Říjen 2019

SAMHAIN speciál: Ruiny, na kterých stavím

31. října 2019 v 16:22
Karta naznačuje SMĚR, do tématu, kterému se mám podívat pravdivě do očí, - kde možná něco sám sobě skrývám, nebo kde naopak už potřebuji udělat pořádek, i když se mi nechce, kde - pokud k tomu přistoupím pravdivě, mám možnost výrazného zlepšení.
Nahlížíme tam, kde mohou být v našich životech ruiny… na nichž by šlo postavit něco nového. Jestli jste ve fázi spatření toho, že cosi jsou už jen ruiny, nebo potřebujete popostrčit k tomu zruinovanému základu, nebát se ho a začít na mě tvořit něco nového nebo opravovat, to už je na každém z nás.
My si tady jen naznačíme téma, kde by se nás to mohlo týkat…
BERAN: Zmrtvýchvstání. Velké výzvy, velké risky, velké pokusy jít vpřed, vzít v potaz, co jste kdy kde obětovali, co máte v rukou a čeho si ceníte a jít do toho. Patrně velmi dobře vidíte kde pracovat a stavět, je to až učebnicový příklad ruin (nebo i hladkých situací, kde je pouze strach z nového). Případně se vám to nyní více zvýrazní tím, že dostanete nabídku "jít do toho"… uvolní se překážky.

BÝK: Poustevník. Silné vnitřní bilancování. Témata osamělosti, smyslu života, něčeho tak niterného až intimního, že pro druhé nepochopitelné. Tiché proměny vaší osobnosti. Čas nacházení vlastní vášně, světla, možná se ve vás bude rodit něco pro okolí překvapivého, pro vás ale nesmírně důležitého.

BLÍŽENCI: Vám to s Osmičkou holí přinese sám osud. Zúčtování, kdy uvidíte, kde jste k něčemu dospěli a můžete se hnout z místa. Ty rychlé děje jsou tu výsledkem vnitřních procesů (Poustevník). Budete v tento čas nasměrováni velmi jasně, logicky a přesně. Také jsou to témata související s tím, že někdo vám dlužil - či vy dlužíte jemu.

RAK: Klid, zázemí, jistota. Chvíle ticha o samotě. Chvíle, kdy tu přichází jasné vědomí, že něco musí být v naprostém pořádku. Opravy, úpravy, úklid všeho druhu, který vám přináší poté i ten směr, jež může být velkolepější a úspěšnější, než si v tuhle chvíli myslíte. Myslete prakticky s vědomím, že umíte, víte víc. Máte na víc.

LEV: Slunce. Tak kde jsou všechny vaše sny, plány… letní nedodělky, nebo plány na příští rok? Podívejte se na ně, odstraňte resty a ujasněte si v sobě, jak má vlastně vypadat vaše štěstí, co chybí vašemu sebevědomí? Buďte to zase vy, buďte Lev! Možná sami sobě něco dlužíte!

PANNY: S Císařem se můžete podívat pravdě do očí všude tam, kde nemáte vládu nad svým životem. Kde potřebujete něco vzít přísněji do rukou, nebo kde se necháváte něčím nad sebou uzurpovat. Kdo má žezlo v rukou tam, kde je potřeba, aby bylo ve vašich rukou?

VÁHY: I Vám téma navrhne osud sám v tuto dobu, dejte si pozor na vše, co přichází náhle, informace, impulsy, které jsou překvapivé. Všechno s nádechem překvapení a nečekanosti - to je vaše téma, kde je třeba najít pravdu, uvědomit si pravdu a využít nových nabídek.

ŠTÍR: Rodina a domov. Tady je třeba něco udělat jinak. Postavit se k něčemu jinak. Začít si vážit toho, co máme, začít to organizovat lépe, víc do souladu… opravit, co je rozbité, nebo naopak - vzít to všechno a osudu poděkovat za to, že to tak parádně funguje. Anebo - zvláštní zpráva pro někoho - utnout případné trojúhelníky a "zloděje" svého vztahu/domova/zázemí/rodiny.

STŘELEC: Možná je někde něco, za čím teskní vaše srdce. Čas rozloučit se s něčím, co vám bralo sil, protože tu je možná něco, co vás zesmutňuje, krade vládu nad svým životem, zklamání? A výzvou je otočit se tomu zády, zpracovat to a pak vykročit vpřed… a po pár krocích na nové cestě se k něčemu - snad už s nadhledem - rázně rozhodnout. Může to také být o tom, že pokud opustíte to škodlivé, rázem vám stoupne radost ze života, energie, zdraví - a to je ukazatel, že jste trefili do černého.

KOZOROH: Nabídky, emoce, láska… možná si někde něco namlouváte, ale vaše sny a tužby plují jen po povrchu, nebo naopak - někde je milá nabídka, kterou odmítáte jen proto, že jí nevěříte. Řekněme to takto… Toužíte-li po výrazných změnách v životě, věřte těm nabídkám. Pokud chcete doopravdy zůstat ve stávajících situacích, může snění o marném čemsi tu energii brát.

VODNÁŘ: I vy tu máte náhle vynořené informace, které samy navrhnou téma letošního Samhainu. Něco bude jinak, nově, něco vám dojde, něco nového bude ke zvážení. Můžete se také nyní setkat s důsledky nedávných činů a rázných rozhodnutí - a je tedy otázkou, jestli to tak přijímáte? Se vším všudy.

RYBY: U vás mám pocit, že tu může být téma jakési milé citové nabídky, odpuštění, smíru - nevinnosti, kterou je třeba brát vážně. Je vám tím nabídnut směr, úleva… a hlavně se to týká záležitostí, kde bylo v minulosti velice ublíženo až "vyhnáno do vyhnanství"… zvláštní, tak si možná jen proberte sami v sobě, jestli nechcete i vy sami někomu (nebo sobě) opravdu hluboce odpustit.

SAMHAIN obecně: Začátek nového roku, Pravdě do očí

31. října 2019 v 16:20
SAMHAIN obecně: Začátek nového roku, Pravdě do očí
Čas temnoty, vstupu do temnější části roku. Ochlazení, stažení se do domovů, do sebe samých. Nekompromisně, už se ničím neošidíme, neřekneme si, že slunce svítí a listy se zelenají, jen abychom nemuseli dovnitř. Stromy jsou holé, mlha nás ještě víc zatlačí do tepla a pravdivosti domova. Všechna úroda je již sklizena, i my už můžeme začít bilancovat celý letošní rok a podívat se pravdě do očí. Hlouběji a bez výmluv. Někdo tak činí rád, s pokorou a klidem a velkou úlevou, pro jiného je tento čas dobou nepříjemného nátlaku a bolestivých vyvřelin všude kolem něj. Tlačí nás nejčastěji to, co nechceme vidět a čemu už nenamluvíme, že "venku jsou zelené listy". Nejsou. Musíme domů, musíme dovnitř.
Anebo ještě zajímavěji, po vzoru starých Keltů, kteří považovali Samhain za začátek nového roku, podívejme se na období od loňského listopadu do letošního. Co se dělo, co se povedlo, co ne… vidíme si až do duše… a nemusí to být někdy příjemné, kdy jindy než nyní, můžeme sami na sobě spatřit své chybování v ryzejší podobě.
Nemusíme hned všechno napravovat, ale stačí si uvědomit.
To je v tuhle chvíli důležité.
Základním prvkem této nejkřehčí doby v celém roce, je totiž ticho. Příroda sestupuje do podsvětí, podle pověstí Bůh usedá na trůn se svou Bohyní, aby postupně zplodili syna. Bohyně a syn se potom na Imbolc (Hromnice) vracejí zpátky na zem, ale Bůh v podsvětí zůstává, rozplývá se nebo umírá. Keltové zase v tento čas oslavují bohyni Stařenu, moudrou a také umírající, která se ale znovu rodí dříve než na Hromnice, na zimní slunovrat (Jul).
I my tedy můžeme symbolicky usednout na ten trůn s celou svou bytostí, tedy tím, co si chceme brát do další etapy života, i s tím, co tu jako ten Bůh zůstane. A s sebou, ta naše živější část, bude mít toho syna - takže co se může stát tím naším symbolickým synem?
A než se dočkáme zimního slunovratu těsně před Štědrým dnem, máme čas spojit se svou moudrostí, dokončit vše staré, začít se připravovat na nové - udělat si ve své duši i životě pořádek.
Ten magický a tenký čas Sahmainu, Dušiček je tu proto, že otevírá nejen brány mezi světy, ale i hloubku naší duše - máme nyní čas se spojit nejen se svými předky a mnohé ze svého života tak pochopit, ptát se svých předků, kteří ve snech mohou odpovídat, ale také ptát se také sami sebe, hledat náhody, hledat s vděčností za prožité smysl svého nového konání. Můžeme symbolicky nechat v sobě něco zetlít, poděkovat - a dát si čas…
Čas, který následuje je mrazivý, očistný, padá sníh… všechno odpočívá, nabírá sílu a zdánlivě se nic neděje - není třeba nic dělat, jen si vyčistit život a nechat to být…
Čas najít rozechvělá malá semínka, uvědomit si, jak by měla vypadat… a počkat, až dostanou konkrétní podobu.

OHLÉDNUTÍ ZA ŘÍJNEM

30. října 2019 v 18:42 MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
Říjen nás obecně dost tlačil k tomu, abychom vzali nějaký ten notes do ruky a udělali si tlustou čáru za minulostí a nové plány v bodech naznačili do budoucnosti. Podíváme se v ohlédnutí na to, co vás případně nutilo měnit plány, co zasahovalo do plánů a co se nově přihodilo tak, že vám to představy o budoucnosti přeskládalo. Proč?
A to lepšími (mnohem lepšími) směry, než jsme si představovaly…
Ale i uhnutí z plánů a nečekanosti, které nás trošku zaskočily….
Lepší směry: Znovuzrození - ideální. Cokoliv se vám v říjnu zlepšilo, v čem jste pocítili úlevu - na tom pracujte dál, je to ten nejlepší možný směr a i když to ještě bude vyžadovat oběti, píli, bolest… pot… tak právě jste od osudu dostali zelenou. Jen je třeba vytrvat a doplňovat si palivo.
Také si zpětně vezměte k srdci všechny nové šance, nabídky, něco "co možná ani není pro mě, jak je to dobré", protože to tady pro vás bylo. A možná se to vrátí, jen si to nyní otestovalo vaše sebevědomí - a ta zlepšení mi jdou hlavně do oblastí, kde jste na výsledky a vyrovnání toho deficitu dlouho, dlouho čekali. Takže co se vám podařilo, tam pracujte pilně dál v naznačených směrech… A kde jste prošvihli příležitost, uvědomte si ji, nastavte si ji do budoucnosti, a až se vrátí, tak už ji nepřehlédnete….
Kde nás nečekaná uhnutí z plánu zaskočila?
Šestka mečů a Páže pohárů. Tam mi to přijde jednoznačné - osud nám jen poopravil kurz. Naše původní plány nebyly ty pravé, takže nám proud událostí změnil směr. Ale vytrvejte, tam, kde se něco nepodařilo nebo se stalo něco překvapivého (i pozitivního samozřejmě) tak to je nové nasměrování: lepší, přesnější a někde nadohled brzy bude ta nabídka, ta situace, ke které celý ten zmatek směřoval… nebo tam uvidíte význam toho, co se přihodilo. Ale mělo by Vás to potěšit. Nabídnout něco život osvěžujícího.

OBJEDNÁVKY VÝKLADŮ: PODZIMNÍ VOLNO: Uvidíme se při adventu....

30. října 2019 v 14:00 | Renata |  ODPOVĚDNA
Abych se mohla v plné síle věnovat vašim Adventním výkladům
tak si musím dát chvíli volno od ostatních výkladů.

Takže nyní prosím nic neobjednávejte, kdyby náhodou, každému odpovím.
Potřebuji si zorganizovat pracovní oblast (Vánoce se blíží... čas, který chce každý využít) a nějak mi začíná stávkovat krční páteř, takže chci jednou zkusit se jí začít věnovat včas.
Ale nebojte se, bez karet nezůstanete.
Na programu obecných výkladů se nic nemění, možná v listopadu udělám Den D, v den, kdy se budu na to cítit plna sil...
a čeká vás pěkná řádka Výkladových dnů na různých platformách (web, YT, fb...)...
Jejich seznam brzy zveřejním....

Emailu modracesta se budu věnovat průběžně.

Těším se tedy u adventních objednávek: hned po 15. listopadu!

Děkuju za shovívavost a přízeň.
A taky se opatrujte! :-)


28.10.-3.11.: Ropucha na prameni a naše důležité úkoly

26. října 2019 v 18:46 Každotýdenní kalendář

Tento týden nás zastaví na místě tam, kde je náš důležitý úkol - to zejména v druhé polovině týdne. Ta první bude trochu plná vichřice, plná výzev a rozbouřených citů. Kdo má sklony k tomu být často vystresovaný, měl by si uvařit pořádný hrnek meduňkového čaje a mít ho neustále při ruce. Protože události a myšlenky i rozhodnutí tu mohou být neskutečně rychlé, proměnlivé a bouřlivé. Můžeme mít víc než kdy jindy chuť s něčím zatočit, něco ukončit, začít, něco definitivně vyřešit - a klidně ano, pokud to tak skutečně je a vede nás to k lepším zítřkům. Ideální doba dát vale všemu, co nám škodí, čím sami sobě škodíme, tomu, kdo nám škodí - a také tomu, na čem lpíme, kde sedíme sami sobě na prameni a víme to moc dobře. Moc dobře. A to je možná také někdy zdrojem toho podprahového stresu. Moc dobře víme, co nám škodí, ale když ono se nám to tak líbí, jsme na tom tak závislí a zrovna nyní bychom uměli vyjmenovat tisíce výmluv, proč si tu ropuchu na prameni pěstujeme. Kdepak… pokud si ji tam necháme, tak koncem týdne můžeme pocítit, jak přesně nás vyčerpává a ten úbytek energie, úbytek životní síly či silné zastavení v životě bude přesným ukazatelem, kde jsme tuhle zkoušku projeli na plné čáře. Je čas to napravit - a to tím, že přestaneme upřednostňovat emoce před rozumem.
To je v tento čas jediná dobrá rada.


A naopak, kdo ten fofr a vichr posledního říjnového týdne a magického času přerodu do temného podzimu využije ve svůj prospěch, může se těchto ropuch na prameni celkem dobře zbavit, nebo je odloží zimovat - pokud vám pak nebude nic překážet, otvírá se překvapivě tento týden skvělá možnost, jak dosáhnout toho, čeho dosáhnout chcete. Do cesty přichází situace i lidi, kterým přesně můžete jasně a stručně říct, co je potřeba - a vše bude pochopeno a bude to tak, jak jste řekli. Parádní! A pak i to zastavení koncem týdne může pro vás být o zaslouženém odpočinku nebo o chvíli, kdy se spokojeným vydechnutím budete trávit změny, směry a novinky, které se vám do života s těmito podzimními dny nahrnuly. Úspěchy tu jsou hlavně tam, kde se cítíte osudově vedeni, kde jste váhali a nevěděli kudy - tak najednou tu je ten směr a jste pro něj okamžitě nadšeni! A zas a znova - lidé vám mohou tento týden nabídnout jak pohár jedu, tak pohár živé vody - lidé a "ti do dvojice" spolupracovníci, partneři, přátelé, spřízněné duše - budou hrát hlavní a zásadní roli. Tak hodně štěstí!

PŘED VÍKENDEM: Sobotní pohoda už ode dneška

25. října 2019 v 18:54
Tak máme před sebou víkend po týdnu, kdy nás měl osud trošku vmanévrovat tam, kde potřebujeme být. Po dobrém i po horším. Velké téma možná byla hrdost, strach z nového a taková pravdivost, což se mi trošku zobrazuje i tady pro ten víkend. Ale už je to volnější, to nejhorší z tohoto týdne máme za sebou. Zkusme nyní vzít to, co nám týden vzal a co si máme během víkendu zpracovat, jako živou vodu, jako něco, co nám mělo zalít naši zahrádku, přidat nové rostlinky, vzít to jako výživu. Ta symbolika pěstování a obhlížení zahrádky našeho života je tu i pro víkend, tentokrát ale s trpělivostí. Může to být i tom, že o víkendu budeme v klidu zažívat události týdne… uleví se nám, zjistíme, že se vlastně stalo něco velmi dobrého. Můžeme se zastavit a ocenit různá zlepšení, která jsme v průběhu shonu týdne neviděli. Vidět horší i lepšíma očima, vidět i tu druhou stránku.
A dalším tématem tu pro někoho může být osvobození, nedivila bych se, kdyby k mnohým během víkendu doputovala nějaká důležitá zpráva nebo situace, která jim dá vydechnout. A ještě lépe, která třeba přinese nové šance, obrody, šanci na splněné sny. Zatoulaný dopis o tom, že vás osud bere na vaše vysněné místo, o které jste se kdovíkdy ucházeli!
Čas přeje všemu, co chcete načnout, co je pro vás nové, co je třeba si užít plnými smysly a nemyslet u toho na starosti, stejně tak i ty starosti mohou na víkend jako mávnutím kouzelného proutku zmizet… najednou nebudou důležité, nebo na ně nebude nálada! A tak ustoupí do pozadí. Na co nálada bude? Na radost. Hlavně ve vztazích, musím říci, že hezčí karty na vztahy, které ještě tak moc jdou do popředí, jsem už dlouho neviděla - stejně jako vztahy to mohou být i témata blízká vašemu srdci, koníčky, zájmy, vášně - čas se vrhnout do dlouho odkládaných záležitostí, na které se už nemůžete dočkat…
A kde naopak zpomalit a lépe si prohlédnout, co týden přinesl? Tam, kde se cosi dávalo dohromady, kde buď viditelně se něco opravilo (nebo rozbilo, aby tou opravou, kterou sami iniciujete jste opravili i to, co zatím bylo neviditelné…), nebo kde se něco zlepšilo, vyjasnilo, kde zavládla spokojenost - tak se ohlédnout a poděkovat za to.


28.10. Novoluní ve Štíru: Konce a začátky letošního roku

24. října 2019 v 9:28 Každotýdenní kalendář

Dvě silné karty jako na objednávku. Svět a Věž. Čas, kdy cítíme, že se mnohé přirozeně ukončuje, něco je ke konci tlačeno - ale také něco nového začíná, byť to je jen nová, zatím nijak zvlášť neobydlení a nezasetá půda. Důležitý je tu ten proces ukončování. Dá se říci, že v čas tohoto novoluní více budeme vnímat všechno, co nějak brzdíme. Co nejde, jak má. Co někde ustrnulo na půli cesty, co ne a ne se rozhýbat. Kde už tušíme, že jsme měli být dávno někde jinde a ono pořád nic - tady se nám může v tyto dny ukázat zvenčí nějakou náhodou nebo rovnou pobídkou způsob, jak můžeme sami tuto věc pošťouchnout kupředu, jak můžeme zbořit chatrné a kde postavit nové.


Ukáže se nám také víc to, co se hroutí, ačkoliv se to snažíme zachraňovat zuby nehty. Chatrné základy jdou nyní nejvíce do oblasti mezilidských vztahů obecně, těch, které by si měly pomáhat, být si oporou, najednou ta opora nebude, najednou nám něco dojde, najednou tu je zkouška, která ukáže, že ten, o koho jste se chtěli opřít, uhnul. Nebo také tam, kde máte pocit, že chápete svůj život, kde jste byli přesvědčeni o nějakém jistém významu své minulosti, vztahů - nyní se může ukázat, že jste to pochopili špatně, že ten skutečný smysl toho všeho je jiný - a ukáže se jaký. A bude možné postavit svůj život a budoucnost na nových, pevnějších základech. Všechno, co nefunguje a nespolupracuje tak, jak má - se bude hroutit, stane se to minimálně nepohodlným a rozkymáceným.

A na druhou stranu právě taková energie je vhodná k tomu, abychom všechna tato témata v životě vzali, vzali všechny resty, slzy, ztráty a trosky svých životních témat - a počali trpělivě prohlížet to, co nám zbylo, co máme k dispozici a oprašovali, oceňovali a stavěli znovu. A zjistíme, že toho máme v rukou strašně moc a velmi kvalitního. A při troše ticha, trpělivosti a odvahy jít do nového a nepoznaného, zjistíme, že budoucnost je tak skvělá, že fakt neradno se ohlížet tesklivě za minulostí. A tu odvahu jít do nového bych zdůraznila. A také čas, nic nebude jasné hned. Je třeba nejprve počkat, až to, co má odejít, odejde komplet. Až se vyčistí vzduch, až dozrají nápady nové, až se stane i venku ve světě to, co k nám má přijít, aby nám to později podalo ruku. Je dobré bilancovat, sbírat odvahu nedělat staré chyby a chystat si osnovy na delší časové období do budoucnosti. A klidně bych řekla - uložit se i k zimnímu spánku. Odpočinout si před tím vším, nabrat sil a kuráže.


21.-27.10.: Týden ostrého manévrování!

20. října 2019 v 8:45 Každotýdenní kalendář


Začíná se nám to přiostřovat. Na obzoru se dějí věci. Je tam dost pohybu, větru, událostí, takže tento týden může být velice proměnlivý v počasí našich nálad a životních událostí. Ale nad tím vším je karta splněných přání, jasného vědění, co chci, kam mířím - takže spíš než zmatek, jež nám vstupuje do života, to vidím jako zmatek, který si přitahujeme do života pocitem, že už chceme mít v něčem jasno. A tak se osud různými způsoby může tentokrát postarat, abychom si ten pořádek udělali. Nebo si ho uvědomili. Nebo si uvědomili nepořádek. Stále jde o to samé.
Ukázat nám, kde svoje sny plníme - a kde je rozhodně neplníme. A pak si s tím poradit. Ostře nás může týden vmanévrovat do bídy a do kouta a ještě nás bodnout, abychom si uvědomili, že tudy cesta nevede a "přestaň už konečně čekat, že prorazíš hlavou zeď" (to mi moc připomíná štíří výklad k narozeninám!). A jinde nám ukáže cestu ven tak úžasně a rychle, že by prohloupil, kdo by se okamžitě a rychle nechytil nabízené příležitosti úniku z nevyhovujících situací. Zdá se ale, že nic tu nebude tento týden zadarmo. Celý ten pohyb, chaos a zmatek je o tréninku, který nám ukazuje, kde máme hranice, kde máme nové hranice, zkoušky, ve kterých když obstojíme, tak nás oblaží tak skvělý pocit zadostiučinění a spokojenosti se sebou samými, že říkám: Tento týden se vyplatí zabojovat se svými temnými stránkami, zlozvyky, leností, vším možným, co bude také vystrkovat černé pařáty, aby nás stáhlo zpátky do stoky… a pořádně tomu všemu dát přes prsty, protože ten pohár hrdosti na sebe samé, když něco dokážeme, když o kousek posuneme své hranice - tak ten je tu snad opravdu pro všechny a až po vrch naplněný. Co má být výsledkem tohoto týdne? Naučit nás sáhnout si na své sny. A sáhnout si na dno, pokud své sny vzdáme předčasně.


Bude nám po právu naváženo? Možná, a možná právě to potřebujeme před štířím novoluním a před samhainovým časem, v němž se budeme dotýkat svých temných stránek, strachů a životních novinek, do kterých možná není odvaha, ale je v nich hrdost na sebe samé, pokud se překonáme.

Mystická moudrost se umí vcítit do vašich záležitostí...

16. října 2019 v 19:59 | Renata |  Výklady pro vás a výkladové dny
A my si zrovna takový jeden výklad zkusíme. Na čtyři karty s tím, jaký vliv má minulosti na současnost a co čekat do budoucnosti. Mystická moudrost jsou kartičky, které se pro rozsáhlejší výklady velmi hodí, protože nejen významově, slovně, dokáží složit příběh, ale co dokáží obrázky! To budete koukat! A vnímat! Jak ty se teprve umí v detailech poskládat a povědět vám, co právě potřebujete - nebo nepotřebujete slyšet. No, někdy jsou to karty věru přísné a z mnoha výkladům mohu říci, že dost často ukázaly na emocionální, zakrytý problém, jehož vyřešení samovolně vyřeší a uvolní to, co nás zdánlivě nyní nejvíce na duši dere.


Tak to zkusme, třeba to vyjde?

Minulost: Sny: Věř svým snům
Přítomnost: Konkurence: Seber odvahu a sebedůvěru
Budoucnost: Anděl zázraků: Otevři své srdce a očekávej zázrak
Výsledek: Poučení: Usiluj o duchovní růstAť tedy byla otázka jakákoliv, zdá se, že tu jde o něco, co je snem, co je vysněné, ptáme se na cosi, co nás má udělat šťastné a nedaří se to tak, jak by mělo. Máme se ještě pokoušet žít život takový, jaký chceme? Rozhodně! Vždyť od toho jsme tady. Také je možné, že vliv na vaši současnou situaci má fakt, že stojíte na prahu uskutečnění svého snu, nebo cítíte, že vám váš sen uniká. Otázka má návaznost v hloubi duše na něco, co vlastně moc chcete (nebo naopak nechcete). Kořínek je hluboko v minulosti.

Současná situace nás nutí uvědomit si konkurenci, což mohou být i naše vlastní možnosti do budoucna, strach z budoucnosti. A je třeba sebrat odvahu a sebedůvěru a být jako ten tygr. Ostražitě se rozhlédnout ve své situaci - ve svém světě - a vidět i nočním viděním ve světě KOŘIST. Tady mi nejvíc promlouvá obrázek….

V nejbližší době se situace může vyvinout do karty Anděl zázraků. Otevřít srdce a očekávat zázrak? Když si uvědomíte své sny, když seberete odvahu a spatříte kořist, celý osud se spojí, aby vám dodal sil na útok. Nebo přivedl kořist pod nos. Jak je libo. Malé nevinné dítě, andělíček na obrázku je potom předzvěstí i té poslední karty - když si dovolíte snít, když si dovolíte chtít víc, říct si o víc - nejenže je velká pravděpodobnost, že se tak stane, ale nesmírně vás to potěší a splní se vám sny. Nebo se otevřou jiné cesty, stejně dobré a uspokojující jako ty sny předchozí. Život dostane barvy.
Usiluj o duchovní růst. A tady se podíváme do knížečky:

"Už jste ledacos vybudovali a teď byste rádi dodali svému životu cosi smysluplnějšího. Nastal čas k meditaci, zamyšlení, bilancování a dobrovolnému stažení se do ústraní, k hledání pravdy v odloučení. Odpočinek a odstup od každodenní rutiny vám pomohou činit uvážlivá rozhodnutí a následovat své srdce. Tato doba také může být vhodná k vyhledání osobního učitele nebo jiné vzdělané osoby, která vám poskytne potřebnou radu a duchovní vedení."

Takže rada karet? Nestojí za vašimi problémy to, že se potřebujete postavit za své sny, za svůj smysl života právě nyní? Zkuste to, osud by vám měl přát. Počítejte však s tím, že ty změny mohou být takové, že změní vaše uvažování, váš přístup k životu, že chvíli budete potřebovat k tomu, abyste se - já doufám, ve svém štěstí zabydleli.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2019, www.synergiepublishing.com
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.