas využije, nebo ne.

Intenzivní problémy jako vichřice
Spalující vichřice, ve které nevíte, jestli dřív zmrznout nebo se nechat odnést neznámo kam. Tak bych asi přirovnala chvíle, kdy se problémy ukazovaly. Možná rok 2019 bude rokem, ve kterém se problémy předchozího roku mohou vyjevit s větší až vichřičnou intenzitou, aby byly lépe vidět. Je takový překapaný pohár, vyvřelá kaše. O to horší jsou pak následky. Takže se dá říci, že kdo má nějaké kostlivce ve skříni, tak celkem s rachotem vypadnou. A je dobré si pak uvědomit, že to je extrémní prožívání té situace nebo její extrémní ukazování osudem. Ve skutečnosti se pak vyplatí se uklidnit a všechno to pojmout od základu, od kořenu, od toho místa, kde v minulosti problém vznikl a začít odmotávat klubíčko od začátku. Že tam špatné, tak nepovedené, tak zlé - to ve skutečnosti není. Jen to nyní tak vypadá, protože to dlouho čekalo za dveřmi a ztratilo to trpělivost.

Často šly ruku v ruce s řešením, protože…
Aby se vám splnily sny, je potřeba mít vyprázdněný odpakový koš v sobě. Často jsem si všímala také toho, že ty negativní záležitosti vyvřelé na povrch byly řešeny rychle a následovala za nimi odměna, okamžitě čistý stůl a velká uvědomění, která měla velký vliv do dalších měsíců i let.

Tak uvidíme, s čím se tu sejdeme příští rok....

10.-16.12.: „Ta jeho zatracená vůle“

Neděle v 8:01 Každotýdenní kalendář
Vybavuje se mi citát z knížky Jacka Londona, Tulák po hvězdách, "ta jeho zatracená droga, ta jeho zatracená vůle". Sílu vůle poznáme tento týden. A to v tom nejlepším světle, které může být. Ve výsledcích. Přežili jsme těžké časy, odvážně vykročili vpřed, něco obětovali, něco se naučili, zahojili se rány, vidíte? V tuhle chvíli přichází možná už čas dárků… Dvě karty splněných přání, karta pohybu a rychlosti a karta kvality. Vydloubněte tento týden témata, která vyžadují výsledky, která vyžadují konečně uvolnění a podívejte se, poptejte se - jestli už náhodou není ovoce zralé. Nejspíš bude. A v tu chvíli se už můžete jenom kochat.Ale pro někoho to bude týden pohybu nebo zásadních životních rozhodnutí v oblastech, které souvisí s rodinou, splněnými sny, se záležitostmi, které vyžadovaly v minulosti obrovský kus práce a odříkání, kterým jste "obětovali" a rozhodně nebyly zadarmo. Prostě všude tam, kde víte, že TOTO pro vás má obrovskou osobní cenu. Je čas prásknout do kočáru a vykročit k tomu poslednímu. Představme si to jako chvíli, kdy mládenec uvažuje o žádosti o ruku své vyvolené. Ty vteřiny těsně před tím. Tak takové chvění se nám tu tento týden vznáší. A jestli budete ten mládenec, nebo ta překvapená slečna, to už je na osudu.

A pokud nic takového nemáte, využijte tento týden k pečlivé práci na všem, co s těmito tématy souvisí, padne to na úrodnou půdu. Péče o domov, práci, zázemí, finance, úklid a přetřídění vašeho života od prvního k poslednímu. Není vyloučeno, že i při tak banální životní bilanci najdete něco nesmírně cenného nebo nenadále rozkvetlou květinu, o které jste ani netušili, že umí kvést.

SOBOTNÍ POHODA: Rozkošná sobota?

Sobota v 18:15 Každotýdenní kalendář
Tak by mne zajímalo, jestli jste v průběhu víkendu už zažily něco, co vám připomnělo se vší upřímností "spadla jsem to něčeho, do čeho jsem nechtěla a dokážu si přiznat, že toto je moje bolavé místo a už to opakovat nechci". Protože nacítění na své vlastní potřeby je velmi silné a vychází i v dnešní inspiraci. Doslova nám může duše křičet své vlastní pravdy, které přehlížíme nebo předupáváme zvyky a zlozvyky a náhle když se zachováme podle navyklého a nevhodného, tak to může buď o to víc škodit nebo bolet, nebo si uvědomímě přece jen s jistým uzarděním, že jsme zase skočili někomu/něčemu na lep. No, stane se. Dobře si to pamatujte a možná věnujte zbytek dne vyslyšení všech těch zdánlivě podivných potřeb vaší duše, protože dnes máme jedinečnou pravdu vidět ji v celé její kráse, nahotě, intimitě a kdo chce, může snadno dojít v rozhovoru s ní i k zásadním životním rozhodnutím nebo uvědoměním.
To ostatně ukazuje i druhá polovina výkladu, jež je o zářivé radosti nejen z vlastních úspěchů, možná se dnes máte skutečně za co pochválit, ale i z úspěchů druhých, z takového radostného napojení na druhé lidi. Možná jste si dnes na někoho jen tak vzpomněli a měli z něj radost. Možná k vám přišlo dnes něco, z čeho jste měli radost, nějaký malý splněný sen, nějaká malá životní rozkoš. Pocit, že svět je vlastně fajn místo a že na něm můžu taky zazářit a když to vezmu kolem a kolem, nikoho k tomu nepotřebuju. Zazářím a kdo chce, uvidí. Kdo nechce, neuvidí. Ta situace je o scelování, o harmonii, o hledání toho, co vám velmi prospívá, o plném prožití něčeho, co vám mimořádně sedí, co vás naplňuje. Mohl to být krásně rozkošně lenivý den, stejně jako den akční, to záleží na tom, co právě potřebovala ta duše. Jestli akci, dorazit resty, nebo jestli potřebovala odpočinek, nebo jestli jste společně trochu bojovali s následky nějakých špatných zvyků a nerespektování cesty své duše. To všechno si dnes v tichu a pohodě v předvečer druhého adventního výkladu můžete sami se sebou probrat a… najít pravdu.

Před víkendem: Druhý advent zpřesní směr

7. prosince 2018 v 19:56 | Renata |  Každotýdenní kalendář

A dovolím si říci, že druhý adventní víkend kromě zpřesnění záležitostí, na které míří naše cílená pozornost přinese také překvapivá uvolnění v oblastech, ve kterých to nečekáte. Toto uvolnění je tady výrazným aspektem i do začátku příštího týdne, kdy najednou nebude tolik strachu a upjatosti, ale věci začnou být průhlednější, lidé si začnou lépe rozumět a tak nějak si sednou i do vzájemných nálad, což mohlo být v posledních dnech docela problém.íkend mi tu vychází celkově jako čas, ve němž můžeme objevit skrytá tajemství, vlastní niterné radosti, až takové dětské radosti, mimořádně parádní v takové době je cokoliv relaxačního, svátečního, uvolňujícího, všechno, co si spojujete s radostí a odpočinkem - toho si naordinujte na celý víkend co nejvíce. Nebo naplánujte, do jisté míry tohle je vhodný čas i pro toho, kdo rád plánuje hodně do budoucna a můžete se zamyslet už i nad regulérními plány do příštího roku, zaměřit se na jaro, léto, můžete přijít na hodně dobré nápady na rozvoj své práce, rodiny, klidně i plánovat dovolenou nebo pobyty mimo domov, změny práce, změny dalekosáhlých charakterů - nemusí nic z nich být realizováno nakonec, ale jde jen o ten rozlet duše a vůbec prožití té možnosti, že věci uvidíte šířeji, radostněji a velkolepě. Něco z té velkoleposti současných plánů může ulpět na vaší duši ve formě odvahy, která se zúročí později.Současné klima víkendu totiž posiluje. Vytahuje staré bolesti, prožitá traumata a tíhu jen proto, abyste zjistili, někdy až s překvapením, že už ji nemusíte zažívat, protože je odžitá a v ruce už dávno držíte výsledek toho všeho těžkého! Tak jasné je toto cílení, takže cokoliv vás v tuto dobu bude zatěžovat, z čehokoliv vás bolí hlava, to věřte mi, už zažívat nemusíte, je to jen ztěžklý prst zvyku nebo svěrací kazajka, kterou si dobrovolně nasazujete, protože… a doplňte si své důvody. Mám pocit, že toto je vzácný čas, ve kterém máme možnost se volně nadechnout… a vidět úžasné střípky budoucnosti. A pokud něco škrtí, tak to tím na sebe ukazuje, protože právě pro tohle - co svazuje a svírá - se nadechnout nemůžeme, tudíž je pravý čas se toho zbavit. Tak krásný víkend!

7.12. Novoluní ve Střelci: Přiletěla pravda!

5. prosince 2018 v 13:22 | Renata |  Každotýdenní kalendář
A má havraní křídla, jak to tak vypadá na kartě Krále mečů, který je obklopen na kartě havrany, kteří mu nesou zprávy ze světa, a sovou, která mu pomáhá tyto zprávy zpracovat. A vidět pravdu. Máme tu dva hlavní vlivy - touhu po klidu a rovnováze a touhu po nových začátcích. Zdá se tedy, že toto novoluní nám umožňuje vidět své cíle, vidět výsledky toho, co jsme zaseli v minulosti. A přijde mi, že to přichází spíše zvenčí. Může to být doba bohatá na informace, které zásadním způsobem zatřesou vaším životem. Zúročí se odvaha. Zúročí se také chuť začít něco jinak, něco nového a to i v případě, a možná především v tom případě, když předem víte, že to nebude lehké. Odhodlání něco zkusit, ačkoliv úspěch není zaručen. Kombinace odvahy a lehkosti, se kterou vkročíte do neznámých vod a přitom víte, že máte kondičku tak dobrou, že zvládnete fakt, že ta neznámá voda může být plná nástrah a nebezpečí a rozhodně si neodpočinete, naopak - dalo by se říci, že to je čas vhodný pro rozhodnutí, jestli vkročíte do situací a záležitostí, o nichž víte, že vás zocelí. Nejsou jednoduché, ale odhodlání a touha jim dát šanci, je veliká. V tuhle chvíli i nad podobnými záležitostmi v životě přemýšlíte velmi jasně. Chcete-li, vytáhněte je na povrch a prohlédněte si je. Možná uvidíte nové úhly pohledu, které mnohé vyřeší.I přes tu akčnost, která je ale spíše vedena do delší budoucnosti, je to čas klidu a důkladného rozmýšlení, nového nastavování svých směrů, vyhodnocování minulosti a zjišťování toho, kde je porušena rovnováha - přistupte k ní a opravte ji. Rozhodněte se pro odvážné, protože zvenčí tu máte podporu. Dejte na to, co se děje kolem vás, i když jste jen pozorovateli, možná v tom najdete i mnoho informací sami pro sebe. Prozradím, že co uzraje tento týden, příští se zúročí.

Will Bowen: Vztahy bez stížností

3. prosince 2018 v 15:30 | Renata |  Knihy pro dospělé
S životem je to jednoduché. Mozek má nejrůznější drogy a pocit štěstí to někdy být nemusí....
Škarohlídi by mohli vyprávět!


Víte, že vyvolávání agrese, stížností a nepohody je pro mozek jako droga? Přenastavte svůj mozek! Na pohodu, vyrovnanost a plné prožití života právě takového, jaký se vám nabízí. To je totiž ta jediná a nejlepší cesta.
Začít být spokojený s tím, co je. Začít si to užívat, rozvíjet, pěstovat, zalévat jako vzácnou květinku, byť by byla sebemenší.
A pak začne tahle malá zahrádka růst, klíčit, vzkvétat a přiletí Vám do ní vzácní ptáčci, motýli a překrásné noční můry s hlubokou moudrostí.
Anebo můžete zůstat u starého nastavení.
Obcházet svou vyprahlou zahrádku a nadávat na to, co všechno se v ní nedaří. Otáčet se k ní zády tím, že o ní budete neustále rozšiřovat informace o tom, co je na ní špatně. Čekat na déšť, na zázrak, na to, že vás někdo polituje, že v někom vzbudíte soucit, obdiv, pozornost. A zahrádka dál prahne… umírá i to málo, co ní je. Slétají se nad ní mouchy a ošklivé noční můry plné pocitu, že život za nic nestojí…

Co z toho si vyberete?


Vztahy bez stížností jsou klíčem ke spokojenému životu
Kniha navazuje na předchozí publikaci Willa Bowena, Svět bez stížností. Na nápad napsat ještě knihu o vztazích, přišel poté, co mu po jedné přednášce došlo, že většina našich stížností na život je spojena se vztahy s ostatními lidmi. Že v té pomyslné zahrádce jsou povětšinou lidé a často si na ně stěžujeme bez toho, aniž bychom to vůbec řekli jim samotným. Znovu platí, že i drobná postěžování "ze zvyku", jsou jako drobné kapky jedu, které se nasčítávají.
A tak si tuhle knihu můžete přečíst, podívat se i do samotného života Willa Bowena, který si také sem tam prošel stěžujícími obdobími, a budete koukat - jak snadno a kvůli jakým skrytým kořenům, probíhají třeba partnerské hádky. Pochopíte, že DRUZÍ LIDÉ JSOU NÁM NEJVĚTŠÍM DAREM, protože po dobrém to s nimi vždycky můžeme zkusit.
A když to nejde, tak nás nic nenutí na jejich škodolibé a agresi vyvolávající hry přistupovat. Naučíme se vymanit z role oběti našich životů a otevřít oči jinak.
A mě se třeba při čtení této knihy otevřela před očima již zmiňovaná zahrádka a péče o ní.

Co uvidíte vy?
Jak se celé téma prostorově rozprostře vám?

Ono to je totiž jako s tím salátem!
"Když salát, který jste vysadili, špatně roste, nezlobíte se na něj. Přemýšlíte, proč se mu nedaří. Možná potřebuje pohnojit, víc zalévat nebo zastínit před příliš prudkým sluncem. Nikdy nedáváte vinu salátu. Ovšem když máme problém s přáteli nebo rodinou, obviňujeme z toho právě ty druhé. Jenže kdybychom věděli, jak se o své vztahy správně starat, prospívaly by stejně dobře jako ten salát. Obviňováním nikdy nedosáhneme žádného pozitivního účinku. Stejně tak není smysluplné snažit se druhé přesvědčovat rozumovými argumenty."
A malé cvičení k této kapitole: Když se s někým setkáte, ptejte se sami sebe: Co si o tomhle člověku říkám? Hezké, náročné věci, je na něm přece jen něco dobrého, pro co byste si ho mohli alespoň nyní zařadit do krabičky "hodných lidí"?
Ostatně cvičení na konci každé kapitoly dají právě tu možnost vidět v širších souvislostech svůj život, třeba v podobě té zahrádky.

O autorovi: Will Bowen obohatil svět o program Svět bez stížností, který si získal miliony nadšených čtenářů. O knize se mluvilo v televizních pořadech, rádiích, fialové náramky, které nás udrží v nestěžovacím módu využívají i tisíce škol, firem a jiných organizací a upevňují tak pozitivní postoje v životě. O svém tématu autor také aktivně přednáší na nejrůznějších akcích a sbírá tak další zkušenosti.
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2018, www.synergiepublishing.com

PŘEDSTAVENÍ KNIHY: Nebe peklo ráj

3. prosince 2018 v 10:55 | Renata |  Spisovatelské šuple
Jestli jsou mezi námi i nějaké čerstvé maminky, tak mám pro ně výbornou zprávu. V minulých dnech se mi narodilo knižní miminko, které je právě pro ně. Kdoví, jestli je dobře, že je takhle sepsáno těch nezapomenutelných 365 dní s miminkem těsně po narození, ten rok, který naštěstí tak brzy zmizí z paměti. Anebo naneštěstí, ono to má totiž dvě roviny pohledu.
Nejprv jedno doporučení, které můžete aplikovat i se staršími dětmi!Pište si s dětičkami deník. Připadala jsem si tehdy jako blázen, což ale pominulo, když jsme po letech deníček našli při úklidu knihovny, a kromě seznamů toho, co kdy kdo jedl a komu chutnala mrkev a komu ne, jsme se nejvíc nasmáli u historek ze školky (a rázem vám už téměř pubertální dítě je schopno říct, cože se to tam vlastně s paní učitelkou stalo a samo se tomu zasmát, a věřte mi, že to, co slyšíte od paních učitelek v šatně při vyzvedávání dítěte rozhodně není pravdivá verze všech těch příběhů), historky z vany nebo brilantní dětské odpovědi - zařídila jsem si tak kdysi parádní vzpomínkový večer. A mám děravou paměť, přiznám se… z těch historek sepsaných rukou jsem si už polovinu nepamatovala, další polovinu děrovaně, jen pár jich v paměti opravdu zůstalo. Byla jsem ráda, že je mám písemně, protože do jisté míry je něco takového pokladem pro každou maminku. Hlavně to množství věcí, které zapomenete díky nevyspání a shonu běžných dnů, je obrovské.


No, abych se vrátila ke knížce. Tady ještě nic z těch dětsky košilatých historek nenajdete. Najdete tu povětšinou pocity, o kterých vám ve sladkých těhotenských knížkách a časopisech nikdo neřekne, radost ze spánku, jídla o samotě nebo klidu na oné místnosti - a hodně situací, v nichž se čerstvé maminky nachází a možná v tuhle chvíli nejsou směšné, ale časem budou. Je dobré vědět, že v tom nejste sami.
Nejste. Dny a historky jsou tu kombinované s mými, cizími, vyslechnutými i těmi typickými, které jsem třeba já sama nezažila, ale… ať je tam pěkně všechno pohromadě.


A tak se dozvíte, že:
V osmnáctém dnu po porodu může vzniknout závislost na třídění prádla podle barev, a ta mi zůstala doteď. Jo, stačí, když na jedné nekvalitní bílé věcičce je červený okraj rukávku a rázem jste s celou várkou bílých bodýček poučeni na celý život.
Že se v šestinedělí naprosto zostří vnímání vůní a snad i celého světa…
Že na tisíc věcí se stáváte háklivá, ale po pár letech už se těm malichernostem jenom zasmějete….
Že si nemůžete, ale fakt nemůžete dovolit průjem.
Že propadáte vražedné náladě, pokud vám chce do sladkého maminečka v noci píchat komár…
Že s měsíčním miminkem řešíte, jestli dítě tak strašně ztěžklo, nebo vám odešly břišní svaly?
Že se vám v mrazáku objeví pixla po másle s nalepeným nápisem Štěrk, a uvnitř ní je kuba s houbami? Doteď je to záhadou….
Jak účinně odrýpat psí lejno z kočárku…
Jak toužíte po návštěvě, jež přinese dvoubarevnou máslovou bábovku politou máslem a k ní kýbl šlehačky…
Jak se naučíte s ročním dítětem jíst v zákrytu, aby vás nevidělo….
A hlavně, jak božské je válení a mazlení se s dětičkami v postýlce, a vede to k všeobecné spokojenosti a to můžu potvrdit, že funguje i po třinácti letech.


Děkuju Mirku Vostrému za skvělé ilustrace (i mé první knihy). Děkuju mu za zpětnou vazbu, že díky mé knize je fakt rád, že děti mu už odrostly. Ano, já jsem taky ráda 😊… a děkuju i těm dětem za skvělou inspiraci a to, že mi vlastně svou přítomností v životě umožnily rozšířit tvořivost fantazii nechat zajít až za nejzazší hranice.
Tak ať se knížce na světě líbí… a vám ať se taky líbí.

A budu moc ráda, když mi pak sem tam někdo napíše, jak se mu líbila. To mi vždycky udělá velkou radost a vždycky každému ráda poděkuju a můžeme si o těch vašich mateřských průšvizích popsat…

SOBOTNÍ POHODA: Klíčový okamžik jako na míru!

1. prosince 2018 v 18:50 | Renata |  Každotýdenní kalendář

Klíčový okamžik k růstu! Opakuje se nám tady včerejší situace, ale tentokrát už s mnohem lepším základem, dnes nastává klíčový okamžik v tématech, která souvisí s rodinou, pohodou, s nadšením a věcmi dlouhodobého rázu. Můžeme dnes zakládat nové zvyky, nové práce, budovat domov, uklízet, dělat všechno, co plánujeme jako dlouhodobý projekt! Domácí pohoda tu dominuje, takže takový lenošící den nebo ještě nyní večer, bude opravdu nesmírně osvěžující.
Cokoliv jste dnes pro sebe učinili, to bude mít důsledky na delší dobu. A to právě v té oblasti rodiny a zázemí, ve kterém se chcete cítit bezpečně. Vyřešte domácí resty, udělejte si ve věcech pořádek, nazdobte si domácnost ve svátečním stylu, vždyť už je ten nejvyšší čas. Tak moc to dnes přijde vhod. A udělejte si svátečno i v duši. Dobré jídlo, hebká teplá náruč nebo huňatá deka, horký čaj… to všechno bude mít dnes večer trojnásobný hladivý účinek na duši.
Využijte ženské energie kolem sebe, pečující, vyživující. Buď z ní rozdávejte, nebo jí přijímejte, je-li dávána. Najednou můžete zjistit, že jste báječná máma, skvělá žena a parádní dcera. Cokoliv! Pro ten hřejivý úsměv druhého člověka se dnes vyplatí něco obětovat a učinit něco, o čem víte jen vy sami.- je mi jasné, proč je tady ta spravedlnost - splatit dluhy, dnes můžete splatit dluhy sobě i druhým.


A nakonec zjistíte, že s vyrovnaným účtem se tak krásně žije a přichází další fáze - odvaha pustit se do něčeho nového, do něčeho nadšeného!
Přeju vám krásný sobotní večer a využijte tu pohodu toho prchavého dnešního klíčového okamžiku, který je celý takový měňavý a přelévající se přes pocit dluhu něčemu/někomu a hřejivé mateřské síly do výsledku, který byste snad ještě včera ani ve snu nečekali.

Před víkendem: „Nadšení v pokušení…“

1. prosince 2018 v 12:51 Každotýdenní kalendář
Až příliš se nám k víkendovému příběhu pojí rozpor smutku, porážky, tíhy a zároveň plného uspokojení a obrovských životních výzev, které rozhodně doporučuji využít, i když vám budou možná trošku zkraje drhnout. Možná to, co o tomto víkendu kolem sebe uvidíte, nebo se vám uděje, je velkou výzvou se věcem postavit! Odvážněji, citlivěji, soucitněji sami k sobě, nebo úplně jinak, - tak trochu ve všem bude malý chyták, udička, na kterou se chytí to zraněné vnitřní dítě, to umanuté vnitřní dítě a škarohlíd v nás. Kdo se prostě bude chtít o víkendu trápit a nadávat na celý svět a plakat obří slzy kvůli strašně světové nespravedlnosti - ten si důvod najde.


A jestli tomu podlehnete, budiž, klidně -někdy i takové chvíle jsou potřeba, ale až otřete slzy, ohlédněte se, protože přesně tohle bylo to vábení sirén, přesně ukázáno na to, co vám v životě obecně škodí a bere právě to téma a rozvoj v něm, které je pro tento víkend zásadní: stálost, zázemí, konzervativní myšlení, které neriskuje zbytečně a nepodléhá emocím, schopnost plánovat a vidět do budoucna realisticky a také schopnost se sám zajistit materiálně.
Tohle všechno může být těmito slzami podrýváno a troufnu si říci, že na konci víkendu si pak můžete říct cosi ve stylu: "Tak tohle už nikdy nedopustím, aby se mi stalo. Aby mi něco TAKHLE vzalo čas."
Utněte tyto bubáky v počátku, ony totiž jsou - letmým pohledem, vážně zbytečné, ale velmi snadno dokáží vtáhnout na dno svého víru, protože cílí na pocit rodiny, zázemí a bezpečí. STOP, ve chvíli, kdy něco takového ucítíte, tak zvažte, jestli toto téma ještě v sobě potřebujete oplakat - a pak není vhodnějšího času, protože to bude vážně melodrama, anebo jestli už by to byl skluz do nepříjemného zvyku, spíše zlozvyku a ve skutečnosti už to ani nechcete, a chcete raději jít a v této záležitosti udělat nějaký krok kupředu. Ten se totiž vyplatí, zejména sobota může přinést vyloženě hmatatelné šance na velkou pohodu a chycení chuti se účastnit života jako takového…
Protože tento čas dává zároveň jasný přehled toho, co nám dělá dobře - a co když učiníme, tak nám udělá dobře a ještě za tím vším může být skryta nějaká opravdu velká životní výzva a náznak změn budoucích. Neuvěřitelných změn. Nadšení, které se sluší a patří k prvnímu adventnímu víkendu.

3.-9.12.: A třetí do trojice je odvaha!

1. prosince 2018 v 8:57 Každotýdenní kalendář
Je to jen perlička na tomto novoluní, ale pokud se vám budou věci dít do třetice, tak by na tom nebylo asi ničeho divu. A je dobré vědět, že tím třetím v symbolice je odvaha. Systém, komunikace a přesná formulace myšlenek i činů, především pak slov. S tím vším vyhrajete, tomu bude tento týden přát a zejména pak v okolí novoluní ve Střelci.


Tento týden co bude jasně dáno, řečeno a dáno do oběhu, to si k sobě najde to, co je potřeba. Bude pochopeno s ohledem na budoucnost nebo na vaše potřeby. To nemusí být vždycky to samé. Někdy je pro naši budoucnost lepší nám nyní nějakou šanci vzít, abychom s o to více otevřenou náručí přivítali za čas jinou. Lepší. V tomto týdnu bude všechno přát tichému rozjímání a následně přesnému namíření tam, kam usoudíte. Dobré soustředění na věc přináší jasně rozeznatelný cíl. A přijde mi, že ten cíl může vykročit naproti. Nebo v každém případě dejte tento týden pozor na to, co vám jde vstříc. Jaké vás potkávají nabídky, a to i v případě, že na první pohled spíše berou než dávají, nebo si jimi nejste jisti. Fajn, tak jestli to není ono - tak to jenom odložte s tím, že se na to podíváte později, ale ještě to nezatracujte. Je tu silný vliv pochopení souvislostí, minulosti, a toho, jak funguje naše budoucnost. Pečlivé zahledění se do věcí příštích. Možná je to jen touha po klidu, která může být zřetelná, protože "potřebuji chvíli ticha, abych si vyčistila hlavu".

A to je ten důvod- protože nám tady něco zraje, něco, co by bylo dobré definovat, pojmenovat, udělat, naplánovat nebo si jen uvědomit. Protože zvenčí tu jsou také silné vlivy, které nám pomohou a doslova nám za ručičku ukáží, kde nám chybí odvaha a jak ji najít. Že vlastně to, co potřebujeme k životu, už máme…
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.