2.-8.9.: Začátek týdne svírá, konec naplňuje těšením

31. srpna 2019 v 10:32 |  Každotýdenní kalendář

Vítejte naplno v září! Kouzelný čas se nám malinko uzavírá a nastupuje materiálno. Nyní si se vším, co jsme se za léto naučili budeme muset poradit. Hned teď, nebo pečlivě rozdělit to všechno do balíčků a nechat si to na jindy. Začátek týdne mi přijde trošku chaotický, kdy nebudeme moc vědět, kam co zařadit - hlavním tahem bude ale rozpor mezi tím, jestli to něco něžné, kouzelné, cenné - nebo jen sotva čerstvý výsledek, ustojí šeď všedních dnů. Někdy tam může být přítomen i strach prohloubený navíc nyní ještě tím, že jen další dny ukáží, co bude dál. Tyto strachy pak živí neznalost nebo nedůvěra v osud, takže s tou případnou nepohodou zkuste pracovat ve smyslu, nejde-li o nějaké naučené strachy, které spíše koření v minulosti a se současnou situací nemají nic společného. Dá se říci, že o své štěstí a energii se budeme muset trochu poprat s vnějšími vlivy nebo vlastními bubáky a být trošku pružný v tom nebát se přijmout možnost, že se my přizpůsobíme aktuální situaci, nikoliv ona nám. Ale nebojte se, trvá to jen chvíli, už polovina týdne se láme do lepší, přívětivější tváře života a všechny ty nezodpovězené otázky počátku týdne se začínají zodpovídat. A jsou to celkem hezké odpovědi. Rozhodně stojí za to věnovat pozornost tomu, co vás překvapí. Jakoby si prázdniny sedaly na svá místa, na kterých zůstanou ve vzpomínkách. Nebo jiné v předchozí čas získané záležitosti, povětšinou nám cenné nebo tvrdě vydřené. A někdy můžeme tento týden být překvapeni, že si zabírají v našich životech jiná místa, než na jakých jsme si je představovali.
Je pak vhodné se na ně podívat a říci si - však ano, tohle je mnohem lepší nápad než ten můj. Strachy se rozpouští, vidíme, že byly zbytečné a víkend nás čeká v příjemném rozpoložení chystání se na nový týden, sbírání nadšení do budoucnosti a celkově - budeme se těšit.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.