Prosinec 2018

31.12.-6.1.: Nadechněte se a…

29. prosince 2018 v 22:03 Každotýdenní kalendář
Možné je úplně všechno. Chce to jen pořádný nádech a… pak si přejte, co jen potřebujete, co jen chcete. Pusťte se obav. Pokud obavy převládají, nebo se potýkáte v tento týden se situacemi, jež vás svazují, cítíte se v nich ochuzováni, obíráni, orváváni o životní energii, pokud je něco v nepohodě tak, že to cítíte jako velmi obtěžující, je to upozornění na velké STOP. Tady je potřeba se zastavit, přesně identifikovat tu kouli u nohy. Tady mě zaujímá v celém výkladu to, že na dvou kartách jsou osoby hlavou vzhůru. Celý týden tu jde o ten nádech, o to puštění se starého a nadšený, leč někdy až riskantní skok do neznáma. Do nového roku. A pokud to není tak jednoduché, tak se vyplatí se na věci podívat "vzhůru nohama".Nacházet cíleně jiné úhly pohledu, zeptat se na názor jiných lidí než obyčejně, usadit se sami v klidu a podívat se na všechno jinak, pravdivěji, možná se zkusit ztotožnit na chvíli zkusmo i se zcela opačnou myšlenkou, než kterou normálně disponujete v této věci. Vidět věci očima druhých, z nadhledu nebo se zadívat daleko do budoucnosti, kde zkuste hledat výsledky, které přinese to, pokud nyní vyřešíte tu kouli. Jakkoliv. Jaké to bude, až nebude? Není to ta správná motivace? Ještě jedno vodítko tu ale je - to, na čem nejvíce lpíte, co vás nejvíce žere, čeho se nechcete nejvíc vzdát, a přitom svou druhou polovinou velmi dobře víte, že právě nyní si lžete do kapsy, že se něčeho bojíte, děláte ze strachu, nebo neděláte ze strachu - tak to je bingo tohoto týdne! To je také to, co v tuhle chvíli potřebuje nový úhel pohledu a zkusit to prostě jinak. Svobodně, hřejivě… A směrem k víkendu, a hlavně k novoluní v Kozorohu se zvyšuje energie výsledků, nadějí, hmatelných reálií, splněných přání, zvyšování zázemí, může se to hodně týkat i majetku, pracovních oblastí nebo partnerství, v němž hraje roli nějaká forma zajištění rodiny. Jakýkoliv risk k lepšímu se velmi vyplatí, doslova obratem. Čas a týden vhodný k nastolování životních otázek, protože následně na ně velmi dobře odpovědi, srozumitelné, jasné. Ujasňování si životních cest, protože když to bude ta správná, nalípne se na ni v průběhu týdne ta správná vášeň, ale také první cihlička, ze které můžete stavět.

Vlastně to celé je takové ideální novoroční rozpoložení.

Nový sezónní výklad v nabídce: NOVOROČNÍ OBZOR

27. prosince 2018 v 10:59 | Renata |  Výklady pro vás a výkladové dny
Na novoročním obzoru budete mít jednu silnou runu. Naznačí směr, téma, vaše silné stránky…

A za ní bude několik karet podle potřeby, které vše dojasní. Uvidíte své roční úkoly, způsoby, jakými projít celým rokem bez ztráty kytičky. A ještě lépe, před vánočními svátky roku 2019 mít v náručí celou kytici!


Na obzoru je přemýšlení…Runa Pertho, ta je runou různých podob, je v ní prohra, i výhra, ale záleží na nás, kterou stranou si ji otočíme k sobě. Varuje před ustrnulostí, starými chybami, před umanutostí, kterou bychom si mohli zašlapat možnosti, nebo způsobit přímo škodu ve svém životě. Protože tento rok se otvírá jako jedna velká šance na štěstí, jež do jisté míry s touto runou padá do náruče zdánlivě bezplatně. Samovolně. Slibuje růst, štěstí - ale pod jednou podmínkou. Musíme umět změnit úhel pohledu na to, co se děje, na minulost a přijmout do budoucna i vidinu takových možností, nad kterými bychom jindy ani nepřemýšleli. Je prázdnou nádobou, do níž můžeme naplnit cokoliv budeme chtít. Musíme reagovat správně, hodně přemýšlet, nad tím, co nám bude rok nabízet.

Celým rokem jako to slunce provází Královna pohárů. Karta je podobná této runě. Je intuitivní, mnoho odpovědí nebo situací přijde samo, nebo je budeme cítit s předstihem, tušit věci příští, v rozpoložení něžném, jemném, ale s vědomím síly, kterou v nás vybudovala prožitá minulost. Pěkným podobenstvím k této kartě je žena, která ví, že nic není zadarmo, že porodní bolesti si už prožila a výsledek drží v ruce. Jen nesmí podlehnout pocitu, že musí porodní bolesti zažívat stále. Nemusí. Už ne. Využívejte svou moudrost a intuici. Velký vliv v roce bude mít postupné rozkrývání do této doby zakrytých situací. Zmatených, nejasných.

A zdá se, že to, co se odkrývá (karta Měsíce) vás obohatí o ženskou moudrost, pečující energii, jako když postupně otevřete zavřené oči a probudíte se….

Linie celého roku: Velký nádech
Novoroční a jarní období je tu ve znamení přemýšlení nad tím, co k vám skutečně patří, kam směřujete a co máte v rukou skutečně a co s tím můžete dělat. Velká revize dosavadního života, kdy si dejte pozor na to, co k vám přichází - protože v tom je potenciál těch chybějících dílků do puzzle vašeho života, nic neuspěchejte, nezahazujte neúplné obrazy, protože až budou v koši, může přijít za dveře to, co do něj patřilo… Čas vhodný pro lásku, pro mateřství, pro péči o to, co se vám bude postupně v první třetině roku rozkrývat před očima.
Letní období pak bude ve znamení pokračujících pozitivních změn, kdy si můžete více uvědomovat nějaká svazování, vězení, řetězy, přichází prohlédnutí, co těmito řetězy bylo, nebo stále je, a jak je vlastně jednoduché se jich zbavit. Ideální doba na řešení bolavých míst, na posuny, na odstartování všeho, co třeba dlouho plánujete. Podporou vám je Štěstěna, která odvážná rozhodnutí a akce spojené s pohybem vašeho života mohutně podpoří.
Podzim a zima pak přichází příliv sil, vnitřních sil, v nichž může hrát roli sběr výsledků úsilí z brzkého jarního období, kde jste se setkávali s tím, co vám tvořilo v životě vášeň, radost, chuť žít. Dostáváte výsledky, všechno dává smysl a máte možnost postoupit s tím vším o úroveň výš. Využít toho, co jste se na jaře naučili, užít si toho, co jste si vydřeli a k čemu jste získali odvahu. A znovu to může být spojeno s lidmi, vášní, s láskou - nebo s nabídkou, která se prostě neodmítá, protože bude plně korespondovat s tím, co jste si naplánovali začátkem roku, nebo pro co vám nyní zahořelo srdce.
Celkově se v roce posiluje role ženy, role v životě jako takovém, to dobré, co přijde je až o takové vášnivé a úlevné energii, to špatné, co přijde v roce 2019 je pak o uvědomování si zábran, zdí kolem sebe, nebo to může být upozornění, že čas od času budete potřebovat si odpočinout o samotě, připomenout si své minulé porážky, připomenout si moudrost minulosti, připomenout si všechna prozření. Nebát se a hlavně - to riziko špatného tu na sebe lepší pocit "oběti", tak od toho aktivně pryč… celý rok je ale ve znamení velké podpory zvenčí, jež dá do rukou přesně to, co potřebujete pro obrovský nádech…

Stojíte také o takový výklad?
Je nově v nabídce a lze ho objednávat. Ale vzhledem k té kratičké novoroční energii je počet míst omezený. Výklady si rozložím tak, aby byly vypracovány zhruba do poloviny ledna - a bylo v nich tedy to nadšení nového roku. Stojí 300 Kč a objednávat ho můžete na emailu: modracesta@seznam.cz
V nabídce na modracesta.blogspot je ZDE.

ROK 2019 pro jednotlivá znamení

27. prosince 2018 v 9:03 | Renata |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
TAROTSKOP na rok 2019 je tady.

A jak jsem již psala v ohlédnutí za adventními výklady, měl by před námi být rok obecně klidnější, v němž budou věci dávat smysl, dávat se do pořádku s většími, ale pravděpodobněji s menšími výbuchy kolem, velkou roli tu stále hraje akt překvapení, když se kolo osudu může pootočit tak, jak vůbec nečekáte a změny mohou být obrovské a v podstatě k lepšímu!
Buďme zvědavi, protože to, co se bude dít, bude o poznání smysluplnější a šťastnější než v předchozích letech....


BERAN: Těžte ze svých silných stránek
Máte možnost v roce 2019 splynout s tím, co k vám bytostně patří, milí Berani. Je to trošku romantické, ale také vykoupené vzetím vlastních sil do rukou a roli tam mohou hrát finance, domov, pocit zázemí a i překročení nějakých strachů a omezení, s koncem roku by se vám ale měla do celého života přimotat i naplněnost citová, takový pocit obecné spokojenosti, v němž si lze chvíli pohovět, ale zároveň v něm cítíte další možnosti, další kus práce a jsou to výzvy, kdy ty úspěchy na sebe navazují pocit zodpovědnosti a povinností. Kraj roku ještě může být zahalený trochu mlhou, o své budoucnosti můžete hodně přemýšlet, protože tam chtě nechtě bude docházet k mnoha vyjevením skutečností, které byly do té doby skryty a hýbat tak i zásadně s vašimi plány životními. Vezměte svoje beraní kladné stránky a přemýšlejte nad svým životem. Začátek roku a jaro vám dává do rukou nesmírné dary v tom směru, že ukazuje cestu, řešení - z minulých problémů, že vám dává do ruky vlastní moc, posazuje vás na trůn a zároveň poté přináší neuvěřitelné možnosti, lidské teplo, snad i lásku a upevnění pozice v rodině, práci - načež všechno, o co se budete pečlivě v roce 2019 starat, vám ke konci roku přinese sladké plody, doslova výživu pro život.
Dobrá rada je neplýtvat myšlenkami a energií na negativní postoje a škarohlídství, a s postupujícím rokem se nebát riskovat, brát i pády a špatně zkušenosti jako cenná poučení. V obou těch kartách je jedno společné, to otřepané pořekadlo, že co vyzařuješ, to si přitáhneš. Zdá se, že to pro vás bude platit stoprocentně v tomto roce. Možná proto, že stojíte na takovém prahu něčeho nového a ty základy jsou snadno formovatelné, a hlavně, jaké budou, jakou budou mít kvalitu, tak bude vypadat i další část té životní stavby. Vyplatí se tedy být na sebe přísný a snažit se mít ty nové věci v životě v roce 2019 co nejkvalitnější, protože právě takové se vám budou nabízet ve formě někdy velmi náhlých událostí, které budou chtít pevný postoj nebo odvahu udělat změny. Zvenčí tu máte nadhled, který budou všechny události chtít, nebo nadhledu se máte letos naučit. A v něm posléze hledat ty nové možnosti. Všechno, co je skryto v roce 2019 je jakoby za rohem, za který jste v roce předchozím ani zdaleka nedokázali dohlédnout - tak výrazné ty změny a posuny mohou být zejména v oblasti lásky, nebo materiálního zabezpečení. Ale vyžaduje to vystoupení ze strachu, ze svazujících okolností, které budou v tomto případě více znát, více vás budou svazovat, pocit nepohody může být silný právě tam, kde se bráníte změně úhlu pohledu, a zároveň, což je dobrá zpráva, můžete v tomto roce velmi mnoho pochopit ze své minulosti. Ukončit jeden životní cyklus a začít nový, zcela jiný, plný do jisté míry odvahy. Zlomová energie, v níž využívejte nadhled, berte životní výzvy jako cenné možnosti k posunu a řešení minulosti.

BÝK: Kudy do pohodlí, to víte jen vy
Rok 2019 bude pro Býky obdobím, kdy jejich klid, až něžnost a léty získaná moudrost (zejména to platí pro Býčice) může být výhrou v loterii. Dostáváte tu velmi mnoho šancí, zejména v létě, jak se posílit, uzdravit, vylepšit svůj život tak, abyste se usadili v pohodlném pocitu síly, a s koncem roku i nastávající obavy o budoucnost budou mít k sobě to pravé řešení. Skoro mi to přijde jako změny v životě, které rozpohybujete sami. Dobrovolně a zcela rádi. S vědomím úspěchu. Rok přeje všem finančním transakcím, investicím, rodině a budování zázemí. Tady je víc a víc stability, kterou může ohrozit už jenom aférka mimo. Svody lásky. Rozmlsanost. A je jedno, jestli to bude mít podobu milence do trojúhelníku, nebo nějakých neuvážených investic na základě pocitu, že mám mnoho, tedy mohu směle investovat a trochu riskovat. Pro někoho je ale tato konstelace karet o návratech nebo znovuupevnění vztahů, které k sobě patří. A to nemusí být vždycky příjemnou záležitostí, protože se budete muset prokousat svým egem, svým vlastním přiznáním citlivosti, která má v životě nějaké místo. Ta tvrdá býčí slupka může být v tomto roce postavena před něžné úkoly. Nebo před touhy duše - a bude na vás, jestli se k tomu postavíte rovně, spravedlivě, nebo jestli si jen rozmlsaně vezmete, co se vám nabízí a nebudete hledět na následky. Ono konec roku má v sobě energii ztrát, které souvisí s chtíčem, s zlozvyky, těmi odvrácenými býčími stránkami, s nezkroceným něčím, co vás pohltilo. A to může ohrozit i tu budoucnost, která tam zároveň vystupuje s tím voláním o nějakou reorganizaci. Kdo bude v pohodě, ten se může dalece rozběhnout a aktualizovat svůj život o několik úrovní výš, kdo ale podlehne tomu požitkářství nebo zbytečnému risku, ten může zažít právě ty ztráty přesně v těch oblastech, v nichž se oslabil, byť třeba nevědomě, nebo si to sám nepřizná. Celkově se po vás bude požadovat zjemnění, napojení se víc sami na sebe, na opravdovost, která bude zkoušena zvenčí situacemi, v nichž budete tušit, že jiné než standardní řešení, bude víc než vhodné, protože už ucítíte, že to staré vám jednoduše škodilo. Jak věci dělat víc v souladu se sebou? Můžete se víc cítit tlačeni ke zdi zdravím, únavou - a to je ukázaný prst na oblasti, ve kterých máte nikoliv přidat, ale povolit, řešit to nikoliv rozumem, ale srdcem a možná tím, co jste vždycky moc dobře tušili, ale přes tuhou slupku k sobě nepustili.

BLÍŽENCI: Rok tichého učení
Tématem roku bude rodina, zázemí, moudrost, klid. Skoro mám pocit, že Blížence nebude okolí poznávat, protože najednou budou víc potichu, víc skloněni sami k sobě a může tu být dokonce pocit, že ani moc nechcete sdílet svůj život s jinými. Že je čas obstarat si záležitosti svého života v tichosti, jen s těmi nejbližšími, dokonce se tam můžete zaobírat i zcela novými reáliemi svého života, přípravou na něco nového. Zdá se totiž se, že vám končí cyklus učení, sbírání zkušeností a nyní máte plný sešit. A je třeba se sešitem nyní probrat, u čehož nebudete chtít být rušeni, či klid a čas na vnitřní život a vnímání, přemýšlení, je podmínkou toho úspěšného rozvoje nového cyklu, protože pomalu přichází doba, kdy to nové a naučené budete uplatňovat v praxi. Skoro u toho můžete být nerozhodní, spěch a netrpělivost vám bude nyní cizí. Za tou touhou být sami se sebou jsou skryty strachy ze zranění okolím, nebo snaha nabrat sil k zásadním životním rozhodnutím, u kterých nechcete být ovlivňováni okolím. Asi víte proč, protože okolní vlivy na vás mohou mít v tomto roce extrémní účinky. Buď vás neskutečně podpoří a dodají sílu, nebo vás mohou i velmi lehce stáhnout do ďábelských lstí minulosti, velmi lehce se můžete nechat požrat svými slabinami, pokud vám někdo zvenčí řekne, nebo ukáže, že tam je vaše místo. V tomto směru je poněkud nepříjemné, že se budete muset patrně často obhajovat, pokud toto pustíte k sobě, že se nespokojíte s lží a polopravdou, ale když se to podaří, dokážete někoho kousnout dřív, než on kousne vás a to čistě ze sebeobrany. I to je důležitá lekce, i to je důležité se někdy naučit. S těmi svody a chutí vnějších vlivů vás omezit totiž jde ruku v ruce nějaké prozření a protiútok, jasná hradba. Kdo si na vás dovolí, dá vám do ruky zároveň dvojsečnou zbraň. Vy máte už své zkušenosti a nezapomínejte, že je máte tento rok použít, pamatujte na ten plný popsaný sešit - a tak to vše berte jako příležitost pochopit pravdy, které vám unikali. V průběhu celého roku, zejména pak na jaře a v létě máte po svém boku moudrost, ať už k ní dojdete sami, dozrajete, nebo to bude podoba výrazného člověka, "učitele". Učte se a buďte ve spojení sami se sebou, neboť koncem roku se bude po vás chtít rozhodnutí, u kterého budete muset překročit strach a rozhodnout se ve prospěch své vášně, života - možná té chuti, nadšení a prezentace sebe samých, kterou jste sbírali celý rok. Výsledkem pak do roku 2020 bude situace stabilní, v podstatě vysněná na začátku roku 2019 a vy zcela jasně uvidíte, že se vám úsilí vyplatilo. Je to sběr plodů úsilí za celý rok. Bude-li to nakumulovaný strach, nebo úspěch, záleží na vás. V tomto roce se vám láme život - končí cyklus plný toho, co vás obírá, co mělo odejít, co vás mělo i špatnými zkušenostmi naučit, a začíná postupně v tichosti a i s jistou proměnou osobního nastavení a priorit doba, kdy sbíráte zkušenosti a nadšení z nově pojatého života.

RAK: Umění zvykat si na změny
Chytré plány, velké výsledky. Štěstěna vám bude přát a rok 2019 je pro vás rokem, v němž vás někdo vezme za ruku a vyvede z labyrintu. Problematické situace se blíží ke konci a zdá se, že stačí opravdu málo, maličko, co k vám v tom roce přijde, či co pochopíte, a téměř okamžitě se dostáváte ve zlomových okamžicích do nové energie, nového životního stylu, nových životních spojení a…. s koncem roku by neměla po starém životě být už ani stopa. Rok je o postupném uzavírání témat, v nichž jste pociťovali až trýznivý nedostatek, tady se mi zdá, že ta podaná ruka přichází náhle sama od sebe, jediným háčkem bude to, že něco to od vás bude chtít, nějakou oběť. To ale může mít podobu zrušeného pohodlí, ve kterém jste dosud žili a celá ta nepohoda je spíše o šoku z rozšířeného životního záběru. Změny k lepšímu, na které si prostě budete muset zvyknout. Druhým tématem, který tento rok řeší, jsou překážky, okolo vás i ve vás samotných. Je to také karta léčení zlomených srdcí a přepálených bolavých situací, takových brzd, jež z vás dělají oběť. Tady ovšem bude osud chvilku postávat na místě a ptát se velmi důkladně, jestli se tohoto všeho chcete ze života zbavit, protože tam bude ta oběť ještě větší, ten čas udělat první krok bude spojen s rozechvělými obavami a je i možné, že někteří z vás toho nevyužijí, protože se ještě nebudou cítit na takové změny připraveni. Za tím vším je totiž vidina budoucnosti, ve které se život doslova hrne dostihovou rychlostí za okny. Jde o to, jestli chcete být doma v klidu, nebo jestli se přidáte do toho neskutečného víru venku. Do velké míry mohou tyto změny být spjaty s láskou, se vztahy, s životními směry, dávno (ne)splněnými sny nebo s nabídkami, které budou tak lákavé, až se budete bát je přijmout. Faktem je, že celý rok je výzvou k posílení sebevědomí, k víře ve své optimistické plány a máte se také naučit chytře plánovat, předvídat, naučit se využít své akčnosti, vášně k tomu, abyste se dostali na místa, na nichž už můžete, ba ne - musíte - říct, že "tohle chci a bude po mém". A bude po vašem. Ale všechny ty životní změny, které tu zejména v druhé polovině roku už by mohly být žity, jsou spojeny s jedním velkým odmítnutím minulého života, svých destruktivních zvyků, nezdravého prostředí, ve kterém jste žili, jak jste přemýšleli. Je to restart, pokud na něj nastoupíte, tak už se jen velmi těžko budete vracet zpět, či spíše to bude nemožné. To může být příčinou toho postávání nad všemi těmi životními výzvami, protože moc dobře tušíte, že račí duše se může nyní cítit vytržena ze svého domova, byť má jakoukoliv, pro něj třeba i nezdravou podobu. Mohu říct, směle do změn, protože všechny jsou k posílení vašeho života, i fyzické a psychické kondice, vedou k jemné, ale nakonec velmi důrazné změně vaší osobnosti - dostanete totiž v roce 2019 možnost využít všechny své SILNÉ STRÁNKY, jen se některé z nich budete prostě muset naučit. Objevit je a naučit se je žít. Pak začnou nést své ovoce.

LEV: Číhání na příležitosti
Plánujte si budoucnost, nikam ale nespěchejte, protože první část roku je pro vás poklidná až meditativní. Události tu jsou proto, aby formovaly cosi, co přijde až s letním obdobím, a až teprve potom budou věci víc jasné, s koncem roku už se potom rozbíháte víc do prostoru a můžete činit patřičné kroky a změny, ale zdá se mi, že rok 2019 je pro vás rozehřívacím nebo přípravným rokem na něco zásadnějšího o rok později. Nejprve si musíte k tomu novému proklestit cestu. Ukázat odvahu, být tak trochu ve svém živlu. Sice tu povídám o meditativním počátku roku, ale je to spíše čas, kdy věci budou přesně takové, jaké potřebujete a jaké vám vyhovují. Všechny výzvy zvládáte levou zadní, může to být rušný čas plný událostí, ale vám přímo šitých na míru a postupně ukazující vaše silné stránky. Taková posilovna lví duše! Lví síly! Co se zkraje roku naučíte, co načnete nebo dotáhnete do konce, to se vám zúročí v dalším období. Nejsou tady síly nazmar, všechno je směřováno do budoucnosti. Ale především tu je léto nebo čas, ve kterém zjistíte, že se věci nezdají takové, jaké jsou, kdy můžete být i nuceně zastaveni nebo vám prostě začne být divné, že dosud šlapající kolo začíná drhnout: není to nic víc než pobídka k provedení revize všeho, co jste dosud udělali. Můžete se zbavit nezdravého, nefungujícího, něčeho, co je ze zvyku a už vám to spíše škodí. Je to i výborný čas pro zlepšení zdraví nebo zapracování na kondici, na uvedení nových, prospěšnějších zvyků do života, těžko říct, co se vám tady bude v té tichosti snažit život říct. Úkolem toho podivného času, kdy je vaším úkolem změnit na něco názor, nechat něco uzrát, je přijmutí důležitého sdělení, které přichází jako výsledek minulé činnosti. Z místa se posléze hnete velmi rychle, a to díky čemusi, co je jednoznačně karmou. Co možná něco odnese, ale za to vám přinese něco mnohem cennějšího. S koncem roku získáváte znovu svou sílu, nadhled a do života přichází skutečnosti, které umožňují i zásadnější životní změny. Můžete o nich i více uvažovat, plánovat. Děkovat za to, že vám rok odnesl to, co nebylo životaschopné a přinesl náznak životních vášní, které zúročíte v roce 2020.
Pro vás je to požehnaný rok, pod vlivem nových vizí, pod vlivem snahy a touhy svůj život změnit a je dobré mít na paměti, že ta vize je pružná a nemusíte v ní mít okamžitě jasno, dokonce ji nemusíte mít vůbec, ale bude se rodit a vyvíjet v průběhu roku. Může klidně být jiná v lednu, jiná v prosinci. A je to přesně to, oč jde. O ten pružný vývoj, který vás vede ke kvalitě a životnímu růstu, a ke kvalitním partnerům, velké ambice tu má i láska, které toto velmi svědčí, protože buď můžete někoho nového a kvalitního potkat, nebo zapracovat na svém vztahu tak, že se pouto velmi zkvalitní.

PANNA: Rok změn, které potřebují vaši asistenci
Ještě první část roku bude ovlivněna dobíhajícími okolnostmi roku 2018, na které se budou různě nalepovat synchronicity, náhody, svérázná a svévolná vyřešení a nabídky, které jsou jako spadlé z nebe, zároveň však dodávají energii nebo nesou skvělou životní lekci, v níž se můžete naučit radovat z toho, co máte v tuhle chvíli k dispozici. Žít svou vášeň bez ohledu na reálie svého života. Ale spíše než radování se z maličkostí a učení se v nepříznivých podmínkách mi to jde k tomu, že skutečně budete mít první část roku plnou událostí, které když správně zpracujete a přistoupíte k nim, tak z nich neskutečně moc získáte. Pak se vám totiž s létem láme energie do zásadních přesunů, do jisté míry tu přestává taková volnost, radost, a nastávají povinnosti. Končí radostné prázdniny a začíná nová životní etapa, ve které se máte soustředit na celky, na budoucnost, na budování nového zázemí a čím pevnější budete v kramflecích, tím jasněji potom s ubíhajícími měsíci vychytáte doslova šťastné čtyřlístky na podzim a v zimě. Celé mi to přijde jako přesun na jiné místo, změna myšlení, uvažování, využití inspirace a zanechání za sebou různých škodlivostí pro vás. Co vám ničí rovnováhu, to prostě bude chtít pryč, ale zároveň se to tu ukazuje jako brzda k něčemu novému. Může to být váhání nad těmi změnami v průběhu léta, kdy přece jen si řeknete, jestli by to nebylo lepší kvůli něčemu/někomu udělat jinak a podřídit se… čemu ale vlastně? To je ta zásadní otázka, protože tady proti tomu všemu stojí plodná energie mateřství, rozvoje, plánování, úspěchu a sebevědomí. Možná je právě tohle ve hře. Jde tu o to, jak k tomu přistoupíte a nakolik jste si jisti na svém trůnu? Důležitější tohle může být pro ženy a dotýkat se otázky mateřství, rodičovství, nebo i partnerství, protože na té nové cestě na vás čeká také nová rovina partnerství, ať už někdo nový, nebo někdo, s kým musíte nějak přeměnit ten vztah na kvalitnější nebo lépe fungující. A je tady tedy pokušení to nechat být, při starém. Pokud to tak uděláte, tak velmi brzy zjistíte, že to byla brzda, která se zakousla nejen do životního běhu, ale do vašeho sebevědomí a schopnosti plánovat a žít. A to je celkem škoda, protože druhá polovina roku vám nese příležitosti, na které je třeba něco odvahy a nadhledu, díky kterému ty příležitosti vůbec uvidíte. Do jisté míry to může být reparát nepodařených letních rozhodnutí. Ta šance se posunout, přesunout, tu může být dvakrát.


VÁHY: Změny, nad nimiž se tají dech
Tento rok vám bude přát. Dá se říci, že budete ve svém živlu, protože všechno se ve vašem životě bude dít přesně na míru. Také budete hodně ovlivněni svými vizemi, náhlým projasněním životní cesty a s tím budou spojené i starosti a perné chvilky, které mi tu jdou k prožívání a vědomí překážek, které vám té jasné cestě vpřed za sebou samými, ještě přece jen brání. Ale i tam budete mít vždycky nějakou pomocnou ruku, i kdyby to bylo jen vaše vlastní zakousnutí se do problému a nevzdávání se. Nevzdávejte se! Opravdu se vyplatí pro vás být v roce 2019 jako buldoci, protože při vás stojí štěstěna, nemůžete udělat chybu a i když se vám při vašich cílech ukáží překážky, tak proto, abyste je překonali. Celý rok má zvenčí energii změny, tlaku, chvějivých změn a přesýpání vaší životní situace někdy až obtížnými způsoby, přičemž vaším úkolem bude najít z toho všeho cestu, plavně proplout životem a tudíž si musíte zachovat své silné stránky a pečlivě je používat. Vytrvalost, dejte na své pocity, na svůj cíl, věřte, že když někde sem tam ustoupíte v zájmu vyšším, bohatě se vám to vyplatí a když někde neustoupíte, tak se to vyplatí ještě víc. Ještě tak mít tu moudrost rozeznat, kdy je třeba udělat co. To se mi ale zdá, že mít budete. Čeho se ty změny budou nejvíc týkat? Rychlých změn, potřebám rychlých změn, obratů, nabídek, ze kterých budete nadšeni, nápadů, jež vás naplní životní energií. Celý rok vám bude ukazovat plnou náruč nabídek a nápadů a je jen na vás, abyste si na svých životních vahách poskládali odvahu, jasné vidění, kus nezbytné tvrdohlavosti a moudrosti - a vydali se správnou cestou.
I kdybyste ale rok prožili v ústranní nebo o žádné změny nestojíte, tak si můžete s končícím rokem všimnout nějakých mimoděk proběhlých změn, jež vám uklidnili životní postoje a situaci. Změny, které něco vyrovnaly. Změny, z nichž se zatají dech ve chvíli, kdy vám dojdou jako celek, či dojde jejich dalekosáhlý význam. Nebo naopak pocítíte nervozitu z toho, že rok je pryč a vám ujel vlak, přičemž zpětně uvidíte, že za okny toho vlaku opravdu v průběhu roku probíhalo pár scénérií, do kterých by se vám bývalo velmi chtělo vystoupit, protože v nich bylo něco k zamilování. Tak se pozorně dívejte, věřte si a klidně jděte za svými sny. Příznivější rok tu už dlouho nebyl!

ŠTÍR: Ze zmatku rodí se kvalitní zboží
Laskavost a její udržení a prožívání pro vás bude hlavním tématem. Z toho důvodu se můžete cítit tak trochu v tom roce nepohodlně ve chvílích, kdy budete vědět, že dotyčného/nebo dotyčnou situaci, vážně nemůžete roztrhnout jak hada…prostě to nejde, ale tak moc byste to chtěli udělat. Kříží se vám tu energie pramenící z přetížení nebo obav z budoucnosti, společně s chutí to přece jen pojmout trochu nezodpovědně, snad proto, že "co jiného s tím". A pak tu je vedle sebe úspěch a neúspěch - možná toho všeho bude na střídačku, jisté však je to, že ať budou výsledky vašich situací v roce 2019 jakékoliv, tak vás dovedou k projasnění života. Může se vám hodně měnit, hodně bořit, hodně stavět nového, všechno, oč přijdete, vám v podstatě nebude toho roku chybět, naopak až viditelně to uvolňuje místo fascinujícím a nadšeným novinkám. Když se ptám po tom, jaká řešení budou pro vás ta nejlepší, tak znovu tu je ten pocit, že "vlastně o nic nejde". Asi se netrapně přemýšlením, točením se ve štířím jedu a překombinováváním situací, protože to uvolnění a samo vyřešení situací tu jde spíše ruku v ruce s tím volnějším přístupem. A pracovat bude sám osud, a to velmi intenzivně. Dalo by se říci, že cokoliv v roce 2019 zažijete, to je "narovnávající dosavadní stav a dluhy". A samozřejmě i odměny budou na místě. Rozjasní, potěší a navíc zjistíte, že tímhle darem od osudu se vám řeší i něco, o čem jste už možná netušili, že ještě kdy můžete vyřešit. Díky tomu překlenete nějakou propast. Představte si ten rok jako obchod, ve kterém netušíte, co se prodává, nebo tušíte jen matně, v první chvíli vás může pojmout zmatek, ale pak začnete fascinovaně obhlížet zboží, a zjistíte, že ať je takové nebo jiné, je pro vás přesně na míru. Celkově se dá říci, že skrze události tohoto roku docházíte s podzimem a zimou ke zklidnění, moudrosti a do stavu, kdy si uvědomíte, že rok vám dal to nejlepší, co mohl. Protože nyní je jasno. Trošku se zapotíte, ale když nebudete na věci chvátat (to je prevence neúspěchu) a budete spíše uvažovat v širších souvislostech, s ohledem na budoucnost, ve které chcete mít jen to, co k vám skutečně patří, tak se můžete dočkat velmi úspěšného roku!

STŘELEC: Životní vášeň? Berte, dokud se dává!
Tento rok si možná zapíšete do deníčku jako rok, ve kterém jste nalezli svou životní vášeň. Ve kterém jste položili základy něčemu dlouhodobému, novému, osvěžujícímu vaši budoucnost. Tady mi přijde, že je více než kde jinde spojen rok 2019 s rokem 2020, ve kterém se začnou věci s ještě větší intenzitou hýbat. Vstupujete do nového cyklu, ale nejprve je třeba mít ve všem jasno. A k tomu si myslím, vás povede první polovina roku. Možná budete až unaveni z věčného dotazu osudu na téma "chceš tohle skutečně? Víš, že se pak už nebudeš moct vrátit zpět?" A odpovědi budou různé. Jedno však je jisté - bude se to týkat témat, která jsou buď vaše typická, ohnivá, ke kterým tíhne vaše srdce, nebo naopak, kterých se bojíte, nebo to může mít i podobu neustálého šlapání na kuří oko - a to pouze s cílem, aby se cosi vyrovnalo, abyste si ta kuří oka vyléčili. Vždyť je třeba mít nohy v pořádku, jelikož dříve či později je pro vás v tomto roce připravena pěkně rovná dálce do budoucnosti, kdy už jen samotná cesta bude úchvatným dobrodružstvím. Zjednodušme to: čím dříve si v roce 2019 ujasníte, co chcete změnit, kam jít, co jste schopni obětovat, a čeho se nevzdat - tím dříve si vás osud zavolá ke změnám, jež jsou jako otevřená pláň. Dlouhá dálnice, stovky kilometrů plání, na nichž kdekoliv můžete najít něco cenného, něco, co vás přinutí zastavit a ten drahokam sebrat. Jenže na to potřebujete odvahu, sebevědomí a ten jasně daný cíl. Komu se podaří si stát za svým a nebude se bát se mnohého z života i zbavit, ten získá nádhernou úrodnou půdu, nad kterou už bude zbytečná ta počáteční otázka, jestli náhodou nechcete něco starého zpět! Kdepak! Nikdy už! A mohou to být změny zejména v rodinné oblasti, dětí, všeho plodného, oč usilujete, bude se po vás chtít, aby právě ta pečující a rozrůstající se složka vašeho života (a to třeba i v pracovním životě) byla dominantní a na ní nejvíce nového vzniklo. Co naopak může vadit, na co si dejte pozor, to je to postávání v koutě, zaleknutí se výzev, strach vykročit ze starých omezení, protože jsou známá (ale nemusí být pohodlná), pozor prostě na staré bubáky, zlozvyky, umanuté zvyky a myšlení. Hleďte dopředu a věřte, že tam venku je tentokrát skutečně zelenější tráva než to, co máme užmoulané nyní v ruce a přesvědčujete se o opaku. Nebojte se přeskočit sem tam kámen, pustit z ruky to, o čem víte, že vám působí křeč v ruce…. A rozhlédnout se po novém světě. Času budete mít dost. Celá čtyři roční období.

KOZOROH: S odvahou o úroveň lépe!
Začnu tím, co vás bude ovlivňovat celý rok zvenčí. Moc si neodpočinete, protože pořád se bude něco dít, rok nečekaností, rok nečekaných rozuzlení zejména záležitostí, nad kterými dlouhodobě přešlapujete nerozhodní, nebo prostě jen uzrál čas…. Tak v roce 2019 uzraje. Také je možné, že vám rok přinese mnoho takových křižovatek, nad kterými si budete nejprve lámat hlavu, zvažovat, ale vyplatí se počkat nato, co s tím osud udělá sám. Ale to období zvažování mnoha možností si užijte, protože v něm máte možnost poznat svoje kvality a také kvality, které do svého života chcete vnést. Celou dobu se vám tu prolíná intuice, tiché vědění, snad i tušení, nebo mimořádně silné a živé sny, jako byste sami věděli, co se bude v následující chvíli dít a pomaličku šli za svými cíli klidně a s vědomím nastávajícího. Nebo byli dobře prozíravý ohledně následků svých činů - tak to lze skvěle použít pro setbu semínek, u kterých chcete, aby rostla. Máte talent vyčíhat dobu, kdy je to ideální. Obrovskou podporou bude také jistá životní spravedlnost, která vám může přinést do života souznění s čímkoliv, co je pro vás to pravé a naplňuje vás vášní. Nejsilnější tam je letní čas, nebo jaro… kdy se k vám blíží mílovými kroky osudové setkání a je jedno, jestli to bude partner, rozhodující partnerské období, nebo zásadní přeměna k lepšímu v pracovní nebo jiné mezilidské oblasti. Tento rok vás prostě bude pošupovat různými způsoby k tomu, abyste prokázali odvahu a měli se lépe. Výsledkem pro vás bude na jednu stranu obrovské uvolnění, na druhou stranu ale také trochu strach, jestli o tak zásadní životní změny vůbec stojíte. Za úvahu potom stojí otázka, jestli právě tato změna není tím pravým, co vám pomůže se zbavit minulých strachů, či spíše omezení, která vás omezovala, byť třeba neuvědoměle, v minulých časech. V tuhle chvíli jednoduše také vidíte, jak moc vám cosi v životě ubíralo sil. Nebo znemožňovalo životní vývoj, pocit spokojenosti. V něčem se vám velmi podobá začátek roku 2019 a jeho konec, když si potom tyto dvě období dáte vedle sebe, tak uvidíte obrovský skok, podobnost témat a jejich možná zcela jiné řešení, efektivnější. To už záleží na tom, jak ke všem ročním událostem přistoupíte, ale cyklicky se vám začátek tohoto roku vrátí v době adventní, a v tu chvíli tu bude pocit svobody.

VODNÁŘI: Rok pravdivého zrcadla
Najdete recept ke svému úspěchu. Najdete také ale recept ke svému neúspěchu. A je to celé spojené. V roce 2019 se vám mohou výrazně, až nápadně střídat období úspěchu a neúspěchu, nebo můžete zažívat, v tom lepším případě, který vám o to více přeji, velmi úspěšné události a situace, v nichž vám dojde velmi důležitý fakt - tohle přesně jsem kdysi činila, a proto se nedostavil úspěch. Nyní to už nečiním a … výsledky jsou zcela jiné. Velkým tématem je pro vás moudrost, odvaha začít dělat něco jinak, uvědomit si souvislosti svého života. To může být u každého zcela jiné, ale ten recept, váš osobní, tu je. Recept na úspěch, spokojenost. Někdy sice může návod přijít skrze takové až přepálené negativní emoce nebo situace, a to zejména tam, kde jste automaticky očekávali štěstí, ale je to jenom proto, abyste viděli věci v pravých barvách a sejmuli masky. Možná i sami vůči sobě. Možná zjistíte, že jste v lecčem i sami sobě lhali. A to je ten klíčový okamžik toho nalezení pravdy a moudrosti - v tu chvíli se vám může do života pomaličku vplížit živá voda, něco, co zalije ta vyprahlá pole. Dejte si pozor na příliš rychlá jednání, na zbrklost nebo na vášnivost, která se zvrhá do negativních emocí. A naopak velmi nápomocen vám tam bude osud sám s tím, že vám přináší průhlednost situací. Prozíravost. Jasnost. Jen málo toho vám nebude v tomto roce jasné. Jde jen o to si přiznat věci takové, jaké jsou. Je také možné, že spoustu různých úspěchů i neúspěchů uvidíte ve svém okolí - a nejlépe se to bude manifestovat, v okolí, i u vás samotných, na úspěších hmatatelných, týkajících se zázemí nebo financí, či pracovní oblasti. Tam může dojít k velkým obratům nebo výzvám, které budou chtít vstřícnou nabídku i z vaší strany, kus odvahy a také ochotu za sebou nechat něco z minulosti. Obrazně řečeno, můžete se za prací vydat za moře v tento rok. Nebo cokoliv, co má podobnou energii. Velká výzva k úspěchu, přičemž vedle toho vám stojí ten neúspěch, jen proto, abyste dobře viděli ten kontrast. A rozhodli se správně. Snad jen, není třeba spěchat, je to proces celého roku a dá se říci, že část roku se vyplatí jen pozorovat a sbírat zkušenosti.

RYBY: Buďte jako Sherlock Holmes

Rok 2019 je pro vás rokem úspěchu, ovšem za dodržení jednoho důležitého předpokladu. Osud vám bude zvenčí nabízet možnosti, nabízet nová řešení nebo nové myšlenkové pochody. Možná se vyplatí nastavit se podobně jak Sherlock Holmes, protože něco v tom smyslu, nečekaného projasnění, náhle se složených logických souvislostí, to je a bude obrovská výhra v tomto roce. Tím víc, že tu zároveň máte předložené téma všeho, co vás svazuje, co vás poráží, co není fér, mohou to být ve zvýšené míře i boje s vlastními zlozvyky nebo závislostmi, nebo takovou umanutostí, která víc a víc bude nepříjemná, protože skrze ni uvidíte, jak moc vám ubírá na štěstí a na dalším rozvoji. To tvrdé a zkostnatělé v životě by mělo změknout, a ty cestičky, jak vám to bude osud ukazovat, mohou být různé. Od rozcestí, po nabídky, které jsou tak nadosah, a přesto na ně nedosáhnete, přičemž ten jediný důvod, proč "pro vás nejsou" je, že se držíte v zajetí. Kolem stále krouží úspěch, krouží tam i posun, i zásadní životní posuny, které vyrovnávají i delší, nebo letité životní období, ale o to těžší bude se možná pustit toho břehu a pojmout k sobě to nové, to, o kterém vlastně v hloubi duše toužíte, ale se stejnou vervou se toho můžete i bát. A pak vzniká rozpor, křižovatka, na které je vhodné chvíli postát, popřemýšlet. Vidět svůj život střízlivým pohledem a přiznat si všechno, co je na něm špatně. Zejména první polovina roku může být takovou přehlídkou dobrého i špatného, takže se vyplatí být pozorný. A druhá polovina je víc už o tlaku ke změnám, a o změnách samotných. Jestli to půjde hladce a svezete se na vlně k nové budoucnosti, nebo jestli se tam budete držet zuby nehty oprýskaných dveří u padající budovy, to už záleží na tom, jak si všechno vyhodnotíte a co máte za sebou. Je dobré vědět, že to, co se bude dít, je o velkém úklidu, přičemž vám téměř nevzniká hluché místo, hodina mezi psem a vlkem, kdy musíte projít peklem jednoho velkého nic, ale spíše se tu tlačí, někdy až bolestivě, novinky do života a vytlačují, ještě více bolestivě, to staré a navyklé. Je jen na vás, čeho se pustíte a do chytnete do náručí. Hlavním tématem je pro vás dokončení, usazení se v jistotách, pochopení. Ukončení cyklu a začátek nového. A v tom bude velmi nápomocen osud tím, že vám do života v roce 2019 přinese množství osudových událostí, které budou nabízet výhru. Šanci. Nepřehlížejte je. A kriticky se dívejte na starý život, možná skutečně něco potřebuje pozměnit, opravit, vyhodit, natřít, nebo naopak, vytáhnout na světlo, protože je to pro vás úžasná a cenná starožitnost, která stála v koutě zaprášená prachem všedních dnů…

24.-30.12.: Magický čas spatřené pravdy

23. prosince 2018 v 6:35 | Renata |  Každotýdenní kalendář
O vánočním týdnu si dejte snad jen pozor, ať si někde nestrhnete záda, nebo se necítíte přetížení, obtěžkáni a uonádáni jídlem, pitím, prací, starostmi a tak. Hned zkraje tu je upozornění na dobrou organizaci práce, která bude oceněna. Vyplatí se naplno si říct, že si Vánoce užijete za každou cenu a tím myslím za cenu, že nebudou věci dokonalé, ale budou milé. Snažte se vytěžit maximum z toho, co je nyní a teď. Rodinnému krbu čas přeje a ten vědomě užitý čas, přijetí i jinakostí v zajetých kolejích se zúročí v dalších dnech a ke konci týdne.Nebude se nám chtít do změn, bude lenivo, možná v duši trošku deštivo, ponuro s pocitem, že právě tenhle stav je potřeba, aby se něco v našem životě vyřešilo. Zahojilo, začalo, odchlíplo a bylo vidět. Magický čas spatřené pravdy. Vlastně to je úplně ideální. Vše nás povede ke klidu, k pravému prožití Vánoc a kdo sejde z cesty, ten se prostě nebude cítit na těle a na duši dobře, ale přetíženě, roztříštěně a nevrle - ale i taková chvíle je k něčemu dobrá. Když se vrátíme po nitce, která tento stav způsobila, zjistíme na jejím konci přesnou příčinu toho, co nám v životě obecně škodí. Nejen nyní a v tento čas - to je jen víc vidět - ale dlouhodobě. Uvidíme to, co má nad námi negativní moc a co nám ubírá sil. A naopak, když tohle všechno vezmeme a přetvoříme tak, aby nám sloužilo, získáme silného spojence do života. Ne, nebudu se rozčilovat, ale místo toho si půjdu zaběhat. Nebudu řešit hlouposti a vyčerpávat se zbytečnostmi, k čemuž mám sklony, ale tento čas půjdu a věnuju ho dětem, psovi, kočkám, domovu, práci - chce to trochu přemáhání, protože vyjeté koleje mohou být tento týden velmi svůdné, ale na druhou stranu vyplatí se tomu se postavit, protože celkově je naladění celého týdne o tom tichém rozjímání, z něhož se v jednu chvíli v průběhu týdne může vyloupnout i velmi zásadní sdělení pro celý váš život. Proto si od sebe držte dál své vlastní démony a nabízejte životu a sobě samým rovnováhu. S koncem týdne je tu nabídka, která bude vstupenkou za odměnu. Vstupenkou do nové oblasti života nebo myšlení. Nebo pocitů. Ideální předsilvestrovská nálada.

VÝKLADOVÝ DEN NA fb NAKLADATELSTVÍ SYNERGIE

22. prosince 2018 v 7:16 | Renata |  Výklady pro vás a výkladové dny
Protože už letos přímo tady výkladový den nestihnu, zvu vás na víkendové vykládání a podívání o těchto nových svátečních kartičkách od Doreen Virtue přímo ke zdroji.

Na FB stránkách NAKLADATELSTVÍ SYNERGIE se můžete během víkendu ptát a povídat si. Budu se těšit!


Tarotskopy speciálně pod stromeček jsou také pod tímto proklikem.... A během dneška se objeví a audio podobě na yt.

ZIMNÍ SLUNOVRAT: Tiché nadechnutí se k daleké budoucnosti

21. prosince 2018 v 15:39 | Renata |  Témata pro duši
Pro naše předky byl čas zimního slunovratu především časem spojeným s věštbami, magií okamžiku a možností nahlédnout do života příštího. Krájela se jablíčka, házelo se střevíčkem, lilo olovo, však mnoho z toho se dochovalo ve vánočních zvycích. Rituály zimního slunovratu byly zaměřeny hodně na vděk. Poděkování za úrodu, přání zvířatům, jež živila rodinu, nosilo se kohoutovi, kravám do chléva… s přáním pevného zdraví. I ten stromeček, který je symbolem Vánoc je stálezeleným jehličnanem z jednoduchého důvodu - symbolizuje nepřerušovaný život a naději v temné době, kdy všechny ostatní stromy spí. Do jara daleko, za sebou už nějaké ty první mrazivé dny, ale před nimi byl ještě čas nejtěžšího přežití, protože leden a únor býval nejmrazivější, ale také březen a duben byl těžký, protože se stále žilo ze staré úrody. Zvířata už měla zelenou trávu, ale sklizeň pro hospodáře na sebe ještě nechá dlouho čekat. Nejdelší noc v roce, nejtemnější, Slunce má dnes nejmenší sílu z celého roku, zimní slunovrat, je časem nejen magickým, ale také z těchto důvodů děsivým, protože symbolicky se dostáváme na konec doby podzimního temna, a začínáme se pomalu nadechovat s těmi malými chvilkami prodlužujících se dnů. A ukazuje se, kdo je jak unavený a na co má síly. Čas mezi výdechem a novým nádechem, zdánlivé děsivé nic, ve kterém hrálo roli to, jestli se vůbec budeme schopni ještě nadechnout.Strach o slunovratu byl násoben ještě tím, že se věřilo, že stejně jako na Samhain (nebo i Beltine) se stírají hranice mezi světy živých a mrtvých, přístup do našeho světa tak mají jak hodní duchoví, tak i ti zlí, a tak byla strašidelná tradice, že když v tento nejdelší večer v roce k vám přijde náhodný pocestný, může to být mrtvý duch. Rozhodně je ale potřeba ho pohostit, připít mu na počest, a kdoví, třeba bude dobrý a přinese vám dnes jakákoliv náhoda dobré zprávy.

22.12.: Úplněk v Raku: Strach jít za svými sny?

17. prosince 2018 v 6:53 Každotýdenní kalendář
Dominantním bodem vánočního času je čas kolem těchto dnů, zimního slunovratu. Úplněk v Raku nejvíce zviditelní sny, směry, emocionální útočiště v nás, všechno, co se nám nabízí, nabízet bude a co tušíme někde v dálkách s tím, že "to je ono", ALE… v tuhle chvíli taky vidíme všechny nevýhody, překážky a pavučiny, jež se kolem lepí a dělají z nás chromé poutníky životem. Jenže to lákání k životu je veliké, protože se zdá, že jsme už ochutnali kousek toho úspěchu nebo životního pocitu, jež tu před námi leží jako na stříbrném podnose a my jen potřebujeme potrhat zbytek pavučin, aby naše ruce byly volné.

Vidíme praktickou stránku, takže ty překážky mohou být nejen o obavách emocionálních, ale třeba o tom, že přemýšlíme, jak zvládnout praktickou stránku věci. Nebo kde přesně začít a rozmýšlíme konkrétní kroky. K tomu všemu se tento čas skvěle hodí.Vidíme v neposlední řadě také to, čeho přesně se bojíme a to proto, že před námi defiluje to, po čem tak zoufale chceme sáhnout. Čas nových začátků, čas návodů, tak přesných, že se nemůžete splést. Možná i čas slézt z toho fakírského lože a přenechat bodáky někomu jinému - přišel čas ukončit výkon trestu, opustit zbořeniště, vystoupat výš, dál, jinam. Každý, co bude potřebovat. Je to čas přelomu, který může být nesmírně jemný, sotva znatelný, protože se nám jenom díky něčemu uleví, ale mohou to být i viditelné změny, ve kterých změnu k lepšímu poznají i vaši blízcí. Je tu i faktor překvapení a náhlosti, neopakovatelnosti. Tedy doba vzácných okamžiků šancí, které přichází jednou za život - nebo alespoň jednou za rok. A padnou patrně přesně tam, kde cítíme ještě slabiny, nedodělky nebo strach z posunutí se… právě tam, kam bude nabízeno.

17.-23.12: Vyrovnání a samo vyřešení problémů

16. prosince 2018 v 6:38 | Renata |  Každotýdenní kalendář

Stejně jako v čase račího úplňku i tady se nám objevují šance, drobnosti, ale už je držíme pevně v rukou, jde jen o to je prvně vyzkoušet. Možná si vás osud přijde vyzkoušet z něčeho, co znáte už velmi dobře teoreticky, ale praxe poněkud pokulhávala. Nebo z něčeho, co má cosi ve vašem životě uvést do rovnováhy. Co je spravedlivé, zasloužené. Do čeho se nám bude chtít, to půjde jako po másle, mohou se tu pohnout i dlouho očekávané záležitosti, přijít očekávané šance. A do čeho se nám moc nechtělo, to přijde nezváno a nečekáno a budeme se s tím muset nějak popasovat. A roli tu hraje také minulost, takže se můžeme těsně před svátky setkat s něčím milým, nostalgickým, láskyplným, co už známe, co je nám blízké, co nám potěší srdce.Někdo se ozve, někdo, kdo dlouho mlčel. Někdo přijde s nesmělou nabídkou, která vzato z různých úhlů pohledu, je naprosto geniální, protože řeší zrovna to, co jste řešit v životě potřebovali. Může to řešit třeba jen to, že se nám rozvážou ruce. Máme tu vedle sebe události, které budou mít potenciál rozjasnění situací, a ještě o chlup víc, pokud je pojmeme tak, že na jejich základě se rozhodneme k tomu udělat nějaký svůj vlastní krok kupředu. Využít toho, chytit vlnu a svézt se. A u toho všeho zjistíme, že staré problémy odešly tak nějak samy, vyřešily se samy. Jedno to však má společné - musíte si v tu chvíli věřit, protože je možné, že půjde o cosi, co jste v praxi ještě nezažili, ale máte dostatečné teoretické znalosti na to, abyste to dokázali. Možnost ukázat v realitě to, jak funguje vaše vnitřní přesvědčení, ukázat svou sílu ve chvíli, která je důležitá, ba možná i karmická. Něčím vystupuje nad ostatní a chce po nás, abychom použili rozum, dětské nadšení pro věc a… připravili se.

Před víkendem: Drobnosti, které udělají pořádek

14. prosince 2018 v 19:42 Každotýdenní kalendář

A teď si představte, že vám neznámý dobrodinec nechá přede dveřmi čistící prostředek jen tak. A vy ho najdete a krajně se podivíte, protože přesně to jste už dlouho sháněli a nemohli sehnat. Před víkendem se nám tu shromažďují energie na drobná řešení, na milé nabídky, na příjemné časy, ve kterých lze něčemu přijít na kloub. Nemusí to ani být nic zásadního, ale půjde hlavně o věci, které už tak nějak přirozeně spějí do nějaké fáze uzrání, zralosti, k důležitému mezistupni, od něhož se v budoucnu lze odrazit dál, výš. Někdy až do ohromujících výšek nebo míst, ve která jste nedoufali.
V podstatě lze říci, že se vyplatí i říznutí do nepříjemných věcí, nastolení témat, která jsou "na spadnutí", která potřebují zásah, která dlouho promýšlíte, nebo k akcím, o kterých víte, že až je uděláte, tak se ve vašem životě něco konečně pohne kupředu.Na jedno bych ale upozornila. Nečekejte snad výsledky v každém případě hned. Můžete se setkat s rozpačitostí, ono až se budete přede dveřmi dívat na ten čistící prostředek, tak to prostě bude chvíli trvat, než to člověku dojde, ale výsledky a posuny přijdou v dalších dnech či týdnech. Není třeba tu spěchat vůbec na nic, je to jen čas na vytažení karet a přijmutí karet od osudu. Co s nimi uděláme - se ukáže dál…
V tuhle chvíli tu mohou být milé časy smíru, míru, pocitu, že svět je zase v pořádku, že má naději být v pořádku, že jsme přišli konečně na správná řešení a promýšlíme jejich realizaci. Bod obratu - kam se pod jeho vlivem obrátíte, bude na vás…

Odhlédnutí za Adventními příběhy

13. prosince 2018 v 12:39 | Renata |  Výklady pro vás a výkladové dny

Každý rok napjatě čekám, kteráže věc se ukáže v adventních výkladech častěji než je obvyklé. Letos musím říci, že i přes složitější organizaci adventních výkladů a zdravotních komplikací, jsem si je nesmírně užila a mám z nich všech dobrý pocit. A co se ukazovalo nejčastěji?
Bylo to v mnoha výkladech, bylo to okamžitě a musím se u toho usmívat. Byly to dva faktory.

Klid a trpělivé vyčkávání
Vážně mám pocit, že v příštím roce bude osud pracovat víc, než jsme zvyklí. Že spoustu věcí už nemusíme vydřít, jako to bylo v minulých letech, ale začneme sklízet plody svého minulého úsilí. Často tam byly i změny zcela nečekané a ani nevysněné - tak úžasné! V několika výkladech se objevily i pocity spjaté s vyrovnáním a spravedlností, s takovým "je mi ukončen výkon trestu" v tom extrémním případě, ale asi to znáte, jsou to životní chvíle, kdy končí několikaletý cyklus nebo jedno životní období a začíná druhé. To bylo ve dvou nebo třech výkladech neustále se opakující. A znovu to je spojeno s tím, že nemáme moc životu zasahovat do jeho konání, a spíše vyčkávat na správné chvíle, zachovat klid a sbírat síly.Měnící se lidé v okolí
Toto mne překvapilo, protože se to tu objevuju snad poprvé, nebo nepamatuji se, kdy by se tak výrazně měnilo i okolí. Často tu byl i faktor proměny lidí kolem vás, ale i situací, které najednou budou tak moc na míru, jako bychom k sobě lépe v příštím roce nacházeli cestu, lépe si rozuměli, lépe se chápali. A to s sebou možná přineslo i větší množství - ve výkladech jsem to nazvala "věcí, které k vám patří", takové ty druhé poloviny. Možná lásky, možná životní vášně, možná právě to vyrovnání účtu od osudu a vy si budete moci oddechnout, protože konečně jsou věci tak, jak mají být, nebo jak jste si je přáli. Často dokonce ještě líp než jste si přáli. Nebo překvapivé změny, jež se nakonec ukáží, že jsou mnohem přínosnější než vaše dosavadní přání.
Tak s tím se ráda rozloučím, přeju Vám všem, co tu jste, co nejvíce takových změn, protože věřím, že i ten maličký vzorek lidí z adventních příběhů je vzorkem těch, co tyto stránky čtou, a tak něco dobrého určitě z toho obecného ohlédnutí vsákne i do vás.
Tak krásnou adventní neděli přeji a těším se nad tímto tématem zase příští rok.
Kdoví, čím překvapí!

Nad tím negativním z adventních výkladů jsem musela chvíli přemýšlet, abych to obecně dobře pojala. Bylo pár výkladů pro Vás, které nebyly zalité sluncem, ale kde se ještě ukazovalo dost těžké práce, ale při pohledu do minulosti se zdálo, že tato práce je taková "na poslední chvíli", šla do témat, která byla dlouhodobě přehlížena, nebo, což mi přišlo ještě zajímavější, šlo o záležitosti, které si budete moci v roce 2019 zvolit, jestli se jim postavíte už nyní čelem, nebo jestli je ještě zametete pod koberec. Ještě chvíli by pod kobercem vydržely, ale… není to zadarmo, v podstatě tím ten problém pak narůstá nebo se mění a v tuhle chvíli je jednoduše dobrý čas ho nějak vyřešit, tak je pak na uvážení každého, jestli ten čas využije, nebo ne.

Intenzivní problémy jako vichřice
Spalující vichřice, ve které nevíte, jestli dřív zmrznout nebo se nechat odnést neznámo kam. Tak bych asi přirovnala chvíle, kdy se problémy ukazovaly. Možná rok 2019 bude rokem, ve kterém se problémy předchozího roku mohou vyjevit s větší až vichřičnou intenzitou, aby byly lépe vidět. Je takový překapaný pohár, vyvřelá kaše. O to horší jsou pak následky. Takže se dá říci, že kdo má nějaké kostlivce ve skříni, tak celkem s rachotem vypadnou. A je dobré si pak uvědomit, že to je extrémní prožívání té situace nebo její extrémní ukazování osudem. Ve skutečnosti se pak vyplatí se uklidnit a všechno to pojmout od základu, od kořenu, od toho místa, kde v minulosti problém vznikl a začít odmotávat klubíčko od začátku. Že tam špatné, tak nepovedené, tak zlé - to ve skutečnosti není. Jen to nyní tak vypadá, protože to dlouho čekalo za dveřmi a ztratilo to trpělivost.

Často šly ruku v ruce s řešením, protože…
Aby se vám splnily sny, je potřeba mít vyprázdněný odpakový koš v sobě. Často jsem si všímala také toho, že ty negativní záležitosti vyvřelé na povrch byly řešeny rychle a následovala za nimi odměna, okamžitě čistý stůl a velká uvědomění, která měla velký vliv do dalších měsíců i let.

Tak uvidíme, s čím se tu sejdeme příští rok....
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.