Od srpna do listopadu: Úplňky jsou jako korálky

15. srpna 2019 v 19:08 |  Každotýdenní kalendář
Až velmi často jsem v posledních výkladech pro Vás měla chuť zdůraznit dobu úplňku, nyní, nebo na podzim. Ano, srpnový úplněk patří k těm silnějším a jeho vliv nás provází vždy zhruba do listopadu. Uděláme si malou linii toho, jak to letos může vypadat.
Možná se i zkuste zamyslet nad tím, co se dělo loni v srpnu, co se vám honilo hlavou, co jste řešili, čemu zasadili semínka - a co k tomu nakonec za celý ten roční cyklus přišlo do cesty. Co se vyrašilo, vyrostlo, nebo co se jakýmkoliv jiným způsobem vyřešilo.


Podobný princip tu je znovu.
V srpnu načínáme ten půlroční cyklus Královnou holí - tedy opravdu silným uvědoměním si vlastní síly, svých přání, v potaz můžeme brát víc to, co se kolem nás děje, co je nám nabízeno do ruky jako zbraň, nebo jako prostředek k růstu. Cokoliv se nyní nabízí - je na míru. Ať si o tom myslíte, co chcete, to výrazně vystupující v dobrém i zlém - je tu přesně na míru a má nás podnítit k činnosti správným směrem. Srpnový úplněk ostrouhá život od zbytečností a ukáže na to důležité.

V září pak tohle všechno "načnuté" může procházet nepříliš příjemným obdobím netrpělivosti, kdy se nám do ničeho nemusí chtít a je to chvilka takové krize, kdy ta přání můžeme i zmuchlat a hodit do koše, protože to vlastně nemá cenu… Hozené klacky pod nohy jsou ale jen silou osudu, která potřebuje čas, aby něco udělala sama. Abychom se nepletli osudu do cesty. Ale zase pozor, čím méně toho naděláte, tím více toho budete tušit…

V říjnu pak tato srpnová semínka dostanou další vláhu a můžeme postoupit o kus dál. Říjnový úplněk může přinést výsledky, nebo otevřít dveře tam, kam potřebujeme. Přinese spárování, vylepšení, zdokonalení a možná i rozřešení toho, co z toho srpnového je skutečně životaschopné…. A co ne.

V listopadu je tu karta Věže, takže se vylupuje to, co jsme si přáli, mělo-li to být. Spojuje se mi s Esem pohárů a Mírností, takže ty otřesy, které obyčejně Věž doprovází nejsou negativní, ale naopak, přijde mi to jako pohár plný nabídek, novinek a zároveň setřesení něčeho starého, svazujícího, upnutého. Konečně povolil ten pevný krunýř, který stál v cestě.
Co si z toho nyní vzít? Řešte sami se sebou to, co vám vadí, v čem se cítíte ne-mocní, bez síly, kde vám chybí informace, požádejte o ně. Spočiňte v klidu a ve svém vlastním nitru, kde v tento čas najdete ne snad odpovědi na otázky, ale správné otázky.
A s těmi běžte na čaj… ty si nechte vedle sebe jako přítelkyně. Čas k nim přinese správné odpovědi.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.