Leden 2019

ÚNOR 2019 obecně a PRO JEDNOTLIVÁ ZNAMENÍ

29. ledna 2019 v 10:07 | Renata |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
ÚNOR obecně: Nutnost přilnout k životu


Únor má zcela jasné poselství. Buď se hned na začátku chytnete pozitivní vlny tvořivosti, lásky, souznění a pochytáte ty mnohdy až neuvěřitelné a jedinečné šance na vývoj, postup, na zlepšení, které se budou celým únorem prohánět jako mušky štěstí. Nebo… snad potom ty mušky budou působit jako biče, jež se mohou zasekávat do starých a bolavých ran. Je zvláštní, že únor mi přijde velmi rozdvojený. Na jednu stranu štěstí, splněné sny, sic je to podmíněno takovým těsným přilnutím k sobě samým, k tomu, koho máte rádi, nebo co má rádo vás, souzněním se životem jako takovým. A pokud tam v tom všem zůstanete sami, na mrazu, smutní a opuštění (a to i opuštěni sami sebou), tak se rozvíjí téma naprosto jiné. Téma trápení, nočních můr, vidění nefungujícího, přičemž valnou část února nelze moc vidět ty cesty ven, to náhlé rozjasnění přichází až s posledními únorovými dny, ale předtím to pro ty, kdož sami sebe vyženou na mráz, bude velmi těžké a přijde mi, že to je takové drsné přitlačení do kouta, v němž se po vás bude chtít, abyste sami o sobě vyslovili pravdu.
Jakoukoliv. Nejspíše ale tu, kterou i sami před sebou skrýváte. Princ disků, který tu u té nepěkné skvadry karet je, napovídá, že cestičkou ven je víra, že nejste k ničemu, ale ocenění svých schopností, dovedností, šikovných rukou a své minulosti. Toho, co reálně držíte v rukou - Ano, mohou tu být slzy, může tu být sem tam návrat do vyprahlých končin svého života, ale to může být také tím, že se bojíte změn. Že se bojíte použít sebe jako ten nejšikovnější nástroj pro život. Že se bojíte si přiznat, že dokud k sobě nenajdete lásku, něhu, dokud v životě nenajdete výživu - a to nutně nemusí být člověk, ale to životní nadšení, náboj - tak budete sedět čas od času zmrzlí na kameni uprostřed pouště. A právě únor přináší tuhle výzvu. Bohatě odmění toho, kdo pro životní tanec má partnera - a přitlačí k hledání toho, kdo ho hledat odmítá a nemá rád ani sám sebe. Zní to drsně, ale všechno mi to jde do velmi silného uvědomění, v němž už i tací najdou řešení - ale asi je předtím potřeba si sáhnout až na dno a vidět kolem sebe ty šance, ty utíkající šance, které chytají ti, kdož se z života radují? No ano, tady lze prakticky říci, že užijte si to, co máte, zkuste od života chtít víc - je totiž možné, že na vaši životní radost se velmi snadno nalepí přesně to, co potřebujete a s tím vším v náručí začnete koncem února budovat něco nového a - možná ve svých očích - až neskutečného…

BERANI: Dokonale efektivní
Beranům tu jde zvenčí láska, přesně ta karta životní vášně, o které jsem se zmínila v obecném únorovém výkladu. Takže vy máte o něco únor jednodušší v tom, že vám osud bude doslova nabízet na stříbrném podnose zrovínka to, co máte tak rádi. Příznivé jsou i další karty, takže kdo chce, najde lásku, kdo chce, najde suprovou práci, kdo chce, sejde se v životě v únoru právě s tím, nebo s čím, se sejít potřebuje. Měsíc má potenciál řešení a rozjasnění jakýchkoliv záležitostí, a to zejména tehdy, když do nich tak trošku rýpnete, posunete je sami, nebo v nich použijete čistý rozum a odvahu. Můžete nyní vidět svůj život velmi jasně, zřetelně - nejen proto, že věci náhle budou vyřešené, nebo řešené… ale také díky své intuici, která bude silná a správně nasměrovaná, sami sobě se můžete divit, co se děje kolem vás a jak k tomu přistupujete, jaká témata se před vámi otvírají.
Můžete o nich velmi přemýšlet, je to tady i vhodné, nechat si čas v únoru na rozvažování, na sedání si nových událostí, i je tu prostor pro minulost, pro její definitivní vyřešení, protože nyní vidíte věci takové, jaké jsou. A pak, s koncem měsíce, se můžete rozhodnout. Tady je velmi silný aspekt příchodu různých událostí a myšlenek v průběhu měsíce, které si nechte projít… a s koncem února potom náhle vidíte řešení. Není třeba nic tlačit násilím, ale stačí vyčkat posledních únorových dnů a za prvé to jsou uvědomění vnitřní, taková vnitřní "rozseknutí", a za druhé je to právě to, co tu celý únor poletuje jako ta muška štěstí, nebo nečekaných šancí. U vás se oboje nádherně spojuje, takže můžete klidně i cíleně ve svém životě nastolit témata, události, které potřebujete bytostně řešit, u kterých chcete žít spokojenost a pocit souznění. A dejte se do nich, mnoho toho vyjde na povrch, mnoho toho se vyřeší a s koncem měsíce máte jednoduše jasno. Je to jeden z nejefektivnějších tarotskopů, co jsem snad kdy dělala…

BÝCI: Sklízející úrodu
Drsné únorové pravdy vás mohou dohnat v dvojím rozpoložení a nadmíru je i ten obecný tarotskop pro únor vhodný pro vaše znamení. Mám tu skoro kopii celého toho obecného měsíce. Proti sobě vám tu stojí témata těžká, zklamaná, porážky, kameny v cestě a k tomu všemu se budete muset nějak postavit. Rozhodně a jasně. Netoleruje se tady čekání, faleš, odmítání, nebo lhostejnost či strkání hlavy do písku. Na tohle velký pozor, to se Býkům nemusí vůbec v únoru vyplatit už jen proto, že to, co si necháte přerůst přes hlavu, to vás dožene s obrovskou silou. Skoro bych řekla, že kdo v poslední době zasel špatné semínko, tak ten bude mít co dělat, aby ho nesežrala masožravá rostlina, která z něj vyrostla.
Ale naopak, pokud se k tomu všemu postavíte čelem, pokud budete ochotni zvolit jiné řešení, než které vás zbrkle a napoprvé napadá, než které máte v sobě "umanuté", pak máte velkou šanci na úspěch a na zdárné vyřešení, jež se v budoucnu zúročí nejen tím, že od toho všeho budete mít klid, ale ještě za to dostanete v dalších měsících odměnu. Jednoduše máte-li na to chuť, vezměte velké koště a zametejte, zametejte i tam, kde se vám vůbec nechce, protože zjistíte, že pod vší tou špínou je krásná starožitná a cenná podlaha.
Z druhé strany, ti Býci, kteří mají to obtížné v životě vyřešené, mohou dostat právě to, o čem jsem tady mluvila v delší budoucnosti - nějakou odměnu, otevřenou křižovatku, na které se můžete rozhodnout, co dál. Zúročení minulosti. A možná i nějaké důležité rozhodnutí, nebo událost, která zahýbe životem a vy zjistíte, že ty problémy, porážky a divné pocity vám ze života tímto vším odcházejí samy… z cela samy… že je jednoduše odvál čas. Dokončeno jest, tady je odměna, milí Býci. Takže se dá také říci, že to, co vás bude v únoru tlačit na patě je takový poslední kamínek, který když odstraníte, tak se vám výrazně uvolní cesta k úspěchu. To je dobré vědět a nestrkat hlavu do písku. Byla by to škoda, když kolem víří ten úspěch, nemyslíte?

BLÍŽENCI: Jasní a srovnaní
Milí Blíženci, karta Desítky mincí je tu pro vás jako ta hlavní. Nabídky, novinky, plné uspokojení spojené s akcí, která vám ale bude opravdu příjemná. Takže únor je měsícem jedné velké nabídky, nebo událostí, které jsou možná nenápadné, jsou spojeny s něčím lidsky milým, snad s láskou, snad s něčím, pro co zahoří vaše srdce, a bude tu stát otázka, jestli do toho jít nebo ne. Protože se klidně může stát, že vám to ukončí jednu životní etapu a začne novou. A s přítomností té finanční kartičky, může jít i o nové pracovní nabídky, nebo úvahy nad změnou své kariéry, bydlení, zázemí, pocitu spokojenosti, a úvahy nad tím, jestli tady neudělat na základě aktuálního dění, nějakou změnu. Protože tu je něco, co vás ponoukne o té změně přemýšlet. A zdá se, že je to cesta k úspěchu, že to není mámení, ale že by vám to přineslo nejen stabilitu v životě, ale také životní náboj, vášeň, možná i další sled událostí v týdnech a měsících příštích. Otevřete se světu, otevřete se šancím, které budou zkraje měsíce chodit, zvažujte, jestli to nejsou řešení vašich problémů, jestli to nejsou pobídky k tomu něco něco v životě definitivně uzavřít. Něčemu novému se otevřít, vzlétnout, s tolika živlu vzduchu může jít o záležitosti pro vás bytostně důležité, osvobozující, chvíle, kdy nalézáte sebe samé, tak dlouho vězněni v něčem, co vaše ve skutečnosti nebylo. Kdoví. To téma tady nastoleno je, jak si s ním poradíte, je na vás. Druhá polovina měsíce víc přeje těm praktickým krokům, výsledkům a na jejich základě znovu přichází vlna energie, v níž se můžete rozhodnout na sobě zapracovat, vzít do rukou nabídky začátku února a už se do nich pořádně opřít!
Může to být také dobrý čas na investice, které vám mají přinést zisk do budoucna, investice do svých vášní, do svých dobře promyšlených plánů - jak investice energetické, tak finanční nebo časové. Máte skvělý tah na branku a i kdybyste nic z toho nerealizovali, tak si z únorových událostí můžete odnést velmi dobře vyčištěnou hlavu a srovnané myšlenky ohledně toho, jak to se svým životem chcete dál.

28.1.-3.2.: Odvážní vedou, sebehodnota je cenná komodita

27. ledna 2019 v 0:08 Každotýdenní kalendář
Kdo se nenechal pohltit bubáky minulého týdne, ten může na přelomu ledna a února sklidit velké výsledky. Velké posuny, velké nabídky. Kdo se trošku flákal a zametal bubáky pod stůl, tomu mohou chodit zpátky do života v podobě zveličených strachů, obav nebo hororových snů. Tam pak je jedna výhoda, nebo pomocná ruka - uvědomění si vlastní síly, což s tímto tématem výrazně pomůže, ale také tu může být ta síla vedená i zvenčí - pokud si s tím nebudete vědět rady, rozhlédněte se, tu sebehodnotu, jež je třeba pro účelnou komunikaci s bubáky pod stolem, můžete najít u někoho blízkého, nebo u osoby, jejíhož názoru si velmi vážíte. Bude-li vás tento týden něco přesahovat a být nepříjemné, požádejte o radu cenného člověka po vašem boku. Velmi se uleví a dostanete možnost vidět věci z nadhledu, vydechnout si a celé se to může přehoupnout až do pocitu neskonalého štěstí. To tady je ovšem připraveno pro každého, kdo má už uklizeno. Leden si nás pěkně prověřil, naplnil nás nadšením do nového, ale hned první překážky musely být přeskákány velmi brzy. Kdo přeskákal, ten už je v dalším kole, v němž tento týden čeká spolupráce, odpočinek, možná i vstup nových záležitostí nebo lidí do života, které vám podají v dlaních přesně to, co potřebujete pro další své plány. Jako na míru. A navíc se špetkou lidské radosti, něhy a tepla. Pocit jara, proudící vody, svěžesti, která je tolik potřeba k úspěchu. V tomto směru je to velmi plodný týden, ve kterém tím nejcennějším platidlem bude vědomí vlastní hodnoty a pevnosti svých cílů do budoucnosti. Nenecháte-li si je uštěkat druhými, nebo krátkou nepřízní osudu či únavou, pak máte šanci na první krásné dílčí výsledky už v závěru týdne. Chtít mít věci dokonalé, být trpělivý a pracovitý, ale také vědět, že když přijde únava a demotivace, tak to neznamená, že celé plány musí ze stolu. Znamená to jen, že je čas načerpat síly a zítra se k celé práci zase vrátit. Uvidíte, že nadšení neztratíte.Případné těžké pocity tohoto týden také mohou pramenit z vědomí nevyhnutelnosti změn, ke kterým se schyluje, nebo kterými procházíte. Strach, že vystupujete z komfortní zóny, z navyklého, a že to nové bude potřebovat nějaký čas, něž se do zajede do pohodlných kolejí. Vraťte se v takových chvílích k seznamu negativních a ztrátových přínosů své komfortní zóny - stále ji chcete zpátky, nebo chcete šanci to už nezažívat? A stejně - nakonec vám dojde, že vracet se do přežitého nemá smysl, protože tam už nic nevyroste. Dejte na to nové v životě, dejte na vědomí, kolik jste toho v životě už přeskákali, a že si zasloužíte něco jiného… lepšího.

Čas Vodnáře 2019: Čas hlubin budoucnosti

25. ledna 2019 v 9:52 MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY

Tento čas máme zhruba od poloviny ledna do poloviny února a jednoduchý výklad na pouhé dvě karty nám může dát zase jiný úhel pohledu na toto časové období. Vodnář symbolizuje hrdost, nezávislost, víru v sebe a jistou neovlivnitelnost okolím nebo nátlakem okolí. Obě karty nám tedy nastiňují témata, která můžeme v tomto duchu svého ega, jistého podvědomého i vědomého pocitu nespokojenosti, cítit. Dvojka holí a Sedmička mečů. Čas, kdy stojíme na rozcestí a je v tom kus nostalgie, snad i smutku - nebo vážnosti, se kterou se na své další životní směřování díváme. Pečlivě hodnotíme, protože mnoho záležitostí se náhle objevuje z jiného úhlu pohledu. Na chvíli se máme možnost na ně dívat zepředu, ačkoliv v jiných částech roku se na ně díváme spíše zezadu. To přináší tu vážnost, to váhání, tu pečlivost, kterou sami k sobě můžeme vyžadovat, nebo která se nám vyplatí, pokud ji životu v tuhle chvíli věnujeme. Rozhodnutí, která budeme v tuto dobu dělat by měla být směřována tam, kde do budoucna cítíme životaschopnost, oheň, rozlet - a to i bez ohledu na to, že nyní to třeba ještě drhne, nebo je třeba ještě dořešit něco, co se ukázalo jako čerstvé problémy, otevřené staré rány potřebující ještě péči. Důležité je vidět nyní svůj život do daleké budoucnosti a od toho činit rozhodnutí. To ostatní dořešíme cestou.


Sedmička mečů tu je sice jako možné vidění toho, co vám v životě škodí, nebo také čím si škodíme my sami - a to pozor, oboje se může zasekávat do duše pěkně hluboko, ale také všemu je nabízeno řešení. To nepříjemné a bolavé, co se nyní otvírá v období vodnářském, je sakra čisté vidění pravdy. A vyplatí se jít do hloubky těch bolestí, protože jedině nyní a takhle uvidíte i řešení, možná ještě nebudou realizována, ale budou jasně naznačena - tento čas je takovou cestou do hlubin své budoucnosti. Kromě vášní a zelené trávy tu budou i bolesti a bažiny, ale možná je dobré se bažinám nevyhýbat, ale nabrat si jejich úrodnou půdu.

Lednová Meduňka: A můj článek, který si přeju, abyste nikdy nepotřebovali...

22. ledna 2019 v 18:02 | Renata |  JEN TAK si mňouknout...
Tak co, už jste s novým rokem unaveni?
Tak to vás zvu do lednové Meduňky, kde jsem loni na jaře napsala článeček. A trvalo to, trvalo, než vyšel...


A především si přeju, abyste tipy na únavu vůbec nikdy nepotřebovali!

SOBOTNÍ POHODA: Den vnitřní moudrosti?

19. ledna 2019 v 17:33 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Tak by mne velice zajímalo, jak na tom s tím osudovým víkendem jste, jestli se opravdu dějí nějaké důležité menší i větší záležitosti. Když se při dnešním večeru podíváme kartičkami do okna sobotě, tak se nám maličko oddělila do samoty. Do přemýšlení, do intuice. Stále to jsou velmi silné karty, Velekněžka, Poustevník a Slunce, v podstatě s podobným významem, jako byl včerejší výklad. Vedení a směřování do rozjasnění života kolem vás, nebo ve vaší duši, možná v tuhle chvíli zraje nějaký nápad nebo životní vize, něco se vyřešilo, něco dostalo podobu a je kolem toho všeho ta aura prvotního nadšení, úlevy a vidin budoucnosti. Právě taková témata se hodí pro dnešní přemýšlení, jelikož je téměř nemožné, abyste v nich cíleně nenašli velmi dobré a efektivní pro budoucnost. Skvělý den pro hledání a činění toho, co vám naplní či naplňuje v tuhle chvíli život radostí - s tím Sluncem to mohou být takové plány na léto, či na dobu, kdy "vám bude líp", myšleno obrazně, nacházení toho, nač se chcete těšit. S Velekněžkou a Poustevníkem bych si dnes dala velký pozor na to, co k vám přicházelo buď pocitově, nebo přímo slovně od lidí, kterým můžete věřit, kteří mají zkušenosti, byť by to byl dneska jenom úsměv, nebo slůvko podpory. Ve vztahu k pondělnímu úplňku je dobré vzít tento čas jako chvilkové vidění pravé cesty, i kdybyste věděli, že abyste dosáhli toho dnes letmo spatřeného pocitu štěstí, je potřeba něco opustit, nebo se vydat na bolestivou náročnou cestu, tak v dnešním rozpoložení je jasné, že tak to musí být - jinak to nejde. Že je tady něco, co musí a chce vyvážit váš život na tu lepší stranu a pak už je na každém, co mu ta jeho intuice, ta Poustevníkova cesta i vnitřní moudrost dnes napověděla. Vnitřní moudrost je totiž to, co nejvíc promlouvalo v duši - a vidina jistoty a zázemí byla tím největším ukazatelem zvenčí. Tak krásnou, klidnou sobotu…

21.-27.1.: Košík plný rozbitých hraček

19. ledna 2019 v 0:35 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Novoluní ve Lvu se svým zatměním rozrýpl nepříjemné téma. Dávno vyplakané slzy, dávno zapomenuté porážky, zklamání, krutosti osudu - jsou náhle zpět. Pro někoho v syrových barvách, pak je ovšem třeba všechno velkoryse překročit a s nadhledem ty rozbité věci vzít do rukou a rozhodnout se, co s nimi dál. Pro někoho tento záblesk minulosti bude cenným poučením a připomenutím, že tohle už má za sebou a přichází mu do života uvolnění, které pramení z toho, že tyhle věci vůbec kdysi zažil. Že tohle už nebrání další životní cestě.


Všechno nám tu ústí v kartu plodnosti, zelených lesů, těhotných mateřských a pečujících žen a do hřejivého tepla duše a domova. Ale než tyhle dveře domů otevřeme, musíme přeskákat tu rozsypanou krabici s rozbitostmi, kterou tu kdosi vysypal. Nedala bych moc za to, že některé ty záležitosti tohoto týdne budou mít souvislost s koncem minulého týdne, kdy jste do něčeho ťukli, k něčemu se rozhodli, rozbili skořápku, ale než se vylíhne ptáče, musíte přece jen ještě uklidit ostré skořápky. Jako by to, co zatmělý lví úplněk odhalil, najednou vyjevilo svoji další podobu, kde trochu nepříjemným překvapením může být to, že tam není ten tušený drahokam, ale ještě tam je trošku problémů k odloupání. Jak říkám - buď to bude ještě drobná várka rozbitých hraček, nebo jen vzpomínka na kdysi rozbité hračky, které ale už dnes odpočívají na skládce minulosti a vy díky tomu můžete vstoupit do budoucnosti. Vnější vliv je silný, transformace, Smrt - takže celý tento týden můžeme cítit pod tlakem činit změny, které jsou nutné, uklízet. Nebo činit změny díky tlaku na vášeň žít, na nutnost přestat truchlit nad minulostí a vážně začít už něco dělat. Je ještě brzy, ale představte si to jako chvíli, kdy vzdycháte po sněhu a podzimním listí a ve vzduchu už je jarní vůně. Vzpomínky musí pryč, chtě nechtě vám nyní osud strká do ruky rýč a motyku a…. pracujte na tom, aby vaše země byla úrodná. Kdo v tomto rozpoložení skutečně chytí druhý dech, vezme sám sebe pěkně od podlahy a pracovně, ten se dočká skvělých výsledků.

A já říkám, udělejte to, rozeberte rozbité věci rychle a účinně, protože do příštího týden se vám to vyplatí.

21.1.: Úplňkové úplné zatmění Měsíce ve Lvu: Nalezení cesty a krvavé temné stíny

18. ledna 2019 v 15:22 | Renata |  Každotýdenní kalendář

Silný čas, kdy úplněk ve Lvu zažívá své zatmění. Obecně je to tedy čas, kdy si uvědomujeme své touhy, své cesty, své potřeby, své sebevědomí. Kde sebehodnota a životní nastavení je v pořádku, tam můžete i s tímto vším nalézt a zažít velkou expanzi, kde jsou ale nedostatky, kde si nevěříte, kde jdete špatnou cestou, tam se o to víc budou projevovat různé bolesti, nepohodlí na duši a nutkavé vědění, že je něco špatně. Když se ale dívám na to, co přesně nám zatmění bude zahalovat, tak je to znovu karta Měsíc. Luna s Lunou v zatmění - v tématu, které je pro naše vlastní vnitřní i vnější sebehodnocení tak důležité. Takže - stát se může úplně všechno. Krásné klišé. Luna totiž zakrývá, zamlžuje, činí tajemství, jde hluboko do podvědomí, není konkrétní, ale naznačuje, že pro každého to, co v této době rýpne do našeho života a duše, bude možná čekané i nečekané, ale neskutečně přesné, hluboké a součástí toho bude také naznačený směr, který možná na první pohled není přímý a jasný, možná vede dočasně i za roh nebo musíme něco obejít, ale to vše jen proto, abychom nad tématem strávili cenný čas, podívali se na strašáky za rohem nebo si při obcházení překážek nebo cyklických myšlenkových koleček uvědomili hodnotu cesty, kterou právě procházíme. Pamatujte, že Lev je znamení pomalé, majetnické, sebevědomé, obezřetné. A nyní je lev ještě víc opatrný, opatrně našlapuje v tématech, která jsou mu nastolen, vnímá svoje instinkty a znovu, jako bylo téma celého týdne a od ledna to tu vidíme několikrát - umí změnit úhel pohledu, přičemž je schopen si dát se svými závěry načas. Může to být také ukazatel vygradování nebo objevení se témat, na jejichž finální uzrání jsme čekali delší dobu a řešení, která se nyní ukazují, jsou možná nečekaná, jiná než jsme čekali, nebo přichází jinou cestou, než kam jsme vyhlíželi. Všímavost se vyplatí.


Téma zatmění přináší nečekaná rozuzlení tam, kde dlouho nic nerostlo, kde je suchá vyprahlá půda, náhle VÍME, jak ji zalít a kde vzít vodu. Poslední informace může být pro někoho také užitečná, pomůže, když se odvážně zadíváte na své chyby, bolesti, na své slabiny a do míst, v nichž vaše duše roní slzy a často marně zastavuje krvácení z neustále bolestivých ran. Tam je řešení, pouze v tom je vidět. Podívat se jim tváří v tvář, jako ve zlém snu. Když neuhnete pohledem, přijde něco, co přinese úlevu - a výjev se rozpustí. Už nebude potřeba. Co to ovšem bude znamenat v realitě a co se tím v životě pohne kupředu, to už je věc jiná.

Kačka Tichá: Voňavý Inspiromat

9. ledna 2019 v 11:14 | Renata |  Kuchařky
Pár ingrediencí a velký výsledek. Pečení bez mouky, které na pohled nerozeznáte od moučného pečení. Tyčinky, mlsandy, nebo i něco, čím skvěle nahradíte těstoviny. Stačí k tomu jednoduchý nápad, který mě ťuknul při prvním prolistování kuchařky Kačky Tiché do nosu nejvíc - vždyť spousta toho "pečiva" lze nalít na plech, upéct dokřupava a až teprve poté nakrájet!
To naprosto otevírá nové možnosti pečení!


Autorka je trenérka a vyznavačka zdravého životního stylu a znáte ji možná z pořadu Master Chef. Ke svým klientům přistupuje pečlivě a individuálně, a to jsem cítila i z jejího psaní a receptů. Jsou opravdu vymazlené doma na míru, podpořeny řadou pokusů a vylepšení. Často si říkáte - proboha, v jednoduchosti je krása!
Je! A jaká!

Řekněme, že pak ani zelená bábovka, v níž se postará o barvičku zelený ječmen, nezdá se podezřelou, ale naopak, doslova s každou další stránkou toužíte po jednotlivých dobrotách, a začínáte se dostávat do extáze. Jedna lepší než druhá! Jedna zdravější než druhá!

Pro milovníky sladkého
Tak ti si tady doslova zamlsají. Protože už jen vidina ingrediencí, jež jsou zdravé, lehké, chuťově tak vymazlené, ponouká k tomu si lehce zahřešit. Líbí se mi kombinace chutí, vůní, v nichž je znát, že pochází od někoho, kdo skutečně má talent smyslově potěšit lidský mlsný jazýček. Autorka vychází z osvědčených kombinací, ale přidává do nich ještě špetku něčeho… svého…


Pro milovníky pořádného sousta
Polévky, pomazánky, chlapské svačiny - to všechno tady najdete. Cottage bulky jsem sama zkoušela a musím říci, že to jako chlapská sváča bude naprosto dostačující. Placičky, roládičky, když všechno ještě doplníte o jednoduché zeleninové pomazánky, tak máte o pestrost denního jídla postaráno.
Jsem si jista, že mnoho nápadů lze uplatnit i v klasické, méně zdravé kuchyni, největší inspirativní hodnota Inspiromatu je právě v tom, že nabízí možnosti, se kterými si posléze můžete jakkoliv hrát.

A na závěr musím pochválit lahodné obrázky, které byl čert dlužný! Začala mě z nich honit mlsná…


O autorce: Kačka Tichá, vyznavačka zdravého životního stylu, trenérka, známá ze Snídaně s Novou nebo Master Chefa. Prožila spoustu radostných, i méně vydařených období. Je to člověk, který věří, že se má zkusit všechno, aby věděl, co ho vlastně baví a co mu vyhovuje. Navíc věří, že každá práce ji nějakým způsobem obohatí a posune dál. A tak se poslední roky děje.
Mrkněte jí na Instagram nebo Facebook, kde všecky dobroty ochutnáte z první ruky.

Vydalo nakladatelství IFP Publishing, www.ifp-publishing.com

Louise L. Hay: Myšlenky srdce

7. ledna 2019 v 12:44 | Renata |  Knihy pro dospělé
"Rozložte tyto karty po vašem bytě či domě, v autě, práci nebo kdekoli jinde, kde je uvidíte… Každé ráno meditujte s jinou kartou, a vnesete tak do svého dne pozitivní energii,"
tak to je rozhodně líbivé, co říkáte? To je vzkaz, který na vás ze sady těchto milých, rozkvetlých a optimistických kartiček, vypadne hned zkraje. Louise L. Hay radí, že tyto kartičky také můžeme sem tam rozdávat přátelům, blízkým lidem a šířit tak radost.Popravdě jsem si představila, jak takovou kartičku dostanu od náhodného kolemjdoucího. Nebo si budu moci jednu vzít v pekárně k pravidelnému nákupu. Nebo ji dostanete k zásilce doručené až do domu. Představuji si spoustu možností, jak může být tak jednoduchá radost rozdávána každý den.
A náhodně jsem si rovnou jednu kartičku napoprvé vybrala, či spíše, na mě vypadla. Tak jakýpak budu mít dnešek?
"Cením si příležitosti pomáhat, přispět pomocí nebo posloužit jiným. Spojuji se s kreativitou Vesmíru a dovoluji jí, aby mnou proudila a naplnila mě."

No tak to je naprosto ideální pro maminku dětí, pro někoho, kdo potřebuje strávit víkend i takto laděnou pracovní činností. A když kartičku otočím: RADUJI SE ZE SVÉ PRÁCE.
Paráda!
Kartičky Myšlenky srdce jsou tak nenápadné a jednoduché.
A víte proč?
Protože právě taková je životní moudrost, princip štěstí a efektivního naplňujícího žití.

Vše krásné je vlastně úplně nenápadné, skryté v drobnostech, vše naplňující je ve skutečnosti velmi jednoduché, protože lidský život je založený na jednoduchosti.
Zkuste se zamyslet nad tím, kdy vám udělalo radost něco ryze jednoduchého. A kdy něco nesmírně složitého, těžce vymyšleného a vykoupeného horou bolesti a utrpení. Není vyloučeno, že i to nakonec přinese dobrý výsledek, ale není to rozhodně stoprocentní.
Jisté ale je, že takový západ slunce, svěží jarní vzduch nebo vánoční světýlka ve své jednoduchosti potěší každou lidskou duši.


A někdy je dobré si díky takové denní afirmaci, meditaci nebo jen uvědomění, připustit, že máme sílu na to, vyřešit všechny své problémy, že máme víru věřit, že vždycky odněkud přijde řešení a že životní výzvy nejsou nepřekonatelné, jen stačí se zastavit, zamyslet se nad nimi a nechat promluvit svoji duši. Přes nánosy naučeného, přes nánosy duševních a myšlenkových zlozvyků, hluku okolí a názorů lidí kolem nás, je ale hlas duše často tak slaboučký, že abychom ho slyšeli, musíme se ho naučit slyšet.


A v tom mohou pomoci i tyto karty tím, že se každý den nebo na každém místě svého domova zamyslíme nad jiným tématem. A udržíme ho ve vědomí.
Myšlenky srdce jsou vlastně tak silné!!!


Louise L. Hay vytvořila tyto karty s myšlenkou na to, že nám pomohou rozpustit a prakticky vyřešit všechny omezení našich životů pěkně jedno po druhém. Pomoci nám se cítit víc v bezpečí, protože pocit bezpečí si do jisté míry můžeme zajistit my sami. Americká spisovatelka, duchovní učitelka ovlivnila svými knihami, zejména tou nejslavnější Miluj svůj živit, miliony lidí a její odkaz je šířen v podobě kalendářů, knih, televizních pořadů i karet stále a stále…
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing 2018, www.synergiepublishing.com

7.-13.1.: Do fronty pro smolaře, NE!

6. ledna 2019 v 17:18 Každotýdenní kalendář
No ale to je zajímavé! Máme tu bezesporu zajímavou informaci. Pamatujete si ještě, co jste si přáli, co jste chtěli risknout s prvními lednovými hodinami, nebo dny? TO, co bylo potřeba, aby bylo nadechnuto? Tak právě tohle tady má v tento týden velkou podporu. Můžete se k těmto přáním a předsevzetím vrátit sami, nebo k nim budete vraceni událostmi, či dokonce už uvidíte jejich jasnou podobu nebo sklidíte první výsledky. V každém případě to je energie, s níž je o něco jasnější, k čemu váš rok 2019 směřuje. Co jsou jeho témata.


Znovu se tu opakuje vyrovnání a nutnost mít věci v rovnováze. A k tomu můžete přicházet skrze vnitřní rozpory, skrze pocit, že něčeho je na vás moc a už to nelze takhle dlouhodobě mít nadále, ale i skrze zastavení zdravotní. I před obrovskou energii a snahu mít věci v pořádku, tu je tento týden víc toho zastavení, víc nutnosti odpočívat, lépe plánovat, a snad si i najít čas na to, abychom mohli lépe naplánovat budoucnost. Nic se nedá uspěchat, nic nezmeškáte, všechno se posléze hne rychlostí až nečekanou, ale tento týden nikoliv, tento týden je třeba načerpat síly a když zmiňovala novoroční myšlenky a nápady, tak je možná čas je vzít a trošku zrevidovat. Co udělat jinak, co jinak nasměrovat, nebo kudy do nich doopravdy, aby se začaly plnit nebo aby fungovaly. Je tu čas klidu, míru, odpočinku a jasného vedení, že tam, kde se nyní nic nevede, kde vás třeba i něco bolí na těle, tam je třeba opravdu v tuhle chvíli nechat čas, aby vás nechal sebrat síly. Téma tohoto týdne je: přemýšlení nad kvalitou. Ve všem nyní hledejte kvalitu a životaschopnost. A taky jistou výživu, která je jak psychická, tak i materiální. Přirovnala bych energii tohoto týdne k náhlému prozření, že "mé sny se mohou splnit, ale musím se v tuhle chvíli zavřít ve svém pokoji a nenechat se rušit, protože si musím napsat podrobný a dlouhý plán, jak jich dosáhnu". Na co pozor tento týden? Na to, že si nebudete věřit. Že si dobrovolně stoupnete do fronty smolařů… protože vás položí vnitřní rozpory nebo překážky tohoto týdne. Tak to rozhodně nedělejte.
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.