9.-15.9.: Vím, jak si pomůžu…

8. září 2019 v 20:18 |  Každotýdenní kalendář

Začátek týdne opět může být těžší v tom, že se můžeme cítit unaveni, přetíženi nebo na nás víc dopadne tíha minulých restů. Přijde mi to jako tlak zvenčí, něco, co mělo být "rozkazem" uděláno a nebylo ať už z jakýchkoliv důvodů, bude nepříjemně tlačit. Nedá se nic dělat, ať je to cokoliv, musíme se do toho pořádně pustit, neřešit emoce, nevysilovat se přemýšlením nad tím, jací jsme chudáčci a s každým kouskem práce ze sebe kousek té tíhy shodit. Ale na druhou stranu, když bude něčeho příliš a budete zneužívaní, ozvěte se. Přece jen je to tlak, který je příliš, je jen otázkou, jestli je to naše zanedbání, nebo jestli si na nás někdo chladí žáhu. Vrhněte se to toho v každém případě. Půjde to, protože už s přelomem týdne nacházíme pevnou půdu pod nohama, osvěžení, na základě začátku týdne se začínají odvíjet další události a už je to podstatně příjemnější a přímější. Lépe uvidíme směr. Ono i tím, že se blížíme do úplňku v Rybách, více cítíme rozpor mezi tím, co musíme - a co bychom chtěli. Nejvíc to bude bohužel vidět tam, kde jsme si neodpočinuli a do září vpluli snad stejně vyčerpaní jako dřív. A tento úplněk po nás skutečně chce "nic nedělat" a vnímat jen svoji duši, která bude mít své slovo a tam, kde byla dlouho umlčována, bude prostě křičet o pomoc. Může to být období velmi náročné na nervy, na druhou stranu, kde ta volání budou vyslyšena, nebo kde ke všemu přistoupíte přece jen odpočatí, tam se mohou otvírat až nevídané možnosti - řešení, ke kterým dříve ne a ne přijít a už s koncem týdne je můžete pořádně chytit do náručí a něco s nimi udělat. Ten týden se nás snaží dotlačit k tomu, abychom našli svůj směr, ve kterém máme možnost načerpat energii. Jestli to budou nové začátky a radost, nebo vyčerpání a nutnost si odpočinout - to už je na každém osobním příběhu, ale cokoliv tu bude tento týden tlačit, to je tu proto, že musíme bezpodmínečně najít cestu ven. Pomoci si. Vyléčit se. Věnovat tomu pozornost. Něco kolem sebe napravit, aby to fungovalo lépe.Někdy i velmi krkolomným způsobem nám tento týden v podstatě přivádí do života něco, co k nám patří a co budeme moci rozvíjet delší dobu. A to holt chce oběti, ať už se něčeho ze života zbavit, něco na sobě vylepšit, nebo osud jen chce vidět, že když o něco jde, umíme pořádně zabrat!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Vychází vám Týdenní kalendáře podle karet a Luny?

v drtivé většině ano 14.4% (56)
většinou ano, lze tam najít hodně toho, co sedne 46.9% (183)
něco z nich vychází dobře, něco ne 10.5% (41)
jen málo toho vyjde... 12.3% (48)
vůbec nic 15.9% (62)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.