19.-25.8.: „Vždycky jsem chtěla tohleto… tak to udělám!“

18. srpna 2019 v 15:02 |  Každotýdenní kalendář


Tento týden vypadá jako čistý list papíru. A co začátkem týdne nadepíšete, to se bude celý týden dít. Možná pokračuje trend akčního minulého týdne, ale nyní už máme všechno více ve svých rukou a myslím si, že i veškeré výzvy a změny jsou více předvídatelné, protože si za ně dosti budeme moci sami. Chce se po nás vyrovnanost, klid, schopnost přemýšlet hodně, ale opravdu hodně dopředu - a klidně sem tam risknout i nějaké to rozhodnutí, o jehož správnosti si ani neodvažujete přemýšlet. "Vždycky jsem chtěla tohleto… tak to prostě zkusím"…to je motto tohoto předposledního srpnového týdne. Čas přeje všemu, co "jste vždycky chtěli…", a znovu to může být pro někoho čas bilance starých snů a tužeb, které si s sebou vezme do kufru i pro příští období… a pro někoho čas skutečných životních kroků, jejichž správnost mu nejlépe potvrdí osud sám už tento týden tím, že mu přijde naproti.

Z toho plyne také jedna dobrá rada. Všechno, pro co se rozhodnete a co se vám vyloupne, co vám půjde na ruku -je správně. Můžete uvádět v soulad svou intuici, svou moudrost, minulé zkušenosti a zkusit se jakkoliv zasadit o změny ve svém životě, které jsou i dlouho plánované, které jsou dobře rozmyšlené. A kdo nemá jasno vůbec v ničem, tomu tento týden přináší směs zážitků a podivných životních výzev, ze kterých by si mohl to jasno udělat. Potom ta rozhodná energie pramenící z nás může být také pociťována jako tlak k tomu něco udělat. Někde už být nemůžu a už mě to tlačí jinam, je to nepříjemné, nepohodlné a nechce se mi. Ovšem když mě všechno dostrká mimo tu pohodlnou a starou známou zónu, mohu objevit právě to, o čem jsem psala na začátku. Ten čistý list papíru a návrhy toho, co je ještě přitažlivější, něco, co tu už možná bylo a zapomněli jste na to, nebo něco zcela nového, co ve skutečnosti parádně sedí do vašeho vlastního života tady a teď. A i kdybyste se začátkem týdne cítili nuceni do rozhodování nebo pod tlakem, koncem týdne zjistíte, že jste se vlastně rozhodli nejlépe, jak jste mohli.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.