28.10. Novoluní ve Štíru: Konce a začátky letošního roku

24. října 2019 v 9:28 |  Každotýdenní kalendář

Dvě silné karty jako na objednávku. Svět a Věž. Čas, kdy cítíme, že se mnohé přirozeně ukončuje, něco je ke konci tlačeno - ale také něco nového začíná, byť to je jen nová, zatím nijak zvlášť neobydlení a nezasetá půda. Důležitý je tu ten proces ukončování. Dá se říci, že v čas tohoto novoluní více budeme vnímat všechno, co nějak brzdíme. Co nejde, jak má. Co někde ustrnulo na půli cesty, co ne a ne se rozhýbat. Kde už tušíme, že jsme měli být dávno někde jinde a ono pořád nic - tady se nám může v tyto dny ukázat zvenčí nějakou náhodou nebo rovnou pobídkou způsob, jak můžeme sami tuto věc pošťouchnout kupředu, jak můžeme zbořit chatrné a kde postavit nové.


Ukáže se nám také víc to, co se hroutí, ačkoliv se to snažíme zachraňovat zuby nehty. Chatrné základy jdou nyní nejvíce do oblasti mezilidských vztahů obecně, těch, které by si měly pomáhat, být si oporou, najednou ta opora nebude, najednou nám něco dojde, najednou tu je zkouška, která ukáže, že ten, o koho jste se chtěli opřít, uhnul. Nebo také tam, kde máte pocit, že chápete svůj život, kde jste byli přesvědčeni o nějakém jistém významu své minulosti, vztahů - nyní se může ukázat, že jste to pochopili špatně, že ten skutečný smysl toho všeho je jiný - a ukáže se jaký. A bude možné postavit svůj život a budoucnost na nových, pevnějších základech. Všechno, co nefunguje a nespolupracuje tak, jak má - se bude hroutit, stane se to minimálně nepohodlným a rozkymáceným.

A na druhou stranu právě taková energie je vhodná k tomu, abychom všechna tato témata v životě vzali, vzali všechny resty, slzy, ztráty a trosky svých životních témat - a počali trpělivě prohlížet to, co nám zbylo, co máme k dispozici a oprašovali, oceňovali a stavěli znovu. A zjistíme, že toho máme v rukou strašně moc a velmi kvalitního. A při troše ticha, trpělivosti a odvahy jít do nového a nepoznaného, zjistíme, že budoucnost je tak skvělá, že fakt neradno se ohlížet tesklivě za minulostí. A tu odvahu jít do nového bych zdůraznila. A také čas, nic nebude jasné hned. Je třeba nejprve počkat, až to, co má odejít, odejde komplet. Až se vyčistí vzduch, až dozrají nápady nové, až se stane i venku ve světě to, co k nám má přijít, aby nám to později podalo ruku. Je dobré bilancovat, sbírat odvahu nedělat staré chyby a chystat si osnovy na delší časové období do budoucnosti. A klidně bych řekla - uložit se i k zimnímu spánku. Odpočinout si před tím vším, nabrat sil a kuráže.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.