28.10.-3.11.: Ropucha na prameni a naše důležité úkoly

26. října 2019 v 18:46 |  Každotýdenní kalendář

Tento týden nás zastaví na místě tam, kde je náš důležitý úkol - to zejména v druhé polovině týdne. Ta první bude trochu plná vichřice, plná výzev a rozbouřených citů. Kdo má sklony k tomu být často vystresovaný, měl by si uvařit pořádný hrnek meduňkového čaje a mít ho neustále při ruce. Protože události a myšlenky i rozhodnutí tu mohou být neskutečně rychlé, proměnlivé a bouřlivé. Můžeme mít víc než kdy jindy chuť s něčím zatočit, něco ukončit, začít, něco definitivně vyřešit - a klidně ano, pokud to tak skutečně je a vede nás to k lepším zítřkům. Ideální doba dát vale všemu, co nám škodí, čím sami sobě škodíme, tomu, kdo nám škodí - a také tomu, na čem lpíme, kde sedíme sami sobě na prameni a víme to moc dobře. Moc dobře. A to je možná také někdy zdrojem toho podprahového stresu. Moc dobře víme, co nám škodí, ale když ono se nám to tak líbí, jsme na tom tak závislí a zrovna nyní bychom uměli vyjmenovat tisíce výmluv, proč si tu ropuchu na prameni pěstujeme. Kdepak… pokud si ji tam necháme, tak koncem týdne můžeme pocítit, jak přesně nás vyčerpává a ten úbytek energie, úbytek životní síly či silné zastavení v životě bude přesným ukazatelem, kde jsme tuhle zkoušku projeli na plné čáře. Je čas to napravit - a to tím, že přestaneme upřednostňovat emoce před rozumem.
To je v tento čas jediná dobrá rada.


A naopak, kdo ten fofr a vichr posledního říjnového týdne a magického času přerodu do temného podzimu využije ve svůj prospěch, může se těchto ropuch na prameni celkem dobře zbavit, nebo je odloží zimovat - pokud vám pak nebude nic překážet, otvírá se překvapivě tento týden skvělá možnost, jak dosáhnout toho, čeho dosáhnout chcete. Do cesty přichází situace i lidi, kterým přesně můžete jasně a stručně říct, co je potřeba - a vše bude pochopeno a bude to tak, jak jste řekli. Parádní! A pak i to zastavení koncem týdne může pro vás být o zaslouženém odpočinku nebo o chvíli, kdy se spokojeným vydechnutím budete trávit změny, směry a novinky, které se vám do života s těmito podzimními dny nahrnuly. Úspěchy tu jsou hlavně tam, kde se cítíte osudově vedeni, kde jste váhali a nevěděli kudy - tak najednou tu je ten směr a jste pro něj okamžitě nadšeni! A zas a znova - lidé vám mohou tento týden nabídnout jak pohár jedu, tak pohár živé vody - lidé a "ti do dvojice" spolupracovníci, partneři, přátelé, spřízněné duše - budou hrát hlavní a zásadní roli. Tak hodně štěstí!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.