SAMHAIN speciál: Ruiny, na kterých stavím

31. října 2019 v 16:22
Karta naznačuje SMĚR, do tématu, kterému se mám podívat pravdivě do očí, - kde možná něco sám sobě skrývám, nebo kde naopak už potřebuji udělat pořádek, i když se mi nechce, kde - pokud k tomu přistoupím pravdivě, mám možnost výrazného zlepšení.
Nahlížíme tam, kde mohou být v našich životech ruiny… na nichž by šlo postavit něco nového. Jestli jste ve fázi spatření toho, že cosi jsou už jen ruiny, nebo potřebujete popostrčit k tomu zruinovanému základu, nebát se ho a začít na mě tvořit něco nového nebo opravovat, to už je na každém z nás.
My si tady jen naznačíme téma, kde by se nás to mohlo týkat…
BERAN: Zmrtvýchvstání. Velké výzvy, velké risky, velké pokusy jít vpřed, vzít v potaz, co jste kdy kde obětovali, co máte v rukou a čeho si ceníte a jít do toho. Patrně velmi dobře vidíte kde pracovat a stavět, je to až učebnicový příklad ruin (nebo i hladkých situací, kde je pouze strach z nového). Případně se vám to nyní více zvýrazní tím, že dostanete nabídku "jít do toho"… uvolní se překážky.

BÝK: Poustevník. Silné vnitřní bilancování. Témata osamělosti, smyslu života, něčeho tak niterného až intimního, že pro druhé nepochopitelné. Tiché proměny vaší osobnosti. Čas nacházení vlastní vášně, světla, možná se ve vás bude rodit něco pro okolí překvapivého, pro vás ale nesmírně důležitého.

BLÍŽENCI: Vám to s Osmičkou holí přinese sám osud. Zúčtování, kdy uvidíte, kde jste k něčemu dospěli a můžete se hnout z místa. Ty rychlé děje jsou tu výsledkem vnitřních procesů (Poustevník). Budete v tento čas nasměrováni velmi jasně, logicky a přesně. Také jsou to témata související s tím, že někdo vám dlužil - či vy dlužíte jemu.

RAK: Klid, zázemí, jistota. Chvíle ticha o samotě. Chvíle, kdy tu přichází jasné vědomí, že něco musí být v naprostém pořádku. Opravy, úpravy, úklid všeho druhu, který vám přináší poté i ten směr, jež může být velkolepější a úspěšnější, než si v tuhle chvíli myslíte. Myslete prakticky s vědomím, že umíte, víte víc. Máte na víc.

LEV: Slunce. Tak kde jsou všechny vaše sny, plány… letní nedodělky, nebo plány na příští rok? Podívejte se na ně, odstraňte resty a ujasněte si v sobě, jak má vlastně vypadat vaše štěstí, co chybí vašemu sebevědomí? Buďte to zase vy, buďte Lev! Možná sami sobě něco dlužíte!

PANNY: S Císařem se můžete podívat pravdě do očí všude tam, kde nemáte vládu nad svým životem. Kde potřebujete něco vzít přísněji do rukou, nebo kde se necháváte něčím nad sebou uzurpovat. Kdo má žezlo v rukou tam, kde je potřeba, aby bylo ve vašich rukou?

VÁHY: I Vám téma navrhne osud sám v tuto dobu, dejte si pozor na vše, co přichází náhle, informace, impulsy, které jsou překvapivé. Všechno s nádechem překvapení a nečekanosti - to je vaše téma, kde je třeba najít pravdu, uvědomit si pravdu a využít nových nabídek.

ŠTÍR: Rodina a domov. Tady je třeba něco udělat jinak. Postavit se k něčemu jinak. Začít si vážit toho, co máme, začít to organizovat lépe, víc do souladu… opravit, co je rozbité, nebo naopak - vzít to všechno a osudu poděkovat za to, že to tak parádně funguje. Anebo - zvláštní zpráva pro někoho - utnout případné trojúhelníky a "zloděje" svého vztahu/domova/zázemí/rodiny.

STŘELEC: Možná je někde něco, za čím teskní vaše srdce. Čas rozloučit se s něčím, co vám bralo sil, protože tu je možná něco, co vás zesmutňuje, krade vládu nad svým životem, zklamání? A výzvou je otočit se tomu zády, zpracovat to a pak vykročit vpřed… a po pár krocích na nové cestě se k něčemu - snad už s nadhledem - rázně rozhodnout. Může to také být o tom, že pokud opustíte to škodlivé, rázem vám stoupne radost ze života, energie, zdraví - a to je ukazatel, že jste trefili do černého.

KOZOROH: Nabídky, emoce, láska… možná si někde něco namlouváte, ale vaše sny a tužby plují jen po povrchu, nebo naopak - někde je milá nabídka, kterou odmítáte jen proto, že jí nevěříte. Řekněme to takto… Toužíte-li po výrazných změnách v životě, věřte těm nabídkám. Pokud chcete doopravdy zůstat ve stávajících situacích, může snění o marném čemsi tu energii brát.

VODNÁŘ: I vy tu máte náhle vynořené informace, které samy navrhnou téma letošního Samhainu. Něco bude jinak, nově, něco vám dojde, něco nového bude ke zvážení. Můžete se také nyní setkat s důsledky nedávných činů a rázných rozhodnutí - a je tedy otázkou, jestli to tak přijímáte? Se vším všudy.

RYBY: U vás mám pocit, že tu může být téma jakési milé citové nabídky, odpuštění, smíru - nevinnosti, kterou je třeba brát vážně. Je vám tím nabídnut směr, úleva… a hlavně se to týká záležitostí, kde bylo v minulosti velice ublíženo až "vyhnáno do vyhnanství"… zvláštní, tak si možná jen proberte sami v sobě, jestli nechcete i vy sami někomu (nebo sobě) opravdu hluboce odpustit.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.