PŘED VÍKENDEM: Sobotní pohoda už ode dneška

25. října 2019 v 18:54
Tak máme před sebou víkend po týdnu, kdy nás měl osud trošku vmanévrovat tam, kde potřebujeme být. Po dobrém i po horším. Velké téma možná byla hrdost, strach z nového a taková pravdivost, což se mi trošku zobrazuje i tady pro ten víkend. Ale už je to volnější, to nejhorší z tohoto týdne máme za sebou. Zkusme nyní vzít to, co nám týden vzal a co si máme během víkendu zpracovat, jako živou vodu, jako něco, co nám mělo zalít naši zahrádku, přidat nové rostlinky, vzít to jako výživu. Ta symbolika pěstování a obhlížení zahrádky našeho života je tu i pro víkend, tentokrát ale s trpělivostí. Může to být i tom, že o víkendu budeme v klidu zažívat události týdne… uleví se nám, zjistíme, že se vlastně stalo něco velmi dobrého. Můžeme se zastavit a ocenit různá zlepšení, která jsme v průběhu shonu týdne neviděli. Vidět horší i lepšíma očima, vidět i tu druhou stránku.
A dalším tématem tu pro někoho může být osvobození, nedivila bych se, kdyby k mnohým během víkendu doputovala nějaká důležitá zpráva nebo situace, která jim dá vydechnout. A ještě lépe, která třeba přinese nové šance, obrody, šanci na splněné sny. Zatoulaný dopis o tom, že vás osud bere na vaše vysněné místo, o které jste se kdovíkdy ucházeli!
Čas přeje všemu, co chcete načnout, co je pro vás nové, co je třeba si užít plnými smysly a nemyslet u toho na starosti, stejně tak i ty starosti mohou na víkend jako mávnutím kouzelného proutku zmizet… najednou nebudou důležité, nebo na ně nebude nálada! A tak ustoupí do pozadí. Na co nálada bude? Na radost. Hlavně ve vztazích, musím říci, že hezčí karty na vztahy, které ještě tak moc jdou do popředí, jsem už dlouho neviděla - stejně jako vztahy to mohou být i témata blízká vašemu srdci, koníčky, zájmy, vášně - čas se vrhnout do dlouho odkládaných záležitostí, na které se už nemůžete dočkat…
A kde naopak zpomalit a lépe si prohlédnout, co týden přinesl? Tam, kde se cosi dávalo dohromady, kde buď viditelně se něco opravilo (nebo rozbilo, aby tou opravou, kterou sami iniciujete jste opravili i to, co zatím bylo neviditelné…), nebo kde se něco zlepšilo, vyjasnilo, kde zavládla spokojenost - tak se ohlédnout a poděkovat za to.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.