1.-7.7.: Čas zastavení se. Není tu jiná možnost?

30. června 2019 v 19:20 |  Každotýdenní kalendář
Přeji vám první krásný prázdninový týden. Račí novoluní nám tu trošku dělá neplechu, zvýrazňuje to, s čím nemůžeme hnout a můžeme u toho buď plakat, nebo se pořádně vztekat. Podstata je stejná, je to ze zoufalství, že nic nejde tak, jak bychom chtěli - hloubky a témata těchto pocitů mohou být různorodé. Ale řekla bych, že řešením toho pocitu svázání lepkavou pavučinou je klid, ticho, zamyšlení se nad tím, jestli neexistují praktické cesty, jak to vyřešit - podotýkám, že tady nemusí jít o wau řešení, ale o řešení spojená s dlouhou fází plánování, rýsování, vypisování, přemýšlení - no, je to něco, u čeho se zapotíme. Nebo překročíme svůj stín v tom smyslu, že upustíme od starých zvyků a přemýšlení a dáme se do toho jinak, ochotni investovat svou vnitřní bolest pramenící z překročení komfortních zón a možná, s tou Osmičkou mincí, také to, co bude začátkem týdne bolet, má řešení v radikální změně spojené s pořádnou sebedisciplínou. A změnou úhlu pohledu, protože další dny už nesou i pro ty, kdož v té nepohodě zůstanou, trošku zastavení se na místě, aby viděli něco jinak. Abych tak řekla, někoho může tento týden pokoupat v starých známých slzavých potocích, aby ho na konci týdne polila pouze úleva z toho, že to má za sebou - ale bez náznaku řešení… a někoho to strhne ke dnu, aby se od toho dna odrazil novým trikem, novou silou, novým pohybem - a ještě za pochodu tento týden něco dopochopil, dojasnil si. Jde o to všechny chvilky, ve kterých máme pocit, že stojíme na místě, že jsme "zase tam, kde jsme byli"… vzít jako nutná zastavení se nutná k prověření našeho současného řešení - není třeba něco aktualizovat, udělat jinak, pozměnit? Čas utíká… čas něco změnil, je třeba pozměnit řešení tak, aby vyhovovalo situaci, jež se znovu nějak proměnila. Zvažovat řešení. A dát si klidně i víc času. Využít jiný pohled na situaci a zvážit i konce a začátky. Zvážit, kde něco přestalo vyhovovat a je třeba to ukončit a začít děla nově. Celkem zamyšlený týden, řekla bych. Přináší ale podporu zvenčí, vidinu budoucnosti, kterou uvidíme tehdy, když se s výdechem a hlubokým nádechem zadíváme za hranice současného a rušivého. Kdy se zadíváme jinam než se běžně díváme. Tam je poklad - tam je řešení - v přijetí možností, že věci mohou být jinak, než se vyvíjeli do nynějška. Nebo než kam jsme je vedli doteď.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Vychází vám Týdenní kalendáře podle karet a Luny?

v drtivé většině ano 14.4% (56)
většinou ano, lze tam najít hodně toho, co sedne 46.9% (183)
něco z nich vychází dobře, něco ne 10.5% (41)
jen málo toho vyjde... 12.3% (48)
vůbec nic 15.9% (62)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.