7.-13.10.: Kudy tudy k dobré budoucnosti?

6. října 2019 v 6:15 |  Každotýdenní kalendář

Nebudeme mít snad tento týden nějaká přehnaná nadšení, ale budeme hledat kvalitu. A dobrá řešení, stojící nohama na zemi a pro ty jsme schopni se během týdne pořádně nadchnout. Doporučila bych využít energii celého tohoto předúplňkového týdne k tomu, abychom si udělali hmotný pořádek v životě. Probrali si práci, papíry, resty, platby, představy o své budoucnosti, dodělali domácí úkoly a podali si inzeráty, které potřebujeme. Nebo vynesli do popelnice všechno, co se nám doma hromadí s tím, že "až bude cesta kolem, vynesu to". Obrazně myslím. Chce to čerstvý vzduch, chce to úklid, abychom pak lépe viděli, co nového má tendence se na těch nových uklizených místech usadit.
Ale konkrétněji. Začátek týdne ještě otvírá rány nebo pocity, které nejsou moc příjemné a uvádí nás v bolavý pocit, že jsme na světě za chudinky. Není to však nadlouho, protože právě takové situace získávají v tento čas podporu zvenčí a osud se nás bude snažit jich zbavit. Zažehne v nás jiskru života, vášně nebo velmi dobrého nápadu, který nám může ukázat cestu do budoucnosti, nebo řešení těžké situace, zatěžující nebo takové utrápené či dlouhé. U někoho to může být jen o uvědomění si, že aby se podobného myšlenkového parazita zbavil, je potřeba se zastavit na místě a s trochou klidu a vnitřního míru si dopřát volna, ticha a svého vlastního přemýšlení nad budoucností. A tady musím říct, že kdo si fakt dopřeje ten luxus "hygge", zastavení se, pohody, rozmazlování se (stačí po večerech), tak má velikou šanci, že osud snese překvapivě do jeho života nějakou milou odměnu, kterou už ani nečekal, která něco neskutečně báječně řeší, prostě přesně to, co čekal, nebo už nečekal. Něco, co tak moc bylo nedostupné - a najednou - je to tady.
Zatímco začátek týdne přeje samostatnému přemýšlení, klidu a izolaci, s postupujícími dny máme chuť se o své nové já podělit nebo si i poslechnout názor ostatních na naši situaci. Po tiché přípravě začíná diskuze! Dopřejte si s koncem týdne kolem sebe lidi, které máte rádi, dopřejte si souznění a věřte, že se vám v mnohém bohatě vrátí.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.