17.-23.6.: Tisícero návodů pro život

16. června 2019 v 6:27 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Zamyšlený začátek týdne je o soustředěné pozornosti, kdy by nám nemělo uniknout nic důležitého, nápadného, neobvyklého, milého, lidského nebo něco nabízejícího. Jakákoliv milá nabídka nebo nápad z této doby stojí za to, abyste se nad ním zamysleli. I kdyby vypadal v tuhle chvíli sebevíc divně. Do jisté míry nám v této době, úplňku, může přicházet přesně to, co jsme potřebovali ke spolupráci na životě a na budoucnosti. A vyplatí se všechny dobré chvilky využít naplno, protože střed týdne a jeho závěr už je dynamičtější a ve znamení změn, které budou právě těmi změnami motivovány a inspirovány. Osud se nás náhle zeptá, jestli to, co se tady točilo kolem úplňku myslíme vážně. A podstrčí nám nejrůznější zkoušky, které mohou mít všelijaký charakter. "To, co ti bylo kdysi ukradeno, tady máš zpátky… nebo tady za to máš něco ještě lepšího, nebojíš se toho?", anebo "fajn, tak tohle ze života odšoupneme pryč a tady máš čistý stůl nebo možnost něco udělat úplně, ale fakt úplně jinak, dáš to?". Řekla bych, že to jsou velmi výrazné změny a události, které mají jediný účel - ukázat nám naši realitu života v trošku jiném světle. Někde může ještě prosakovat něco nepříjemného, můžeme se cítit rozladěni, ba až okradeni, ale jinde zase půjde o skvělé výzvy spojené s úlevou, že to, co kdysi brzdilo, už vážně může ze života odejít, když budeme dělat přesně to, co se nám nyní ukazuje. Návod na uzdravení, na změny, návod na dokonalou spokojenost? Mám pocit tisícera návodů, různých cest, které se každému mohou poskládat úplně jakkoliv, ale jejichž základ je stále stejný. Od nenápadného nápadu, prozření, nabídky zkraje týdne docházíme k možnosti něco z toho realizovat, ovšem pouze tehdy, když budeme ochotni zatřepat svým životem a nechat z něj opadat to přezrálé, shnilé a nedobré…

A jestliže se vám nebude druhá polovina týdne dařit podle vašich představ, zkuste se na to všechno podívat tak, že tam patrně jde o přílišnou emocionální vázanost k něčemu, co ve skutečnosti dost škodí, co je přežité, že strašně moc se toho chcete zbavit, ale stále existují důvody, proč to nejste schopni udělat. A znovu - jak má vaše budoucnost vypadat, přesně víte, tušíte, byť jen instinktivně - nebo se to víc zdůrazní u toho úplňku. A nejde-li to… pak je jasné, že to bude chtít (někdy) radikální řez. A nebojte se, příští týden to uvolní…

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Vychází vám Týdenní kalendáře podle karet a Luny?

v drtivé většině ano 14.4% (56)
většinou ano, lze tam najít hodně toho, co sedne 46.9% (183)
něco z nich vychází dobře, něco ne 10.5% (41)
jen málo toho vyjde... 12.3% (48)
vůbec nic 15.9% (62)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.