21.-27.10.: Týden ostrého manévrování!

20. října 2019 v 8:45 |  Každotýdenní kalendář


Začíná se nám to přiostřovat. Na obzoru se dějí věci. Je tam dost pohybu, větru, událostí, takže tento týden může být velice proměnlivý v počasí našich nálad a životních událostí. Ale nad tím vším je karta splněných přání, jasného vědění, co chci, kam mířím - takže spíš než zmatek, jež nám vstupuje do života, to vidím jako zmatek, který si přitahujeme do života pocitem, že už chceme mít v něčem jasno. A tak se osud různými způsoby může tentokrát postarat, abychom si ten pořádek udělali. Nebo si ho uvědomili. Nebo si uvědomili nepořádek. Stále jde o to samé.
Ukázat nám, kde svoje sny plníme - a kde je rozhodně neplníme. A pak si s tím poradit. Ostře nás může týden vmanévrovat do bídy a do kouta a ještě nás bodnout, abychom si uvědomili, že tudy cesta nevede a "přestaň už konečně čekat, že prorazíš hlavou zeď" (to mi moc připomíná štíří výklad k narozeninám!). A jinde nám ukáže cestu ven tak úžasně a rychle, že by prohloupil, kdo by se okamžitě a rychle nechytil nabízené příležitosti úniku z nevyhovujících situací. Zdá se ale, že nic tu nebude tento týden zadarmo. Celý ten pohyb, chaos a zmatek je o tréninku, který nám ukazuje, kde máme hranice, kde máme nové hranice, zkoušky, ve kterých když obstojíme, tak nás oblaží tak skvělý pocit zadostiučinění a spokojenosti se sebou samými, že říkám: Tento týden se vyplatí zabojovat se svými temnými stránkami, zlozvyky, leností, vším možným, co bude také vystrkovat černé pařáty, aby nás stáhlo zpátky do stoky… a pořádně tomu všemu dát přes prsty, protože ten pohár hrdosti na sebe samé, když něco dokážeme, když o kousek posuneme své hranice - tak ten je tu snad opravdu pro všechny a až po vrch naplněný. Co má být výsledkem tohoto týdne? Naučit nás sáhnout si na své sny. A sáhnout si na dno, pokud své sny vzdáme předčasně.


Bude nám po právu naváženo? Možná, a možná právě to potřebujeme před štířím novoluním a před samhainovým časem, v němž se budeme dotýkat svých temných stránek, strachů a životních novinek, do kterých možná není odvaha, ale je v nich hrdost na sebe samé, pokud se překonáme.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.