Listopad 2019

Střelcům k narozeninám: Očistná koupel a ty správné nápady

28. listopadu 2019 v 16:13
Narozeninový čas bude letos pro Střelce opravdu výzvou. Začnu tím lepším a nejlepším: Jako dar je vám tu nabízena oslava života, stabilita, zastavení se a rozhlédnutí se kolem sebe, protože chtě nechtě - máte co slavit. Je tu něco, co byste měli v tom listopadovo prosincovém období ocenit více než běžně. A mám tady pocit, ocenit až rituálně, můžete se setkat s takovými životními událostmi, kdy skutečně něco přirozeně ukončíte, nebo to samo odejde a nastane - třeba jen plíživě - doba, kdy se vám uleví a postupně vám dochází, že tady začíná něco nového a začínáte držet v rukou cosi velmi vzácného. A cenného pro budoucnost.
Jak to poznat a nepřehlédnout, milí Střelci? Je to něco, co k vám přichází v doprovodu malé, hezké lidské nabídky, příjemné události, něčeho hřejivě lidského - a byť to třeba je velmi maličké, tak ve vás to zažehne slušnou vášeň žít, něco řešit, někam jít - doslova vás to pokropí živou vodou.
Ovšem také s tím vším může být spojena nějaká až životní nabídka, změna, která je tak moc k lepšímu, že vás doslova donutí konečně za něčím zavřít dveře a ejhle - díky tomu vyjdete velmi snadno a plavmo z něčeho, co vám zas až tak moc nevyhovovalo. V tom spatřuji tu výzvu. Na jednu stranu to nevyhovující můžete začít víc cítit - víc vás to tlačí do kouta, víc a víc se cítíte bídně, nuzácky, otrhaně, bezvýchodně a může to být spojeno ať už fakticky, tak třeba jen pocitově se ztrátami, z nedostatkem financí nebo něčeho, co považujete za "živobytí"… a zároveň se vám k tomuto negativně zdůrazněnému přidává řešení, které je nějakým způsoben neskutečně elegantní. A vplouvá do života přirozeně, logicky… jako když se mění roční období. Najednou je to tady a na to minulé zůstávají jen vzpomínky a fotky.


Letošní narozeniny vám řeší život zdánlivě nenápadně. Máte výhodu toho, že tu nejsou žádné bouře, to staré spíš ustupuje novému, které přichází zvolna, ale s pořádnou dávkou nadšení. Hodně těch ohnivých karet také může svědčit o tom, že se vám v tento čas zdůrazní témata vám vlastní, bytostná, individuální. Taková, jejichž řešení je jen na vás, protože druzí, i kdyby se rozkrájeli, tak prostě nejsou schopni vás do hloubi duše pochopit.
Je to jako čas ponoření se do své duše, bolestí, strachů i omezení a jemné vyplutí na povrch, očistná koupel, která proběhne tak nějak sama od sebe.
Věnujte se více tomu, co už nyní přirozeně končí a cítíte to - tam naleznete nové impulsy a sazeničky.
Věnujte se více tomu, kde jste svázáni strachem - tam přijde dobrá rada zvenčí, která vám ty okovy sundá.
A věnujte se také tématu, kde dlouho něco hledáte, kde na něco nemáte čas, kde jsou takové časové prostoje - a najděte si silou vůle prostor se tomu pověnovat - odmění se vám to tím, že vás to nejen nabije energií, ale také práce na tom všem "časově uzurpovaném" bude nyní mimořádně efektivní.

Čas Střelce: Spravedlnost našeho života v hlavní roli a polínka pod oheň!

27. listopadu 2019 v 16:02 | Renata
Čas Střelce: Spravedlnost našeho života v hlavní roli a polínka pod oheň!
Čas Střelce se dá shrnout jako čas, kdy příroda odpočívá, spí, noříme se do tmy a vyvstávají nám témata životní spravedlnosti, nabývají síly a vnímáme chuť vydat se do budoucnosti. Nutí nás to hledat přímý směr, hledat cesty, vylepšovat své životní prostředí a uvažovat o změnách. Jsme očištění od Štíra, pro někoho to byl čas úlevy, kdy se něčeho zbavil, další je rád, že se zbavil i jen té štíří tíhy a plutí v temných bažinách. I nyní jsme stále ponořeni v temnotě, ale už nejsme tolik zaplaveni emocemi vlastní bolesti, zaslepeni. Pokud nás něco v tento čas štve, tak je to spravedlnost nebo nespravedlnost v našem životě, zejména jsme citliví k situacím, kdy máme pocit, že nic nejde jak má, že si něco zasloužíme a ono to není, kdy je k nám osud nevšímavý, nebo nám současné situace nedávají smysl. Máme příležitost to všechno pochopit, očistit, k tomu se hodí i symbolické rituální byliny, které jsou se Střelcem spojeny: šalvěj (pomůže nalézt ten smysl a řád), případně ořešák (důvěra v budoucnost), ta symbolika oříšků na Vánoce tu také není jen tak. A tak v době, kdy se svět kolem nás halí do mlhy, deště, případně později i to jinovatky a prvního sněhu, hledejme v sobě přímý směr. Naše duše je takhle před Vánoci a o adventu spojena s tím, co JE PRO NI REÁLNĚ DOSAŽITELNÉ. Věřte tomu, že v tom čase adventu, v době od cca 21. listopadu, pokud nás něco štve, nad něčím intenzivně přemýšlíme, něco nás dohání, něco nám začíná růst pod rukama, překvapivě… tak to jsou všechno témata, která jsou přesně namířena a která chtějí, abychom se k nim nějak postavili. Naše duše k nám promlouvá nikoliv vystrašená z bažin, jako tomu mohlo být u Štířího času, ale tentokrát už ví, jak něco řešit. Mohou se nám tedy otvírat i témata z času Štíra, ale tady k nim dostáváme okamžitě řešení. Nenechte se tedy zahltit emocemi a pozorněji pozorujte, co vám k těm potenciálně nepohodlným situacím nyní přijde - mělo by to ukazovat směr, kudy dál.


A co na to karty pro letošní čas Střelce?
Zhruba do Vánoc nám tu vychází v tom jasném pohledu a jako témata pro řešení dvě karty: Slunce a Pětka pohárů. Takže řešit můžeme ponejvíce všechno, co souvisí s dětmi, s rozkvětem, rodinou a tím, co nás má hřát (ten symbol Slunce může být pro každého jiný). Asi nám bude dobře u krbu, u tepla… to hřejivo budeme v životě hledat a také úspěšně nacházet. Takže se dejte s plným nasazením do rozvoje a tvoření všeho, co pro vás to teplo znamená. Přikládejte polínka a to hlavně tam, kde vám ta polínka budou dávána do ruky od okolí! Tohle může pro někoho znamenat i velmi šťastné období, kdy když využije nabízejících se změn do života, změn k lepšímu (leč vypracovaných, nejsou zadarmo), tak může životem notně pohnout kupředu!
A druhá oblast je ta, kde dlouhodobě nad něčím teskníme, prolíná se nám tu proces smutku a to může být velmi silné a stahující hlavně tam, kde jde o rány minulosti uštědřené do naprosté důvěry v něco, takže tam dojde k nějakému procesu uzdravení, zahlazení těch ran, a také pak v oblasti, kde stojíme na místě záměrně, abychom se nemuseli hnout z místa a učit se něco nového. Nechci říkat, že to je rovnou lenost, ale mohou to být i osidla zvyku, "jsem zvyklá být neš´tastná"…konec. Nic víc nechci. Tak tady mohou přicházet ty pomocné ruce osudu, kdy máme možnost se z toho vyhrábnout. Ale první tam je to otočení hlavy stranou, uvědomění si, že tam pár kroků od nás je most, přes který lze přejít jinam - ale že ty kroky za nás nikdo jiný neudělá.
Tak já vám přeji krásný čas Střelce, podpořme si ho tichem, klidem, svíčkami, světýlky, děláním radosti sobě i druhým, protože když k sobě ten klid a pohodu na duši cíleně pozvete, jak vidno - letos nám to přitáhne řešení tesknění…a jiným zase podpoří to, čemu přikládají pod oheň.

LISTOPAD - PROSINEC: Panna - Ryby

25. listopadu 2019 v 7:19 | Renata |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
PANNA: Zámek za šípkovým keřem
I vy tu máte nějakou báječnou výzvu. Na první pohled to může být odraz splněného snu, životní šance, něco, co vás až v listopadu zaskočí a bude to chtít vaše vyjádření. Tak chcete to, nebo ne? Je to čas, kdy můžete na jednu stranu být velmi spokojeni, plánovat, chtít víc… ale na druhou je jasné, že tyto změny by razantně měnily životní podmínky a že je potřeba čas na to, abyste se o všem, co předadventní čas nese, pořádně rozmysleli. A nechte si ten prostor klidně až do příštího roku. Listopadové dění mi přijde jako zásadní, ale jen naznačující. Ten pravý čas přijde až později, výjimkou jsou samozřejmě záležitosti, které byly na spadnutí a v tento čas prostě dozrály, ale i tam - i když je jasno, možná vyvstanou další okolnosti, které trošku ty plány mění a je třeba se nad nimi zamyslet lépe a hlouběji. Čas změn, čas naznačených budoucích cest. Takže bilancujete, ale veskrze příjemně, spíše pod záplavou nových nápadů, životních změn a teoretizujete.
Prosinec pak už přináší víc práce, nebo snad i hlavu plnou všeho možného, jen ne toho, co ten listopad nakousl, takže se tu můžete cítit přetíženi a mít ztracenou nit, ale také to může být o tom, že to, co nazrálo, budete nyní obhajovat. Před okolím, sami před sebou, je tu potřeba dát všemu novému nějaký základ. Vědět, jestli to, co se mi nyní honí v hlavě, je vůbec realistické. Jestli to zvládnu.
Advent mi na znamení Panny přijde hodně rozlítaný, ačkoliv právě ten klid a vaše analytické schopnosti vám hodně pomohou. Prostě dělejte si svoje účetnictví a nové položky nechte pořádně rozležet. Ony se vyjeví, jak to s nimi je. A nenechejte se natlačit do kouta - emocemi, nadšením, strachem, okolím, vlastními myšlenkami. Potřebujete najít kompromis - což se vám podaří a tady je to nejlepší na vašem tarostkopu. Koncem roku pak tady máte výsledky. Dalo by se říci, že ať řešíte cokoliv v tuhle dobu, ke konci roku vám k tomu všemu přijde písemná odpověď, razítko - cokoliv důležitého, jasného, nekompromisního! Hurá, je jasno. Na vaše plány vám přijdou peníze… na vaše inzeráty vám přijdou nabídky. Pro vaše zboží přijdou kupující… víte jak to myslím? A tak říkám, zkuste využít tento čas jako čas úvah o něčem, pro co se stojí rozhodnout.
Vrcholky štěstí: jsou pro Panny s koncem roku na místech, která jsou o něco výš, než jsou zvyklí. A vyplatí se vám prosekat se jimi rozumem, konečnými rozhodnutími a nastavením vlastních hranic. Uvidíte, že za tím šípkovým keřem, za kterým běžně žijete, je krásný zámek.

VÁHY: Pevné boty a jistý krok!
Vás povede adventní čas k tomu, abyste si ho pěkně užili. A s takovými kartami si dokážu představit, že se vám splní nejedno přání a pod stromečkem, ale nejspíš už mnohem dřív, najdete pořádně pevné boty, se kterými můžete vyšlápnout do světa. Nebo kamkoliv budete chtít. Velmi se vám tu zlepšuje celková materiální situace nebo pocit spokojenosti, zázemí, domova. Ale nebude to tak jednoduché.
Listopad ještě chce takový malý úklid. Sice do něj vcházíte celkem spokojení, mnoho záležitostí se vám tak nějak samovolně dá do pořádku, něco se sem tam ukončí, něco začne, můžete být spokojeni. Všechny události vás přirozeně navádějí do úspěšnějšího koridoru vašeho života. Ale ten čas začátku adventu, konce listopadu má u sebe jedno upozornění. Zastavení v podobě čehosi, co vám ze života něco odnáší. Energii, zdraví, majetek - něco "ukradeného", a nemyslím si, že tomu zloději půjdete po krku, protože tu buď jste to tušili, že toto vám škodí, nebo škodilo a nyní se to ukázalo, nebo naopak, jste to vůbec netušili. Je to jako náhlé prozření, dlouho očekávaná informace o něčem, co může být také vnímáno jako "dluh celého roku"… V jistých případech to může být i návrat něčeho, co se kdysi ztratilo a v tuhle chvíli to získáváte zpátky s pocitem "aha, tak takhle to bylo… a proto to tak bylo"… Ty ukázané ztráty, ať už jakkoliv, vás ve výsledku posílí. A je to to správné rozpoložení pro prosinec.
Prosinec je měsícem splněných přání pro Váhy - určitě by se vám jako takový tajný tip, vyplatilo, spojit se v tento čas s někým, kdo vám může pomoci, kdo ovládá to, co potřebujete také umět, najít si svého "učitele", nebo jen milou společnost, oživit přátelství, která vám dodávají energii, nebo si říct o splacení dluhů tam, kde víte, že "stačí si jen říct", že tam asi jde jen o opomenutí omylem, snad i mít sebevědomí na to prožít Vánoce tam, jak se podle vás prožít mají. Všechno srovnat. Uvidíte, že nikdo nebude mít s žádným dluhem problém, že vám k tomu nakonec přihodí možná i další pracovní nabídku na příští rok. Kdoví… A pro někoho to je možná celé jen o tom, že si ten prosinec má užít po boku svého partnera. Je tu nad vámi silná ochranná ruka a zajištění a pocit jistoty, který vám dá spočinout v tichých bílých Vánocích se zavřenýma očima a pocitem spokojenosti, který jste už možná dlouho nezažili…
Vrcholky štěstí: jsou pro Váhy s koncem roku tam, kde je mužská dominantní energie, kde je domova, kde je jistota, kde je vláda nad vaším životem. Toho si užijte.
ŠTÍR: V hloubkách máte zlato… buďte trpěliví
I vy tu máte velkou adventní výzvu, jejíž náznaky se objevují už v listopadu. Nabídka, novinka - něco, co potřebuje promyslet. A o to víc, že u vás jde nejspíše o něco, co vám může v budoucnu hodně vylepšit… anebo v tuto chvíli akutně vás vyvést z nevhodných situací. Ale potřebuje to čas, potřebuje to promyšlení, potřebuje to možná i něco se naučit sebrat kus odvahy. Čas narozenin vám něco ukázal. Směr. A až nyní vám bude docházet, co všechno by to vlastně znamenalo. Můžete být zádumčiví a zvažovat. Někomu budete možná i velmi nápomocni, vyzařujte takovou tu energii empatické osoby, která ví na první pohled. Stejně tak sami můžete vyhledávat v okolí naprosto intuitivně situace a osoby, které pro vás mají i formou náhody, velká sdělení, která potřebujete. Na jednu stranu jste takoví zmatení, na druhou ale velice soustředění. Je to hloubka, ve které nyní plujete a jelikož vy se v ní vyznáte, tak o vás strach nemám. Máte možnost zmrtvýchvstát. A vezměte si z toho co chcete. Ty výzvy jsou pro každého jiné, ale listopad vám naznačuje, kudy byste se měli dát - jak čistá je nová cesta, nové plány. Co všechno si musíte do toho kufru sbalit. A ostatní se ukáže časem.
Prosinec se vám tu zklidňuje a dodává vám energie obecně. Najednou je víc jasno, kdo dává přednost hmatatelným výsledkům, tak se mu tady nějaké dostavují a mohou přesně sedět do toho obrázku, který se začínal v listopadu formovat. Stejně tak se tu hýbe osud různými směry, kdy je potřeba vzít to, co jste se naučili a začít s tím pracovat - o to víc, že pevná ruka a jistý krok se hodí pak ke konci prosince, kdy novoluní může s vašimi plány trošku zatřást a setřást z nich to, co by vás stáhlo dolů. Pokud tady budete zažívat nepříjemné pocity a pády, pak je to proto, že do nového roku si chcete nevědomky brát i to, co by vám škodilo. Mohou to být staré zvyky nebo cosi, co vás "využívá a bere"… to mi jde asi nejvíc, a tak někdo bude narychlo ještě své novoroční předsevzetí přehodnocovat. Nelpěte na starém a zkuste chtít změnu.
Může to také být návrat listopadových výzev, které nebyly využity. Koncem prosince se vrací a ukazují, že do vašeho života skutečně patří a sem tam něco poboří, "abyste viděli"… a vzali je vážně.
Celkově je ale letošní advent pro vás hezký, klidný a ty změny, jež nese, jsou v mnoha případech vítané a "konečně realizované i navenek". Ty porodní bolesti a zmatky k tomu patří, ale věřte, že vždycky máte po ruce někoho, kdo vám poradí a pomůže: nebo zapátrejte v paměti, patrně už ze zkušenosti budete vědět, jak na to.
Vrcholky štěstí: jsou pro Štíry s koncem roku tam, kde je to nekompromisně vykopne z horšího do lepšího. A to i v případě, že to na první pohled někdy i může vypadat opačně.
STŘELEC: Hledání pokladu
Listopad je pro Střelce měsícem hledání. Možná i ta nostalgická nálada přijde dřív, od milého naladění až po doslova výbuchy emocí a vzpomínek, ve kterých bude těžké se orientovat - je tu přítomen ale jeden pocit, který je rozhodně příjemnější v tom prvním nostalgickém a jemném případě - "mám v hlavě rozhrabáno a vím, že musím něco najít… Jen nevím co…" Intenzita může být různá. Ale ptám-li se, o co by se mohlo jednat, tak je to nějaký impuls, nabídka, něco milého, vysvětlujícího, něco "na dlani" a od člověka, od srdce k srdci. Jestli to skutečně přijde zvenčí nebo to "cvak a je jasno" přijde z vás samých, nevím… ale s adventními dny vás právě toto uvědomění a nalezení doslova přiměje k zásadním změnám. Naložíte se na loďku se vším příjemným i nepříjemným z letošního roku a přeplujete jinam. Může to být jen odhodlání zatočit se všemi letošními resty, se sebou samými, s tím, že něco konečně začnete dělat jinak. Sic je to ponurá karta, tak v sobě skrývá naději na nové zítřky a zdá se, že už prosinec vám potvrdí správnost vašich listopadových rozhodnutí. V těch se potřebujete bytostně zbavit nerovnováhy, vyvážit emoce, rozum, vyvážit celý svůj život, takže to rozhrábnutí života a myšlenek bude tak velké, jak velký nepořádek a nerovnováhy v životě máte. Pozor, také to značí na velkou citlivost vůči nespravedlnostem v životě. Něco se vám možná vrátí zpět, v dobrém i zlém, něco možná spatříte v pravém světle, něco možná konečně vyřešíte spravedlivě.
Prosinec už vás potom nalézá v příjemném rozpoložení spokojenosti. Zdá se, že jste to přeplutí z břehu na břeh dali na první dobrou a přesně jste věděli, co na tom druhém břehu najdete. Spokojenost, příjemný adventní čas, který bude jen podpořen tím, že vám všechno půjde na ruku, všechno podle plánu a čím radostněji se do činění pustíte, tím radostněji se k vám budou vracet výsledky. A s koncem prosince pak ještě navíc zúročujete veškeré změny, které jste v letošním roce učinili, případně se intenzivně připravujete na rok příští. Je v tom nadšení, je v tom jasnost, co chybělo ještě letos - s koncem roku přichází. Zaplní se vám stůl přesně tím, co potřebujete k novému vykročení. A prosinec přeje lásce, přeje vztahům, přeje všemu, co vám má rozehřát srdce, co máte potkat, a co s vámi má souznít. Takže co ještě letos nebylo… to může v ten vánoční čas přijít…
Vrcholky štěstí: jsou pro Střelce s koncem roku tam, kde si udělají pořádek, kde se jim něco srovná - a v tu chvíli přichází další skokový vývoj jejich osudu.
KOZOROH: Mince jen řinčí…
Hodně se vám toho s koncem roku podaří. Dá se říci, že co jste celý rok hledali, to vám osud natlačí do listopadu, zejména pak do prosince. A může vám z toho jít hlava kolem. Dařit se vám bude hlavně v té hmotné oblasti, ve financích nebo tam, kde jste se dlouho snažili o výsledek, najednou tu jsou ty výsledky. Užijete si jich, ale jsou tu proto, abyste je dál investovali, případně s trpělivostí počkali na to, až to, co začalo rodit, se skutečně narodí a uzraje. Ale dobré je, že už víte, že se vám něco letos neskutečně vyplatilo: To bych viděla jako největší vánoční dar.
Listopad máte ve znamení rovnováhy, možná rozkolísaných emocí tam, kde se cítíte dlouhodobě zanedbáváni nebo tam, kde cítíte, že jste se už dávno měli rozhodnout. Nějaká poslední kapka? Možná… ale cokoliv vám bude drnkat na nervy v listopadu, s tím bez okolků a pouze s ohledem na sebe, jednoduše zatočte. Vy potřebujete v tuhle chvíli všechny svoje síly a ta rozhodovací energie by měla především jít tam, kde potřebujete vyjít ze zajetých a nevhodných kolejí. Vyplatí se vám to, protože už s prvními adventními dny budete dostávat takové dary od osudu a takové pocity, situace a události, že by byla škoda mít na svém stole minulou špínu a něco si brzdit. Šance ke splněným snům. Šance k dokončení něčeho. Šance k vyřešení - a to všechno bude třeba řádně zvážit, protože tady půjde o něco zcela nového. A jak si s tím poradíte během prvních adventních dnů, na přelomu listopadu a prosince, takové výsledky vám to přinese pak v prosinci.
Symbolicky řečeno: dejte si v půlce listopadu inzerát, že chcete být šťastni a chcete to a tamto - a také to a tamto nabízíte… a prosinec vám snese nabídek, že si budete moci vybírat. Cokoliv v životě v tento čas opravíte, dáte do pořádku, cokoliv i sami v sobě srovnáte - to se vám převelice vyplatí - není snad jindy v roce pro vás vhodnější čas. Zpětně pak si také v prosinci můžete říct, že tam, kde se vám dařilo a kde jste sklidili nečekané i čekané úspěchy, tam jste udělali něco moc dobře. A naopak, pokud někde něco drhne, je jasné, že to budete muset zkusit znova - jinak, lépe a víc tak, jak potřebujete vy.
Jediné, na co si dejte pozor jsou iluze, je sáhnutí vedle - ať už opakováním starých chyb nebo honbou za předem prohranými vítězstvími. Ale vy víte - moc dobře víte, kde si něco namlouváte a kde ne.
Vrcholky štěstí: jsou pro Kozorohy s koncem roku tam, kde budou tušit hmotný zisk, radost, krásu, estetiku a teplo domova. A také kde budou tušit, že se mohou něco nového naučit, něco, co jim v budoucnu přinese ještě větší úspěch a radost.
VODNÁŘ: Čekání na velký závod
Listopad přeje Vodnářům zvenčí, přichází k vám dost dobrých nabídek, které mohou zezačátku vypadat i nenápadně. Nebo jsou to situace, které vás potěší a až další listopadové dny ukáží, že z toho může být nakonec mnohem víc. Dejte na svou intuici, dejte na svou svobodomyslnost a pusťte do života všechno, co vás obohatí. Dá se říci, že ještě s listopadem vám to kromě toho obohacení přinese i nějaký finanční zisk. To se hodí před Vánoci. Skvělý čas pro pracovní záležitosti, rozvoj kariéry i domova, pokud ho nějakým způsobem zásadně předěláváte nebo i pro vztahy, pokud potřebujete v tento čas řešit nějaké finanční věci nebo jen to, kdo vašemu domovu vlastně vládne a jak má to zázemí vypadat. Silná je také energie růstu, takže všechno, co nyní začínáte, s čím začínáte koketovat nebo na čem pracovat - může to budoucna hodně vyrůst, ale chce to v tento čas investici ve formě lásky, podané ruky a také někdy nemalou investici energie, hnojiva nebo závlahy, která - není zadarmo. Může to být tedy měsíc investic, kdy tady jsou pochyby, jestli to nejsou ztráty, ale zdá se, že to investované se bude ještě vyvíjet v příštím roce - týká se to asi úzkého okruhu Vodnářů, ale i kdyby tady byl risk, a pak se něco nepovedlo, tak na druhý pokus, nebo až odpadne to nepovedené, této investice litovat nebudete - přinese spokojenost, rodinu a zázemí. Možná jiné, než jste hledali, ale přinese. A také to může být o tom, že vaše plány v listopadu realizované, se mohou zdánlivě časem zhroutit, aby se poté ukázali znovuzrozené a jiné - a lepší, než jste čekali.
Obecně Vodnářům lze na listopad doporučit, aby si udělali pořádek v hmotných a pracovních záležitostech a dali pozor na to, kde jim bude podána pomocná ruka nebo kde se budou a u čeho cítit dobře, protože to tady může naznačit zisky v budoucnosti.
Prosinec všechno ještě zrychlí. Máte snad nejhektičtější prosinec ze všech znamení. Ale budiž - začátkem prosince můžete mít pocit, že je všeho na vás moc a kam se vrhnete, tam bude nějaký problém nebo houf lidí, kteří po vás budou něco chtít. Výzvy, výzvy a zase výzvy. Co s tím? No, projít tím… karty mi neukazují žádné vhodné cesty, máte tady s tím vším ohněm samá esa, takže se zdá, že si tím prostě budete muset projít a věřit, že ve výsledku vám to přinese novinky a nabídky a situace, ze kterých budete velice těžit - a to v tématu mincovém, pracovním, ale i lidském nebo vztahovém. Jako by se zatřáslo vašimi životy jako ve sněžítku. A až si ty vločky sednou, přičemž ten proces sedání vloček nelze nijak urychlit ani uhladit, tak uvidíte, že na vrchu toho všeho vločkování a sněhu jsou dvě zlaté vločky, jedna lidská, milá zkušenosti - jedna s výhledem vás nějak do budoucna zajistit hmotně - a že za tyhle dvě věci (nebo jen jednu z nich) ten prosincový a vánoční chaos stál.
Ovšem, vezmu-li ty hole z toho lepšího hlediska, tak pro toho, kdo je v energii koně připraveného na závod, může být prosinec nádherným dostihem plným vitality, síly a uspokojení. Máte možnost mnohé dosáhnout, nastalé změny a chaos využít ve svůj prospěch.
Vrcholky štěstí: jsou pro Vodnáře s koncem roku tam, kde spokojeně a úspěšně poměří své síly s tím, co jim prosinec nabídne.
RYBY: Drobný společník do života
I Ryby bude tento čas provokovat k tomu, aby se ke svému životu postavili trošku bilančně a spravedlivě. Možná na mnohém uvidíte, jak žijete… a kde to není ono, tam skutečně ještě v listopadu popřemýšlíte, jak věci zlepšit. A určitě to ráda doporučím, protože prosinec vás potom v těch nových nápadech velmi podpoří a můžete mít - dá se říci, na konci roku božský klid od toho, co vám ještě v listopadu dralo nervy.
Listopad nemusí na začátku být příjemný v tom, že ukazuje témata, kde věci moc nefungují, nevylučovala bych tady i nějaké finanční ztráty nebo nevhodné obchody, hodně zvažujte, když budete peníze vydávat z ruky, jestli by to nepočkalo do půlky listopadu - tam je ta energie už úplně jiná a tam v podstatě na všem vyděláte. A to platí i ve všem, co budete v listopadu pociťovat jako dluh. Skoro bych řekla, že začátek měsíce si nechte na sepisování všech restů - ale nijak se do nich nehrňte, protože byste si mohli ještě pohoršit. S půlkou listopadu už se do toho můžete vrhnout, nejspíš vám do cesty přijde i nějaký "spolupracovník", který vám celou práci zefektivní. Či vám prostě jen přijde řešení, velmi efektivní, toho, co vám ještě na začátku listopadu připadalo skoro neřešitelné.
Věci se vyrovnávají a ve vašem případě hlavně tam, kde potřebujete ještě letos zažít nějakou radost ze života, nebo nastartovat svůj cit pro budoucnost. Najít smysl a vášeň.
Protože už v prosinci začnete pokukovat těmi správnými směry. Nacházíte nápady, drobnosti, drobné výzvy, částečně souvisejícími i s tím, co jste zažili v listopadu, nebo kdo (co) vám v tu dobu pomohlo z kaše. To je neuvěřitelná výzva a nálož energie a radosti, která vám dodá nový směr. A ejhle - i zisky. Jakékoliv listopadové ztráty mají možnost se již s koncem roku zahojit. Ideální je tento čas na přemýšlení o zásadních změnách v práci, kdy vám dojde, jak na to… aby bylo lépe. Kdy dostanete nápad, jak zpeněžit nebo zefektivnit třeba i jen svůj koníček. Týkat se to může všeho, co vám bude najednou dělat radost, co znovu naleznete a co vás osvěží - a s tím přijde i nápad a cesta, jak to ve svém životě nacházet častěji, dát tomu nějakou pravidelnost nebo si to obhájit - to už je pak na každé individuální situaci.
Vrcholky štěstí: jsou pro Ryby s koncem roku tam, kde naleznou to správné řešení, to přijde samo, v listopadu a prosinci… drobnost, malý "spolupracovník", kterého se vyplatí ocenit.

LISTOPAD - PROSINEC: Beran - Lev

25. listopadu 2019 v 7:17 | Renata |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
BERAN: Velký úklid, velká témata
V listopadu mají Berani možnost nechat za sebou cosi vyčerpávajícího. Nebo něco, čeho se bojí. Mají tu výzvy, ať už pracovní nebo osobní, které nemusí být příjemné a mohou notně zatemnit tento čas, ale ať už je ve hře únava nebo strach, tak v obou případech stačí udělat ten odvážný krok k řešení a to se vyloupne jak čerstvě nazrálý oříšek. A následně vás osud odmění něčím, co ve vašich očích je možná kdysi nedosažitelné. Nebo úplně nové. Je to prostě "o krok výš" než jste doufali. Takže skvělý čas, bude-li využit. A pokud podlehnete strachu nebo se vám moc do ničeho nebude chtít, tak tam je nepříjemná doba začátku adventu, kdy se osud ještě pokouší vás k tomu všemu dotlačit tím, že vám něco utrhne od stolu a s něčím mohutně zatřese, abyste teda tu změnu museli udělat. A uvidí se, jak to dopadne…
Začátek prosince už je ve znamení těch změn, které se budou tlačit a budou po vás chtít nová rozhodnutí, abyste sahali výš, dál… protože tam někde daleko, což je zatím někde v příštím roce, jsou zcela nové možnosti. Vypadá to podobně jako zásadní životní milníky, kdy se rozhodnete pro něco lepšího, než v co věří vaše okolí, a přes prvotní zakopávání, se vám to (v příštím roce) neskutečně vyplatí. Takže čas odvážných rozhodnutí a rozhlížení se po tom, co by mohlo být velkolepým plánem pro příští rok.
Také to pro někoho může být čas, kdy se mu konečně, jak symbolické! uleví ze všeho, co ho svíralo a zatěžovalo celý rok. Osud se v listopadu postará, aby prosinec přinesl úlevu a aby ta úleva byla vidět. A bylo vám naznačeno, co se po vás chce dál.
Konec roku s sebou ještě může nést dořešování citových záležitostí, ztrát, bolestí a možná i vyjevení pravdy o svém okolí - asi není úplně vhodný čas na vážná řešením a hádky, protože můžete být vznětlivější, stejně tak to může být i o nepochopení vašich plánů do budoucna okolím a náhlá odvrácení se od vás - je to součást toho procesu, v některých případech se všechno dá do pořádku, v jiných se těmito výbuchy jen vyčistí vzduch - ale energie je to i taková, že tady hrozí vaše vlastní natlakované výbuchy tam, kde jste příliš dlouho nechali někoho/něco zacházet za vaše vlastní hranice.
Snad je to všechno i tím, že mi přijdete takoví unavení a tím víc odhodlaní něco nyní udělat, nebo alespoň naplánovat tak, jak už skutečně potřebujete vy sami. Čas vám přeje, zejména začátek prosince přináší události a situace, které vás mohou nasměrovat k lepším zítřkům, založit či ukázat téma a na vás bude, jak s ním naložíte dál.
Vrcholky štěstí: jsou pro Berany s koncem roku tam, kam je osud pozve a vás u toho pozvání napadne "bože můj, TOHLE je pro mě? Nikdy jsem nemyslel, že…"….
BÝK: Cesta k volné cestě k budoucnosti
Býkům nese listopad hodně energie. Novinky, které vás osvobodí, příležitosti, které vás zavedou na nové cesty, všechno může být naprosto převratné, ale zároveň lehké, jako by vám do života vtrhl příjemný průvan a všechno zatuchlé vyvětral. Sami máte dost energie na to, abyste se o takový úklid postarali sami. Je čas se ukázat světu, prezentovat se, chtít něco víc, chtít lepší práci, vylepšit si vztahy, požádat někoho o ruku, co já vím… je čas udělat to, k čemu jste se možná i chystali celý rok - má-li to v sobě navíc nádech jakého si loučení se s minulostí, nebo tlustou čáru, kterou necháváte za sebou cosi dlouho černě zakořeněného ve vás… pak můžu jen doporučit pořádnou akci. Potřebujete v tento čas - a listopad vás k tomu povede, udělat ve svém životě pořádek a najít svou životní vizi na delší dobu. Na měsíce, na roky… Potřebujete čas usebrání, abyste se s něčím rozloučili, zpracovali změny, které nyní ve vašem životě probíhají.
A prosinec k tomu bude také velmi přístupný, dá se říci, že je do jisté míry kopií listopadu a celý advent vám může střídavě nabízet témata vyrovnávající váš život, příjemné chvíle a nové možnosti, úlevná setkání i situace a informace, stejně jako jitřit staré rány a sledovat, co to s vámi udělá. Potřebujete jít dál. A pokud to nezvládnete v listopadu, tak prosinec vám všechno přinese znovu, ale už to bude možná méně intuitivní a emotivní, ale více budou vidět logické důvody proč se rozhodnout tak, jak se cítíte osudem tlačeni.
Nemá cenu jít proti proudu, nemá cenu si stavět hlavu - a pozor hlavně na to, o čem víte, že je vaší slabinou, že je to přesně to, co rádi děláte, že nevidíte - ne, ne - tentokrát bubáci nezalezou a protože se mi tady ta vlna nátlaku k rozhodování opakuje, přijde mi, že tomu neutečete. Že osud najde vynalézavé způsoby, jak vám ukázat novou životní etapu, nový styl myšlení, nebo i jinou drobnost, kterou když do života přijmete, budete mnohem šťastnější než doposud.
Je to čas, kdy se s adventním časem můžete vyrovnat s dluhy minulosti, s lidmi, s vlastním svědomím, se vším, co vám nedělá dobře. Dát si ten nejlepší dar: naději.
Vrcholky štěstí: jsou pro Býky s koncem roku tam, kde přiznají své chyby, kde odpláčou staré slzy a kde někomu (i sobě samým) cíleně srovnají dluh. Darem pak bude volná čistá cesta do budoucnosti.
BLÍŽENCI: Něžné Vánoce a jedno velké pokušení
Listopad mohou Blíženci vnímat jako šťastný měsíc, kdy si tak trochu vystačí i sami se sebou, protože toho budou mít hodně v hlavě. I v srdci. Osud vás povede tak, jak jste přesně věděli, že chce jít. Takže se vyplatí vizualizovat si budoucnost v lepších barvách, rozhodně se vám tady nějaké semínko uchytí a to hlavně tam, kde jste přesvědčeni, že si to už konečně zasloužíte. Úspěch tady je především tam, kde jste dlouhodobě pobývali pro sebe v naprosto nevhodných bídných podmínkách, kde se vám nedařilo, nebo kde jste marně hledali řešení. Tak ještě než začne advent, tak mohu slíbit, že z nejhoršího budete venku, ale chce to trošku snahy. Báječný čas začít se sebou nebo se svým životem něco aktivně dělat, protože výsledky budou viditelné téměř ihned. Nic upachtěného, ale naopak - mnohdy i ty výsledky mohou předčít vynaložené úsilí a to proto, že budete intuitivně velmi efektivní. Budete přesně vědět, co dělat, jak se do toho pustit, nápady a řešení vám půjdou do hlavy samy a stačí je jen poslouchat. Máte tu i období, potom přímo se začátkem adventu, kdy se můžete i o něčem zásadním v životě rozhodovat, kdy na základě té úlevy z životních posunů a úspěchů, můžete přijít k nápadům a nabídkám, co dál… a rozhodnete se, že ANO - toto, co se nyní nabízí, přijímám.
Osud vám hodně záležitostí v životě vyrovná - sami budete mít pocit pro spravedlnost a často si pro ni sami půjdete. Využijte toto období naplno!
Prosinec je tady zkraje báječný, přináší najednou změť lidí, událostí, informací a i takových návratů z minulosti. Mnoho Blíženců může být v prosinci konfrontováno překvapivými návštěvami lidí, na které už skoro zapomněli. A tady bych asi upozornila, že tu radost a až euforii a dětské prožívání Vánoc, které tu máte naznačeno, si užijte, ale pozor na kartu Ďábla, kterou tu také máte. Může naznačovat, že si k Vám někdo půjde pro dobrou náladu, aby vám ji vzal. Nebo že můžete propadnout starým závislostem, spíše příjemného charakteru než sebedestrukci, takže pozor na nějaká bláznivá zamilování - na druhou stranu přemíra těch pozitivních karet také může být o tom, že právě v tom něžném rozpoložení letošních Vánoc, které se skutečně podaří - uvidíte, jak moc jste si někde ubírali, nebo někomu dávali zbytečně, uvidíte ty okovy, které tady už nejsou - a pokud ano, v tento čas je máte možnost sundat. Ať už za tím je cokoliv. U této karty mám křižovatku, dvě možnosti - takže buď něčemu s vánočními svátky podléháte… nebo naopak, definitivně tomu odzvonilo. Tak přeju hodně štěstí.
Vrcholky štěstí: jsou pro Blížence s koncem roku tam, kde dostanou šanci se z něčeho dostat, kde se jim uleví, kde k nim přijde radost. To jsou směry, potůčky energie, kterých se držte a dobře si je pamatujte.


LISTOPAD-PROSINEC obecně: S koncem roku do nového…

25. listopadu 2019 v 7:15 | Renata |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
Až na vrcholky našeho štěstí. Dva měsíce, čas adventní nám obecně přináší výzvu najít s koncem roku to pěkné a pořádně si to užít. Nalézt své poklady, třeba je máme na dosah, dojít do cíle svého štěstí nebo snah, nebo jen spatřit v tom svátečním čase to, co je naším pokladem, čeho jsme dosáhli. Být spokojeni s tím, co máme a co nám osud právě v tento čas nadělí.
Čas spojený s koncem roku tlačí k bilancování.
Tlačí k tomu, abychom viděli, co vidět máme.
A byli s tím spokojení.
To může mít různé podoby. Kde budou problémy narůstat, tam si můžeme všimnout, že půjde o věci, které jsme v průběhu roku zanedbávali - a chtě nechtě si s nimi nyní budeme muset poradit jinak, lépe… nebo konečně.
Uvidíme mnoho ze svého života jasněji, uvolní se sevření, tam, kde budeme mít odvahu nebo možnost učinit nějaké zásadnější životní rozhodnutí, tak by se mu mělo dařit. A to hlavně tam, kde se jedná pouze o dílčí krok, kdy víme, že toto rozhodnutí nás postaví na rozcestí - a až poté se budeme muset rozkoukat a "vidět, co dál"…
"vidět co dál…" je ostatně motto celého tohoto času, budeme mít vidět, víc budeme odhodlaní k tomu jít do záležitostí, které jsou nové, neznámé, do věcí, které "musíme udělat".
Zatímco listopad ještě může více nabízet neochotu, smutky, zamlžení a probírání se kalným bahnem… tak v prosinci už znatelně ožijeme a vydáváme se na cestu.

25.11. – 1.12: Kaskáda událostí, rozehnaná mlha a nové nápady

24. listopadu 2019 v 11:55 Každotýdenní kalendář
Řekla bych, dejme si tento týden pozor na to, co nám přichází od lidí i situací, se kterými spolupracujeme a jsou tak trošku "nad námi" či na nich závisí nás pocit zázemí a bezpečí. Ať už jde o partnerství nebo nadřízeného nebo jen oblast života, ve které nyní něco budujeme. Z těchto pozic k nám může přijít znatelné zlepšení. Něco se vyřeší, něco konečně přijde, něčeho konečně dosáhneme, někde se nám uleví - i když v první části týdne to má ještě v sobě energii velmi ohnivou a může to být celkem zajímavá směs. Týden nám v počátku nabídne především a úplně ve všech životních oblastech, novinky! Novinky, které jsou schopny budit nadšení, které ovlivňují náš život a až v druhé vlně, když nad nimi začneme přemýšlet, uvidíme, že třeba řeší víc, než se na první pohled zdá. A pak můžeme začít trošku váhat… ale i to se postupně za celý týden vyřeší.


Máme šanci chytit něco pořádně za pačesy!
Něco, týkající se "našeho trůnu v životě, našeho plánu, naší zodpovědnosti".
A ty změny nebo novinky, které tady cosi zlepšují, nebo řeší dlouhodobě zasekaný problém, mohou mít nečekanou podobu. Takže - zvažte i netradiční řešení, zvažte, jestli nějaké nenápadné a nadšené řešení čehosi neovlivní i jinou oblast vašeho života a nevyřeší ji s elegancí nečekanou! A co se přesně vyřešilo, uvidíme už v průběhu týdne.
Ten týden se nám tak hezky kaskádovitě rozsvěcuje, řeší, uvolňuje a vše ve znamení spravedlnosti, vyrovnání a zajetí věcí do správných kolejí.
A to hlavně do dvou oblastí:
1. Tam kde bylo potřeba něco srovnat, vyjasnit, pošoupnout se - JAKO SŮL!
2. Tam, kde bylo potřeba, abyste získali či nabrali sílu a do něčeho se konečně pustili.
Uvolňují se okovy, zlepšují životní okolnosti a kdo měl plány, může se do nich konečně pustit. A kdo je neměl, tomu budou postupně v průběhu týdne chodit ty správné nápady. Nejprve to může mít podobu nadšení a emocí, v průběhu týdne a ke konci týdne se pak ukáže, kde přesně to má i racionální podklad a osud nás podpoří, protože rozežene mlhu tam, kde panoval nesoulad a nově obnažené podmínky našeho žití budou mnohem klidnější. Tento týden nám také odstraňuje chaos ze života.

25.11. – 1.12: Kaskáda událostí

24. listopadu 2019 v 7:10 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Řekla bych, dejme si tento týden pozor na to, co nám přichází od lidí i situací, se kterými spolupracujeme a jsou tak trošku "nad námi" či na nich závisí nás pocit zázemí a bezpečí. Ať už jde o partnerství nebo nadřízeného nebo jen oblast života, ve které nyní něco budujeme. Z těchto pozic k nám může přijít znatelné zlepšení. Něco se vyřeší, něco konečně přijde, něčeho konečně dosáhneme, někde se nám uleví - i když v první části týdne to má ještě v sobě energii velmi ohnivou a může to být celkem zajímavá směs. Týden nám v počátku nabídne především a úplně ve všech životních oblastech, novinky! Novinky, které jsou schopny budit nadšení, které ovlivňují náš život a až v druhé vlně, když nad nimi začneme přemýšlet, uvidíme, že třeba řeší víc, než se na první pohled zdá. A pak můžeme začít trošku váhat… ale i to se postupně za celý týden vyřeší.


Máme šanci chytit něco pořádně za pačesy!
Něco, týkající se "našeho trůnu v životě, našeho plánu, naší zodpovědnosti".
A ty změny nebo novinky, které tady cosi zlepšují, nebo řeší dlouhodobě zasekaný problém, mohou mít nečekanou podobu. Takže - zvažte i netradiční řešení, zvažte, jestli nějaké nenápadné a nadšené řešení čehosi neovlivní i jinou oblast vašeho života a nevyřeší ji s elegancí nečekanou! A co se přesně vyřešilo, uvidíme už v průběhu týdne.
Ten týden se nám tak hezky kaskádovitě rozsvěcuje, řeší, uvolňuje a vše ve znamení spravedlnosti, vyrovnání a zajetí věcí do správných kolejí.
A to hlavně do dvou oblastí:
1. Tam kde bylo potřeba něco srovnat, vyjasnit, pošoupnout se - JAKO SŮL!
2. Tam, kde bylo potřeba, abyste získali či nabrali sílu a do něčeho se konečně pustili.
Uvolňují se okovy, zlepšují životní okolnosti a kdo měl plány, může se do nich konečně pustit. A kdo je neměl, tomu budou postupně v průběhu týdne chodit ty správné nápady. Nejprve to může mít podobu nadšení a emocí, v průběhu týdne a ke konci týdne se pak ukáže, kde přesně to má i racionální podklad a osud nás podpoří, protože rozežene mlhu tam, kde panoval nesoulad a nově obnažené podmínky našeho žití budou mnohem klidnější. Tento týden nám také odstraňuje chaos ze života.

PŘED VÍKENDEM: „Dvě cesty, kterou se dát?“ Otázka nad šálkem čaje

22. listopadu 2019 v 16:54
Je to docela pohoda. Víkend budeme mít ve znamení činorodosti a plodných různých myšlenek a nápadů, které se dá říci, ještě budou kulminovat příští týden. Klidně se pusťte do čehokoliv, příští týden nás podpoří, tam nás žádná podpásovka nečeká. Tématem víkendu je křižovatka - chuť udělat něco nově, zahledět se do budoucnosti a vidět své reálné možnosti s tím, že pokud si takové nějaké téma na víkend "nadhodíte", tak patrně opravdu velmi snadno dojdete k řešení. Jedna z cest se ukáže jako životaschopná. Příjemné je, že nemusíte nic dělat, pokud vše zůstane jenom v myšlenkách a v rozpoložení, že "chci si udělat pořádek v hlavě a v životě", tak tohle je naprosto ideální situace. Můžeme si klást životní otázky a osud nám na ně bude odpovídat. A můžeme u toho sedět doma nad šálkem čaje a užívat si poslední podzimní víkend, protože ten další už bude adventní.Je to jako malý nostalgický úklid v životě - kdy tady ale více bude na povrch vystupovat to, co můžeme, co chceme, pro co hoříme nadšením, než to, pro co pláčeme a co nám nejde. Pesimismu vstup zakázán!
Chuť pozvat do života jiný rytmus… a když se podíváme, jaké ty životní křižovatky mohou být - tak z jedné strany je Císař - fajn se nám bude rozhodovat situace, kde potřebujeme mít vládu nad životem, pro někoho to bude ideální čas pro rozhovory v partnerství nebo se svým nadřízenými (či klienty), pro někoho to mohou být témata týkající se domova. A na druhé straně jsou pak mezilidské vztahy, jejich pochopení, jejich ocenění a třeba i milé lidské zážitky.
Teda povím vám, že mi pro tento víkend chybí jen ty sněhové vločky ze začátku týdne, protože to by byla ta ideální situace - za jemného sněžení vyjít mezi lidi, projít si nějaké menší krámečky s krásným ručně vyráběným zbožím, zajít do knihovny - a jsem si jista, že potkáte milé prodavačky, milou knihovnici a najdete bonusem ještě v knihovně knihu, kterou jste potřebovali. Tak moc bude tento týden přát milým lidem!
Tak zkusme být jedněmi z nich… protože všechno má dvě strany. A rovnou prozradím, že příští týden nám tuhle energii ještě po částech nabídne také! Je nač se těšit!

Bernadette von Dreien: Christina: Dvojčata zrozená jako světlo

22. listopadu 2019 v 12:26 Knihy pro dospělé
Christina je jasnovidné dítě, které přišlo na svět jako jedno z dvojčat předčasně. Potud obyčejný příběh. Na autorce nebylo nic zvláštního, nic, co by předznamenávalo, že její dcera bude tak zvláštní a neobyčejné dítě. Knihu bych rozdělila do dvou rovin - osloví maminky tělem i duší, načež druhá rovina osloví každého, kdo má rád silnou, těžkou a hlubokou ezoteriku a úvahy nad smyslem světa a nad láskou.
Tady zatím opravdu nevíme, jestli podobní lidé jsou jen o generace napřed, nebo zůstávají o pár úrovní jinde, protože "kéž by to tak na světě skutečně bylo". No, bylo by hned lépe!


Být maminkou dvojčat není jednoduché
Autorka přesně popisuje svůj život do narození dětí i po něm - nelehké období, kdy jedno dvojče zemřelo a druhé zůstalo. V tu chvíli se jejich život změnil. Ačkoliv možná jinak než čekáte, tehdy nejspíše začal celý příběh, díky kterému je matka přesvědčena, že dvojče Elena s nimi stále je, že se do jisté míry stala součástí Christiny. A ona zůstává mámou obou děvčat.

Jan van Helsing, Jason Mason: Můj otec byl MIB

22. listopadu 2019 v 10:25 | Renata |  Knihy pro dospělé
Představte si, že jste autor kontraverzních knih na téma záhad, mimozemšťanů, neplech světovlád a nic skrytého a tajemného vám není cizí. Jste Jan van Helsing. A jednoho dne za vámi přijde muž, který tvrdí, že jeho otec byl Muž v černém. A když se to on, jakožto jeho syn, všechno dozvěděl, dopálil se natolik, že tady teď stojí a je ochoten to všecko zveřejnit!


Takhle nějak vznikla tato kniha. Má sedmset stran a spíš než oddechovým čtením bych ji nazvala encyklopedií notně a zhluboka nahlížející do skryté historie lidstva, ale i Země jako takové. Věci, o kterých se nemluví, které se snadno hodí do šuplíčku "konspirace", ale… zamyslel se nad nimi někdo víc? Chtě nechtě musíme přiznat, že tu máme spoustu záhad, se kterými věda ani logika nemá hnutí - a tady vzniká prostor pro informace, které se tak rády přepisují na různých webech, vypráví se a "strašíme se jimi" po nocích. Ale povím vám - dokumenty na toto téma v televizi miluju!
A proto jsem i ráda sáhla po této obsáhlé knize, která o sobě tvrdí, že nás donutí dívat se na svět jinak. To ano - a není to úplně fajn pohled, což ale asi logicky napadne každého. Chvílemi mne ovanulo znechucení, strach, kroucení hlavou nad neuvěřitelností, někdy to tak moc dávalo smysl… a jindy jsem se docela tetelila, protože třeba téma vesmíru, Měsíce, všech těch kdovíjestli pravých vesmírných misí, mne prostě zajímá už čistě z potěšení.
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.