Září 2019

ŘÍJEN: Do slunce sahá temná ruka podzimu

30. září 2019 v 15:27 MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY


Pro někoho bude říjen rozporuplným měsícem, ve kterém proti sobě stojí naděje, pilná práce, úspěchy a všechny ty dozvuky léta, které ještě volají po tom, abychom je objali, potěšili se s nimi, případně na nich postavili budoucnost nebo na nich pilně dodělali poslední úpravy. A na druhou stranu tu jsou tlaky, doslova tahy nazpět, do temnoty, do všech možných zlozvyků a to nejen od nás samotných, ale i od našeho okolí. Jakoby každý jen koukal, jak z toho druhého co nejvíc utrhnout a sám nemusel hnout prstíčkem. Ta temnota, jež tu proniká, může mít různé podoby a nechci nikoho obviňovat, jen mi přijde, že pokud tu budou nějaké střety s temnou nocí duše, může to být proto, že na něčem lpíme, někde se příliš málo bráníme nebo nemáme nastavené osobní hranice, za které je nyní tak snadné proniknout. Rizikem jsou zejména situace, kdy se budete cítit: nerozhodní, znejistělí, unavení, celí takoví zmokle umolousaní a pak situace, ve kterých je na vás vnějším světem vyvíjen nátlak na to, abyste se posunuli dál (v mnoha znameních byl náznak životních šancí, postupů, zvratů osudu k lepšímu). To jsou chvíle, kdy se na vás mohou napojit vnější i vnitřní škodiči a snažit se z vás vysát energii a zabránit tomu, abyste se sami dali do pořádku, stanovili si své hranice a vyjasnili budoucnost.
Čím víc budete mít jasno, tím více se projasní vaše energie ke konci měsíce a více uvidíte směry, kterými se dát, a potom pro vás bude i Samhain svátkem poklidu a přípravy na odpočinek před velkými plány. Přímo tu mám pocit zasednutí s čajem a aromalampičkou nad nový notes, do kterého s radostí naplánujete první kroky. A s vděčností. Pokud se tam ještě budete potácet v temnotách, snad dobrou zprávou je, že hlava je prázdná, i kdybyste chtěli, nebudete se moci rozhodnout. Osud nás s koncem měsíce nepouští do špatných rozhodnutí, to nás raději odpojí závěrem, že "nevím, musím to nechat být".
Dívejte se obecně po velkých a nezvyklých životních šancích a po tom, kdo vás v nich podporuje a kdo ne - na nějaký čas je právě toto vodítko naší budoucnosti. Potřebujeme se odlepit od balastu letošního roku a vstoupit do podzimu s energií využít pro někoho i klíčové okamžiky bez únavy a špatných našeptávačů.

ŘÍJEN 2019: Pro jednotlivá znamení

30. září 2019 v 15:26 MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
BERAN: Důležitá výzva, ano nebo ne?
Říjen je pro Berany výzvou, losem, který buď bude šťastný a pak budou mít až do konce roku za zády pocit radosti a životní vášně, nebo jim jejich los nevyjde, či si ho vůbec nekoupí a pak zůstanou o to více v područí toho, čeho se bojí. Na čem lpí, co je pro ně nezdravé, nepěkné, staré… a to může každého Berana poté obalovat pavučinami, škrtit a nedělat úplně dobrotu. Doufejme, že i v dalších týdnech a měsících přijde ještě nějaká šance se toho všeho zbavit. Ale chci tímto jen upozornit, že říjen může pro Berany být důležitým měsícem letošního roku, kdy kolem nich projde zásadní životní nabídka, která bude-li odmítnuta či s ní bude špatně naloženo, může váš život pošpinit na delší dobu. A naopak. Pokud toho všeho využijete, rozvine se před vámi konečně to, po čem jste toužili a ještě víc vás pak taková energie popostrčí k ještě úspěšnějším zítřkům.
Achillova pata toho všeho je v tom, že se po vás chce, abyste si něco přiznali. Abyste překonali kus svého ega, kus svých zlozvyků a mnohdy i něco, co ještě v tuto chvíli nevidíte, nebo neuvidíte vůbec. Něco, co vám pokusí právě tato šance. Nabídne otázku, jestli chcete něco nového, do něčeho vám říjen mohutně rýpne a nemusí to být vůbec příjemné. Až velmi nepříjemné, až velmi vás to může rozezlít. Ale veskrze můžete (nebo budete) být naštvání jen sami na sebe. Řekla bych, že okolí v tom je tentokrát nevinně, leč to zní jako klišé, myslelo to s vámi dobře a vy jste se prostě zabejčili. Tak pokud nějaký takový vnitřní rozpor bude - zkuste na toto myslet. Vzdáte-li se svého rádoby pohodlí, nesmírně na tom vyděláte a doslova se vám rozzáří svět na hodně, hodně dlouhou dobu.
Uvědomělí Berani podporu nepotřebují, pro některé to může být i nabídka, na kterou dlouho čekali a s radostí ji vítají, i s vědomím, že nyní budou muset ke svému životu a budoucnosti přistoupit jinak - na vyšším levelu: zodpovědněji, radostněji - jakkoliv je to výzvou právě pro vás.


BÝK: Sami? Nalézání své hvězdy…
Mnoho Býků si může připadat v říjnu samo. Odděleni, odtrženi, nebo jen v chmurné či nostalgické náladě. Až příliš je tu zvýrazněna touha najít svůj smysl života, takže tam, kde ten smysl života máte a postupně za ním jdete, budete mít dílčí i větší úspěchy a mohou to pro vás být opravdu šťastné časy. Můžete v takovémto rozpoložení k sobě přitáhnout přesně ty šance, které potřebujete, přesně ty lidi, kteří k vám patří do páru. Jste v říjnu tak do morku kostí opravdoví, odhalení a citliví, jak jen Býci mohou být. Potud dobré. A tady lze vyjádřit obrovskou podporu a prosím, využijte každé živé vody, která se vám tady v říjnu naskytne.
Ale pokud se cítíte sami, nepochopení a vašim nadějím stínají hlavy strachy, což se tady může projevit více koncem měsíce, pak by bylo vhodné se zastavit. V cestě za tím vším, o čem marně sníte nebo nad čím roníte slzy zoufalství, stojí totiž jenom vaše vlastní ruka, slovo nebo cokoliv, čím se máte rozhodnout. Vaše vlastní rozhodnutí. Tušíte ho. Víte ho. Vy moc dobře víte, co máte udělat, aby se vám v tomto čase bilancování ulevilo, patrně tušíte i ten směr, ten se bude nejvíc vyjadřovat a dotírat na vás v polovině měsíce. Ale chce to jen se pro něj rozhodnout. Ať nakonec bude vaše rozhodnutí jakékoliv, říjen vám tu přináší bilanci vašeho dosavadního života. Proniknutí do nejhlubších hlubin vlastní duše, ve které nacházíte to, co zůstalo nevyživeno, co jste zašlapali, co jste celý život hledali. A je tu vzácná chvíle, kdy můžete s trochou (nebo i větší dávkou) odvahy tento poklad ze dna své duše vyzvednout, přestat se ho bát a možná zjistíte, že vám vyřešil vaše vlastní problémy, strachy, zamotané osobní problémy a vůbec - proti sobě vám tu jednoduše stojí vaše jasně dané obávané řešení - a problémy, které jsou tu povětšinou proto, že jste strkali hlavu do písku. Úspěch ze srdce a neúspěch ze strachu. Úspěch, který vás sžírá a je nezdravý a zdánlivá porážka, která vám osvobodí srdce. Takže nelehké období…

BLÍŽENCI: Z prázdnin zpátky na zem…
Řekla bych, že Blíženci v nejednom případě až nyní padají z iluzí zpátky na pevnou zem. Nebo je stíhá období, ve kterém za sebou musí nechat nedokončené plány, pocity svobody a více se zaměřit na praktické části života a začít pracovat skutečně jen s tím, co mají k dispozici. Z blíženeckého hlediska je to těžká doba, protože takovým časům chybí šarm, naděje a pro Blížence často i smysluplnost. Zejména kraj října může být takovýmito pocity prosycen, ale zkuste všechno brát tak, že se tady odděluje zrno od plev. Víte, co máte - a do toho se naplno vrhněte. Dařit se vám může v práci, ve všem praktickém, všem, co má nést finance, nebo co vás má osobně dovést z nějakému rozhodnutí, do kterého se vám nechtělo. Iluze, ztracené lásky a zbytečně rozdělané projekty by vás jen oddalovaly od cíle a činily vám větší hmotné ztráty než kdy jindy. Snad proto je na vás osud v tento čas tak přísný a přináší vám pořádný koš práce - ale za ten koš budete už v polovině října patřičně odměněni a s koncem října nebudete nejen litovat ani chvilky té dřiny, ale už si jen s úsměvem mávnete rukou nad tím, co vám smrtelně vážně zaměstnávalo hlavu ještě v září nebo začátkem října. Bude to tááák daleko a vy táááák jinde. Říjen vám přeje tématům spojeným s rodinou, s rozhodováním o budoucnosti rodiny, s pěstováním zázemí a fungujících vztahů, které by měly být jasné hlavně po praktické stránce, tady se klidně nebojte o něčem rozhodnout, nastolit svá pravidla. A to už jen proto, že zvenčí tu na vás právě koncem měsíce jde trošku nějaký podvod, kdy čekáním na pravidla druhého, byste se mohli snadno dostat do role "podvedeného". Takže ty otěže svého života celý říjen nepouštějte a už vůbec je nedávejte do rukou někomu jinému. Daří se vám - v říjnu velice a to i díky tomu, že se některé věci z léta rozjasňují, vy sami začínáte být víc a víc spokojeni. A ještě se vrátím k těm iluzím, které se vám nechtělo opustit zkraje října - je totiž možné, že tím, že je necháte, otočíte hlavu jinam a tam uvidíte něco mnohem cennějšího. A tak neriskujte zkraje října, mohli byste spadnout do propasti a to "pravé" by se jen smutně dívalo za vámi… vždyť ono to na vás čekalo za vašimi zády!

RAK: Konec útlaku, začátek spravedlivých odměn
Jestli mohu někomu slíbit konec veškerých dlouhodobých nebo vleklých a únavných problémů, tak jsou to Raci. Máte je tu zdůrazněny, máte tu finále něčeho, něčeho můžete mít skutečně nad hlavu, může vás to tlačit k zemi, pozor i na bolesti zad nebo hlavy, protože tady máte obrovskou zátěž, která míří k finále. V lepším případě se tu to těžké téma připomíná proto, že vám do života už zkraje října vstupuje energie spravedlnosti. Možná budete muset někde něco v životě přeskládat, někam přidat, někde ubrat, i ten tlak může být tím motivátorem, že "tohle už ne", a příjemné je, že ta řešení, která potřebujete, vám tu přichází v průběhu celého měsíce víc a víc výrazná a nepřehlédnutelná: Skoro by se vyplatilo vystavit si prvního října účet všeho, čeho už máte plné zuby - a říjen se postupně o všechny problémy postará tím, že tu a tam něco přeloží jinak než je, a vy uvidíte, že s tímto rozložením se pracuje o poznání lépe. Měsíc to pro vás je ryze praktický, nemáte tu žádné výkyvy emocí, naopak, jako kdyby si čas sedl do jistojistých kolejí, které se vám budou víc a víc líbit. Je také možné, že si k vám někdo přijde pro radu, že svůj život spojíte s někým ve společném smíření, nebo i celkově, životní situace budou takové smířlivé, jemné, svým způsobem osudové a dají vám odpočinout a nechat si vyhojit, zahojit všechny rány, všechnu únavu. Může se vám také dařit mimořádně v pracovní oblasti nebo tam, kde se o něco snažíte, kde odvážně vkročíte na novou půdu, která vám přinese stabilitu pod nohama. Skvělý čas na prosazení svých záměrů, nápadů, začátek vysněných činností - tam vám až neskutečně rychle půjde všechno pod ruku a první výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.
Celkově vás říjen připravuje klidným způsobem na to, abyste si uvědomili, že se vám v životě ulevilo, odpočinuli jste si a připravili se na nové půdě k novému zásadnímu rozhodnutí v budoucnu. K tomu můžu říct jediné - je to rozhodnutí, které by vás díky únavě a umolousanosti ještě v září nebo dříve vůbec nenapadlo. Nebylo by na něj sil. Na konci října už se bude rýsovat společně s novou budoucností.

LEV: Odvahu, milí Lvi, odvahu…
Zdá se mi to, nebo někteří Lvi budou mít v říjnu strach z nových změn? Na jednu stranu tu máte čas doslova splněných snů, kdy v lehkosti dojdete různých řešení nebo finálních situací, či si jen tak užijete život, ale na druhou stranu tu hlavně v polovině měsíce máte jakési dilema. Něco velmi malého, příjemného, nečekaného vám přichází do cesty, ale překvapivě místo radosti vám to přináší těžkou hlavu. Důvodem může být spolupráce, do které se vám moc nebude chtít. Nebo vědomí důsledků a změn, které by s sebou přijetí takové nabídky neslo. Není tu na vás tlak, v podstatě se nemusíte rozhodnout, dokonce to všechno můžete nechat i jen tak odplynout, protože co má být kvalitní a vám patřit, to tam zůstane. Ty plevy případně vyfouká říjnový vítr sám. Takže s tím trápením to zase nepřehánějte, ačkoliv je možné, že celý ten emocionální spletenec je jen vaší vlastní vnitřní výzvou překonat nějaký svůj čistě individuální strach. To nebezpečí není skutečné. Je to jen práh k něčemu novému, který když zdárně překročíte, ocitnete se v pozici vládců svého života. Ocitnete se na trůnu, možná se vám ještě víc zúročí případné úspěchy začátku října. Přijde mi to jako modelová situace, kdy ukážete svůj malý úspěch světu a přijde někdo, kdo řekne: "Paráda, umíš, tak pojď, já tě vytáhnu ještě výš." A kromě radosti tím dotyčný i nevědomky vytáhne z vás samotných nějaký skrytý strach. Zvládnete to… nebojte!

PANNY: Léčivá síla naděje
Panny budou mít říjen celkem v pohybu. Může se tu hodně věcí měnit, a to zejména tam, kde jste si až doposavad seděli docela pevně na trůnu. Najednou může být zřejmé, že na tom trůnu nejste sami, že máte za krkem protivníka nebo že tam nejste tam moc zaslouženě, jak si myslíte. Něco je prostě jinak, cosi vystupuje z mlhy a nastoluje nové pořádky. Osud může vším zamíchat i řádně - hlavně tam, kde něco nebylo tak úplně v pořádku, spravedlivé, kde byl nějaký dluh vůči někomu či moc dobře víte, že jste se nezachovali fér. A to i sami k sobě - takže vystupují do popředí všechny zlozvyky, špatné návyky, závislosti a některé Panny tu může i okolí pořádně drbat - protože jim to prostě dovolíte, nebo na to byli zvyklí. A abyste neskončili jako okousaná větvička, budete se muset s tím vším vyrovnat, vzchopit se a přestat se trápit. Intenzita toho pocitu svázanosti na místě může být obrovská a může hodně tížit, opravdu znemožňovat jakékoliv řešení, ale s koncem měsíce už budete mít víc možností pohlédnout do budoucnosti novýma očima. Potřebujete najít svou vášeň, svou naději, potřebujete najít cokoliv, co vaši duši - nebo tělo - vyléčí. A tady mám dojem, že to od druhých opravdu nedostanete a že by někdy nebylo od věci se minimálně duševně od okolí trošku oddělit. Nenechat si radit, nenechat se stahovat někam, kam nechcete, nedělat to, co vám někdo řekne, ale probrat se svou únavou a svou situací a načerpat síly po svém. A potom to řešení už uvidíte. Říjen vám přináší léčivou sílu naděje s tím, že předtím velmi výrazně uvidíte, kde přesně je to bolavé místo, které potřebuje léčit. A víte co? Zasaďte semínka všemu, co chcete, abyste sklízeli v době adventu - podaří se to, přinese vám to nejen výsledky, ale i překvapivou lidskou radost a teplo.

VÁHY: I vy tu máte naději, ale nebude zadarmo
Milé Váhy, máte tu horu naděje, nových nápadů, myšlenek, zvěstování novinek a se vším si budete muset poradit. Zkraje měsíce vám ten fofr bude ještě dávat smysl, potom už se začnou dít věci a rychlý spád může některé z vás až vyděsit. A koncem měsíce zatížit tak, že budete toužit jen a jen po odpočinku. Ale abyste se neděsili, ty změny mi tu přijdou k lepšímu. Spojené s pocitem života, radosti, smyslu svého konání a ano, tady také mohou být splněné sny a šance, kdy se vám v něčem uleví, něco dojde, někde dostanete zelenou… problémem pak je, že tyto novinky bude třeba do života nějak prakticky vnést a to s sebou nese nutnost změn a to nové vytváření harmonie může také nejednou znamenat, že budete něčemu muset ukázat pápá a šáteček. A to mi přijde se bude týkat nejvíce vztahů, mužských záležitostí, záležitostí s nadřízenými nebo tam, kde na sobě máte obě role - otce, matky, ženy, muže - kde vládnete něčemu naprosto sami. Bude se tu po vás chtít rozhodnutí s tím, že nikdo vám s ním nepomůže. Je to na vašich bedrech. A tuto variantu vnímám jako nejsložitější a nejtěžší a může se pak táhnout v únavě a tíze toho všeho zařizování a zvykání si na nové, dotahování do konce, jakoby vám tady ještě i někdo přidal na ten hřbet, táhne se to až do konce měsíce. Není to vůbec příjemné a až ty další týdny, snad až listopad teprve nese to vydechnutí, kdy se oceníte za to, že jste se do toho těžkého úkolu pustili. Kdy pomine to trápení a přijde zasloužená odměna - možná i splněné to, co jste do toho všeho vkládali s tou nadějí. Jedno říct musím, ať vám říjen přinese cokoliv, neztrácejte naději. Ten směr, který vám naděje a náhlá vnuknutí dalších životních směrů, přinese - ten si udržte, i kdybyste v mezidobí bořili mosty a museli se postarat o kdeco mimo… věřte, že ty starosti jsou od toho, aby vám umetly cestu k tomu, co jste si "vymysleli, vysnili".
A pokud se to toho nového dáte, a tento výklad se týká linie nově nastolených životních situací, pak ty změny a trápení a těžší část měsíce vezměte jako výzvu k boji se svými vnitřními bubáky. Možná jste se jen zalekli toho nového - tak jděte dál… odměna čeká.

ŠTÍR: Dary i past na zloděje
Štíří říjen oplývá dary, na které jste čekali. I vy to máte maličko podobné Střelcům, jen s tím rozdílem, že vaše těžké období bude lépe snášeno, protože chápete jeho význam. Kraj října vám nese velkou zodpovědnost, novinky, nečekané dary, se kterými bude třeba naložit, ale vy přesně víte, proč je dostáváte. Čekali jste na ně. A i když se některé mohou ukázat jako důvody dalšího bolehlavu, tak víte moc dobře, že jsou výsledkem vašich zkušeností a když se tím úspěšně probrodíte v průběhu poloviny října, tak do období Samhainu a přerodu října do listopadu vklouznete v nadějeplné náladě, a sami budete tím, kdož někomu nabídne své služby, své srdce, své výsledky. Nebo někdo takový přijde k vám, ale pak věřte tomu, že se stáváte týmem. Nejste jen pasivním příjemcem laskavosti, ale vaším úkolem je tu laskavost rozvíjet. Týká se to hlavně situací a témat v životě, které se vám koncem října vyvrbí do života nečekaně, náhle, které s sebou nesou břinknutí, hluk, které náhle uvolňují to, proč vás v polovině října bolela hlava - tak tam je ten skrytý potenciál, že toto řešení není jen pro vás, ale že řeší vícero oblastí vašeho života, nebo nese takové řešení, o které se můžete podělit s ostatními.
Měsíc, ve kterém se můžete zbavit zlodějů ze svého života - to je druhé říjnové téma, vyvstávající hlavně na začátku října. Dejte si pozor na to dobré, co vám přichází do života a na to, kdo si na to dobré sedá, možná s nedobrým úmyslem. Pro vás platí víc i ten obecný říjnový tarotskop, protože tady mám pocit, že síla pochybností, škodlivých vlivů, může být obrovská. A celý ten měsíc je tak trochu test, jestli nepodvádíte sami sebe před sebou, před druhými - nebo jestli nejste tím kdo rozdá úrodu dřív než uzraje, byť v dobrém úmyslu. Asi bych řekla jediné - to dobré v říjnu si chraňte. Je to jen vaše - komu ještě bude náležet - to ukáže konec měsíce a listopad.

STŘELEC: Čas zastavení a srovnání mincí v kasičce
Střelci se v říjnu zastaví. Mohou více než kdy jindy pocítit, kde jim osud nastavuje omezení, nemyslím tím přímo klacky pod nohy, ale kde by se měli zastavit. Jestliže vám něco nepůjde od ruky, někam se neodstanete, někde vás zastaví rýmička a kašel, tak se prostě zastavte. V tento čas se vyplatí poslouchat své tělo, všechno to, co se nedaří - si zkuste užít. Protože to tu je od toho, abyste s tím zastavením se i nadechli - a lépe se rozhodli. Tam, kde stojíte, tam je riziko, že kdybyste do toho šli přes sílu, tak se rozhodnete špatně a budete časem litovat. Zastavte se a vezměte v potaz dlouhodobé účinky svých říjnových rozhodnutí. Podívám-li se na to, kde rozhodně nic netlačit, tak je to Královna pohárů, čili žádné rozchody, žádná ultimáta, žádné hysterické výlevy a definitivy. Máte v tento čas jedinečný dar přilévání hodně hořlavého oleje do ohně. Nic, co by se dalo posléze opravit. Čas zastavení se využijte k prohlédnutí si skutečného stavu věcí, tu pomyslnou kasičku s mincemi zkuste vysypat a udělat i obrázek o tom, jak na tom v životě jste. Najdete stabilitu, kterou byste v honbě za budoucností a v tom vichru, neviděli. A tuto stabilitu a tyto cenné mince v kasičce schované, si schovejte. Na nich postavte budoucnost, na nich bude růst něco, co vám ve výsledku ty problémy, jež nyní není vhodné řešit, vyřeší mnohem lépe. Sice později, ale efektivněji.
Ještě si dejte pozor na konec měsíce, kdy se na vás může sesypat trochu trápení, trochu bezesných nocí - to novoluní ve Štíru vám asi dobře dělat nebude a vytáhne na povrch témata divoká, zvířecí, ničivá a možná si i sami uvědomíte, čím si škodíte a nebudete se moci vystát. V tom horším případě, v tom lepším je to čas, kdy s výdechem uvidíte, kde jsou vaše silné stránky a že se nemusíte vůbec trápit, zadarmo to ale nebude - v každé z těch větviček říjnového výkladu máte hodně úsilí, hodně sebeovládání a hodně pokory v tom, abyste se pečlivě zastavili poslušně tam, kde osud přikáže. Nic pro jankovitého koně, ale zkuste to. Role poslušného oslíčka, který zastaví na povel vám tentokrát přinese hodně dobrého - především posílí sebeúctu, případně lásku (krize budou takto snáze překonány) a rodinné zázemí.

KOZOROH: Bolest nesplněných slibů
Citové záležitosti budou Kozorozi řešit zejména na začátku měsíce a to pod vlivem očekávání, slibů a toho, co bylo v létě nastoleno. Buď to dojde realizace, a potom hurá k lepším zítřkům, nebo nedojde a potom bych vás na cestě nechtěla potkat. Můžete být bolaví, ale i rozezlení. Dochází tu trpělivost a někdo se bude trápit sám, někdo bude bez skurpulí trápit své okolí. Faktem ale je, že jste v právu. Je skutečně nejvyšší čas něčemu dostát - o čem ten nesplněný slib je? O trápení, o intuici - může to tedy být o slíbené pomoci, která nepřišla, o něžné lásce, která nebyla opětována - je to takové jemné, vnitřní - takže zvažte, jestli dotyčný vůbec věděl, co po něm chcete, než se úplně rozzlobíte nebo rozpláčete. Ostatně to vytrhávání trnů z paty a chtění být v rovnováze emocionální je tu tématem celé první třetiny října. Máte možnost definovat, kde máte slabiny, kde máte silné stránky, co už nechcete - a v tom vám pomůže pocit nepohody, ale i intuice a sny, které se vám budou zdát. Vy moc dobře v tento čas pocítíte, kam máte směřovat a zkuste ten směr pomalu zadat na svém vnitřním kompasu, protože střed října už přináší notně svěží vítr. Škodiči budou pryč, problémy vyřešeny, je čas se pohnout z místa a vydat se za svými sny, plány, myšlenkami. Čas změn, čas rychlých událostí, které vám ještě víc vytrhnou trn z paty koncem října. Tady už vám do života vstupují přesně ty události, které potřebujete, aby vám bylo zase na duši dobře. Přesně ti lidé, které potřebujete ke spolupráci nebo vás jen lidsky potěší. A i vám se tady notně otočí kolo osudu s tím, že přinese nové možnosti. Tak je třeba se jich chopit.
Ve zkratce, kdo si co nejvíc poklidí před prahem začátkem října, ten sklidí nejlepší ovoce koncem října. Ale je třeba se do toho pustit, opravdu nespoléhat na druhé a co nesplnil někdo… to si splňte sami. A na toho nespolehlivého zapomeňte. Ostatně, pokud pro vás má něco lepšího, třeba ho přivane znovu to kolo osudu v listopadu. Pokud ne… nevadí.


VODNÁŘ: V hromadě odpadků je zlato
Vodnáři mají nejvíce zastoupené téma těch vnitřních škodičů, zlodějů, toho úbytku energie ve prospěch někoho, kdo si to nezaslouží - i kdyby to byly vaše vlastní hlodavé myšlenky. Začátek října přichází se změtí událostí a je možné, že mezi nimi bude i něco, co není zase tak dobré, co budete vnímat jako tlak, jako zbytečné škádlení nebo ztrátu energie. Tady bude asi hodně těžké se z toho vymanit, protože mi přijde, že strašně moc vám například v přítomnosti vám nepříjemných lidí, bude ubývat energie, ale jakoby o to víc budete nuceni osudem v přítomnosti takových lidí pobývat. A z toho vám mohou rupnout nervy. Zkuste být více trpěliví. Ta nepohoda a stres a hluk a shon a všechno, co vám tak moc nedává smysl přece jen nese nějaké ovoce v průběhu října - v jeho polovině - se tu zastavujete a všechen ten hluk utichá - a zanechal vám důležitý dojem nebo informaci, na kterou jste čekali. V té hromadě odpadků je konečně ta zlatá cihla - měla by se týkat rodiny, zázemí, přátelství a pocitu životní spokojenosti. Smyslu života.
Klidně to celé může být o únavném chození po konkurzech, abyste konečně v polovině měsíce padli na ten pravý a vysněný - a stanuli v zaměstnání, které milujete. Může to být o tom, že konečně složíte zkoušku, že konečně dokončíte bydlení, že konečně tu je výsledek, kterému přecházel chaos a vám nepříjemné situace. Dokončete to všechno, vrhněte se do té hromady odpadků, protože ona je taková nehnutelná. Neodejde sama. Je to jednoduše díl práce a díl nepříjemností (i vlastních myšlenek), se kterými si musíte poradit vlastnoručně. O to sladší bude odměna, protože právě v té zkušenosti toho "odklízení odpadu" najdete to zlato.

RYBY: Vpád řešení do vašich problémů
Nejsilnější vnější vliv pro Ryby bude v říjnu rychlost. Jakákoliv, může ničit, může napravovat. Proti sobě tu máte téma spolupráce, nápravy, těch správných lidí do života, té správné práce, komu to sedne, může zažít opravdu zlomový měsíc, v němž se zbaví všeho škodlivého, všeho trápení a všeho, co ho brzdilo na místě. Ale nemusí to být tak jednoduché, protože zároveň s takovou energií jdou ti naši zloději a ztráty, hodně i pocity emocionálních ztrát, či návraty lítosti z minulosti, a tím vším se budeme muset nějak probrat. Možná bude v říjnu zřejmé, co už nejde napravit, kde už jsme vyčerpali všechny možnosti, kde jsme byli definitivně "obráni" o něco… a to hlavně začátkem října. Celkem rychle ale tyto ztráty vidíte jako uvolněnou cestu k jinému řešení, které má jen jednu nevýhodu - je o trpělivé práci a je teprve v začátku, takže konec měsíce zase můžeme mít víc v nostalgické a divné náladě, protože věci nejdou tak, jak chceme. Ale zkuste na to všechno pohlédnout jako na očištění vašeho života, ve všech ztrátách jsou zisky - a i když nejsou hned, tak časem je tady mít budete a budete vděčni za to, že říjen pořádně profoukl suché listí a nechal jen vybarvené a krásné a takové, které je vám ku prospěchu. Nezapomínejte, že i v dobách, kdy zažíváte změny, rychlost a odhalení pravdy, máte po ruce vždy někoho, kdo vám dá dobrou radu, kdo vám pomůže - a vezměte víc a cenněji v potaz v tento měsíc lidi, kteří vám pomohou fakticky, činy. Zároveň můžete být víc citliví na nesplněné sliby, na věci, "které měly být" a nejsou. A není už čas být trpělivý, je čas jít dál a chytit se toho, co skutečně funguje a kde je ruka podaná ke spolupráci. Můžete se skvěle zbavit vychytralých lidí v okolí v pracovní oblasti, nebo v oblastech, kde je potřeba spolupráce a "aby to fungovalo jako namazaný stroj". A zdá se, že každá ztráta je nahrazena pevnějším článkem, takže žádný strach.

30.9.-6.10.: Nabídky a milá překvapení! Hodně a hodně!

29. září 2019 v 7:51 Každotýdenní kalendář

A všeho bude dost - především překvapení. Nejštědřejší týden, jaký jsem kdy viděla v kartičkách, takže připravme se. Král pohárů je o nabídkách, o otevřeném srdci a o tom, že snáze uvidíme, kam naše srdce pluje, co chceme, co plánujeme. Dvojka pohárů proces vylepšuje tím, že nám skutečně nese to druhé do páru, přináší to, co potřebujeme - úspěch. Zejména v oblastech, kde potřebujeme chytit druhý dech, chytit život do dlaní, mít šanci, mít možnosti, otevírá překvapivé možnosti, do kterých budeme moci skočit… a Eso mečů je navíc o rozjasnění mnoha záležitostí, které nám umožní se pro to rozhodnout. Všechny překážky tedy odchází, řeší se, nejasnosti - často i prostřednictvím právě toho příchozího v tomto týdnu.
Začátkem týdne začínáme mít ve všem jasno, na té vlnce se pohodlně sklouzneme, abychom následně potkali přesně to, co potřebujeme a zjistíme, že "tudy vede cesta", nebo že v tuhle chvíli už vlastně neexistují ty překážky nebo problémy, které jsme řešili ještě třeba před týdnem. Celkově je to velmi osvěžující čas, čas příznivých osudových změn v lepším případě. Budeme-li ale tento týden pociťovat tlak a nepříjemnosti, pak to může být proto, že je tu tlak na to, abychom se pohnuli z místa, abychom něco nechali za sebou, je to čas zažívaného stmívání a zimy, ochlazování tam, kde se zavírají dveře a už všichni se dali na cestu za tím teplejším a výživnějším, jen my tam pořád ještě jsme a urputně se držíme něčeho, co nám odumírá pod rukama a černotou nás nakazí. Problém je, že někdy ty změny nebo události tohoto týdne mohou být vnímány špatně, protože budou bolet, protože vyžadují práci, změny zásadnějšího charakteru, dlouhodobé plánování nebo úvazek, který dostává svého slova - uváže nás u něčeho. A do toho se nám nechce, ač by velice stálo za úvahu zvážit, jestli to není pro naše dobro. Nejspíš ano.
Toho dobrého tu je ale tento týden rozhodně navrch. A to hlavně tam, kde jsme něco už začali - chytne to správný směr a proud… a mnoho umolousaných, unavených problémů odejde, protože k nim dostaneme řešení, nebo sami se sbalí a odejdou. Otvírá se čas možnosti splněných snů. Čas splněných snů.


Před svátečním víkendem....

27. září 2019 v 15:14
Je před námi trošku sváteční víkend, navíc tady máme to novoluní, o kterém jsem v týdenním výkladu říkala, že by se moc a moc hodilo k tomu, abychom si někde, fakticky, poskládali život a svá přání do budoucna. Na stůl, ke svíčce, na parapet, jakékoliv maličké symbolické místečko by si nyní naše přání zasloužila. Přijde mi, že jsme na křižovatce, na které je absolutní klid a ticho. Vyrovnání. Teď vidíme tu budoucnost, umíme oddělit špatné od dobrého, vadné od životaschopného. Ten pohled o víkendu bude velmi přísný a pravdivý. Zároveň ale hojivý. Na všechno - "co se mi nepovedlo v životě", přijde i něco "za tenhle poklad jsem vděčná a ejhle… on roste! On chce růst!" Tlak, který nepříjemně můžeme cítit, je způsoben tím, že jdeme jinudy, nutíme se jít jinudy, než chce naše duše. Proti sobě tu totiž stojí naše vnitřní moudrost a pak umanutá hlava, která něco furt musí… a výsledkem je nespokojenost a trápení. Takže se vyplatí zastavit se na místě, opravdu si udělat poctivé účetnictví všech témat a oblastí života, které jste si zanedbávali, které jste odkládali… a zkusme si je definovat, vzít je třeba i jen jako zkušenost, kterou jsme prožili (pokud s tím vším nyní není co dělat), ale v tom výdechu a zastavení se, by měla být vidina budoucnosti v něčem milém, nostalgickém - a pozor, možná i z minulosti.
Je klidně možné, že o víkendu potkáte něco/někoho z minulosti, z dětství, nebo něco, co se vám dotkne velmi příjemně emocí a navodí dlouho nezažitou vnitřní radost….
Ty budoucí plány a zahledění se v životě dál jsou na více etap. Vůbec nevadí, pokud nebudete na tom symbolickém místečku mít konkrétní věci, ale jen pocity nebo hrubé plány, nebo jenom volná místa, protože jste nyní už ochotni to volné místo udělat. Protože postupem času bude tohle vyslyšeno - a hrubé plány vystoupí z mlhy konkrétněji, volná místa se začnou zaplňovat. Víkend je čas, kdy nám osud může do ticha pošeptat za ucho řešení všeho, co nás trápí.

OHLÉDNUTÍ ZA ZÁŘÍM: Co padlo v září, to berte jako fakt!

25. září 2019 v 9:43 MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY

Co tu mělo být podle tarotskopu. Čas hojivý a urychlující růst a rozvoj všeho, co mělo růst, co se mělo vyhojit. Čas, kdy špína nametená pod koberec mohla explodovat. Čas, který nám utnul nebo výrazně ukázal na činnosti či postoje, ve kterých jen ztrácíme energii. Čas ryzí spravedlnosti.
S odstupem měsíce se znovu podíváme do karet. Jak to tedy bylo a za čím se v září ohlédnout? Desítka mečů jako karta násilného i dobrovolného, leč vynuceného ukončování, zavírání dveří a otvírání nových a karta Osmičky mincí jakožto zasednutí do školních lavic. No, vezměme pohledem zpět v potaz hlavně to, kde bylo něco definitivně vysloveno. Kde jste slyšeli verdikt. Platí. A bude platit, cesta zpět nebo jednání o kompromisu už není možné. Vezměte v potaz všechno, co jste ukončili a už se tam nevracejte. Kde jste dospěli k závěru, situaci, ve které dokapal pohár a tak je vše jasné. Nechte to tak. Nerýpejte v tom. A naopak, všechno, kde jste něco po zralé úvaze začali, kde zažíváte "svítání nového rána", vezměte pevně do rukou a žijte to. Pěstujte to - je to daný směr pro delší dobu. Jsou to dobrá rozhodnutí. Všechno, co PADLO v září, co bylo slyšeno, viděno, co vám došlo - to je nový podklad k novému směru. A chce se po nás už nad tím nepřemýšlet, vzít to jako fakt a začít se podle toho chovat. Žít nové situace, trpělivě se pustit do práce a počítat i s tím, že se někdy zapotíme, nebude se nám chtít, budeme pochybovat, ale výsledky budou brzy vidět. Zajímavost na konec - nejsilněji mi tyto energie ráznosti vychází na situace, ve kterých hrál roli pocit bídnosti, kde jste se cítili vyhozeni/vyhazováni na mráz a kde k těmto situacím přišlo lidské hřejivé slovo nebo čin. Nebo nápad, jak z toho ven. Nebo rozhodnutí, že z toho vystoupíte. Tak hodně štěstí!


Novoluní ve Vahách, 28.9.: Úspěchu napsat první stranu…

24. září 2019 v 11:51 MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY

Novoluní ve Vahách přináší účet. Nebude na nás křičet, co jsme udělali špatně, ale tentokrát spíše jemně nás postrčí k tomu, abychom napravili to, co třeba bylo trochu nesprávně. A tak nějak potichu, bez toho, aniž by to kárání vidělo naše okolí. Zaměřit bychom se měli na téma rovnováhy ve vztazích a ve vlastním vztahu k tomu, co nás vyživuje nebo oslabuje. Tady bude asi nejvíc vidět, kde sami sobě škodíme, tam můžeme v tento čas vidět tu destrukci, takže budou-li vás více bolet záda, hlava, budete mít potíže s trávením nebo budete nevrlí - tak to zkuste vzít tak, že asi to něco, co vás bolí a kde se cítíte unaveni, vás přetěžuje. A bylo by fajn s tím něco udělat, hned, nebo časem - to už je na vás a na akutnosti těch příznaků. Čas tohoto novoluní nám ukazuje také to, co nás posiluje, takže zahrňte do svého života víc toho, co vám dělá radost. Načerpejte energii ze slunce, z deště, z čehokoliv, co bude v tento čas k dispozici.
A tady bych už i ráda doporučila nějaký ten rituál, kdy si můžete k nějaké svíčce, večery se nám už protahují a svíčkám to začne v domácnostech slušet, dát nějaké symboly toho, čeho chcete v životě dosáhnout, co vám chybí, za co děkujete a za co jste vděční, že se vám toho dostává. Nebo si tam dát dvě záležitosti, třeba jen napsané na papírek, o kterých se nemůžete rozhodnout. Toto novoluní by vám mělo pomoci. Třeba přijde nějaká náhoda, která vám dá jasně vědět, co je správnou možností. Máme totiž příležitost začít něco, pro co jsme se ROZHODLI.


Použít svoji sílu, zkušenosti, minulost, něco udělat nově. A hlavně, i ta karta, která nám tu vyšla, Síla - je o tom, že potřebujeme být v souladu i s těmi svými temnými stránkami. Takže bude-li vás to lákat k přejídání - tak něco sakriš chybí… a je třeba se nad tím zamyslet. A jestli pocítíte tu druhou stránku této karty, náboj energie a nové nápady, vrhněte se do nich - jejich realizace je na delší čas, ale do jara byste mohli mít v rukou pěkný úspěch, kterému právě nyní napíšete první stránku.

Mystická moudrost naší Duše: PODZIM 2019

24. září 2019 v 10:17 Výklady pro vás a výkladové dny
Vnitřní světlo mluví o probouzení svého vnitřního světa, v čemž nám kromě náhod a situací kolem nás pomohou i lidé. Nabídnou nám pomoc. "Zelená barva, která na kartě převládá, ukazuje, že poznat vnitřní světlo znamená poznat vlastní srdce. Užijte si tuto zkušenost, zůstaňte napojeni a ostatní se bude dít zcela přirozeně."
Odhalení je karta, která nám napovídá, že je před námi nový začátek, nové perspektivy, nové úhly pohledu. "Ukáže se, že to, co jste až dosud pokládali za pravdu, byla jen část celku. Teď to jasně vidíte…"


PODZIM: "Následuj to nové, zvláštní a lákavé…"
Zdá se, že dost nám toho podzim dá sám. I s ohledem na spodní karty a otázku, jak toho dosáhnout. Do toho, co bude skutečně potřeba řešit, do toho budeme nastrkáni, ani nebudeme vědět jak. Žádné pracné hledání v sobě, žádné tápání, hezky rovnou doprostřed dění. Pro někoho nepříjemná zpráva, že bude muset ven ze zaběhaných kolejí, pro jiného vítaná novinka. Je dobré vědět, že se to může být přelomový čas pro naše pravdy, pro naše přesvědčení, kdy zjistíme, že věci se mají jinak, než že to, co žijeme, je jen část celku, který má mnohem košatější možnosti. Někoho tato energie posune dál jako zaslouženou odměnu za to, co už na sobě nebo ve svém životě vykonal. Podzim změna a postupů. Novinek, které jsou lákavé, které bolí, protože po nich baží naše srdce, které jsou sladké, protože po nich baží naše srdce…

A jak toho nejlépe dosáhnout?
Vedení je karta, která je o stanovení si cílů. Lépe se tedy povede tomu, kdo si letos před koncem roku dá vysoké cíle a začne na nich poctivě pracovat. "Vaše odhodlání vám pomůže překonávat překážky a dosáhnout nemožného. Buďte připraveni na novou příležitost nebo kariérní postup spojený s mimořádnou odpovědností…" Všechno, nač budeme mít odvahu (ale i nebudeme) se bude kolem nás ochomýtat a bude na nás, jestli budeme chtít jít výš. A samozřejmě, jedná se tu také o odpovědnost za svůj vlastní život, za to jak žijeme (a potažmo i svým životem ovlivňujeme druhé).
Příležitost za dveřmi a dokonce se jí máme pořádně chopit. Tak se zdá, že tady mnohé půjde tak nějak samo! Podzim je tedy mimořádně bohatý na splněné sny, neobvyklé životní zvraty, nové nabídky, uvolněné situace, které dlouho stály na místě a na pocit vnitřní svobody, který je náhle nadosah, či dokonce se přímo nabízí a žijeme ho.
Nebojme se být týmoví hráči, nebojme se se na podzim spojit i s jinými podobně smýšlejícími lidmi, nebojme se dát o sobě vědět. Někde je někdo nebo něco, co čeká právě na nás!

O autorce:
Cheryl Lee Harnish věří v následování cesty svého srdce, pracovala jako hypnoterapeutka a komunikátor se zvířaty. Vytváří fraktální obrazy a obrazy energetické, ale také fraktály esence, o kterých říká, že jsou to portréty duše. Více o ní najdete na www.fractalart.ca
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2019, www.synergiepublishing.com

VYBER SI KARTU: Co je darem podzimní rovnodennosti?

23. září 2019 v 8:54 Výklady pro vás a výkladové dny
Tak, a jsme v podzimu už rovnýma nohama. Den a noc je zhruba stejně dlouhý, sluníčko nám ráno vyšlo přesně na východě, zapadne přesně na západě. A nastává magický čas, kdy symbolicky začíná čas vděčnosti za pozdní podzimní úrodu, čas zpomalení, který by naše duše určitě ocenila.
Ale také je to čas melancholie, kdy přemýšlíme, co ještě letos stihnout. Co se povedlo a co ne. A případné pocity nepohody ukazují na místa, kde máme skutečně mezery a kde ještě by se vyplatilo s tím vším něco udělat.
A tak tu jsou dvě karty. Jedna může vzít za ruku druhou. Nebo vás jenom jedna osloví. Ale téma je dané: co je tím darem podzimní rovnodennosti?


23.-29.9.: V pondělí jak hladový vlk, ve středu jako ovečka….

22. září 2019 v 8:13 Každotýdenní kalendář

Doufám, že jste se celý minulý týden připravovali a máte pevnou půdu pod nohama. Tady se totiž začne začátkem týdne trošku hýbat pod nohama a to ovšem proto, aby nám to přineslo snad víc možností nebo starostí, než zvládneme. Povětšinou ale dobrých, nebo vedoucích k dobrým výsledkům. Přemíra možností, ze kterých bude třeba si vybrat. Nebo i tlak na to mít něco dokonalé, někoho dotlačit k názoru, k vyjádření, něco konečně udělat - trošku jako když si uvědomíme resty léta a budeme je chtít za každou cenu nějak dodělat. Může se to podařit, pokud tam k tomu je všechno připraveno, správní lidé, dostatek financí, připravená zralá situace - záleží na tom, o co jde. Ale když tam to není úplně zralé, tak pak začátek týdne může být hodně o pocitech nespokojenosti, kde si ani nemusíme uvědomovat, proč přesně jsme naštvaní a nervózní a nevyjdeme ani sami se sebou, natož s druhými. Nedá se nic dělat, tohle je třeba nějak přejít, protože když ještě není ten pravý čas, tak to do svého přání nezlomíme.
Polovina týdne je už o pohodě a kdo si resty vyřešil, bude si lebedit. Kdo ne, tak tomu se alespoň uleví z té nervozity. Čas by přál případně i provizorním řešením, která se ukáží jako velmi účinná, stejně jako postoji, že to, co pro vás bylo důležité v pondělí, ve středu už důležité není. To vydechnutí si po napět je obrovské a někdy to může být i tak, že oč jste usilovali silou v pondělí, přijde v ty další dny samo a nečekáno, protože s víkendem už tu je vliv osudových událostí. Máme před sebou novoluní ve Vahách, takže se dočkáme odpovědí na své otázky a mohou tu být i výrazné změny, které nám dodají energii. Přijde mi to jakože si věci sednou na své místo. Co bylo v nepořádku, to najednou se samo urovná a přinese nám to dost energie na život, nebo ta správná rozhodnutí. Trošku se tu opakuje i ten minulý týden, takže možná i to, co neúspěšně procházelo vaším životem v minulém týdnu, bude mít tentokrát mnohem větší podporu. Takže zapomeňte na neúspěchy, chytněte se konce týdne a vezměte si k srdci úlevu, kterou přináší…

Sobotní pohoda: „Čas na klid“

21. září 2019 v 17:59

Krásnou sobotu přeji a jsem moc zvědavá, jaká u vás byla. Mám pocit, že hlavní poselství pro pohodový večer je - "i kdyby nemoc, tak si ji užijte". Jestli na někoho lezou první bacily, nebo ho něco bolí, tak ten vynucený klid je přímo léčivý. Za oknem zima, u topení teplo a vy jste skoro rádi, že máte kapesník a horký čaj. Zvláštní pocit klidu a míru a řešení, která jsou trvalá, úlevná a víte, že něco vyřeší do budoucnosti. Že odpočinek je na místě a přijímáte ho. Nemusí to být jen odpočinek, ale i čas, který si bereme na hledání řešení, na přemýšlení, čas na klid. Čas, kdy bychom se měli zastavit, zejména se podívat tam, kde se cítíme delší dobu zastavování, kde jdeme hlavou proti zdi, kde už máme pár zhojených i nezhojených strupů na nose, protože pořád někam něco… a pořád se to nedaří. Tak stop - není to proto, že tam prostě cesta nevede? Kde jsou resty, kde cítíte prázdnou díru sami v sobě a přesně víte, že ji zaplnit můžete jen vy sami? Ne někdo z okolí? Je to čas rozhodnosti, kdy něco musíme vzít do vlastních rukou, něco, co se týká strachu, neustále "nemocných" záležitostí a situací, kde stojíme na prahu změny nebo dalšího kroku a strašně se nám do toho nechce. Sobota nám v tom dává minimálně čas na klidné spočinutí v té situaci. Můžeme ji spatřit, pojmenovat. Uvědomit si, že takhle jak to nyní cítím, - tak to asi je. A pro tuhle chvíli to musím vzít na vědomí a nějak se podle toho zařídit - byť by to třeba za dva měsíce bylo jinak, ale teď je třeba vzít toto jako zkušenost a přizpůsobit se jí. A to s sebou nese okamžitě úlevu, nápady, jak tedy žít dál. Do čeho se pustit, jakou novou cestu před sebou mám, jak k něčemu přistoupit jinak - a zase - máme tu přece jen nějakou milou osobu nebo energii záštity, jistoty, bezpečí. Budete-li váhat, chytněte se něčeho, co je ve vašem životě "králem mincí", něčeho, do je vaší jistotou, co je vaší "úrodou"… A snáze pak přijdou i ta rozhodnutí.

Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.